Agtnda Bouwt Uw LANDHUISJE HEILOO. Provinciaal 'flieuws £uchtvaact Jieck S. School £aatste A Ome Jiaicniëu. Slad en öm lüeecAecicfit JhheepsUidingen BERGEN. BROEK OP LANGENDIJK. STOMPETOREN. WB ONTPLOFFING IN EEN FABRIEK. PROTEST VAN FRANSCHE WINKELIERS TEGEN BELASTINGEN. Ernstige incidenten. IERSCHE STAATSDOCUMENTEN GESTOLEN. Twee officieren gearresteerd. n. eiken Ruwe B i o s c o p e A. B. T., tot en met Donderdag avond half 8 twee hoofdnummers: 1. zeden van het Noorden (dram.), hoofdrol Kent Douglas; 2. De Zilveren ster (sens.), hoofdrol Buck Jones. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstelling. Cinema Americain tot en met Donderdag e^en avond half 8, hoofdnummer Vrije op voeding (rom.) hoofdrollen Norma Shearer, Lionel Barrymce, Clark Gable, Lesiie Ho ward. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Victoria-theater tot en met Donderdag el ken avond half 8 hoofdnummer De firaa Adam en Eva (rom.), hoofdrollen Miriam Hopkins, Kay Francis en Herbert Marshall. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Bioscoop Harmonie, Zondag van 2 uur n m. af en Maandagavond half 8, hoofd nummer De strafzaak van Geldern (sens.), hoofdrollen Paul en Ellen Richter. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za~ terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Natuurhistorisch museum, Laat 35, geopend Zaterdags van 2 tot 6 uur. Zaterdag 18 Februari. 8 uur, Harmonie, uitvoering Turnclub Kracht en Vlugheid. 7.30 uur, lokaal Vis te Oudkarspel, rede Kamerlid Wijnkoop over De land- en tuin bouw onder het kapitalisme. Bij Jb. Groot te Koedijk, operette Het Moorenschip Maandag 20 Februari. 8 uur, De Rustende Jager te Heiloo, ver gadering Kinder-vacantiekolonie; zang, piano, viool. j 8 uur, dancing Harmonie, protestvergade ring P. A. S., spreker H. Sneevliet idringend op afdoening wachten. Daaronder behooren de Begrooting van Suriname en de 1 Indische Begrooting. Doch wil de regeertng geen andere zaken behandeld zien, b.v. de weeldeverteringsbelasting Laten we dat afwachten, antwoordde dt voorzitter, en beginnen met een agenda op te stellen, waarop enkel beide genoemde begroo tingen staan. Daarna kunnen we verder zien Daarmede was de Kamer het eens en enkel met de stemmen der communisten tegen werd besloten te handelen in den zin des voorzitters Maar toen deden zich nieuwe moeilijkheden op. Er werden achtereenvolgens drie interpel laties ingediend. Voor eerst een interpellatie- Albarda over het gebeurde met „De Zeven Provinciën", dan een interpellatie-de Visser over hetzelfde onderwerp met als aanhangsel een verzoek om verlof om naar Indië te mo gen gaan, ten einde daar aan een rooden advocaat opdracht te geven de muiters als rechtskundige bij te staan. In de derde olaats een interpellatie van den heer Knottenbelt (lib.) over het ontbindingsbesluit Onder normale omstandigheden zou over het al of niet toelaten van deze interpellaties door de Kamer op Dinsdag a.s. zijn beslist. Doch dat ging niet met de interpellatie-Knot tenbelt, omdat op dien dag de Eerste Kamer ook bijeenkomt voor de algemeene beraadsla gingen over de Rijksbegrooting en de regee ring zich reeds bij voorbaat bereid verklaard heeft om vragen omtrent de ontbinding te be antwoorden. Dat ging toch niet, meende men. dat de Tweede Kamer eerst na de Eerste in gelicht zou worden omtrent de houding der regeering tegenover haar votum en dus twee de treksel te genieten zou krijgen. Na eenig debat is er ten slotte dit op gevonden, dat de Tweede Kamer, afwijkende van de reeds jaren gevolgde gewoonte. Maandag, desnoods ook in de avondvergadering, zal bijeenkomen ter behandeling van de interpellatie van den heer Knottenbelt, zoodat de regeering in de gelegenheid zal zijn in de eerste plaats de Tweede Kamer op de hoogte te stellen, terwijl dan Dinsdag beslist zal worden over de beide andere interpellaties. De voorzitter meende, dat deze niet zoo'n bijzondere haast hadden, omdat de regeering nog inlichtingen uit Indië wacht. Die kon zij best voor dien tijd hebben, antwoordde de heer Albarda (s.d.a.p.), ze kan desnoods tele fonisch worden ingelicht. Hierop ging de Kamer tot Maandag uit een. Wij vreezen, dat we eenige zeer onrustige vergaderingen tegemoet gaan, waarbij de deugd der beknoptheid, door ons Parlement toch al niet gaarne betracht, geheel uit hei oog zal worden verloren. Maar de aanstaan de stembusstrijd dwingt daartoe wel eenigs- zins. i Blijkens het jaarverslag der begrafenis- vereeniging Bergen over 1932 werden 19 per sonen begraven, tegen een gemiddeld aantal in vorige jaren van 8. Het aantal leden nam toe van 913 tot 947, terwijl 248 kinderen stonden ingeschreven. De begrafeniskosten bedroegen 1247, tegen 480.50 in 1931 Het batig saldo (1931) was 3356.53: de ontvangsten aan contribtuies enz. 1127.86, de totale inkomsten alzoo J 4484 39, de uit gaven bedroegen 1483.44, de rekening over 1932 sloot met een batig saldo van 3000.95. 'Donderdag gaf het chr. Mannenkoor „de Lofstem" een uitvoering in de Ned. herv kerk Daar we reeds meermalen het genoe gen hadden het koor te hooren, bleek ons na het gehoorde dat de heer Kok als dirigent zijn mannen steeds meer en meer weet op te voeren naar het doel Z'ch voor oogen gesteld, daar deze avond wederom stond in 't teeken van mooien en schoonen zang. De bezieling welke er uitging van den dirigent bleek uitwerking te hebben op het koor, dat op juiste wijze weergaf betgeen gevraagd werd. Vooral kwam d-t tot uiting in de num mers ,.Bed6" van Wierts. „Op het kerk hof" van C. C A de Vliegh. en „Gute Nacht" van Hubert Greimers. Vermelden we nog den solozang tus- schen de pauze van den heer K Otto, welke de aanwezigen deed genieten van beschaafden en mooien zang, terwijl de heer Jb. Kostelijk zich wederom toon de een meester te zijn op het kerkorgel. Door den heer IJtsma werd met een toepasselijk woord op de gebruikelijke wijze gesloten. 'In stille eenvoud, overeenkomstig zijn karakter, had alhier Vrijdagmiddag de teraardebestelling plaats van den heer Jan Blom Jnzgedurende meer daq 25 jaar hoofdingeland en later heemraad van 't waterschap „de Scher- rneer. De leden van het polderbestuur en vele zijner kennissen waren op de be graafplaats aanwezig. 'De Hollandsche Mij. v. Landbouw, afdeeling „De Schermer", vergaderde Donderdagavond in het lokaal van café Renses te Stompetoren en zeer vele le den waren nierbij tegenwoordig. De voorzitter, de heer D de Boer Dzn., gat na de opening een kleine beschou wing over den toestand van den land bouw. Hij was vooral ten opzichte van de toekomst zeer somber gestemd. Vol gens spreker heeft de boerenstand _^l- den een tijd beleefd zoo slecht als het nu schijnt te worden. Ingekomen stukken. Een gezamelijk verzoek aan deze af deeling van vijftien zusterafdeelingen, om medewerking te willen verleenen on te komen tot een verbod voor groote landbouwbedrijven, om deze naast hun graanbouw tuinbouwproducten te telen. Hierover is gesproken en tenslotte werd er een commissie benoemd bestaande uit de heeren L Jansen, C. Madderom en G. Wonder die dit vraagstuk uitvoerig zal bctudeeren en daarna zal in overleg met het bestuur advies worden uitge bracht. Vervolgens werd behandeld eei inge komen schrijven van het hoofdbestuur der Holl. Mij. van Landbouw, het ant woord op de klacht betreffende de ver keerde voorlichting op de mogelijke levering van brouwgerst die in de Scher mer geteeld was, door verschillende leden dezer afdeeling. Het antwoord bleek in vele opzichten niet volgens de feiten en nogmaals is het bestuur opgedragen deze zaak nader te behandelen. Rekening en verantwoording van den penningm.: ontvangsten '32 684 74, uitgaven 578 70, voord, saldo 106 04. Den penningmeester, den heer Jb Posch, werd dank gebracht. Hierna kwam een keurig jaarverslag van den secretaris. Het ledental der vereeniging was tengevolge van een goed opgezette campagne tot ledenwer ving met niet minder dan 60 toege nomen. Daarna benoeming van een vertrou wensman tarwe-organisatie ir. de vaca ture van den heer A. Jansen. Deze be noeming moest geschieden in over.eg met zusterafdeelingen „Ursem" en „Schermer eiland". Ursem had voor deze benoeming aangewezen den heer J Ten- sen te Oterleek en Schermereiland gaf het in handen van deze afdeeling. Na eenige stemmingen werd ten slotte benoemd de heer A. J. Barendregt te Schermerhorn. Vervolgens werd besproken het in- schuren van jong vee in den Wieringer- meer en het bleek dat geen der aanwe zige leden hier iets voor gevoelde. Het volgende punt: „verplichte stier keuring", is zeer uitvoerig behandeld De overgroote meerderheid stond hier afwijzend tegenover en vooral de tijds omstandigheden om nu zooiets door te voeren, werden zeer ongunstig geacht ?n besloten werd dat het bestuur in dien geest zal antwoorden. Rondvraag. Hierbij werd besproken, zoo mogelijk te bevorderen, dat alle veehouders van deze af deeling hun benoodigd stroo betrekken van de landbouwers dezer afdeeling, daar dan toch de kosten van het vervoer tot het mini mum beoerkt blijven en de bouwers toch de zekerheid hebben, dat zij een redelijken prijs voor hun stroo bekomen. Dat punt zal nog nader worden uitge werkt. Hierna sluiting. Lage belastingen, dag en nacht telefoon. in het plan „Blockhove". Prachtig gelegen BOUWTERREINEN (boschterreinen) zijn voor zeer matige prijzen beschikbaar. Volledig plan ter inzage, alle gewenschte inlichtingen worden verstrekt door J. RUS, Straatweg A 186 Telefoon 939. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Havik (thuisreis) is te Rome geland Met het vliegtuig, dat Donderdag van Schiphol naar Ned-Indië is vertrokken, werd 290 KG 876 G. bruto post verzonden, met een netto gewicht van 257 K G. 668 G. De zending bevatte 340 briefkaarten en postwissels; 13.536 brieven t/m. 5 gram; 1335 brieven t/m. 10 gram; 2389 stuks zwaarder dan 10 gram; 225 drukwerken, ak ten en monsters zwaarder dan 5 gram; 3828 stuks bestemd voor tusschenliggende landen, tezamen 21.683 stuks, benevens 4 postpakket ten met een gewicht van 12 K G. 130 G. Stella 16 Febr. v. Tarragona n. Gandia. Triton, 17 Febr. v. A'dam te Rotterdam. Ulysses, 16 Febr. v. Stamboul n. Izmir. Vesta, 16 Febr# v. Genua n. Livorno. Vulcanus, 16 Febr. v. Vigo te Lissabon. Rotterdamsche Lloyd 3aloeran, thuisreis, 17 Febr. v. Port Said. Blitar, 17 Febr. v. Liverpool te Rotterdam. loliat!dAn>erika-Li;n Binnendijk, N.-Orleans-Rott., 16 Febr. 1 uur 15 min. 1000 Z.Z.W. v. Scilly. Kon. Holl Lloyd. Zaanland, 17 Febr. v. Hamburg te A'dam. Kon. Faketv. Maatschappij. N.-Holand, 16 Febr. v. Melbourne n Singa pore. Zeeland, 11 Febr. v. Melbourne te Singa pore N-V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 18 Febr. 1933. Op de heden gehouden eierenvei ing waren in totaal 195000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 56—58 3.60—3.90; 58-60 3.80—4.10; 60-62 4—4 20; 62—64 4.10—^.30; 64—66 4.30— 4.40. 22000 stuks Eendeieren, waarvan de prijzen niet genoteerd. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM. 18 Febr. 1933. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer lading, zijn de 860 H.L. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de r.k. Bijz. school voor gewoon lager onderwijs „St. Ursula" te Bergen is benoemd mej. J. Ossen- dorp te Delft. Tot predikant bij de herv. kerk te Op perdoes is beroepen de heer J. S. Dijkstra, candidaat te Utrecht. - De nestor der Ned. zendelingen, de heer J. Louwerier, is te Utrecht in den ouderdom van 92 jaar overleden. Hij was op 10 November 1840 te Rotterdam geboren, waar hij tot onderwijzer werd opgeleid, en later tot zendeling-leeraar van het Ned Zend. Genootschap. Door stemgerechtigde lidmaten der Ned. herv. gemeente werd de heer J. Koomen ge kozen als notabel in de plaats van den heer C. Haringhuizen, die president-kerkvoogd is geworden. Ongecorrigeerd. TWEE WEKEN NAAR BERLIJN. De gemalin van den ex-keizer is hedenmor gen voor een verblijf van ongeveer 14 dagen naar Berlijn vertrokken. Gistermiddag had in een machinefabriek te Rouissillon nabij Avignon een ernstige ontploffing plaats, tengevolge van het aan zetten van een ruwoliemotor, waarbij de stukken van den motor door het dak sloegen. Twee arbeiders werden door het rondvliegen de ijzer op slag gedood, terwijl drie anderen levensgevaarlijk werden gewond. In een der groote zalen van Parijs, waren gisteren ongeveer 10000 winkeliers aanwe zig, allen levensmiddelenwinkeliers, in een protestvergadering tegen de nieuwe belastin gen. Tijdens de vergadering kwam het echter tot ernstige incidenten, die hiermede eindigdèn, dat de voorzitter van het podium werd gejaagd. Tusschen de betoogers zelf kwam het tot handtastelijkheden. Besluiten werden niet genomen. Ook de ambtenaren van den douanedienst hielden gisteren een protestvergadering waarin werd besloten, met alle ten dienste staande middelen tegen de regeeringsmaatregelen te protesteeren. SCHOORLDAM. Het dochtertje van den heer Joh. Ens al hier kwam gisteren al spelende in aanraking met een passeerende motorfiets. Het punt waar dit gebeurde, is wel zeer gevaarlijk. De motorrijder was, naar we hoorden, vrij onschuldig aan het geval. Ook de gladheid van den weg heeft aan het ongeval me degewerkt. Dadelijk is het meisje onder behandeling van dr. Heringa gesteld, en ofschoon er een gekwetst sleutelbeen viel te constateeren, en ontvellingen in het ^ezicht, had dit ongeval toch erger kunnen zijn. Het is een waarschuwing voor auto- en motorbestuurders, om bij den oirit naar den Heldersche weg goed uit te zien. De veranderingen aldaar zijn nog niet in alle deelen verbeteringen. BLADEN IN BESLAG GENOMEN. Twee bladen van de Partai Indonesia, n.1. de „Persatoean Indonesia" en de „Banteng" zijn, in verband met ontoelaatbare actie, door de politie in beslag genomen. De „West-Java-Courant". op welk blad Staatsblad 1931 No. 394 (persbreidel) werd toegepast besloot eigener beweging de uit «rifte voorloopig stop te zetten, De Iersche overste Hogan, een broer van den oud-minister voor landbouw, Hogan, is gistermorgen gearresteerd onder verdenking geheime staatsdocumenten te hebben gesto len. Onder verdenking van hetzelfde mis drijf is bovendien gearresteerd een stafoffi cier van de Iersche nationale garde. GOUDEN JUBILEUM. Aanstaande Dinsdag zal de heer C. Bak ker, wonende Verlengde Landstraat no. 6, den dag herdenken dat hij een halve eeuw geleden te werk werd gesteld aan de meelfa briek der firma Jan de Wit alhier. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart-Mij. Nederland, Poelau Tello, thuisr., 17 Febr. te Suez. Poelau Roebiah 17 Febr. v. Batavia te Amst Johan de Witt, uitr., 17 Febr. v. Southampt Johan v. Oldenbarnevelt, uitr., 16 Febr. te Colombo. Poelau Bras, uitr. 17 Febr. te Genua. Poelau Tello, thuisr., 17 Febr. v. Port Said. Tanimbar, thuisr., ,7 Febr. te Havre. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij Amazone 16 Febr. v. Danzig te Stettin. Bachus 16 Febr. v. Amst. te Malaga. Brion 17 Febr. v. Amst. n. Bordeaux. Nero 17 Febr. v. Amst. n. Odense. Orpheus 17 Febr. v. Palermo n. Catania. Perseus 17 Febr. v. Kopenhage te Aalborg Pluto 17 Febr. v. Amst. n. Rott. Stella 17 Febr. v. Tarragona te Gandia. Triton 17 Febr. v. Rotta n. Gibraltar. Achilles 17 Febr. v. Amst. te Rott. Berenice 17 Febr. v. Amst. te Rott. Deucalion 16 Febr. v. Malta n. Patras. Hebe 17 Febr. v. Amsterdam te Hamburg Oranje Nassau 15 Febr. v. Jacksonville te New York. Orpheus 16 Febr. v. Oran te Palermo Perseus 16 Febr v Kopenhagen s. i .a siaiUUIg DE POSITIE VAN DE AUTO- FABRIEKEN DER WILLYS OVERLAND. Jaar aanleiding van het dezer dagen ook door ons opgenomen bericht over een faillis sement der Willys Overland autofabrieken, toont de vertegenwoordiger hier ter stede (Nassau-garage) ons een schrijven van de firma Sieberg te Amsterdam, de importeur van die auto's, waarin gezegd wordt, dat hier sprake is van een financiëele reorgani satie die te beschouwen is als een logisch gevolg van het feit dat mr. John N. Willys opnieuw de leiding van het concern in han den genomen heeft. Dit blijkt, zegt het schrijven verder, ook uit de omstandigheid dat John N. Willys tezamen met president Miller als curatoren de fabrieken verder zul len leiden. Uit een gistermorgen door de firma Sie berg ontvangen telegram blijkt verder, dat de bedrijven op volle kracht doorwerken en de afleveringen geen stagnatie zullen onder vinden. De omzetten gaan nog steeds in stijgende lijn. COMMISSIE VOOR ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VOOR WERKLOOZEN. Bovengenoemde commissie gaf gisteravond haar 3en ontspanningsavond van dit seizoen in de zaal van het Gulden Vlies. Ditmaal had de commissie zich de mede werking verzekerd van de tooneelvereeniging „D.I.N.D.U.A.", die voor een tot den nok ge vulde zaal met groot succes het blijspel „Haar laatste wil" op zeer verdienstelijke wijze voor het voetlicht bracht. Precies 8 uur werd de avond door den voorzitter van de commissie, den heer Köhnert, geopend en met enkele korte woor den gememoreerd dat ook deze avond weer werd mogelijk gemaakt door de spontane medewerking die de commissie steeds van de stadgenooten ondervindt. Verder wees hij met klem op het groote be lang van de ontwikkelingscursussen die door de commissie worden georganiseerd en in stand gehouden en betoogde dat de daarvoor te maken kosten alleen te verantwoorden zijn, wanneer er voldoende van gebruik ge maakt wordt. Langs welke lijnen de ontwikkeling van de maatschappij zich ook zal Voltrekken, ont wikkelde vakmenschen zullen altijd noodig zijn, zoodat de vaders vooral hebben mede te werken om hun kinderen het goede voor beeld te geven. Hierna was het woord aan de vertolkers van het „drama", waarbij een oude excentrie ke tante als haar laatste wilsbeschikking haar geheele familie erfenisjagers na haar overlijden dwingt eenige dagen in haar woning te logeeren. Het stel verdraagt elkaar op uitnemende wijze en de hierdoor veroorzaakte tooneel- tjes waren zoo dol vermakelijk dat meerma len een schaterlach door de zaal daverde. De drie bedrijven werden vlot gespeeld en de verschillende rollen waren alle in goede handen. Het woord van lof en waardeering, door den voorzitter aan het einde van den avond uitgesproken, was ten volle verdiend. Tijdens de pauze zorgde de Jazz-band van den heer Siewerts voor de juiste stemming en meerdere bekende schlagers werden door de geheele zaal meegezongen. Als extra-nummer werd door de trouwe medewerkster van de commissie, mevr. De 'i /"^Hegies, een drietal gevoelige stukjes gedeclameerd: Zijn eerste gulden, De speel pop, Het hondenasyl, die een stormachtig ap plaus mochten oogsten. De gebruikelijke tractatie in den vorm van een kop chocolade, waarbij voor de dames een koekje en voor de heeren een sigaar werd gepresenteerd, viel, als steeds, ten zeerste in den smaak. Het verdient inderdaad de hoogste waar- deering dat onze stadgenooten steeds bereid gevonden worden, de commissie ook in dit opzicht ter wille te zijn. Waren het op den vorigen ontspannings avond de melkfabriek „Concordia" die voor de melk, de fa. Keg die voor de chocolade, de firma De Wijs, die voor een koekje en de fir ma's Spaan, Wayboer, Smabers en de Geus die voor sigaren en tabak hadden gezorgd ditmaal was de melk door de melkfabriek „uithoorn de chocolade door de firma Rin gers, de koe1, 'tonr de firma Schellinker en de naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 780.7 mM. te Akureyri. Laagste barometerstand 754.0 mM. te Stettin. Verwachting, geldig tot den avond van 19 Februari: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen; zwaar bewolkt tot betrokken: later opklarend; waarschijnlijk eenigt sneeuw; temperatuur om het vriespunt to' lichte vorst. Weeroverzieht ,v, f van hoogen luchtdruk in het Westen reikt nog steeds van Oost-Groenland e*n ?v,'zef 40ste breedtegraad. Aan de westkust van Groenland lagen gis teren zeer diepe depressies. Het depressie- gebied boven Zuid-Scandinavië en de Oost zee kwam verder naar het Zuiden en breidt zich thans uit over Frankrijk en het Kanaal terwijl in Noorwegen de luchtdruk langzaam stijgt. Tengevolge van den bewolkten nacht daalde de temperatuur in Frankrijk slechts plaatselijk onder het vriespunt en komt in Duitschland, behoudens in Oost-Pruisen niet dan lichte vorst voor. In Zweden nam de vorst toe, in Finland is in een groot gebied de temperatuur beneden —20 gr. met als laagste waarde —34 gr De wijzigingen in de luchtdrukverdeeling zijn gunstig voor het uitbreiden van het gebied van koude in het Noorden over de Oostzee en Noordzee en toeneming van de vorst in iet noorden van ons land, waarschijnlijk na sneeuwval. Berichten omtrent de bovenlucht, temperatuur in Duitschland meldden alle zeer groote koude in de hoogere niveau's Te Hamburg was het op 5000 M. hoogte bene den 40 gr. Ook in de Alpen is het zeer koud op de Santis (2500 M.) —16 gr. op hel Jungfraujoch —22 gr. beiden met sneeuw. sigaren door de heeren Hartland, Hartog, Blommaert en de Wed. de Munk, gratis be schikbaar gesteld. Toen men te ruim half twaalf huiswaarts teerde, kon iedereen ongetwijfeld instemmen met de woorden van dank door den voorzit ter aan alle medewerkenden en aan het adres van den heer Mooij en zijn personeel gewijd DE NOORDERMARKTBOND. De voorraad producten van de bij der SJoordermarktbond aangesloten tuinbouw- vereenigingen bedroeg blijkens een op 15 Fe bruari gehouden telling: 587 wagons roode kool (in Dec. 1022), 328 wagons gele kool (in Dec. 542), 998 wagons Deensche witte kool (in Dec. 1684). 85 wagons uien (in Dec. 141), 15J< wagor peen (in Dec. 28). ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 19 Februari is de apotheel van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraa 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ; Langestr. 85. Uitleening uitsluitend aan leden, minimum contributie 2 per jaar. NIEUWE AANWINSTEN. Oorspronkelijk Nederlandsche romans. D 65.5w Doolaard, A. den. De wilden van Europa. Liefde, J. L. F. de. In beidt bloeyende. Nobilis. De dorpspotentaat. Scharten—Antink, C. en M. Jhr- Mr. James de Bevll, minister van nuttelooze zaken. Schendel, A. van Jan Com- nagnie. Id. Een zwerver verliefd. Zeggelen, Marie van. De erven Burdee. In 't Nederlandsch vertaalde romans. B 29v Baum, Vicky. Vrouwenbad. E 19.5d Ehrenburg, 1. De droomfabriek- Orey, Zant. De jacht op het ros sige paard. Hamsun, K. De vrouwen bq fle P°mP- Herwig, E. De heilige proleta riër. Ingemetselden. Kyne, P. B. Als het getij ver loopt. Lee Purdy's overwinning. De trots van Pal omar. - De geheimzinnige moord van Glenlitten. Gouden ketenen. Oterdahl, Jeanne. Jonge levefl V dring, Astrid, Nachtvorst Wasserman, 1. Etzel Andergasu N B. Verv. op: „De Maurizius". Naslagbibliotheek. Gelderen, I. van. Duitsch woor denboek; 7e dr. (1931-^*' 2 dln- -ev Winkler Prins algemeene en j cl opaedie; 5e dr. 1932. D*- Tijdschriften. uttc, Forum; maandschrift voor ren en kunst. -,a N.B. De met -f- gemerkte werken m christelijk. +L 53.9 +N 38 S 25j S 31 j S 31zv Z 24e G 79.5j H 21.9v H 55.3 H 55.3i K 99a K 991p K 99tp O 34 5gmg O 34.5go O 39 5 j V 11.3n W 29e Stz. Stz. O T 47

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2