Van Rommelzaken Hobbeltie bezigd; de adreskaart echter slechts voor zendingen meteen gewicht vanten hoogste 500 K.G. en dan nog uitslui tend, indien de zendingen niet bezwaard zijn met voorschot of remboursement en in dien voor de zendingen geen belang bij de aflevering is aangegeven. De prijs der nieuwe adreskaarten en vrachtbrieven is sterk verlaagd. Na 1 Mei a s worden vijf stuks voor slechts één cent verstrekt. De bestaande formulieren mogen opgebruikt worden; voorzoover een enkel formulier b.v. de adreskaart voor bestelgoed snelvervoer niet meer gebezigd mag worden, zal de gelegenheid worden gegeven die kos teloos om te ruilen. De Spoorweg zal zich voortaan ook be lasten met hét bedrukken van vrachtbrieven en adreskaarten met firmanaam en andere met het vervoer verband houdende aandui dingen, bij bestelling van ten minste 1000 formulieren met gelijkluidenden tekst. De prijs der formulieren zal daardoor dan geen wijziging ondergaan. Ook het stempelen van door particuliere drukkers gedrukte formu- 1 ie ren zal kosteloos geschieden. De nieuwe tarieven eerst half April verkrijgbaar. De nieuwe tarieven zullen eers* half April Vtrschijnen. De stations der N.S. zijn dus niet in staat reeds thans nadere inlichtin gen over de nieuwe tarieven te verstrekken. RUBBERFABRIEK TE ROERMOND. Een uitkomst ter voorziening in de werkloosheid te Roermond. In een spoedeischende raadsvergadering te Roermond is Dinsdagavond besloten tot het verleenen van een rentedragend voorschot van 225.000 ad 4iA aan de N.V. Rub berfabrieken Vredestein te Loosduinen voor den bouw eener nieuwe fabriek op het in dustrieterrein te Roermond. Tevens werd in verband met de tot startdkoming van dit be- driif besloten, een crediet te verleenen van 20.000 voor de werkverschaffing, waar door bijna alle werkloozen worden geholpen voor de verplaatsing van 13.000 kub. M. grond. t BESLU1TELOOZE WETHOUDER. Toen de heer G. Engberts (c.h.), wethouder van de gemeente Almelo, die eenigen tijd ge leden bedankt had als zoodanig, later zijn ontslagaanvrage introk, doch daarvan na eenige dagen weer terugkwam, heeft de ge meenteraad van Almelo deze laatste mede- deeling niet aanvaard. Dit college bleef van meening, dat het een maal aangevraagde ontslag van kracht diende te blijven. De loco-burgemeester, die de raadsvergadering, waarin dit besluit ge nomen werd, presideerde, vroeg schorsing aan bij Ged. Staten van het raadsbesluit, doch het gevraagde schorsingsbesluit kwam n^et binnen de daarvoor vastgestelde dertig dagen, zoodat de heer Engberts niet langer a's wethouder wordt beschouwd. Maandag avond heeft de raad hem opnieuw tot wethou der gekozen met acht van de 22 stemmen. Hij hield ziin benoeming in beraad, doch gis ter heeft hij aan den burgemeester meege deeld dat hij zich ziin herbenoeming tot wet houder zou laten welgevallen. VERGIFTIGING MET AP10L. Het lid van de Tweede Kamer mevr. Van Ifallie--Van Embden heeft den minister van bmnenlandsche zaken de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend dat nog steeds vergiftigingen voorkomen met apiol, en dat oa. in December 1932 te Groningen en in Februari 1933 te Middelburg gevallen van polineuritis zijn vastgesteld ten gevolge van het gebruik van bovengenoemd middel? Is de minister niet van oordeel dat, even als dit in het bu'tenlanH geschiedt, de ver koop van zoodanig middel moet worden on mogelijk gemaakt? DE TREILERS VAREN UIT. Gistermorgen zijn de reeders te IJmuiden begonnen met de eerste maatregelen voor het weer naar zee brengen van enkele schepen. Men is met eigen krachten gaan kolenladen. zegt het Hbld. Er was bij dit bunkeren groote belangstel ling van de zijde der stakers. Ook de politie was aanwezig, maar tot moeilijkheden is het niet gekomen. Of en wanneer de schepen zullen uitvaren zal nader worden vastgesteld. OPLICHTER AANGEHOUDEN. Een 22-jarige kweeker uit Grijpskerk, die de vorige week een auto voor één dag ge huurd had, was met dien auto niet terugge komen. Enkele dagen later vond de politie het voertuig onbeheerd staan. Dinsdag is de man die in den laatsten tiid veel oplichterijen heeft gepleegd, aangehouden in een hotel te Gro ningen. waar hij onder een valschen naam logeerde. NOG GEEN RUST IN DE TEXTIEI INDUSTRIE. Loonsverlaging bij de stoom spinnerij „Twente" niet aanvaard Tusschen de directie van de t>toomspinnerij i wen te'' te Almelo en de organisatiebestu- ren van de textielarbeidersbonden is een con- ferentie gehouden naar aanleiding van de aankondiging eener loonsverlaging van 12<A pCt. In de bijeenkomst deed de directie het voorstel, dat een loonsverlaging van ten hoogste tien pCt. zou worden ingevoerd voor het geheele personeel, d w z. een lagei per centage voor lagere loonen. Indien dit voorstel niet kon worden aan vaard zou een verlaging van 7K pCt. voor het geheele personeel gelden. Antwoord werd verwacht vóór 11 Maart a s. Op 25 Maart zou de nieuwe toestand ingaan. Naar aanleiding van deze besprekingen hebben de hoofdbesturen Dinsdag besloten het voorstel tot loonsverlaging niet te aan vaarden. Datzelfde besluit werd eveneens genomen in de ledenvergadering van „De Eendracht" en van de politiek-onafhankelijke vakorganisaties. De confessioneels organi saties vonden geen aanleiding met hun leden te vergaderen, omdat zij slechts een gering aantal leden bij deze fabriek werkzaam hebben. De kans op een conflict moet hier thans niet uitgesloten worden geachb Aan deze fa briek werken nog ongeveer tweehonderd arbeiders, die den laatsten tijd een verkorte werkweek hadden Deze week was aange kondigd, dat weer het volle aantal uren zou worden gewerkt. De directie der fabriek is aangesloten bij de Twentsch Geldersche Fabrikantenvereni ging- D. ORNSTEIN. f Overleden is de heer Daniël Ornstein, in leven directeur van de Rotterdamsche Banx- vereniging. Hij bevond zich juist met va- cantie in Tirol. Zijn opleiding in het bankiersvak genoot hij bij zijn oom in Frankfurt a/M Nadat hij deze stad verlaten had, kwam de heer Orn stein in 1894 bij de Amsterdamsche Bank. Later vestigde hij zich in Utrecht, waar hij tot 1913 directeur was van de fa Huidecoper Van Dielen In dat jaar ging de heer Ornstein naar de Rotterdamsche Bankvereeniging te Amster dam over. waar hij onder-directeur werd en in hetzelfde jaar tot directeur werd benoemd. DE AANVARING IN DEN NIEUWEN WATERWEG. De schuldvraag. Het Deensche ms. „Bretagne" dat door het Engelsche s.s. „Red Sea" in het begin van de vorige week in den Nieuwen Water weg zoo ernstig is aangevaren, dat het schip gedeeltelijk is gezonken, is nu onder Maassluis zoover van een bekisting voor zien, dat Dinsdag ruim I is leeggepompt, zoodat het schip drijvende is geworden. De lading is gedeeltelijk gelost. Gister hoopte men het schip naar de werf van Wilton te Schiedam te kunnen brengen. In verband met de schuldvraag is de „Red Sea" aan den ketting gelegd. DE ZAAK-SNEEVLIET De instructie in de zaak Sneevliet, verdacht van opruiing, is gister gesloten. De openbare terechtzitting zal, naar wij vernemen, binnen korten tijd plaats vinden. DE LEIPZIGER MESSE. Als exposant neemt Nederland (met Zwit serland) op deze voorjaarstnesse de zesde plaats in. Negentien Nederlandsche onder nemingen zijn voor zoover wij kunnen na gaan hier vertegenwoordigd. De politiek heeft op de Leipziger Messe geen of bijna geen invloed. Groote belangstelling bestaat echter voor de handelspolitiek, zoowel die van Duitsch- land als die van andere landen. De Duitsche industrie eischt steeds luider de mogelijkheid van uitvoer van haar producten. De Duitsche industrieelen en ook de lei ders der Leipziger Messe begrijpen, dat de handelspolitiek der Duitsche regeering ten behoeve van den Duitschen landbouw nadee- ligen invloed op den uitvoer moet hebben. In officieele kringen in Leipzig blijkt men ook nu nog optimistisch gestemd. Men ver moedt, dat de deviezen- en valutamoeilijkhe den slechts van voorbijgaanden aard zijn en dat ook in de internationale douane-verhou dingen een verbetering zal intreden, vooral dan, wanneer de Duitsche handelspolitiek zich niet eenzijdig vastlegt aan landbouwbe langen, doch ook het levensrecht van den uitvoer-industrie erkent en dienovereen komstig onderhandelingen met het buiten land gevoerd worden". Op de Leipziger Messe die deze week ge houden worat, zal de Duitsche industrie on dervinden, dat het buitenland en vooral Nederland niet kan koopen, wanneer Duitschland den invoer van buitenlandsche (Nederlandsche) landbouwproducten belem mert. Naar schatting zijn ruim tweeduizend Ne derlandsche kooplieden naar Leipzig geko men. DEMONSTRATIES MET ONBRAND BARE VERF. Goedgeslaagde proeven. Gistermiddag werden in de groote machi nehal van de Ned. Scheepsbouw Maatschap pij aan de overzijde van het IJ demonstraties gehouden met de nieuwe onbrandbare verf soort Porcella, welke in den handel wordt gebracht door J. L. H. Smit en Co. te Amster dam. Een onbrandbare verf, althans een aan merkelijk minder brandbare verf dan de tot nu toe gebruikte soorten beteekent een groote vermindering van het brandgevaar op sche pen, doch ook in woningen, schoolgebou wen, bioscooptheaters, vliegtuigen enz. Onder groote belangstelling vond de de monstratie plaats. Onder de aanwezigen zagen wij om. de heeren D. en H. Goedkoop, directeuren der Ned. Scheepsbouw Mij. en Saalberg, direc teur Ned. Dok-maatschappij, de heer Kra mer, directeur Droogdok Maatschappij Soe- rabaja, den heer Förch, hoofdbrandmeester ir. van Thiel, hoofdingenieur van de brand weer, den heer W. N. v d. Poll, havenmees ter van Amsterdam en C. v. d. Boom, inspec teur van de scheepvaart. Allereerst werd gedemonstreerd hoe hout plaatjes, bedekt met een laag porcella-verf niet door een steekvlam werden aangetast, de verf blakerde, doch brandde niet weg en vormde op deze wijze een beschuttende laa^ voor het hout. Een zinkplaat smolt weg. doch de perceila verflaag bleef intact. Vervolgens werden proeven met een aan tal kisten genomen, gevuld met houtwol, wel ke met petroleum was overgoten. De onge- schilderde kist brandde geheel op, aanvan kelijk woedde ook het vuur in de kist met twee lagen porcella beschilderd, hevig. Langzaam doofde hierin echter het vuur. Bij onderzoek bleek, dat het hout vrijwel onaan getast was gebleven en beschermd wa6 door de lagen porcella. Een kist met olieverf be schilderd was ook weldra in minder dan geen lijd een prooi der vlammen. Dergelijke proeven met het porcella geverfde en onge verfde trapjes had hetzelfde resultaat. Het ongeverfde trapje brandde geheel op. terwij! het hout van het andere trapje onaangetast bleek. De proeven gelukte dus uitstekend, inder daad vormt porcella een beschutting tegen het vuur, doch hoe het in de practijd bij zéér hooge temperaturen zal gaan, kunnen we niet beoordeelen. DE VERHOOGING DER DUITSCHE INVOERRECHTEN OP EIEREN. Ned. Pluimvee Federatie dringt op maatregelen aan. De Nederlandsche Pluimvee Federatie heeft in verband met de situatie, geschapen door de verhooging der Duitsche invoerrech ten op eieren een telegram gezonden aan den minister van economische zaken en arbeid, waarin o.a. gezegd wordt: Dit (d.i. het op 11 Maart ingaande) recht bedraagt reeds thans meer dan 100 pCt. van den marktprijs en in de komende tijden van groote productie wel licht 200 pCt., maakt export onmogelijk en vernietigt onze pluimveehouderij, als belang rijkste tak van landbouw met een export waardecijfer van millioenen, vermoedelijk in eenige maanden tijds. Pluimvee- en landbouworganisaties staan ondanks ernstige directe en indirecte pogin gen door middel van het Duitsche bedrijfs leven aangewend, machteloos en doen een dringend beroep op de regeering onverwijld maatregelen te overwegen, die deze op han den zijnde catastrofe voor onze pluimveehou derij en kleine landbouw kunnen voorkomen. DE -DEPUTATENVERGADERItyG DER ANTI-REVOLUTIONNAIRE PARTIJ. Deputatenrede van den partij leider, dr. H. Colijn, over: „Wankelen noch weifelen?'. Heden werd in „Tivoli" te Utrecht de de- putatenvergadering der a.-r. partij, als steeds voorafgaande aan de Kamerverkiezin gen, gehouden. De belangstelling was dit maal zoo groot, dat in de groote zaal van „Tivoli" niet allen een plaats konden beko men, waarom in een der kleinere zalen een luidspreker was aangebracht, teneinde aldus nog eenige honderden partijgenooten in de gelegenheid te stellen de vergadering te vol gen. Uit het geheele land waren de deputaten in grooten getale opgekomen. Op het podium hadden tal van bekende figuren, w.o. de meeste a.-r. leden van de beide Kamers der Staten-Generaal en van het centraal comité der partij, plaats genomen. Klokslag 11 uur betrad dr. Colijn met de leden van het C. C. het podium, met luid gejuich, dat in een ova tie overging, begroet. Dr. Colijn opende de vergadering op ge bruikelijke wijze. Na de benoeming van een stembureau voor het houden van enkele ver kiezingen, hield dr. Colijn zijn deputaten rede, die ditmaal tot titel droeg: „Wankelen noch weifelen". Na een inleiding over de crisis, die in 1929 achter den rug scheen, maar in werkelijkheid erger werd en pas goed duidelijk doordat de kunstmatige factoren, die den werkelijken toe stand omsluierden, ophielden te werken, wees spr. op de uitbreiding van openlijke of be dekte dictatuur. De wereldeconomie verkeert in een over gangstijd met van week tot week wisselende aspecten. De geldomloop van land tot land is uitermate bemoeilijkt door de geringe waardevastheid van de munt in méér dan éen rijk. Hooge tariefmuren, invoerverboden of invoerbeperkingen drukken de uitwisseling van producten tusschen land en land en nog holt men op dat onzalige spoor steeds verder voort. De terugslag van deze wijzigingen in den algemeenen economischen toestand in Europa doet zich bijzonder scherp gevoelen in óns eigen land. Spr. toonde dit nader aan met eenige cijfers zijn betoog illustreerend. De neiging om op agrarisch gebied tot z.g. „autarkie" te komen is bij onze voornaamste afnemers zóó sterk en ontwikkelt zich nog voortdurend in zulk een mate dat de vooruit zichten voor een herstel van onzen agrari- sclien exnort uitermate gering genoemd moe ten worden. De maatregelen tegen toenemende verwil dering konden maar even een meerderheid verwerven. De ondermijning van het gezag kon ongestraft voortgang hebben. Zoo werd druppel na druppel het vergif, dat ontwrichting van alle autoriteit brengen moest en dat onder aller oog, toege diend. En het Nederlandsche volk zelf staat hier schuldig door het toespitsen van onwe zenlijke splinterige kwesties en door steeds verder gaande verkruimeling van de parle mentaire kracht. Daardoor wordt een effec tieve regeerkracht onmogelijk. Een in tal- looze fracties opgelost parlement is een blok aan het been voor een krachtig bewind. Een sterk parlement is geen beletsel voor een krachtige regeering. Juist de zwakheid van de vertegenwoordiging des volks leidt tot een karakterloos en zwak bewind. De gevolgen daarvan roepen in het eind verhoudingen in het leven, waarbij of de volksvrijheden opge offerd worden aan de orde, of wat nog erger is orde en vrijheid beide in chaos ondergaan. Onder zulke omstandigheden wordt de a .r, partij geroepen bij de stembus te getuigen van haar-inzicht en wat krachtens dat in zicht in de komende wetgevende periode in het belang van land en volk behoort te wor den verricht. In haar verkiezingsmanifest paf de partij daarvan blijk. 5pr. stond in den breede bij den inhoud ervan stil. T.a.v. het eerste bepleitte spr. beperking van de uitgaven; wat het tweede betreft krachtigen steun aan het bedrijfsleven, waarbij rekening moet worden gehouden met de afzetmogelijk heden van onze productie en wat het derde betreft directe verschaffing van werkgelegen heid door de overheid, voornamelijk door uit voering van productieve werken, die zelve nieuwe werkgelegenheid scheppen, zooals met de inpoldering van het IJselmeer het geval is. Daarnaast zal met beslistheid moeten wor den opgetreden tegen alle invloeden, die het overheidsgezag ondermijnen. Zullen we in de toekomst niet orde en vrijheid beide moeten missen, dan moet er zijn 'n juiste toepassing van de constituëel-parlementaire verhoudin- en. Een regeering, die metterdaad regeert, len Kamer, die pieit voor het volksbelang en die controleert, maar die zich niet op den stoel der regeering plaatst. Dan zal er naast orde en tucht in het volksleven ook een ge paste mate van vrijheid bestaan, wat iets an ders is dan bandeloosheid. Ons volk is in zijn overgroote meerderheid een christelijk volk, in dezen zin, dat de grondslagen van ons maatschappelijk leven gelegd zijn door het christendom. Daarom is het M ons land, ondanks de verscheidenheid van geestesstroo- ming, mogelijk in de handhaving van de christelijke grondslagen van ons staatkundig en maatschappelijk leven door de overheid, beveiliging te zoeken tegen de ontbindende krachten, die ook in ons volksleven werkzaam zijn en die in het ein alle op één punt uit loopen: de vernietiging van een vrije christe lijke volksgemeenschap. Spr. weidde ten slotce uit over het christe lijk beginsel, dat krrch en moed geeft aan de hoogste volksbelangen na te streven en hij eindigde met aan te halen Psalm 27. Staande hief de "eroradering hierna dit ze vende vers van dezen psalm aan, Nad'ft een telegram van trouw aan de ko ningin gezonden was, werd Je ochtendverga dering gesloten. In de middagvergadering vond de vaststel ling plaats van het verkiezingsmanifest, de vaststelling van het voorstel voor de candi- daatstelling en de 'iisten der candidaten, de behandeling van een voorstel tot wiizimng van een artikel der statuten der dr. A Kuv- perstichting te 's-Gravenhare, de benoeming van een commissie tot nazrn van de reke ning over de jaren 19331936; de verkie zing van den eersfen en tweeden voorzitter en zeven leden van het Certtaal Comité; van een voorzitter en een penningmeester van den raad van beheer der Kuvoerstich- ting en vón het col'ege van gemachtigden. DE NEDERLANDSCH-BEIGISCHE ONDERHANDELINGEN. Omtrent de korte bespreking, betreffende de Nederlandsch-Belgische betrekkingen, die vandaag in den schoot van de Kamercommis sie voor de buitenlandsche zaken is gehouden, hebben de leden, na afloop van de vergade ring op verzoek van den minister, het streng ste stilzwijgen bewaard. Van goed ingelichte zijde is evenwel aan de N R.Crt. verzekerd, dat minister Hymans in zijn uiteenzettingen gezinsoeeld heeft op de Belgisch-Nederlandsche officieuze onder handelingen, die. naar hij mededeelde, op den goeden weg zouden zijn. Hij zeide verder, dat hij, met het oog op de Kamerverkiezingen in Nederland, ten einde alle commentaar te voorkomen, voorloonig geen andere inlichtin gen omtrent dit punt van bespreking kon verstrekken. INGEVROREN VARKENS. De Nederlandsche varkenscentrale deelt mede: Reeds eerder werd medegedeeld, dat het in het voornemen van de Nederlandsche var kenscentrale ligt om in Maart een partij zware varkens, welke reeds geruimen tijd ge leden aan haar ter levering werden opgege ven, af te nemen. De Ned. varkenscentrale is reeds eenigen tijd bezig om te trachten voor deze varkens een exportmogelijkheid te vinden. Tot heden is men daarin niet ge slaagd. In verband hiermede zullen de var kens tijdelijk worden ingevroren. Het ligt echter in de bedoeling de varkens te exportee ren, zoodra de mogelijkheid daartoe open staat. Het aantal varkens, dat gedurende deze week zal worden ingevroren, bedraagt 700. DE SCHAPENHOUDERIJ EN DE NEDERLANDSCHE WOLNIJVERHEID Geen dwang tot verwerking van Nederlandsche wol. Op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Braat: Is het den minister bekend, dat de boeren de wol van de schapen niet kwijt kunnen dan tegen te lage prijzen? Is.zijn excellentie bereid te bevordereïi, dat de Nederlandsche wol hier te lande verwerkt wordt aleer men buitenlandsche koopt, om langs dien weg de prijzen hier te verbeteren? heeft de minister van economische zaken p„ arbeid geantwoord: n ei» De eerste vraag wordt bevestigend beant woord. Ten aanzien van de tweede vraag ziet de ondergeteekende zich door de oeeewn n™ standigheden tot zijn leedwezen genoopt I afwijzend standpunt in te nemen Hem ziin vooralsog geen maatregelen bekend w'Ip ten deze van overheidswege zouden 'kunnen worden genomen zonder daardoor al te zeer de reeds weinig gunstige economische nosóie van de Nederlandsche wolverwerkende in dustrie te verzwakken. STOOMBARKAS GEZONKEN. De opvarenden gerei. Bij het inschieten van een torpedo is giste ren op de reede van Nieuwediep een stoom" sloep, welke daarbij werd gebruikt, door een torpedo geraakt, en kort daarna gezonket De vijf opvarenden zijn allen gered. SMOKKELSCHIP AANGEHOUDEN r- In Betgit Reuter meldt uit Antwerpen: Bij Fort Lilloo hebben douane-ambtenaren beslag gelegd op een schip, komende ui! Nederland, waarmee men poogde op fraJI kuze wijze 28 varkens in België in te voeren De varkens zullen worden geslacht en tl lek verkocht. K 60 P11- De opvarenden, vier mannen en een vttm* zijn naar Antwerpen gebracht en zullen Zr beschikking van de justitie worden gesteld AUTOBUS IN BRAND. In de Pijnboomstraat te Haarlem-Noord is gistermiddag brand ontstaan in een stadsbus van de Brockway. ten gevolge van het starten met te vroege voorontsteking De benzine- leiding knapte af, waarna de carburateur spoedig in lichte laaie stond. De bestuurder wist den auto terstond tot stilstand te bren gen, zoodat de passagiers tijdig en op kalme wijze konden uitstappen Met het in alle wa- gens van de maatschappij aanwezig brand- bluschapparaat en een paar emmers zand was men den brand spoedig meester Ook de babv snuit van de brandweer verleende met één straal op de waterleiding hulp Het voor- gedeelte van den autobus werd zwaar be schadigd. Het is. naar de Tel. opmerkt, aan de tegenwoordigheid van geest van den chauffeur te danken dat er geen persoonlijke ongelukken zijn gebeurd. MILICIEN ONDER KANTELENDEN AUTO. Aan de gevolgen overleden. De dienstplichtige Brase uit Lutterade, van de Ie batterij van het 8ste regiment veldartil lerie te Ede. had het ongeluk oo het kazerne terrein te geraken onder een met hout be laden vrachtauto, die in de bocht van een kazernestraat omkantelde. De soldaat be kwam zware kneuzingen en werd terstond naar het Militair Hospitaal te Utrecht ver voerd, waar hij kort na aankomst is over leden. EEN ZELDZAAM JUBILEUM. De heer Jud. Timmermans Wzn. te Waal wijk herdacht gister den dag, dat hij, nu 75 jaar geleden, tot directeur administrateur van de Levensverzekering Mij. Noord-Brabant" werd benoemd. De jubilaris, die thans in zijn 99ste jaar is, is nog dagelijks op kantoor, waai zijn leven dige belangstelling en zijn arbeidskracht een voorbeeld zijn voor allen, die htm kennen en van wien nog een bezielenden invloed uit gaat op zijn omgeving. KORTE BERICHTEN. De minister van waterstaat heeft ver gunning verleend tot uitzending van de ope ningsrede, die mr. Fock Zaterdag zal U1|" soreken op het partijcongres van de Hoeia Staatspartij De Vrijheidsbond te Ctrecir. Deze uitzending zal aanvangen 's avon(~,°™ 7 uur (niet om 8.15 uur, gelijk is bericht e heeft plaats via den zender Hilversu (29ó M Gistermorgen is te Aerdenhout ol ieden de heer John. E. Grevers, ou" aan de universiteit te Utrecht en idem aan universiteit te Amsterdam. De minister van oeconomische zaken arbeid heeft den termijn, waarvoor de va» gestelde heffing krachtens het Crisia-var*e j besluit 1932 zal gelden, verlengd tot April. Thans zijn bij suppletoire rijksbegd* ting de gelden aangevraagd voor njks® tot instandhouding van de vroedvrou school te Amsterdam. 129. „Hèèèèü" klonk het nu uit alle monden 1 ft.uiliv nel IIL tegelijk. ,,Ja, maar ik kom weer terug", zei Jan. „Nou", zeiden ze, „als je dan niet te lang wegblijft, mag je wel gaan", waar Jan natuurlijk erg om moest lachen. Terwijl ze daarover zoo aan 't babbelen waren, kwam Hobbeltje plotseling angstig hinnikend aange draafd* 13U. Jan schrok er vanl Zoo had hij Ho JjjJ nog nooit gezien. Hij ging vlug naar he® en al heel gauw zag hij nu de reden angst. Een eindje verder was een brand uitgebroken. „Jongens", zei kunnen nog niet naar huis, want ik he jongens noodig".

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6