I SPORT EN WEDSTRIJDEN. Het voetbalprogramma van morgen. ALCMARIA I Zeeburgia Jnqenonden Stukken Wie zal de e=rste kampioen zijn in de eerste klasse? Belangrijke ontmoetingen in de onder ste helften. Morgen naar Alcmaria—Zeeburgia! De eerste klasse. Zondag a.s, 2 uur OM HET EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAP. HET PROGRAMMA VAN MORGEhT „STEUNT ELKANDER Niedorp en J. Kramer te Burgerbrug, plaats vervanger. De begrooting werd vastgesteld tot een bedrag van 10379.81. De voorzitter, de heer J. van Kampen te Spierdijk hield vervolgens een rede ter her denking van het 25-jarig bestaan der veree- niging. Allereerst gaf spreker een historisch over zicht van het wel en wee der vereen iging ge durende de afgeloopen 25 jaren en kwam ten slotte tot de conclusie dat de basis der veree- niging op zoodanig hechtere grondslagen is komen te rusten, dat in de komende jaren nog meer bereikt zal worden. Verschillende heeren hielden uitvoerige beschouwingen over de belangrijke resulta ten, die reeds zijn bereikt en wenschten de vereeniging met haar jubileum geluk. Ten slotte hield de heer Ir. de Vries, rnks- veeteeltconsulent, een belangrijke inleiding over de varkenshouderij in het verleden en in de toekomst. Het stemde spr. tot groote tevredenheid, dat de eerste resultaten van de Selectiemeste- rij zoo goed zijn. F^r blijkt uit, dat Noord- holland geen fokdiefen uit andere provincies of uit het buitenland behoeft te importeeren. Aangezien de afzetmogelijkheden steeds kleiner worden is spr. voor de toekomst niet gerust en van oordeel, dat wij niet kunnen doorgaan groote hoeveelheden buitenlandsch veevoeder te importeeren en de producten, w.o. varkensvleesch met verlies naar het bui tenland uit te voeren! Het benoodigde veevoeder zal in eigen land geteeld moeten worden en de fokkerij zal nog belangrijk moeten worden ingekrom pen. Spr. deed een beroep op de Gewestelijke Varkenscentrale in dit Gewest om de fokkerij van het beste materiaal de stamboekvar kens zooveel mogelijk te sparen. Het programma voor morgen ziet er zoo Hit, dat er kampioensvlaggen geheschen kun nen worden. Weliswaar zal dat nog niet kun nen direct na afloop der wedstrijden, doch wanneer concurrenten zoo onverstandig zou den zijn, om punten te verliezen, dan gaat het gebeuren. Dan zullen Feijenoord, P.S.V. en Velocitas morgenmiddag kampioen wor den. In het andere geval zal het nog een weekje duren, voordat er kampioenen komen in de eerste klasse. Wij zullen er bij de wedstrijdbespreking hieronder wel even nader op terugkomen en meteen even aanzien, hoe de situatie is: Afdeeling I. Feijenoord kan morgen kampioen worden. In de eerste plaats is daarvoor noodig, dat het zelf wint. En nu A.D.O. op bezoek komt, mag daaraan niet getwijfeld worden; zelfs nite, al zit A.D.O. ook in 't onderste deel der ranglijst. Maar die twee punten zijn nog niet vol doende. Voor den titel is noodig, dat ook D.H.C. een misstap begaat. Dat D H.C. gaat op bezoek bij V.S.V. en het lijkt er waarach tig veel op. dat V.S.V. voor een Rotterdamsch kampioenschap kan zorgen. O.i. toch zijn de Velsenaren best in staat, om minstens gelijk te spelen tegen de club van v. Nellen en dat is reeds voldoende! De overige ontmoetingen staan in het tee- ken van het degradatievraagstuk. Daar is al lereerst de ontmoeting R.C.H.Blauw Wit Wanneer de Amsterdammers hun moed te ruggekregen hebben na de overwinning op H.-D.V.S. van de vorige week, dan zijn ze best in staat, om een puntje mee te nemen uit Haarlem. En dat eene puntje is al in staat, om de spanning nog meer te verhoogen, als Als bijvoorbeeld H.-D.V.S. weer zou ver liezen. En H.-DV.S. boft niet, dat het naar FI.B.S. moet, dat nog steeds een fraaie kans heeft op de tweede plaats. Wij verwachten dan ook een nederlaag voor deze Schiedam- sche club. 't Gooi moet naar Zaandam, en aangezien Z.F.C. nog juist een paar punten noodig heeft om heelemaal vrij te zijn, zien we niet veel succes voor de Gooilanders. Z.F.C. zal wel winnen. Afdeeling II. In afdeeling II komt er nog geen kam pioen. Want Ajax zit Stormvogels nog te dicht op de hielen. De voorsprong is nog drie punten en Ajax ontvangt de IJmuidenaren nog, zoodat slechts een puntje de beslissing kan brengen! Zou Stormvogels struikelen? Den katstefl tijd is ze weer best in vorm en zoo zullen ze morgen in Dordrecht hun best wel doen, om van D.F.C. te winnen. Dat kan, maar toch zal het niet zoo heel gemakkelijk gaan. De Dordtsche defensie is n.1. heel sterk en de voorhoede zou plotseling wel eens gevaarlijk kunnen worden. In normale gevallen wint de IJmuider club echter Ajax speelt thuis tegen Haarlem. Ook dat is een lastige wedstrijd, doch de Amsterdam mers zullen hun kans niet vernielen en er voo:r zorgen met klein verschil te winnen. De onderlinge afstand blijft dus dezelfde. Sparta, dat nog een theoretisch kansje heeft, klopt morgen in haar fraaie inrichting de Enkhuizers, ook al zal de tegenstand hef tig zijn. Juist daarom ook is de wedstrijd V.U.C K.F.C. van groot belang. In de Koog verloor V.U.C. op 't laatste nippertje. Er is dus een kansje, dat het resultaat thans iets beter zal zijn. Een gelijk spel zou nog zoo slecht niet zijn voor beide partijen. HilversumXerxes is een der ontmoetin gen, die van geen enkel belang is. Een strijd tusschen twee clubs, die veilig in de midden moot thuis hooren en dus een tam partijije zullen kunnen spelen. Laat de thuisclub maar wónnen. Dat is aardig voor het publi 'c. Afdeeling III. In het Oosten doet men al heel gek. Eerst twee Zondagen met precies één wedstrijd en nu een vrije dag, omdat het Oostelijk elftal een oefenwedstrijd speelt, 't Wordt daar ni.t alleen een langdurige competitie, maar door die gedwongen rust raken verschillende clubs uit den vorm. In het Oosten dus geen nieuws! Afdeeling IV. Zou P.S.V. weer struikelen? We gelooven er niets van! Het ontvangt het bloed-arme iddelburg, dat natuurlijk op dit oogenblik geen schijn van kans heeft op een of beide puntjes. M.V.V. krijgt het veel moeilijker tegen Bleijerheide, doch zal er toch wel in slagen, om nog net eventjes te winnen. En Eindhoven dat ook nog een kans maakt, zal morgen probeeren, om het sterke Longa te kloppen. Dat zal lang niet meevallen, want Longa is vooral op eigen veld zeer sterk. Een gelijk spel is echter bereikbaar. N.A.C.—B.V.V. zal wel op een Bossche nederlaag uitdraaien, al kan een kat in het nauw soms rare sprongen maken. Zou B.V.V. soms voor een verrassing zorgen?! Afdeeling V. Tenslotte het Noorden. Ook hier is een kampioenschap aanstaan de en het hangt maar van Veendam af, of Velocitas morgen kan fuiven. Die aanstaande kampioenen spelen mor gen thuis tegen Alcides en de Meppeler club is zoo zwak, dat zij geen schijn van kans heeft. Veendam, de eenige concurrente, krijgt Frisia op bezoek en deze taaie en snelle Frie zen kunnen wel voor een onverwachten uit slag zorgen. Wel is Frisia zwakker, maar voetbal blijft een spel van verrassingen. Wint Frisia, dan is Velo kampioen. En an ders is ze dat een week later. Belangrijk is de ontmoeting tusschen Sneek en Friesland, twee clubs, die onderaan ben gelen. Na het jongste succes van Sneek geven we haar een behoorlijke kans op den inzet, vooral ook, omdat terreinvoordeel een har tig woordje meespreekt. G.V.A.V.Achilles wordt zeer spannend en het doelpuntenverschil zal wel erg klein zijn. Een gelijk spel is best mogelijk en dat zou aan beide clubs welkom zijn. Be Quick moet van Leeuwarden winnen, als ze als no. 2 wil eindigen. Gemakkelijk is dat niet, doch het kan, als de withemden er alles opzetten. Afwachten ONZE TWEEDEKLASSERS. A 1 c m a r i aZ eeburgia. Alcmaria heeft wel een zeer zwaar en buitengewoon be langrijk programma voor den boeg. Thuis ontvangt het nog Zeeburgia en E.DO. en uit moet het nog spelen tegen Kinheim, V.V.A. en D.E.C. Men ziet dus, dat de tegenstanders öf kampioenscandidaten zijn, öf mede-lotge- nooten in den strijd om het bestaan! De voorsprong op V.V.A. en D.E.C. be- diaagt drie punten. Dat is niet veel. Doch wat erger ishet is te weinig. Te weinig ook, omdat de Amsterdamsche velden wel niet veel hoop op succes geven. Er moeten dus punten verzameld worder. en die moeten afgesnoept worden van de kampioenscandidaten, o.a. van Zeebur gia. Kan dat?! Wanneer wij nog eens even terug denken aan den wedstrijd in Amsterdam en wij her inneren ons, hoe Zeeburgia won, dan moeten wij deze vraag met een „ja!" beantwoorden Inderdaad, het spel van Zeeburgia was toen zeker niet beter dan dat der Alcmarianen Als terreinvoordeel toen beslissend is ge weest, dan kan dit ook nu beslissend zijn. Gelukkig, dat het geheele elftal weet, hoe de positie is. We kunnen dus verwachten, dat er morgen gedurende 90 minuten hard gewerkt zal worden door het geheele elftal. En al mogen wij niet vergeten, dat Zeeburgia be slist ook moet winnen, om haar kans op pro motiewedstrijden te behouden, voor Alcmaria staat er veel, veel meer op het spel. Wij hebben natuurlijk afgesproken, dat hel korte spel morgen heeft afgedaan. Wij zien Burger vanzelfsprekend naar de linkervleu gel plaatsen; we zien de Grand met lange trappen naar de hoekvlaggen richten; we zien korte rennen en vlugge voorzetten van de vleugelspelers en wij zien schoten van het binnentrio. Op de voorhoede rust een zware taak: doelpunten maken. Op de achterhoede ligt een even zware taakdoelpunten voorko men. We zijn er natuurlijk zeker van, dat Jonker en Lengers weten, welken man ze moeten afhouden; we zijn er van overtuigd, dat Oudes aanvoerder der achterhoede is en dat de beide backs naar hem zullen luisteren; we spreken af, dat Schokker op een behoor lijke manier zal terugspelen, als dit noodig is. En verder hebben wij (ook de Alcma rianen!) geleerd, dat een achterstand nooit direct „verliezen" beteekent. E.D.O. gaf er de vorige week een voorbeeld van, door eer. achterstand iy9 minuut voor 't eind om te zetten in een overwinning. Tot slot het publiek. Dat moet een moreele steun zijn voor de thuisclub. Zooals het ech ter Zondag was, is de steun ver te zoeken 't Was akelig stil rondom het veld. Waarom? Moedigt de spelers aan, ook, als het elftal een verdedigende positie moet innemen. Leeft mee met het spel en brengt uw enthousiasme over op de spelers! Datzelfde publiek boft! Wanneer Alcmaria thans veilig stond, ook, dan ging men naar het veld, om „een aardigen wedstrijd te zien". Morgen gaat men naar het sportpark met de wetenschap, dat er een zeer belangrijke wed strijd gespeeld wordt, belangrijk voor beide partijen. Geen der beide teams mag verlie zen; alle spelers zullen vechten voor de over- winning. Dat zijn de allerbeste voorteekenen van een boeienden wedstrijd, die door een groote massa moet worden gevolgd! De tribune is thans tochtvrij. Ze moet morgen vol zijn. De staantribune aan de overzijde moet te klein zijn; het paddock moet een compacte massa worden. Voetballers en voetballiefhebbers! Mor gen wordt er een der belangrijkste wedstrij den van het seizoen gespeeld. En Alcmaria heeft U, publiek, even hard noodig om te winnen, als zij Alcmaria noodig hebt, om een prettigen middag te hebben. Laat elkan der niet in den steek. Alkmaarders, helpt Uw club, Uw oudste club, Uw club met tra ditie! Alcmarianen, Uw oud-aanvoerder Jo Bos zal op de tribune zitten. Dat geeft aan U allen een verplichting! Begrepen? W. F. C.—E. D. O. Voor E. D. O. wordt dit een belangrijke wedstrijd, die gewonnen moet worden. Maar er zal heel wat moeten gebeuren, voordat de Wormerveer- ders geklopt zijn. Sinds eenigen tijd is E. D. O. afgezakt en zijn de enkele overwin ningen slechts met moeite behaald, 't Zou ons niet verwonderen, als E. D. O. morgen geklopt werd door de vasthoudende W. F. C.-ers. Kinhei m—D. E. C. Deze wedstrijd kunnen wij vergelijken met de ontmoeting, die in Alkmaar gespeeld wordt. Ook hier zal er aan spanning geen gebrek zijn en hoewel de thuisclub de beste kansen heeft, zal D. E. C. de score zeker klein houden. H. R. C.—Z. V. V. Te oordeelen naar het spel van de vorige week, zouden we Z. V. V. wel een kansje willen geven, doch we weten, dat er uit Den Helder niet gemakkelijke pun ten worden weggehaald. Daarom geven we de thuisclub minstens een kans op een gelijk spel. In de 2de klasse B gaan de leiders, H. F. C., naar A. F. C. in Amsterdam. Dat wordt daar dus een wedstrijd tusschen twee oude clubs. De Haarlemsche verdediging zal er wel voor zorgen, dat de voorsprong op D. W. S. behouden blijft, al wordt het voor haar een lastige wedstrijd. In Utrecht ontvangt Hercules D. W. S. Ook dit zal een zware partij zijn voor de Amsterdamsche voetballers. Ze zijn natuur lijk sterker en moeten zeker kunnen winnen. Doch dan moet er hard gewerkt worden! Bloemendaal—Alphen en Spartaan—- Baarn zijn ontmoetingen, die de thuisclubs kunnen winnen. Doch de overige ontmoe ting: B. F. C.Velox wordt door de thuis club verloren! DE DERDE KLASSE. Hollandia speelt morgen thuis tegen de Meervogels en het krachtsverschil is wel zoo groot, dat een verrassing zelfs niet mogelijk is. Zoodat Hollandia weer een stapje nader bij komt! Van belang voor haar is de wedstrijd D. W. V.Volewijckers. Wanneer de bezoekers zouden verliezen, zou dat voor Hollandia een prettige mededeeling zijn. Toch zien we de Volewijckers niet verliezen. Hoogstens be haalt D.W.V. een gelijk spel. ZaandijkK.V.V. geeft de thuisclub een kansje op den inzet en PurmersteijnHelder geeft de supporters van de thuisclub wellicht eveneens gelegenheid tot juichen. AssendelftO.S.V. De uitslag hiervan zal wel ten voordeele van de bezoekende club zijn. DE VIERDE KLASSE. De ontmoeting E.V.C.Alkmaar is uitge steld, zoodat Alkmaar vanavond zonder angst en vreeze voor den komenden dag kan feestvieren! Beverwijk ontvangt Q.S.C. en zal er wel voor zorgen, dat er niet /oor de tweede keer een gelijk spel komt. TexelSchagen eindigt in een thuisover winning, evenals D.T.S.Vrone. Doch het omgekeerde kon wel eens het geval zijn met de ontmoeting Uitgeest—Zilvermeeuwen. LANGS DE N. H. V. B -VELDEN. Ook thans is er weer een flink programma vastgesteld, doch ook thans kan er, evenals vorige week, in het omschreven rayon geen nieuw kampioenschap vallen, al is het een niet te ontkennen feit, dat na den komenden Zondag, enkele ploegen reeds op den drem pel van het kampioenschap kunnen staan. Zoo zullen de Boys, indien zij weten te winnen, door hun grootste concurrenten niet meer te passeeren zijn en onder de, voor de Alkmaarders meest ongunstige omstandig heden, zou een beslissingswedstrijd tegen Assendelft II het slot kunnen zijn. De Boys doen natuurlijk goed, eerst a.s. Zondag te winnen! In het Oosten kunnen de papieren van M. F. C. I geducht in waarde stijgen, indien de Medemblikkers er in slagen, de gevaarlijke klip te Enkhuizen te omzeilen. Of dit lukken zal? Ook voor Westzaan I, dat bezoek van haar grootste concurrent krijgt, is een prachtige kans weggelegd, om haar leidende positie te doen verstevigen, terwijl Schoorl II iets meer zal kunnen uitloopen op haar Alkmaarsche concurrenten. In het Westen is de thuiswedstrijd van de Alkmaarsche Boys tegen K.F.C. III vervallen en gaan de Boys thans bij W.F.C. V op bezoek. Hoewel de Wormerveerders slechts tweemaal wisten te winnen, zal dit treffen voor de Alkmaar ders stellig geen „walk-over" beteekenen en daarbij denken we slechts aan de jongste ver rassing van de Wormerveerders tegen K-F-C. III. Reeds dadelijk flink, en geduchtig aan blijven pakken, zal een eerste vereischte zijn en dan vertrouwen we erop, dat de zoo be langrijke winstpuntjes, naar de kaasstad zul len verhuizen. Opgepast dus! Zaandijk II krijgt thans bezoek van K.F.C. III en deze plaatselijke derby kon voor de Koogers wel eens een verliespunt opleveren, waarbij de kans op het kampioenschap voor de Koogers definitief verkeken zou zijn. R.C.Z. I gaat bij Z.F.C. V op bezoek en het is niet onmogelijk dat de Z.F.C.-ers in deze derby revanche kunnen nemen. Het eerste treffen bracht de Racers slechts een overwinning met de oneven goal. In het Noorden wordt de strijd om de onderste plaats be zetting gestreden. Succes II krijgt hiervoor bezoek van Helder III. We stellen in de Wie- ringers het meeste vertrouwen, tevens in ver band met terreinvoordeel. Wat te zeggen van de bijna plaatselijke derby van B.K.C. I Wieringerwaard I? Hier zal men stellig el kander de eer betwisten en van den juisten uitslag valt betrekkelijk weinig te zeggen, al stellen we in de ploeg van Schenk het meeste vertrouwen. H.R.C III—M.L.D. I, ook al een derby met een even groot vraagstuk. Mis schien dat hier een puntenverdeeling valt. In het Oosten twee zeer belangrijke ontmoetingen. Aller eerst het treffen tusschen West-Frisia III en M. F. C. I, die beiden met gelijke cijfers op de ranglijst staan, enwel p de tweede en der de plaats. Ondanks het terreinvoordeel der West-Friezen, stellen we in de Medemblik kers het meeste vertrouwen. Hollandia III krijgt bezoek van Strandvogels I en de vo gels zullen door een overwinning hun kans op de bovenste plaats behouden, wat dan ook stellig zal gebeuren. Het Zuiden brengt een zeer belangrijk treffen tus schen Westzaners en Monnikendammers Twee ploegen met gelijke kansen. Wel staat Westzaan I met twee punten meer op de bo venste plaats, doch Monnikendam I heeft daar tegenover een achterstalligen wedstrijd, die nog gewonnen kan worden. Of het zoo ver zal komen, we betwijfelen het, daar wij Westzaan in staat achten, van de te Monni kendam geleóen nederlaag, revanche te ne men. De kans van K. V. V. II komt thans opnieuw in gevaar, daar zij een bezoek moet brengen aan Z. F. C. IV. Wij vreezen dat de Krommenieërs een veer moeten laten. Zilver meeuwen II zal met het bezoekende W. F. C. IV wel raad weten en haar kans even eens behouden. In de tweede klasse de onbelangrijke ontmoeting van Uitgeest II tegen C. S. V. I, nu de kans van de Cas- tricummers verdwenen is. Toch gelooven we dat de Castricummers zullen winnen. D T. S. II krijgt gelegenheid zich van haar jong ste nederlaag te herstellen, nu Alcmaria IV op bezoek komt, en we geven de Oudkarspe- lieren kans op een winstpunt. In de derde klasse een volledig programma. Het derde elftal van de Boys, dat j.1. Zondag op gelukkige wijze de leiding behield, gaat bij de plaatsgenoote Alcmaria V op bezoek en de leiders zullen wel zoo voorzichtig zijn, niet opnieuw de kans te scheppen, hun goede positie in gevaar te brengen. De heeren zullen echter geducht aan moeten pakken en op hun tellen moeten passen, want derbies brengen immers verras singen. Ook K. S. V. I, dat bij Uitgeest III op bezoek gaat, zal wel wat voorzichtiger geworden zijn er weer opnieuw zorg dragen voor beide winstpunten. Bergen II klopt thans stellig C. S. V. II in eigen huis en we geven Vrone II tegen het bezoekende Ursem I kans op beide winstpunten. In de vierde klasse kan Schoorl II haar positie wat verstevigen, door het bezoekende Ursem II te kloppen. Bergen III zal wel weer voor een overwin ning zorg dragen, ten koste van het bezoe kende Nieuwe Niedorp III en Akersloot I zal zich van haar jongste nederlaag herstellen en Alkmaarsche Boys IV met ledige handen huiswaarts zenden. Biljarten. In Den Haag zijn de biljartwedstrijden voor amateurs om het kampioenschap van Europa thans aan den gang. Er is een zeer sterke bezetting, zoodat er volop spanning is. De Portugeesche kampioen bleek niet te komen, zoodat voor hem een invaller moest worden genomen. Aan den Nederlander van Vliet werd verzocht, de opengevallen plaats in te nemen en deze invaller heeft het tour- nooi. versterkt! Er zijn nu acht deelnemers, w.o. Domme- ring, Sweering en v. Vliet. Nederland is dus wel goed vertegenwoordigd en wat meer zegt door twee jongere spelers, die voor de toekomst nog veel beloven. v. Vliet had allereerst tegen Soussa, den titelhouder, te spelen en had natuurlijk geen schijn van kans. En dus klopte hij den Egyptenaar met een gemiddelde van ruim 33! En ook de twee volgende partijen won hij met flinke gemiddelden. Wel een verras sing dus! Dommering won zijn partij ook, terwijl Sweering reeds twee partijen verloor. De Belg Gabriëls blijkt verder in goeden vorm te zijn, al verloor hij ook van Moons, die echter voordien reeds geklopt was. Aan spanning dus geen gebrek. Er zijn een aantal candidaten voor den titel en alles wijst er op, dat pas de laatste partijen de beslissing zullen brengen! Zou het weer eens een Nederlander zijn, die kampioen wordt? Wij hopen het! De laatste uitslagen zijn: Van Vliet Soussa Davin Joachim pnt. brt. h.s. gem. 400 12 111 33.33 379 11 101 34.45 400 22 98 18.18 187 21 77 8.90 195 19 50 10.26 400 19 158 21.05 221 21 89 1052 400 21 116 19.04 Sweering Gabriels Davin Moons Wandelen. 30 EN 40 KILOMETER PROPAGANDA-MARSCH- De Nationale Wandelsportvereeniging den Haag houdt den lsten en 2den April e.„. een 30 en 40 K M. nationalen propaganda- marsch. Aan den 40-K.M.-marsch kan worden deelgenomen door personen, die 16 jaar en ouder zijn; aan den 30-K.M.-marsch kunnen de jongeren beneden 16 jaar deelnemen. De marsch kan plaats hebben individueel of in groepsverband. Iedere vereeniging, die met minstens 10 personen en een leider (dus 11 deelnemers) den tocht volbrengt binnen de vastgestelden tijd, zonder uitvallers of af- W. F. C. 5Alkm. Boys 1 Zaandijk 2K. F. C. 3 Z. F. C. 5R. C. Z. 1 Uitgeest 2C. S. V. 1 D. T. S. 2Alkm. V. 4 Uitgeest 3K. S. V. I Alc. V. 5—Alk. Boys 3 Vrone 2—Ursem 1 C. V. S. 2—Bergen 2 Schoorl 2Ursem 2 Akersloot 1Alk. Boys 4 Bergen 3—N. Niedorp 2 K. F. C. a-O. S. V. a Purmerst. a—Hollandia a V. V. aAlk. Boys a Alkm. Boys aSchoorl a Vrone a—Alcm. V. b N. Niedorp aUitgeest b Alcm. V. d-Ursem a Bergen b—K. S. V. a K N. V. B. 2de klasse A. AlcmariaZeeburgia i. 2de klasse A. W. Frisia 2— Alanari^o^- Res. 3de klasse A. Q. S. C. 2—Alcmarifl N. H. V. B. 1 B. 2 D. 3 B. 4 D, 10 u. 10 u. 2.30 12a, 12 u. 10 u. •j 12 u. Junioren A. 2.30 2.30 12«, Adspiranten H 12a. Adspiranten J. lu- 123ö Adspiranten K 12 uv 10.30 zakkers, ontvangt een Vereenigingsprijs. ter- tu? avp groep een beker met inscrip tie overhandigd zal worden. Zoomede aan Burgerwachten en militaire groepen van dit aantal zal mede de vereenigingsprijs over handigd worden. Politiekorpsen van min stens 6 man en leider ontvangen ook een korpsmedaille. De afstand van 40 K.M. moet binnen 8 uur, die van 30 K M. binnen 6 uur volbracht worden (rusten inbegrepen). Op de marsch zal E.H.B.O. aanwezig zijn Als belooning wordt na binnenkomst het fraaie in bronzen uitvoering vervaardigde N.W.V.-kruis uitgereikt. Inschrijvingen (sluiting 20 Maart) te zen den aan het secretariaat: P. L Hamilton of Silverton Hill, Atjehstraat 88 te Den Haag (buiten verantwoordeUikheui van de Redact'e. De opname in ae rubriek, b^wifst geenszins dat de 'edactu er meae instemt Hooggeachte Heer Redacteur. Ondergeteekenden, besturen der klein handelaarsorganisaties in aardappe.en, groenten en fruit, hebben gemeend het vol gende onder de aandacht te moeten brengen en verzoeken beleefd eenige plaatsruimte in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat dank. Zij betreuren het ten zeerste, dat zeer velen aan geld worden geholpen in onze branche via het Maatschappelijk Hu.pbetoon, daar dit zeer funest werkt op den bona fide handel en deze daarbij wordt gehandicapt, temeer, daar hij zich tracht te helpen buiten dit insti tuut, wat toch zeer prijzenswaardig moet worden geacht Het klemt des te meer, daar de concurren tie, niet alleen door den plaatselijken handel zelf, maar ook door de concurrentie van de buitenmenschen, welke ook met onze produc ten venten, nog verzwaard wordt door steun te verstrekken, door een instituut door de Overheid daar gesteld, het Maatschappelijk Hulpbetoon, aan personen welke ook met onze producten venten. Het wil ons voorkomen, dat hier sprake is van een verkapte concurrentie, door de Over heid als zoodanig in de hand gewerkt, want U zult het toch met ons eens zijn, dat iemand met steun, die als zoodanig reeds als een deel zijner inkomsten, hoe U het ook be kijkt, beschouwd kan worden, zich niet zoo heeft in te spannen Is iemand die geen steun heeft, temeer nog daar personen die steun genieten, meer of minder beschouwd kunnen worden armlastig te zijn en ook a:s zoodanig bekeken kunnen worien die facili teiten genieten, geheel of gedeeltelijk vrij ge steld zijn van belasting daar hun inkomsten niet zijn te definiëeren. Maar de bona fide handel, welke als zoodanig voor vol wordt aangezien, moet het volle pond van de belas ting betalen, temeer nog, daar verondersteld wordt, waar zij om geen steun vragen, dat zij een rijk bestaan hebben, maar uiteindelijk, mede door de omstandigheden, is dit een. fictie, maar door toedoen der overheid als zoodanig is het een legende geworden. Nu moet U niet van ons veronderstellen, dat wij tegen steunverlening zijn aan per* sonen die in behoeftige omstandigheden verkeeren, verre van dien; maar in deze om standigheden komt het ons gewenscht voor, geheelen steun en niet venten of geen steun, temeer daar ons gebleken is, dat de steun ge bruikt wordt voor iets, waf niet noodzaken] maar zelfs schadelijx kan geacht worden. Indien zoo wordt doorgegaan, zullen z j, die zich thans rog kunnen behelpen, oo binnen korten tijd aan bovenbedoeld moeten aankloppen en zal weer een catego rie van nijvere personen verdwenen zijn mede een groep van belastingbetalende dut- gers. Of dit In het belang van het algemeen te achten, zult U met ons wel evenzeer twijfelen, temeer daa: het verstrekken v steun verlammend werkt op de persoom J« energie en uiteindelijk een chronische kW wordt en het moreel als zoo lanig vergung en het aanstekelijk werkt ten opzichte anderen. Dat personen die met vrouw en kinae welke soms a'le in het bedrijf werkzaam J en zich een bestaan trachten te versena welke thans voor bijna allen beneden grens is, dit door toedoen der Overheifli wordt verzwaard, is een betreurenswaai feit, waar wij tegen protesteeren. ge U, mijnheer de redacteur, dankend vo verleende plaatsruimte. „ftndefl Dit schrijven zal ook worden geZ aan het bestuur van M. H. Hoogachtend, De besturen der kleinhandelaa organisaties in aardapPeien' groenten en fruit „ST ISODORUS"

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8