iSsr,,g™ Japsnscht Amstecdamscfiz !Beucs ^Binnenland ^Buitenland JhiMicaties van den onderdrukking: en mishandeling bruinen broeder in Indië. i De Volkenbond heeft geen macht om de ontwapening te brengen: na den oorlog van 19141918 moet men aanzien dat thans weer de oorlogsvlam woedt, ondanks de vele ontwapeningsconferenties; Japan, de groote imperialist, wil China inpalmen en scheidt zich nu kalm van den Volkenbond af. Spr. meende, dat de moeders haar plicht toi bescherming van haar zonen slecht verstaan, getuige het groote aantal soldaten dat er is. Als zij dien plicht goed hadden vervuld en als wij de anti-oorlogsgedachte voldoende hadden gepropageerd, zou er geen oorlog meer zijn. Dit en de massale staking kan alleen een einde maken aan kapitalisme en fascisme, uitbuiting en willekeur. Dan alleen kan ontstaan een maatschappij, waarin geen werkloosheid meer bestaat, waarin den arbei der het hem toekomende loon voor zijn werk is gewaarborgd en waarin geproduceerd wordt naar behoefte. Tot gezamenlijken strijd wekte spr. ieder op, waarbij hij niet verheelde, dat de strijd zwaar zal zijn. Een der eerste eischen van de toekomst zal moeten zijn: amnestie voor de muiters van de Zeven Provinciën en voor alle politieke gevangenen. Met klem wekte spr. op tot toetreding tot het proletarische steunfonds, waaruit voor de gevangen kameraden juridische bijstand wordt bekostigd. Gestreden moet worden tegen het kapita lisme, dat het „verdeel en heersch" toepast in alles, tot zelfs in de steunverleening aan de slachtoffers van datzelfde kapitalisme. Dit stelsel mo>.t verdwijnen, riep spr. uit, wij moeten aaneengesloten blijven in den strijd fin eenheid en opofferingsgezindheid ligt de overwinning. Wij hebben niets te verliezen kunnen alleen maar winnen, waarvoor wij alles moeten trotseeren, omdat wij weten, dat de tijd nadert van de ineenstorting van het kapitalisme, al zullen wij niet kunnen zeg gen in welk land het eerst de overwinning zal /worden bevochten. In den geest van de in de gevangenis zit tende kameraden wekte spr. op hun werk voort te zetten: de reactie naar de hel. de revolutionnairen uit de cel en het socialisme nu. De heer Van der Wal bracht den spreker bij het sluiten een woord van dank, waarin hij de meening van den heer Kitsz onderschreef als de eenige manier om het beoogde te bereiken. DE PENSIOENEN DER OUD- f MILITAIREN. Het comité van actie der samenwerkende bonden van oud-militairen van land- en zee macht en koloniën heeft een adres aan de Tweede Kamer gezonden, waarin wordt ge zegd, dat adressant vreest in verband met de Kamerontbinding, dat in het thans bestaan de aprlement de herziening der pensioenen niet meer haar beslag zal krijgen. Daarom verzoekt adressant de medewerking der Ka mer opdat deze aangelegenheid nog vóór het uiteengaan van dat college in gunstigen zin worde afgehandeld. Ook tot den minister van defensie is een dergelijk adres gericht. SMOKKELARIJ AAN DE BELGISCHE GRENS. Weer twee gepantserde autd's in handen van kommiezen gevallen één met suiker en één met biggen. Te Weert is het den kommiezen gelukt een wagen tot staan te brengen, waarop 1800 K.G. uit België binnengesmokkelde suiker ge laden bleek te zijn. Aan het haltebevel der douaniers gaf de bestuurder geen gehoor. Hij versnelde zijn vaart. Onmiddellijk werd door de commiezen een spijkerplank over den weg gelegd. Ook hiertegen bleek de wa gen bestand te zijn waarna hem door de douane eenige schoten nagegeven werden, welke doel troffen en den auto tot stilstand brachten. Vóór de kommiezen den wagen bereikt hadden, waren de inzittenden reeds in de duisternis verdwenen. De auto bleek met ijzeren platen gepant serd te zijn, terwijl zij geen nummerbord droeg, zoodat geen nationaliteit kon worden vastgesteld. Wagen en suiker werden in be slag genomen. De smokkelarij in biggen naar België neemt de laatste dagen geweldig toe. Vooral in de buurt van Budel waar dagelijks hon derden krulstaarten over de grens gaan, daar in België meer dan het dubbele be taald wordt dan in Holland. Te Hamont (België) gelukte het den Belgische kommie zen wederom een gepantserden auto aan te houden waarop niet minder dan honderd big gen geladen bleken te zijn. Alles werd in be slag genomen. MAATREGELEN TEGEN WAPENSMOKKEL. België is bereid in vriendschappe- lijken geest maatregelen le over wegen. Onlangs heeft de minister van justitie op een desbetreffende vraag van het Tweede Kamerlid Albarda geantwoord, dat de beteugeling van den smokkelhandel in Belgi sche wapens via Nederland naar Duitsch- iland wordt bemoeilijkt door het feit „dat in 'n naburig land de grootste vrijheid aan den .wapenhandel wordt gelaten". Dit antwoord van minister Donner heeft den Belgischen socialistischen senator De Graeve aanleiding gegeven op zijn beurt den Belgischen minister van buitenlandsche za ken te vragen, of deze niet van meening Is, dat de bedoelde smokkelhandel in strija is met de belangen van België en of de minis ter het niet wenschelijk acht, dat strenge maatregelen worden genomen om radicaal een einde aan deze smokkelarij en zelfs aan iederen wapenuitvoer uit België te maken. Minister Hymans heeft hierop, naar het Hbld. bericht, geantwoord, dat de door den senator gewraakte toestand ter kennis is ge bracht van de departementen van justitie en van financiën, maar dat het op het oogen- blik uiterst moeilijk is afdoende maatregelen van binnenlandschen aard te nemen De Bel gische gezant te 's-Gravenhage heeft op dracht gekregen aan de Nederlandsche re geering mede te deelen, dat de Belgische re geering bereid is in vriendschappelijken geest de maatregelen te overwegen, die ge meenschappelijk genomen zouden kunnen worden om den smokkelhandel te verhinde ren. Als de wet betreffende de fabricatie en het dragen van wapenen alsmede den han del in wapenen en munitie, die door beide Belgische Kamers is goedgekeurd, wordt toegepast, zal het zonder twijfel mogelijk zijn de gesignaleerde misbruiken in aanzien lijke mate tegen te gaan. Voorts wordt de conventie van 17 Juni 1925 betreffende den internationalen handel in wapens, munitie en oorlogsmateriaal op het oogenblik te Genève krachtens besluit van de ontwapeningscon ferentie aan een nieuw onderzoek onderwor pen. Indien deze internationale overeen komst, eventueel gewijzigd en aangevuld, in werking treedt, zal zij ongetwijfeld de in België genomen maatregelen op de meest doeltreffende wijze ondersteunen. BEVOLKING DER WIERINGERMEER. Met godsdienstige of staatkundige richting wordt bij toelating geen rekening gehouden. De regeering deelt in antwoord op schrif telijke vragen van ir. J. W. Albarda, lid van de Tweede Kamer, over de regeling der toe lating van personen en gezinnen, die zich In den Wieringermeerpolder wenschen te vesti gen en betreffende bevordering van de toela ting van die personen zonder aanzien van godsdienstige of staatkundige gezindheid, mede: De bevolking van den Wieringermeer be staat uit de volgende zes groepen: ambtena ren, middenstanders en industrieelen, be drijfsleiders, landarbeiders, bouwvakarbei ders. De personen, tot deze groepen behooren- de, vestigen zich op eigen iniatief of worden aangesteld door het daartoe bevoegd gezag. Zoo noodig wordt hun een dienstwoning aangewezen. De middenstanders en industrieelen heb ben hun bedrijf gevestigd op staatserfpachts- grond. Voor ieder bestaat de gelegenheid om zich als zoodanig in de Wieringermeer te vestigen. De bedrijfsleiders zijn aangesteld door de voorloopige directie van den Wieringermeer polder, in haar kwaliteit van bestuur van de cultuurmaatschappij. Inlichtingen werden ingewonnen bij de door de gegadigden opge geven gewestelijke landbouworganisaties. Het aantal arbeiders, dat geplaatst kon worden in de gestichte arbeiderswoningen, werd betrokken door bemiddeling van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidersbemiddeling. Vooraf werden alle ge zinnen in opdracht van de voorloopige direc tie van den Wieringermeerpolder bezocht door de landbouwhuishoudkundige-woning- inspectie. De aanvrage werd door genoemden rijks dienst op de gebruikelijke wijze ter kennis gebracht van de organen der openbare ar beidsbemiddeling in het geheele land. Gega digden moesten zich aanmelden bij de plaat selijke organen. Door de voorloopige directie van den Wieringermeerpolder wordt geen onderzoek ingesteld naar de godsdienstige of staat kundige richting van hen, die in aanmerking willen komen voor het aangaan van een erf pacht- of huurovereenkomst. Wel bestond voor de aanneming van landarbeidersgezin nen gelegenheid om op het gebruikelijke aan gifteformulier van den genoemden rijksdiens' melding te maken van het kerkgenootschap, waartoe een gegadigde behoort. Met de godsdienstige of staatkundige richting van hen, die gegadigden aanbeve len, wordt geen rekening gehouden. Begin Januari waren blijkens de uittrek sels uit de officieele bevolkingsregisters in de Wieringermeer aanwezig 918 personen, waarvan 435 Nederlandsch hervormden, of 47.39 243 gereformeerden, of 26.47 174 katholieken, of 18.95 66 personen die geen kerkgenootschap opgaven, of 7.19 procent. Bij deze opgave is geen rekening gehou den met hen, die in barakken, arken, enz. gehuisvest zijn, wijl hun aanwezigheid in den polder slechts een tijdelijk karakter draagt. Bij de groep Nederlandsch Hervormden zijn zestien personen gevoegd, behoorende tot diverse kerkgenootschappen. De verklaring, die de steller der vragen wenscht te ontvangen, is dus blijkbaar deze, dat onder het gedeelte der bevolking, dat aangewezen is de gewenschte werkkrachten voor de Wieringermeer te leveren, de behoef te aan kerkelijk verband levendig is, hetgeen wordt weerspiegeld in de samenstelling der bevolking, die zich in den nieuwen polder vestigt. GOEDERENVERVOER PER SPOOR. Kostelooze thuisbezorging. De minister van waterstaat antwoordt op schriftelijke vragen van dr. I. H. J. Vos, lid van de Tweede Kamer, over de voorgenomen invoering van nieuwe vrachttarieven door de Nederlandsche Spoorwegen, met kostelooze thuisbezorging der goederen van het station van aankomst: Het ligt in de bedoeling van de directie van de Nederlandsche Spoorwegen bij invoering van het nieuwe goederentarief kostelooze be stelling van stukgoederen toe te passen in de plaatsen, \vaar de spoorwegen een bestel dienst hebben ingericht. Dat dientengevolge vele expediteurs en an deren, die tot nog toe zich belastten met dit aanhangsel van het spoorwegtransport, schade zullen kunnen lijden, ligt voor de nana doch is een, hoezeer ook te betreuren, gevolg van de vooral in den laatsten tijd sterk wisse lende toestanden in het vervoerbedrijf. De maatregel is een gevolg van de zich steeds uitbreidende concurrentie van vracht auto-ondernemingen, die niet gewoon zijn voor bezorging aan huis een bijzondere ver goeding in rekening te brengen. Om tegen die concurrentie betef opgewassen te zijn en mede in het belang van de vervoerders, is de verlaging van'de goederentarieven, waarop reeds zoolang van vele zijden is aangedron gen, mede gezocht in afschaffing van deze en andere zoogenaamde „bijkomende kosten", die voor het publiek veelal onwelkom en mits dien aan het vervoer per spoorweg niet bevor derlijk zijn. Het belang van hen, die vroeger op dit punt een aanvullende taak hadden, welke trouwens voortdurend in beteekenis vermin dert, mag hierbij niet den doorslag geven, daar het ongetwijfeld niet opweegt tegen het groote belang van verlaging van de produc tiekosten, dat door deze tariefherziening wordt bevorderd. Derhalve zijn geen termen gevonden om aan de nauwkeurig overwogen tariefvoorstel- len goedkeuring te onthouden.. NIEUW WERELDSNELHEIDSRECORD. Voor onderzeeboot. De nieuwe Engelsche onderzeeboot „Themse" heeft bij proeftochten een snelheid bereikt van meer dan 24 knoo- pen per uur, hetgeen een nieuw wereld snelheidsrecord voor onderzeebooten beteekent. Het schip kan genoeg brand stof voor een tocht om de aarde zonder bunkeren of tanken aan boord nemen. BRAND. Boerderij verbrand, vee omgekomen. Donderdagavond werd voor de tweede maal in deze week onder Dronrijp brand ont dekt, thans in de boerderij bewoond door den heer Van Duinen en toebehoorende aan mevr. Van BeymaHuber te Leeuwarden. In een ommezien stond de kapitale boerderij in lichtelaaie. De brandweer kon slechts een gedeelte van het woonhuis behouden. Het grootste deel van den veestapel werd gered. Twee paarden, een stier, zeven nuchtere kal veren en vier varkens verbrandden. ARTISTEN-BAL-MASQUE TE BERLIJN VERBODEN. Wegens gevaar voor de zedelijkheid. De president van politie heeft het bal van de „Club Hollandais 1932", het z.g. „Groote Artisten-Bal-Masque aan het Hof van Keizerin Katharina", dat he denavond te Berlijn zou worden gege ven, verboden, daar deze gelegenheid zou kunnen worden misbruikt tot be vordering der onzedelijkheid en boven dien ergernis zou kunnen wekken. Verder heeft de politie de verdere op voeringen in het Kleine Theater Unter den Linden „Wie is de domste" ver boden, DE STAKING BIJ DE BRIGGSFABRIEKEN. Wederom stormaanval van de stakers. 1000 stakers hebben gister voor de derde maal binnen de laatste paar we ken gepoogd de gebarricadeerde High- landparkfabriek van de Briggs Manu facturing Cy te Detroit, waar met be hulp van werkwilligen het bedrijf gaan de wordt gehouden, te bestormen. De fabriekspolitie sloeg den aanval met traangasbommen af. Bereden politie herstelde de orde en arresteerde vier raddraaiers. JAPANSCHE FASCISTEN PLEGEN HARAKIRI. Uit teleurstelling over regeerings- politiek. Twee leden der fascistische massa-partij hebben harakiri gepleegd. De eene bij de offi cieele residentie van den Japanschen eersten minister en de ander bij het verblijf van den minister van oorlog. Verwacht wordt, dat men beide personen in het leven zal kunnen houden. De redenen voor deze protestactie houden verband met het schandaal bij de Meiji Suikermaatschappij. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. De Japansche opmarsch in Jehol. Na de reeds gemelde verovering van de stad Pingsjoean hebben de Japansche troe pen na korte gevechten de stad Tsjilien aan den spoorweg Pingsjoean-Tsjende bezet. Zij bevinden zich thans nog slechts op 43 K.M. van Tsjende, de hoofdstad van de provincie Jehol. Het verluidt, dat zich 35000 Chinee- zen onder generaal Taipilin bij Pinsjoean aan de Japanners hebben overgegeven. Bij de Chineezen zou, volgens Japansche be richten vrij groote verwarring heerschen. De gouverneur van Jehol en verscheidene hoog geplaatste leiders zouden reeds voorbereidin gen hebben genomen voor de vlucht naar Peking. Daarentegen zegt een ander bericht, dat Tsjang Sjoe Liang met een speciaal vliegtuig naar Tsjende is gevlogen teneinde aldaar de militaire operaties te leiden. In- tusschen zijn 23 Japansche bommenwerpers boven Tsjende verschenen. Twee dezer vlieg tuigen zijn door de Chineezen neergeschoten. De Japanners trachten klaarblijkelijk Tsjende zuidwaarts om te trekken, teneinde den terugtocht naar Peking af te snijden. Volgens een te Peking binnengekomen be richt bedragen de Chineesche verliezen ge durende de laatste 2 dagen 1500 dooden en ruim 3000 gewonden. De Japansche troepen in Tientsm en Peking hebben de daar crew. tigde Japansche concessies met dra-LÜ' spernngen omgeven, welke geladen ziin ^Il een krachtigen electriscfien stroom tenei^t! De gouverneur der nrovi«.- Jehol van zijn functie onfheJS,® Op instigatie der Chineesche central* geering is het hoofd der provinciale reJ!' ring van Jehol, generaal Ta Joe T J zijn functie ontheven. Tot zijn opvolger benoemd generaal Tsjan Tsjojan Deze mutatie staat in verband met rt* rui neesche nederlaag in Jehol. De Japansche admiraliteit deelt dat ter bescherming der Japansche beland.' te Tsingtau een vliegtuigmoederschb ml) eenige Japansche onderzeebooten is aanpf komen. Japansche vorderingen De Daily Telegraph meldt, dat de Jaoan sche opmarsch in de provincie Jehol verder vorderingen maakt. De nood der boeren in het gebied, waar de strijd woedt, is buiten woon groot. De Japansche troepen bevinden zich steeds achter de vluchtelingen on af! hoofdverkeersweg van Lingvoean en naar de stad Jehol. De Chineesche troeoef zouden in volkomen wanorde terugheb» Naar uit Shanghai wordt gemeld. Z0U(j!f Japansche troepen de provinciale hocfdstfi Jehol reeds hebber, bezet. Te Tokio is hiervan echter nog niets bekend. Het verluidt, Chineesche regeering voorbereidingen treft om den zetel der regeering verder naar het Zuiden te verplaatsen. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476) Ingekomen is een verzoek van Mw. A. de Best—geb. Wassenaar, alhier, om een ver lof B verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Schar* loo nr. 26. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 4 Maart 1933. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BOLIVIA—PARAGUAY. Oorlogsverklaring door Para- guaysche sen» t goedgekeurd. De senaat Van Paraguay heeft gister de oorlogsverklaring aan Bolivia goed gekeurd. De goedkeuring van den se naat beteekent, dat president Ayala thans volmacht heeft den oorlog te ver klaren. De goedkeur in er moet nog wor den bevestigd door de kamer van afge vaardigden, doch het staat reeds vast, dat dit zal geschieden. Deze oorlogs verklaring is het uitvloeisel van den maandenlangen strijd tusschen Para guay en Bolivia over het grensgeschil in den Gran Chaco. van 4 Maart 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUW CR EDIET N. V. STAKING IN DE POOLSCHE KOLENMIJNEN. Voor den duur van 48 uren. Gisteren is in alle drie kolenbekkens in Polen een 48-uurs-staking geprocla meerd als protest tegen de aangekon digde loonsverlaging. De regeering is voornemens stappen te doen om deze loonsverlaging te voorkomen, daar de loonen verleden jaar reeds aanzienlijk zijn verminderd. DE AARDBEVING IN JAPAN. 591 dooden. Het aantal personen dat bij de aard bevingsramp om het leven is gekomen, wordt officieel reeds op 591 gesteld. 600 personen worden nog vermist. Ongeveer 8000 huizen zijn verwoest. Brandweer, politie en militairen verrichten de op ruimingswerkzaamheden. Alle telefoon- en telegraaflijnen zijn vernield. Te To kio zijn Vrijdagochtend nog lichte aard schokken waargenomen. Het gebied van de ramp wordt door een groote troepenmacht geïsoleerd. In totaal 3000 slachtofiers? Nog vier torpedojagers zijn uitgeloo- pen naar de provincie Iwate met provi and en sanitair materiaal. Vijfhonderd visschersbooten zijn vernield. Volgens een officieel bericht zijn bij de ramp 1535 personen om het leven gekomen. 948 personen worden vermist. 338 zijp gewond. Men vreest, dat het to taal aantal slachtoffers 3000 bedraagt Duizenden daklooze vluchtelingen. Duizenden daklooze vluchtelingen trekken naar de steden van Noord- Japan. Reddingsexpedities trachten hulp te verleenen aan de duizenden slachtoffers van de aardbeving. De aardschok, de branden en de vloedgolf werden beschreven als de vreeselijkste sinds de ramp, die de aardbeving van 1923 in het gebied van Tokio Yokohama veroorzaakte. MODERNE DESERTIE. Per vliegtuig. De vlieger Rudolf Klima van het eerste regiment vliegers, die op het vliegveld Gbell (Tsjecho-Slowakije) was opgestegen voor 'n oefenvlucht, is Don derdagmiddag bij Altoetting (op 10 K.M. afstand van Munchen) geland. Het vlieg tuig had de man in een schuur onderge bracht. Hij staat onder politietoezicht. De Tsjechische legerautoriteiten hebben reeds maatregelen genomen voor stap pen vanwege het ministerie van buiten landsche zaken bii de Riiksreaeerino: STAATSLEEN1NGEN. 5 Nederl. 1912 4 y, 1917 4 t t 4 1931 4 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij, Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank 4 D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg, Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc. t Nederl, Ford P'-ilips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service t i General Aviation Steel comm. Studebaker 4 U, S, Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie a Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor, Mij. Boeton 4 Redjang Lebong i PETROLEUM. Dordtsche Petr. 4 Continental Oil Shell Union 4 RUBBERS. Amsterd. Rubber t Deli Bat. Rubber Hessa Rubber t Serbadjadi 4 Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn •i Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev, Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia a t Oostkust 4 Oude Deli 4 Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka t Southern Railw. Cert, Union Pacific Wabash Noteering per 50, 'Exdividend. tExclaim. PROLONGATIE Vo Vorige koers 100% 101% 9>>/2 588/4 567, 52% 1171/4 29% 158/4 53 2Vi6 102% 1047/s 9D1/4 111/4 58/s 118/16 21/16 3% 24% 3i/i 2% 6 1698/4 110 67 37% 26 U0 11S 111/4 1038/4 1187a 1351/2 788/4 5Vl6 48/16 531/s 207a 21 I68/4 ll/s 28/t 2% 14 14Vs 4»7a 1 >98/4 1 Va 1187a 12ö 367a «1S/l6 68 1% Koers van bed pl.m. pl.m. 10.36 10.45 59 57 527, 2 Vi 2 I 105 104?-i/4 lC67a-f 91-Va 957a 121/4 5'/i-3/s tVs 1% l2Va Ui-7/* 2Vs -Vs 4 26 -% 27/s 2»/8 174-i/a 173-i/j 115 70 -68/4 118-20 12 1391/4-1 138 9% 79 i 5 4 4-7 ie 4ö/l 6 547a 54 22 22 lVs 18/16 13 49Va-< 139 147, 120 1287a 1287j-9 391/4 18/4 I pl.m. pl.ffl. 11.15 105'j-b) 6 5 716 12-1/s 2Vl 1727,-3 1058/4-8 6-Vxi 121/16 1728/4-3 - 361/4 1378/4.8 5-1/10 41/4-% 534/3.4 1 I - 1381/i-l 7BVi 4-6/:« 5%-i I - 487a j 13/-s [e koers 1 pCt. Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMS'IKRDAM. NIET OFFICIEEL Londen Berlijn Parijs 1 t Brussel (Belga) 1 Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm s s 4 s 9sl° v' 1 New-York c. itali# Vorige koers a.52Va 58.75 9.75% 34,75 48.30 38 00 45.10 43.60 2.47l/M »a m Koers op heden 1uur ö.50 58;/0 9.767a 34.75 48.40 I to 60

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 12