Huiduitslag. HARENKARSPEL. NIEUWE NIEDORP. W ARMENHUIZEN. „Het Witte Kruis". TWEE HOOFDNUMMERS IN A. B. T. De zilveren ster, „VRIJE OPVOEDING" IN DE CINEMA. Een film met buitengewone kwaliteiten. DE FIRMA ADAM EN EVA. Een fijne film van Ernst Lubitsch. Victoria-Theater. DE STRAFZAAK VAN GELDERN. Een spannende film. Bioscoop-Theater Harmonie. CINEMA EN THEATER. KORTE BERICHTEN. Prinses Juliana wordt Maandag in de residentie terugverwacht. In de bijzondere neutrale schooi der Haagsche Schoolvereeniging, Nassaulaan 26. wordt in verband met de Willem de Zwijger-herdenking een historische tentoon stelling voorbereid, die geopend zal zijn van 23—27 April a s. De rechtbank te Assen veroordeelde een verpleegde te Veenhuizen wegens opzettelijke brandstichting in een hooiberg aldaar, tot vier jaar gevangenisstraf overeenkomstig den etoch - Jkovincïaai Tlieuws DE KAMERVERKIEZINGEN. Candidaten van de Lib. Staatspartij in den kieskring Haarlem. In zijn Donderdag gehouden vergadering heeft de rijkskieskring-centrale Haarlem van de Liberale Staatspartij de Vrijheidsbond voor de aanstaande verkiezing voor leden van de Tweede Kamer de volgende candida- ten-lijsten vastgesteld: 1. tnr. W. C. Wende- laar, Alkmaar; 2. dr. S. E. B. Bierema, Usquert; 3. mevr. mr. C. C. Bakkervan Bosse, 's-Gravenhage4. dr. I. H. J. Vos, Amsterdam; 5. C. J. van Kempen, 's-Gra- venhage; 6. prof. dr. B. D. Eerdmans, Lei den; 7. mr. A. N. Molenaar, Wassenaar; 8 mr. dr. F. Hollander, 's-Gravenhage; 9. mr M. H. de Boer, Utrecht; 10. mr. C. H. Gué- pin, Santpoort. De gemeenteraad heeft, na de 'behandeling tan de door Ged. Staten gevraagde wijzi gingen in de gemeentebgrooting, zich una- nim vereenigd met de uitspraak van den voorzitter, dat de toestand van de gemeente- financiën hopeloos is, nu zooveel moet wor den uitgegeven voor steun en werkverschaf fing, terwijl de bronnen van inkomsten voor de gemeente zeer weinig opleveren. Algemeene vergadering van deelhebbers e&n het Onderling Veefonds Nieuwe-Nie- dorp, op Donderdagavond in de Prins Mau- rits. De voorzitter, de heer D. Pool, heette de aanwezigen van harte welkom. De ontvangsten hebben bedragen 4612,54)4 waaronder begrepen het voor- deelig saldo der vorige rekening van ƒ32,20 De uitgaven bedroegen 4423,38)4. Alzoo een voordeelig saldo van 189,16. Medegedeeld werd dat 2 bestuursvergade ringen zijn gehouden, waarin onder meer is behandeld de salarieering van den vee-ver loskundige Silver, welke dit met 10 cent heeft verlaagd. (Applaus). Ook de salarieering van den heer Rempt betreffende de behande ling voor melkziekte is besproken. Hoewel de heer Rempt nog geen verlaging heeft toege zegd zal dit door hem ernstig worden over wogen. Verder deelde de voorzitter mede dat het lidmaatschap bij de Boerenleenbank thans officieel tot, stand is gekopien. De heer S. v. d. Wal deed eenigè mededee- lingen omtrent den verkoop van afgekeurde koeien, waaruit blijkt, dat deze beesten op de meest voordeel ige manier voor 't Fonds van de hand worden gedaan. Omtrent bewijsstukken van afgekeurde die ren wélke naar de verwerkingsinrichting zijn gegaan, wat de oobrengst betreft zal nader naar worden geïnformeerd. Hierna volgde verkiezing van een Com missaris wegens periodieke aftreding van den heer P. Groot, 't Veld. De heer Groot werd herkozen. Wegens aftreding van den heer Terra, werd als lid van de Commissie voor het na zien der rekening aangewezen de heer S. v d. Stoop. Hierna volgde bespreking betreffende aan sluiting bij de Rijks t.b.c. bestrijding. De voorzitter lichte een en ander nog eens grondig toe. Aanvankelijk waren de kosten van het lidmaatschap 2.50. Thans is dit kosteloos. Door het Bestuur is aangaande de 50 welke door het Rijk wordt betaald voor een open lijder een regeling getroffen Voor een open lijder werd door het Fonds de gewone 75 uitgekeerd plus de 50 van 't Rijk. Echter met dien verstande, dat een lid nimmer meer dan totaal 100 voor zoo'n dier krijgt uitbetaald. Het meerdere wordt in de kas van 't Fonds gestort, en wordt aan het einde van het iaar verdeeld onder hen die lid zijn van de Rijks t. b. c.- bestrijding. Verschillende leden in 't Veld zijn reeds lid En hoewel het geen verplich ting si, wordt toch aangedrongen op aan sluiting. waar in deze bestrijding veel goeds zit en in de toekomst veel van wordt ver wacht. Op een vraag van den heer J. Ie Clercq werd medegedeeld, dat de manier van ver- kooping der afgekeurde koeien, geen gevaar voor 't Fonds of een der leden kan opleveren. Een aanmerking van den heer Terra om trent de manier van verkooping, wordt niet van beteekenis geacht. Medegedeeld wordt dat het adres voor aangifte lidmaatschap Riiks t. b. c. bestrijding is: Landbouwhuis te Alkmaar. De boekhouder deed hierna nog eenige be langrijke mededeelingen: Afgekeurd zijn 20 koeien waarvan 4 afgekeurd voor de con sumptie. Opbrengst 905,50. Vorig jaar af gekeurd 9 koeien. 1 ongeschikt voor de con sumohe opbrengst 820. Bij 9 omslagen is ontvangen 2662,90 Aan schade is uitbetaald f 2771,25. Verze- a waren gemiddeld over de omslagen Aug Sept. en Oct. 118 kalveren. verleend32' 'S £'es'cun^'&e hulp bij 't kalven d^, PP.1 Jan- 1932 telde het Fonds 66 rv f °P 1 Jan- 1933 71 deelhebbers. iaa/k0!? ®en per koe hebben de laatste 4 1931 J^en: 1929 f 5<55> 1930 9 60, kostpn 19^2 f 5.60, waarin begrepen ven ",V5arts. deskundige hulp bij het kal- kosten ISSen en verdere huishoudeli" artsPftl~^?e'( der vergadering zal van vee- borden T, een meer gespecifeerde rekening °P de sP^iaal met betrekking Met een 'in" d°°r behandeling melkziekte hierna j °edvol woord sloot de voorzitter a de vergadering. 'De Noord-Hollandsche vereeniging „Het Witte Kruis" afd. Warmenhuizen, hield dezer dagen hare jaarvergadering ten huize van den heer Slikker. Wegens ongesteldheid van den voor zitter. dr. van Hesteren, opende de vice- voorzitter, de heer P. Slot, de vergade ring en merkte op dat het openen dezer vergadering niet met die animo ge schiedde zooals anders het geval is. De oorzaak is dat onze vereeniging uit elkaar is gerukt door het ontstaan van het Wit-Gele Kruis. Voortaan zullen we dus met minder leden moeten voortgaan, er is helaas niets aan te doen, maar betreurenswaar dig is het. Aan den secretaris; den heer Rijs, werd verzocht de notulen te willen lezen welke onveranderd werden goedge keurd. Uit de ingekomen stukken werd me degedeeld dat de Emmabloempjes we derom voor de vereeniging beschikbaar worden gesteld en is besloten, evenals andere jaren, hiervan gebruik te maken. Medegedeeld werd dat aan de leden 34, maal magazijngoederen waren afge geven. Tevens een woord van waardeering en volle tevredenheid aan Anquetrice wijk verpleegster, die bij de door haar ver pleegden zulk een sympathieken indruk achter laat. Vervolgens deelde ds. Sentijn mede dat hij een onderhoud heeft gehad met de r. k. geestelijke en heeft besloten dat de magazijngoederen, die thans nog in ebruik zijn bij de leden van het Wit- Gele kruis, deze worden ingeleverd wan neer ze voor deze zieken niet meer noo- ctfg zijn. Deze goederen worden dan bij den magazijnmeester van het Witte Kruis ingeleverd en zijn eigendom van deze vereeniging. Dat er een inventaris van de goederen wordt opgemaakt en een afschrift van deze inventaris aan het bestuur van het Witte Kruis wordt ingeleverd. De heer Terpstra uit Schoorldam merkte op dat de T. B. C. bestrijding een af.leeling apart is. Hiervoor zullen wij toch een gemengd bestuur moeten vor men en die dan vormt de T. B. C.-com- missie. Dit werd volkomen juist geacht e.i door ds. Sentijn duidelijk toegelicht. Het sa'aris van de anquetrice wordt ook gedeeltelijk door het Rijk betaald en ook de vereeniging ontvangt voor prb- phalance van het Rijk dus heeft ook ieder ingezetene recht op goederen wan neer het betreft een T. B. C. geval. Een inventarisatie moeten we maken, zeide spr. en zal worden bepaald welke en hoeveel goederen beschikbaar worden gesteld voor T. B C.-patienten en wat voor het „Witte Kruis." Het jaarverslag is vanzelfsprekend niet gunstig te noemen omreden door het oprichten van het Wit-Gele Kruis het ledental van 400 gedaald is tot 200. Een consultatiebureau voor zuigelingen is opgericht in het gebouw van het Witte Kruis aan de Stationsstraat. Naar aanleiding van het .aijzte ver zocht ds. Sentijn aan de secretaaris in de notulen te wlilen vastleggen dat het consultatiebureau geheel staat onder auspiciën van het „Witte Kruis". Rekening Witte Kruis. Deze gaf aan ontvangsten 713.15, uitgaven 459.24, batig saldo 253.91. Rekenine T. B. C. De exploitatiereke ning hiervan gaf aan een nadeelig saldo v- -i 16.70. Tot 't nazien der rekeningen werden aangezocht de heeren T. Donia en P. de Groot. Na alles nauwkeurig te hebben nagezien en onderzocht werd bij monde van eerstgenoemde verklaard dat alles in orde was bevonden en geadviseerd tot goedkeuring over te gaan met aan den penningmeester een woord van dank voor zijn nauwkeurig beheer. Begrooting Witte Kruis. Deze sloot in ontvengst en uitgaaf op 812 62 Begrooting T. B C. Deze sloot in ont vangst en uitgaaf op 74(105. Beide begrootingen werden door de vergadering goedgekeurd en ondertee- pens vacature ontstaan door het vertrek kend. Hierna volgde bestuursverkiezing we gens vacature ontstaan door het vertrek ken van den heer Turkstra uit Krabben dam. Met algemeene stemmen is benoemd dt heer G. J. Jonker aldaar. De heer Jonker, die niet ter vergade ring aanwezig was, zal met deze benoe ming in kennis worden gesteld. Rondvraag. Deze besprekingen waren van huishoudelijken aard. De voorzitter sloot hiermede de ver gadering. 9itmnieuias Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep, droog daarna voorzich tig af, doe er dan wat Purol op en strooi daar overheen nog wat Purolpoeder. Her- ïaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. Na het journaal met o.a. de eerste rede van den nieuwgekozen Amerikaanschen president en een grappige teekenfilm „Gewald", alsmede een klucht „Op dok ters voorschrift", brengt het A. B. T. deze week twee hoofdnummers vol spanning en sensatie. Allereerst een Wild-Westfilm en dus vol actie en leven. Buck Jones treedt hier op als sheriff Bob Terry, achtervolgd op zijn trouw wit paard, soms alleen, soms ook a's leider van een heele troep, een ben de^ die zich onledig houdt met roofover vallen op postkoetsen e. d. en komt na tuurlijk als overwinnaar uit het strijd perk, waarmee hij ook het aardige meis je verovert, dat bijna door het hoofd der bende voor zijn neus was weggekaapt. Maar gemakkelijk maakten de heeren het den sheriff niet! Menige dolle rit was er noodig en heel wat kogels werden er gewisseld, alvorens de meestal achter de schermen blijvende Flash gearres teerd en zijn bende onschadelijk ge maakt was. En meteen krijgen we schit terende natuuropnamen te zien. Heel anders, maar toch evenzeer het publiek in spanning brengend is de film Ruwe zeden van het Noorden. Zij speelt aan Afrika's noordwest kust en die zeden zijn inderdaad niet opwek kend voor weeke gemoederen. Men oor- deele: Seth Law komt van den dooden- akker, waar hij juist zijn vrouw heeft ter aarde besteld, en neemt dan zijn zoon mee naar een danshuis, waar hij ver maak zoekt. De zoon Malt keurt dat af en wordt dan neergeslagen door papa, die ook nog een robbertje vecht met een anderen bezoeker. Na korten tijd doet een jeugdige dienstbode haar intrede, wat door Mait als een uitkomst wordt beschouwd, omdat hij zich onder de ruwe bevolking niet thuis voelt en liever op het land dan op zee is. Ruth wordt bang voor Seth en wil liefst direct weer weg, maar Mait beweegt haar te blijven en, zooals de bedoeling was, met den weduwnaar te trouwen. De bruiloft wordt een rumoerig feest en als daarna des avonds ruzie dreigt tusschen de jonggehuwden, komt Mait tusschenbeide met als gevolg, dat in de vechtpartij het halve huis wordt afgebroken en vader zoo ernstig geblesseerd wordt, dat hij nooit meer zal kunnen loopen. Ruth en Mati voelen zich tot elkaar aangetrokken en op een avond, dat een vreeselijk onweer woédt met storm en regen, durft de jonge vrouw niet naar haar kamer en zoekt haar stiefzoon op. Seth vermoedt zoo iets, kruipt de trap op en weet de kamerdeur van zijn zoon te openen Vreeselijke woede maakt zich van hem meester, zoodat de zoon de jonge vrouw toeroept in de boot te vluchten, dan zal hij haar volgen. Voor zoover hem dat met inspanning van alle krachten mo gelijk is, wil Seth hem die vlucht belet ten, maar daarin slaagt hij natuurlijk als invalide niet. Maar toch heeft hij hem zoo lang opgehouden, dat Ruth de boot niet kan tegenhouden en door den storm is afgedreven. Mait slaat alarm en bij de te hulp snellenden is ook zijn v^der, die kwam aangekropen en op zijn verlangen op een roeiersplaats in de red dingboot werd vastgebonden. Deze boot kiest zee en bereikt het afgedreven vaartuig, zoodat Ruth kan worden ge red, maar dan slaat de reddingboot om en Seth vindt daarmee den dood in de golven. Een film, die uitmunt door krachtigen opzet en sterk spel. Na eenige interessante journaals zien we deze week in de Cinema Americain als voor programma een paar geestige kluchten, in de eerste waarvan Charley Chase zijn beste krachten geeft, terwijl in de tweede onaf scheidbare Oliver Hardy en Stan Laurel het weer heel bont maken, en toonen, dat de bron van humor, waaruit deze twee hun stof opdiepen, niet uit te putten is. De hoofdfilm, die hierna volgt is heel bij zonder, het is een van de beste films, die den laatsten tijd zijn gemaakt, een speelfilm in optima forma. We hebben maar den naam te noemen van Lionel Barrymore, om te we ten wat hier gepresteerd wordt. Deze speler, die de film,, Mati Hari" het zien waard maakte, heeft hier een nog belangrijker rol, maar dat niet alleen, want wat hij in deze rol bereikt, behoort tot het zeldzame op too- neelspelgebied. De film is getiteld „Vrije op voeding en laat zien waartoe die kan lei den, als dat „vrije" al te consequent wordt doorgevoerd. Het gaat hier over den bekwamen pleiter Steven Ashe en zijn dochter Jan. De vader, een dronkaard, wil in het leven van zijn dochter geen leiding geven, misschien om dat hij zich hiertoe ook niet gerechtigd voelt. Hij bewondert zijn dochter, die hem alles is, omdat ze net als hij zelf, tóch doet, wat ze wil. Hij laat haar dan ook geheel in haar doen en laten vrij. Door zijn toedoen zelfs komt ze in kennis met een bendeleider, die hij heeft vrijgepleit. Maar de vader ziet pas in, wat de gevol gen zijn van z'n gedrag, als de bandiet hem de hand van zijn dochter vraagt. Dan is hij beleedigd en hij zegt haar zij heeft ook haar verloving verbroken wat hij ervan denkt. Vader en dochter doen elkaar dan een belofte, hij zal niet meer drinken, zij zal af zien van den bandiet. Eenige maanden houdt hij het vol, maar dan kan hij niet meer en hij vlucht. Jan gaat weer naar den bandiet, die zij echter nu leert kennen. Ze loopt weg maar hij zoekt haar op in haar woning. Tijdens dat bezoek komt haar vroegere verloofde bin nen, hij hoort de beleedigin en, die de ban diet haar naar 't hoofd slingert, maar die een waarheid behelzen. De bandiet vertrekt, maar niet zonder gedreigd te hebben. In zijn woning echter wordt hij door Jan's vroegere verloofde opgezocht en doodgeschoten. Jan heeft haar dwaling ingezien, maar wie zij werkelijk liefheeft, zal wegens moord met voorbedachten rade veroordeeld worden, omdat hij niet wil spreken en daardoor Jan's goede naam schade doen. Jan echter vindt haar vader en het hoogtepunt van de film is het pleidooi, waarin hij tot de slotsom komt, dat in dit drama de eenige schuldige is hij zelf, Steven Ashe. De dochter is Norma Shearer, de bendelei der Clark Gable en de verloofde wordt ge speeld door Leslie Howard, die steeds meer, en terecht, op de voorgrond begint te treden En deze drie zijn het, die met Lionel Barry more deze film hebben gemaakt tot iets, wat men maar al te zelden tegenkomt. De groote regisseur %nst Lubitsch is er in geslaagd voor de Paramount nog een zeer mooi werk tot stand te brengen. Zijn film „Trouble in Paradise' legt in alle op zichten getuigenis af van zijn groote talen ten en wie een fijne film weet te waardeeren, zal zeker bij de firma Adam en Eva genieten. 't Is een boeiende geschiedenis met als middelpunt Gaston Monescu, de internatio nale oplichter. Bij de aanvang der film ziet men Gaston in actie in Venetië en 't is daar ook dat hij Gravin Lily ontmoet, die zooals al spoedig bliflet een ideale partner voor hem is, want zij doet als dievegge niets voor Monescu onder. Waar twee jaar later in Parijs begint voor beide het groote avontuur met Madame Colet, de eigenares van een schitterend handtaschjc met juweelen. Dit laatste heeft Monescu's aandacht getrokken, doch als hij met weinig moeite een betrekking als secretaris bij Ma dame Colet heeft gekregen, met Lily als se- cretarese van hem, trekt ook al spoedig de charmante Madame Colet zelf zijn aandacht en ontwikkelt zich tusschen deze twee een schitterend spel. De liefde maakt veroverin gen en de firma Adam en Eva dreigt failliet te gaan, doch als het parelsnoer en de hon derdduizend francs in handen van Monescu en Lily zijn overgegaan, heeft een prachtige verzoening plaats. En nadat beide in den auto nog eens hun handigheid hebben ge toond gaan zij nieuwe avonturen tegemoet. Lubitsch heeft voor zijn drie hoofdfiguren artisten gevonden die er wezen mochten. Bij zonder fijn heeft Herbert Marshall de rol van Monescu gespeeld. Miriam Hopkins als Lily en Kay Francis als Madame Colet vormde met hem zoo'n prachtig trio, dat men 't wat spel betreft, niet beter zou kunnen wenschen. Deze film verdient aller belangstelling. Het voorprogramma bracht een Para mount journaal, een aardige film met een leeuw als hoofdrolspeler, een teekenfilm van Betty Boop en het Hollandsch Nieuws met o.a. "van HollandZwitserland. Dit theater brengt vanaf a.s. Zondag voor drie dagen een bijzonder mooie en spannende film, n.1. De Strafzaak van Geldern. Dit is weer één van die interessante films, zooals de Duitschers ze zoo goed brengen kunnen. Het gaat hier om een jong en veelbelovend advocaat Paulus van Geldern genaamd. Hij is getrouwd met een vroeger revue-ster, die zich uit het tooneel leven heeft teruggetrok ken en een goed loopende modezaak heeft ge opend. Gelukkig in de liefde is Paulus echter niet. Hij brengt zijn avonden meestal in de club door. Op zekeren avond is van Geldern op de club ook aan de speeltafel erg ongeluk kig. Hij verliest zevenduizend mark, waar voor hij bij vorst B. een schuldbekentenis teekent. Thuis verzoekt hij zijn vrouw hem 't bedrag te leenen. Doch zij treedt doortastend tegen hem op en prikkelt van Geldern tot Ja, waartoe? Eenigen tijd later staat ad vocaat van Geldern terecht wegens moord. Hij wordt beschuldigd zijn vrouw te hebben gedood en haar juweelen te hebben ver kocht. Als Willy Vogel, de koning der uitbre kers van de moeilijkheden van van Geldern hoort, besluit hij alles in het werk te stellen om van Geldern te redden. Hoe Willy ten koste van alles hierin slaagt en hoe de waarheid aan 't licht komt, moet gij gaan zien. Het zal een verrassing voor u zijn. De film heeft uitstekende vertolkers: Paul Richters als van Geldern. Ellen Richter als zijn vrouw en vooral ook Frits Kampers als Willy mogen met eere genoemd. Maar ook vele kleine rollen worden door eerste krach ten vertolkt, wat aan de film als geheel ten zeerste ten goede komt. Een verzorgd voorprogramma gaat aan het hoofdnummer vooraf en vormt met ,,De Strafzaak" een mooi geheel. Deze week opent C. en Th. met een portret van „onze Lien", waarmede Lien Deyers bedoeld is, die sedert korten tijd met Alfred Zeisier gehuwd is. Verder geeft het nummer: Rik Boersema de be kende chansonnier, Fientje de la Mar, Jan van Ees en Ceesje Speenhof in Shaw's „Te waar om goed te zijn." Vader des Vaderlands, van Eduard Veterman, „Peter de Grootte", nieuws uit de Stu dio's. alles met portretten en bijschrif ten. Vervolgens nog filmafbeeldingen, he: liedje „Barbiertje" van Annie ie HoogNooy, met muziek van Henri C van Praag, enz. Diaaq. en Aanbod (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels >0 cent bij vooruit betaling të voldoen. Ter overname gevraagd een SCHRIJF BUREAU, eiken, in goede conditie. Br. met uiterste prijsopgave onder lettor O 613 bureau van dit blad. TE KOOP een goed onderhouden MANGEL STATIONSWEG 98. TE KOOP GEVRAAGD goed onder houden KINDERWAGEN, nieuw model. Franco brieven onder letter 615 aan het bureau van dit blad. Wegens vertrek een compleet RADIO TOESTEL 3 laraps 220 volt (met luid- spteker) te koop aangeboden. COSTERSTRAAT 23, Alkmaar. VOOR OUD: Diamanten, Colliers, gou den ringen en andere sieraden. Al onze artikelen zijn zichtbaar geprijsd. DE ROVER's Antiekhandel Boterstr. 14 Mooi Fornuis 12.50, lief Dienstboden- kastje 4.50, beste Keukentafel z. g a. n 2.50, Gemakskoffer met pot 6 50. Sa lonkastje met geslepen Spiegel f 12.50 ~nz. DEKKER, Laat 182. Prima Divan 9.50, mooie Duitsche Piano z. g. a. n. 95, Spiraalmatras 2.50, eiken Tafel 6, Trapnaaimachine z g a. n. 17.50, eiken Schrijftafel 15 enz DEKKER. Laat <82. Duitsche Piano eerste klas instrument kruissnarig geb in pantser z. g. a. n.. afkomstig van fa. Goldsmeding voor 186 In- en verkoop van inboedels. DEKKER. Laat 182 BTE KOOP wegens plaatsgebrek goed onderhouden KINDERWAGEN (v. Delft) Boezemsingel 41 (Niet op Zondag). ANTIEKE GANGBAROMETER zuiver gesteld, TE KOOP AANGEBODEN. Fa JOH LAUWERS, Payglop 3. TE KOOP zoo goed als nieuw: 2 HANDNAAIMACHINES. 1 TRAPNAAI MACHINE. 1 HEERENFIETS. S. W. VET, Verdronkenoord 5. LINNENKAST MET SPIEGEL TE KOOP GEVRAAGD. Br. letter S 016 bureau van dit blad. Goed loopende AUTO TE KOOP 4 deurs 100. Spoed, v. d. KAAIJSTRAAT 21. DE RIJWIELHAL heeft nog eenige prima gebruikte DAMES- en HEEREN- RTJWIELEN tegen spotprijzen. LAAT 158—160, JAN HENSTRA. TE KOOP 2 lichte HANDWAGENS voor 5 en 12.50 en een TAFELMAN- GEL 10, zoo goed als nieuw, bij A. NIEROP. Nieuwesloot 15. TE KOOP EEN WIEG- EN POPPEN WAGEN Adres FORESTUSSTRAAT E 3. TE KOOP GROOTE GEHAKTMOLEN, z. g. a. n. Te zien tusschen 12—1 uur. Niet op Zondag. WORM, Houttil. Een mooie GEBI-HAARD 40, een mooi gebr. BRANDKASTJE, zeer goed koop. DE HEER en VRIESMAN, Verdronkenoord 85. Gebruikt zwaar Transportrijw. 12 50, 14, 17.50, Heerenfietsen 12. 15, 17 50, Dames 17 50. lic'te motor, goed loopend 29 enz. NIEROP':- Rijw, handel. Koningsweg 40. Prima Stoelen 93 cent, zwaar eiken Dressoirs 18.50, eiken Nachtkastjes 6.75, Fornuizen, Brandkasten, Linnen Mangels z. g. a. n. J. L. SOSTMAN Jr., Verkooplokaal „Hollandia", Ridderstr. 10 TE KOOP zoo goed als nieuwe KIN DERWAGEN en een LOOPREK P. SCHREUDER, Anjelierstr. No. 6. Kinderwagen, placht moderne wagen, spotkoopje 12.50, prima Divan met prima veeren 10, best Gasfornui® met braadoven 15. prima Kapokbed 6 z g. a. n. J. L SOSTMAN Jr., Verkooplokaal Ridderstraat 10. £cutd' en JuiuBouw NIEUWE VERHOOGING VAN INVOERRECHT OP ONZE BOTER IN FRANKRIJK. Na de jongste Fransche en Duitsche in- voerrechtverhooging op kool, aardappelen, vee, vleesch, reuzel en kaas, het bericht uit Parijs, dat het invoerrecht op boter door Frankrijk is verhoogd van 700 op 850 francs per 100 kilo, dus van 6814 op 83, d.i. bijna 150 der waarde. In het afgeloopen jaar betrok Frankrijk van ons 3.4 millioen kilo boter, in 1927 en in 1928 nog 47 millioen kilo, in 1929 nog slechta 20 millioen. TUINGROND. Het Tweede Kamerlid Van der Sluis heeft den minister van economische zaken en arbeid gevraagd 1. Heeft de minister reeds een beslissing genomen op een adres van den bond van loonploegers van den Lang end ijk en om streken, in welk adres maatregelen worden gevraagd om te voorkomen, dat de tuingrond in 1933 braak blijft liggen? 2. Zoo ja. kan de minister dan mededeelen hoe die beslissing luidt en waarin eventuee de maatregelen zullen bestaan? HET NOORDHOLLANDSCH GROOT YORKSHIRE VARKENS STAMBOEK. De algemeene vergadering van bovenge noemd Stamboek, gehouden in het Land- bouwhuis te Alkmaar, was druk bezocht en had een prettig en vlot verloop. Medegedeeld werd, dat het ledental stij gende is. In het nieuwe jaar traden reeds 25 personen als lid toe. Het aantal boerenhouders dat voor subsi die in aanmerking kan komen zal aanmerke lijk kunnen worden uitgebreid. De resultaten van de Selectiemesterij te Hoorn zijn voor Noordholland butiengewoon succesvol. De drie onderzochte koppels var kens waren zóó goed, dat de oudercombina ties, waaruit deze dieren zijn geboren pre miewaardig zijn verklaard. De door den heer S. van Zwanenburg, di recteur der Nederlandsche Varkenscentrale, uitgeloofde eereprijs voor de beste baconvar- kens is toegekend voor varkens afkomstig van P. Borst te Heerhugowaard-Noord. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeni ging voortdurend met ernst streeft naar ver betering van onze Varkensfokkerij. Aanvan kelijk werd wel eenige schade ondervonden van de financieel slechte resultaten, welke met de Varkensfokkerij werden bereikt. Door het streven der Crisis-varkenswet om mede de kwaliteit te verbeteren, is de belang stelling intusschen sterk toegenomen. De onder leiding van de vereeniging ge houden keuringen hadden veel succes. Tot bestuursleden werden gekozen de hee ren P. Borst te Heerhugowaard-Noord en W. Davids te de Purmer. De financieele commissie werd samenge steld uit de heeren L. Bruin te Bergen, J. van Kampen te Spierdijk, W. Wit Cz. te Nieuwe

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7