2 6 Van Rommelzaken Hobbeltie JlecfiLs.iake.il ^Binnenland Spoct ■Macktleüchten DAMES ZIJN DUUR. Als er 10 dames waren, dl" huis aan huis kenden laten zien, hoe gemakkelijk en schitterend men alles kar* wasschen met het zelfwerkend waschmiddel 2. 3", dan zou ook U zeker over tuigd worden. Maar elk pakje zou dan 5 cent meer kosten als nu. Is het dan niet beter, dat U slechts 17'cent betaalt voor een pak „1. 2. 3" en zélf de prachtige resul taten ziet? Het overtuigt U waarschijn lijk beter en het oesoaart U 5 cent jp een pak élke week weer. Probeer» het toch zelfstandig en zegt zelf of U ooit een zoo uitstekend hebt dehad. „1, 2, 3", is werkel'dc bözonder goed; het is bovendien NEDEPT ANDSCH FABPTKAAT en kost maar 17^ cent p^r pak. NEEMT U IN ACHT! WEDSTRIJD IN DE HARMONIE. c ^4'c*4^ P» 36^>" C 14: 37 P* C 16: NEDERLAAGWEDSTRIJDEN. beelden naar foto's, die op de reis door een der deelnemers waren gemaakt. De uren vlogen om en de aanwezigen ge noten. Met ongestoorde aandacht bleven zij luisteren en zien en een krachtig applaus vertolkte aan het eind den dank van allen. Ds. Nobel heeft bij het sluiten der bijeen komt aller waardeering onder woorden ge bracht. POGING TOT MOORD. De vijfde kamer der Amsterdamsche recht bank heeft den 53-iarigen koopman P J. E. M. B. wegens poging tot doodslag op zijn vroegere minnares en wegens mishandeling van haar vader veroordeeld tot 10 jaar ge vangenisstraf. In den nacht van 12 op 13 Mei 1932 was hij de woning der vrouw binnengedrongen en had haar met een hamer zoo op het hoofd geslagen, dat zij zeer ernstige schedel- en hersenverwondingen had gekregen, waarvan zij echter weer herstelde. De aanvaller had den vader der vrouw eveneens met een hamer op het hoofd ge slagen, toen deze op het hulpgeroep van zijn doenter was toegesneld. De officier van justitie had tegen den ver dachte, een beroepsmisdadiger, dien hij een toerekeningsvatbaren psychopaat noemde, 15 jaar gevangenisstraf geëischt wegens poging tot moord. BRANDSTICHTING? Vrijgesproken. De rechtbank te Groningen heeft gisteren de drie gebroeders S. I S. en J v. G tegen wie de vorige week twee jaar gevangenis straf was geëischt wegens brandstichting in het pakhuis van de N V. Groningen-West- Indische Bananen Compagnie, waarvan zij resp. directeur, vennoot en procuratiehouder waren, vrijgesproken. DE OVERVAL OP DF. KALKMARKT TE AMSTERDAM. Gisteren heeft het gerechtshof te Amster dam het vonnis van de rechtbank bevestigd, waarbij de 33-jarige timmerman M. D en de 36-jarige acrobaat W. P. ieder tot 3 jaar en 6 maanden gevangenisstraf zijn veroordeeld wegens diefstal in vereeniging. Op 22 April 1932 hadden de verdachten op de Kalkmarkt ie Amsterdam getracht een kantoorlooper van zijn tasch te berooven: ze hadden daartoe den man beetgegrepen, met een revolver be dreigd en hem daarmee in het gezicht ge slagen. De kantoorlooper had de tasch echter stevig vastgehouden: op zijn hulpgeroep waren de aanvallers op de vlucht geslagen. Later werden zij gearresteerd. Zoowel voor de rechtbank als voor het Hof bleven ver lachten ontkennen. ZIJN OROOTVADER VERMOORD. Gister werden door het gerechtshof te Leeuwarden de 18-jarige A. M., timmerman en de 19-jarige H. U., bakkersknecht, beiden uit Musselkanaal (Gron.) veroordeeld resp. tot 12 en 10 jaar gevangenisstraf wegens moord op E. Huiting te Wessinghuizen (Gem. Dnstw.) grootvader van A. M. De kleinzoon had den man met een beitel talrijke steken gegeven en hem hiermede af gemaakt in den nacht van 29 op 30 Juli van het vorige jaar, terwijl H. U. hem daarbij behulpzaam was geweest. VOOR DEN POLITIERECHTER. (Vervolg). DE GETUIGEN ONVINDBAAR. De pluimveehouder Joris B. te Burger- brug zou op 4 October den landbouwer C Sneekes hebben toegevoegd het woord „dief". De beleedigde, noch zijn getuige R Wagenaar waren echter present. Eisch en vonnis alzoo vrijspraak De heeren afwezigen zullen echter nu nu met recht ongelijk krijgen en zich wel moeten verantwoorden voor den kantonrechter wegens niet verschijnen als getuige ter terechtzitting. VRIJSPRAAK GEVRAAGD. De Stf-jarige schilder Joh. Adr. Jos. B wonende te Medemblik zou volgens den officier qldaar dpn 18-jarigen arbeider J Wilkens, nog 'n ex-pupil van den kin derrechter, op 20 November in het café van Simon van der Horst met een bier glas tegen de linkerpols hebben ge gooid, waardoor deze bloedend werd verwond Geen woord van waar. zeide de verdachte Hij heeft zelf met zijn pols in het glas geslagen De getuige Bosscher vermeende eohter da, verdachte wel degelijk had gegooid De afwezige getuige H Remmels had oek in 't nadeel van verdachte ver klaard. De verdachte verklaarde gesti- culeerend nog dat hij door 4 heeren was afsedroogd De qfficier stond weer voor 'n uoeilijk geval bij dit eafé voor relletjes en vroeg maar vrijspraak Vonnis conform. SIGAREN GESTOLEN. De 31-1arige arbeider Jan Tr. te H.-H - Waard stond terecht wegens diefstal van een kistje van pl 100 sigaren uit een fietsmand, welk feit was gepleegd op 30 November. Edelmoedig had hij de siga ren cadeau gegeven De eigenaar van de sigaren was de heer D Boekel, kruide nier aldaar Eisch 15 boete of 15 dagen hechtenis. Vonnis 6 weken gev. voor- woordelijk met 2 proefjaren. DE HELER VOLGDE DEN STELER De niet verschenen Corn. Maria Gr te H H.Waard had een aantal gestolen si gaartjes als geschenk aangenomen van Jan Frederiks. die honderd sigaren had achterover gedrukt. De begunstigde was momenteel ziek, wat te denken geeft. Eisch 15 boete of 15 dagen hechte nis. Vonnis 6 weken gev. voorwaardelijk met 2 proefjaren. HET DUITSCHE INVOERRECHT OP KAAS. De directie van den landbouw deelt mee. dat het verhoogde invoerrecht van 30 mark per 100 K G. kaas in Duitschland, hetwelk met ingang van gisteren in werking is ge treden. niet alleen geldt voor Edammer en Goudsche kaas. maar voor alle harde kaas soorten uit Nederland; dus ook voor brood kaas, blokkaas, enz Op grond van meestbe- gunstiging zal Nederland nog een hoeveel heid van 1910 ton van deze kaassoorten te gen een invoerrecht van 20 mark per 100 KG. in Duitschland mogen invoeren zoodra omtrent de regeling van dezen invoer over eenstemming met de Duitsche regeering is verkregen. OPRUIERS GEARRESTEERD. Toen gisteravond recruten de Oranje Nassaukazerne te Amsterdam verlieten, wer den aan hen pamfletten uitgereikt, waarvan de inhoud van revolutionairen aard bleek te zijn. De aanwezige politie heet! in verband daarmee drie personen gearresteerd en naar 't bureau Jonas Daniël Meyerplein gebracht Zij zijn opgesloten. FABRIEK STOPGEZET. De electro-moiorenfabriek De Vijf te Doe- tinchem waar enkele jaren geleden nog een paar honderd personen werkten, wordt stop gezet. De afdeeling electromotoren is over gegaan naar de E.M.F. te Dordrecht. CONFLICT VERMEDEN. Kwestie bij de firma Nico ter Kuile en Zonen opgelost. De textielarbeidersbonden „De Eendracht", „St. Lambertus'' ep „Unitas" hebben onlangs aan de firma Nico ter Kuile en Zonen te En schede een schrijven gezonden naar aanlei ding van de aangekondigd»» loonsverlaging van deze firma en het voornemen om de ge touwen der carreer- en nothropwevers te ver- hoogen. De organisaties deelden mede, dat zij zich onder de huidige omstandigheden moesten neerleggen bij een loonsverlaging van 10 pCt., doch zij spraken tevens de hoop uit, dat de firma een indertijd gedane toe zegging om gedurende twee volle maanden 48 uur per week te laten werken en geduren de dien tijd geen der arbeiders wegens slap te te ontslaan, loyaal zou nakomen. Ten opzichte van de carreer- en nothrop wevers werd van de firma verlangd, dat zij bij een 12getouwen stelsel een basisloon van 60 cent per uur zou garandeeren, terwijl de getouwen dichter bij elkaar zouden moeten worden geplaatst en alle bijwerk zou ver vallen. Wanneer met die verlangens geen re kening zou worden gehouden, zou de firma een ultimatum worden gesteld. Thans heeft de fabrikantenvereeniging te Enschede namens de firma Nico ter Kuile en Zonen bericht, dat zij met het schrijven der organisaties accoord gaan. Een conflict is dus vermeden. HET ROTTERDAMSCHE RAADSLID MENIST EN ZIJN KAMERADEN WEDER VRIJ. Het gemeenteraadslid van Rotterdam, de heer Menist, en twee andere leden van het P.A.S., die dezer dagen gearresteerd werden in verband met opruiing, zijn gister op vrije voeten gesteld. Zij zijn door 'n aantal partij- genooten aan het Huis van Bewaring afge haald. De politie heeft een oogje in het zei! gehouden, doch heeft niet handelend behoe ven op te treden. OUDE VONDSTEN. Te Leggeloo (Dr.) vonden arbeiders, werk zaam bij de gemeentelijke werkverschaffing, overblijfselen uit oude tijden. Verondersteld wordt, dat men hier te doen heeft met een oude Romeinsche begraafplaats. Dr. Van Gifen te Groningen zal ter plaatse een on derzoek instellen. 100-JAR1GE. Op 24 Februari a.s. hoopt de heer J. dt Koning te Oude Tonge (Z -H.) zijn hon derdsten geboortedag te vieren. Deze hon derdjarige mag zich naar omstandigheden nog in een goede gezondheid verheugen. DUITSCHE HITLERIANEN OP NEDERLANDSCHF.N GROND. Vechtpartij bij Kerkrade. Dinsdagavond tegen zeven uur passeerden ongeveer 150 man Hitlerianen op Duitsch gebied nabij Kerkrade langs de Neder- landsch-Duitsche grens. Plotseling riep een taxi-chauffeur vanaf Nederlandsch gebied: „Heil Moskou!" Daarop kwamen de Hitlerianen op Neder landsch gebied er gingen zij den chauffeur te lijf. De Nederlandsche grenswacht moest een eind aan het gevecht maken. Zij som meerde de Hitlerianen weer op Duitsch ge bied terug te gaan, waaraan dezen tenslotte voldeden. VERKEERSONGEVALLEN. Overreden en gedood Gistermiddag is de 65-jarige C B., woon achtig te Zierikzee, toen hij op den weg fietste, aangereden door de stoomtram van de Rotterdamsehe Tramweg Maatschappij Het slachtoffer was bijna onmiddellijk dood. Auto tegen boom gebotst. Een doode Op den Zutphenschestraatweg onder de gemeente Apeldoorn is gisteravond nabij de stichting „het Apeldoornsche bosch" een luxe-auto geslipt en vervolgens tegen een boom gebotst. Van de 4 inzittendend, allen afkomstig uit Winterswijk, werd de heer Scholte Ubbink op slag gedood. De andere personen bekwamen allen min oi meer ern stig letsel. Zij zijn naar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd. BRAND. Vee omgekomen In den afgeloopen nacht is de boerderij van den heer W. v. Engelen aan den Voor dijk te Vlijmen door onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. Het vee, zes koeien, enkele kalveren, een paard en alle varkens kwamen in de vlammen om Ook de inboedel ging verloren. De bewoners konden zich slechts met moeite redden. Verzekering dekt de schade. KORTE BERICHTEN. De acteur Hein Harms van het Schouw- tooneel is Woensdagavond in den Amster- damschen Stadsschouwburg, na afloop der voorstelling van „De Opgaande Zon", waar in hij de rol van den grootvader speelt, ge huldigd ter gelegenheid van zijn 70-sten ver jaardag. Hij is tevens benoemd tot eere voorzitter van de Ned. Tooneelkunstenaars- vereeniging. Onbekende daders hebben zich toegang verschaft tot een winkel in de Kalverstraat te Amsterdam en uit het kasregister f 1339 ontvreemd. Voorts is uit een lessenaar een map. inhoudende postzegels, ter waarde van 25 gestolen. De politie te Leiden heeft nog gearres teerd den 18-jarigen W. K., die ook aeel uit maakte van de bende jeugdige dieven, die bij de Leidsche Broodfabriek op heeterdaad O. trapt werden. Door tot heden onopgehelderde oorzaak had de 17-jarige knecht van den slager Wijn hoven te Venray gistermiddag het ongeluk zich met een schietmasker ernstig te verwon den. De kogel drong den jongen in de borst Hij is levensgevaarlijk verwond en naar het ziekenhuis te venlo gebracht. De Tweede Kamer is bijeengeroepen morgenmiddag om 1 uur. De minister van buitenlandsche zaken is gister naar Genève vertrokken. De Heerlensche en de Akensche politie hebben te Aken een Hongaar gearresteerd, die te Heerlen gewoond heeft, en zich daar met smokkelhandel in cocaine had bezig ge houden. De Hongaar is in hechtenis geno men op het oogenblik dat hij aan een Heer lenaar 500 gram cocaine verkocht voor 2400 mark. De 500 arbeiders, die bij de werkver schaffing in Berg en Btisch te Apeldoorn uit gesloten waren wegens staking, mochten gistermorgen weer aan het werk gaan Allen hebben van deze gelegenheid gebruik ge maakt. Zij derven een week loon. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen aan het bureau van politie in de Langestraat alhier de vol gende gevonden voorwerpen, gedepo neerd 1 tot en met" 15 Februari 1933: 1 R. K. kerkboek, hondènhalsband met riem, yo-yo, agendaboekje, wollen want, muts, rozenkrans, portemonnaie met in houd, autoslinger, sleuteltje, autodop, dameshandschoen, 3 theedoeken, storm lantaarn zonder glas, handschoen, dop van benzinetank, pakje, riem, rollen kastpapier, portefeuille met inhoud, mantelband, huissleutel, zakkam, pas ser, dop van auto, oliekan, borstrok, 1 paar dameshandschoenen, stuk ijzer met Vleugelmoer, handschoen, sleutel van wagen, handschoen, dop van benzine tank. Terug te bekomen aan de navolgende adressen, gevonden op 1 tot en met 15 Februari 1933: N. Stam, Regulierslaan E 12, belas tingplaatje met ijzerdraadje; A Ver beek, Dr Schaepmankade 8, zilveren potlood; P. B. Kaandorp, Zeglis 127, ach terbord van een vrachttwagen; Mr. W. Wvnne, Nassaulaan 18, zilveren pot lood; H. v. d. Hulst, Hofstraat 6, Y mud anthraciet; G. L. Vinke, Voormeer 18, medaillon met portret; P. Kleijmeer, Achterom 10, stuk van gouden ring; M. de Gier, Heemraadstraat 12, huissleutel; M. Abramsch, Baanpad 15, 1 p. schaat sen; W. Veer, Omval 45, stofbril; Zie kenhuis, Wilhelminalaan, beerenhand- schoen; J. de Lange, Nassauplein 7, ge- denkbeeldje in étui; N. Oud, Prins Hen drikstraat 3, oorbelletje; N. Burgeriug, Bloemstraat 10, khakikleurig overhemd; J. Zentveld, Zaadmarkt 7, damessjaal; M. Vermeulen, Zevenhuizen 3a, fleschje eau de cologne; J, Constant, Noorder kade 28, portemonnaie met inhoud; W. Beernink, Druivenlaan 48, gymschoen tje; R. Havtema, Zaadmarkt C 2, 1 paar gymschoenen; H. Slot, Luttik Oudorp 39, damesportemonnaie met inhoud; S. Veel, Westerkolkstraat 20, 1 paar hand schoenen; D. Schipper, Oudegracht 12, 1 rijwieltasch; A. Oudes, Eikelenbergstr. 60, 1 paar wollen handschoenen (nappa); N. v. d. Hoof, Snaarmanslaan 52, pantof fel; K. Dekker, Koningsweg 80, lapje stof; J. van Aamholt, Snaarmanslaan 139, kindertaschje; Postkantoor alhier, cahier (Grieksche taal); T. Schouten, Dijk 16. halsketting; R. Adams, Bloem straat 27, zilveren horlogeketting; de Moor, Dijk 13, stuk touw; Van Hartings- veld, Palingstraat, huissleutel; J. Hui beis, Kievietstraat 19, vulpotlood; J. Haker, Bleekerslaan 1, beursje met rits sluiting; H Hopman Egmondermeer (oude tolhuis), gasbuis pl.m. 0 M. lang; A. v. d. Goes, Comanstraat 23, 1 paar gymschoenen; P. Veer, 2e Landdwars- straat 31, 1 leeren riem; H Spijker, Druivenlaan 34, kindertaschje met in houd; J Bos, Wagenmakerstraat 3, zak mesje; G Swart, Bloemstraat 28, porte monnaie met inhoud; G. Schortinghuis, Zuidervaart (Zuid-en Noord-Schermer), portemonnaie met inhoud; M. Immigen Piersonstraat 6, rozenkrans; P Gründel. Spoorstraat 15, broche met steentjes; Hoe komt het, dat vrouwen zoo vaak lijden aan rugpijn, rheumatische pijn, waterzuchtige zwellingen, duizeligheid, zwakte, uitputting, zenuwachtigheid en urinestoornissen? Haar lichaamsge steldheid, de verschillende perioden in het leven der vrouw, de geboorte van kinderen, vormen vaak de oorzaak van verzwakking der organen in den rug. Deze organen beginnen traag en slecht te werken, waardoor urinezuur en andere onzuiverheden zich ophoopen en de kwaal zich door het lichaam kan ver spreiden. Voor vrouwen zijn FosteTs Rugpijn Pillen dan ook een uitkomst in derge lijke kritieke tijden. De versterkende werking van dit speciale middel op de betreffende organen maakt spoedig een einde aan de hinderlijke verschijnselen er. baat tegen rheumatiek, ischias, spit en waterzucht. Foster's Rugpijn Pillen zijn verkr. bij alle drogisten enz. a ƒ1—, 175 en 3.per doos. T. de Boer, K v. 't Veerstraat 28, hand schoen; K de Jonge, Koningsstraat 7a, vulpenhouder; G. Koopmeiners, Land- straat 75, damesportemonnaie met in houd; A. v. d. Berg, Overdiestraat 65, sleutel van bakkerswagen: E Dieleman, K. v. 't Veerstraat 21, kinderschopje. Bridge. De belangstelling voor den bridge-wedsirijd Woensdagavond in de groote zaal van de Harmonie gehouden was zeer groot. Er wa ren niet minder dan 124 deelnemers, dames en heeren. Er werd gespeeld volgens een nieuw wedstrijdreglement in overeenstem ming met de nieuwe spelregels. De uitslag wordt daarbij bepaald door vergelijking van de resultaten door de paren in dezelfde lijn per tafel bereikt. Het beste resultaat geeft rangnummer één, enz. Aan 't slot worden de diverse rangnummers opgeteld en 't paar met het laagste totaal is nummer één. Bij gelijk aantal punten heeft het paar dat de meeste keeren nummer één is geweest de voorkeur. Door deze regeling kan het een en kele maal voorkomen, dat een paar dat het hoogste aantal spelpunten heeft niet als eer ste aankomt. Doch meestal heeft het paar met de meeste spelpunten ook het 'laagste totaal in rangnummers. Er werd met bijzondere animo gespeeld. Alleen was het jammer, dat enkele groepen uit 8 tafels moesten bestaan (inplaats van 7). Daardoor moest de uitslag zeer overhaast be rekend worden, en slechts één vergissing kwam voor, die echter hersteld kon worden. De deelnemers kwamen niet alleen uit Alk maar, maar ook uit Amsterdam, Beverwijk, Limmen, Heiloo, Bergen, Langendijk enz. Er is beslist vooruitgang in het spelpeil te con- stateeren. wat voornamelijk zijn oorzaak vindt in de serieuze wijze waarop in de wed strijden moet gespeeld worden. De uitslag laten wij hieronder volgen: Groep A, oneven 8 paren 1. de heeren A. Menist en N. Schermerhorn (HeilooAlk maar) met 25 p.2. de heeren B. Kuijper en C. H. de Lange, Alkmaar, 28 p.; verder be haalden A 5: 29 p., A 1130 p,Al: 39 p., A 9: 44 p., A 3: 46 p., A 13: 47 p. Groep A, even 8 paren: Mevr. J. v. Hool- werff en de heer A. Weiniger te Amsterdam met 27 p.; 2. de heer en mevr. Ragut te Be verwijk met 30 p.; verder behaalden A 4: 33 p., A 8: 35 p., A 10: 35 p., A 16: 38 p„ A 14: 39 p. en A 251 p. Groep B, oneven 8 paren: 1. de heeren J. J. v. d. Berg en F. Zaman te Alkmaar met 27 p.; 2. de heer en mevr. dr. R. T. Elema te Alkmaar met 31 p.; verder behaalden B5: 33 p,Bl: 3414 p., B 13: 37 p., B 7: 40 p., B 3: 40 p., B 15: 45 p. K Groep B, even 8 paren: 1. de heeren G Burger en G. Pie te Alkmaar met 28 p.; 2 de heeren Haasbroek en de Witte te Alkmaar met 30 p.; verder behaalden B 14: 34 p„ B 8" 35Y p„ B 16: 36 p., B 12: 36 p., B 6: 43J4 p., B 10: 45 p. Groep C, oneven 8 paren: 1. de heeren J. Nijman en C. Strooker te Alkmaar met 23 p ii e heeren de Vos Burchardt en J. de Wit té Alkmaar met 29 p.; verder behaalden C 7: Groep C, even 8 paren: 1. de heeren A. De- peweg en B. Finkensieper te Alkmaar met 25 hna aT' Holsmu"er-Teengs en mej. N. Und Alkmaar met 30 p verder behaalden p' CJ2: 41 p., C 8: 46Y p. Groep D oneven 7 paren: 1. de heeren G. m e" J- Koster te Alkmaar met 191/Ó p.j 2. mevr. de Ruyter en de heer A. Bakker t Alkmaar met 22 p verder behaalden D 11 Groep D, even 7 paren: 1. Mevr vMntejxtr W Kompier te Alkmaar „5 haalden D 6: 21 p., D 12: 29 p' D 10- "20 D 2: 30 p. en D 8: 33H p' p ül0-29P, Biljarten. Woensdagavond vond de derde wedstrijd plaats van den nederlaagwedstrijd uitce schreven door de biljartclub Royal, Scharloo 19, tegen de biljartclub Krijt op Tijd. De uit slag van deze wedstrijd is: gem. 8.82 188 186 206 122 J. Homan S. Zorgman A v. d. Vliet G. Wessels L. de Vries H. Swinkels S. Dol H. Robben E. Roelofs pnt. brt. h.s 150 17 32 32 17 7 92 34 10 100 35 19 91 44 10 106 45 11 75 38 7 54 38 7 75 21 22 23 21 7 \.Cfi DE KAASMARKT. ALKMAAR, 17 Febr. 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 49 sta pels, wegende 47000 K G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 39 stapels Kleine 25, 4 stapels Commissie 24.50, 1 stapel Middelbare 20; Boeren kaas: 1 stapel Kleine 23, 4 stapels Com missie 25. Alles met rijksmerk. Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 17 Febr 1933. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 464 H.L.'s aangevoerd, als: 14 H.L. tarwe 3.404; 40 H.L. gerst chev. 4-_ 4.75; 219 H.L. haver 4—4.75, zaai- haver 6.25; 93 H.L boonen, wo.: bruine boonen 10, citroenboonen 1114, dui- venboonen 8.2511. witte boonen 10— 15; 5 H.L. karwijzaad 19; 18 H.L, blauwmaanzaad 40—42; 4 H.L. Spina- ziezaad, prijs niet genoteerd; tuinenbooner 10—12; 71 H.L. erwten, w o..: groene erwten (kleine) 10.25—12, groene erw ten (groote) 16—22; grauwe erwten 7 15; vale erwten 16—23.50. Alles per 100 K.G. Handel stug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM 17 Febr. 1933. Op de he- den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn de 800 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Febr. 1933. Langendijker Groentenveiling. 27060 K.G. Roode kool le s. 1.102 80, 2e s 0.90—2.60; 81000 K.G. Gele kool le s 1 2, 2e s. 0.701.40; 98000 K.G. Deensche witte kool 60—70 cent; 18000 K.G. uien: gele uien 1.20—180, gele drielingen f 1.301.70, grove 1.30— 1 80; 3000 K.G. Bieten 1.10-/ 150; 700 K.G. Peen 1.70, alles per 100 K.G. EIERENVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 16 Febr. 1933. Op de heder gehouden eierenveiling waren in totaal 75000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als velgt: 52—54 K G. (per 100) 3.60—3.90; 55—57 3 50-/ 4.20; 58 -60 3.60—4 30; 61—63 3.80-/ 4 30 en 64—67 4.30—4.50. WARMENHUIZEN, 16 Febr. 1933. Roo de kool le s. 12.50, 2e s. f 0.60— 1.80; Gele kool les1.40-/ 190, 2e s. 0.70-/ 1.40; Witte kool le s. 60-70 ct Drielingen 1.60ƒ2; Uien 160—2 40; Grove uien 1.30—2.1 Peen 1 79; Bieten 0.60. Aanvoer: 60700 K.G. Roode kool; 10209 K.G. Gele kool; 60.000 K G. Witte kool; 8500 K.G Uien; 725 K.G. Peen; 1650 K G- Bieten. NOORDSCHARWOUDE, 16 Febr. 1933 19900 K.G. Uien; Drielingen 140- 1.90, Uien 1.70-/ 2 10, Grove uien 1.40-/ 1.90; 2000 K.G. Peen 1.50. 2600 K.G. Kroten 0 60-/ 1.20; 97WO K.G Roode kool 1 302.50, doorschot 0.60—1.90; 163800 K.G. Deensche witte kooi 60 cent, doorschot 60 cent; 54200 Gele kool 1 1.80, doorschot 0.70- 1.40. alles per 100 K.G. Doorgearaaia- 1200 KG. Roode kool; 1400 K.G. üeie kool; 121400 K.G. Deensche witte kool en 1800 K.G. Kroten. 95. Prachtig zei Jan, kom maar hier Veldje, op dit bankje. Veel zin had de veldwachter niet, maar bij den rechter durfde hij niet te genspartelen. De doek ging van zijn wang, die van angst nog dikker was geworden; het zweet gutste hem van 't gezicht. Jan nam weer een haar van Hobbeltje en bond nu het eene eind aan den spijker es het andere aan Veldje's kwade kies. 96. De rechter zat heel ernstig toe te Hij zag het geheimzinnige doosje uit "yejjjes zak komen, zag hoe hij wat poeder i® hals strooide, en even later zag hij, oc zich kromde van de jeuk. Daar een vaart Veldje van hel bankje en kies floepte er uit en bengelde san ker in den muur.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10