:harmeendegeljjkheid Jilmmeums FRANSCHE AMATEURS-NEDERL. B-PLOEG. Een werkprogramma voor Volkenbondsvraagstukken DE RADIO-PATROUILLE. Nuchter beschouwd, hebben de Hongaren de beste kansen op den inzet. En als we een beetje optimistisch zijn, dan zeggen we: ook Nederland kan winnen; echter alleen door de Hongaren in enthousiasme en snelheid te overtroeven! De samenstelling der ploegen is: Nederland. v. d. Meulen (H.F.C.), aanvoerder Weber Van Run (A.D.O.) (P.S.V) Pellikaan Anderiessen Van rieei (L.O.N.G.A.) (Ajax) (Feijenoord) Wels v. d. Broek Van Nellen (Unitas) (P.S.V.) (D H.C.) Lagendaal Bonsema (Xerxes) (Velocitas) Scheidsrechter O Langenus (België). Titkos Teleki Markos (Hungaria) (Bocskai) (Bocskai) Bihami Cseh (Nemzetti) (Hungaria) Lazar Sarosi /uBaratl^x (Ferencvaros) (Ferencvaros) (Hungaria) Biro Koranyi (III Keruleti F. C.) (Ferensvaros) Szabo (Hungaria) Hongarije Reserves voor Nederland: Van Male (Fijenoord), Lelyveld (V.U.C.), B Paauwe (Feijenoord), Duijnhouwer (Feijenoord). De Hongaarsche reserves zijn: Hada (Fe rencvaros), Laky (Ferencvaros), Serenyi (Kispest). Grensrechter voor Nederland is de heer Vermeer (Rotterdam). De wedstrijd vangt om half drie aan. Het is een goede gedachte om het organi- seeren van wedstrijden voor B-elftallen, zoo als dat enkele jaren geleden al een paar maal geschied is, te hervatten, want uitbrei ding van het internationaal contact, ook voor spelers die mogelijk in de toekomst voor het Ned. elftal in aanmerking kunnen komen, is stellig van veel belang. Daarbij is het goed gezien dergelijke wedstrijden te houden op dezelfde dagen dat internationale ontmoetin gen plaats vinden, want nu behoeven ten minste geen extradagen van de competitie te worden afgenomen. De serie begint met een strijd tegen een Fransch amateurs-elftal, hetwelk onze B-ers a.s. Zondag te Havre gaan bekampen. En nu moge deze ontmoeting in alle opzichten op het tweede plan staan, zij heeft als oplei ding van eventuëele reserves haar volle waarde. Wij twijfelen er niet aan, zegt de „Sport kroniek", dat onze landgenooten een zwaren wedstrijd tegemoet gaan, want de Franschen zullen wel een sterke ploeg op de been kun nen brengen, een ploeg, die als steeds door snelheid en enthousiasme zal uitblinken. De onzen zullen hun volledige technische en tac tische capaciteiten ten toon moeten spreiden, willen zij in de Fransche havenstand niet onder den voet worden geloopen. Wij hebben veel vertrouwen in de verrich tingen van onze uitstekend voorbereide B- ploeg. Een aantal goede oefen- en proefwed- strijden heeft tot de samenstelling van een aardig elftal geleid en voorts hebben de be trokken spelers zich allemaal trouw onder worpen aan de training, die ook bij het Ned. elftal zooveel succes heeft opgeleverd. Moge lijk is de v. d. Hoven en Pettinga zeker niet en daarenboven hebben zij in Veenendaal 'n uitstekend doelverdediger o.i. een ernstig concurrent van van Male achter zich. De middenlinie heeft in Prins een stoer, hard werkend en lastig )e passeeren spil en in Jaap Paauwe en van Ooijen een paar prima spelers uit de „Feijenoord-school". De pro ductiviteit van de voorhoede zal veel afhan gen van het optreden van Pasteur, die mits hij in vorm is, doorgaans goed is voor een paar doelpunten, doch die in snelheid wel wat te kort schiet. Overigens achten wij deze linie juist zeer snel met pittige vleugels als Nagels en Burg en met doorzettende, geestdrift!gie binnenspelers als Vente en 'Breitner Wij kennen de Fransche ploeg niet, maar zij moet o.i. heel ster:: zijn wil zij ons B-elftal baas blijven. De opstelling der elftallen is als volgt: Fransch amateurs-elftal: Doel: Postel, Havre A.C.; Achter: Zebren, Hayange en Cottenier, R.C. Roubaix; Middenlinie: Des- rousseanx, Tourcoing; Verriest, R.C. Roibaix en Lechanteux, R.C. Roubaix; Voorhoede: Taillis, F.G. Reims; Illiet, Amiens; Nicolas, Rio en Libermine, allen F.C.Reims Nederland B: Doel- Halle, Go-ahead; Achter: van der Hoven, LONGA en Pet tinga, Hermes-DVS; Middenlinie: J. Paau we, Feijenoord; Prins, Stormvogels en van Ooijen, Feijenoord; Voorhoede: Nagels, En schede; Vente, Neptunus; Pasteur, HVV; Breitner, ADO en Burg, Feijenoord. Reserves voor Nederland: De Korver, DFC; Plaisir. ODS; Coerman, Velox en Vrauwdeunt, Feijenoord. Scheidsrechter is de Belg dhr. Oscar Leroy. Grensrechter voor Nederland is dhr Groffen te Bergen op Zoom. Nader vernemen wij dat Leo Halle (Go ihead) het Oranjedoel zal verdedigen. LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Ondanks den interland-wedstrijd Hollanc —Hongarije, is nog een tamelijk program ma samengesteld en slechts de noordelijke eerste klasse, alsmede de westelijke tweede klasse zijn wedstrijdloos. De oorzaak van deze nog flinke bezetting, is een gevolg van den nog grooten achterstand van sommige clubs, terwijl men in epkele afdeelingen wat dichter bij de beslissing wil komen. Zoo kan in het Westen a.s. Zondag reeds de beslissing vallen. We zeggen kanen dan meenen we hier te kunnen oordeelen volgens de theorie. Maar, de praktijk heeft wel eens wat anders laten zien, doch we zullen het nu maar op de theorie aanhouden. En wat kan de aanleiding geven tot deze beslissing? We zien de volgende ontmoetin gen samengesteld: Alkm. Boys IK.F.C. II en Assendelft II—W.F.C. V. Indien de Boys eens wisten te winnen en W.F.C. V zorgt evenals tegen K.F.C. III voor een verras sing, door slechts gelijk te spelen, dan zou den de Alkmaarders reeds voor hun laatsten wedstrijd uit tegen W.F.C. V de kam- pioensvlag kunnen hijschen, te oordcelen naar den volgenden stand: Alk. Boys I 12 11 O 1 53—16 22 Assendelft II 12 10 O 2 58—26 20 K.F.C. III 9 6 0 3 29—18 12 Indien de Boys eens wisten te winnen, schreven we reeds eerder, nou, en het kan We weten wel dat dit niet zoo heel gemakke lijk zal gaan, maar het is een feit, dat de Alk maarders sterker spel kunnen geven dan de (oogers en als de Boys-voorwaartsen zich nu een6 niet door doelman van 't Hof laten intimideeren, want in de laatste wedstrijden i6 heusch wel eens gebleken, dat deze doel wachter niet onfeilbaar is. De werkelijk goede halflinie weet naast het goede steunen naar achteren, den bal eens vlug en verras send af te geven, de voorhoede zet eens goed door en zorgt tevens voor open aanvallen, met snelle voorzetten, waarbij de bal laag en zeker niet dichter dan penalty-afstand wordt afgegeven waardoor de eminente van 't lof niet steeds den bal voor het grijpen heeft nou, dan achten we de Boys zeker in staat enkele goals te maken en waar mogelijk de soliede Alkmaarsche verdediging den stand blank kan houden, zou een overwin ning moeten volgen. Er is nog iets anders, de Boys hebben met de Koogers nog een ap peltje te schillen, vanwege de tot nu toe eenige toegebrachte nederlaag. Komaan rood-witten, neem op eerlijke wijze revanche en zorg voor beide winstpunten! Bij de andere belangrijke ontmoeting. As sendelft II—W.F.C. V, stellen we in de gast- heeren het meeste vertrouwen, al weten we dat voetbal zeer veel verrassing kan brengen. In de minder belangrijke ontmoeting Z.F.C. VZaandijk II geven we de Zaan dammers kans op een winstpunt. Als in het Oosten nu eens geen terrein-afkeuringen komen, kunnen de beide leidende ploegen iets dich ter bij het begeerde doel komen, want we achten M.F.C. I zeer zeker in staat het be zoekende Hollandia III te kloppen. Andijk I, dat bij Strandvogels I op bezoek gaat, krijgt het iets moeilijker, doch zal wel weten te winnen al is het dan ook misschien met wei nig verschil. In het Zuiden krijgt K.V.V. II dat Zilvermeeuwen II ont vangt, kans een tweetal punten op West zaan dat zelf vrij is in te loopen. De Krommenieërs zullen echter op hun qui vive moeten zijn, want de Meeuwtjes hebben wel eens meer geducht van zich af gebeten. We geven Purmersteijn II wel kans op beide winstpunten, nu Z.F.C. IV op bezoek kfl|m!t, of zou de fut er bij de Purmerenders uit zijn? Z.V.V. III zal wel van het bezoeken de W.F.C. IV winnen, waardoor de Wor- merveerders iets vaster op de onderste plaats komen te staan. Nu in de derde klasse Vrone II den laatsten tijd zulk verdienstelijk werk doet, geven we het bezoekende Alcma- ria V weinig kans op de winstpunten. Uit geest III zal wel weer in eigen huis geklopt worden, doch thans door het bezoekende C.S.V. II. In de vierde klasse dient Alkmaar III, dat bij Bergen III op be zoek moet, niet voor een nieuwe verrassing zorg te dragen, want dan wordt de achter stand ten opzichte van Schoorl II te groot Hoewel wij weten dat de taak zwaar zal zijn, stellen wij toch in de groen-witten het frootste vertrouwen. Opdat de mannen van ougé dit vertrouwen niet wederom schok ken. Alkmaar IV zal in het bezoekende K.S.V. II haar meerdere moeten erkennen, terwijl Akersloot I het bezoekende Ursem II met een nederlaag naar huis zendt. Alkmaarsche Boys IV zal het te Castricum tegen C.S.V. III wel niet kunnen bolwerken. Of zouden clubs als A'dam V, Be Fair e.d. zooveel sterker zijn dan de Kievieten, het "ogo II van de afd. A? Wij kunnen dat on mogelijk aannemen. Integendeel. Maar Alk maar won door de bovengeschetste aanvals- methode. Dus Alkmaar, zorg dat het a.s. Zondag een mooie krachtmeting wordt; handhaaf de traditie door de reeds geproclameerde kam pioenen den das om te doen. zooals gij het eertijds H.B.S. deed! Biljarten. WEDSTRIJDEN TE Z-SCHARWOUDE. De Biljartclub O. K. K. te Zuid-Schar- woude speelde Donderdagavond tegen de biljartclub De Roemer uit Krommenie. De uitslag was: Eerste vijftal pnt. h. s. brt. gem. A. Smit 67 15 18 3.72 P. Hagenaar 125 27 18 6.94 Hockey. ALKMAAR—BE FAIR. Als het weer een beetje meewerkt staat er a.s. Zondag een belangrijke ontmoeting op het programma. Thuis wordt n.1. het Hilver sumsche Be Fair ontvangen. Belangrijk al lereerst voor Be Fair, omdat een overwinning voor haar het kampioenschap beteekent, be langrijk voor Alkmaar omdat het de gele genheid brengt een in den laatsten tijd her nieuwd meerderheidsbewustzijn in daden om te zetten. Immers, dat kenmerkte deze ploeg het vorige jaar bij uitstek en bracht haar tot slot het kampioenschap. Alkmaar heeft dit jaar wel met pech te kampen gehad en we aarzelen niet om te ver klaren, dat hoe de uitslag a.s. Zondag mag uitvallen, wij in Be Fair niet zien het team dat in de komende promotiewedstrijden suc ces zal hebben. Dit oordeel het zij erkend in echter voornamelijk uitgesproken op grond van de laatste ontmoeting Be Fair Alkmaar in November, die tengevolge van een ongeluk door Alkmaar verloren werd Wij hebben toen van het spel van Be Fair geen grooten indruk gekregen. Dat kan echter veranderd zijn en het is daarom zaak op te passen. Maar dan moet de voorhoede afstand gaan doen van zijn tot nog toe gevolgde samenspelmethode. Geen kort samenspel, dwars over het veld met tot slot een voorzet vanaf de hoekvlag dat is voetbaltechniek en kan bij hockey nooit effect sorteeren omdat het de tegenpartij gelegen heid geeft zich in den cirkel op te stellen Immers alleen daar mag op doel worden ge' schoten! Maar het spel moet zijn: voeden van de vleugels door de binnenspelers, harde voorzitten van de vleugels die schuin naar voren zijn geplaatst en waarop een door braak kan volgen bij voorkeur van de middenvoor, omdat die recht voor het doel uitkomt. Zooiets brengt verwarring in de vijandelijke defensie. Opbrengen van den bal tot den rand van de cirkel echter nooit! De Alkmaarsche achterhoede schijnt weer in goede conditie te zijn daaraan ontbrak nog al wat in het begin van het seizoen Maar de methode van aanvallen is fout. Het is toch typeerend dat het grootste deel der door Alkmaar gemaakte goals er als ware ingeknoeid zijn gevolgen meestal van fouten der vijandelijke defensie, niet van eigen voortreffelijk spel. Dat was het vorige jaar heel anders. P. Bus A. Kramer P. Bus P. Swager C. Valk K. Blom J. Koning C. de Vries Tweede vijftal. J. Koning C. Wagenaar Jongeneel P. de Geus A. de Ros Jb. Groen W. Altink J. Dirks Ekkerman K. Bruin 125 105 93 125 91 100 80 100 100 72 41 100 73 100 75 62 72 75 21 12 36 3.19 36 2.9 12 37 2.51 10 37 3.37 9 12 7 15 11 14 5 12 13 15 7 8 7 7 32 2.84 32 3.12 34 2.35 34 2.94 36 36 27 27 2.77 2 1.50 3.70 38 1.92 38 2.63 40 40 54 54 1.87 1 55 1.30 1.36 Een paar jaar geleden, toen de „Vereeni- ging voor Volkenbond en Vrede" te Hoorn samenkwam, werd aangenomen het voorstel uit haar midden, dat telken jare een Werk programma zou worden samengesteld Dat Werkprogramma zou omvatten een aantal Volkenbondsvraagstukken van actueelen, voor een deel zelfs urgenten aard. Deze pun ten worden door korte, doch zakelijke memo randa van vooraanstaande deskundigen toe gelicht. Zij worden dan in de Afdeelingen, die de Vereeniging er bijkans 100 in het ge heele land telt, behandeld. De Afdeelingen stellen naar aanleiding van die behandeling een korter of langer rapport op, of vergenoe gen zich met enkele uitspraken en wenschen ter kennis van het Hoofdbestuur te brengen Het Secretariaat van het Hoofdbestuur vat dit alles in een overzicht samen, en aan de hand van dit overzicht wordt de zaak in de Algemeene Vergadering van de Vereeniging besproken. Op die wijze wordt, zij het van zelfsprekend langzaam en geleidelijk, een openbare meening gevormd; wordt getracht door geheel het land inzicht te wekken ten aanzien van eenige punten, die in de Volken bondswerkzaamheden of al wat daarmede zoo nauw verbonden is, een belangrijke rol spelen. Zulk een Werkprogramma is ook voor 1933 opgesteld en het omvat een viertal pun ten, aldus samengesteld: 1. Wat op economisch gebied dcor den Volkenbond is bereikt, een en ander in ver band met de Economische Wereldconferentie in Londen; 2. De afwikkeling der oorlogsschulden aan Amerika en de invloed daarvan op de Europeesche verhoudingen; 3. De loop van het Chineesch-Japansche conflict en wat deze beteekent voor de bemid' delende taak van den Bond; 4. Het neutraliteitsbegrip van dezen tijd Dat zijn elk op zichzelf vraagstukken, die een gehiele studie vorderen. De bedoeling zit ook zeker niet voor, dat ieder lid van de Ver eeniging nu alle deze vragstukken in vollen omvang zal leeren kennen. Dat is ook niet noodig. Maar wel bestaat de meening, dat het voor ieder lid van een dergelijke Vereenr- ging goed is van de kern van zoodanige vraagstukken op de hoogte te zijn teneinde de ontwikkeling ervan met de noodige be langstelling en het noodig begrip te kunnen volgen. Bijkans dagelijks staan de couranten vol met berichten over deze vraagstukken, maar slechts zij, die, gelijk de redacties der couranten zeiven, de ontwikkeling dezer zaak op den voet volgen, kunnen de beteekenis van nieuwe berichten begrijpen. Door dergelijk! vraagstukken in de Afdeelingen der Vereeni ging aan de orde te stellen, werkt deze mede om een openbare meening te vormen voor zulke vraagstukken. Die openbare meening heeft niet tot eerste taak om resoluties aan te nemen of wat ook; dit geschiedt in het alge meen genoeg en op meer bevoegde plaatsen Maar een openbare meening in eenig land eenmaal gevormd zijnde, laat nimmer na haar invloed te doen gevoelen. Daar is het punt der herstel- en oorlogs- schulden, voor Nederland belangrijk, niette genstaande Nederland er buiten is gebleven. Wat de herstelschulden betreft, die voortge vloeid zijn uit de Vredesverdragen, formeel hangt hun verder verloop af van de al dan niet ratificatie van het Verdrag van Lausan- ne, maar practisch weet een ieder, dat de bron ervan nooit meer zal vloeien, al wordt Lausanne geratificeerd of niet. En practisch weet ook Amerika sedert eenigen tijd, dat nu de betaling van Frankrijk op 15 December niet is geschied en die van Engeland voor het laatst is geschied, er heel wat water in den Amerikaanschen wijn van schuldbeta ling zal moeten worden gedaan, wil men dezen nog verder kunnen drinken. Of de compensatie, waarop Amerika ongetwijfeld formeel recht kan doen gelden, zal worden gevonden, hetzij in gedeeltelijke betaling, hetzij in economische voordeelen, bijv. den door Amerika zoo zeer gewenschten terug keer tot den gouden standaard, dat hangt van de onderhandelingen af, die spoedig zul len beginnen nadat de nieuwe President van Amerika het bewind werkelijk in handen heeft genomen. Maar de werking, die er in dit vraagstuk is, nadat het jaren lang eigenlijk bevroren was en men er nauwelijks naar durfde wijzen, is een goed ding op zich zelf. Het kan met dit vraagstuk niet slechter worden; verandering brengt bijkans van zelfsprekend verbetering. De loop van het Chineesch-Japansche con liet is voor de bemiddelende taak van den *aad en van geheel den Bond van de groot ste beteekenis. Dit conflict is in staat om al lerlei precedenten te scheppen. Reeds vroe ger is er op gewezen, dat, werkte men aan vankelijk uitsluitend op den grondslag van art. 11 van het Grondverdrag, dat niet uit gebroken conflicten hoopt te voorkomen, men ater dien grondslag verliet om naar art. 15 dat betrekking heeft op uitgebroken conflic ten, over te gaan. Thans staat de buitenge wone Vergadering van den Volkenbond voor de moeilijke taak wat te doen tegenover een Japan, dat in elk opzicht, maar dan inder daad in elk opzicht, onwillig is. Ook hier worden vele mogelijkheden geopperd en alle artikelen, die het Grondverdrag daarvoor op- evert, uitgeput. Men zal moeten afwachten of het helpt. Daar is de bepaling, die de bui tengewone Vergadering in elk geval dwingt tot het opmaken van een verslag, na het uit brengen waarvan beide partijen tenminste drie maanden geen vijandelijkheden kunnen beginnen. Daar zijn naast het Volkenbonds verdrag nog de bepalingen van het Kellogg- Pact en van het zgn. Negen Mogendheden- Verdrag, te Washington in 1922 gesloten. En er is tenslotte de mogelijkheid, dat Ja pan uit den Volkenbond treedt. Dat zou te betreuren zijn, maar misschien zou het, voor al ware het vroeger geforceerd, het moreel gezag van den Volkenbond hebben verhoogd. Het aanzien noch van een persoon noch van een lichaam zit in bepaalde gevallen in den omvang, maar meer in de kwaliteit. zachte, gave, fraaie handen Mits ii mI Purol gebruikt en van tijd Z handen daarmede inwrijft Dnn« et Tube 80 ct. Bij Apoth. en Dropten EEN NACHT IN SEBASTOPOL. Een krachtige film in het Victoria Théater. Het Victoria Théater brengt deze week een rolprent, die in vele opzichten zeer belangwekkend en tegelijkertijd boeiend en interesant is. „Een nacht in Sebasto pol" speelt zich n.1. af tijdens de revolu tie in Rusland, toen de tsaar werd afge zet en de sovjet-republiek werd uitge- rcepen. De roode troepen en matrozen hadden West en Noord Rusland veroverd en zoo danig den schrik onder de aristocratie gebracht, dat duizenden van hen de vlucht namen. En zoo zien we een trein vol vluchtelingen, die naar Sebastopol gaan, de stad aan de Zwarte Zee, die nog aan den hand van het oude regime stond. Het gezelschap komt echter niet in deze stad, omdat de spoorlijn opge broken is. Gelukkig echter voor hen, kan men nog juist een andere stad bereiken, een dagreis vanaf Sebastopol gelegen. Men arriveert heelhuids en viert vroo- lijk feest. Doch juist als dat ft.es. zijn hoogtepunt bereikt heeft, wordt de stad door de roode matrozen ingenomen en het vroolijke gezelschap gearresteerd Een schoone danseres wordt echter den leider noodlottig, want slechts een uur later zijn de rollen omgekeerd We volgen dan de vluchtelingen met hun gevangen matrozen op de boet naar Sebastopol en opnieuw zien de laatsten kans, om het verloren terrein te erove- ren. En nu zal de dood zeker niet te ont- loopen zijn. Er is slechts één kans: het aardige danseresje moet zich met den matrozen- leider bemoeien. Wanneer zij hem ge durende den nacht bezig houdt, zal een der anderen het compas veranderen, zooda- de boot tegen den ochtend toch in de vrije haven van Sebastopol zal ankeren. Het gebeurt entegen den ochtend vertelt het meisje, hoe de situatie is. En zij wil haar „vijand" een kans geven om te ontsnappen, omdat ze hem lief heeft. Juist dan blijkt, dat de onkundige stuurman op de sterren heeft gevaren en de boot toch naar de plaats bracht waar de rebellen haar wilden hebben. Dat beteekent het einde van alle aristo cratie, ook van het meisje. Doch ziet, de liefde is sterker dan het ideaal. En de matrozenleider laat het meisje vluchten en zal zelf den kogel krijgen. Nu bereikt de film haar hoogtepunt. Hoe het verhaal verder verloopt, och we behoeven het niet te vertellen. Het zij genoeg, dat het tweetal elkaar vindt en elkaar behoudt Het zij genoeg, dat een oprechte liefde hier weer sterker bleek dan welk ideaal ook. De film zelf wordt uitstekend gespeeld door de verschillende spelers. Doch voor ai het spel van Moriean Stophens al: het danseresje en dat van George Ban croft als de matrozenleider, boeit van het begin tot het einde. Dit tweetal alleen is reeds een bezoek aan het Victoria Théater waard. Wie van een ernstige film houdt, wie van spannende tafreelen houdt sn ook maar een greintje gevoel in zich heeft zal zich geen moment bij dit werk ver velen. Het voorprgramma brengt natuur'ijk nieuws uit de geheele wereld (o.a. d ondergang van .e „Atlantique" en vei der eenige vroolijke en goedgeslaagde één-acters, die de zaal hartelijk doen lachen. Al met al dus een rijk programma, dat m onderdeelen goed verzorgd is! DE KLEINE ZWERFSTER (Scampolo) Groot succes voor Dolly Haas als Overschotje. Bioscoop Théater Harmonie. Het groote succes van het stuk „Over schotje" zal bij velen nog wel bekend i Annie van Ees vierde er triomfen in. En is naar hetzelfde stuk een film gemaakt, het succes van het tooneelstuk zeker zal naren, niet het minst door het spel van Dol ly Haas in den titelrol. Scampolo is 'n kleine zwerfster, die als loopmeisje bij een wasch- inrichting iets verdient. Od zekeren dag zijn nu die eve brengt zij de wasch bij een zekeren heer Maximilian, die in pension Royal woont Maar die heer is slecht bij kas. Hij kan zHn rekening niet eens betalen en daarom stuurt hij Scampolo naar zijn vriend Philips hL bankier, om twintig mark ter leen te vrairen Als de bankier niet thuis is besluit het mpiei* Maximilian zelf te helpen. Zij beleent haar eenige bezit en betaalt dan de rekenin-r Gabriel de kellner wil graag met Scamnofó uit. Eerst weigert zij, maar later gaat zii toch. Doch ook weer ter wille van Maximi lian, die een bijzondere indruk op haar heeft gemaakt. De bankier vindt Scampolo ook ïeel aardig en overlaadt haar met geschen ken. Groote woede van Maximilian. [w" een gelukkig toeval weet Scampolo een beurs- tip voor Maximilian te krijgen. Dan hoort hij aan wie hij zijn postuur heeft te danken en op 't laatste oogenblik trekt hij Scamnoln nog juist de vliegmachine in. Een nieuw 1*. ven begint voor Overschotje. Dolly Haas toont zich in deze ten zeerol* voor haar geschikte rol opnieuw welk uitnemende filmkracht zij is. Haar spel vanJ^gin tot het einde. Carl Ludwig fw., is uitstekend als Maximilian. Paul HötWw maaktook nU weer Van den kellnersrol iets bijzonders. Verder mag Oscar Smit n<w genoemd worden als de bankier. De film u rijk aan eenige tafreelen, die op de meest vlote wijze worden gespeeld. Een goed verzorgd voorprogramma gaat aan het hoofdnummer vooraf. Maar Dolly Haas zal zich weer vele nieu we vrienden maken. Niet alleen sensationeel, maar ook dramatisch. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Het A. B. T. brengt deze week een mooi spannend hoofdnummer. Een aantal kranige jonge mannen wordt opgeleid tot flinke politiedienaren. En als eindelijk de feeste lijke uitreiking der diploma's komt, is er feest en zijn er aardige meisjes die de liefde der politiemannen winnen. Bill Kennedy is weldra heel gelukkig met Suc. Maar spoedig blijkt aan welke groote gevaren de politie bloot staat in Amerika, vooral de mannen der Radio-Patrouille, die bij elke ernstige zaak her eerst worden gewaarschuwd. Als één dei mannen bij een overval wordt gedood, dringt de ernst van het beroep nog meer tot hen door en vooral bij de vrouwen. Suc is Bill's vrouw geworden. Maar Pat blijft de trouwe vriend. De gevaren konten echter opnieuw en nadat eerst de negeragent is gewond, komt ook de beurt aan Bill en wel op het meest tragische moment, als n.1. zijn kind wordt geboren. En Pat neemt dan de plaats in. Met groote toewijding hebben de medewerkenden zich van hun taak gekweten en Robert Arm- strong en Lila Lee mogen met June Clyde nog wel afzonderlijk genoemd worden. Ver schillende scènes maakten door hur. goed spel grooten indruk. Een uitgebreid voorprogramma ging vooraf. Eerst een journaal toer. een teeken film en beelden uit verschillende landen. Twee detectieve films, waarin de gerechtig heid op de juiste wijze zegeviert, gaven daarna spannende tafreelen. In den val gelokt en Het Mysterieuse Huis bleken wel in staaf te boeien. Het hoofdnummer, dat als een bijzondere politiefilm kan worden aangemerkt, zal zeker de belangstelling trekken. CINEMA AMERICAIN. Een nacht zonder pauze. Siegfried Arno zwait deze week zijn scepter in Cinema Americain en als hij het middelpunt van een film is, staat den toeschouwers een amusanten avond te wachten. In deze alleraardigste film heet hij Max en is de compagnon van een bon bonfabrikant. Deze wil hem aan zijn dochter uithuwelijken, maar dt knappe jongedame gevoelt niets voor het magere jongmensch met den grooten neus n geeft de voorkeur aan een sportieven jongeman, die er een auto en alleraar digste manieren op nahoudt. Evenweh dc papa van Gertie die in voolijK damesgezelschap ook nog wel eens zij" ileeftijd vergeet komt op de £eda™ï' dat zelfs de leelijkste man een go®" kans maakt als hij maar een ver led* heeft. Hij zet een onderschrift eeuwige trouw en liefde onder het P®r' tret van Letta Larbo, een beroem filmactrice, fantaseert er den naam va Max bij en laat zijn leel ijken compagu® dat in de huiskamer verliezen. "8®Jr dat oogenblik is Max zonder concurren tie want zelfs de aanstaande schoo - mama keert zich van "den pretenae met den auto af en protegeert Max, in een oogenblik in het stadje bekend beroemd wordt als de man. die eens geliefde van de groote Letta Larbo vveest is. Hij leeft in den zevenden hem totdat plotseling zijn geluk bectrel^e wordt. Het toeval wil namelijk, dat werkelijke Letta Larbo het stadje bezoeken en in de bioscoop een van na films zal bijwonen. Max probeert tev geefs te ontsnappen. Hij moet nu 0* maal mee en in een loge naast Af roemde diva plaats nemen terwijl 8 toeschouwers het oog op hem hebD Hij doet alsof Letta hem totaal onv schillig is geworden, hij doet zalft* hij haar nog nooit eerder gezien he wat zoo volkomen waar is, dat zijn P buitengewoon natuurlijk is. Het Pu n_ neemt de zaak evenwel van den rom tischen kant op en den volgenden wordt overal in de stad gesprokken Max, die zoo verliefd op zijn tegen* dig meisje is, dat de filmster, dien zijn groote liefde had. hem nu volK koud laat. Toevallig: hoort ook

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10