Agmda VERF 49 28 J. SPRUIJT De V.V.V. te Sergen jubileert. £and: w Huin&oum Slad w Omgeving. Weec&eeicfit 1100 invoerrecht laat betalen, terwijl aan PER K.G. DUS DIRECT GEREED VOOR HEF GEBRUIK PER^K.G.BUS ALKMAAR IJMUIDEN Bioscopen. Cinema Americain tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De heer scheres van Atlantis (rom.-dram.), hoofdrol len Brigitte Helm, Gustav Diessl en Heinz Klingenberg. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Kiki (rom hoofdrol Anny Ondra. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8 eerste hoofdnummer: Het mon ster van Frankenstein (sens.-dram hoofd rol John Boles; tweede hoofdnummer Pa ria's (sens.), hoofdrol Marie Prevost. Toe gang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Woensdag 15 Maart. 1010 uur, autotentoonstelling in de Harmonie. 8 uur, Kapelkerk, getuigenisavond Kerk en Vrede 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing met licht beelden over Zwitserland voor de N. R. V. 8 uur, Concordia aan de Laat, rede L. de Visser voor de comm. Partij Holland. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, opvoe ring operette Het Moorenschip. Donderdag 16 Maart. 1010 uur, autotentoonstelling in de Harmonie. 8 uur, café Rus te Heerhugowaard, verga dering Witte Kruis. Vrijdag 17 Maart. 106 uur, autotentoonstelling in de Har monie. HET REISPROGRAMMABOEK 1933 DER N. C. R. V. Wederom ontvingen wij het reisprogramma- boek der Nederlandsche Christelijke Reis- vereeniging. Deze organisatie, welke zich bevredigend blijft ontwikkelen, mocht in October van het vorig jaar haar tweede lustrum vieren. Tot dankbaarheid stemt, dat iet ledental, hetwelk zeer binnenkort de 15.000 zal over schrijden, in de periode October—Februari 1933 met juist het dubbele aantal candidaat- leden omhoog ging als in dezelfde periode 1931—1932. Hieraan is niet vreemd het feit, dat onder scheidene afdeel ingen haar werfkracht op zeer loonende manier bewijzen en door het telkens weer organiseer en van zeer attrac tieve uitstapjes, leerzame excursies en het be leggen van zeer interessante filmavonden, het lidmaatschap buitengewoon aantrekkelijk maken. Niet minder is het organiseeren van een buitengewoon mooie fjordenreis met een Ne- derlandsch schip de Sihajak van den Rotterdamschen Lloyd en, last not least, de reizen naar het land van Willem van Oranje, in verband met de herdenking van diens 4O0sten geboortedag van invloed geweest op den ledentoevloed. Bij het vluchtig doorbladeren van het geïl lustreerde boekje valt het op. dat de eigen- land-programma's aan verscheidenheid ge wonnen hebben. „Ken Uw land en heb het lief". Versobering in den opzet van vele program ma's is duidelijk waarneembaar. Gelukkig, dat wat men in deze bijzondere tijden zich ontgaan zag, de vacanties groo- tendeels op peil bleven, zoodat met eenig beleid, menigeen zich toch nog een kortere of langere reis zal mogen veroorloven, waaraan het cultureel belang toch zeker niet valt te ontzeggen. UIT DE S D. A. P. Meileuzen. Het dagelijksch bestuur van den algemeenen raad uit N. V. V. en S. D. A. P. heeft de vol gende leuzen voor het a.s. Meifeest vastge steld: voor de democratie en tegen het fas cisme; voor socialisatie; voor ontwapening; naar de veertig-uiige arbeidsweek; voor een betere werkloozenzorg. VERKEERSONGEVAL! EN.. Kind overreden. Het vijfjarig zoontje van den heer de Boer te Edam kwam gistermiddag, toen het plotse ling den rijweg overstak ondei een melkauto terecht. Met levensgevaarlijke wonden werd het knaapje opgenomen en naar het zieken huis overgebracht. Oververmoeide chauffeur? De chauffeur van de firma Maas uit Venlo leed in het Duitsche grensplaatsje Straelen met volle vaart tegen een boom, zoodat de auto kantelde. De botsing was zoo hevig, dat de wagen bijna totaal vernield werd en de motor ongeveer twintig centimeter naar ach ter schoof, waardoor de chauffeur in de ca bine tusschen stuurinrichting en rugleuning bekneld raakte en borst- en hoofdverwondin gen opliep Waarschijnlijk is de chauffeur door over vermoeidheid achter het stuur in slaap ge vallen Van de treeplank gevallen. Dinsdagavond heeft op den Linderweg te /Eindhoven een doodelijk ongeval plaats ge had. Het 15-jarig meisje A. Eemans reed op de treeplank van een vrachtauto mee. Onder het rijden trachtte zij het portier te openen, waarbij zij het evenwicht verloor Zij kwam zoo ernstig te vallen, dat zij kort na het ongeval aan de bekomen hersenschudding is overleden. BRANDEN. In de knoopenfabriek te Bunschoten. Vanochtend omstreeks 6.30 uur is door tot nu toe onopgehelderde oorzaak brand ontstaan in de Nederlandsche kn jopenfabriek te Bunschoten De fa briek is eigendom van de gemeente Bunschoten en is opgericht in 1929 met het doel om de Zuiderzeevisschers werkzaam te stellen De brand is uitge broken in decartonnage-afdeeling, welke weldra in lichter laaie stond De 'vlammen deelden zich mede aan het aangrenzende kantoorgedeelte, da/ eveneens spoedig een vuurzee was. De brandweer slaagde erin het vuur tot de cartonnage-afdeeling en de kantoor lokalen te beperken. De eigenlijke fa briek, welke zich achter het verbrande gedeelte bevindt, bleef door het vuur onaangetast. De fabriek, waai in onge veer 200 arbeiders werkzaam zijn en waar dag en nacht wordt gewerkt, moet tiidelijk worden ston^ezet. directeur, de heer Frankfort, acht het echter waar schijnlijk dat de erkzaamheden Don derdagmiddag weer kunnen worden hervat. De schade, waarvan het bedrag ieton worden '""stvesteld v.u.-it door voi"*v":ering s-edekt. Paarden, runderen en kippen omge komen. Aan de Belgische grens te Clingc is de groote landbouws"huur van J. Hoste, waaraan een nieuwe stal was verbon den, door brand vernield Behalve den oogst en de landbouw werktuigen kwamen zes paarden, negen runderen en een groot aantal kippen in de vlammen om. Twee boerderijen verbrand. In den afgeloopen nacht hebben te Herfeld en te Andelst onder de gemeente Valburg (Geld.) twee hofstede-branden gewoed. De eerste brand ontstond in het huis van de familie R., dat geheel verloren ging. Als gevolg van een schoorsteenbrand is voorts afgebrand het pand, bewoond door de famdie W. Hier konden de kinderen met moeite worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Het dagelijksche bestuur van de Holland- sche maatschappij voor landbouw, vergader de dezer dagen onder leiding van zijn voor zitter, dr. H. J. Lovink, in Den Haag. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld omtrent den algemeenen toestand in den landbouw, die van dag tot dag slechter wordt. Dr. Lovink had tijdens de vergadering een onderhoud met den minister van economische zaken en arbeid, als resultaat waarvan kon worden gepubliceerd, dat de steunmaatrege len voor de suikerbietenteelt binnen enkele dagen zou worden bekend gemaakt. (Sinds dien is de minimum-prijs van 11 bekend gemaakt). Omtrent de steunmaatregelen aan vlas- en aardappelteelt waren geen definitieve mede- deelingen te verkrijgen, zoodat besloten werd, hieromtrent nader met het K. N. L. C. in overleg te treden. Medegedeeld werd, dat de maatregelen voor steun aan de roggeteelt binnenkort aan de Tweede Kamer zullen worden voorgelegd; de kans, dat ook ten aanzien van de haverteelt binnenkort maat regelen zullen worden getroffen, werd zeer gering geacht. Bij de bespreking van de veeteelt en zuivel werd opgemerkt, dat een algemeene wet zal worden ingediend, waardoor het mogelijk zal zijn, de verschillende crisismaatregelen el kaar te laten aanvullen in dien zin, dat de gelden uit d? fondsen ook gebruikt kunnen worden tot het verkenen van steun aan ande re onderdeden van landbouw of veeteelt dan alleen aan het onderdeel, waarvoor ze oor spronkelijk bestemd waren. De kwestie van de inkrimping der veesta pel is thans zeer urgent Medegedeeld werd hetgeen in de desbetreffende commissie van het K. N. L. C. naar voren is gebracht. Be sloten werd het rapport dezer commissie af te wachten. Ook werd besproken de positie der hypotheekboeren. Waar mogelijk, verleent het secretariaat, in samenwerking met het Boekhoudbureau, bemiddeling teneinde executie te voorkomen, of althans den boer op het bedrijf te handha ven. Op den duur zal echter slechts uitred ding gebracht kunnen worden door regee- ringsmaatregelen, doch van het tegenwoor dige ministerie schijnt in dezen niets meer te verwachten te zijn. In verband met van de afdeeling Scher meer ingekomen vragen betreffende de teelt van suikerbieten en tarwe door bouwboeren, die reeds jaren kool verbouwen, werd beslo ten nadere inlichtingen in te winnen en op een spoedige beslissing nogmaals aan te dringen. Het dagelijksch bestuur kon niet goedkeu ren, dat de afdeeling Texel adhaesie betuigt aan het adres door de afdeeling Den Burg van den R.K.L.T.B. gericht tot den minister van economische zaken en arbeid en inhou dende het verzoek, het extra geld, dat voor Texel wordt uitgekeerd, te verdeelen onder alle schapenhouders op Texel, aangezien hierdoor Texel zijn bevoorrechte positie prijs geeft. Aan het verzoek der afdeeling Terschel ling, adhaesie te willen betuigen aan een door deze afdeeling tot Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gericht verzoek, ten be hoeve van de stierhouderij op Terschelling een subsidie te willen verleenen, werd gaarne voldaan. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Wie zich de moeite getroost, te infor- meeren naar de meening van tuinders, die vooraan in de beweging <Jer organisatie staan, komt te weten, hoe pessimis tisch men de toekomst van den Langendijker tuinbouw inziet. Ongeveer hetzelfde resul taat bereikt men, als men het oordeel van handelaren vraagi. De laatste ondervinden eiken dag, hoe moeilijk het is, de aan de vei lingen te koop aangeboden tuinbouwproduc ten te plaatsen, omdat de oude afnemers voor een groot gedeelte geen bestellingen meer nemers in andere landen te vinden. Handels- doen, terwijl het buitengewoon moeiT relaties uit te breiden in den tegenwoordigen tijd, is zoo goed als ondoen'ijk. Als men weet, dat Duitschland niet min der dan 480 invoerrecht bedingt voor een spoorwagen witte kool, die hier 60 op brengt en Amerika op uien en kool 1000 a de veilingen gemiddeld 150 wordt gemaakt, dan is het duidelijk, dat met onze vroegere afnemers geen zaken meer vallen te doen. Deze feiten en enkele andere, die daarmee verband houden, zijn het, die in tuinderskrin gen een geest van lijdelijkheid en lijdzaam heid doen ontstaan, die aan moedeloosheid grenst. Bij deze heerschende ingewikkelde toestan den wekte het op de veilingen nog eenige verwondering, dat de roode kool betere prij zen opbracht dan de vorige weken. In de tweede helft van Februari waren er abnor maal groote hoeveelheden afgeleverd, zoodat de aanvoer deze week betrekkelijk gering kon worden genoemd nl. ongeveer 80 spoorwa gens aan beide veilingen tegen het vorige jaar in dezelfde week 150 spoorwagens. De kool van 2K tot 3 pond bracht nu voor de eerste soort 4.70 op en is in 't midden der week zelfs tot over de 5 opgeloopen. De grootste kool bracht nu 2.60 op. Zelfs voor tweede sort roode kool met een gewicht van 2h a 3 pond werd nu 4 en meer besteed, de groote van het doorschot werden voor 1.80—2 verkocht. Op het laatst der week liepen de prijzen weer terug tot het niveau, waarop zij bij het begin stonden. Het is niet onmogelijk, dat 't mooie weer debet was aan dezen teruggang. Met dankbaarheid konden de tuinders vaststellen, dat de gemiddelde prijs der roode kool de laatste weken het dubbele bedraagt van dien, welke ze verleden jaar opbracht. De teelt was verleden jaar echter beter. Met de gele kool liep het niet zoo gunstig, maar toch was men er over 't algemeen niet sle«.ht over te spreken. Natuurlijk waren de prijzen weer verre van loonend, doch daarop wordt tegenwoordig minder meer gelet en men heeft meer oog voor de vraag, of ze beter of slechter zijn De prijzen waren beter, in 't begin werd zelfs voor de meest gewilde soort tot over de 3 beiaald, terwijl voor te groote 1.401.90 werd besteed. Later, allicht ook onder den invloed van het zachte weer, daalde de prijs voor het mooiste klein goed tot beneden 3 en konden de groote niet meer dan 11 90 opbrengen. Het mooiste goed van de tweede soort bracht 2.10—2.70 op, de groote 0.90—1.50 De aanvoer aan beide veilingen beliep 65 spoorwagens. Men houdt het er algemeen voor, dat van de Deensche witte kool niets meer terecht komt, d.w.z. men gelooft, dat er van een opleving der prijzen in een eenigszins be langrijke mate wel niets meer zal komen Er werd deze week het meeste voor 60 cent per 100 K.G. verkocht, sommige partijen brach ten 70 cent op en ook werden er nog voor 80 cent verkocht. De kleine verbetering was alzoo van geen beteekenis en nu een groot deel weer onverkoopbaar was en alzoo voor 60 cent aan het In- en Verkoopbureau moest GLANSLAK ct, ct. worden afgestaan, bleek wel, dat voor deze kool slechts voor een klein deel afzet door den handel kon worden gevonden. We ver namen, dat in het vervolg elke week slechts 40 spoorwagons door genoemd Bureau zul len worden gedistribueerd, zoodat de handel dan toch het overige zal moeten plaatsen. Deze week werden nog ruim 130 spoorwa gens aangevoerd, doch men mag verwachten dat dit spoedig zal verminderen. De prijs van de uien bleef ook deze week slecht, ofschoon er een kleine verbetering voor gele uien en grove intrad. Drielingen werden verkocht voor 0.80—1.20, gele uien brachten 1.201.80 op en grove 1—/ 1.60. De aanvoer verminderde en be droeg rond 11 spoorwagens. Bieten waren voor een deel onverkoopbaar. De mooiste brachten 1.401.70 op, de andere 0.60—0.80. Er werden 10 spoor wagens aangevoerd. Voor kleine peen werd 60 cent betaald, een deel draaide door. Voor groote werd 1 1.60 betaald. Blauwe aardappels brachten 40 cent per 100 K.G. op, blauwe eigenhei mers 0.40—1. De aangevoerde taaie gele werd voor 1.30-/ 3.30 verkocht. OUD-LEERLINGEN DER TU1N- BOUWCURSUSSES IN CONGRES BIJEEN. Gistermiddag werd ter gelegenheid van het vijfentwintig jarig bestaan der afdeeling Amsterdam van den Nederlandschen Bond van Vereenigingen van oud-leerlingen der tuinbouwcursussen een congres gehouden in de Koningzaal van Artis te Amsterdam. De heer H. D. Kryger leidde de vergade ring in met een kort welkomstwoord, waar na de heer D. S. Huizinga, inspecteur van het land- en tuinbouwonderwijs in korte trek ken de geschiedenis van de vereeniging schetste. Hierna behandelde de heer ir. J. G. Haze- loop, rijkstuinbouwconsulent, de geschiedenis van het tuinbouwonderwijs. Daarna sprak met het onderwerp; „De propaganda voor het leerlingwezen der Ko ninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een taak der oud cursisten" ir. J. Heemstra, rijkslandbouw- consulent. De heer J. C. Mensing te Aalsmeer, alge meen secretaris der Koninklijke Nederland sche Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde, sprak over „De Organisatie in den Nederlandschen Tuinbouw Na de pauze sprak ir. J. M. Riemens, rijks tuinbouwconsulent te Naaldwijk, over de practische vorming van het tuinbouwonder wijs. Tenslotte sprak de heer G. Amsen een woord over de taak van de vereeniging in de toekomst. WOONHUIS TE HEERHUGOWAARD AFGEBRAND. Dinsdagavond half negen werd de brandweer van Heerhugowaard gealarmeerd voor een brand, die was uitgebroken ten huize van Thijs Peper aan den Veenhuizer- middenweg aldaar. Ofschoon de motorspuit zeer spoedig ter plaatse was, viel aan redden niet te denken Slechts een belendende koolschuur kon be houden blijven. Eenig vee, dat zich in het brandende per ceel bevond, werd tijdig gered. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. \cHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 6.32 uur licht op. De Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Bergen bestaat 25 jaar. Wie de beteekenis van deze voor Ber- gen's economisch leven zoo actieve vereeni ging kent, zal begrijpen, dat de bevolking met dit jubileum medeleefde. Dit kwam gisteravond *-t uiting in de her denkingsbijeenkomst, welke in de heel Gevul de Rustende Jager werd gehouden. Wegens gebrek aan ruimte kon het bestuur niet alle leden opéén avond ontvangen, zoodat heden avond een dergelijke bijeenkomst gehouden wordt. De voorzitter, de heer F. Zeiler, heette bij zonder welkom den eere-voorzitter, den heer J. v. Reenen, den burgemeester en de raads leden met hun dames en deed mededeeling van een gelukstelegram, dat was ingekomen van het eere-lid den heer A. v. d. Heijden, thans te Wageningen woonachtig. Het bestuur had met opzet geen vereeni gingen uitgenoodigd aanwezig te zijn, omdat een intieme herdenking onder de leden ge- wenscht werd en men geen vereeniging op kosten wilde jagen. Dat desondanks De Berger Winkeliersver- eeniging, De Rijwielpadvereeniging, de Mas. kerspelers, Hotel Kreb, de fam Diesseld, Alc- maria V.V.V. en de Kamer van Koophandel te Alkmaar zulke mooie bloemstukken had den gezonden, stemde het bestuur tot groote dankbaarheid. Dank bracht spr. voorts aan „De Bad- bode", die het bestuur in staat stelde in een pauze aan de aanwezige leden een aardige verrassing uit te reiken, zoo uitnemend ge schikt voor de propaganda \an Bergen, n.1 een keurige map met enveloppen en post papier, waarop fraaie kieken van Bergen en Bergen aan Zee staan afgedrukt. Dank bracht spr. ook aan de Rijwielpad vereeniging „Noord Kennemerland'', die het grootste deel van de prijzen had geschonken, welke aan het einde van den avond onder de aanwezigen zouden worden verloot. Voorts deelde spr. mede, dat de V.V.V. in dit jubileerende jaar een folder van Bergen en Bergen aan Zee uitgeeft, op internatio naal voorgeschreven formaat. Spr. zag gister de proef van deze folder, die bij de firma Herm.'s Coster en Zoon gedrukt wordt en vond die zoo mooi, dat hij hier gaarne den aanwezigen directeur, den heer Krak, voor dit geslaagde werk, dat niet onder doet voor het beste op dit gebied in het buitenland, een land, een compliment brengt. (Applaus.) Spr. deelde nog mede, dat alle leden straks als de folder gereed is, een exemplaar op het bureau van de V. V. V. kunnen halen. Het woord was hierop aan den heer D. A. Klomp, die, in een met aandacht gevolgde rede een overzicht gaf van het 25-jarig V. V V. werk in Bergen. Dit overzicht publiceeren wij in een afzonderlijk artikel. De eere-voorzitter, de heer Jb. van Reenen, herinnerde aan den groei van Bergen, waar bij hij deed uitkomen, hoe langzamerhand dit in vergetelheid sluimerende natuurdorp een voor duizenden Nederlanders een geliefd va- cantie-oord werd. Het natuurlijke gevolg hiervan was, dat de natuur niet ongerept kon blijven daarom was het van de gemeente een goede gedachte, in Bergen een natuur reservaat te vormen, waarmede de Bouw-Ex- ploitatie Maatschappij te Bergen aan Zee door de dennenbeplanting eveneens bezig is Ook door de artis ten is Bergen beken a ge- worden. De pioniers, Veldheer en Graadt van Koggen gaven het goede voorbeeld voor een juiste bebouwing. Het eerste pension was Kennemeroorddaarna kwamen Kreb en an deren. Reeds eerder was het vrouwtje van duin ontstaan, doordat met toestemming van spr. vader de Alkmaarsche schutterij onder >>De hooge boomen" schietoefeningen hield. De dorstige kelen van de schutters deed van zelf het café Duinvermaak geboren worden Vanaf de oprichting der V. V. V. is spr eere-voorzitter en heeft hij kunnen constatee- ren, dat het Bestuur schitterende resultaten wist te bereiken. Dat zijn werk gewaardeerd wordt, bewijst de naar voren gekomen be langstelling. Spr. feliciteerde den heer Leijen, die vanaf de oprichting bestuurslid is en na den heer Top altijd nauwgezet de penningen der ver eeniging heeft beheerd. Spr. stipte aan, hetgeen het Bestuur deed voor de bekendwording van Bergen. Hij hul digde den heer Zeilezajs, de man od de rechte naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Ipstituut te De Bildt. Verwachting, geldig tot den avond van 16 Maart: Wellicht krachtige Zuidelijke tot Zuidwes telijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken* waarschijnlijk eenige regen; aanvankelijk iets zachter. Overzicht. Het Westelijk gedeelte van het waarne mingsgebied is onder invloed gekomen van een Oceaan-depressie, die zich gisteren reeds in de scheepsberichten afteekende. Daardoor nam vooral de regenval over de Britsche eilanden toe, terwijl over Ierland reeds regen van beteekenis viel. Ook thans is daar de barometer nog dalende. De kern van het hooge drukgebied, die gisteren over de Golf van Biscaye lag, verplaatste ikh Oostwaarts of Oost-Noord-Oostwaarts en strekte zich hedenmorgen over Zuid-Frank rijk uit. Aangezien over Duitschland de ba- rometer nog langzaam stijgende is, zal in onze omgeving de luchtdruk-gradiënt wel toenemen en hiermede de periode van rustig weer beëindigen. Ook de regenkansen zijn vergroot. De nachtelijke temperaturen zullen daardoor eenigszins stijgen. Onder invloed van de Westelijke tot Zuidwestelijke lucht- strooming zijn nu reeds over Groot-Britan- nië, Ierland, ons land Noord-Frankrijk en bijna geheel Duitschland de ochtendtempe- raturen hooger geworden. Over Scandinavië en IJsland, waar zich nog steeds depressies handhaven, is het kouder geworden, vooral in Finland vroor het hedennacht nog streng. plaats met Europeesche ervaring. De secre taris, de heer Judell had bij het organiseeren van het Ruiterfeest getoond, over de noodige volharding te beschikken. De vice-voorzitter, de heer Klomp, noemde hij de steunpilaar van de V. V. V., van wien gezegd kan worden dat waar hij zijn schouders onder zet goed werk tot stand komt. De tweede secretaris de heer C. Bogtman, had in dit functie wel een gemakkelijk baantje, maar had ook op an der gebied getoond, voor de V. V. V. een goed bestuurslid te zijn. Voor de gemeente noemde spr. het een ver blijdend verschijnsel, dat er onder de inwo ners figuren zijn als de heer Kooijman, die met de jubileumfeesten te Bergen aan Zee zoo'n schitterende revue in elkander had ge zet. Spr. eindigde met den wensch, dat het te genwoordige bestuur van de V. V. V. nog vele jaren krachtig zal blijven doorwerken in het belang van Bergen. Met den uitroep: „Lang leve het bestuur van de V. V. V." besloot spr. (Langdurig applaus). De Burgemeester Mr. H. D. A. van Reenen, herinnerde eraan, hoe hij in den af geloopen zomer namens het gemeentebestuur, tijdens het Bloemencorso, voor het naderend jubileum, het Bestuur had gehuldigd en als blijvend andenken voor het Bureau een stoeltjesklok had aangeboden. Ook in deze bijeenkomst wenschte spr.. na mens het gemeentebestuur en namens de gc- heele bevolking zij'n waardeering te uiten voor den arbeid, die het bestuur van de V. V. V. in het belang van de gemeente heeft ver richt. Spr. hoopte, dat het tegenwoordige bestuur zijn krachten aan de V. V. V. zal blij ven geven tot bevordering van den bloei van Bergen en de welvaart van zijn bevolking- (Applaus.) De heer Margadant, secretaris van de V. V. V. Alcmaria, bracht namens Alcmaria (bij ontstentenis van den voorzitter Mr. J. P- Bosman, die door ziekte verhinderd was) de hartelijke gelukwenschen met dezen buiten- gewonen dag. Hij herinnerde aan de prettige samenwerking die er steeds tusschen Alc maria V. V. V. en de V. V. V. te Bergen be staan heeft, deed uitkomen, hoe de heer Klomp als afgevaardigde in de Algemeene Vergadering zich steeds een gezaghebbend gehoor wist te verzekeren en veel' voor „Ons Nederland" wist te doen, noemde dit een eer voor de vereeniging en eindigde met den wensch, dat de vereeniging moge groeien en bloeien tot heil van de geheele streek (Ap* plaus.) De heer G. Kooijman sprak hierna na mens de leden. Bij dit zilveren jubileum, al dus spr., gaan onze gedachten terug naar de oprichting, toen de vereeniging met een be grooting van 160 begon. Thans bedraagt die 5000. Ontzaggelijk veel heeft de ver eeniging in de gepasseerde 25 jaar voor Bergen en zijn bevolking gepresteerd. Zij dankt dit aan den belangeloozen arbeid van de bestuursleden, een arbeid, waarvoor wij den grootsten eerbied hebben. Na een afzonderlijk woord van waardee ring tot ieder bestuurslid, zeide sprdat in den boezem van de leden de behoefte was gevoeld om ook daadwerkelijk te getuigen van dankbaarheid voor den verrichten ar beid. Namens de leden bood hij het Bestuur eer fraaien, in zilver gevatten voorzittershamei met insciptie aan, benevens eenige mooie ko peren voorwerpen en een schilderij ter versie ring van het Informatie-bureau. Mevrouw Evenhuis werd door hem na mens de leden gehuldigd onder het den van een tinnen vaas met bloemen (lang durig applaus). j. Hierna werden de films van Bergen, feesten te Bergen aan Zee, en die van N schillende bloemencorso's, alsmede de A- V. V.-film van Ons Nederland vertoond half drie amuseerde men zich na afloop iian Utrc auiuöcciuc 1I1CI1 iu»» --- Ufoaf' de filmvertooning met een gezellig bal, van de muziek verzorgd werd door strijkje onder leiding van den heer Mei

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2