2 Gevraagd f 8200.- Meisje Mei. A- C. M. VAN BEEK, Onze brandweer heeft een nieuwe kazerne Advectentiën TE MUUR. MEISJE, Bakkersknecht, Een nieuwe hoofdpost, die aan alle eischen voldoet. Na 25 jaren werken de reorganisatie voltooid l De oTficseele opening. brandweer ter hand genomen. brandweer Commandant Frayman neemt de leiding. SIEBRIG VELDMAN ALIDA CATHARINA JONATHANv.d.BRINK. hulp in de huishouding, Jongedame zag zich gaarne geplaatst prima Verkoopster GEVESTIGD te Alkmaar, Emmastraat 73, OOGARTS. aanvangende Maandag 27 Februari 1933. 0„g«,eer 25 ja.r getata .usatie van de vrijwillige zoo langzamerhand in, dat, de dschen roofde vólle hond^d proc^n^nen V0 ,"'n^r gecentraliseerd mocht zijn, niet langer ge .ï^jd mogelijk. doch juist «o.gf^Surlijk niet in een Die hervorming Kon dag zelfs niet in een jaar geschieden^ doen moest geleidelijk gebeuren W€ in den loop der jaren kunnen zien hoe al het materiaal langzamerhand geheel gemo derniseerd is geworden en hoe de centralisa tie zich langzamerhand voltrok. De tegenwoordige commandant, de heer F Ringers, kreeg bij zijn benoeming als het ware een brandweer te leiden die bezig was, om te veranderen. Dat was reeds onder het commando van den'vorigen commandant be gonnen, doch de heer Fraymann moest eenige jaren geleden aftreden en had toen nog geen gelegenheid gehad, de zaak over te geven, zooals dat wellicht zijn wensch was geweest. De nieuwe commandant ging echter voort op den reeds ingeslagen weg en gezamenlijk hebben de leden van onze vrijwillige brand weer de zaak behandeld op een wijze, die bewondering afdwingt. En thans is men gereed gekomen. Vanaf vandaag heeft Alkmaar een brandweer, die uitstekend georganiseerd is, die alleen het meest moderne materiaal bezit en die geleid wordt door een kern van menschen, die hun sporen reeds lang verdiend hebben Zoodat het zeer logisch was, dat deze dag niet onopgemerkt voorbij mocht gaan. En dat gebeurde ook niet! De officieele opening. Hedenmiddag had n.1. de officieele ope ning en in gebruik neming der nieuwe kazer ne plaats onder zeer groote belangstelling. Aanwezig waren het hoofd der gemeente, burgemeester Wendelaar, het dagelijksch be stuur der gemeente, raadsleden en hoofdamb tenaar der gemeente, genoodigden uit omlig gende gemeenten, brandweercorporaties uit .verschillende steden van Noordholland, zoo als Haarlem, Zaandam, Hoorn, deputatie 'hoofdbestuur Kon Ned. Brandweervereni ging, enz. En ten aanhoore van deze aanwezigen, die in getal de 100 passeerden, werd de kazerne geopend door burgemeester Wendelaar. Nadat commandant Ringers de genoodig den welkom had geheeten, speciaal de uitge- noodigde autoriteiten, ging hij als volgt verder: Voor de Alkmaarsche Brandweer is hei vandaag een blijde dag, welke het ook moet Zijn voor de geheele Alkmaarsche Burgerij. Aanstonds zal onze Burgemeester, net' Hoofd der Brandweer, op de brandweerhoorn het signaal geven, dat de nieuwe brandweer kazerne in gebruik wordt genomen. Die simpele handeling is als een schoon slotaccood van een mooie symphonie: de be ëindiging van een jarenlang streven naar verbetering, naar meer doelmatigheid, naar meer zekerheid. Mooi is het voor het gemeentebestuur, dat al die veranderingen en verbetering niet ge komen zijn gedrongen door rampen, zooals helaas in de laatste jaren bij meerdere ge meenten in ons land het geval is geweest. 'Neen! hier was het anders. Steeds heeft de brandweer de volle medewerking van het ge meentebestuur, en in het bijzonder van den burgemeester ondervonden. Ongeveer voor 25 jaar werd een reorgani satie-commissie benoemd, bestaande uit de heeren C. Kosten, A. van Zuydam en F. H Ringers Sr. Die commissie kwam met voor stellen tot verbetering. Vóór 25 jaren. Men moet weten, dat de brandweer toen bestond uit ruim 300 menschen en het mate riaal der brandweer uit 10 handspuiten. In die dagen, toen motorischen kracht nog in het beginstadium was, kwam de blus- sching met waterleiding meer naar voren, en «telden men zich daarop in. Brandkranen werden bijgeplaatst, slangen wagentjes aan geschaft. Er waren reeds 5 spuithuizen: op de Laat, Achterweg, Korte Nieuwesloot, Schoutenstraat en in de Ridderstraat. Nu kwamen er op verschillende plaatsen in de stad nog z.g. slangenkastjes bij, waarin zich 'materiaal bevond voor blussching op de wa terleiding. Aan den Omval werd nog een brandspuithuisje bijgebouwd en werd daar «en spuit gestationneerd. De brandweer was in die dagen dus zeer gedecentraliseerd; wat voor dien tijd goed bekeken was, want snelvervoer was toen niet mogelijk De eerste motorspuit. In 1914 werd oo voorstel van die reorgani satie-commissie de eerste motorspuit aange schaft en geplaatst in een lokaal aan de Doelenstraat. Die motorspuit doet bij groote branden nog steeds dienst; wel een compli ment voor de firma van der Ploeg, die deze motor alsook later de andere motoren en autospuiten, leverde. Weer was er een spuithuis bijgekomen. De brandweer werkte nog steeds met zeer veei materiaal en dat op alle mogelijke plaatsen in en om de stad gestationneerd was. De reorganisatie-commissie uit de brand- óie aanvankelijk zulk goed werk ver richt had, viel door het overlijden van de eeren Kosten en Van Zuydam en door be- noemingr tot raadslid van den heer Ringers, *»t elkaar Men was het er echter over eens, dat het g niet was, wat het wél wezen moest. dflnfk-- u brandweerposten en postjes en dpn ,and die geweldige, elkaar veel in Joppende massa menschen. .Motorische kracht kwam meer onder het en men kwam tot de overtuiging, dat duiden^Tw ines. en m'n(!er menschen be duidend beter werk geleverd --- borden. zou kunnen Het was goed gezien van burgemeester en wethouders dat zij, na het overlijden van president-brandmeester van Zuydam, den heer Frayman tot commandant benoemden, en den heer Frayman, in overleg met brand meesters, opdroeg te komen met voorstellen tot verdere reorganisatie. De commissie-Frayman begon met de handspuiten aan kant te zetten, kreeg van het gemeentebestuur toestemming om twee motorspuiten en een magyrusladder bij te koopen en begon met centraliseeren. De nieuwe motorspuiten met de reeds in ge bruik zijnde, alsmede de magyrusladder, wer den geplaatst in het voormalige spuithuis van „Burgerplicht" op de Laat, wat nu de naam kreeg van „Hoofdpost Brandweer". De personeelsterkte werd teruggebracht van 300 op 90 manschappen. Men bedenke hierbij wel, dat aan den Omval een hand spuit bleef, die door 25 man bediend moest worden. Zoo had commandant Frayman voldaau aan zijn opdracht, maar in de vergaderingen was steeds zijn woord: „De brandweer is nu gereorganiseerd; wij mogen echter niet stil blijven staan, moeten een open oog en oor hebben voor verbeteringen die mogelijk zijn". Onze motorspuiten werden door een paard of handentrekkracht naar den brand gesleept. Een vermoeiende en langzame ver plaatsing. 't Kwam nog al eens voor, dat het voor sleepdienst bestemde paard, juist als er brand was, in de weide liep en dan moesten de mannen het maar weer doen. Wat brandmeester v. d. Veen deed. Ingezien werd, dat dit beter kon. Daar moest autotractie komen en wie gaf daartoe de stoot? Een man, wiens naam hier zeker met eere genoemd mag worden: wijlen brandmeester van der Veen wist het in zijn corps voor elkaar te krijgen en kocht een oud Renauldje. Hij is de man geweest, die de eer ste stoot gegeven heeft om te komen tot auto tractie. De andere hebben wel eens heel scheef en jaloersch naar dat ding gekeken. Dat ding, dat later ook weer door „Kracht en Vlugheid" vervangen werd door de nu nog in gebruik zijnde „Fulton", heeft ontzag gelijk veel diensten bewezen. Autotractie. De tijd ging door, motorischen kracht en autotractie hadden het wantrouwen wat er aanvankelijk was, overwonnen. Ook de brandweer moest met den tijd mee De Fulton kon maar één motor naar den brand brengen, de anderen werden nog door een paard of door de manschappen vervoerd. Er moest autotractie komen. Veel heeft de vorige commandant hiervoor gedaan, veel tijd geofferd, dikwijls groote en verre reizen ondernomen om het beste toch maar op te sporen. Daar heeft hij voldoening voor gehad en mocht hij nog het genoegen smaken vóór zijn aftreden als commandant, de brandweer met een echte autospuit verrijkt te zien. Men zou nu zeggen: nu zal het wel ge noeg zijn. Neen! Ondanks het degelijk bouwen en de meerdere controle daarop, is het brandgevaar wel verminderd, maar zijn er grootere brandbare objecten en ontbran- dingsmiddelen gekomen, die vroeger niet be stonden. In dit verband noem ik onder meer benzine en electriciteit. Er zijn meer groote en ernstige branden dan vroeger en de middelen t.ot bestrijding moeten evenredig, neen, hooger dan evenre dig, opgevoerd worden. Ook door het aan gaan van overeenkomsten voor hulpverlee ning in omliggende plaatsen, was het nood zakelijk het materiaal nog meer uit te brei den. Getracht moest worden naar de grootst mogelijke zekerheid, b.v. bij gelijktijdige brand in Alkmaar en een der omliggende aangesloten gemeenten, dan moesten wij beiden kunnen helpen. Zoo werd nog aangeschaft een tweede autospuit en een autoladderwagen, de laatste is geheel belangloos door brandweerlieden opgebouwd op een oude luxe „Hudson". De volle Hoofdpost aan de Laat. Al dit materiaal werd maar steeds bijge schoven in de Hoofdpost op de Laat. Voor heen toen alleen de motoren en de magyrus ladder daar stonden, was het niet noodig dat daar gestookt werd. Toen er auto's kwamen werd dat noodza kelijk. De radiateurs en de pompen van de auto's mogen niet bevriezen. Ook mag het materiaal niet te koud zijn, dat moet bij dag en nacht en bij iedere temperatuur werk waardig gereed staan 't Werd vol in die Hoofdpost en voor de grootere auto's was het zeer moeilijk om in- en uit te rijden. In het midden van dit heele geval stond een brandende kachel. Als de magyrusladder bij brand uit moest rijden dan werd eerst de brandende kachel een stukje op zij gedrukt, anders kon de wagen er niet door! Dan waren er nog veel meer bezwaren, te veel om hier op te noemen. Een nieuwe kazerne gezocht en gevonden! Zoo kwamen vanzelf de noodzaak en het verlangen naar voren om te komen tot een betere en veiliger huisvesting. Men keek eens rond, sprak er met den bur femeester over, die een welwillend oor leen e. En op zekeren dag zeide de heer Hamstra de brandmeester, chef van het materiaal -„Commandant, U moet eens kijken naar die leegstaande school daar op de Nieuwesloot als we die konden krijgen en verbouwen, dan zou dat in alle opzichten een tip-top plaats zijn". Men ging kijken en men werd enthousiast Een teekening werd gemaakt, het plan vond de burgemeester goed, zegde zijn volle medewerking toe, maar vreesde voor de kos ten. Het schetsplan werd behandeld in de ver gadermg van B. en W. en spoedig kwam het bericht, dat er niets van kon komen, dat men geen vrijmoedigheid had tot groote uitgaven, al was het dringend gew enscnt, er toe over te gaan. Hoewel timide, gaf men den moed niet op. Bij daarna gehouden besprekingen, bleek het, dat B. en W. meenden, dat de verbouwing wel 20.000 zou vragen. Onzerzijds was een begrooting gemaakt van nog geen De gemeenteraad had reeds bij een vorige begrooting een bedrag toegezegd van 2600 voor verbetering van den ouden Hoofdpost. De oude hoofdpost werd verkocht voor 7000 en er was weinig méér geld noodig dan het bedrag der verkoopsom en het reeds door den raad gevoteerde. B. en W. stelden den raad voor de school de bestemming te geven, die zij nu vandaag krijgt en dit voor ste! werd met algemeene stemmen door den raad aangenomen. Ons past, aldus spr., een hartelijk woord van dank aan burgemeester wethouders voor hun medewerking zeker ook aan den raad voor het trjuwen, dat zij weder in de Brandweer heeft willen stellen. Een woord van dank ook aan den heer Margadant voor de wijze waarop hij steeds aan de wenschen s tegemoet gekomen. Een woord van dank aan zijn medewerkers, in het bij zonder aan den dagelijkschen opzichter, den heer Tiemens. spuit van „Burgerplicht", thans netjes opge poetst en voor altijd onbruikbaar verklaard Het geheel om nu even alles te resumee- ren is een inrich' ng geworden, die in alle opzichten zeer modern genoemd kan worden en waarop de Alkmarsche brandweer en de Alkmaarsche bevolking trotsch kan zijn. IDoch niet minder trotsch mag de heer N. v. Idsert zijn, die van dit gedeelte der vroe gere school iets dergelijks maakte. Het oude gebouw is een nieuw gebouw geworden. Tot heil der Alkmaarsche burgerij! En der buitengemeenten! en en ver- Wat de brandweerlieden deden. Nog is er iets dat zeer veel genoegen verschafte. De brandweer wenschte, dat de kazerne gefccuwd zou worden door de menschen uit de brandweer. Bij de aan besteding waren ook eenige aannemers buiten de brandweer uitgenoodigd mede in te schrijven, maar een der leden was de laagste en zoo werd het werk opge dragen aan de fa. N. van den Idsert Zoon, die het werk tot ieders genoegen heeft uitgevoerd Sympathiek was het, dat ook de on deraannemers brandweerlieden waren Het schilderwerk werd uitgevoerd door van Heems, het stucadoorwerk door Landman, het loodgieterswerk door Coppens, en het electrisch licht door Meiman. Het werk is gereed. Dank bracht spr. vervolgens aan den ontwerper en vervaardiger van de steenen in de poort, den secretaris brandmeester Lutjeharms. Voorts bracht hij dank aan allen in de brandweer, en in het bijzonder aan brandmeester Ham stra voor de hartelijke enthousiaste ma nier waarop alles in de laatste dagen voor elkaar is gebracht. En daarna gaf spr het woord aan bur gemeester Wendelaar, die het gebouw officieel zou openen. De nieuwe kazerne. Vlak tegenover de z.g. Principestraat aan de Nieuwesloot ligt de nieuwe brandweer kazerne. De ingang verraadt alreeds, dat hier iets dergelijks wezen moet. Immers wan neer men het ijzeren hek nadert, ziet men op de beide forsche palen een steen, die duidelijk verraadt, wat er achter de deuren verborgen is. Op de eene steen is n.1. gebeiteld een helm, fakkel en bijl, op de andere een vuur spuwende draak en een waterspuwende dol fijn, terwijl de steenen verder het jaar „Anno 1933" dragen. Dit werk werd gemaakt door den secretaris der Alkmaarsche brandweer den heer Lutjeharms, die daarmee bewees dat hij smaak en kunstgevoel heeft. De poort passeerende komt men op het groote plein, dat gelegenheid biedt, om te manoeuvreeren en om mettertijd het mate riaal een goede schoonmaakbeurt te geven En dan Dan ziet men de groote groene deuren, vij in getal. Deze kunnen door één handgreep geopend worden en vallen dan automatisch in „grijpers", di% beletten, dat de deuren weer dicht vallen. En achter die deuren staan de brandweer auto's gereed, om uit (e rukken. Doch voor wij die kunnen zien, moeten we eerst naar binnen. Een klein zijdeurtje, waarvan 17 menschen (de hoofdbrandlieden en de chauffeurs) een sleutel hebben, geeft toegang tot het gebouw zelf. Dan ziet men als het ware een groote garage met een oppervlakte van 220 M2. En daar ziet men voor elke deur het belangrijk ste materiaal staan: de beide autospuiten, de magyrusladder en de motorspuiten. En daar- tusschen en er naast staat het overige mate riaal. Hoe het echter ook staat en waar het ook staat, elk onderdeel van de brandweer kan thans in een minimum van tijd uitrukken De weg is en blijft vrij voor eiken wagen. En dat is misschien wel het belangrijkste van de geheele verhuizing, afgezien natuurlijk nog van het meer centrale punt, waarop de nieu we kazerne is gelegen. Het spreekt bijna vanzelf, dat de groote ruimte zoo modern mogelijk is. Tal van ra men zorgen voor licht en lucht. De vloer is van graniet, alles is in frissche kleuren ge verfd, kortom, er is niets vergeten. Zelfs niet een werkplaats, waar allerlei kleine herstellingen verricht kunnen worden en waar o.a. gelegenheid is tot vulling dei- bekende Total-apparaten. En zelfs niet een magazijn, waar tientallen slangen gereed liggen voor reserve, waar voortdurend een voldoende hoeveelheid benzine is voor het stoken der motoren, waar de dekzeilen en fak kels voor het grijpen liggen. Neen, er is niets vergeten. Ook niet de cen trale verwarming, die er voor zorgt, dat de temperatuur steeds normaal kan zijn. En tenslotte is ook niet vergeten een ver gaderzaaltje. Dit zaaltje ziet er buitenge woon aardig uit. Aan de wanden hangen de verschillende foto's, rondom de tafel staan de stoelen, die voor een zeer civielen prijs van het Hoogheemraadschap Holl. Noorderkwar tier gekocht zijn. En boven de tafel hangt een fraaie lamp, een geschenk vanMaar nu komen we aan een geheel ander onderwerp, dat wij beter hieronder kunnen laten volgen. Wij mogen nog even opmerken, dat in de kazerne zelf ook oud materiaal aanwezig is. Niet om te gebruiken, maar als herinnering. Dat zijn allereerst een paar leeren emmers, die gebruikt werden, voordat zelfs de oudste spuit aanwezig was. En daarnaast de oude WERKZAAM GESTELD. Men verzoekt ons opname van het volgende: Onzen vroegeren stadgenoot, de heer M. van Rooijen, die thans is geslaagd voor scheikundig-ingenieur, is aangeboden om werkzaam te worden gesteld aan de Techni sche Hoogeschool te Delft voo Rubberonder- zoek en hij hoopt die functie (tijdelijk) met I Maart a s. te aanvaarden. Voor de vele bewijzen van har telijke deelneming na het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd- moeder en Grootmoeder Douairière Jhr. L. A. H. DE STüRLER DE FRIENISBERG, betuigen wij onzen oprechten dank. Maastricht, 22 Febr. 1933, D. BOGAERT— DE STüRLER DE FRIENISBERG. P. M. A. BOGAERT. Bergen N.H. A. E. C. DE LANGE— DE STüRLER DE FRIENISBERG. M. ALB. DE LANGE en kleinkinderen. DE MOLLEBOONEN VIEREN FEEST. De Grönneger verainen „De Molleboo nen" bestait dit veurjoar krek tien joar en vanzulfs kon dit jubileum nait moar zunder meer veurbiegoan worden. Nee, d'r mozzen groote feesten geven worren, laifst twei, as 't kon. En of 't kon of nait, de Molleboonen heb ben d'r veur zörgd, dat d'r twei keer 'n feest komt. De eerste hebben wie gusteroavend had, de tweide komt Zoaterdag 22 Pril. De Amsterdamsche verainen „Groningen" was gusteroavend te gast bie de Molleboo nen. Zai kwammen hier mit 'n stuk van Geert Teis, „Oome Lceks". 't Was druk in de zoal, dei mit paalmen en bloumkederij 'n feestelek tintje kregen har. Om haalf acht begunde de touloop en dou 't goud en wel acht uur was, kwammen wie stouien te kort! Dat is nog nooit veur- vaalden bie de Molleboonen, moar 't was 'n bewies, dat de Molleboonen stoatigan oetdeid binnen en op 't oogenblik meer leden tellen as ooit te veuren! 't Was doarom ook hail begriepelk, dat 't Bestuur, mit veurzitter Barkman an 't heufd, glunderde, 'n Volle zoal op zoo'n intieme oavendwat mout dat wel worren, as straks de eerliekse feestoavend komt! Meneer Barkman huil vanzulfs weer 'n openingsproatje, woarin hai aale bezuikers gouiendag zee en woarin hai 'n specioa woordje veur de Amsterdammers har. Moes- stil was de zoal, dou de veurzitter bekend moakte, dat mevr. Dekker bloumen stuurd har. Op 'n treffende menaier herinnerde me neer Barkman aan „de olie Dekker", dei zoo geern dizze oavend mitmoakt har en dei wie zoo hail geern in ons midden had harren Mit groote dankboarhaid anvoardde meneer Barkman de bloumen, geven oet noam van hem, dei de Molleboonen nooit vergeten maggen en nooit vergeten kennen. En dou begunde de oetvoering van Oome Loeks. Oome Loeks is 'n olie, rieke vrijgezel, dei veur de nichtjes 'n oarig suukeroompke is. En as hai 'n neie hoesholderske hebben mout, zorgen dei laive nichtjes d'r veur, dat hai 'n goud, degelk mensch krigt; aine, dei nait te mooi ennait te jong is. Oome Loeks, 'n glundere kerel, het dat aalemoal best in de goaten, moar let niks blieken. Hai krigt 'n hoesholderske, dei hom en de nichtjes best noar de zin is! In zien oog is dat juust de vrouw, dei hai hebben mout; in heur oogen is 't ain ongevoarliek mensch, omdat ze trouwd is mit 'n zeeman! De neie hoesholderske is best. Moar veur de nichtjes komt d'r gevoar, want de zeeman verdrinkt Op de joardag van Oome Loeks krigt hai twei vijanden: de nichtjes hebben 'n neie Taante Loeks kregen Dit stuk van Geert Teis is laang nait beste, wat hai schreven het. D'r zit veul te veul proaterij in en veul te min actie. Veuraal 't eerste bedrief is laangdroadig en goud mitleven dut gain aine in de zoal. Veur de speulers was het doarom dubbel stoer, om d'r 'n goud gehail van te moaken De opvoeren zulfs was moatig. Eerstens kwam dat, deurdat ain van de hoofdrolspeu- lers zaik worren was en 'n aander heur rol overnemen mos. En tweidens, deurdat de rol len d'r laang nait vast in zatten. Gelukkig was 't tweide en 't daarde bedrief 'n bult be ter as 't eerste, zoodat wie oalmoal nog te vreden wezen konden. Oome Loeks was verre weg de beste van aalmoal en hai het d'r veur zörgd, dat d'r gezellighaid kwam. Al lain 't tempo had veul vlugger wezen mouten Noa ofloop bedaankte meneer Barkman de Amsterdammers, dei elk 'n kees kregen veur heur spul en muite. En dou was 't daansen, dat tot 2 uur duurde. En dat hail gezellig was, daank zai de vioulstrieker Melchert Schuurman. 't Wachten is nou op den 22sten Pril. Dan komt de revue; dan komt de groote feest oavend As dan de zoal moar nait te klain is Bij beschikking der Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar var den 16 Februari 1933 is het faillis sement van EISE ALBERDA, rei ziger, wonende te Helloo aan den Heeren weg 230, wegens gebrek aar actief, opgeheven. Alkmaar, den 22 Februari 1933. Kantoor Breedstraat A 10. Mr. G. A. DE LANGE, Curator. Heden overleed in vollen vrede in den ouderdom van bijna 75 jaar, onze geliefde Echtge- noote en Moeder, Uit aller naam, J. PANDER. Alkmaar, 21 Febr. 1933. Oudegracht 144. Verzoeke van rouwbeklag en bloemen verschoond te blijven. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 24 Fe bruari a.s., des namidd. 2 uur vanaf het sterfhuis, op de Algem. Begraafplaats. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar van den 16 Februari 1933 is verklaard in staat van faillissement M. Sangers, handelaar in wild en eieren, wo nende te Alkmaar aan de Spoor straat no. 59, met benoeming van den E. A. Heer Mr. W. A. Ubbens tot Rechter-óommissaris en van den ondergeteekende tot Curator. Mr. G. A. DE LANGE, Curator. Alkmaar, den 22 Februari 1933. Kantoor Breedstraat A 10. NET MEISJE, 19 jaar, v. buiten, b. z. a. als voor d. en n., goede behandeling gaat boven hoog loon. Br. onder lett. IJ 643 bur. v. d. blad. van 8—7 uur, in de huisb., om met de vrouw des huizes de werk zaamheden te verrichten. Salaris geen vereischte, wel gezellig tebuis. Br. onder letter T 639, bureau van dit blad. Ter Boekbinderij Gebr. KLUITMAN Tesselschadestraat 1, kunnen geplaatst worden. Leeftijd 1416 jaar. Aanm. in persoon tusschen 9 en 12 uur. GEVRAAGD voor de morgenuren. Leefiijd pl.m. 16 jaar. P.G. Aanmelden tusschen 7 en 8 uur Mevr. v. DIJK, Coman- straat 35. Voor direct gevraagd net van 83. E. KROESKOP, Van der Meijstr. 9. Wordt voor spoedige indienst treding gevraagd een voor de lingerie-afdeeling. Alleen zij, die over grondige vakkennis beschikken, gelie ven te reflecteeren onder opg. waar momenteel in betrek king. Brieven onder No. S 638 bur. v. d. blad. Biedt zich aan v.g.g.v. Liefst intern. Brieven onder letter W 642, Bureau van dit Blad. Spreekuren dagelijks 8.3010 v.m., 13 n.m. lste hypotheek, per 1 Maart a.s., rente 4Vi Brieven lett. U 640, bureau van dit blad. In 't centrum der gemeente BER GEN (N.H.) een winkelhuis, tevens geschikt voor pensionbedrijf. Direct te aanvaarden. Inlichtingen bij: Makelaar H, BLANK te BERGEN N.H. en Fa. MEIJER PELS, Langestraat 78a, ALKMAAR. Onder geen voorwaarde worden adressen verstrekt va*- adver tenties onder ietter.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3