Van Rommelzaken Hobbeltie £antU en Juinêoum JiecfUs-zaken Dit is zeer te betreuren, doch getracht wcrdt ook voor deze categorie nog iets te bereiken. Zooals men zich herinneren zal, is door „Ons Begin" een dusdanig voorstel bij de L. G. C. ingediend, en daar met sympathie ont vangen. WINKEL- VEENHUÏZEN. HENSBROEK. fussdien de fanden rein, lieve zie eensl JAARVERSLAG VAN DE VER. VAN NED. HERV. DIACONIEËN IN DE CLASSIS ALKMAAR VOOR GEZINSVERPLEGING OVER 1932. De heer Witteveen heeft om gezondheids redenen bedankt ais lid van den raad dezer gemeente. Volgens gehouden inventarisatie bij de tuinbouwvereeniging „Ons Begin", waren per 15 Februari aanwezig: 52.000 K.G. gele bewaarkool, 56.000 K.G. Deensche witte en 10.200 K.G. uien. Per 1 Dec. bedroeg dd: roode kool 17.000 K.O., gele kool 76.500 K.G., Deensche witte 78.000 K.G., uien 40.000 K.G, In een op Zaterdagavond gehouden ver gadering van de L R. Rossinant alhier is tot voorzitter benoemd, de heer D. Rempt, rijks veearts te Nieuwe Niedorp en tot bestuursle den herbenoemd, de heer G. Blaauboer en A. de Ridder. De vereeniging telt thans 93 leden en i werkende leden. Als gevolg der tijdsomstan digheden is dit getal achteruitgegaan. Het jaar 1932 sloot met een batig saldo van 10.35. De eerste oefening begint weer den eersten Zondag in Maart, terwijl getracht zal wor den in aanmerking te komen voor de indivi duele dressuurproef B. Zoo mogelijk in de eerste helft van Juli. Vrijdag hield de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering haar jaarvergade ring bij den heer H. de Wit. Bij de opening herdacht de waarnemende voorzitter, ae heer C. v. Twuiver, met weemoed de overleden be stuursleden H. Scheer (voorzitter) en P. Bon- tes. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat in kas was 13.03 Op een vraag om subsidie van de federatie Hollands Noor den (voor de a.s. verkiezingen) kon eerst met het oog op den te houden propagandaavond later beslist worden. Als bestuursleden wer den gekozen tot voorzitter, de heer H. Bruin, en als gewoon bestuurslid, de heer P. Bruiin. Penningmeester werd de heer A. Appel. Met 62 stemmen werd besloten een propagan- da-avond te houden Daar voor de plaatselij ke vereeniging geen tijd meer overschoot een stuk in te studeeren werd het aanbod van de tooneelclubs Langereis en die van Aarts woud, om belangeloos tot het slagen van den avond mede te werken, in ernstige overwe ging genomen. Den voorzitter werd opgedra gen te beslissen welke kamer het geschikte stuk voor dien avond had. Nadat nog beslo ten was, het volgende jaar het 25-jarig be staan der vereeniging feestelijk te herdenken, werd de bijeenkomst gesloten. OUDE NIEDORP. Het onderlinge veefonds te Zijdewind hield Woensdag zijn jaarvergadering ten lo kale van J. P. Pepping aan de Weel. Wegens afwezigheid van den directeur werd de bij eenkomst geleed door het bestuurslid J. Wit Sr., die de aanwezigen hartelijk welkom heet te. De secretaris de heer F. Jong Czn., bracht een overzichtelijk jaarverslag uit, waaruit o.m. bleek dat de verzekerde waarden in twee jaar tijds zijn teruggeioopen met 54 pCt., ge rekend vanaf den taxatieprijs per 1 Jan. '31. Verzekerd waren gemiddeld 332 runderen terwijl over 1932 per 100 verzekerd bedrag aan premie werd betaald 3. Het jaarverslag oogstte den dank der vergadering. De rekening en verantwoording werd na- fezien door een commissie bestaande uit de eeren N. J. Ligthart, G. Portegijs en B. Lampe. Bij monde van laatstgenoemde werd tot goedkeuring geadviseerd in ontvangst op J 2491.04 en in uitgaaf op 2184.3614, kas saldo 306.6714. Aldus besloten. Den penningmeester werd dank gebracht voor het goede beheer. De aftredende be stuursleden D. Wijnker Pzn., directeur, en J Wit Jr.f taxateur, werden met algemeene stemmen herkozen en namen hunne benoe ming aan. De heer Jb. van der Oord te Schagen had zich aanbevolen als veeverloskundige om de werkzaamheden voor het fonds te mogen ver richten. Daar dit steeds door den heer Pronk te Warmenhuizen geschiedde en ieder daarover zijn volle tevredenheid kenbaar maakte, werd besloten hierin geene verandering te bren gen tenzij dit een belangrijk voordeel zou op leveren, in welk geval deze aangelegenheid aan het bestuur werd overgelaten. Indien noodig zullen de verzekerde waar den der runderen met April wederom per centsgewijze worden verlaagd. De taxateurs, die voor hun werkzaamheden een vergoeding genoten, welke was geba seerd op het verzekerd bedrag en nu tenge volge der belangrijke daling in de veeprijzen zeer gering vergoed werden, zullen vanaf 1 Januari een vergoeding per verzekerd rund NOORDSCHARWOUDE. In de gehouden vergadering van de so ciëteit „Vriendenkring" bleek uit de rekening van den penningmeester een kassaldo van 103 52. Besloten werd om de contributie voor een jaar met 1 gulden te verlagen en op Zaterdag 4 Maart a.s. de jaarlijksche „soos"- dag te houden voor het houden van onderlin ge kolf- en biljartwedstrijden, waarvoor kunstvoorwerpen zullen worden beschikbaar gesteld. Het aftredend bestuurslid de heer G Deutekom werd met algemeene stemmen her kozen. Algemeene vergadering van de Floralia vereeniging te Hensbroek op Zaterdag 18 Februari, 's avonds 7.30 uur, in café de Boer. Bij afwezigheid door ziekte van den voor zitter, burgemeester Kooiman, opende de vice-voorzitter der vereeniging de heer Wit de vergadering. Spr. betuigde zijn leedwezen over de slechte opkomst der leden, daar er altijd nog wel eens punten zijn tusschen be stuur en leden om tot overeenstemming te komen. In de hoop dat de besprekingen weer in 't belang der vereeniging mogen zijn ga spr. het woord aan den secretaris. Hieruit w: 261 \vs C. Odol houdf de ruimfe Daarom toch wenscht Moeder, dat Je Odol tandpasta zult gebruiken. Zij polijst je parelen tanden zoo voorzichtig en reinigt de tusschen- ruimfen zoodat je tanden steeds wit en gezond blijven. Odol-tandpasta is bijzonder geschikt voor kinderen. Zij reinigt zoo gemakkelijk en is zoo zacht, dat zij het prachtige glazuur niet aantast. stippen we aan, de wenschelijkheid van het aanbreken van betere tijden, ook hier is de druk der tijden duidelijk merkbaar. Het ledental is bijna gelijk gebleven. Ook over de inzendingen van land- en tuinbouw producten en planten benevens huisvlijt en houtsnijwerk kan men goed tevreden zijn. Er zijn 3 bestuurs- en 1 algemeene vergade ring gehouden. Met de hoop dat 1933 een beter jaar mag zijn s'oot de secretaris zijn keurig jaarver slag. Nu volgde verslag van de Federatie- vergadering gehouden op 4 Februari te Blokker. De heer Boot bracht hiervan verslag uit aan de vergadering. Alle afdeelingen waren tegenwoordig. Er wordt voor ingestaan dat de stekplantjes dit jaar volkomen in orde zullen zijn, dat hieraan het vorig jaar wel iets ontbrak was te wijten aan droevige hui selijke omstandigheden van degene die voor de levering der plantjes zou zorgen. Wat het drukwerk aangaat werd besloten de ver- eenigingen hierin vrij te laten, daar op iede re plaats wel liefhebbers zijn om dit te leve ren. Met een woord van dank aan den heer Boot werd het verslag van deze vergadering gesloten. Punt 5, rekening en verantwoording van de penningmeesteres. Uitgaven 1932 497,8714, ontvangsten 1932 562,3714. Totaal 64 50. Kasgeld 165,0214. De penningmeesteres mej. M. Wit—Hel der ontving 'een woord van danL voor haar nauwkeurig beheer. Bestuursverkiezing. Aftr. de heeren D. Leegwater, D. Wit, K. Speets en W. Ko ning. Allen werden herkozen en namen hun benoeming aan. Bespreking aankoop stekplantjes a.s. ten toonstelling. Voor binnenplanten viel de keuze op: Cansicum capsieastrum (oranje boompje). Coleus goudrand (bladplant). Fuchsia bontblad. Buitenplanten. Knolbegonia kleinbloem geel; Chrysanth (September wil); Mignon dahlia (laagblijvend)Kinderpl. stek Ko- chia hygophylla (zomerden). Zaad Convo- louius-tricolor (dagbloem). De aanstande tentoonstelling is bepaald op 16 en 17 September. Als afgevaardigden naar de Maartvergadering der Federatie werden aangewezen de heeren D. Wit, C. Boot, Heertjes en K. Speets. De dames na men weer op zich de stekplantjes te verkoo pen. Hierna sluiting. l.l 1 ■——■III II aar zij aflegde 3053 bezoeken, waarvan "7 als huisbezoekster. In de gemeente Schoorl en Koedijk het geheele jaar werkzaam zuster de Looper, die in totaal aflegde 1601 bezoeken, te Schocrl 1091 waarvan 160 voer de T. B. C. bestrijding en te Koedijk 504 bezoeken waarvan 114 voor de T B C. In de gemeente Warmenhuizen was tot 1 Augustus 1932 werkzaam zuster A. M. t. Burg ,die door hare benoem'ng als hoofdverpleegster van Huize Wester- licht te Alkmaar, met ingang van dien datum ontslag aanvroeg, hetgeen haar door het hoofdbestuur op de meest eer volle wijze werd verleend. Bij haar vertrek werd zij door een commissie, gevormd uit de burgerij van Warmenhuizen, gehuldigd en dank ge bracht voor alles wat zij als wijkver pleegster voor de ingezetenen patiënten heeft gedaan. In haar plaats werd met Ingang van 1 Augustus 1932 benoemd zuster C. Have- man. Beide zusters legden in 1932 in totaal af 2751 bezoeken waarvan 434 voor de m B C. Een woord van dank aan onze zusters voor de ijver en de toewijding waarmede zij haar werk verrichten is zeker wel verdiend. Rustig bF'ven wij doorwerken, over tuigd van de royale medewerking van gemeenten, corporatieën, particulieren, provincie en Rijk. De heer K. P. Zuurbier te Schoorl ver zoekt ons het volgende te willen melden over het jaarverslag van bovengenoem de vereeniging. Sinds 22 jaren heeft de Gezinsverple ging haar goed werk in de gemeente Warmenhuizen verricht, nooit zijn over onze zusters klachten binnen gekomen, de bevolking was met de verpleging ten zeerste ingenomen en niettegenstaande dit alles werd toch van roomsch katho lioke zijde een afdeeling van het Wit Gele Krui3 opgerLht, zoo zullen wij noode een gedeelte van ons arbeidsveld moeten missen. Het hoofdbestuur is weder voltallig dooi benoeming van ds. Bloemhoif van Heiloo en ds. J. N. Seulyn van Warmen huizen, welke laatste tot voorzitter van het hoofdbestuur werd benoemd. Een algemeene vergadering werd ge houden, het hoofdbestuur vergaderde 26 Februari en 19 Juli welke laatste verga dering in hoofdzaak was belegd voor de benoeming van een zuster voor War menhuizen. De secretaris van kring 1 deelde in zijn verslag mede, dat het kringbe.tuur weder voltallig is, in de vacature-D Eilerts de Haan is benoemd ds. Bloem- hoff van Heiloo. Het leden-aantal is met 212 vermeer derd, wat in hoofdzaak het werk is ge weest van zuster D Klerk, die een woord v n dank hiervoor in ontvangst weeft te nemen. Zuster D. Klerk was in Heiloo het ge heele jaar werkzaam, waar zij in totaal aflegde 2030 bezoeken, waarvan 553 als huisbezoekster T. B C. In kring 2 omvattende de plaatsen Koedijk. Sint Pancras, Schoorl en War manhuizen zijn in totaal 7405 bezoeken afgelegd. Zuster van Noppen Is het geheele jaar werkzaam geweest te Sint Pancras, KRING ALKMAAR VAN DEN BOND VAN GEITENHOUDERS. De kring Alkmaar van den Bond van Geitenhouders hield Zaterdagavond een druk bezochte jaarvergadering in café Swit- zer aan het Waagplein. De voorzitter, de heer W. Wasterval van Heiloo, opende, heette welkom en sprak de hoop uit, dat de bespreking vriendschappelijk moge zijn en dat men elkanders goede bedoe ling zal waardeeren, alles in het belang van den bond. In het jaarverslag werd tevens de zoo goed geslaagde kringkeuring op de L.E.T.T., gememoreerd. Dank werd gebracht aan de hoofdbestuursleden en ir. L. de Vries, die de keuring verrichtten. De heer Hof (Egmond a. d. Hoef) was minder enthousiast over de keuring. Er wordt nog veel te weinig gelei op de oor merken en de waardevolle dieren. De voorzitter zeide, dat hij (stamboekhou der) zich precies hield aan de voorschriften van den bond. Hij ontkende dat niet geregis treerde dieren waren gekeurd. De rekening en verantwoording luidde: ontvangsten 56, uitgaven 55, saldo 1. Hierover ontstond een scherp debat. Egmond a d. Hoef en Oudkarspel keurden het af dat de penningmeester het nadeêlig saldo van vorige jaren van het bedrag aftrok. De heer Smits pareerde den aanval. Het was een be sluit van 8 Augustus 1932, Ten slotte werd de rekening goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing waren de heeren Wasterval (Heiloo) en Hof (Egmond a. d Hoef) aan de beurt van aftreden. De laatste stelde zich niet herkiesbaar. Hij vond een vruchtbare samenwerking met den heer Smits niet mogelijk omdat er wantrouwen sprak over zijn afrekening over de afdeelin gen. De voorzitter en secretaris ontkenden het wantrouwen. Daarna werden de heeren her kozen, de heer Wasterval als voorzitter. De beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering te Amsterdam werd besproken. Breedvoerig werden de posten voor den in specteur, secretaris en de declaraties voor andere (niet gemotiveerde) voorstellen be sproken. Stelling werd genomen tegen de hoogere afdracht van de afdeelingen en de mindere afdracht voor gedekte geiten. Het kringbestuur kreeg onbeperkt mandaat om stelling te nemen tegen de steeds hoogere uit gaven, terwijl de afdeelingen de dupe zijn, het heeft den schijn of het hoofdbestuur de afdeelingen zoodanig wil dupeeren, dat hun bestaansrecht onmogelijk is. Na gehouden rondvraag, volgde sluiting. HEILOO. De Pluimveevereeniging „Heiloo", hield Vrijdagavond een druk bezochte jaarverga dering in café Helder. Sinds de vereeniging aan elke vergadering een gratis verloting heeft verbonden, is het bezoek bevredigend. De vice-voorzitter, de heer P. J. Groot, opende, heette allen welkom en zeide dat de voorzitter, de heer Hopman, door ziekte ver hinderd is. Hij sprak de hoop uit voor zijn spcedig herstel. De heer Beuter sprak zijn teleurstelling uit dat het bestuur meer op heeft met de stichting badhuis Witte Kruis dan met de leden. Een 200 te beleggen in obligaties had allerminst zijn instemming. Beter zou zijn in dezen benarden tijd de contributie te verlagen Het bestuur belegt gelden en vraagt steun van de regeering. Hoe rijmt men den gedachtengang van het bestuur? De voorzitter zeide dat 200 voor steun aan de leden zoo gering zou zijn dat het geen zin zou hebben. Het was een belegging van overtollige kasgelden. Met den steun van de regeering is het anders, dat is alge meen en ook dringend noodig. De contributie a 2.50 per jaar en per lid is zeker niet te hoog. Trouwens de ledenvergadering stelt de contributie vast. Van den heer Steenhof, directeur der Alkm. Eierenveiling, was een missive ont vangen over den invoer van eieren uit andere provincies. Volgens zijn bewering ging hij vrij uit, hij had a'leen de eieren gekocht in het belang der leden. Voorzitter en secretaris gaven hierop nog uitvoerige inlichting. Het bestuur meende dat de heer Steenhof vrii uit ging, bovendien wordt niemand der leden verplicht de eieren aan de veiling te leveren. Daarna kwamen aan de orde de recepten- boekjes, welke op de jaarvergadering te Alk maar zijn besproken. Die boekjes zijn een reclame voor de afname van versche eieren Het bestuur stelde voor 500 boekjes te bestel len en die in de plaats te verspreiden. Na eenige bespreking werd het voorstel goedge keurd. De heer Schotvanger bracht zijn 8ste jaar verslag uit. Als altijd een overzichtelijk ver slag, waaruit blijkt dat het ledental van 75 tot 68 terug ging. Betreurd werd de vermin derde afname van voeders, hoewel de heer Dumans uit eigen beweging het menglooa verminderde. De heer Dumans deed rekening en verant woording. De sluitpost was 980.72, het voordeelig saldo 590.02, waarvan 400 in aandeelen was belcga. Ook deed hij reke ning en verantwoording van de voederafdee- ling. Verkocht was 45000 K G. voeder en 536 opfokvoer voor een bedrag van 4574.15. In kas was een bedrag van 842.29. De voorzitter bracht secretaris en penning meester dank. Hij wees er nog op dat er 9700 K G. minder is verkocht dan in 1931 en wekte allen op om eigen verkoopinrichting te steunen De heeren Hopman, Dumans en Jansen werden herkozen als bestuurslid en eerst genoemde als voorzitter. In de controlecom missie werd gekozen de heer S. de Boer. Bij de rondvraag werden interne zaken behan deld, waarna verloting en sluiting. VOOR DEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 17 Februari 1933. GEHEELONTHOUDING IS DE BESTE GARANTIE. De expediteur Willem C. te Bakkum. gem Castricum is een uitnemend chauffeur, doch aangezien hij bovendien nog een café exploi teert en hij zelf de alcoholische gaven van Bacchus en Cambrinus in geen deele ver smaadt, brengt deze voortdurende verleiding hem in ernstige moeilijkheden met artikel 22 der motor- en rijwielwet. Was hij onlangs al ernstig gestraft door zware geldboete en ontzegging der rijbevoegdheid wegens een door hem veroorzaakte aanrijding met een wielrijder, terwijl hij verkeerde onder invloed van gebruikte alcohol, thans had hij zich opnieuw te verantwoorden voor een derge lijk feit en wel dat hij in den avond van 13 October op den rijweg van Castricum naar Egmondbinnen met zijn vrachtauto een door den heer A. Admiraal bestuurden auto een aanrijding had teweeggebracht en aan dit voertuig ongeveer 175 schade had veroor zaakt. De heer Admiraal reed geheel rechts zelfs met de rechterwiel buiten den rijweg, doch kon door het roekeloos rijden van Wil lem C. een carambole niet ontgaan Zoowel hij als zijn medepassagier in de cabine, zijn schoonvader Levering hadden later gecon stateerd dat verdachte verkeerde onder in vloed van sterken drank. De weg, hoewel niet overbreed, was ruim genoeg om bij voorzichtig rijden elkaar ongehinderd te kun nen passeeren, dit verklaarde ook de ter plaatse bekende rijksveldwachter Koelewijn De verdachte, die ontkende beschonken te zijn geweest en alles wat hem dienaangaan de werd verweten, toeschreef aan vijandig heid, had zich als naar gewoonte voorzien van den rechtskundigen bijstand van Mr de Groot, zijn raadsman en verdediger ook in een vorige dergelijke zaak. De verdediger had twee getuigen dé charge doen mede brengen en wel de heeren Schulte en Levering. Een zeldzaam voorkomend incident in de rechtzaal. Nadat de zaak alreeds eenige momenten in behandeling was, werd door verdediger opgemerkt, dat de kantonrechter, blijkens zijn minder vriendelijke uitlatingen aan het adres van zijn cliënt, vermoedelijk reeds nu zijn houding had vastgesteld met betrekking tot het te wijzen vonnis. Het kwam verdedi ger alsnu voor, dat zijn taak nutteloos zou zijn, weshalve hij verklaarde van de verdere verdediging af te zien, zijn paperassen in pakte en kennelijk verstoord uit de rechtzaak verdween. De twee getuigen a décharge wer den op zijn instigatie nu ook niet verhoord. Dit incident gaf natuurlijk wel eenige ver slagenheid en de verdachte deed nog pogin gen zijn verd. te bewegen op zijn besluit terug te komen, doch tevergeefs! Hij moest het verder maar zonder advocaat doen. De verdachte, die in zijn omgeving, ook door den burgemeester en de politie wordt be schouwd als den schrik van den weg in niet nuchteren toestand, protesteerde tegen deze aantijging en beweerde ook ditmaal niet be schonken te zijn geweest. Hij had te Alk maar in café Nol slechts 1 potje bier gecon sumeerd. Niettemin gingen ambtenaar en kantonrechter accoord met de getuigenver- klaringen en der informatieën en werd ver dachte veroordeeld tot 50 boete of 50 da gen en 9 maanden ontzegging rijbevoegd heid. Het woord zal nu wel zijn aan de meer. voudige strafkamer! NIET DE ROL VAN COMMISSARIS DER KONINGIN GESPEELD. Voor 14 dagen meldde zich present de koopman in tweerfehandsch artikelen Joh K. te Alkmaar, door den agent v d Brink bekeurd omdat hij 31 Dec. op een motor had gereden zonder rijbewijs. Nummerbewijs en wegenbelasting had de verbalisant dan maar beleefdheidshalve over het hoofd gezien De comparant verklaarde echter dat een ander politieman der gemeente hem had toegestaan de deugden van zijn gebruikt stoomkarrerie te mogen demonstreeren. aangezien een op het Hof wonende firma bedenkingen had ge- maakt tegen het hinderlijk motorgeronk. Nu moest worden uitgevischt wie deze parman tige agent was, indien het verweer van den koopman op waarheid berustte. De eenige agent die in aanmerking kwam was de heer Klaver maar deze functionnaris deelde thans mede alleen te hebben geadviseerd, dat de koopman, staande op de pedalen, de capaci. teit van zijn motor mocht demonstreeren^ Het bleek, dat de belanghebbend? thans niet aanwezig was, zoodat verdere discussieën onnoodig geacht werden en veroordeeling tot 10 boete of 10 dagen volgde. ALCOHOL-MISERE. Drankmisbruik geeft gewoonlijk een kort en twijfelachtig genot en een lange nasleep van ellende afgescheiden nog van lichamelij. ke ongemakken, dreigt ook soms een lang durig verblijf in een rijkswerkinrichting. Dal was het wat óók Willem K., 'n Alkmaarsche inboorling, niet afkeerig van een stevig P 15) Va1 zijn s,am™fé vreesde en dus het hij niets onbeproefd om den kantonrech ter te overtuigen, dat hij op 7 Januari onmo gelijk door het gebruik van twee tamme pot jes bier in kennelijken staat kon geraakt zijn, zooals de agent Verbaan had gerelateerd. Hij zou dan ook den toestand van den ver* dachte niet als 'n overtreding van art. 453, doch als „lazarus" hebben gekwalificeerd. De verbalisant, als gevolg van Willem's bedenkingen tegen het geïncrimineerde feit, werd dan heden aan den tand gevoeld en verklaarde dat hij Willem K. in kennelijken staat had aangetroffen en hem zelfs welwil- lend naar huis had geleid. De verdachte bleef met klem betogen onschuldig te zijn. Hij was onlangs van een vrachtauto geval- len en gevoelde zich daardoor nog dikwerf duizelig en onpasselijk. Een kennis, waar hij dien avond tot 9 uur op visite was geweest, deelde mede van dronkenschap niets te heb ben bemerkt. Vonnis ten slotte 5 boete of 5 dagen. Voor opzending was ditmaal nog geen aanleiding. WAAROM REISDE DE EGMONDER INCOGNITO? De Egmondsche visscher Albert Zw. had op 20 December een uitstapje gemaakt in de Castricummer duinen en zich aldaar wat variatie verschaft door naar konijnen te del ven. Groot was het succes niet, daar ook de Castricummer konijnen met het uitstervende ras der Amerikaansche Bisons gaan concur- reeren. Maar een jachtopziener rekende den uitslag niet, doch telde het doel alleen en maakte tegen den 3trooper procesverbaal on, echter onder den opgegeven naam Cor Groen, die heelemaal niet bij Aldert bleek thuis te hooren. Derhalve stond Zw. nu te recht wegens twee strafbare feiten, het del ven en opgave van een valschen naam. Won derlijk genoeg ontkende de delinquent het konrnptidelven. doch gaf toe een hem niet toebehoorenden naam te hebben gelanceerd en nu rees de vraag: als verdachte niets strafbaars deed, waarom dan zijn eigen naam vermoffeld? Het was heden de verba lisant, die dit raadseltje moest oplossen en deze heer, genaamd van Elven gaf van de toedracht der zaak een resume, dat den kan tonrechter voldoende motief gaf den com parant te veroordeelen tot 10 en 15 boete subsidiair 10 en 15 dagen herhtenis WAAR WAS DE PROMENADE? De heer H. Zw. en Leendert BI., wasch- echte Egmond aan Zeeërs, zouden op 24 December zonder eenige geldige vergunning op het gebied der Duinmaatschappij hebben geflaneerd. Beweerd werd evenwel, dat zij zouden hebben geloopen op het strand, waarvoor (tot dusver) nog geen speciale vergunning noodig is als men althans in 'n behoorlijk confectiepakje is gestoken. Deze zaak werd aangehouden, teneinde antwoord te krijgen op de vraag: Was het waar of 'n smoesje. De strandtippelaars, benevens een getuige a décharge, waren ter deze present, doch de heer Gems Diemeer vond meer geloof en werd ieder tot f 5 boete of 5 dagen hechtend veroordeeld. 101. En zoo reisde hij al de groole zeesche pen af. Ze hielpen hem dan met een touw- laddertje naar boven. Hobbeltje was er al zoo aan gewend, dat hij heel alleen als de vlugste naar boven klauterde, en Jan volgde dan. Aan boord deed Jan gewoonlijk goede zaken, want er was vaak behoefte aan boor- denknoopjes en veiligheidspeldea 102. Eens had hij in een paar dagen Éeefl boot gezien en verlangde hij ook weer een* naar land. Hoerall daar in de verte zag hij rotsachtige streep. Jan roeide nog ee° jij harder en binnen een paar uur had hij 1,41 land bereikt, 't Leek hem wel een on^cW jg". de streek, want havens of huizen of 'etg gelijks kon hij niet ontdekken. Hij v0 spoedig een mooie gelegenheid om a te gaan.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6