JCunst £H Wztenschap 1)taaq> enAan&od £and: en Stad en Omgeving. Vïekelijksch Overzicht 3r/s 1' 1!?" van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N V, ïïh 37, verloofde, die haar vergezelt daarvan en hij besluit woedend Max rekenschap te vragen. De compagnon, die heel deze comedie op touw gezet heeft, vertrouwt dat alles nog wel goed zal kom<m door dat natuurlijk ook Letta zal bezweren Max uog nimmer gezien te hebben. Leta is evenwel in een overmoedige bui en valt Max als een oude bekende om den hals. Slechts met moeite gelukt het liem later, doordat hij op Letta s 'lefd® gaat, haar de bekentenis te ontlokken dat zij hem nog nooit eerdei gezien heeft Letta's jaloersche galant en ook S^mebfje van Max. die dat aaiDhooren worden daardoor gerustgesteld en n tuurliik komt alles ten slotte tot een happy end. Het publiek leeft met deze alleraardigste film mee en geniet ten volle van de vele komische momenten Vooraf gaan een aardige screensong, wat Polygoon-nieuws, een leuke taxi- film en een gezellige tweeacter waarin twee winkelmeisjes allerlei dolle avon turen beleven. CINEMA EN THEATER. Het Weekblad opent met de nationale Duitsche oorlogsfilm „Morgenrot" en wijdt vervolgens aandacht aan Eddi Roos en zijn Band. Henny Porten bij Clive Brook thuis Hans Albers en zijn favorieten (in verschil lende films). Marion Davies, John Boles van de films „Arsène Lupin, en acht meisjes in een boot". Magda Schneider, de vader des Vaderlands, tooneelspel van Eduard Veter man, een ingezonden stuk van het bestuur der Alkmaarsche operettevereeniging betref fende een op te richten bond van opera- en operettevereenigingen, enz. TENTOONSTELLING MODERNE KUNST. Alkmaar is thans een heusche kunstzaal voor de expositie van moderne kunst rijker geworden. In samenwerking met verschillende in Bergen en Schoorl wonende en gewoond heb bende kunstenaars heeft de heer Piet Sten- neberg in het perceel Koningsweg 23, waar in voorheen de glashandel van gebr. Kuiper gevestigd was, een kunstzaal geopend waar de schilders Tjerk Bottema, A. Colnot, D. H. W. Filarsky, Leo Gestel, Frans Huismans, H. J. Lau, Charley Toorop, Jaap Weijand en Mathieu Wiegman ieder 2 a 3 van hun doe ken exposeeren, terwijl de beeldhouwers Hildo Krop, J. Polet en John Radeker er een dozijn van hun beeldhouwwerken exposee ren. Het zaaltje ziet er goed uit en ondanks dt minder gunstige tijdsomstandigheden, geloo ven wij toch, dat Alkmaar er trots op mag zijn, dat zoo vlak bij de markt, de vreemde lingen die Alkmaar bezoeken in de gelegen heid worden gesteld, kennis te maken met het werk van de beste onzer moderne meesters. Jaap Weijand exposeert een uitstekend gelijkend portret van de echtgenoote van dr Hemelrijk, een fijn klein portretje en een zuiver naturalistisch vruchten-stilleven, dat o.i. getuigenis aflegt van de buiten gewone vaardigheid van dezen artist, en voor een salon op hooge waarde kan worden ge steld. H. J. Lau komt uit met twee land schappen, waarvan dat van de verloren zoon, geplaatst in het woeste duingebied te Schoorl (wat zijn deze woeste duinen toen mooi) een zeer geslaagd doek mag worden genoemd. Charley Toorop is aanwezig met een drie tal figuurstukken. Zij neemt ook hier met haar werk een geheel eigen plaats in Hét interieur van een Fransch café is heel goed van compositie, al doet ook dit doek een beetje barsch aan. In ieder geval is dit geen werk dat verveelt. Van Tjerk Bottema bevalt ons het meest het portret van een Spaansch schilder, een in Frankrijk bekend doek, waarmede hij in 1929 te Bordeaux de Prix d' Hommes behaalde. Het luministische riviertje te Fontaine bleau, eveneens een doek van zijn hand mag ook als waardevol worden aangemerkt. Frans Huysmans is aanwezig met twee landschappen en een fijn portretje van mevr. Stenneberg. Het landschap, voorstellende het hooge klimduin te Schoorl, in 1914 door hem ver vaardigd, toont zijn verwantschap aan het werk van de Wiegmans en is één van de beste doeken die wij van hem kennen. Het heeft bijzonder goede kwaliteiten. Matthieu Wiegman is aanwezig met één van zijn laatste stillevens, warm van kleur en krachtig van bouw. Ook hangt er van hem een zeer artistiek meisjesportret, waarin hij zich de meester toont. A. Colnot toont een gaaf stilleven met hooge kwaliteiten, waarmede hij voor twee jaar op de internationale tentoonstelling te Venetië zeer veel succes oogstte. Ook hangt er van hem een landschap „boerderij" in de öergermeer, waardoor hij zich als de schil fer van het Hollandsche landschap doe: kennen Leo Gestel exposeert een tweetal van zijn nieuwste doeken Drie Huizer Vrouwen" en een „Nacht". Men leert hem ook in dit werk kennen als de hoog begaafde artist. ilsrski doet zich in een fijn landschap van Corsica één van zijn beste werken en een fijn bloemstuk kennen als de colorist £ave voor compositie. *ie bekend is met de beeldhouwkunst ^eet, dat het werk van Polet, Radeker en Krop een harmonische groep vormt. Dit kan vooral gezégd worden van het dozijn beeld jes dat men hier geëxposeerd vindt. Deze kleine tentoonstelling is dan ook zeer zeker een belangrijke tentoonstelling en wij verheugen ons er over, dat gistermiddag ®'J de opening zoovelen blijk hebben gegeven van hun belangstelling. Onder de aanwezigen merkten wij op be- uursleden van „Kunst zij ons Doel", de urgemeesters van Schoorl en Grootscher- ShiM tui?stenaars Charley Toorop, dé IiH rs F'laski en Weijand, mr. Josephus^ J'tia, mr. Smal en vele dames. De? opening/ steeds vAnl".?e '^.a r,zeide> dat h'J zich er particulier onthouden 901 zaken vair ere exploitanten te openen. Hier geldt het ook een particuliere onderneming, maar dan toch een die zich ten doel stelt Alkmaar's bevolking en de vreemdelingen die Alkmaar bezoeken nader te brengen tot de kunst. Naast het materiëele doel, dat wordt nagestreefd, staat dus een doel van hooger orde. Spr. is steeds geneigd de kunst zooveel mogelijk te bevorderen, omdat hij graag ziet, dat de kunst ook in deze stad meer gewaardeerd zal worden dan dit tot dusverre het geval was. Eén van de weinige dingen, die groote waarde geven aan hét leven is wel de kunst Bovendien hebben juist de kunstenaars op mij een beroep gedaan om hier een openings woord te spreken. Ik geef aan hun verzoek met des te meer genoegen ge/olg, omdat zij thans zeer moeilijke tijden doormaken en ik de hoop heb, dat deze zaak ook voor hen van beteekenis zal worden en hun tegemoet zal komen in hun materiëele zorgen. Het is mij een vreugde, daaraan een klei nigheid te kunnen bijdragen. Het is zoo jammer, dat men de maatschappij niet maken kan, zooals men die gaarne had. Wij hebben dit eenmaal te aanvaarden. De kunstenaars dienen echter een belangrijker plaats in de maatschappij in te nemen en het moest althans zóó zijn, dat zij voor broodsgebrek waren gevrijwaard. Dat dit niet zoo is, is iets, wat iedereen, die de groote beteekenis gevoelt van hun werk voor de gansche maatschappij, met droefenis vervult. Dat spr. hier het openingswoord §preekt, kemt ook door de groote belangstelling, die hij heeft gekregen voor den persoon, die deze zaak op touw heeft gezet. Wanneer spr. zich niet vergist, dan is hij voor dezen tijd een voorbeeld, dat doet zien, hoe wij moeten aan pakken en onze energie moeten samenrapen en niet mogen vervallen tot een vertwijfeld pessimisme. Onze maatschappij is niet te redden door pessimisme, doch gaat alleen door idealisme vooruit De ondernemer is ge waarschuwd, dat waarschijnlijk de mate- rieele winst niet zoo groot zal zijn als wen- schelijk is voor hem en zijn gezin. Desniette min heeft hij doorgezet en eenvoudig gezegd: „Ik doe het, omdat ik weet, dat het goed is". Gelukkig zijn er nog menschen, die aan dacht geven aan andere dingen dan aan materiëel gewin. Want idealisme regeert de volken en niet het materialisme. Ik zal dan ook met buitengewone belangstelling en sym pathie zijn werk blijven gadeslaan. Boven dien hoop ik voor de artisten, dat deze expo sitiegelegenheid hun werk nader tot het publiek zal brengen en dat die misschien nog van nut kan worden voor de stad, aan wier hoofd ik sta. De heer Stenneberg heeft mij gezegd, dat hij van deze expositie van mo derne kunst een bevordering van het vreem delingenverkeer verwacht. Als dat zoo is, zal mij dat in alle opzichten verheugen. Met de beste wenschen voor het wélslagen, ver klaarde spr. de eerste kunstzaal in deze stad voor geopend. Nadat de heer Stenneberg een woord van dank tot den burgemeester had gericht, wer den ververschingen rondgediend, waarna de tentoonstelling werd bezichtigd. In den loop van den middag kwamen reeds velen hun belangstelling voor deze nieuwe zaak toonen. De commissie van advies overweegt thans de mogelijkheid van een „aanvullend" in-1 voerrecht. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1—5 regels M cent bij vooruit betaling te voldoen. TE KOOP voor zeer lagen prijs nog eenige H. en D. RIJWIELEN waaronder 1 mooi H. Burgers E. N. R. JAN BLOKLAND, Rijwielhandel, Luttik Oudorp 3 bij de Vlotbrug. WIJZIGING VAN DE CRISISPACHT- WET 1932. De heeren van Rappard c. s. hebben eenige amendementen ingediend op het wetsontwerp tot wijziging van-de crisispachtwet 1932. Voorgesteld wordt aan art. 4 een nieuw lid toe te voegen,-luidende: Van elke niet-ont- vankelijkverklaring van een verzoekschrift wordt aait den indiener daarvan door de Kamer' van Crisispachtzaken onverwijld schriftelijk mededeeling gedaan. In de toelichting wordt opgemerkt, dat de yvet.in haar tegenwoordigen vorm den kan tonrechter, hiertoe niet verplicht. Dit heeft soms ten gevolge gehad, dat de aanvragers de termijnen voor hoogerb eroep bij de recht bank hebben laten verloopen daar zij van de beslissing van dén kantonrechter onkundig waren. Voorts is een amendement ingediend om jusschen V en. VI.van art. 5 het volgende lid in te voegen Het tweede lid van art. 8 wordt als volgt gelezen: Gedurende 14 dagen na de dagtee- kening dezer mededeeling staat beroep open op de arrondissements-rechtbank. op gelijke wijze als in het eerste lid gemeld, geschiedt mededeeliqg van de.uitspraak der Recht- bank; beroep in cassatie staat open geduren jde drie weken na de dagteekening dezer •mededeeling. In -de toelichting merken de voorstellers op, dat de uitspraken van som- minge Kamers vobr Crisispachtzaken overtui gend bewezen* hebben, dat hooger beroep ge wenscht is. TE KOOP GEVRAAGD alle soorten STADSBOEKJES en andere BOEKEN. Jb. KOOIJ, Popelmanslaan F 13. TE KOOP een goed onderhouden KINDERWAGEN op lage wielen. Adres HUIJSMAN, Hooftstraat 29, alhier. Mr. EEN NATIONALE ZUIVELRAAD? De Centrale Besturenbond van Zuivel handelsorganisaties in Nederland heeft den minister van economische zaken en arbeid in kennis gesteld van een in zijn vergadering aangenomen motie, waarin de wenschelijk beici wordt uitgesprdken, dat de regeering onverwijld stappen zal doen, waardoor het tot stapd komen van een Nationalen Zuivel raad zal worden bevorderd, welker stich Jing vooral in de tegenwoordige tijdsom standigheden,- welke een meer centraal be raad over de belangen van het geheele zui velbedrijf vereischen, noodzakelijk wordt ge acht. DÉ BOTER ACCIJNS. Deze week onveranderd Voor de week van 5 tot en met 11 Maart is de crisisaccijns op boter wederom vastge steld op 95 cents per kilo. VRQEQE AARDAPPELEN NAAR ENGELAND. Invoerrechten worden verlaagd Dé Engelsche minister van landbouw heeft in antweord op een schriftelijke vraag van een lid varv het Lagerhuis medegedeeld, dat het invoerrecht voor vroege aardappelen van 56 pence per hundredweight wordt ver mincterd mét 20 shillings per ton, ingaande 1 Juli (een verlaging van bijna 20 pCt.). KINDERWAGEN TE KOOP. TOUSSAINTSTRAAT 8. Oud papier, couranten, boeken, flesschen te koop gevr. Van huis bij elke hoeveel heid afgehaald. Briefk. worden verg. L. DE JONG, Oudegr. 48, 3de huis van de Bloemstraat, Alkmaar. Kamerscherm 3.50, gemakskoffer met pot 6.50. spiraalmatras z. g. a n. 2. naaimachine 5. trapneaimachine 15, kinderwagen 9.50, mooi winkel trapje 2 50 enz. DEKKER, Laat 182. Duitsche piano, keurig onderhouden, met niet één gebrek voor slechts 125. electrischc piano z. g. a. n. zeer geschikt voor café, daneng enz. voor eik aanne melijk bod. DEKKER, Laat 182. Best Lits-jumeau met spiralen z. g. a. n 20, mooie kinderstoel z. g. a. n. 3.50, beste brandkast 45, 3 keukenstoelen 4.50, crapeau .15. enz. In- en verkoop van inbqfrdels. DËKKER, Laat 182. RECLAMEBORD TE VRAAGD. Brieven onder bureau van dit blad. KOOP GE- letter R 683 Naaimachine merk „Singer" met af- sluitkap werkt schitterend. Spotprijs 12.50, ijzersterke Stoelen 93 ct., best kapokbed 6, divans, z. g a. n. J. L. Sostman Jr. Verkooplokaal Ridderstr. 10 DE RIJWIELHAL heeft nog eenige prima gebruikte HEEREN- en DAMES RIJWIELEN, welke worden opgeruimd tegen spotprijzen. J. HENSTRA, Laat 158—160, Alkmaar. TE KOOP: ETALAGE-STANDAARD m. glasplaten, toonbankvitrir.e en huis kamerlamp (glas in lood). JOH. SWIER, kapper. Ritsevoort 56. Babybox, spotprijs, 3.50, beste Lin- nenmangel 12.50, mahoniehouten Pe nantkastje 9 .prima gas- en kolenfor- nuizen voor een bqetje geld z. g. a. n. J. L. SOSTMAN,Jr., Ridderstraat 10. Te koop: 1 Kindè^wagen, 1 Kinderbox (Naether), 1 Zweedtech Weeftoevstel (70 c.M.), 1 groote geheel nieuwe Honden- mand, 1 koperen Muziekstandaard, 1 groot Aquarel in gouden lijst. WESTERWEG 93. TER OVERNAME AANGEBODEN een g. a. n. SALONWIEG, zeer billijk. Adres WESTERWEG C 75, Heiloo. GEBRUIKTE HAND- OF TRAP- MACHINE TE KOOP GEVRAAGD. Brieven letter W 688 bureau v. d. blad EEN PROTESTVERGADER1NO VAN P.A.S. en R.S.P. Rede van den heer C. Kitsz, penningmeester van het N.A.S. De vergadering in de dancing der Harmo nie, tegen gisteravond uitgeschreven door het P.A.S. en de R.S.P. als protest tegen de gevangenneming van den heer H. Sneevliet en andere leden van het N.A.S., was zeer druk bezocht. De heer W. vanderWal sprak een woord van'welkom, waarin hij o.m. opmerkte, dat een golf van reactie over Nederland is geslagen, waartegen het plicht is van de ar beidende klasse om eendrachtig te werken aan den opbouw van een samenleving, waar in vrijheid en brood zal zijn voor iedereen Spr. meende, dat de regeering het N.A.S vogelvrij heeft verklaard, getuige het wegruk ken van de voormannen uit de gelederen Maar, zei spr., al zouden er honderd worden gevangen gezet, er zullen steeds meerderen moeten komen om hun plaatsen weer in te nemen. Spr. protesteerde tegen de uitdruk king van een arbeidersblad, waarin Snee vliet een avonturier was genoemd. De heer Kitsz aan het woord, De heer C. Kitsz, penningmeester van het N.A.S., meende, dat aan de arrestatie van Sneevliet iets anders ten grondslag ligt dan door de autoriteiten is aangegeven. De vele vergaderingen, waarin Sneevliet sprak en de vele geschriften, die hij het licht heeft doen zien. zouden ieder voor zich wel een aanlei ding voor arrestatie hebben kunnen zijn Maar steeds liet men hem vrij, totdat hij nu onlangs zijn manifest schreef, dat lang niet zijn meest revolutionnaire product is. Spr. constateerde, dat er geen tweede revo- lutionnair is zooals Sneevliet en daarom had het Nederlandsche imperialisme hem onscha delijk willen maken. Het gebeurde op de Zeven Provinciën is een gevolg geweest van het revolutionnaire zaad, dat overal gezaaid is en spr. voorspel de, dat het de inleiding zal zijn voor het ver nietigen van het Nederlandsche imperialisme In zeer krachtige termen sprak de heer Kitsz over het gebeurde met de Zeven Pro vinciën en hij achtte den tijd van heengaan gekomen voor den minister van defensie. Het werpen van den bom noemde spr. een sluip moord en hij gaf als zijn meening te kennen dat een schot van een der achtervolgende oorlogsschepen het sein zou ziin peweest voor een algemeene solidariteit-verklaring aan boord van de heele zeemacht. De schepelin gen, die er met de Zeven Provinciën vandoor gingen, waren jongens van karakter, die niet aanvielen. De man, die den bom wierp, wordt nog nooit bij name genoemd, maar hij zal wel zijn belooning krijgen, meende spr., doch ook zal hij het vonnis der revolutionnairen moe ten ondervinden. De geschiedenis met de Zeven Provinciën heeft bewezen, dat het voortgaan met het offeren aan het militairisme een onverant woordelijke dwaasheid is. Scherp hekelde spr het optreden van dr. Colijn e.a., die het ge zag wilden handhaven en aansturen op be houd en versterking van leger en vloot. Hun optreden achtte spr. in hooge mate onchriste- lijk. Met een stem als een trompet constateerde spr., dat de heer Colijn c.s. vrij rondloopt, terwijl Sneevliet en de anderen, die het „Gij zul niet dooden" predikten, werden gevangen gezet. Het Nederlandsche leger en de vloot heb ben hun onbruikbaarheid bewezen, zij zullen geen oogenblik weerstand kunnen bieden aan een „buitenlandschen roover" en als men nu strooibiljetten verspreidt met opwekking tot strijd tegen het militairisme. wordt men in arrest genomen Zij, die een leger als het onze in stand houden, zijn „stapel mesjok ken', zei spr. „De olielconing Colijn is de aanzetter van den massamoord in Indië, zei spr., en ik ver lang naar het oogenblik om hem het requisi toir van de revolutionnairen in het aange zicht te kunnen slingeren." Sneevliet, die thans aangeklaagde is, zal straks in de Tweede Kamer moeten worden gebracht om aanklager te worden van het groote dievendom in Indië, riep spr. en hij keurde met nog meer stemverheffing af het verlengen van het arrest der gevangen geno men revolutionnairen, omdat zij opgewekt hadden tot verzet. Maardat doe ik u thans 0 0 k, zei spr. nadrukkelijk. De haat der bourgeoisie is ontketend en dat moest ook wel, want zei spr. ce aandacht moest afgeleid worden van de zaak der Zeven Provinciën, opdat straks gemakke lijker zware straffen tegen de „jongens" uit gesproken kunnen worden. De bezittende klasse is bevreesd het geld dat zij heeft ver gaard, weer te moeten afstaan aan hen, van wie zij het heeft gegapt, „hoogst fatsoenlijk", voegde spr. er aan toe. Dit alles moet prikkelen tot grootere activi teit, wekte spr. zijn gehoor op. De eventueel uit te roepen massale staking, om de arbei dende klasse uit de klauwen der bourgeoisie te houden, zal in ons land moeten slagen. De lessen in Duitschland moeten ons leeren op te passen voor de methoden van de Hitle- rianen. Met het inwilligen van den eisch van minister Deckers tot afzetting van de burger lijke bestuurders der marinebonden hebben deze bonden toegegeven aan een fascistisch gedoe, dat langs den geleidelijken weg ook in ons land, evenals in Duitschland en Italië, de macht in handen wil nemen. En daaraan werken de soc.-dem. mede, zei spr. Het Hol landsche fascisme verschilt in wezen niet van het Duitsche: broodroof wordt ook hier toege past, zei spr., waarbij hij wees op het ontslag uit den rijksdienst van een revolutionnair man te Amsterdam. Naast deze maatregelen past men nog toe het brengen van revolution nairen naar een plaats, die de officier van justitie voor hen uitzocht. Vrijheid van spre ken en schrijven bestaat hier te lande niet, evenmin als ergens anders ter wereld. Nadrukkelijk wees spr. erop, dat het ware socialisme slechts na vele offers is te berei ken en dat 't kapitalisme lam geslagen is als de arbeid wordt stilgelegd. Dat is de groote macht, waarover de arbeidersklasse beschikt tegenover de moordwapenen der bourgeoisie. Als de Duitschers dat voldoende beseften, zou Hitier wel anders worden. In Nederland is de macht der arbeiders klasse wel gebleken, toen zij met gebalde vuist sociale hervormingen eischte. Maar toen die vuist verslapte, werd het een na het andere teruggenomen. Daaruit blijkt wel vol gens spr., dat er geen andere keus is dan: ondergang van de arbeidersklasse of van de bourgeoisie. Het kapitalisme is niet in staat de tijdens VOOR KLEINE TUINEN. Eenjarige zomerbloemen welke ondei glas worden gezaaid. Ook voor de siertuin bestellen we ou dc benoodigde zaden en planten. Zooais ik de vorige week reeds opmerkte is dit niet zoo eenvoudig als voor de moestuin. Immers zijn er verschillende omstan digheden waarmede we rekening moeten houden. Is de tuin zonnig dan is dat al een belangrijke factor voor het wel slagen. Vooral het meerendeel der een jarige zomerbloemen zijn echte zonne kinderen. Humusrijke tuingrond en een regelmatige vochtigheidstoestand van de bodem zijn verder wenschelijk. Voor het iaatste is een diepe grondbewerking bevorderlijk. We bemesten de grond be hoorlijk maar overdrijven niet, voo-al niet met een stikstofbemesting. De ge lukkige bezitters van glas, hetzij een bloemengastje of bak, kunnen een uit gebreider sortiment kweeken dan zij die rechtstreeks in den vollen grond moeten zaaien. We kunnen met eenige zorg ook wel binnenshuis, vor 't venster ozaaien. Een zonnige serre is daarvoor ook zeer geschikt. Wel moet men steeds het in aarde pannen of kistjes gezaaide, afdek ken met glasruit, om temperatuur schommelingen en uitdrogen van den grond, zooveel mogelijk tegen te gaan. Ook bij het zaaien in bakken of kassen is dit voor fijne soorten gewenscht. Bij zonnig weer schermen we, b v. door een courant over het gezaaide te leggen. Vooral het ontkiemde zaad en de nog zeer jonge plantjes verbranden spoedig. Oudere zaailingen worden zoo spoedig mogelijk aan de zon gewend opdat ze krachtig op zullen groeien. De onder glas gezaaide plantjes worden, zoodra we ze kunnen hanteeren in andere kistjes of in den vollen grond van de bak ver- speend en totdat het gevaar voor nacht vorsten is geweken, onder glas gehou den. Dan worden de sterkste soorten buiten uitgeplant, terwijl de zwakker gn.eiende voorloopig nog in potjes onder glas verder worden gekweekt. De vol gende soorten kunnen vanaf nu onder glas worden gezaaid: Begonia, Petunia, Verbena, Heliotroop, Argeratvm, Celosia of hanekam, Galceolaria of pantoffel- bloem, Salvia splendens en grootbloe- mige dubbele Anjers. Bovenstaande soorten eischen veel zorg maar bloeien dan ook den geheelen zomer. Soorten welke minder zorg vragen, maar ook liefst onder glas moeten worden opgekweekt zijn: Antirrhinum of leeuwenbekken, dit is wel een der meest aanbevelenswaardige soorten: asters, Violieren, Chineesche anjers, Mimulus, Memesia, Nicotiana of sierta- bak Phlox, Drummondi, de laagblijven- de en doorbloeiende vlambloem, Sca- blosa, Tagetes of Afrikanen en Zinnia. Een volgend keer iets over de in den vollen grond te zaaien soorten. den oorlog tot groote hoogte ontwikkelde wetenschap aan te passen aan de practiik en als gevolg daarvan zal de werkloosheid toe nemen met al hare gevolgen, voornamelijk het door de arbeiders verliezen van geleide lijk alles wat zij in den loop der jaren heb ben kunnen veroveren. Spr. betreurde het, dat verschillende ar beiders zich hebben laten paaien om toe te treden tot het leger der fascisten, maar wij, zei spr., hebben voldoende vertrouwen in ons beginsel om te weten, dat zij vroeg of laat ge bukt zullen gaan onder de gevolgen van het kapitalisme. Onjuist is het, zei spr., te meenen dat het Hollandsche fascisme ongevaarlijk is. Het zal misschien wel heel spoedig zijn ware ge daante toonen en dan zal men het betreuren het gevaar te hebben onderschat. De arrestatie van Sneevliet en de andere kameraden is het bewijs van het gevaar dat dreigt van de zijde der fascisten. Optreden van blank en bruin tegen den éénen gemeen- schappelijken vijand is noodzakelijk, zei spr., na gewezen te hebben op wat hij noemde - FONDSEN, 25 Febr. 27 Febr, 23 Febr. 1 Mrt, i 2 Mrt. 3 Mrt. 5 N. W. S. 1000 1932 II 4'A obl. Nederl. 1000 17 4 idem f 1000 '31 6 O.-lnd. 1000 '22 A 6 idem 100 '23 5J4 idem 1000 '21 D 5 n idem 1000 '17 4)4 idem 1000 '30 11 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. Cert. v. 1000. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkei's Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc. Nederl. Ford Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth. Steel Cities Service Studebaker U. S. Steel U. S. Leatber Cult. Mij. Vorsten!. Handelsver. A'dam Javasche Cult, Algem. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr. gew Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongatie *Ex-dividend lOOrv 10117* V/i« 93 Vit/, 87t/. 5«/i 17,/S 54 2Vs 104 189 1057g 981/, 6»/l6 f* 3'/, *>-/,« 119'/, 104'/, 122V* 140 4'/i« 53i/s 157. 33>/, 49'/, 48 143'/, 120 14'/, 135 147,6 695/8 1 ■007,6 l01»/4 991/. 935/, 92 931/. SS,,, 51'/, 587, 27'/, 155/s 52 2'/l6 99 185 102'/, m8 5'^, H'/s 27:6 3/l6 241516 36 166'/, 10"/, 1031/. 119B/. 1357/s <Vl6 15 471/. 4S 140 116'/, 14'/, 123 12 65 1 1105/. 1017* 997,6 933/s Ol'/s 943/. 901/s 563/. 52 58'/, 28 154/g 52'/, 2 100 189 1041/s 9<»/g ,5^,6 117,6 27* 37.6 247,6 0?As 36'/, 16678 111»/, 117'/, 104 121'/, 137 V/-js 50'/, 14 48 140'/, 117'/, 14'/, 140 12»/* 667, 1 100J 101* 99; 91 f 9-. S9i 56J 52 284 16 1C4 195 103; 94; 57* H7l6 27:o 37,6 247* 37 168'/, 112 117* 1Ö31/, 118 1361 47,6 51»/8 15'/, 493/. 50 139'/, 120 129»/. 13 677g 1 10:* 101* 09»/i6 948/. 934 95; 894 57 514 58| 298/s 161/. 52'/, 278 1023/3 197 104i 95 5"/,6 11^6 27* 25®/-* 2'/i6 365/s 1?0 113 115 10* 1044 117'/, 136i 45/* 52$ 163/, 484 504 1394 144 1294 1^16 671 1 78 7| 1007,6 10U5'. 99'... 948/. 712 93' 95 7* 90 56'/, 523/. 583/. 295/ij 153/, 53 2V;« 102"/* 198 1047's 95'/. 55/g 113/* 27* 247/3 375/3* 118 1>V, 1038/. 118'/, 135'/, 43/-* 53»/, 48'/, 501/. 139»/, 113»/, 128 1

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11