Alkmaarsche Courant buitenland binnenland Honderd vijf en dertigste Jaargang. WOENSDAG 8 MAART. de financieele crisis in amerika. malversaties bi i de keulsche spaarbank „familienschutz". Daders gearresteerd. LANDRU, DE MOORDENAAR. No. 57 1933 DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Samenwerking Frankrijk Enge land. De Parijsche correspondent van de Times Weet te melden, dat de Fransche reg 8 bereid is tot samenwerking met Engean teneinde te trachten de ontwapeningsconfe rentie te redden. De overwinning van rli e in Duitschland heeft de Fransch Duitsche verhoudingen gewijzigd. Frankrijk is beslo ten ter ontwapeningsconferentie geen weder- bewapening van Duitschland toe te laten, doch Vast te houden aan het bekende veilig heidsplan. Naar Fransche meening is thans njet ccn vij f-mogendheden-con terent ie nood- zakelijk doch samenwerking tusschen Frank rijk, Engeland en Amerika, die zoovele be langen gemeen hebben. Noodgeld met ingang van 10 Maart. Het door het Amerikaansche staatsministe- fie van financiën goedgekeurde noodgeld, dat in alle staten geldig zal zijn, zal met ingang van 10 Maart door de clearing-houses wor den uitgegeven. Het noodgel 1 zal gedekt zijn door bankdeposito's. De beschikking van het staatsministers houdt overigens de ieserve in, dat de permissie noodgeld uit te geven ieder oogenblik kan worden teruggenomen, in geval het ministerie intusschen een gemeen schappelijk plan voor ae financieele consoli datie van net geheel© bondsgebied moch* hebben uitgewerkt, dat onverecnigbaar zou zijn met de clearing-house-certificaten. Aangenomen wordt, dat het staatsministe- rie voor financiën zulk een plan reeds voor 10 Maart zal uitwerken. Maatregelen in den staat New York. Het parlement van den staat New York heeft den gouverneur van den staat, Leh- mann, voor den duur der crisis diriatoria'e volmachten op financieel gebied verstrekt. De staat New York zal waarschijnlijk eigen noodgeld uitgeven, daai de door het Ciearing-house te New York voorgenomen emissie van noodgeld op dekk ngsmoeiiijk- ueden bij de banken stuit De meeste banken der Vereenigde Stagen zijn thans slechts geopend voor de afwikke ling der weinige door het staatsministcrie toegelaten transacties. De goedkeuring der voorstellen vau Poosevelt door congres ver zekerd. President Roosevelt en de leden van het kabinet zijn thans bezig de Boodschap op te stellen, welke Donderdag in het Congres zal worden voorgelezen. Het is zeker, dat alle voorstellen van Roosevelt op de snelst moge lijke wijze zullen worden aangenomen De democraten hebben tot stemdwang besloten De minister van Financien heeft verdere vergemakkelijkingen toegestaan voor de banken met betrekking tot de uitbetaling van loonen, crisisbetalingen, levensmiddelen transporten, ten einde vitale functies te waarborgen. Plannen van de Amerikaansche regeering. In welingelichte kringen wijst men op ver schillende teekenen, die erop duiden, dat de Amerikaansche regeering voornemens is de bestaande valuta van den natuurlijk met handhaving van het goud-embargo, te hou den op zijn huidigen stand en den voor- naamsten banken toe te staan hun loketten weer te openen op voorwaarde, dat zij zich bereid verklaren zich te onderwerpen aan de bepalingen van het Federal Reserve System; op deze wijze zou men door de wederzijd- sche garanties voldoende zekerheid hebben en zou men den huidigen toestand kunnen uitbuiten om den grondslag te leggen voor een uniform banksysteem in de U.S.A. Roo sevelt en de kanselier van de schatkist, Woodin, schijnen na langdurige beraadsla gingen, die nog niet definitief zijn beëindigd, voornemens het plan tot uitgifte van nood geld op aandringen van de Federal Reserve Bank en eenige andere groote banken te zui len opgeven. Roosevelt's maatregelen. Roosevelt heeft verklaard, dat de valuta der Ver. Staten geenszins in elkaar is ge stort. De moeilijkheden zijn slechts het ge volg van een corrupt en gewetenloos bank- steisel. De voornaamste taak der regeering- Roosevelt bestaat daarin eerst door nood maatregelen op korten termijn de huidige moeilijkheden te overwinnen en daarna het volksvertrouwen te herstellen door een vol komen reorganisatie van het Amerikaansche oankstelsel op de basis van federalisme. Men dat de moeilijkheden nog slechts en kele dagen zullen duren. 1 Jr ruv^ u1' (Florida) wordt gemeld, dat j badgasten niet kunnen vertrekken, in eenige theaters en op sportvelden wordt "-ntreepnjs in natura voldaan. de nabijheid van de Alle-brug nabij de stad Wehlau twee mannen gearresteerd die een helsche machine hadden neergelegd. De man nen waren dronken en hadden nog 3 lonten en een slaghoedje bij zich. Men neemt aan, dat het hier een politieken aan slag betreft. De bewaking op de belangrij ke spoorwegdeelen is versterkt. Het onder zoek is nog aan den gang. VEERTIG DUIZEND MARK AAN SPAARGELDEN GESTOLEN. Bij het overbrengen van gelden van het hoofdkantoor der stedelijke spaarbank te Keulen naar verschillende bijkantoren in de stad, werden Dinsdagochtend op buitenge woon drieste wijze 39000 M. gestolen. De geldtelier Paul Koch, die er ernstig van verdacht wordt deze misdaad te hebben gepleegd, is voortvluchtig en kon tot nu toe nog niet worden gepakt. Pas bij het laatste kantoor werd bemerkt, dat het geld voor dit kantoor ontbrak. Men herinnerde zich nog, dat Koch medegeholpen had bij het tellen van het geld en zich toen had verwijderd onder voorwendsel dat hij cigaretten zou gaan halen. FRANSCHE PREFECT DOOD GESCHOTEN. De prefect van de Monden van de Rhóne is gistermiddag in zijn Parijsche woning doodgeschoten door mevrouw Hout d'Angle- mont, die tot zijn goede bekenden behoorde. De moordenares is gearresteerd. DE STAATSGREEP IN GRIEKENLAND. In verband met de Maandag gepleegde staatsgreep in Griekenland is de arrestatie van generaal Piastiras en diens medewer kers bevolen. Piastiras zou zich nog te Athene ophouden. Men neemt aan, dat de ge neraal zal trachten naar het buitenland uit te wijken. In het Grieksche leger worden groote mutaties verwacht Voorts is voorge steld de burgemeester van Athene uit zijn functie te zeten. Venizelos heeft verklaard, dat hij aan het hoofd van zijn partij blijft en dat hij zijn politieke werk zal voortzetten. Het is te verwachten, dat Tsaldaris bin nenkort de leiding der regeering op zich zal nemen. Dezer dagen werd op grond van eenige aanwijzingen een onderzoek ingesteld bij de spaarbank „Familienschutz" te Keulen, waarbij is komen vast te staan, dat malver saties zijn gepleegd. De directeur der onder neming werd gearresteerd. De boeken zijn slecht overzichtelijk. Tot nu toe is reeds de vermissing van 40.000 Mark geconstateerd De bank heeft filialen in Weenen, Luxem- urg en baarbruecken, waar eveneens de boe- en zullen worden onderzocht. AANSLAG OP DUITSCHE SPOORLIJN VOORKOMEN. olfiens een mededeeling van de Duitsche 'JKsspoorwegen zijn gistermiddag op J~ poorlijn BerlijnKoningsbergenKowno ERNSTIGE ONTPLOFFING IN CHEMISCHE FABRIEK. Vier meisjes omgekomen. In een fabriek voor chemische producten te Brussel, waar eveneens films worden ge produceerd, welke fabriek gevestigd is in de O.L.V. ten Boschstraat te Terveuren, heeft gistermiddag een hevige ontploffing plaats gehad. 15.000 K.G. film vlogen in de lucht Bij het ongeluk zijn vier menschen om het leven gekomen. Het zijn vier jonge meisjes, waarvan 2 levend zijn verbrand, de beide an deren zijn kort na het ongeluk aan de opge- loopen brandwonden overleden. Verder liep nog een arbeider levensgevaar lijke brandwonden op, terwijl andere werk lieden ernstige kneuzingen bekwamen. De genietroepen en brandweer uit Elsene kwamen ter plaatse. Nog een doode. De fabriek, waar de ramp heeft plaats ge had, bestaat uit een betonnen gebouw van on geveer 60 M. lengte, 12 M. breedte. In deze fabriek, welke slechts een étage hoog is, worden oude films na te zijn gewas- schen aan zekere scheikundige bewerkingen onderworpen om opnieuw te kunnen worden gebruikt. De fabriek is eigendom van den heer De Ridder, die pas ongeveer 3 maanden in Ter veuren is gevestigd. Op het oogenblik, dat de ontploffing plaats had en de brand uitbrak bevonden zich vijf personen in het geteisterde gedeelte van het gebouw, n.1. 3 mannen en twee jonge meisjes, welke allen om het leven zijn geko men. DE ONTVOERING VAN DEN BANKIER BOETTCHER. Naar uit Denver, Colorado, gemeld wordt, het de Amerikaansche luchtpolitie gelukt bende op te sporen, die den bankier Boett cher ontvoerd had. De bende is op een afge legen farm in de nabijheid van Mitchel in Zuid-Dakota gearresteerd. Het betreft hier twee mannen en drie vrouwen. Twee leden van de bende slaagde er in kort te voren in een auto te ontkomen Zij zullen vermoede lijk pogen over het gebergte de Canadeesche grens te bereiken. De politie was door een van de vrouwen op het spoor gekomen van de verblijfplaats van de bende. DE STRIJD TUSSCHEN BOLIVIA ElJ PARAGUAY. De vredesvoorstellen. Het telefonisch overleg tusschen de depar tementen van buitenlandsche zaken van Ar gentinië en Chili met betrekking tot het zoe ken naar een oplossing van het conflict tus schen Paraguay en Bolivia wordt voortgezet. Beide landen zijn in principe bereid de vre desvoorstellen te aanvaarden, hoewel Bolivia nog eenige bezwaren maakt DE TOESTAND IN OOSTENRIJK. Regeeringsoproep. Het staatsblad publiceert den oproert van de Oostenrijksche regeering aan het Oosten rijksche volk. Het besluit inzake het vergade- rings- en demonstratieverbod en de verorde ning inzake bijzondere maatregelen tot voor koming van met verstoring der openbare rust, orde en veiligheid, gepaard gaande be nadeeling van het economische leven. De persverordening bevat voornamelijk bepa lingen, waardoor in beslag neming gemak kelijker kan geschieden. Eisch tot bijeenroeping van den bondsraad. Een vierde deel der leden van den Oostenrijkschen bondsraad heeft de onmid dellijke bijeenroeping van den bondsraad ge- eischt, en wel ter behandeling van de volgen de agenda: De houding der regeering, de kwestie van het spoorweg-personeel, behan deling van de werkverschaffing. Het is de be doeling in deze zitting te protesteeren tegen de pogingen van een kleine minderheid in den nationalen raad om openlijk de grond wet te verkrachten. Overeenkomstig de grondwet is de bondsraad niet in staat de re geering ten val te brengen, zoodat een even tueele motie van wantrouwen van den bondsraad slechts een demonstratief karak ter en slechts moreelen invloed zou hebben De regeering heeft in den bondsraad geen meerderheid. GROOTE BENZINETANK IN DE LUCHT GEVLOGEN. Te Ploesti bij Boekarest is gister door tot nu toe onopgehelderde oorzaak een benzine tank welke een inhoud had van 100 benzine tankwagons, in de lucht gevlogen. De brand kon spoedig worden gebluscht. De schade is vrij aanzienlijk. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. DOODSTRAFFEN GEEISCHT TEGEN VIJF RUSSISCHE AMBTENAREN. In het proces tegen negen Russische spoor wegbeambten, die schuldig zouden zijn aan een" spoorwegongeluk bij Moskou, waarbij ongeveer 20 personen werden gedood of <y wond, heeft het O.M tegen vijf verdachten de doodstraf geëischt. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. De Chineesche opperbevelhebber van Jehol voor den krijgsraad. De Chineesche regeering geeft in een verklaring toe, dat de klachten der Chinee sche openbare meening naar aanleiding van het falen van het Chineesche leger in Jehol volkomen gerechtvaardigd zijn. De Chineesche regeering heeft zich er van overtuigd, dat de leiding van het Chineesche leger niet voor haar taak is berekend ge weest. Tegen een aantal officieren van het Chi neesche leger zijn processen aanhangig ge maakt wegens hoogverraad. Alle leden van den Chineeschen generalen staf zullen voor een krijgsraad worden gedaagd en worden gevonnist. Hevige strijd om Koepeikow. Gister is een felle strijd geleverd om het bezit van Koepeikow. een van de belangrijkste passen door den grooten Chineeschen muur. De'Japansche operaties van gister eindigden met het verdrijven van de Chineesche troe pen en het bezetten van Santsjifang, dat op 7 mijl ten N.O. van Koepeikow ligt. De Japanners rukken op. Aangezien men het voortrukken der Ja- pansche troepen over den Chineeschen muur vreest, is te Peking: en te Tientsin de staat van beleg afgekondigd. Met groote haast wordt gewerkt aan het versterken van beide steden vooral in de buitenlandsche conces sies. Gaat d© geschiedenis van Landru, den moordenaar van ©lf vrouwen en van den veertienjarigen zoon van een van haar, weer worden opgerakeld? vraagt de N. R. Ct. Bij het opbreken van het huis naast dat, waar Landru jarenlang heeft gewoond, heeft men onder den vloer van de keuken het geraamte ge or den van een vrouw, waarvan de prachtige tanden nog vrijwel ongerept waren. Drie van Landru's „verloofden" waren jonge vrouwen tusschen 25 en 30 jaar en van eene, zijn keukenmeid, is tijdens het geruchtmakende proces verteld, dat zij zulke mooie tanden had. Het huis, waar de griezelige vondst is gedaan, heeft jaren lang leeg gestaan; mevrouw Lan dru, want er is een wettige mevrouw Landru, woont nog in de kleine woning daarnaast, die Landru's eigendom was. Tijdens de eerste dagen van den oorlog heeft Landru zijn vrouw verlaten; hij heeft toen geleefd van zwendel en het geld zijner verloofden. Het huis, waar nu het geraamte is gevonden, is tot 1925 bewoond geweest door een oude vrouw van slechte reputa tie. Zij hield een winkeltje en een klein cafeetje, dat door een ongunstig publiek werd bezocht. Zij kende Landru en de vraag is gesteld of de moordenaar, die over een kleinen vracht-auto beschikte, soms de lijken van zijn slachtoffers kan hebben begraven in het tuintje achter het café. Want wel is er tijdens de be- hahdeling van het proces beweerd, dat Landru de lijken verbrand heeft in het keukenfornuis van het villaatje, dat hij te Gambais, dicht bij Versailles, bezat, bewezen is dit echter niet. De politie zal nu in den tuin van het café een onder zoek instellen. De caféhoudster, een oude vrouw, is een jaar na Landru's te rechtstelling krankzinnig gestorven. EEN HULDEBETOON AAN TE POLITIE TL OVERSCHIE De politie van Overschie is in den nacht van Zaterdag op Zondag op een wel eenigszins wonderlijke wijze gehul digd. Omstreeks 2 uur in den nacht werd het bureau opgebeld, door iemand, die voorgaf directeur van een te Overschie gevestigde fabriek te zijn en die vertel de, dat hij verdachte personen op het fabrieksterrein zag rondsluipen. De dienstdoende agenten waarschuwden den inspecteur, die den genoemden di recteur opbelde. Deze bleek echter van niets te weten. Voor alle zekerheid be sloot men toch een onderzoek te gaan instellen. Op het fabrieksterrein werd niets gevonden, maar toen men op het bureau terug kwam, bleek dit in dien tusschentijd te zijn versierd. Er hing een groote Prinsenvlag aan het gebouw. Op de witte baan stond te lezen: Hei! Over- schie's gezag. Naast de vlag hing een papier met de woorden: „Hulde aan Overschie - poli tie, die door daden blijk heeft gegeven, de juiste opvatting te bezitten van het zoo verwaterd begrip gezag. Hopende, dat deze vlag spoedig moge waaien in een nationaal geregeerd Nederland, waarin geen plaats meer zal zijn voor anti-nationale elementen; en ongestoord en algemeen de oud© Prinsenvlag onze straten en pleinen zal versieren, ten tee- ken dat het Nederlandsche volk rog ge looft in, en waarde hecht aan: „ie maintiendrai". Vlag en oorkonde zijn verwijderd. Men vreest te doen te hebben met een huldiging vanwege de Nederlandsche nationaal-socialisten, die uiting hebben willen geven aan hun erkentelijkheid jegens de politie van Overschie. in ver band met haar optreden bij de relletjes tusschen fascisten en communisten, welke dezen zomer Overschie in rep en roer hebben gebracht DE TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN. Voorloopige fascistische lijst. De voorloopige fascistische candida- tenlijst is als volgt samengesteld: 1. J. A. Baars, Den Haag; 2. J. G van Heyst, Den Haag, oud-resident van Ma rt oêra; 3. Th. Riel, Den Haag; 4. D van Dam, Nieuwerbrug; 5. S. Veldmeyer, Nijmegen; 6. L. van Zandwijk, Her wij nen; 7. dr. A. A. Jurgens, Berg en Dal; 8. J. L. Lekkerkerk. Zuidland; 9. mr. W. baron van Heckeren van Keil, Ruurlo; 10. J. Brugman, Amsterdam. De mogelijkheid bestaat nog, dat deze voorloopige lijst zal worden gewijzigd in dier voege, dat de namen van prof. C. Gerretson en van mr. dr. W. M Wes terman er op zullen komen. Voorts wordt het samengaan met enkele ande re fascistisch georiënteerde groepen waarschijnlijk geacht. Algemeen Democratische Unie. De Algemeen Democratische Unie stelt candidaat voor de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer: mr. J. H. Schultz van Haegen te Aerdenhout; dr. R. de Waard te Groningen; J. A. van Sijn te Rotterdam; A. van Gent te Waalwijk; P. de Boer te Drach ten; R. Watjer te Groningen; mej. M. J. V. H. de Kruyff te Haarlem; G. H. H Wychgel te Arnhem; mevr. P. H. A. SmitSchuckink Kool te Amsterdam; K. Breebaart te Kol- horn; W. F. H. Busch te Soest; mevr. H. van GeunsGodfried te Sappemeer; N. Kraak Steemann te Amsterdam; Chr. F. Hossen te Middelharnis; T. Woudstra te Groningen; mej. E. Tonkes te Groningen; mevr. J. G. H. VenemaSchaaf te Assen; G. A. Welsman te Diemen en mevr. A. SchwierRutters te Amsterdam. Lijstaanvoerder zal zijn in den kieskring Den Helder: K. Breebaart; Haarlem: mr. Schultz van Haegen. EEN REDDING OP 'T NIPPERTJE. Zes Nederlandsche opvarenden aan den dood ontsnapt. Het Iersche s.s. „Ierne" heeft de geheele bemanning van het Nederlandsche motor schip „Clara", uit Groningen afkomstig, ge red. Een Reuter-telegram meldt nader, dat de opvarenden, zes mannen en de vrouw van den kapitein in nood verkeerden, omdat de „Clara" Dinsdag j.1. lek gestooten was op een zandbank bij de Iersche kust. Dagen lang hebben de opvarenden de „Clara" bo ven water gehouden door te pompen, waarbij de vrouw zonder ophouden heeft meegeholpen. Een zware mist had het Ne derlandsche schip onzichtbaar gemaakt, totdat eindelijk Zondagmorgen een Iersche trawler „Encore" het scheepje opmerkte. De Ieren trachtten eerst nog de „Clara" op sleeptouw te nemen, maar toen kwam de „Ierne" en redde de uitgeputte bemanning op het oogenblik, dat de „Clara" ging zin ken. Een van de Groningsche opvarenden werd nog op het nippertje uit het voor onder gehaald en de vrouw van den kapi tein, die een schuilplaats op de brug ge zocht had, werd het laatst van boord ge haald. andere plaatsen op of aan den openbaren weg, op de aan wegen staande boomen. palen en heiningen. STAKING IN HET BOUWBEDRIJF TE EMMEN. Gisterochtend zijn de bouwvakarbei ders, aangesloten bij den modernen, pro- testantsch-christelijken en katholieken bond in de gemeente Emmen in staking gegaan, omdat zij zich niet kunnen ver eenigen met een door den patroonsbond voorgestelde loonsverlaging van 8 ct. per uur Vandaag zal de rijksbemidde laar ter plaatse met de leiders der orga nisatie confereeren. TEGEN „RECLAME-SCHILDERS" VOOR DE VERKIEZINGEN. B. en W. van Den Haag hebben besloten voortaan niet er in te bewilligen, dat afbeel dingen, letters, cijfers of teekens met kalk, of met een kleur- of verfstof, worden aange bracht op de stiaat, bruggen, walkanten of SPOORWEGONGEVAL BIJ HELMOND. i Wagon gederailleerd. Gistermiddag is van den trein van Deurne, rijdende in de richting Eindhoven, die te 5.36 uur te Helmond moest binnenkomen, even vóór het station Helmond een wagon gederailleerd. De trein bestond uit vijf perso nenrijtuigen. Terwijl hij een wissel passeer de, liep de vierde wagon, een eerste klasse rijtuig, uit de rails. De trein brak in stukken en de eigenaardigheid deed zich hierbij voor, dat de eerste drie wagons op de rails bleven staan, de vierde derailleerde en de vijfde eveneens op het goede spoor bleef. Een viertal heeren, welke zich in het eerste klasse rijtuig bevonden, werd licht gewond. Zij liepen enkele schrammen op. Op het sta tion heeft men hen verbonden. Zij zijn met denzelfden trein weer ver der gereisd. De trein had twintig minuten vertraging. Het gederailleerde rijtuig, dat overeind is blijven staan, is nog in aanra king geweest met een rangeermotor. Deze machine moest buiten werking worden ge steld. De schade is overigens gering. De oorzaak van het ongeval is onbekend. Van een paniek onder de reizigers was geen sprake. Het treinverkeer ondervond geen stagnatie. KNAAPJE GEDOOD. Gistermiddag kreeg het driejarig jongetje B. van Doorn te Veenendaal, dat aan het spelen was, een zwaren zak, gevuld mei boo- nen, welke van geringe hoogte viel, op he< lichaam. Het knaapje was op slag dood. BOUWBEDRIJF EN WERKVERSCHAFFING. Verzet van werkgevers en arbeiders tegen den bouw van boerderijen in werk verschaffing. Naar aanleiding van het feit, dat thans met den bouw van boerderijen bij wijze van werkverschaffing, op het Staphorsterveld, is begonnen, is dezer dagen te Zwolle een ver gadering gehouden van besturen van werk gevers- en werknemersorganisaties in het bouwbedrijf. Deze vergadering is tevens bijgewoond door vertegenwoordigers van de landelijke commissie, door genoemde organisaties ge vormd. Met verontwaardiging constateerde de vergadering, dat, terwijd met de regeering nog overleg omt ent der. bouw van boerde rijen in werkverschaffing wordt gepleegd, reeds tot uitvoering op bedoelde wijze wordt overgegaan. Besloten is, dat de besturen in eigen orga nisaties zullen overwegen, welke maatrege len daartegen kunnen en moeten worden ge troffen. DE STAKING TE IJMUIDEN. Gisteren heeft de Vereeniging van Reeders van Visschersvaartuigen te IJmuiden verga derd ter bespreking van den stand van zaken De vergadering heeft zich, naar het Hbld. meent te weten, vereenigd met het standpunt door het bestuur, bij de onderhandelingen onder voorzitterschap van den burgemeester, ingenomen. De mogelijkheid van uitzending van schepen is besproken; een beslissing is echter nog net genomen. Gistermiddag is vergaderd in combinatie met de Vischhandelsvereeniging. AUTO MET VUURWAPENEN AANGEHOUDEN. Te Beek is Dinsdagavond een auto, waarin gezeten waren O. en M. uit Sittard en V. uit Est, aangehouden na beschoten te zijn door de politie. De auto bleek 350 revolvers en 5000 patronen te vervoeren. De inzittenden zijn gearresteerd; een andere smokkelauto wist te ontkomen. DE OVERBRUGGING BIJ ARNHEM. De pijlers aanbesteed De rijkswaterstaat heeft heden aanbesteed het maken van drie pijlers en de opbouwen van vijf pijlers van een landhoofd met bij komende werken voor de brug over de Ne- derrijn te Arnhem. Laagste inschrijvster was de N.V. Holland- sche Beton Mij. te 's-Gravenhage voor 342.430 bij gebruik van Ned. cement. SCHEREN OP KOSTEN VAN MAAT SCHAPPELIJK HULPBETOON. De Haagsche Kappersbond heeft besloten den gem. dienst van Maatschappelijk hulpbe toon te verzoeken, gesteunde werkloozen op kosten van Maatschappelijk Hulpbetoon te laten scheren en haarsnijden. In een schrij ven vestigt adressant er de aandacht op, da het aangegeven middel dienstig kan zijn oi a'gemeene verarming in het kappersbedri te voorkomen. Politierechter tot kwartjesvinder: „Drie weken ge--, vangenisstraf voor verboden hasard spel. Heb Je nogT iets te zeggen Verdachte„,Ja. Ik wil die vijftig gulden wel terug, djg de detective van me gewonngn heeft.'

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9