Alkmaarsciie Courant. "Radionieuws Stad en Omgeving. JzuilletiM De muiterij aan boord der „Zeven Provinciën De gevolgen van een operatie. Honderd mi en dertigste Jaargang. HAANDAG 27 FEBRUARI Het treffen bij Straat Soenda. Mo. 49 1933 Dinsdag 28 Fibruari. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend AVRO). 8.Gramofoonpl. 10Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 11.Kook- en bak- praatje door mevr. R. Lotgering— Hille- brand. 1130 Gramofoonplaten. 12—41» Omroeporkest o.l.v. N. Treep en Vocaalen semble „M usica", o.l.v. J. van Hamel. 2.30 Gramofoonplaten. 3.Knipcursus. 4.—- Vioolrecital Boris Lensky, aan den vleugel •Egb Veen. 4.30 Radio-kinderkoorzang o.l.v. IJ. van Hamel. 5— Verhalen voor kleine (kinderen door mevr. A. van Dijk. 5.30 i Jeugdha'fuur voor de VPRO. 6.Gramo- ijoonplaten. 6.30 RVU. Dr. Th. v. Schelven: Cursus kinderpsychologie (III). 7.Piano recital door Egb Veen. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.Vaz Dias 8.05 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m m. v. L. Noiret, liedjes aan den vleugel. Eerste bedrijf van rEen dokters Dilemma" van G. B. Shaw o.l.v. Kommer Kleyn. 9.5011.Carna valsprogramma door Kovac, Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte. 11.Vaz Dias. 11.12.Kovacs Lajos en zijn orkest. Huizen, 296 M. (Uitsluitend KRO). 8. 9 15 Gramofoonplaten. 10.Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Sextetconcert en gramofoonplaten. 2.Cursus. 2.35 Voor d vrouw. 3.30 Modecursus. 4.30 Orkestcon cert. 5.30 Solistenconceit. 6.30 Cursus. 6.50 Orkestconcert. 7.10 en 7.45 Causerie. 8. Vroolijk programma. 12.Sluiting. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel S. Gustard. 1.05 Commo dore Grand orkest o.l.v. Muscant. 2.20 Voor de scholen. 4.45 R. Tapponnier's orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Bach's or gelmuziek door H. Dawson. 7.10 Italiaan- sche conversatie. 7.40 BBC-orkest o.l.v. E Clark, m. m. v. I. Souez, sopraan. 8 30 Con cert door blinde Kunstenaars. 8.50 Lezing 9.20 Berichten. 9.40 „Tannhauser and the Jockey Club", hoorspel van H. G Lustio- 10.45—12.20 Lew Stone en zijn band. Parijs „Radio-Pari^, 1724 M. 12.20 Con cert door orkest Krettly. 6.50 Gramofoonpl 7.40 Concert door orkest Krettly 8 20 Radiotooneel. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Con cert uit het Bellevue Strandhotel. 24 Erik Tuxen en zijn orkest. 7.20 Hartmann- concert, orgel en zang. 8.10 Moderne saxo foon en pianomuziek door W. Oleson en V Fischer. 8.35 Radiotooneel. 8.50 Ballet muziek o.l.v. Gröndahl. 9.30—10.30 Ijs- landsch programma m. m. v. orkest en so listen o.l.v. Gröndahl! Langenberg, 473 M. 6.25 en 10.40 Gra mofoonplaten. 11.20 Concert o.l.v. Beek. 12.20 Concert o.l.v. Wolf, m. m. v. Schram- meltrio. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Sextet concert. 7.20 Carnaval programma door We- ragkamerorkest ol.v. Spitz en solisten. Rome, 441 M. 8.05 „L'Arlésienne", Bizet. Orkestleiding: Saltarelli. Koorl.: Casolari. Brusse\, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. An- dré. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Omroep orkest o.l.v. F. André en A. Meulemans m. m v. mevr. J. Hekkertvan Eysden, zang. 10.30 Gramofoonplaten. 508 M.: 12 20 Om roepkleinorkest, o.l.v. Leemans. 1.30 Gramo foonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l v. A. Meulemans. 8.20 Svmphonie-orkest o.l.v. A. Meulemans. 9.05 Gramofoo.iplaten. 920 Omroeporkest o.l.v. F. André. 10.30 Concert door Max Alexvs en zijn orkest. Zeesen, 1635 M. 7.20 ,.Kehraus", Vasten avondbal. Vroolijk programma m. m. v. solisten en kamerorkest. 8.20 „Vom lOOsten ins lOOOsten'", vroolijk programma. 9.40 Be richten en hierna tot 11.20 Vastenavondbal o.l.v. Alfred Braun. LEZING OVER WILLEM DEN ZWIJGER. Door den heer G. Chr. Dun. (Slot). In 1557 komt Alva in ons land en ver trekt Willem van Oranje, want hij weet, wat hem te wachten staat. Bij het afscheid tus schen Egmond, die wil blijven, en Oranje zegt Egmond: Dag prins zonder land. Oranj e antwoordt: Dag graaf zonder hoofd. Waar zou Oranje nu anders heengaan, dan naar den Dillenburg. Er komen nu ja ren van „travail" en „misère", dit zijn de •woorden die telkens in zijn brieven voorko men. Huiselijk leed verzwaart zijn leven. Op 18-jarigen leeftijd sluit hij een gelukkig hu welijk met Anna van Buren, twee kinderen, Maria en Philips Willem worden uit dit hu welijk geboren, op 25-jarigen leeftijd echtet ontvalt zij hem door den dood. Dan trouwt hij met de protestantsche Anna van Saksen, met wie hij een zeer ongelukkig leven heeft. De aan den drank verslaafde eindigt haat leven als krankzinnige. Nog andere moeilijkheden doen zich voor, a' zijn goederen worden verbeurd verklaard, zijn zoon Philips Willem wordt van de hoo- ge school te Leuven opgelicht en naar Span je vervoerd. Dat alles, omdat hij weigert voor den bloedraad te verschijnen, wat gelijk staat met den dood. hij bedankt voor de eer. De Prins heeft zich echter voorbereid, hij heeft zijn kleinoodiën, zijn tafelzilver en kostbare meubels verkocht om huurtroepen te werven. Maar bij den eersten slag, die geleverd wordt sneuvelt als eerste van de Macca- beeëri, zijn broer Adolf. Deze slag is de aan leiding tot het gruwelijk optreden van Alva. Egmond en Hoorne worden terechtgesteld. Er volgen voor den Prins jaren zonder succes, maar dan zijn het de watergeuzen, van wie niet veel goeds valt te zeggen, die van zich laten hooren, ze nemen Den Briel. Nu vallen meerdere steden den Prins toe; Vlissingen, Leiden, Alkmaar en andere vol gen. In 1573 valt Haarlem, maar overwint A'kmaar en in 1574 wordt Leiden, na veel e1 lende ontzet. Dan volgt de treurige slag op de Mookerheide, de broeders van den Prins, Lodewijk en Hendrik sneuvelen. Voor al het verlies van Lodewijk is Oranje nooit te boven gekomen. Alva keert terug, nadat zijn zoon Don Frederik zijn moordtocht (Naarden, Zutfen) heeft volbracht. Roomsch en niet-roomsch zoeken nu elkander men voelt wie de gemeenschappelijke vijand is. Men vindt elkaar en het ideaal van den Prins, de vereeniging van Noord en Zuid wordt door de pacificatie van Gent verwe zenlijkt. Dit is een meesterstuk van diploma tie. Den protestanten is nu. ook in de room- sihe gewesten, gewetensvrijheid toegestaan In 1573 gaat Oranie ooen'ijk tot het calvi nisme over, hij heeft echter van de calvinis ten niet het meeste plezier beleefd, van hen (Dateen) moest hij vaak denzelfden tegen «tand ontmoeten, als van de roomschen. Waarom sloot hij zich aan? Misschien speel de hier zijn opvoeding een rol Ook in de religie dus bleef hij een eenzame. Philip tracht hem over te halen Schitterende aan biedingen woroen hem gedaan, hem. die al les had gegeven, wat hij had, voor de goede zaak. Hij zou zijn vïjheid terug krijgen, èr al zijn goederen, zijn schulden en voors hof ten zouden werden betaa'd, en er zou hem een millioen gulden gegeven worden. Maar hij slaat alles af; om hem te koopen zijn koningen niet rijk genoeg. Dan komt het banvonnis, hij wordt vogelvrij verklaard en hij schrijft zijn beroemde apologie, waaron der hij plaatst „Je maintiendrai". Aan d-n man. die den Prins zal dooden, wordt 25000 gulden beloofd, de ergste moorden zul'en hem kwijt gescholden worden, en hij zal in den adelstand worden verheven Een aanslag wordt gepleegd door Jean Jau- reguy, de Prins wordt gewond, zijn gema'in Charlotte van Bourbon verpleegt hem, de Prins geneest, maar ziin vrouw sterft van uitputting. Oranje blijft achter met tien kinderen, en in 1583 hertrouwt hij met Louise de Coligny (de dochter van Gaspard d? Coligny, die in den Bartholomeusnacht omkwam), zij wordt een zorgvolle moeder voor zijn kinderen en de moeder van Frede rik Hendrik. Den lOden Juli 1584 wordt een dag van nationalen rouw. Balthazar Gerards schiet den Prins, die hem zijn paspoort komt bren gen, neer. De laatste woorden van Willem van Oranje waren: Mijn God. heb medelij den met mij en met dit arme volk. Willem van Oranje was den fundamentenlegger van ons onafhankelijk volksbestaan, het waren zijn zonen Maurits en Frederik Hendrik, dm de muren verder optrokken. En steeds waren het nazaten van den grooten Willem, die ons vo'k voor rampen behoedden. Hii gaf zijn geld, zijn kracht en zijn leven. Hij is niet teruggedeinsd, toen het groote offer van zijn leven werd gevraagd. Toch had hij a'les te verliezen en niets te winnen bii wat hij deed De geschiedenis van ons volk is niet te kennen, als men hem niet kent Hij was echter geen heilige, maar echt een kind van ziin tüd. a1 was hii die vooruit. Maar ij Oorspronkelijke roman door Jan Walch 47 En dan had het geleken, of er even een vreemde lichtschijn doorkierde over zijn be staan Hij had dat meer ervaren; bijvoor beeld, toen hij pas student was; in-éénen niet meer kind-in-huis, maar een zelfstandig mensch, nu ja, min-of-meer zelfstandig; maar toen hij op 'n schemeravond op zijn kamer ook ineens dat inzicht gekregen: dat anders-zen van de hee'e wereld om hem van al die menschen, die draafden om iets te verwerven; het was ook een college in 't Komeinsch Recht geweest, dat hem dat ge voel toen 's morgens al even had gegeven; contractrecht behandelde de professor j3ai!' en baalde er telkens parallellen bij vilt de tegenwoordige maatschappij Ja ja, precies zich voor den geest ha'en, wat ij oen gevoeld had. kon hij niet; maar 't l, als Wat was er dan met J11! verbaasde zich nu niet meer zhn ze'. «n niets over te zpon n -' e" aSu V Lop punt scheen iels boofflrhf'' er\z'u^ a half omdraaide op zijn de on smej,e; mcens weer terugdraai en zijn mond vol brood-en worst stop br stond hen wmx iets hmi 0«aange naams te wachten; dat voelde hij heel dui delijk; hij zou weer weg moeten; net as bij 't Departement; net als bij de Overschie sche BankNu ja, die was failliet ge gaan; maar nu ineens al aarzelde hij, het heelemaal te aanvaarden, omdat hij t toch ook nog niet recht begrijpen kon, ineens besefte hij: hij moest toen ook iets heel, hee' bedenkelijks hebben uitgehaald; dat hij door dat rare in zijn hoofd, door zijn onbe grijpelijke onnoozelheid, niet had kunnen vermijden Hendrik de portier kwam en ging, als steeds, met zijn ze'fden bedaarden stap; ze ker en rustig als het noodlot. Maar nu kwam hij binnen zonder kranten-en-brieven in zijn hand. en op z'n gewone s'oome ma nier zei hij het, met zijn suffe zake'ijkheid, die zich nooit bekommerde om 't wezen van de boodschappen welke hij overbracht: Of u bij de hoofdredactie komt Ze zaten nu beidei in hun gewone situatie volkomen in de ver.iouding van een rechten hoek. En Rinders scheen van den binnen komende heel geen notitie te nemen; bleef althans met zéér turende oogen de talrijke over zijn bureau fladderende pap eren bekij ken. Maar te attenter was Drinkwater. Al toonde zich die aandacht niet in een dade lijk aanspreken van den binnengekomene. hij had toch, zoodra deze de deur achter zich sloot, een korten, scherpen blik op hem ge worpen; liet hem eenige oogenblikken met welberekende nonchalance wachten, zei toen, zowder vocatief, hard et droog: Het gebeuren met de „Zeven Provinciën". Dank zij een uiterst snelle fotoreportage, die mogelijk was door het gebruik der moderne middelen van vervoer, auto, motorboot en vliegtuig, zijn wij thans reeds in staat onzen lezers een foto voor te leggen, betrekking hebbend op de muiterij aan boord van de „Zeven Provinciën", waarvan de foto per Indië-vliegtuig werd overgebracht en Zondag op Schiphol arriveerde. Hierboven het moment, waarop de muitende bemanning tot onder wei ping werd gebracht. De „Zeven Provinciën", gehavend door een vliegtuigbom, capituleert. De pijl geeft de plaats aan, waar de bom op het schip terecht kwam. van zijn arbeid plukken wij nu nog de vruchten. Wat hij nooit heeft kunnen voorzien en nooit heeft kunnen droomen is, dat ons volk 400 jaar later nog wordt geregeerd door een van zijn nakomelingen. Is het wonder, aldus spr., dat wij van verontwaardiging trillen, als men dien troon wil omgooien en dat wij van aandoening trillen bij 't hooren van den nationaien psalm, het Wilhelmus Spr. wekte allen op den 24sten April naar Delft te gaan naar het graf van Willem van Oranje of om althans in den geest daar te verwijlen, nu nationale en internationale ge varen ons geliefd Oranjehuis bedreigen, dat 400 jaren met ons was. Hoe lang nog zal het zoo blijven? Wij weten het niet, God weet het en Zijn wil geschiedde. Spr. besloot de lezing met het gedicht dat aldus begint: ,.God, Neêrland en Oranje Dien band verbreken nooit". Hierna werd gemeenschappelijk gezongen gezang 171 :8 en 11. Mej. Spruit dankte den spreker namens den Ned. Chr. Vrouwenbond en de Oranje- vereeniging voor hetgeen hij op boeiende en eenvoudige wijze had medegedeeld over den Vader des Vaderlands. Spr. herinnerde er aan, dat een vooraanstaand katholiek pries ter dezer dagen zei, dat Willem van Oranje de verpersoonlijking is van wat in ons voik leeft. Nogmaa's dankte spr. den heer Dun, omdat hij den Prins voor de toehoorenden deed leven, zoodat deze nu meer bewust kan worden herdacht, waar de herdenking juist valt in zu'ke moeilijke tijden. Verder sprak mej. Spruit er haar voldoe ning over uit, dat de Christ. Oranjevereni ging bereid was geweest aan den Ned Christ. vrouwenbond haar medewerking tot het organiseeren van dezen avond te verke nen. Vervolgens nam de heer Dun het woord Spr. wilde deze gelegenheid aan grijpen om afscheid te nemen van ds. Hak, als voorzitter van de Christ. Oranjevereen., omdat dit de laatste maal zou zijn. dat ds. Hak als voor zitter in een bijeenkomst van de vereeniging aanwezig was. Spr. vond het een zeer onaan U hebt ons daar een aardig koopje ge leverd. Weet u, dat er vanmorgen al een aantal abonné's hun abonnement hebben op gezegd? Henri kón dat moei'ijk weten. Maar hij was op allerlei ergs voorbered, en dus ook niet verbaasd. Dat abonné's bedankten was heel erg; dat wist hij wel; en dat dit heel- erge dadelijk bij den aanvang van het ge sprek op dezen toon naar voren werd ge bracht, scheen wel de onmidde''ijke aanloop tot een onts'ag. Hij was. na al zijn pijnlijke overwegingen van den ganschen morgen, al weinig op verweer voorbereid, en deze aan spraak was niet geschikt om hem het ze'fge voel, waarmee hij toch neg dezen zelfden ochtend zijn werk her'ezen had, weer te ge ven. Zoo was het met de verlegen stem en in de houd;ng van een volkomen schuldbe wuste, dat hij antwoordde: Neen meneer. De heer Drinkwater had een ander ootre- den verwacht. Die soort heeren, die zich de luxe permitteerden van dergelijke geestighe den ze waren bij de redactie van De Middenweg nog vrijwel niet voorgekomen, dat is waar maar enfin, hij had zich die toch altijd met een zeker revolutionnair zelf bewustzijn voorgeste'd; en was dan ook dienovereenkomstig opgetreden. Dit was nu een beetje mis; de man scheen vol berouw en in elk geval ont=te'd over hetgeen hii. mis scbien in een dolle bui maar dan toch in elk geval een hoogst onbehoorlijke bui iurf uitgericht. Tjamaar gename plicht afscheid te nemen van ds. Hak en van mevr. Hak van wiens mooien stem men zoo vaak kon genieten. Het was voor spr echter een lichtpunt te gelijkertijd de nieuwe domineesvrouw, die ook aanwezig was, te kunnen begroeten. Zes jaar, aldus de heer Dun, heeft de veieeniging het voorrecht gehad ds. Hak als voorzitter te hebben, die naast zijn zeer vele werkzaamheden ook aan deze vereeniging zijn krachten gaf en zich deed kennen als iemand, wiens hart warm klopt voor Oranje, en het is voor de vereeniging een heele slag dezen krachtigen leider te mceten missen, her is echter God, die dezen weg heeft aangege ven. Spr. dankte ds Hak voor alles wat hij vóór de vereeniging deed en eindigde met het uitspreken van den wensrh, dat het ds Hak in zijn nieuwen woonplaats wel zou mogen gaan. Ds. Hak dankte vervolgens den heer Dun voor zijn harteli'ke woorden en hoopte dat nog lang de Christ. Oranjevereen. onder de krachtige 'eïding van den heer Dun met de Ned. Chr. vrouwenbond een centrum zou mogen blijven voor de hier vertolkte gedach ten Hierna ging spr. voor in gebed en was d^ze voorbereiding tot de herdenking van Willem den Zwijger ten einde. T.O.P.'s BAL-MASQUÉ 't Is koud. Koning Thialf heeft weer even onze stad met een bezoek vereerd en een on gezellige, koude sfeer geschapen. Een droge wind doet je rillen en dringt door je winter kleeren. En toch blijven de menschen niet thuis bij den warmen haard zitten, hoewel niets te> wereld hen noopt, om er uit te gaan! Ze gaan! Ze gaan winkelen, ze gaan hun we kelijksch biljartpartijtje spelen, ze gaar. naar de soos of bioscoop, of ze gaan naar.. T.OP.1 T.O.P. heeft een goeden naam. En telken- jare weer komt T.0 P. met haar gemaskerd bal, nu reeds voor de zevende keer. En a' mag de ma'aise voor een gemaskerd bat een lee'.ijke tegenslag zijn, wie dit bal kent en De stemklank van den heer Drinkwater vertoonde eenigszins de verzachte nuancee ring die paste bij zijn veranderd inzicht. Niet meer als tot een vijandigen, maar als tot een berouwhebbenden rebel zei hij; evenwel zeer streng: Het heeft ons wel verwonderd, dat u, terwijl wij over uw vorig werk tevreden wa ren, plotseling zulke bijzonder rare dingen is gaan doen. Ik hoef u niet te zeggen, dai dit al een heel zonderlinge, en permitteer me t woord onhebbelijke manier is om 't vertrouwen dat wij in U hadden gesteld, te gebruiken te misbruiken. Henri's stilzwijgen noodzaakte hem voort te gaan. Werkelijk, ik b e g r ij p niet", begon hij opnieuw, terwijl de toon der beredenre- r.ng net allengs won van dien der berechting, „hoe u zooiets in uw hersens hebt gekregen We droegen u een zeer delicate zaak op Dat was een onderscheiding. Het was, omdat u tot-nog-toe, in het eenvoudiger werk, had vol daan. We dachten dat u die gelegenheid zoudt gebruiken om u voorgoed in de positie, die we u, op aanbeveling, hebben gegeven, te bevestigen de heer Drinkwater had van zijn voorvader diens eigenaardige ethisch-oratorische neiging geërfd; een soort uitvoerige welsprekendheid, welke vooral diende om anderen van sprekers zachtaardige en nobele bedoelingen te overtuigen. Maar", ging hij voort naar de zij het nog altijd nobele verontwa"rdigiug rooduk««d „wat doet u? U gaat aenvou- het nog even doen kan, gaat! Maar er zijn menschen die niet kunnen gaan en die toch zoo graag zouden willen. Zij mengen zich deze keer tusschen de nieuwsgierigen, die alleen al behagen schep pen in het eventjes zien van een gecostu- meerde. Deze groep staat op de Nieuwesloot bij den ingang der dancing van de Harmo nie. Niemand voeit de vinnige koude. Men kijkt, men bekijkt en becritiseert En men rookt zijn sigaretjes met veel behagen. Auto's komen en brengen gemaskerden. Stoppen voor den ingang. De chauffeur opent het portier en de deelneemster of deel nemer vlucht snel naar binnen. Doch het korte oogenblikje, dat de gecostumeerde zich aan het publiek buiten bloot geeft, is voor de „straatgroep" al lang vo.doende. Men weet reeds, wat het costuum voorstelt; men weet reeds, wie de gemaskerde is En men becri tiseert het liefst costuum en gecostumeerde.... En als men dan het gebouw binnentreedt en men ziet diezelfde gemaskerde, dan blijkt deze toch onherkenbaar te zijn, ook al heeft men thans evenvele uren beschikbaar voor studie als daarbuiten de „men" seconden.. o Och, de dancing is niet het hoofddoel. Maar interessant is het daar wel. Want hier wordt voor een paar oogen even het masker opgelicht en een naam gefluisterdEen minuut later is de gemaskerde weer een groofe onbekende en vangt zijn kortstondige loopbaan als „X" aan! Hij of zij gaat naar de groote zaal en ziet De schouwburgzaal is totaal veranderd in een groote dansvloer, uits uitend bestemd voor de deelnemers aan dit aan verrassingen rijke feest Half in de palmen verscholen ontdekt men twee bands, die om beurten de meest vlotte dansmuziek spelen. Het tooneei is bezet met tafeltjes en achter een groote groene tafel zit een zeer gewichtig element van den avondde jury Men hebbe geen minachting voor een jury. Zij moet uitmaken, wie straks de prij zen zullen winnen en daarvoor is niet alleen noodig, dat de costuums bekeken worden, doch ook de houding van den onbekende moet dig de autoriteiten en de de menscheen, die u te woord wilden staan, voor den gek houden! En er "er! U houdt niet alleen die industrieelen, die de gtïncrmineerde leveran ties naar Duitschland he'nken eedaan, voor den gek; maar u ontziet daarbij niet den goeden naam van ons vaderland!" het woord „vaderland" sprak hij met een zekere verheffing uit; welke toon mede en erfenis was van den grooten voorvader. Het was duidelijk, dat na deze stiiging in een uitroepteeken geëind:?d. een rust moest volgendie den hoorder geleder held naf, zich van de hem voorgelegde gevoelens te 'door dringen, en in dit geval Henri van Hoghen Lugt vrijwel vernietigen. Doch dit resultaat bleef uit. en werd door een geheel ander ver vangen. Want wel was hii trekomen met een bewustzijn van abnormaliteit, en bereid, toorn en verwijten, zooal nitt begrepen, toch als verdiend te aanvaarden, maar toen de heer Drinkwater, traditie getrouw, aan de moraliseerende redeneeringen was begonnen, had Henri toch uiteraard den rosen draad van deze redeneeringen gevolgd; en het was natuurlijk, dat hij nu, abnormaliteit- vergeten, protesteerde tegen de conclusie Zeggende: Maar mijnheer Drinkwater! Hoe kunt u dat zeggen! Ik heb toch in de eerste plaats geschreven, dat het hier alleen om de waar heid ging; dat u mij nog uitdrukkelijk had meeTdeeld dat ik d i e vóór alles moest ver CWoadt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5