Agenda 'JUownciaai 'flieuws £uchtvaact £aatste A lüeec&eeicht Spoct Stad. en Omgeving. Bioscopen. ZUIÜSCHARWOUDE. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE, NOORDSCHARWOUDE. DE POLITIEKE TOESTAND IN HAMBURG, Oproep aan alle socialisten. nationaal- 0H..!4!;£Vgi£SPh^ POLITIEV OETB AL, A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8 twee hoofdnummers: 1. Ruwe zeden van het Noorden (dram.), hoofdrol Kent Douglas; 2. De Zilveren ster (sens), hoofdrol Buck Jones. Toegang boven 14 jaar. Cinema Americain tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Vrije op voeding (rom.) hoofdrollen Norma Shearer, Lionel Barrymore, Clark Gable, Leslie Ho ward. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater tot en met Donderdag el ken avond half 8 hoofdnummer De firma Adam en Eva (rom.), hoofdrollen Miriam Hopkins, Kay Francis en Herbert Marshall. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Natuurhistorisch museum, Laat 35, geopend Zaterdags van 2 tot 6 uur. Woensdag 22 Februari. 8.30 uur, De Unie, vergadering Gezins verpleging. 8.30 uur, Central, vergadering Verbond van Nationalisten. 8 uur, Rustende Jager te Bergen, opvoe ring De moordzaak Yorck door het gezel schap Verkade voor den Berger Kunstkring Donderdag 23 Februari. 69 uur 's avonds, Café Central, 'jaar- lijksche uitdeeling Burger IJsclub. 8 uur, Kapelkerk, optreden prof. Wage naar. 8 uur, Gulden Vlies, opvoering van „Een faillissement", door U.l.v.a.d.e.r.o 8 uur, Harmonie, liefdadigheidsavond, opvoering De fee van de bron, door de zangklassen van Joh. Kuiper. 8 uur, handelsschool, de heer Westerhof over Maatschappelijk Hulpbetoon voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Vrijdag 24 Februari. 8 uur, Waakt en. Bidt, verg. van den Ned. Chr. Vrouwenbond en de Chr. Oranjever- eeniging; rede van den heer Dun over Wil- >m van Oranje. ERNSTIGE ONTPLOFFING IN RUBBERFABRIEK TE SJANGHAI. 200 dooden? In een rubberfabriek te Sjanghai hebben gister twee hevige ontploffingen plaats gehad Het aantal dooden wordt geschat op 200. Tot nu toe heeft men 80 lijken kunnen ber gen. 70 personen zijn met ernstige verwon dingen naar het ziekenhuis vervoerd, terwijl meer dan 100 menschen nog worden ver mist. De ontploffingen hadden plaats in twee in de fabriek staande vulcaniseeringsinstalla- ties. De fabriek is in het Oostelijk deel van Sjanghai gelegen. Ten gevolge van de eerste explosie is een twee verdiepingen hoog ge bouw verwoest. Alle personen, die in dat gebouw werk zaam waren, werden öf gedood öf zeer ernstig gewond. Machinedeelen, steenen en stukken ijzer vlogen als het ware door de lucht. Even later is een hevige brand ultge broken, terwijl slechts luttele seconden daar na een tweede ontploffing plaats had. Het dak en de muren van een machinekamer zijn vernield. 160 meisjes kwamen in de vlammen zee terecht, welke op een lager gelegen etage woedde. Het geheele brandweercorps van Sjanghai werd gemobiliseerd ten einde een uitbreiding van den brand op belendende ge bouwen te voorkomen. Nadat wordt gemeld, dat reeds 150 dooden te betreuren zijn. 200 andere arbeiders zijn ten deele ernstig, ten deele minder ernstig gewond. Aantal slachtoffers ongeveer 250. Bij het opruimingswerk in de puinhoopen van de door een ontploffing vernielde rub berfabriek te Shanghai werden de lijken van 98 arbeidsters geborgen. Nog ongeveer 160 arbeiders en arbeidsters worden vermist en liggen zoo goed als zeker onder de puinhoo pen begraven, zoodat het aantal slachtoffers van de ramp ongeveer 250 bedraagt. WEER EEN AANSLAG OP PRESIDENT ROOSEVELT. Een bom in een postpakket. De politie deelt thans mede dat een nieuwe aanslag op president Roosevelt verhinderd kon worden. Op het hoofdpostkantoor te Washington arriveerde nl. een aan den nieuw gekozen president geadresseerd pak ket, dat gisterochtend uit Watertown werd verzonden, dat bij opening een bom bleek t< bevatten Den postbeambten viel de gebrek kige verpakking op, zoodat zij een onderzoek instelden. Hieruit bleek, dat in het pakket een aantal jachtpatronen met stroo waren samen gepakt. Waarschijnlijk heeft men te doen met een poging van een dilettant, want de constructie van de bom was zoo gebrekkig, dat zij geen gevaar kon opleveren. Gister avond laat ontbood men de geheime politie uit Washington, vanwaar zich terstond eeni- ge detectives naar Watertown begaven. Het pakket was geadresseerd, Franklin D. Roo sevelt, Washington. De kolfbaan van den heer P. Kramer was tjokvol, toen de feestavond, uitgeschre ven door het Plaatselijk Crisiscomité alhier, gehouden werd. Het lag voor de hand, dat de voorzitter, de heer S. de Boer Kz., in zijn openingswoord namens het comité hiéraan een erkentelijk woord wijdde. Wij volgen den spreker in zijne releveering en noteer en dat aan financiën in totaal ontvangen is van het Nat. Crisis-comité 470, van de gemeente Zuidscharwoude 1500 en 1160 van de burgers; uitgegeven werd voor diverse doel einden aan daarvoor in aanmerking komende medeburgers 2740 en voor 340 aan ar- beiderskleedingstukken. Totaal ontvangsten 3130 en uitgaven 3080, zoodat het saldo wordt 50. Enkele jonge meisjes gaan nog wekelijks met een collectebus bij de burgers rond en met dank werd geconstateerd dat de offervaardigheid van dt burgerij zich hierin kenmerkte, want een bedrag van plm. 200 werd tot nu toe gecollecteerd. Dii alles, zeide spr., is zeer belangrijk en het is wel eens moeilijk om de distributie aan de talrijke aan vragen te verstrekken. In het besef dat wel eens fouten zich hebben voorgedaan of zich kunnen voordoen zijn wij ook overtuigd dat wij naar beste weten en kunnen ons van onze taak trachten te kwijten. Een geheele staat van geschonken levensmiddelen en klee- dingstukken, zoowel van het N. C. C. als van de beweging werd aan de vergadering voor gelezen. Zoo goed als alles heeft het zijn weg ge vonden. Als de voorzitter hartelijk dank zeide aan het N. C. Cgemeente en aan de burgers, was het heel stil in de zaal. want o zoovelen der aanwezigen dachten aan de nooddruftigen en wellicht ook aan zichzelf, immers„het heeft zijn weg gevonden", waarschijnlijk in familie- of eigen woning. Dank bracht de voorzitter ook aan de meisjes, die wekelijks collecteeren met de bus. Och, stel hen niet te leur. geef een klein offer, gij moedigt hen en ons aan. Als dit alles de revue gepasseerd heeft, dan weet de voorzitter de geest der aanwezigen te herleiden, en zegt dai het comité gemeend heeft een feestavond te organiseeren, om met den opbrengst der recette weer zoodanig te kunnen helpen, waar het noodig is. Alvorens met liet zeer uitgebreide pro gramma werd begonnen, bracht de voorzit ter dank aan allen die, op welke wijze dan ook, medewerking hebben of zullen ver- leenen. Hij noemde eenlge namen op cn zeide wellicht eenige namen vergeten te kunnen hebben. Echter, deze dank is aan allen voor hun belanglooze medewerking (dilettanten, pianist, zaalverhuurder, balmuziek, grimeur enz.) Wij hebben een moeilijke tijd; wij dan ken u nogmaals voor de medewerking en ho pen in staat gesteld te kunnen worden om op dezelfde wijze voort te kunnen gaan. Met elkaar moeten wij dien mueilijken tijd door brengen, doch laat ons vanavond trachten daaraan niet te denken en te genieten van hetgeen komen zal Nu werd begonnen met de afwerking van het programma, dat een rijke verscheidenheid bevatte in voordrachten en tooneel. Het kost ons moeite om niet de'namen te noemen maar dit zal toch het beste zijn. Zonder onder scheid kan gezegd worden, dat het gepre senteerde zeer in den smaak viel en de dank in ten luid applaus tot uiting kwam. In de pauze werd men op een attractie verrast, n.1 een verloting van diveisen, t. w. taarten wor sten, kleedjes, enz. hoofdzakelijk door ne ringdoenden welwillend afgestaan. Niet min der dan 1000 loten werden door eenige jonge dames verkocht. De opbrengst hiervan en de reserve van den avond vormden een bedrag van pi m. 200 00. Inmiddels was het middernacht geworden Hoewel het programma nog niet afgewerkt was, achtte de voorzitter den tijd gekomen, om te sluiten. Dat hij dit deed in hartelijke, dankbare bewcoidingen. behoeven wij niet te vermelden. Natuurlijk was het allerlaatste een dansje. DE VERMOEDELI fKE OORZAAK VAN DE RAMP TE NEUKIRCHEN. Volgens een rapport van het Bureau dei- Arbeidsinspectie heeft het verdere onderzoek naar de ontploffingsramp te Neunkirchen uitgewezen, dat aan een toevoerbuis van den gashouder kort vóór de ontploffing was ge werkt. Men dacht aanvankelijk dat slechts jnet hamers en tangen aan de buis was ge werkt, doch thans meent men te hebben ont dekt, dat waarschijnlijk ook met de steekvlam aan de buis is gewerkt, waarvoor de huis van tevoren gasvrij was gemaakt. Waar schijnlijk was de afsluiting echter niet gas- dicht en heeft de buis zich zonder dat men het bemerkte, langzamerhand met gas ge vuld, waardoor tenslotte de ontploffing plaats vond. De „Kwartel (heenreis) en de „Rijstvogcl" .(terugreis) zijn te Djask geland. De begrafenisvereeniging vergaderde Maandagavond ten huize van den heer J. de Bakker. Een 20-tal personen was aanwezig. De waarnemend voorzitter, de heer J. Heidsma, opende de 19e jaarvergadering met een woord van welkom. Spr. wijdde eenige woor den van waardeering aan den helaas te vroeg ontslapen voorzitter, den heer P. Kramer, die steeds zeer veel voor de vereeni- ging en den bond heeft gedaan. Zijn plaats zal niet meer kunnen worden ingevuld. Uit het door den secretaris, den heer K. de Vries, uitgebracht jaarverslag stippen wij aan, dat waardeerend wordt gesproken over den overleden voorzitter waarin men een zeer humaan mensch en voorzitter heeft ver loren. ,Door zich een oogenblik van den zetel te verheffen werd wijlen de heer Kramer her dacht. Er zijn 13 begrafenissen uitgevoerd waarvan 6 voor leden en 7 voor niet-leden Ook financieel heeft men geen ongunstig jaar gehad. Dg heer P. Hemke heeft op verzoek eervol ontslag gekregen als voorlooper. In zijn plaats is benoemd de heer J. Meeldijk.^ Den aftredende is als bewijs van erkentelijkheid een zilveren horloge met inscriptie overhan digd. De heer J. Heijnaars is tot reserve- voorlooper benoemd. Het ledental is gelijk gebleven. Het jaarverslag werd onder dankzegging goedgekeurd. De rekening van den penningmeester, den heer A. Swager, gaf aan, dat de ontvangsten 1090,62, de uitgaven 1051,31 hebben be dragen, alzoo een voordeelig saldo van 39,31. Het totaal bezit is thans 1399,03, alzoo een vooruitgang van f 101.44. De rekening werd aldus vastgesteld. In de hierna volgende bestuursverkiezing werd de aftredende heer J. Heidsma met bijna algemeene stemmen herkozen. De heer Heidsma nam zijn benoeming aan, dankzeggend door het in hem gestelde ver trouwen. In de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer P. Kramer, werd de heer K. Barten Gz gekozen met 16 stemmen. De heer G. Bakker Dz. bracht vervolgens verslag uit van de gehouden bondsvergade ring, waarvoor deze een woord van dafik in ontvangst heeft te nemen. De heer J. Keizer deelde mede voor propa ganda 3 maal naar Julianadorp te zijn ge weest, waar verschillende veranderingen zijn aangebracht er. de vereeniging tenslotte in principe besloot, toe te treden. Op het programma staan nu nog Oude- Niedorp. Barsingerhorn en Egmond aan Zee. Tot afgevaardigden voor de bondsverga dering werden de heeren J. Heidsma en K. de Vries gekozen. De heer J. Heidsma stelde voor de bonds vergadering voor te stellen, om de begrafe nissen van niet-leden door de vereeniging waar het sterfgeval plaats vindt te doen uit voeren. Voor leden niet eerder dan nadat in die andere gemeente domicilie is gekozen. Na eenige besprekingen werd hiertoe beslo ten, opdat de bond zich over dit punt zal uit spreken. Den afgevaardigden werd vrij mandaat gegeven. De heer J. Keizer stelde voor, om het tijd schrift, waarop de bond zich heeft geabon neerd, op te zeggen, naar aanleiding der slechte financieele omstandigheden en om dat het voor den bond geen waarde heeft. Men was het hiermee eens. Door den heer Scheltus werd de opmer king gemaakt over de kleeding. Zal worden onderzocht. Na eenige besprekingen van huishoudelij- ken aard volgde sluiting. Ongecorrigeerd NIEUWE NIEDORP. Het fanfarecorps Excelsior, directeur de heer B. Koolhaas van Twisk, gaf Zondag avond voor een vollen zaal een uitvoering bij den heer Kossen, alhier. Welwillende mede werking werd verleend door Niedorp's Ge mengd Koor en de damesafdeeling der gyni- nastiekvereeniging Hercules-Hebe. Na het welkomstwoord van voorzittei Groot werd aangevangen met een opwekken den marsch van Sam Vlessing Vers 1'Avenir terwijl werd voortgezet met de mooie ouver ture de Concours Patria van A. Painparé met haar afwisselende muziek welke correct en zuiver ten gehoore werd gebracht. Ook de overige nummers van het program ma werden door Excelsior zeer goed uitge voerd en verwierven steeds een welverdiend applaus. Hetgeen Excelsior heeft laten hooren be wijst dat het geheel onder eminente leiding staat en Excelsior zich gelukkig kan achten met een directeur als de heer Koolhaas. Ónder leiding van den heer Jb. I. Hovenier werden door Niedorp's Gemengd Koor op zeer goede wijze een aantal nummers ten ge hoore gebracht. Vooral naar nummer 13 van het programma: Laatste Zonnestraal van L. Paardekoper, hebben wij met groot genoe gen geluisterd. Ter versterking van de kas werden nog een aantal doozen met gebak verlooL wat een zeer gewilde attractie bleek te zijn. Na af loop werd gedanst op muziek, gegeven door enkele leden van Excelsior. Excelsior kan met dezen avond een succes vollen avond boeken. Het talrijk opgekomen publiek is een genotvollen avond Bezorgd Er is deze uitvoering, hoewel er door de le den misschien niet altijd is gegeven wat zij konóen geven, toch zeer veel goeds gegeven, voor weinig geld. Zoowel de leden van Excelsior als haren directeur en publiek zullen zonder twijfel met groot genoegen op dezen avond terug zien. Zoo is dan gebleken, zooals voorzitter Groot terecht in zijn sluitingswoord f.an haalde, dat met samenwerking (wat wij toch in dezen tijd zoo noodig hebben) veel is te hereiken. christ. hist. Eerste Kamerfractie de aanne ming der motie-Boon betreurt. Voor het ge val gesteld zou de Eerste Kamer-fractie heb ben tegengestemd. Terecht heeft minister Donner die stemming als symptomatisch ge kenschetst, omdat de Tweede Kamer in vele gevallen weinig toonde om te bezuinigen. Spr. noemde daarvan verschillende voorbeel den. Veel vroeger had de regeering de con- 'lictspositie moeten aanvaarden. In 't dilem ma, waarvoor de regeering zich geplaatst zag, koos zij den juisten weg, al vond spre ker de thans geschapen figuur niet fraai. Het volgende kabinet ziet spreker het liefst als rechts parlementair, maar hoofdzaak is dat er een krachtige regeering komt Handhaving van het gezag, krachtiger dan tot nu toe, is noodig om politieke ver dwazing te voorkomen. Spr. verdedigde ten slotte het optreden der regeering tegenover de muiters in Indië en meende dat hier op nieuw gebleken is, dat in de S. D A. P. het revolutionnaire bloed kruipt waar het niet gaan kan. De heer Hermans klaagde over verminde ring der gemeentelijke autonomie vooral ten aanzien van sociaal werk. De regeering hebbe wat meer vertrouwen in gemeentera den. De heer Fock verdedigde het beleid de»* regeering ten aanzien van de Zeven Provinciën en bracht hulde aan den Volksraad, waarin van alle zijden le muiterij is afgekeurd. De ontbinding der Tweede Kamer kon spr. niet goedkeu ren. Daarvoor was geen aanleiding. MET EEN SCHOP OP HET HOOFD GESLAGEN. Aan de gevolgen overleden. Te Balgoy bij Nijmegen heeft zekere van G. den landbouwer P. D., met wiens dochter hij relaties met een schop op het hoofd ge slagen. D., vader van een groot gezin, werd naar het Canisius-ziekenhuis te Nijmegen overgebracht, alwaar hij heden aan de be komen verwondingen is overleden. Van G. is in arrest gesteld. HET FEEST VAN DE BRANDWEER. Voor dit feest men zie elders in dit blad was de belangstelling zeer groot. Behalve de reeds genoemde personen merkten wij o a op jhr. van Doorn, bur gemeester van Heemstede, den heer Van der Broek, commandant van de braDd weer te Haarlem, mr. H D. A. van Ree- nen, burgemeester van Be-gen, jhr. N van Foreest, burgemeester van Heiloo di. Barnhoorn, directeur van de Sint- Willibrordusstichting aldaar, mr. D Bosscber, commandant van de Burger wacht en een deputatie van het brand wcercorps te Wormerveer. Bloemstukken waren gezonden door: het Alkmaarsche Politiekorps, de Alkmaarsche Politiesportvereeniging, den Noordholl Bond van brandweerlieden, het brandweer corps te Haarlem, het gemeentebestuur van Heiloo, het WillebTordusgesticht te Heiloo, bestuur 8 October-vereeniging, mevr. Van der Veen—Brouwer en vele particulieren. Er werd hedenmiddag tegen half drie zeer I veel belangstelling getoond. 4 TWEEDE KAMER. Vergadering van heden Aan de orde was de Indische begrooting voor 1933. De heer Cramer betoogde, dat bij de kiezers over het algemeen de belangstel ling voor koloniale vraagstukken gering is Spr. bracht hulde aan den minister voor diens kennis, doch noemde zijn beleid on democratisch. Ook critiseerde spr. den gou verneur-generaal, die Indië niet kent. In In dië heerscht een fascistische geest. Wat de financieele politiek betreft, hield spr. zich aan zijn bij de behandeling der vorige Indi sche begrooting uitgesproken rede Spr. be- •oogde, dat er meer bezuiniging moet worden betracht op de machtsm'ddelen. De regeering zoekt echter haar kracht in verlaging der salarissen. De ambtenaren hebben alles maar te slikken, ander dreigt ontslag. De aandacht der regeering is teveel gevestigd op de belan gen van den Europeeschen exoort in plaats van op de productie door de inlandsche be volking. EERSTE KAMER. Vergadering van heden. Voortgezet werden de algemeene beschou wingen over de rijksbegrooting. De heer Savornin Lohman zegt, dat de SNEEVLIET NADER VERHOORD. Hedenmorgen werd de heer Sneevliet, die gearresteerd is wegens opruiing, van het tuis van bewaring overgebracht naar het pa leis van justitie. Voor het huis van bewaring hadden zich veel geestverwanten verzameld. Onordelijkheden hadden echter niet plaats. Te 12 uur werd verdachte voorgeleid voor de raadkamer van de rechtbank, waar over de gevangenhouding werd beraadslaagd. Ver dachte werd 'bijgestaan door zijn raadsman mr. B. J. Stokvis. In den loop van den dag zal de rechtbank beslissen of de gevangen- touding met 30 dagen zal worden verlengd. De officier van justitie vorderde gevangen houding van 30 dagen. De rechtbank zal waarschijnlijk nog hedenmiddag beslissen of verdachtes gevangenhouding voor den tijd van 30 dagen zal worden gelast. DE BRUG BIJ ALPHEN AAN DEN RIJN. Hoewel de ophaalbrug te Gouwsluis bij Alphen aan den Rijn, welke vorige jfreek Donderdag door een vrachtauto werf ver nield, thans in zooverre hersteld is, dat het snelverkeer langs den weg Leiden—Utrecht, behoudens enkele uren per dag, weer ge regeld kon paseeren, ondervindt de scheep vaart tusschen Amsterdam en Rotterdam door een en ander nog vrij veel stagnatie Voor de grootere schepen is slechts drie maal daags gedurende telkens een uur gelegenheid om de sluis te passeeren. Met de herstellings werkzaamheden zullen nog wel eenige dagen gemoed zijn. Adolf Hitier heeft den volger de oproep aan alle nationaal-socialisten gepubli ceerd: Provoceerende elementen trach ten onder den dekmantel der partij door verstoring in het bijzondér van Cen trum-vergaderingen de nationaal-socia- list'sche beweging te belasteren. Ik ver wacht dat alle nationaal-socialisten zich met uiterste discipline tegen deze voor nemens zullen keeren. De vijand, die op 5 Maart neergeslagen moet worden, is het marxisme, daarop moet de geheele propaganda en de geheele verkiezings strijd worden geconcentreerd. Wanneer het Centrum in dezen strijd door aan vallen tegen onze beweging het marxis- m steunt, zal ik zelf van geva. tot geval hiermede bezig houden en de aanvallen afwijzen en onschadelijk maken. «T4 at i naar waarnemingen, verricht in den morgen van 22 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775,8 mM. te Happaranda. Verwachting, geldig tot den avond van 23 Februari: Aanvankelijk zwakke uiteenloopende wind: later matige wind uit Oostelijke richtingen, afwisselend bewolkt; aanvankelijk nog kans' op eenige sneeuwbuitjes; lichte tot matige vorst des nachts, overdag om het vriespunt. Weeroverzicht. In het Westen bleef het hooge drukgebied nog vrijwel onveranderd stand houden noch tans is de barometer over IJsland een wei nig dalend. Het hooge drukgebied over Fin land en Scandinavië heeft zich versterkt: de depressie, die gisteren voor de Noorsche kust gelegen was, heeft zich Zuid—Zuid-Oost- waarts verplaatst en bevindt zich nu ten Noorden van ons land. Zij zal zich waar schijnlijk langzaam verder Zuidwaarts be wegen en aanvankelijk nog eenige sneeuw buitjes brengen. Over Zuid-Frankrijk hield het lage drukgebied stand. Dit beteekent bij de stijging van den barometer over Scandi navië een draaien van den wind naar Ooste lijke richtingen, zoodat de vorsttoestand zat blijven aanhouden. Temeer is dit waar schijnlijk, waar op het oogenblik bijna het geheele vasteland bedekt is met een flinke sneeuwlaag, die ferme nachtelijke afkoeling mogelijk maakt. (Reeds hedennacht vroor het in de Bilt 8.4 gr. C.) Over de Britsche eilanden waait het nog flink uit Noord tot Noordwest met hier en daar sneeuw- of ha gelbuien. Over Zuid-Frankrijk is de gure mistral wat minder hevig geworden. In Fin land, Scandinavië en Midden-Duitschland is de vorst streng, ook over Zuid-Duitsch- land en Zwitserland vriest het behoorlijk. Over het geheele waarnemingsgebied is de temperatuur beneden haar normale waarde. Bijna overal viel neerslag, doch slechts plaatselijk werden hoeveelheden van beteeke- nis afgetapt. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. De stad Peipiao door Japansche troepen bezet. Na door de Chineezen te zijn ontruimd is de stad Peipiao door Japansche troepen be zet. Verschillende gebouwen, waaronder twee arsenalen, hebben de Chineezen alvorens terug te trekken vernield. Volgens een nader bericht uit Moekden rukken de Japansche troepen uit Peipiac naar Loensjoea op onder grooten tegenstand der Chineezen. Uit Pei- ping wordt gemeld, dat het Chineesche hoofdkwartier het bericht van de ontruiming van Peipiao bevestigt De Chineesche troe pen hebben de stad ontruimd wegens de on gunstige positie en trokken in volle orde af Voetbal. Gistermiddag werd te Bloemendaa! de belangrijke wedstrijd gespeeld voor de bezetting van de bovenste plaats in Afd II van den Ned Politie-Sporlband tus schen Bloemendaal en Alkmaar. Hoewel door de vele sneeuwbuitjes in den voormiddag het terrein op sommige plaatsen glad was, is er van weerszijden goed gevoetbald. De wedstrijd, welke in de beate verstandhouding werd ge speeld, had tot uitslag 01 in het voor deel van Alkmaar. Deze uitslag wijst op weinig krachtsverschil, doch een 2—0 overwinning voor Alkmaar, die vooral na de rust over alle linies domineerde, had de verhouding beter weergegeven. Door deze overwinning bezet Alkmaar thans de bovenste plaats in haar afdee- ling met 2 punten voorsprong op haar cópcurrent Haarlem, die echter één wedstrijd minder heeft gespeeld. Me' spanning wordt nu de wedstrijd Bloe mendaalHaarlem, welke de volgende week wordt gespeeld, tegemoet gezien. HET BOTERHAMMENZAKJE MET 1000. Het geld weer terug. Dezer dagen deelden we mee, dat bij het schoonmaken van een autobus te Schagen een boterhammenzakje was gevonden met een inhoud van 1000 aan bankpapier en dat de verliezer zich niet aanmeldde. Het mysterie is nu op gelost. Bij de politie hier ter stede heeft zich de wed. V. uit Oude Niedorp, aan gemeld met de mededeeling een zakje met honderd gulden aan bankapier te hebben verloren. Later heeft de weduwe, die bekend staat als armlastig, meege deeld, dat de inhoud 1000 bedroeg. Zij had de gewoonte, het zakje altijd mee te nemen, zelfs als ze een kort bezoek bij buren aflegde. De omstandigheid om gaarne voor arm door te gaan, heeft haar weerhouden onmiddellijk aangifte te doen van een verlies van 1000 Daar de politie de verklaring van d' weduwe niet in twijfel kon trekken,.is het zakje haar weer ter hand gesteld. HUISVERZORGING. De vereeniging „Huisverzorging" die zich ten doel stelt zieke arme moeders te onder steunen heeft, tot versterking van haar geld middelen de medewerking van den muziek leeraar Joh. Kuiper verkregen, die met zijn kinderkoorklassen a.s. Donderdag een tweede opvoering van de operette „De Fee van de Bron", tekst van Wilson, muziek van Evert Koning. De eerste opvoering werd voor allen een beslist succes, verkregen door de nauwgezette voorbereiding van Kuiper. Huisverzorging trekke daar nu a.s. Donderdag de voordeelen van èn voor de vereeniging èn voor Kuiper, zal dat een groote voldoening zijn. ULVADERO SPEELT MORGEN. Morgenavond zr.1 de jonge, doch reeds zeer bekende tooneelvereeniging „Ulva- dero" in het Gulden Vlies een opvoering geven van het tooneelspel „Een falln5" sement". Evenals andere keeren zal ook dit jaar de uitvoering wel weer keurig ver zorgd zijn. De regisseur, de heer v. d. Bogaerde, is n.1. niet zoo heel gauw te vreden en wat hij „los geeft", is Het wordt dus weer een gezellig0 avond en velen zullen met genoeg0p deze uitvoering bijwonen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en,motorr9j5!j gen en andere voertuigen te 17,54 uur U»1 op.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2