H.A.B.O. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Nederland verliest van Hongarije r, Lingyoean bezet. De Japanners rakken op. Een boeiende wedstrijd met tal van spannende momenten. - Goed spel van beide ploegen. - De Hongaren technisch beter. - Een geflatteerde overwinning. v. d. Meulen gehuldigd. Een kleine huldiging vooraf. De wedstrijd. 9 APRIL NAAR ANTWERPEN: NEDERLAND-BELGIË. 5.30 vertrek Alkmaar;'savonds terug. Prijs f 5.— per persoon. WAT DE ALKMAARSCHE BOYS DEDEN. minuten later verscheen Roosevelt, die on middellijk door den hoogen bondsrechter op de grondwet werd beëedigd. Daarna nam president Roosevelt het woord. Allereerst gaf hij een overzicht over den toestand, die men open en eerlijk onder de oogen moest zien. Verantwoordelijk voor den huidigen noodtoestand is de algemeene vrees, die door niets wordt gerechtvaardigd. Hulp is mogelijk door krachtige regerings maatregelen, zooals die in oorlogstijd zij genomen. Het land vraagt naar daden en w zonder eenig verwijl. Roosevelt sprak daarn over plannen tot het exploiteeren van de na tuurlijke hulpbronnen van het land en wees maatregelen aan, die ten doel hebben de be heerskosten radicaal te verminderen, veraei verdedigde hij een principieele bankreorgan satie en de saneering der valuta. Een speciale zitting van het Congres zal zich deze en andere zaken moeten bezig houden. De Ame- rikaansche regeering zal zorgdragen, dat het geld niet meer in handen van speculanten en gewetenlooze woekeraars komt. Ieder Amerikaansch burger moet weer iets van zijn geld hebben. Aan de buitenlandsche politiek wijdde Roosevelt naar verhouding slechts weinig woorden. Amerika wil de politiek van den goeden buur volgen. De verbetering van de internationale handelsbetrekkingen is welis waar uiterst belangrijk maar komt toch in verband met den binnenlandschen toestand eerst op de tweede plaats. Roosevelt legde daarna den nadruk op de heiligheid der inter nationale verdragen en de onderlinge onaf hankelijkheid van de volkeren der wereld. Hij verklaarde, blijkbaar met het oog op de oor- lopsschulden, dat Amerika niet alleen moe! n< men, maar ook geven. Tenslotte verklaarde de president, dat Amerika zelf met eerbiediging van zijn demo- cratischen grondwet met het oog op den bui tengewonen noodtoestand voorloopig van den normalen regeeringskoers moet afwijken, waarom hij het Congres om volmachten zou verzoeken, zooals die in het geval van een vijandelijken inval noodig zijn. De rede van Franklin Roosevelt heeft in het geheele land een diepen indruk gemaakt. Algemeen wordt toegegeven dat buitenge wone gebeurtenissen ook buitengewone maat regelen eischen. Mogelijk is, dat het Congres reeds vóór aanstaanden Dinsdag wordt bij een geroepen. Het radioverslag. Op duizenden mijlen afstand, te bereiken met bijna een week reizen op een snelvarend mailschip, heeft Zaterdagmiddag de plech tigheid plaats gehad van de ambtsaanvaar ding van president Roorsevelt in het Kapi tooi te Washington. De radio heeft het echter mogelijk gemaakt het verloop van de plech tigheid niet alleen in Amerika, doch ook in Australië en Europa te volgen en dank zij den KRO hebben ook wij de indrukwekkende gebeurtenis in onze huiskamer kunnen vol gen. Indrukwekkend moet de plechtigheid geweest zijn. Nooit tevoren aldus vertelde de Amerikaansche radio-verslaggever had hij, noch in Amerika, noch elders, zoo'n groote menigte bijeen gezien als dezen mid dag. Duizenden hadden een plaats gezocht op de daken van de huizen, gelegen langs den weg, dien de nieuwgekozen president Roosevelt zou volgen, toen hij zich naar het Kapitool begaf, Op stoelen en banken ston den de tienduizenden op straat om zooveel mogelijk te kunnen zien. Het verkeer in het centrum van Washington stond nagenoeg stil Tachtig microfoons waren rondom en in het Kapitool opgesteld om de geheele we reld verslag te doen var.-deze ambtsaanvaar ding en twintig luidsprekers stonden in de directe omgeving om de tienduizenden op STaat te kunnen laten hooren de plechtige eedsaflegging en de inauguratierede van Roosevelt. Vliegtuigen van leger en vloot, waarvan één eveneens uitgerust met een radiozender, en een klein luchtschip van de marine cirkel d°n bov-»n het Kanitool en een rijdende kortegolfzender volgde den stoet op weg naar het kapitool opdat geen enkel: bijzon ierheid onvermeld zou blijven. DE AARDBEVINO IN JAPAN. Officieele mededeeling over de ramp. Het Japansche ministerie van binnenland- sche zaken deelt mede, dat de officieele tel ling van het aantal slachtoffers der aard beving- en stormcatastrophe nog niet be ëindigd is. Zesenvijftigduizend menschen zijn volkomen dakloos De inaterieele schade be draagt ongeveer 14 millioen yen. Naar ver der verluidt zijn tot nu toe reeds meer dan 20U0 lijken geborgen. Met inbegrip van de vermisten bedraagt het aantal slachtoffers dus 3000. Zesenveertighonderd huizen zijn volkomen vernield, terwijl negenduizend hui zen zwaar beschadigd zijn. De Japansche Keizer heeft een miiliom yen ter beschikking gesteld voor de leniging van den nood. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. De geheele provincie Jehol in Japansche handen, olgens een bericht uit Moekden deelt het v«paüSC c.e °PPer<-ommando mede, dat de Japanscne cava'lerie in den wT i VTn °P 4 Maart in de hoofdstad van Tsjende, js binnengedrongen. Er peewen zich heftige straatgevechten af .Vol Japanners door de Chineezen van uit de hujzen werden beschoten. Achttien- uizend gevangenen werden gemaakt, w.o. zes generaals en een aantal andere hooge eieren van het Chineesche leger. Op het ommandantsgebouw te Tsjende waait de iwhkü e °°r,0ssv)ag. Voor hun aftocht n^Pben de Chineezen alle militaire maga- v.r ■ni.mJunn<s en le vensmiddelen voorrad en vernietigd Bovendien hebben zij drie brug gen opgeblazen. "f* hoovfd der Japansche troepen in Jehol. °81, h<eft aan het Japansche van oor,^sr getelegrafeerd, dat met «e bezettmg van Tsjende zich de geheele vindt n<rL i in Japansct*' be- cL v JA zu'veren nu de provin- kVAn ^^verb"if¥'en Vdn h* Chineesche OD T!)emk een ontwapening °P groote schaal op touw gezet. japanners hebben op hun opnursch de stad Lingyoen aan den Grooten Muur bezet. De Chineesche troepen bevinden zich in wilde vlucht. Vele soldaten werpen wape nen en uitrusting weg. De vrijscharen vluch ten naar Charchar. Naar verluidt zou de Chi neesche generaal Tangyoelin naar Peking zijn gevlucht. In Peking is men zeer be vreesd voor Japansche luchtaanvallen. Volgens de berichten van Japansche zijde zijn de Japansche troepen bij het binnenruk ken van de hoofdstad van Jehol op slechts ge. ringen tegenstand gestuit. De Japansche troepen rukken thans op naar Luang Pin, dat op den weg van Jehol naar Peking ligt Luang Pin zou reeds Zaterdagavond door de voorhoede van het Japansdie leger zijn bereikt. Te Peking heerscht een groote pa niek, daar men een verderen opmarsch der Ja panners vreest. De vluchtende Chineesche troepen ontkomen door de passen van den Grooten Muur naar het Zuiden. Den opper bevelhebber in Jehol generaal Tangyilin wordt verweten zijn troepen in den steek te hebben gelaten en slechts aan redding van zijn eigen persoon te hebben gedacht. Naar het Chineesche ministerie van buiten landsche zaken mededeelt zal Japan het voor nemen hebben de havens Shanghai, Nanking, Tsjifoen Tsjingwangtau met marinesold^en ten te bezetten. Deze steden worden daarom op last van het Chineesche ministerie van oorlog in staat van verdediging gebracht Even een herinnering. Sedert den weder opbloei van het Nederiandsche voetbalspel hebben we interlandwedstrijden gehad tegen België, Denemarken, Frankrijk, Ierland, Tsjecho-Slowakije, Duitschland en Zwitser land. Dat beteekent, dat ons land in de laat ste paar jaar kennis heeft kunnen maken met een groot gedeelte van het beste, wat op de Europeesche markt thuis is. Demonstreerden bijvoorbeeld de leren geen fraai spelletje, waren de Tsjechen niet verbluffend gemak kelijk in het samenspel? Beschouwden de Duitschers zich zelf niet zoo ongeveer als de sterksten in Europa? En stond het spel der Zwitsers niet op een ongekend hoog peil? We hebben kennis kunnen maken met spel, zooais in geen enkele periode ooit naar vo ren is gekomen. En alsof dat nog niet ge noeg ware, was thans Hongarije aan de beurt, het land, dat binnen enkele maanden kampioen van Europa's vasteland wil zijn en dat zich heeft voorgenomen, om na den wed strijd tegen Nederland eventjes Oostenrijk en Italië een lesje te geven. Er ging van die Hongaren een groote roep uit, zoodat ons elftal al bij voorbaat ge slagen wasHun samenspel zou bijna volmaakt zijn, hun verdediging oersterk en de voorhoede zou bestaan uit spelers, die uit eiken stand zouden kunnen scoren Daartegenover moest Nederland een elftal stellen van amateurs; een elftal, dat zonder den motor Adam zou moeten spelen Was het wonder, dat de noteeringen voor Nederland laag stonden? Nederland heeft inderdaad verloren. Op welke manier, zullen we aanstonds zein La ten we even de entourage bekijken. Om het speelveld. 't Is merkwaardig; als België komt, zou men een Stadion moeten hebben, dat vier keer zoo groot is, als het tegenwoordige Als België komt, kan slechts een klein percentage liefhebbers een plaatsje krijgen. De groote rest moet haar troost zoeken bijde radio, die zoo uitstekend door Hollander be diend wordt Doch als een ander vertegenwoordigend elftal in Amsterdam komt en men weet voor uit, dat het spel een hooger peil zal bereiken dan bij een Nederland—België-wedstnid, dan ziet men steeds weer leege plekken. Niet op de goedkoope rangen, maar juist op de duurdere. Zou daar misschien het bewijs in zitten, dat het bezoek van een Nederland— België-ontmoeting een mode, een manie is? En dat er dan een paar duizend menschen zijn, die niet om het spel komen, doch voor al om „gezien te worden", of „om er geweest te zijn"? Hoe het zij, ook nu weer waren er ledige plekken in het trotsche gebouw en ook nu weer stonden de loketten tot na den aanvang nog open. Zoodat gelukkig de opkoo- j>ers geen al te beste zaken deden. 't Spreekt vanzelf, dat de regeling weer perfect was. De verkeerspolitie had een dank bare taak en vervulde die met verbluffend gemak. De controleurs binnen de muren wa ren al even zeker van hun zaak en het pu bliek kon weer zonder moeite de zit- of staan plaatsen vinden. 't Was reeds half drie, toen de Hongaren verschenen. Een hartelijk applaus, muziek van de Draka-fabrieken en fotografeeren. 't Waren flinke boddy's van normale lengte, goed gespierd. En met een keeper, die in een veelkleurige trui gestoken was. Voor de Nederiandsche poort stelden zich daarna directde jonge H.F.C.-ers op Ter eere van v. d. Meulen had men de hope van zijn eigen club binnen het Stadion ge haald. Moeten we de rest nog vertellen? Men kent het natuurlijk. Een langdurig applaus en gejuich, het Wilhelmus eneen kleine huldiging. Dr. v. Prooye, de bondsvoorzitter, overhandigde den doelman een groote lau werkrans met oranje-blauwe-linten en sprak daarbij een kort, maar heel harteljjk woord. Toen hieven de jonge H.F.C.-ers een driewerf hoera aan voor hun clubgenoot, die 50 inter nationale wedstrijden gespeeld had Eventjes krijgen de ploegen gelegenheid, om zich los te trappen en dan is het tossen. De Hongaarsche aanvoerder is de gelukkige en laat Nederland schuin tegen de zon in spelen. Er wordt dan bekend gemaakt, dat op de links-binnenplaats Titkos speelt in plaats van Serenyi, maar in de rust werd verteld, dat laatstgenoemde toch zijn plaats had in genomen. Het zuivere konden wij niet ge waar worden. Onder leiding van den Belg Langenus stel len de volgende elftallen zich dan 02 Bij genoegz. deelname ook de 2-daagsche tocht naar den wedstrijd! (Zat erd. en Zondag.) Nederland. v. d. Meulen (H.F.C.), aanvoerder Weber Van Run (A D O.) (P.S.V.) Pellikaan Anderiessen Van Heel (L.O.N.G.A.) (Ajax) (Feijenoord) Wels v. d. Broek Van Nellen (Unitas) (P S.V.) (D H.C.) Lagendaal Bonsema (Xerxes) (Velocitas) Scheidsrechter O Langenus (België). Titkos Telekl Markos (Hungaria) (Bocskai) (Bocskai) Bihami Cseh (Nemzetti) (Hungaria) Lazar Sarosi Baratky (Ferencvaros) (Ferencvaros) (Hungaria) Biro Koranyi (III Keruleti F. C.) (Ferensvaros) Szabo (Hungaria) H 0 n g a r ij e De Hongaren zijn direct in den aanval en laten dadelijk een goed samenspel zien. Vlug gaat de bal naar Markos, die echter ver ach ter het doel schiet. En onmiddellijk daarop brengt de Neder iandsche voorhoede een bezoek aan de vijan delijke verdediging, doch de backs redden heel gemakkelijk. Ze zetten weer hun rechter vleugel aan het werk. Markos passeert zon der moeite van Run, maar zijn voorzet is heel slecht en gevaar ontstaat er niet. Even daar na schiet dezelfde speler van heel ver op het doel, doch v. d. Meulen stopt dat balletje met het meeste gemak. Een moment later dreigt er werkelijk gevaar, als v. d. Meulen gepas seerd wordt. Doch Weber kopt het leer heel mooi uit het verlaten doel! Deze serie aanvallen der Hongaren wordt eindelijk afgewisseld met een Nederlandschen aanval over den linkervleugel. Mooi brengen Bonsema en v. Nellen op en v. d. Broek krijgt een kansje. Hij schiet hard in, doch Szabo stopt het schot heel goed. Een vrije trap voor Lagendaal brengt ons doel weer in gevaar, doch de bal gaat precies over. En een tegenbezoek van v. Nellen heeft evenmin resultaat 't Spel gaat zeer snel op en neer. Pas heeft Weber weer gered, of Lagendaal brengt goed op en centert naar v. d. Broek, die heel hard over de lat schiet! Jammer, want hij had be ter nog iets verder kunnen doorloopen, zoo alleen voor den keeper staande! Doch deze mislukte aanval heeft een indirect succes. Plotseling toch begint de Oranje-ploeg beter te spelen en blijft in den aanval. Bonsema plaatst zuiver naar v. Nellen, die mist. Nog geen minuut later loet de Groninger zelf een zuiver schot, dat gestopt wordt! Langzamerhand neemt Hongarije het spel weer in handen en onze verdediging krijgt het zwaar te verantwoorden. Ze boft er bij, dat de kerels slecht schieten, zoodat doel punten nog steeds uitblijven, ook al kost het soms moeite om onheil te voorkomen. Maar v. d. Meulen en vooral Weber spelen een subliem spelletje en laatstgenoemde weet zelfs met een verren trap onze voorhoede aan het werk te zetten. Een goede aanval volgt en zoowaar krijgt Bonsema het leer vrij. Juist als hij schieten wil, pikt een Hongaar hem het leer weg en 't is corner. Hoewel deze niets oplevert, krijgt Wels den bal toch te pakken en zet ver over de verdediging naar v Nellen. Die zendt een boogbal in, waar v. d. Broek zijn hoofd onder zet en met een prachtige kopbal is het 10 voor Nederland! Er is dan 22 minuten gespeeld. Het suces werkt goed op de Nederlanders en direct volgt weer een corner, die Wels ech ter slecht plaatst. Onmiddellijk zit de rech tervleugel der Hongaren weer voor ons doel, doch succes blijft uit. En nu blijkt pas dui delijk, hoe absoluut Anderiessen er uit is, keer op keer wordt hij gepasseerd, en dat er feen goals komen, danken de Hollanders aan et slechte schieten en aan ons achtertrio. Dan komt een sensationeel oogenblik. Onze linker-vleugel brengt goed op en v. Nellen zet weer netjes voor. v. d. Broek is goed op tijd en ïost een kogel, die tegen den onderkant van de lat suist. Reeds juicht men, doch de scheidsrechter heeft geen doel punt gezien en laat verder spelen. (Van onze plaats af was het duidelijk te zien, dat deze bal zat, doch Langenus kon het zeker niet zien, hij stond er te ver af.) Nogmaals komt Nederland terug en for ceert twee corners, die met moeite wegge werkt worden. En dan treedt al weer de prachtig spelende Weber reddend op en geeft meteen door naar Lagendaal. Deze heeft den bal vrij en zal van groote afstand een koge' lossen. Daar gaat-ie! Doch ziet, een been van een Hongaar is een beletsel en ver vliegt de bal weer m 't veld 1 Dixect daarop stopt 4 Meulen een heel hard schot enkan niet goed wegwer ken. Het Hongaarsche binnentrio valt aan; v. d. Meulen loopt uit, doch Weber verspert hem den weg. En liggende op den grond weet de Hongaarsche midvoor den gelijkmaker te scoren. Na 35 minuten spelen Een leelijke tegenvaller en een geluksgoal, zooals we zelden zagen! t Spel wordt onmiddellijk kalmer van bei de kanten. Wel komt er nog een gevaarlijk moment voor ons doel, als de links-buiten tot dicht bij het doel nadert, doch de spelers beginnen zich vermoeid te voelen en als de rust aangekondigd wordt, is het nog steeds 1—1. De tweede helft. De tweede helft begint met een Hon- gaarsch overwicht en er volgen een paar zwakke schoten en een schuiver, die v. d. Meulen even moeite kost. Den gaat Wels er vandoor en lost een hoog vleugelschot, dat de keeper nog net tot corner kan verwerken Niets. Hongarije blijft sterker en valt voortdurend aan. Doch de aanvallen stranden op onze verdediging, die met verre trappen de voor- noede gelegenheid geeft tot gevaarlijke uit vallen. Langzamerhand wordt Oranje weer iets sterker en dan krijgen we een periode waar in het spel nog wel op en neer gaat. Er ko men kansen voor beide doeien, doch steeds blijven de verdedigingen meester van het veld. De mooiste kans krijgt v. d. Broek bij een pass van Wels. Een open doel heeft hij voor zich, doch hij wacht te lang en de kans is verdwenen 1 Enkele Hongaren beginnen met unfaire trucjes, wat hun vrije trappen kost. Doch deze leveren geen van alle wat op. Neder land is in deze periode absoluut sterker en elk oogenblik kan 'n doelpunt verwacht wor den. Het blijft evenwei uit en dat beteekent een kleine verslapping, die echter groot ge noeg is, om Hongarije het initiatief weer te geven. En ook zij missen een fraaie kans, als een lage voorzet van den links-buiten door de rest totaal gemist wordt. En dat met al leen v. d. Meulen voor zich. Het spel van den rechts-buiten wordt wat gemeen, en dat kost hem vrije trappen, maar Nederland bereikt er niets mee. Zelfs blijven de Hongaren sterker en zoo moet v. d. Meu len plotseling een hard schot van dichtbij stopjjen. Hij doet dat heel fraai en onmid deliijk zet de half linie onze voorhoede weet aan 't werk. Doch opnieuw is v. d. Broek te langzaam bij een goede kans. Dan gaat het spel weer gelijk op en in dit oogenblik schiet onze midvoor nog eens hard tegen de paal. Dat is pech. Doch nog grooter wordt die, als de linker-vleugel der gasten dan een aanval onderneemt. Weber denkt, dat de bal uitgaat -en valt te laat aan Een hooge voorzet volgt en v. d. Meulen kan niet bij den bal. De iinks-binnen krijgt hem wel en schiet hard in het leege doel (1—2). 21 voor Hongarije. De tweede helft is dan juist 25 minuten oud en de voorsprong is wel heel erg onver wacht gekomen. Bijna dadelijk komt een nieuw doelpunt, doch v. d. Meulen is op zijn hoede en stompt het harde schot van den mid-voor over de lat. Opnieuw blijkt Hongarije sterker, doch hoe vlot de heeren ook combineeren, de af werking der aanvallen is zeer zwak en onze verdediging voorkomt verder onheil. Zoo verstrijkt de tijd en als er nog een minuut of tien te spelen is, tracht Nederland het verloren terrein te heroveren. Er volgt een langdurige belegering van het Hongaar sche doel en er komen kansen. Doch weer zijn v. d. Broek en Lagendaal te langzaam! Doch de moed blijft er in en de spanning wordt steeds grooter. Wels rent naar voren en zet voor. Corner, v. Nellen zet die zuiver voorweer corner. Wels neemt die en een doelworsteling ontstaat. En onder deze enorme beleging fluit Langenus het einde Nabetrachting. Men zal niet kunnen zeggen, dat Neder land verdiend verloren heeft. Men zal ook niet kunnen zeggen, dat de uitslag andersom had moeten zijn. Ons gevoel zegt ons, dat een gelijk spel de meeste bevrediging had gege ven. Weliswaar waren de Hongaren technisch veel beter, doch zij hadden een groote fout; hun afwerken der aanvallen was zwak. Daaruit is dan ook te verklaren, dat beide doelpunten niet kwamen uit fraaie aanvallen, maar uit fouten van onze verdediging. Verder was de halflinie het sterkste deel van het elftal, terwijl de rest uit goede spe lers bestaat, die allen heel handig met den bal waren, doch weinig practisch nut er mee bereikten. De verdediging was niet zoo heel sterk en met een Adam in onze voorhoede was de uitslag wellicht heel anders gewor den. 't Was een homogene ploeg zonder be paalde uitblinkers. Minder prettig deed het aan, dat sommigen minder sportieve trucs toepasten, toen het niet al te best wilde vlot ten. En vooral het systeem van den keeper, die bij een eenmaal verkregen voorsprong tergend langzaam speelde, deugde niet. Ons elftal is meegevallen. Het speelde stukken beter dan tegen Zwitserland en gaf de Hongaren best partij. De verdediging was heel sterk en het is alleen jammer, dat de twee fouten ook twee doelpunten kostte. We ber was van de drie wel de beste. In de halflinie was Anderiessen heel zwak Dat vermoeiliikte de taak der backs. De beide kanthalfs deden echter weer prima werk en aan hen is het mede te danken, dat Honga rije niet meer succes had. En dan onze voorhoede. Wels was wel de beste, doch hij kreeg veel te weinig te doen. Zijn collega v. Nellen kreeg veel meer ballen en deed daar steeds iets goed mee. En ook Bonsema speelde weer een goede. gave partij. v. d. Broek en Lagendaal waren de zwak ste. Allebei zijn ze steeds te langzaam ge weest en allebei steunden ze hun nevenspe lers heel slecht Resumeerende: een zeer goede wedstrijd, die op hoog peil stond van het begin tot het einde En al moge Nederland verloren heb ben, het spel was en bleef zeer voldoende. Het had een groote bekoring boven dat der Hongaren: terwijl de laatsten wiskundig zuiver eiken bal plaatsten, kreeg men van Nederland de meest verrassende en daardoor gevaarlijke aanvallen te zien. Langenus leidde weer kalm en zeker, 't Was alleen jammer, dat het tweede doelpunt door hem niet geconstateerd werd. Wellicht was de uitslag totaal anders geweest. Maarwij kunen tevreden zijn met dit spel. Waarbij wij er tenslotte nog op willen wijzen, dat de Nederlanders, ondanks min dere successen, steeds een tikje beter begin nen te jaelen. Wat zeer hoopvol is. GEJUS VAN DER MEULEN GEHUTDIOD. Zijn mooiste geschenk. Het is gisteren, aldus de Crt., een onver getelijke avond voor onzen internationalen doelverdediger Gejus d. Meulen geweest. Reeds uit de hartelijke toejuichingen die gis termiddag voor den aanvang van den wed strijd bij het betreden van het veld zijn deel werden, bleek de groote populariteit van den man, die zooveel gedaan heeft voor bet Ne deriandsche voetbal in het algemeen en voor het Nederlandsch elftal in het bijzonder. Doch hoe hartelijk men gistermiddag ook juichte, dat alles viel in het niet bij de wijze waarop men hem gisteravond aan het offici eele diner in 1'Europe, waaraan zoowel de Nederiandsche als de Hongaarsche spelers aanzaten, heeft geëerd. Het begon met «v rede van den K. N. V. B.-voorzitter dr. D. J. van Prooye, die hem tot voorbeeld stelde van wat een goed sports man dient te zijn. Hij schetste de verdiensten van den H.F.C.'er niet alleen op het veld, maar ook daarbuiten en het was den K. N. V B dan ook een behoefte, een stoffelijk blijk van zijn waardeering.te geven. Een prachtig zilveren theeservies legde daarvan getuige nis af. Doch dr. Van Prooye was slechts de eer ste van een geheele rij sprekers, die allen uiting gaven aan hun hoogachting voor den sportsman, die vijftig maal het Nederiand sche doel op zoo'n waardige wijze had ver dedigd. Nadat de Hongaarsche bondsvoor zitter niet had nagelaten ook zijn waardee ring te uiten en deze waardeering vergezeld deed gaan van een fraai souvenir, was het woord aan den heer K. J. J. Lotsy, die den H. F. C.'er v. d. Meulen naar voren bracht. Want Gejus moge een waardig vertegen woordiger van onze kleuren zijn, als club man is hij voor de „Good Old" onmisbaar. Namens de T.C. van den K.N.V.B. bood de heer Lotsy hem daarop een Delftsch bord aan, waarop alle wedstrijden staan vermeld waaraan v. d. Meulen heeft deelgenomen, het geheel bekroond metde H F C.-vlag. Oud-aanvoerder ir. H. Denis herinnerde aan vroeger dagen en vertolkte de gevoelens van de vele internationals, waarmede v. d. Meulen door al de jaren heeft samenge speeld Namens zijn tegenwoordige en vroe gere vrienden uit het Nederiandsche elftal overhandigde hij hem een zilveren brood- mand, „die je hopenlijk, als je eenmaal ge trouwd bent, reeds bij het ontbijt ons allen zal doen herinneren. Wij hebben nog een anderen opzet met dit cadeau gehad. als je je 75en wedstrijd achter den rug hebt. zullen wij iets voor de lunch verzin nen." Dr. Spoelder, de voorzitter van H.F.C., vertelde, hoe hij den jubilaris als mensch had leeren waardeeren. Hij bracht ten slotte het mooiste cadeau voor den ontroerden Gejus mee: het eere-lidmaatschap van H. F. C. Donderende toejuichingen begeleidden deze mededeeling. Het zou moeilijk zijn al het gesprokene en alle goede wenschen te memoreeren; genoeg zij te vermelden, dat de heer J. J. v. d. Berg niet alleen namens het Stadion, maar ook als vriend tot hem sprak, dat de heer H. W H. Herberts de gevoelens van de K. C. vertolk te, terwijl de heer G. J. Nijland namens de Amsterdamsche Sportpers het woord voerde. Toen was het oogenblik voor Gejus v. d. Meulen gekomen om dank te brengen aan al degenen die dezen avond tot een onvergetelij- ken voor hem hadden gemaakt. Hij dankte den Bond, de T. C., zijn medespelers, ge tuigde van den goeden geest die nu weer in het Nederlandsch elftal heerscht en waaruit zooveel kracht geput wordt voor het spelen van wedstrijden zooals gistermiddag, hij dankte allen, maar het meest dankte hij toch den voorzitter van H. F. C., die hem het mooiste gegeven had, dat men hem had kun nen schenken. Eén man vergat hij echter niet: die man was Bob Glendening. Wat deze trainer voor hem geweest is, weten de insiders maar al te goed en het deed daarom zoo goed aan, toen Gejus hem bedankte en hem bovendien een souvenir aanbood. En buiten de deur van de zaal luisterden stilletjes weggescholen een lief blond meisje, dat zich de verloofde van onzen nationaleri doelverdediger mag noemen, en een trotsche vader en moeder. De eerste elftallers van de Alkmaarsche Boys hadden bezoek van K. F. C. III en wis ten in een meer spannenden dan fraaien wed strijd. ten slotte nog met 41 te winnen. Elders in dit blad, hierover een verslag. Het vierde elftal bracht een bezoek aan C. S. V. III en ieed vooi de afwisseling weer eens een nederlaag Met een 6—1 overwin ning bleven de Castricummers baas in eigen huis. De junioren hadden bezoek aan de Z F. C. b-junioren en hier had de wedstrijd een eigenaardig verloop Hier weraen niet min der dan 7 strafschoppen uitgeoeeld, 4 aan Z. F. C. en 3 aan de Boys jeugd, die er slechts één van wist te benutten Of het aantal van 7 uu gerechtvaardigd was. óf de scheidsrechtci een te strenge uit- deeüng had gehouden, zullen we maar in het midden laten. De Boys junioren wonnen ten slotte met de merkwaardige cijfers van 87,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7