jaar gevangenisstraf. Het Hof veroordeelde den monteur gister tot twee jaar gevangenis straf. DE Rr 1FOVERVAL IN DE WESTER STRAAT TE AMSTERDAM. Verdachte vrijgesproken. Op 22 September j.1. werd een behanger Wegens poging tot diefstal, voorafgegaan door geweldpleging, door de rechtbank ver oordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. De man werd er van verdacht in Maart van het vorige jaar een oude vrouw in de Westerstraat te hebben overvallen. De dader was 's middags de woning van de weduwe K. Peters onder een voorwendsel binnenge komen. Na een gesprek had hij haar met een stuk ijzer op het hoofd geslagen. Luid gil lend wist zij de aandacht van voorbijgangers te trekken. De dader nam de vlucht. Den volgenden dag werd de behanger ge arresteerd. De man ontkende en teekende, toen hij door de rechtbank werd veroordeeld, hooger beroep aan. De procureur-generaal eischte bevestiging van het vonnis der rechtbank. Twee maal wees het Hof een interlocutoir arrest, waarbij werd bepaald, dat nog nieu we getuigen dienden te worden gehoord. In beide gevallen persisteerde het O.M. bij zijn eisch Een hoofdgetuige in deze zaak was een buurvrouw, die tegenover de weduwe Peters woont. Zij verklaarde, dat zij verd. uit de woning had zien komen, doch hoewel zij in andere gevallen steeds direct naar de po litie liep, had zij in dit geval twee dagen gewacht. Gister wees het Hof arrest en sprak den verdachte vrij van het ten laste gelegde, daar het Hof niet de overtuiging heeft, dat verd de daad heeft gepleegd, DE GEFANTASEERDE OVERVAL TE NUMANSDORP. Verdachte tot drie weken genis veroordeeld. Voor den politierechter te Dordrecht had /ich Zaterdag te verantwoorden de landar beider A. v. L. te Zuid-Beijerland, beschul digd van het doen van een valsche aangifte De Crt. herinnert dat de man in het begin van dit jaar, kort na den moord op den landbouwer De Reus, te Numansdoro, aan gifte deed van een tweeden overval, die ech ter verijdeld zou zijn. Uit het ingestelde po litieonderzoek bleek toen al spoedig, dat een en ander gefantaseerd was. De verdachte, die verstek liet gaan, werd veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf. gevan- ïeidsredenen voor den dienst afgekeurd en hij werd daarom alleen veroordeeld voor den tijd van zijn voorloopige hechtenis, 19 dagen POGING TOT DOODSLAG OP EEN JACHTOPZIENER. Op 1 December j.1. ontdekte de jachtop ziener K. uit Wassenaar, dat een viertai per sonen in de duinen zich op verdachte wijze ophielden. Toen zij K- bemerkten, gingen zij er van door, doch plotseling keerde een hun ner zich om en loste uit een revolver eenige schoten op den jachtopziener en diens hond, die evenwel niet door de kogels werden ge troffen. Er had een achtervolging plaats waarbij de jachtopziener er in mocht slagen, een der vluchtelingen te arresteeren. Tegen dezen, een zekeren K., werd proces-verbaal opgemaakt wegens het loopen over verboden grond. Den volgenden dag slaagde de re cherche er in een 26-jarig hoefsmit C. N. aan te houden. Na huiszoeking werd in den tuin van diens woning een revolver opge- graven. Verdacht van poging tot doodslag is termorgen voor de Haagsche rechtbank tegen N. een gevangenisstraf geëischt van drie iaar en zes maanden. OPLICHTING NA VALSCHE VOOR SPIEGELING OMTRENT EEN HUWELIJK. Gisteren stond voor de rechtbank te Almelo terecht de 41-jarige B. B., zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans gedetineerd te Haar lem, die betrokken is bij de schaking te Los ser, het vorig jaar gepleegd. B. heeft daar een meisje na valsche voorspiegelingen om trent een huwelijk dat hij met haar wilde sluiten, met zich mede weten te lokken. Een week nadien werden beiden op verzoek te Bergen op Zoom aangehouden. Toen B. in Twente vertoefde, heeft hij voordat hij Los ser bezocht een familie te Wierden opgelicht door eveneens haar dochter voor te spiege len, dat hij met haar in het huwelijk wilde treden. Deswege stond hij ook terecht. Tegen B„ een bekend recidivist, werd 3 jaar gevan genisstraf geëischt. DE JUWEEI END1EFSTAL BIJ DR. IR. PHILIPS TE S-GRAVENHAGE Het O.M. eischt tegen den mede plichtigen Al 214 iaar gevangenisstraf Men herinnert zich den geruchtmakenden diefstal op 24 Jun van het vorige jaai ten huize van dr. Philips aan de van Hogen houcklaan te 's-Giavenhage, waarbij een groot aantal gouden en platina sieraden, als mede geldsbedragen waaronder 998 Engel eche gouden ponden werden gestolen. De verdenking viel spoedig op een gewezen huisknecht L D een Oostenrijker, die vroe ger in arrest werd gesteld, doch tijdens het voorloopig onderzoek werd vrijgelaten, aan gezien de rechtbank toen geen voldoende termen aanwezig achtte om den man als verdacht van dezen diefstal langer in het Huis van Bewaring te houden. De vreemde lingendienst heefi D. daarna over de grens geleid Ook de medeplichtige de schoenmaker A M eveneens een Oostenrijker moest wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten worden gesteld. Ook M. is toen door de politie over de grer-s geleid. Na eenige dagen werd de politie door de grensautoriteiten in kennis gesteld dat M. wederom in ons land was teruggekomen en spoedig werd zijn aanwezigheid in Den Haag opgemerkt Toen M. op 28 November 1932 zijn schre den richtte naar een perceel aan den Schenk- weg, waarin hij vroeger als filiaalhouder had gewoond zat de politie hem op de hie len en werd het pand gedurende ziin aanwe zigheid streng bewaakt Zoodra M. zich op straat vertoonde, heeft de recherche hem ge arresteerd. Mer. kwam toen tot de verrassen de ontdekking dat de arrestant in het bezit van een gedeelte van den gestolen buit was, Het bleek toen dat het gestolene onder den vloer van de keuken was begraven. Intusschen was de naar Weenen uitge weken D. gearresteerd en deze legde een be kentenis voor de iustitie aldaar af. Daar uit kvering aan de Nederiandsche justitie niet mogelijk bleek is D. door de Oostenrijksche justitie tot 1 jaar zware kerkerstraf veroor deeld Verdacht van medeplichtigheid heeft de Z> jarige schoenmaker A M. gistermiddag voor de Haagsche rechtbank terecht gestaan. Er werd 2 jaar en 6 maanden gevangenis straf tegen hem geëischt. ROTTERDAMSCH RAADSLID VEROORDEELD. Voor den Rotttrdamschen politierechter heeft het communistisch gemeenteraadslid W H Reuderink terechtgestaan terzake op ruiïng. Bij een uitzetting in de Warmoes straat had hij gesproken en toen een agent tot doorloopen aanmaande had de heer Reu derink gezegd: „Staan blijven, tot ik uitge sproken ben." Overtenkomstig den eisch werc verdachte tot tien dagen hechtenis veroor deeld. DIENSTWEIGERING. Voor den Krijgsraad te 's-Hertogenbosch hebben terecht gestaan wegens dienstweige ring R D. uit Oude-Niedorp; J. M S. uit Amsterdam; E. van L. uit N. Scharwoude P. G. de B. uit Hoogwoud, allen 19 jaar en dienstplichtig en ingedeeld te Amersfoort. Conform den eisch werden de beklaagden veroordeeld tot 10 maanden gevangenisstra met aftrek van voorloopige hechtenis mei ontslag uit den dienst- Beklaagde de B. «eken u wagens f vs*A SBiwtwland DE ZAAK MRS. FERGUSON SNIPES. De dames J. Brandt Corstius—Krol, T. v Berkum en W. A. van Sonsbeek, schrijven ons: De ruim een week geleden door ons gepu bliceerde oproep aan het Nederlandsche volk om adhaesie te betuigen met ons telegrafisch verzoek om gratie voor de ter dood veroor deelde, zwangere Mrs. Ferguson Snipes, heeft tengevolge gehad, dat in een week tijds 23.000 personen instemming betuigden. Des betreffend telegram werd inmiddels naar den gouverneur van Columbia verzonden en zal door een brief worden gevolgd, terwijl de handteekeningen den Amerikaanschen ge zant zullen worden aangeboden. OP EEN OVERWEG DOOR EEN TAXI AANGEREDEN. Van de twee be\aarde slachtoffers de man overleden. In den nacht van Maandag op Dinsdag om twaalf uur zijn te Dordrecht op den spoorwegovergang bij Krispijn de bejaarde echtelieden Smitshoek, wonende in die wijk, door een taxi aangereden en zoo zwaar ge wond, dat zij naar het gemeente-ziekenhuis moesten worden vervoerd. Daar is de man hedenmorgen overleden. De voetrem van de taxi bleek bij onderzoek niet te functioneeren. gewonden motorrijder. De auto werd in be slag genomen. (Tel.) VERKEERSONGEVALLEN. Vierjarig kind overreden en gedood. Gitseravond geraakte te Hedel (N B.) hei vierjarig dochtertje van den heer W. Hof- mans op den Rijksweg onder een in volle vaart voorbijrijdende auto. Het kind werd met verbrijzelde schedel opgenomen en over leed na enkele oogenblikken. BRAND Brand in Amslelrust. De bekende buitenplaats Amstelrust aan den Amsteldijk bij Amsterdam is in den af- geloopen nacht door brand geteisterd. De in het sousterrein wonende huisbewaarders van Vuren waren reeds geruimen tijd naar bed, toen zij tegen half twee werden wakker- geklopt door een chauffeur, die met zijn wa gen langs den Amsteldijk reed. De vlammen sloegen toen reeds aan den achterkant op de bel-étage uit. De brandweer wist het voorgedeelte van iet gebouw te behouden. De achterzijde van iet gebouw is deerlijk gehavend. Het sous- terrain, de bel-étage, de daarboven gelegen verdieping en de vliering brandden uit. KORTE BERICHTEN. De heer A. N. Vaandrager heeft In een gisteren gehouden hoofdbestuursvergadering zijn herbenoeming tot voorzitter van den Bond van Melkveehouders aanvaard. De Eerste Kamer is in openbare verga dering bijeengeroepen tegen Dinsdag 14 Maart, des n.m. half twee. De marechaussee te Boxmeer heeft Maandag een vrachtauto aangehouden, af- comstig uit Bergen (L), welke ruim 4800 pond Duitsche margarine bevatte. Op den auto werden eenige schoten gelost. De chauf feur wist in de duisternis te ontkomen. De burgemeester van Velsen heeft geen toestemming verleend tot het vertoonen van De matrozen van Cattaro. De kommiezen van Budel hebben Maandag een vrachtauto aangehouden, na dat men er in geslaagd was den auto in een versperring te doen rijden, waarop 2000 K.G. van uit België binnengesmokkelde sui ker was geladen. Auto en smokkelwaar werden in beslag genomen en tegen den be stuurder is proces-verbaal opgemaakt. BESCHONKEN ACHTER HET STUUR? Gisteravond tusschen half elf en elf uur gebeurde op den Delftweg onder Overschie een ongeluk met bijzondere gevolgen. Om streeks half elf reed op genoemden weg een zekere H. G. v. d. Meele op zijn motor in de richting Rotterdam. Op de duo zat mej. C Brinkman, evenals de motorrijder uit Rotter dam afkomstig. Op een gegeven oogenblik zag de motorrijder dat uit de tegenoverge stelde richting een auto naderde, die slinge rend over den weg reed. v. d. M., die bang was dat hij door den auto zou worden aan gereden, bracht zijn motor onmiddellijk tot stilstand met de bedoeling om even te wach ten totdat de auto voorbij was. Hij werd ech ter, terwijl hij nog op zijn motor zat, door den auto gegrepen. Het motorrijwiel werd totaal vernield, terwijl v. d. M. een ernstige wonde aan zijn knie kreeg. Het meisje, dat op de duo zat, werd ook tegen den grond ge stingerd, doch zij kwam met den schrik vrij Een wielrijder, die het ongeluk zag, merkte ook op dat de autobestuurder in volle vaart doorreed, doch gelukkig kwam er een tweede automobilist achter den eersten wagen aan zoodat de wielrijder, een zekere Van Kempen gelegenheid kreeg den eersten automobilist te achtervolgen. Er volgde een wilde jacht op den autobestuurder, dien men vrij spoe dig had ingehaald en dien men dwong terug te rijden. Nauwelijks was hij daar aangeko men of hij trok zijn jas uit en begon met v K. te vechten. De worsteling was zoo hevig dat beide mannen blijkbaar niet wisten waar ze zich bevonden, zoodat zij in de Schie rol den en onder water verdwenen. Gelukkig waren in dien tusschentijd zooveel hulpvaar digen en nieuwgierigen bij de hand, dat men er, zij het dan ook met groote moeite, in sla gen kon de mannen weer op het droge te brengen. De autobestuurder bleek dronken te zijn. Hij werd door de inmiddels gearri veerde politie van Overschie naar het bu reau gebracht, doch daar weigerde hij iets te zeggen, zoodat men hem onmiddellijk op sloot. De wielrijder v. K. was inmiddels onderge bracht in café Welgelegen, vanwaar men hem spoedig eveneens naar het bureau Overschie vervoerde. Daar werd hij van droge kleeren voorzien. De motorrijder, aan wien inmiddels nog geen hulp was verleent werd met zijn meisje, dat begrijpelijk zeer ontdaan was, in den auto van den dronken chauffeur eveneens naar bet tra reau geveerd Uier verlaende men de eerste hulp a^n des Belgische reglement geen, doch volgens het Nederlandsche reglement wèl een doelpunt was! Het Belgische reglement gaat van de stel ling uit, dat, zooals gezegd, de lijn 1214 M. breed is. Nu zijn echter de lijnen in het Stadion slechts 5 c.M. breed. Daar het Bel gische reglement voorschrijft, dat de bal ge ïeel en al het vlak, gevormd door de b u i- t e n zijde van dwarslat en doelpalen aan den kant van het net dus overschreden moet hebben, moet de bal in het Amsterdam- sche Stadion 714 c.M. over de doellijn zijn om een doelpunt op te leveren! Hoe klopt dat roet de internationale bepalingen? Het merkwaardige is, dat deze afwijking van het Belgische reglement, die op een blijkbaar onjuiste officiëele verklaring van de F.I.F.A berust, bij dt spelregelcom missie van den K.N.V.B. onbekend is. Een andere afwijking, die niet in overeen stemming met de Engelsche reglementen en ook niet met ons reglement is, stelden wij vast bij het ingooien. De heer Langenus wil hebben, dat men den bal over het hoofd in gooit en dat men hem boven het hoofd reeds moet los laten. Dit is bij ons niet voor geschreven. De heer Langenus bestrafte spelers, die den bal over het hoofd ingooiden doch hem eerst vlak voor hun gelaat los lieten, zooals spelers in Engeland herhaaldMijk doen. Het is overigens wel jammer, dat ook bij internationale wedstrijden geen overeenstem ming bestaat omtrent het aanvallen van den doelverdediger. De opvatting van den heer Langenus stemde b.v. niet overeen met die van den Engelschman Rous, die den wed strijd tegen Zwitserland heeft geleid. Wij laten daarbij in het midden, welke opvatting juist is. Spoct Biljarten. WEDSTRIJD TE Z.-SCHARWOUDE. Bij den gehouden biljartwedstrijd in het lokaal van de biljartclub O. K. K. te Zuid Scharwoude tegen „Royal" te Alkmaar was Robben pnt. brt. hs. gem. 46 27 7 1.70 A. Kramer 125 27 14 4.63 Blom 100 42 10 2.38 Nijman 75 42 7 1.78 Hartog 113 42 15 2.69 Swager 125 42 20 2.97 L. de Vries 57 51 8 1.83 C. de Vries 100 31 22 3.22 V. der Vliet 43 19 6 2.15 P. Hagenaar 125 20 29 6.25 WEDSTRIJDEN TE N.-SCHARWOUDE K o 1 v e n. Ie klasse. C. Langedijk 251 p. T. Pranger 231 p., G. Hop 202 p. 2de klas se. G. Deutekom 251 p., C. Pranger 241 p. T. Kostelijk 233 p.. G. Langedijk 216 p., K. Boot 216 p., L. Dekker 210 p., K. Langedijk 204 p., J. Bakker 192 p. 3de klasse: S. Tim merman 204 ip., C. Langedijk 163 p., C Kuiper 152 p., H. Kuiper 146 p., K. de Vries 141 p., J. Ootjers 137 p. B i 1 j a r t e n: le klasse. I. K. Langedijk 2. C. Swager, 3. C. Langedijk Cz., 4. C. Langedijk Pz., 5. T. Kostelijk, 6. T. Pranger, 7. G. Langedijk, 8. K. Boot, 9. G. Hop. 2de klasse. I. P. Deutekom, 2. J. Bakker 3. G. Deutekom, 4. C. Langedijk, 5. J. Klif fen, 6. L. Mallekote, 7. P. Blokker, 8. H Tanssonius, 9. L. Dekker, 10. J. Ootjers, 11 D. Kansen, 12 S. Timmerman, 13 C. Pran ger, 14. H. Kuiper, 15 K. Wagenaar, 16 K de Vries, 17 Jac. Prijs. Voetbal. HEEFT V. D. BROEK ZONDAG EEN TWEEDE DOELPUNT GEMAAKT? De heer C. J. Groothoff schrijft aan de N R. Crt.: Volgens meening van velen, die op de hoogte van het door de Hongaren in de eerste helft van den wedstrijd verdedigde doel zaten, heeft Nederland in deze helft door v. d. Broek een tweede doelpunt ge maakt, dat door den scheidsrechter niet toegekend. Het betrof hier een schot, dat vlak onder de lat door ging. De bal beroerde even den bovenkant van het net, hij werd toen door den doelman weggewerkt. De heer Lan genus heeft dit niet kunnen constateeren daar hij recht voor het doel stond. Het eigen aardige is echter, dat de heer Langenus zelfs indien hij het zou hebben gezien, geen doel punt zou hebben toegekend, daar op dit punt het Nederlandsche reglement, dat in overeen stemming is met het Engelsche, afwijkt van het Belgische reglement, dat blijkbaar door de heer Langenus wordt toegepast. Dit laat ste bleek ook uit enkele andere beslissingen. In het Belgische reglement staat, dat de doellijn even breed moet zijn als de doel palen, derhalve 1214 c.M. en dat een doel punt eerst is gemaakt als de bal geheel over den achter kant van de doellijn is geweest In het Nederlandsche reglement staat even wel, dat de bal over de b i n n e n zijde de naar het veld gekeerde zijde van de doel lijn geweest moet zijn, om een doelpunt te kunnen erkennen. Dat maakt dus een ver schil van 12J* c.M. De bal is wel over de voorzijde van de doellijn geweest, daar hij het net achter den paal aanraakte, doch niet over de «chterzijde, zoodat het volgens het JCuust en Wetenschap SYMPHONIEORKEST. Er worden weer pogingen aangewend om in onze stad een symphonieorkest op te rich ten. Eén van die pogingen is geweest het af leggen van bezoeken bij hen waarvan men wist dat zij een strijk- of blaasinstrument be spelen. Behalve die personen zullen er nog wel anderen ook zijn die men niet bereiken kon omdat daarvoor rijd ontbrak. Die er mede bekend zijn, komen a.s. Woensdag avond 8 Maart, kwartier over 8, in de bovenzaal van hotel de Toelast, Lange- straat, en zij die men niet heeft kunnen be zoeken en er desondanks iets voor gevoelen, zullen Woensdagavond eveneens zeer wel kom zijn. Het doel dier bijeenkomst is om tot de oprichting van een symphonieorkest te komen dat onder leiding zou staan van Willy Kohier, den bekenden dirigent van St. Louis. Mocht het zoover komen, en met goeden wil en eensgezindheid is dat toch wel te bereiken, dan zal men bij e/entueele uit voeringen geen geleende krachten vragen. De bezetting van het orkest wil men dus vormen door de werkende leden. Die leden behoeven nu juist geen Alkmaarders te zijn, personen uit de omgeving, die met het plan sympathiseeren en een instrument bespelen, kunnen zich ook als werkend lid aanmelden. A. K. CORRESPONDENTIE. Een der vele lastig gevallen inwoners van de stad Alkmaar en Een werklooze. Is U nog steeds niet bekend dat ingezonden stukken nooit geplaatst worden als de Redactie de naam van de schrijvers niet kent? Red. Al km. Crt. JjtQZ&mde*i Stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). St.-Pancras, Maart 1933. DE NOOD IN DEN TUINBOUW. Zeer geachte Heer Redacteur, Beleefd verzoekt ondergeteekende een plaatsje in uw veelgelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. De tuinbouwer heeft dagen gekend in de mobilisatie dat de aardappelen en de ver schillende koolsoorten bepaald duur waren. Zoowel in 't binnenland als in 't buitenland was gebrek en het scheen alsof er nooit ge noeg kon worden geteeld. Diezelfde tuin ders weten ook, dat .wanneer er gebrek was aan een bepaald product in 't buiten land, de prijzen omhoog gingen, zoo zelfs dat menige huismoeder in 't binnenland dit niet meer kon koopen. Het gevolg hiervan was, dat de stedelin gen in de verschillende groote steden hun ne monden begonnen te openen en weldra was men er in Den Haag van doordrongen en binnen enkele dagen vernam de tuinder, dat er een bepaald percentage in 't binnen land moest blijven voor een door de Regee ring vastgestelden prijs, waarna de rest werd uitgevoerd. Dat zoo'n bepaalde re geling voor de verbruikers hier te lande met open armen werd ontvangen, behoeft geen betoog, doch de tuinders dachten hier geheel anders over. Immers wanneer b.v de aardappelen ter veiling gebracht, twaal» gulden konden opbrengen, voor welken prijs ze in 't buitenland konden worden de. plaatst, moest de consument in 't binne land dezen prijs ook betalen. Een regelin» van hoogerhand was weldra voor elkaar de telermocht b.v. 40 pet. voor t buitel land veilen en de resteerende 60 pet vo 't binnenland, waarvoor dan b.v. inpla van twaalf, acht gulden werd gegeven Dergelijke uitvoerverboden drukten ook bijna alle groentesoorten en hébben den m-Z ducent tientallen duizenden guldens pekc*? Toch hoorde men hieromtrent onder <fe tui»! ders geen wanklanken, omdat begrepen werd dat in ons lan J ook moest worden gegeten om de doodeenvoudige reden dat er door1 elkaar nog een loonende prijs kon worden He dongen. Wanneer een tuinder „rond" fc*» komen, dan is hij tevreden, dan klaagt hH niet. Een ieder had één of meerdere arbeider* in dienst, welke laatsten een goed loon konden verdienen en genoegelijk ^ezamelijk arbeiden de snelde de tijd voort. Mocht er al eens een jammerkreet opstijgen, dan was dat mis schien wel over de hooge belastingen die" moesten worden opgebracht. Hoe geheel anders gaat het nu. Hij die noo baas genoemd zou kunnen worden »a»t alleen naar den akker, de knecht, die al jan» ge'eden ontslagen moest worden, omdat zWn loon niet meer kon worden betaald, 2 noodgedwongen stempelen en het land g». lijkt meer op heide dan op eens vruchtbar.. teeltgrond. uc"«>aren Door alle zorgen aan bemesting bentan ting en bewerking besteed, heeft de' na harden arbeid eertijds eigendommen ku elkaar gewerkt, en thans hebben zij die od dezelfde manier zien wegsmelten. Nu geen geld meer voor bewerking en be mesting en het heeft immers geen zin meer wat er ook op moge groeien, het is toch om verkoopbaar. Met de wanhoop nabij staan zij wederom voor een nieuw seizoen. Er zal weer gespit geploegd, bemest en gezaaid moeten woraen' maar hoe en waar moet het geld voor dit alles vandaan gehaald worden? Zou de regeering diezelfde tuinders, die in de mobilisatie het Nederlandsche Volk heb ben gevoed, nu vergeten? Het is wel bijzon- der hard, maar het antwoord hierop is: ja. De tuinder wordt vergeten, hij is overbodig, althans dit schijnt zoo. Zeker er is hulp geko! men, dat is waar, eerst credieten, toen rente- looze voorschotten en tenslotte is er een toe slag op bepaalde producten gegeven. Uit dit alles blijkt al zeer duidelijk, dat de regeering niet is doordrongen van den ern- stigen nood, welke hier heerscht. Indien zij dat wel ware. was er zeer zeker al eerder een meer afdoende regeling ter bestrijding van den nood voo den tuinbouwer geweest. Juist hierom is m.i. de tijd gekomen, dat de tuinbouwer zijn afgevaardigden gaat kiezen voor de Tweede Kamer. Deze zullen daar als terzake deskundig inlichtingen moeten ver strekken omtrent den barren nood en zij zul- len met gegevens moeten komen, hoe hierin zal kunnen en moeten worden voorzien. Wie kan de belangen van den tuinbouw beter be- oordeelen en voorstaan en den nood schetsen dan een tuinder zelf? Zelfs een goed gesala rieerd persoon, die dagelijks met den blinder omgaat, kan dat niet, om de eenvoudige reden, dat hij het zelf niet aan den lijve voelt, Neem als voorbeeld een zakenman in Alk maar of waar dan ook, hij mist zijn klanfen, zijn zaken gaan niet, hij weet ook, dat het aan den Langendijk en Omstreken slecht is, maar hoe slecht het er is, weet hij niet. Dat weet niemand anders dan de betrokken per soon zelf. Nu alles zoo is geloopen, hebben de werk gever en de werknemer begrepen, dat zij één zijn. De arbeider, noodgedwongen stempelaar, wil werken en de tuinbouwer heeft werk voor hem. Met dit laatste als voorbeeld zal men het ook gezamelijk eens moeten zijn. dat èn de werkgever èn de werknemer straks dien zelfden tuinder-afgevaardigde voor de Twee de Kamer moeten stemmen. Van welke richting of kerkgenootschap men ook moge zijn, doet niets terzake, het gaat om een stukje brood, wat al jaren niet *an worden verdiend. Men behoeft geen opruier of gewddenaa te zijn, daar bereikt men nergens °f mok iets mee en een dereelijke geest heerscht m ook niet. Met den nood onder de oogen oe regeering te brengen en met goed opgeK"* plannen ter leniging, zullen we ons doel reiken n.1. met werken brood voor oM onze gezinnen te verdienen mits a» ow vengemeld-vertegenwoordigers in de w® eveneens harde werkers onze belaag behartigen. Moge het echter blijken, dat de P0''" ef. hier niet buiten kan blijven, goed, da? schillende tuinders van verschillende nc gen, het gaat tenslotte om den tuinder en niemand anders. AiSt Ook zal het niet hinderen, wanneer straks één door ons gekozene in I Ook zal het niet hinderen, wanneer straks één door ons gekozene in Den n niet weet of het de of den moet zijn en een d aan 't eind van een lettergreep staan dan wel een t of andersom, hij mo" nooden durven schetsen en die zijn er. Geachte Hee/ Redacteur, nogmaals m welgemeenden dank. Hoogachtend, TJ. KOELEMEIJ St. Pancras. „Ken Je ook een werrekelooee bokser hellepe, baas V •Poe. Ik zou wel eens willen weten wanneer Je het laatst gewerkt öebt V ..Oe laatste keer dat een vent het verdraaide om me wat te gewa* tPaartB? StowwL

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8