ONZE DRUKKERIJ ow drukwerk Reeds bij den val van het Engelsche pond heeft Wilhelm II, die een gedeelte van zijn vermogen in Engeland had be legd, gevoelige klappen gekregen. Het gevolg was toen, dat de keizerlijke huis houding te Doorn werd ingekrompen en de loonen van het personeel werden verlaagd. JUovinciaal 'ftieuws £uaiste êecichten £und- en Jminbouw Wifte tanden: Chlorodont tBucgetüike Stand Jieck Sxhooi jfcheepsüidingen VOORZIEN VAN DE NIEUWSTE MACHINES LEVERT FRAAI EN SNEL. Vraagt otlerte aan de li geeiing weer te grijpen, maar enkel om in Düilschland zijn dagen als particu lier te kunnen besluiten. Hij is Neder land meer dan moe. Hij zou blij zijn, ais de Duitsche regeei'ing hem verlof wilde geven zijn intrek te nemen op het slot Homburg vor der Höhe. Om dit verlof te bewerkstelligen, maar niet om voor zijn terugroeping op den troon stemming te maken% bevindt Hermine zich te Berlijn. Tijdens haar afwezigheid te Doorn, die nog stöéds Voortduurt, leeft W ilhelm II slechts in gezelschap van mannen zeer teruggetrokken en zoekt hij zijn eenige verstrooiing en lichamelijke ont- sp&tihing fjft wandelen en houthakken. Daar het. park van Huize Doorn reeds grondig is uitgekapt, oefent Wilhelm II zijn houthaickersbedrijf thans bij kasteel Ahierorigen. uit, waarheen hij eiken morgen precies om kwart voor tien per aüto vertrekt. Behalve om Duitschland is wilhelm II op het oogenblik voornamelijk be zorgd om de mogelijkheid, dat de dollar zijn waarde verliest en om de dan waar schijnlijke waardevermindering van den Nedierlandschen gulden. Mocht het tot een val van den gulden komen, dan zou Wilhelm II ook hierbij ernstig betrokken worden, want een groot deel van zijn vermogen bevindt zich te Amsterdam en wordt daar be heerd. Het moge den tegen de Joodsche fi nanciers optredende Duitsche rechts- radicalen onaangenaam in de ooren klinken, maar de gewezen „Oberste Kriegsherr" bedient zich hiertoe tot nog toe van een Joodsche bankiersfirma. Het is de firma Mendelssohn en Co. (Mannheimer), die het beheer en de be legging van het ex-keizerlijke vermogen grootendeels in handen heeft. Als be middelaar gaat graaf Schwerin elke week herhaalde malen naar Amster dam, om daar ook van de Rotterdam- sche Bankvereeniging het voor de huis houding te Doorn vereischte geld te ha len en te beraadslagen over aanbeve- enswaardige geldtransacties. ONZE BOTERINVOER IN FRANKRIJK. Opnieuw bedreigd. De directie van den landbouw deelt mede, dat blijkens telefonisch bericht van den rijks landbouwconsulent te Parijs de Fransche re geering wederom tot contingenteering van den invoer van boter heeft besloten. Het to tale contingent voor het eerste kwartaal van 1933 bedraagt 4000 ton. Daarvan wordt in mindering gebracht de hoeveelheid, welk reeds in den loop van dit jaar is ingevoerd. Zendingen, welke reeds onderweg zijn zul len alsnog ten invoer worden toegelaten, maar voor verdere zendingen dient de Fran sche importeur invoervergunning bij het Fransche' ministerie van landbouw aan te vragen. DE GEVANGENHOUDING VAN SNEEVLIET. Door de Woensdagavond gehouden vergadering van Besturen der bij het N. A. S. aangesloten bedrijfsfederaties is besloten een telegram te verzenden aan den Minister van Justitie van den vol genden inhoud: „Minister van Justitie, den Haag. De vergadering van Besturen der bij het N. A. S. aangesloten Federaties protesteert ten scherpste tegen de arrestatie, ver volging en gevangenhouding van den N. A. Si-voorzitter en andere N. A. S.-leden en eischt hun onmiddellijke invrijheids- stelling". Voorts is aan de heeren Sneevliet, Ja cobs en gebroeders Dissel, die momen teel in het Huis van Bewaring te Am sterdam zijn, het volgende telegram ge zonden: „De vergadering van Besturen der bij het N. A. S. aangesloten Federaties spreekt haar hartelijke sympathie met U uit en besluit de actie voor Uw vrijla ting met verdubbelden ijver in het ge- heele land voort te zetten". DOODELIJK ONGELUK. Door een houtwagen aangereden. Woensdagmorgen is de 15-jarige wees jongen K. Peters uit Geleen op de bo- vengrondsche werken van de staatsmijn „Maurits" te Lutterade door een met hout beladen wagen aangereden. De jongen is korten tijd later aan de beko men verwondingen overleden. KORTE BERICHTEN. Gisteren overleed te Amsterdam onver wachts op 52-jarigen leeftijd de heer mr. G. M. A. van Meer, directeur van E van Meer's Effectenkantoor N.V. en van het Hollandsch Administratie Kantoor voor Duitsche waar den. BERGEN. Onder voorzitterschap van den heer mr. H. D. A. van Reenen werd Woensdagavond in het Oranje Hotel een ledenvergadering ge houden van de vereeniging „Helpt Elkander". Aanwezig was een twintigtal leden. De penningmeester, den heer Glerum, bracht het financieel beslag uit, waaruit bleek dat in 1932 voor ligkosten in ziekenhuizen werd uitbetaald 1057,70 tegen 1286.05 in 1931. De meerdere uitgaven waren een ge- verpleging 1657.70 De winst was 754,74, het batig saldo ultimo December 1932 2909,50. De penningmeester werd dank gezegd voor zijn accuraat beheer. Naar aanleiding van een onderzoek gaf de commissie in overweging het reglement aan te vullen met een bepaling, volgens welke bij overschrijving van een lid uit een andere ge meente naar Bergen een leeftijdsgrens werd gesteld, en zij wilde daarnaast een leeftijds grens bij de toetreding van nieuwe leden vast stellen. Wat het eerste betrof deelde de voorzitter tnede, dat het bestuur zich op het stancpuot stelde van gelijkgerechtigdheid; in het regle ment van de Alkmaarsche vereeniging komt een bepaling voor, dat bij overname van leden, het bestuur het recht heeft in bepaalde gevallen een dergelijk lid niet aan te nemen; een gelijke bepaling komt ook voor in het reglement van „Helpt Elkander". Van weige ring van een lid wegens ouderdom, waarop de heer Krans doelde, was niet gebleken. Ook vond het bestuur geen aanleiding om voor nieuwe leden een leeftijdsgrens aan te nemen in de practijk was gebleken dat het risico, van ouderen, indien deze niet tevens gebrek kig waren, niet grooter was dan voor per sonen van middelbaren leeftijd. Nog wees de heer Krans op het gevaar, adt het kon voorkomen dat zieke personen als lid werden aangenomen. De voorzitter achtte dit bij een onderlinge verzekering en een normaal risico niet groot. Het bestuur wa3 bereid den doktoren een wenk te geven en hun te verzoeken bij het geven van advies voorzichtig te zijn Voorts achtte de heer Krans de waarbor gen van de door adspirant-leden in te vullen verklaring omtrent hun gezondheidstoestand niet voldoende. De voorzitter meende hieruit te moeten af leiden, dat de heer Krans een verplichte keu ring wenschelijk achtte. Het bestuur meost dit afraden. Ten slotte bracht de heer Krans ter sprake een geval, dat iemand in een ziekenhuis was opgenomen, die verklaard had lid te zijn, zoodat het ziekenhuis de venpleegkosten aan de vereeniging in rekening had gebracht, doch dank zij de accuratesse van den pen ningmeester voorkomen was dat de niet-ver- schuldigde kosten waren betaald De voorzitter merkte op, dat dergelijke ge vallen zich altijd kunnen voordoen; het be stuur had echter een regeling getroffen, waardoor deze kans tot een minimum werd beperkt. Hierna bracht de secretaris het jaarver slag uit. Het aantal leden bedroeg op 1 Ja nuari 1932 1738, waarvan 30 niet betalende kinderen. In den loop van het jaar vermin derde het aantal leden met 15 wegens over lijden, 49 door vertrek uit de gemeente, met 24 wegens bedanken als lid, terwijl een ge zin, bestaande uit 8 leden wegens wanbeta ling werd geroyeerd, totale vermindering 96 170 nieuwe leden werden aangenomen en 12 kinderen bij geboorte, zoodat het aantal le den vermeerderde met 182. De totale toena me was alzoo 86 en het aantal leden bedroeg ultimo December 1932 1824, waarvan 32 niet betalende kinderen. In i932 werden voor rekening der vereeni ging verpleegd 34 personen met een totaal aantal ligdagen van 576 tegen 33 personen met 444 ligdagen in 1931. Oogenschijnlijk zou het gemiddeld aantal ligdagen per per soon grooter zijn dan in 1931, doch dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat tengevolge van de verzekering B. 7 personen langer dan 20 dagen werden verpleegd; hun totaal aantal ligdagen bedroeg 185; 2 personen werden de volle dagen opgenomen voor rekening der vereeniging, voorts een persoon voor 39, één voor 34; één voor 27; één voor 24 en één voor 21 dagen. Ingevolge de verzekering A werden 9 leden verpleegd gedurende 20 da gen elk; één lid 19 dagen; 5 leden tusschen 10 en 14 dagen en 11 leden minder dan 10 dagen (één lid van 4 dagen; 5 van 5 dagen en 4 leden van 6 dagen). In den loop van het jaar werd wegens be danken van den heer B. H. Gorter, de heer S. Boersma als bestuurslid gekozen. Er wer den 5 bestuursvergaderingen gehouden. Voor den bode Ruitenburg werd door het bestuur in diens plaats benoemd de heer Jac. Groot, die een cautie had gesteld van 500. Tijdens de vacature had de heer J. Blankendaal tot volle tevredenheid van het bestuur het bode schap waargenomen. Het jaarverslag werd onder dankzegging goedgekeurd. Vervolgens werd de heer S. Boersma bij acclamatie als bestuurslid herkozen. Op voorstel van het bestuur werd goedge vonden de contributie te bepalen gelijk het vorig jaar. Hierna bracht de voorzitter ter sprake de kwestie van verzekeren tegen operatiekosten. Het bestuur was bereid naar de mogelijkheid een onderzoek in te stellen in verband met het feit dat voor een dergelijke verzekering hier en daar stemmen waren opgegaan. Het bestuur meende dat bij een aantal van 300 a 500 verzekerden tegen een premie van 2 ets. per week en uitbetaling bij operatie van maximum 50, de verzekering mogelijk zou zijn. Daar de leden-fondspatiënten voor deze verzekering niet in aanmerking kwamen, achtte het bestuur het gewenscht, dat de financiën geheel apart werden gehouden. Voor een onderzoek zou echter 30 a 40 noodig zijn. De voorzitter vroeg of de verga dering voor deze zaak voelde en het bestuur machtiging voor een onderzoek wenschte te ver'eenen en crediet van 40 toe te staan. Na ampele bespreking werd machtiging en crediet verleend, onder bepaling in verband met de door den voorzitter geuite gedachte ook niet-! eden de gelegenheid voor deze ver zekering te geven en dat bij eventuëele tot standkoming van een aparte vereeniging of afdeeling, de kosten van het onderzoek door W ARMENHUIZEN. 'Naar wij vernemen is tot volontair ter secretarie benoemd de heer C. de Boér te Alkmaar. - 'Het aantal werkloozen ingeschre ven bij de arbeidsbemiddeling bedroeg op heden 74. KOEDIJK. Ingekomen personen. Albert Karsies van Overshie. ËVer- ardus Antonius Beerste, van Noord- scharwoude. Willemke Fitsn a, van Alkmaar. Jacoba Trijntje Termaat van Oudorp (N.-H.) Vertrokken personen. Luise Plap naar Alkmaar. Johanna Verduin naar Heiloo Dirk Dijkstra naar Midden Beemster. HEEMSKERK. Bloembollencultuur Onze afdeeling kwam Woensdagavond In het lokaal Flora in jaarvergadering bij een. Na opening volgde financieel verslag. In kas per 31 Dec. 1.1. f 57.36. Ontvang sten 107,36 en uitgaven 45,25 een en an der volgens verslag der financieele commis sie. Conform. Bestuur s verkiezing Aftredend waren de heeren v. Duivenvoor de, C. de Vries, P. Th. en v. d. Ploeg. Op voorstel der vergadering werden deze leden bij acclamatie herbenoemd, terwijl «ïog laatstgenoemde de opmerking maakte dat hij bij het einde dezer zittingsperiode juist 40 jaar onafgebroken bestuurslid onzer afdee- ing geweest zal zijn. Hierna volgde nog ver kiezing van een afgevaardigde. Vac. J. Tuin niet herkiesbaar, gekozen werd de heer J. Docter Hz. Beschrijvingsbrief. Voor de bijeenkomst was hier uit het sa- neeringsplan het belangrijkste omrede onze afd. tegeelijk met nog meerdere besturen van zusterafdeelingen verzocht had dit plan op de eerst volgende algemeene vergadering te steunen. Bij meerderheid van stemmen was de vergadering echter tegen dit iplan. De beschrijvingsbrief leverde verder geen stof voor verdere gedachtenwisseling waar om de bijeenkomst met een woord van dank werd opgeheven. IS VOOR^SCH. 1 AUERFIJNSTE WAT ERJS.1^1 Ongecorrigeerd. GEMODERNISEERDE BANKET BAKKERIJ IN DE LANGESTRAAT. De bekende banketbakkerij van den heer Philips in de Langestraat heeft een grondig: verandering ondergaan, alleen uiterlijk na tuurlijk, want de hier geleverde producten, in kwaliteit trouwens onovertroffen, blijven dezelfde. Er is nu een winkel ontstaan met een mo dern en smaakvol aanzien, het geheel is ont worpen door de firma Bruin en Blom, die hiermee keurige resultaten heeft bereikt. Van buiten zoowel als van binnen ziet de winkel er zeer verzorgd uit. De voorpui is geheel uitgevoerd in teakhout en marmer en glas in lood, terwijl het interieur is betimmerd met blank eikenhout. Het plafond bestaat uit ge spoten berken-triplex en er is een rubber vloerbedekking. De electrische installatie is aangelegd door de firma Pedroli. Verder zorgen stofvrije etalagekasten en vitrines er voor, dat het daarin geborgen gebak enz voor stof onbereikbaar is. En zoo heeft men hier een winkel gekre gen, die een sieraad zou zijn voor welke straat ook en die het zeker is voor de Lange straat. de op te richten vereeniging aan „Helpt Elkander" zou worden terugbetaald. Bij de rondvraag crzocht de heer van den Berg inlichtingen omtrer.t een destijds door hem gedaan voorstel met een garage een regeling te treffen voor vervoer van leden per ziekenauto. De secretaris deelde mede, dat een jaar geleden met de firma Met te Alkmaar was overeengekomen, dat liet tarief - - - - Hij zou volg van de verhoogde uitkeeringen volgens voor leden zou zijn O.lOperKM Hij onderzoeken of de mogelijkheid bestond, liet de verzekering in klasse B. De totale inkom sten bedroegen f 5212,34 De uitgaven be droegen in totaal f 2302,84 waarvan voor tarief nog te verlagen. Hierna sluiting. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Verklaring van generaal Moeto De buitengewone Japansche gevol machtigde in de Mantsjoerijsche hoofd stad Tsjang Tsjoen, generaal Moeto heeft verklaard, dat de bezetting van de provincie Jehol door het Japansche le ger is voltooid. Japan verwacht thans een beslissende wending in de Chi neesch-Japansche betrekkingen. De Chineesche regeering zal slechts verde re militaire maatregelen kunnen ver mijden, wanneer zij met Japan onder handelt en den status quo in Mantsjoe rije erkent. Indien de Chineesche re geering het huidige oogenblik niet ge bruikt om onderhandelingen te openen zullen verdere Japansche maatregelen in het Verre Oosten volgen. slag, eene, waar ieder ouder zijn kinderen kan heenzenden. Door er nu een christelijke van te maken, worden de „rtiét-ehristelijken'' uitgsloten en waar het aantal neutrale tuin ders in deze streek zer veel grooter is dan dat der confensioneerle van christelijken huize is het voor het tuinbouwonderwijs jammer, dat er niet is geijverd voor een neutrale school. Het is nu ruim een jaar geleden, dat be kend werd, dat er met ernst gewerkt werd aan pogingen, om hier een christelijke tuinbouw school te stichten. Dit onderwerp kwam ook aan de orde (en wel n.a.V. het bekend worden dier pogingen) in de jaarvergadering van de tüinbouwvereeniging „De Toekom t" te Zuid-Scharwoude, en zelfs een voorstel voor de Algemeene vergadering voor de Lan- ;endijker "Groenten-Centrale aannam, lui ende De L.G.C. dringt er bij den minister op aan, dat, indien alhier een tuinbouwschool wordt gesticht, dit niet zal zijn een christe lijke, doch eert neutrale. En de korte en toch duidelijke toelichting tot dit voorstel was. Als er behoefte is aan een tuinbouwschool, dan is het aan een neutrale maar niet aan een christelijke. Het bestuur vab de LG.C., dat in meerderheid tor de neutrale richting behoort, gat daarop >f onbegrijpelijke prae- advies Door de afd. Broek op Langendijk van den Chr. Boeren- en Tuindersbond is een christelijke tuinbouwschool aangevraagd n dat recht kan niemand haar ontnemen. Bo vendien kunnen leerlingen van elke gezind heid van dien school gebruik maken met vol le recht. „De Toekomst" heeft ook het recht om een principieele of neutrale school aan te vragen, zoodat aanneming van dit voorstel ten sterkste ontraden wordt en het beter is, zelf een school, wanneer dit noodig geacht wordt, aan te vragen". Dit prae-advies is wel bijzonder naief en het mag verwondering wekken, dat de Alg. Verg. van de L. G. C. met dit praeadviesMs meegegaan, want als de L. G. C. zich er had voorgespannen om een neutrale tuinbouwschool te krijgen, dan was een dergelijke inrichting waar schijnlijk gesticht en dan was het be lang van de tuinders (en de L. G. C. heeft voor de belangen van alle tuin ders op te komen) gediend en niet van een bepaalde groep. „Leerlingen van elke gezindheid kun nen van die school gebruik maken met volle rechten, zegt het Bestuur van de L. G. C. Men is nu toch geneigd te vra gen: waarom moet de schoot dan een christelijke zijn? Komt die toegankelijk heid voor alle „gezindheden" dan niet veel beter tot zijn recht bij een neutrale school? Is deze dan niet toegankelijk voor alle „gezindheden?" „De Toekomst" heeft ook het recht een school aan te vragen, werd gepraeadvi- seerd. Dat zal ieder tuinbouwer wel weten, maar ook weet hij, dat er natuur lijk maar galden voor één tuinbouw school in deze streek worden gevoteerd, zoodat de L. G. C. voor een school had moeten ijveren, die geen exclusief ka rakter had, niet bepaelde groepen uit sluitend, doch omvattend allen, die goed tuinbouwonderwijs een algemeen tuin- bouwbelang achten. We krijgen dus nu een christelijke tuinbouwschool aan den Langendijk, waardoor de mogelijkheid van de op richting van een neutrale is uitgesloten We vinden dit jammer omdat de tuin bouw meer zou zijn gediend met een inrichting waar voor allen, zonder on derscheid, de deuren werden geopend buiten een getrokken grenslijn, lie bij voorbaat een scheiding tusschen christe lijke en niet-christelijken aanwijst EEN LAGERE TUINBOUWSCHOOL VOOR LANGENDIJK. Uit een vergadering van de afd. Broek op Langendijk van den Christelijken Boeren- eu tuindersbond is gebleken, dat te Broek op Langendijk een lagere tuinbouwschool met 4-jarigen cursus zal worden gesticht. In een streek, waar dejuinbouw op zoo uitgebreide schaal en op zoo intense wijze wordt uitge oefend, is zoo'n tuinbouwschool inderdaad geen overdadige weelde en het kan slechts verwondering wekken, dat het zoo lang heeft geduurd, eer een dergelijke inrichting voor tuinonderwijs hier werd gesticht. Uit het feit. dat in dezen crisistijd de regeering gelden wil beschikbaar stellen voor deze nieuwe onder wijsinrichting, terwijl overigens overal moet worden bezuinigd, mag wel worden geleid, hoe men ook in regeeringskringen, ge adviseerd door de tuinbouwdeskundigen van de wenschelijkhed en noodzakelijkheid van een lagere tuinbouwschool overtuigd is. Toch zullen zonder twijfel velen zich af vragen, waarom deze tuinbouwschool een christelijk moet zijn. In den tegenwoordigen tijd, waar een kind in de wiep roept om een heid, was er toch veel meer te zeggen geweest voor een tuinbouwschool oo neutralen grond- TEXEL. (Februari). Ondertrouwd: Willem Maas en Hendrika Maas. Dingenis Gillet Toolens en Elisabeth Helena Buijs. Getrouwd: Gerard Bakker en Neeltje Zuidewind. Willem Maas en Hendrika Maas. Dingenis Gilles Toolens en Elisabeth Helena Buijs. Geboren: Afina Catharina, d. van Cornelis Smit en Anna Maas. Geertje Maartje, d. van Jan Martinus Vlaming en Grietje Bremer.' Nicolaas, z. van Johan nes de Penning en Lena van 't Hof. Hein z van Klaas Tjepkema en Akke Koelmans. Willem Cornelis, z. van Regnerws Johannes Timmer en Guurtje Bakker. Gerrit, z. van Maarten Hendrik Zijm en Geertruida Ridder Johannette, d. van Pieter Koopman en Johannette Sophia Schaap. Jacoba Cor- nelia, d. van Hendrik Cornelis Johannes Kooiman en Marretje Boon. Cornelis Nicolaas, z. van Petrus Bernardus Riteco en Anna Maria Francisca Winter. Adriana, d. van Pancras Adrianus van 't Hoog en Cornelia Vlaming. Anna Cornelia, d. vaa Frans Witte en Agatha Emma Maria Vee ger. Gezien, d. van Matheus Bos en Hen drica Hermina Halsema. Henriette Willy, d van Hendrik Willem Hoogerheide en Geertje Bakker. Cornelis, z. van Cornelis Nieuwenburg en IJbeltje Nijkamp. Dirk, z. van Aart Stegh en Martha Dekker. Overleden: Aagje Kooiman, 63 jaar gehuwd met Hendrik Bakker. Johannes Zoetelicht 61 jaar, ongehuwd. Jenke Boersma, 55 jaar gehuwd met Andries Meindertsma. Antje Hillenius 59 jaar, gehuwd met Jan Burger. Janna Kiewiet 22 jaar. Biem v. o. Vis 88 jaar, wedn. v. Pietertje Geus. Pieter Dirk Roeper, 23 j. Ds. Krijger uitte zijn tevredenheid^VefX opkomst, heette Dt. J F. Krop. Ntd Hen? predikant te Rotterdam hartelijk welkom verleende hém, na vooraf nog dit mei gemeenschappelijk «Lg „S geopend te hebben, het woord D.s- Krop» hierna het woord verkrijgend, verdeelde de bolsjewistische regeering in o tijdperken, nl. van 1918-1922 toen men h,t vooral gemunt had op de talrijkste en tnarh tigste kerken en daarna tot 1929 toen h Sovjet-regeering steeds rustig de atheïstisch propaganda ter hana genomen had Na laatstgenoemden datum, zeo-de de snr werd de vrijheid van godsdienst Vwoönw,^ uit de wet geschrapt en hoe men toen in Ru<f land tegen kerk en gezag huishield konden de aanwezigen even later op het doek zien Het was ongeveer kwart -»oor elf toen na een onderbreking van 20 minuten het laatst, Russische beeld was vertoond en naar wi veronderstellen zal bij geen enkele der aanJ wezigen de lust beklopen hebben onder zuil- bewind te willen leven. Na gemeenschappelijk lied uit Valerius GMenck-clanc en gebed, dat door den sDre" ker werd uitgesproken werd deze avond" waarbij men nog in de gelegenheid was t,r verzachting van het Russische leed aan d, uitgang van het gebouwtje een eav, tf offeren, opgeheven vai SlOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart-Mij. Nederland. Johan van Oldenbarn velt 8 Maart Batava n. Amsterdam. Christiaan Huygens (thuisr.) 7 Maan v Genua. Marni v. St. Aldegonde 8 Maart v. Am«t n. Batavia. Talisse (thuisr.) 8 Maart v. Marsoille. HollandAmerika Lijn. Breedijk 7 Mrt. v. Havana n Rotterdam Lochkatrine, Rott. n. Vancouver 7 Maart te Colon. Nariva, Pacifickust na Glasgow/Livero Rott., 6 Maart v Havre. Nebraska 6 Maart v. Vancouver n. Rott Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij, Brion 7 Maart v. Amst. te Bordeaux. Irene 7 Maart v. Alicante n. Barcelona Jason (uitr.) 7 Maart v. Cristobai naar Buenventura. Plulo 7 Maart v. Lissabon n. Corcubion iuyvesant 7 Maart v. West-Indië te New-York. T -iton 7 Maart v. Salonica te 'zmir. Ulysses 7 Maart v. Marsala n. Algiers. Vulcanus 7 Maart v. Napels n. Gandia. Baarn 8 Maart v. Amst. n. Chili. Barneveld (thuisr 7 Maart v. Payta n. Guavaquil. Costa Rica 6 Maart te Kinston. Heb 7 Maart v. Danzig n. Stettin Juni 7 Maart v. Setubal n. Cadix. Nero 8 Maart v. Odense n. Gotlienburg. Tiberius 7 Maart v. Amst. te Hamburg. Triton 8 Maart v. Izmir n. Istanbul. Venezuela 7 Maart v. Barbados n. Pljr- mouth. Vesta 8 Maart v. Vigo te Amsterdam. Kon. Paketv. Maatschappij. Barentz, Batavia/Kaapstad, 7 Maart te Lorenzo Marqués. Sigli 7 Maart te Belawan. Tasman 6 Maart v. Port Natal n. East London. Rotterdamsche Lloyd. Kota Baroe (uitr.) 8 Mrt te Sabang Kota Penang (thuisr.) 8 Mrt. te Londen. Kota Pinang (thuisr.) 8 Mrt v. Londen. Sibajak (uitr.) 8 Maart v. Suez. Holland Australië-Lijn. Gaasterkerk (uitr.) 8 Maart te Pori Said- Grootekerk (thuis.) 7 Maart te Duin kerken. JavaNew York-Lijn. City of Wiudsor 6 Maart v Batavia n. New York. Saleier, N. York/Java, 6 Mrt. v Singapore Stoomvaart Mij. Oceaan. Hector 8 Maart v. Kobe n. Rotterdam- Melampus 7 Mrt. v. Amst. te Batavia Menelaus 8 Maart v. Vladiwostock, Londen te Rotterdam Calchas, Japan/Rott., 7 Maart te Dal Holland—Britsch-Indië-Lijn. Hoogkerk (uitr.) 7 Maart te Colombo. Holland—Oost-Azië-Lijn. Arendskerk (thuisr.) 7 Maart te Pen JavaChinaJapan-Lij»- Tjisondari 7 Maart te Shanghai Holland—West-Afrika-Lij» Amstelkerk (thuisr.) 6 Maart v. Fre naar Las Palmas. Silver Java Pacific-Li]»- Silvermaple, N Westnunstei n. La 7 Maart te Leronzo Marues. RotterdamZuid-Ainerika-MJ Alphaccia 7 Maart v. Hamburg n. Alpherat (thuisr.) 6 Mrt. v. Mont Alwaki (uitr.) 7 Maart te B v 1 RUSLAND-AVOND TE BEVERWIJK. Het was ruim 8 uur toen het zaaltje van het Nederl. Herv. Verenigingsgebouw aan dt Oosterwijkstraat zoo goed als geheel ge vuld was met belangshi'enden uit Beverwijk e. o. om te luisteren naar den spreker die zoo van nabij getuige geweest is van de ellende en geloofsvervolging door het bolsjewistisch bewind in Rusland aangericht. N.V. Boek- HandelsdrukW v.h. HERMS. COSTER t1 Voordam C 9.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10