Van Rommelzaken Hobbelde f: £muL: en Juiit^ouw ASPIRIN helpt steeds tie had behandeld. In 1922 werd mevrouw Klomp opgevolgd door mevrouw Evenhuis, onze tegenwoordige administratrice, die nog steeds met groote nauwgezetheid haar moei lijke taak vervult. De door de firma Meijer uit Amsterdam aangekochte zaak van den heer Brouwer werd in 19f9 verbouwd en uit waardeering voor het werk van de V. V. V. stelde de heer Bol, als directeur van de firma Meijer de zaak een zaal voor het V. V. V.-werk be schikbaar. Dit lokaal werd geheel voor zijn rekening op artistieke wijze ingericht, het- een wij hier nog wel eens dankbaar willen erdenken. Tijdens den bouw van de zaak was het bureau voor eenige maanden in den koepel van De Rustende Jager gevestigd, daarvoor door den toenmaligen eigenaar, den heer Peters, belangeloos beschikbaar gesteld Het ledental steeg inmiddels belangrijk en daar mee tevens het inkomen der vereeniging. In de vergadering van 8 Februari 1919 constateerde de voorzitter, wijlen de heer Siebert Coster, nog met voldoening, dat de begrooting, die in 1908 een bedrag aanwees van 160, tot een bedrag van 1333 was gestegen. Wanneer hij onze vereeniging niet door den dood was komen te ontvallen, zou bij zeker thans niet zonder groote voldoe ning hebben geconstateerd, dat dit bedrag na 25 jaar bijna 5000 bedraagt In de vergadering van 6 Maart 1920 her dacht de vice-voorzitter, de heer Zeiler, het verscheiden van den heer Siebert Coster, waarbij hij uitvoerig de verdiensten van den overledene voor de V. V. V. in het licht stel de. In deze vergadering werd tot bestuurslid gekozen de heer P. J. Brouwer, die echter 10 October 1920 reeds bedankte en 10 Dec. 1920 door den heer B. de Jonge werd opge volgd. Ook de heer B. de Jonge is niet lang bestuurslid van de V. V. V. geweest en bij zijn aftreden in 1924 werd hij opgevolgd door den heer F. W. v. Riet. Steeds meer geld noodig. De uitbreiding van het werk der V V. V. en haar bemoeiingen deed steeds meer de noodzakelijkheid gevoelen, dat de vereeni ging over ruimer geldmiddelen beschikte, waarom in 1920 besloten werd de contribu tie van 2 tot 3 te verhoogen en aan de gemeente het verzoek te richten om het sub sidie op 1000 te brengen, aan welk verzoek werd voldaan. De begrooting van 1921 ging hierdoor met een belangrijk bedrag omhoog en wees toen een som aan van 2.815. Steeds bleek echter de noodzakelijkheid, om naar vermeerdering van geldmiddelen uit te zien, waarom in de jaren 1921, 1922, 1923 en 1924 op initiatief van den heer Klomp een verloting georganiseerd werd, die aan de vereeniging een totaal winst van 10.076.93 opleverde. De vereeniging werd hierdoor in staat ge steld haar werk op grooter schaal te doen en kwam daardoor in de gelegenheid om, toen eind 1921 de heer Bol zich genoodzaakt zag wegens uitbreiding van zijn zaak de beschik baarstelling van het lokaal in zijn onder neming in te trekken, een eigen informatie bureau (het tegenwoordige) te stichten, dat een bedrag van f 4.09077 vorderde; en 5 Mei 1922 officieel kon worden geopend. De inrichting hiervan vorderde dank zij het feit, dat velen geschenken aanboden, slechts van de vereeniging een bedrag van 150. De kosten van het stichten van het bureau kon den bestreden worden uit de winst, die de in 1921 gehouden loterij opleverde. Ook het imaken van het rijwielpad, achter het oude Hof, de Studler van Surcklaan en de Ruïne- laan werden uit de winsten van de loterijen bekostigd; evenals liet plaatsen van banken langs de Eeuwige laan, de Komlaan en in de bosschen, terwijl de loterij het de vereeniging tevens mogelijk maakte om 1000 beschik baar te stellen als bijdrage aan de rijwielpad- vereeniging voor het maken van het rijwiel pad van de Franschman naar Bergen aan Zee. Voor het bestuur was het dan ook een groote teleurstelling dat de minister van justitie in 1925 geen toestemming meer ver kende voor het houden van de loterij, omdat de vereeniging in afwijking van de voor waarden teveel geld voor het aankoopen van prijzen had besteed Een loterij door mooie prijzen aantrekkelijk maken is blijkbaar in strijd met de opvattingen van den minister en het bestuur hoopt dan ook, dat de minis ter van justitie van een volgend ministerie in dit opzicht een ruimere opvatting zal toonen. Ook de ontvangst van de afgevaardigden van de algemeene vergadering van de A. N. V. V. op 23 Juni 1922 werd voor een deel bekostigd uit de met de loterij gemaakte winst. Met groote voldoening constateerden wij, dat tal van afgevaardigden buitengewoon in genomen waren met de inrichting van ons bureau en dat de administratrice een speciaal compliment van den voorzitter van de A. N. V. V., baron van Tuyl van Serooskerken, in ontvangst had te nemen, voor de regeling en de wijze, waarop belanghebbenden in kennis werden gesteld met dit de aanvragen van verblijfzoekenden, waardoor aan aanvragers de zekerheid werd verschaft, steeds voldoende aanbiedingen te omvangen. Totnogtoe vol- di>et deze regeling uitstekend en niet zonder voldoening vernamen wij, dat deze door Bergen ingestelde regeling tot voorbeeld aan tal van V. V. V.-bureaux heeft gediend Langzamerhand bleek ook de wenschelijk- Iheid om in het seizoen verschillende feestelijk heden te organisceren; in 1922 werd hiervoor het eerst een post van 250 op de begrooting gebracht welke post sinds 1927 500 be draagt en dit jaar voor het eerst op f 650 is gebracht. De feestelijkheden. Met bijzondere voldoening kan terugge dacht worden aan het door de vereeniging op 24 Augustus 24 georganiseerde concert, met de Zuidbevelartders onder leiding van den 'heer Houtenkamer en het daarop gevolgde bal-champêtre in den tuin van de Rustende Jager. Ook bewaren wij prettige herinnerin gen aan het in 1929 gehouden avond-open luchtspel van Didoler. waarvoor de genie medewerking verleende. In dit verband me- moreeren wij ook de gehouden ballonwed strijden en het in 1931 gehouden ruiterfeest van landelijk* rijvereenigingen. De bloemencorso's behooren evenals de verlichtingsavonden en het vuurwerk te Bei- gen aan Zee met de aldaar gehouden concr- tcn tot de aewilde attracties in het seizoen. Het bestuur hield de touwtjes in handen. In een buitengewone algemeene vergade ring van 1922 werden de statuten herzien er. opnieuw vastgesteld. Aangezien het bestuur wilde voorkomen, dat een toevallige m eerder heid op een vergadering voor de vereeuigmg ingrijpende beslissingen nam, werd be»ioten, cat over voorstellen van leden, welke voor stellen niet te voren schriftelijk waren inge diend en op de agenda geplaatst, pas in een volgende vergadering een beslissing kon worden genomen, wanneer die voorstellen bij het bestuur bezwaar ontmoeten. Tevens werd bepaald, dat een tiende van het aantal leden het recht heeft, om het be stuur te verplichten binnen vier weken na ont vangst van een daartoe strekkend verzoek een buitengewone algemeene vergadering uit te schrijven. Hieruit blijkt wei, dat het bestuur in h°t belang der vereeniging de touwtjes in handen heeft willen houden. Men bedenke hierbij ech ter, dat de vereeniging thans reeds ruim 500 leden telt; dat slechts ongeveer een tiende deel daarvan de vergadering bezoekt en dat het daarom begrijpelijk is. dat het bestuur heeft willen voorkomen, dat een toevallige meerderheid van een 30 leden een vereeniging van 500 leden kan binden, zonder dat deze kan hebben geweten, dat besluiten zouden worden genomen, waarmede zij niet konden instemmen. 5 Februari 1926 werd in plaats van den heer A. v. d. Heijden die naar Wageningen vertrok, en daar weer een aandeel heeft in het V. V. V -werk. tot bestuurslid gekozen onze tegenwoordige secretaris, mr. H. Judell. De heer v. d. Heijden werd toen tot eere-lid der vereeniging benoemd. In dat jaar werd tevens besloten uit het loterijpotje f 1500 beschikbaar te stellen ten behoeve van het rijwielpad van de Fransch man naar Bergen aan Zee, welks aanleg een uitgave van 15000 vorderde en waarvoor eenige jaren de rijwielstallingen in Bergen aan Zee ten behoeve van de Rijwielpadver- eeniging vijf cent extra per rijwiel hieven. (De eerder uitgetrokken f 1000 waren nog niet verstrekt, omdat het pad toen nog niet tot stand kwam). In de vergadering van 5 Febr. 1926 werd tevens besloten f 100 beschikbaar te stellen voor Bergens Harmonie ten behoeve van een betere afsluiting van het terrein voor den muziektuin, als erkenning voor de steeds ondervonden medewerking van dit corps Mede werd besloten in het garantiefonds ten behoeve van het in 1927 gehouden concours van Bergens Mannenkoor 350 te storten, die daarmede gemoeid gingen. Met Jen groei van Bergen en de toename van de bevolking ging nood wendig veel natuurschoon in de gemeente verloren. Herhaaldelijk gingen dan ook stem men op, dat hiertegen iets gedaan moest wor den, waarbp wel eens niet voldoende reke ning werd gehouden met hetgeen de V. V. V in dit opzicht reeds heeft verricht. Met instemming van velen stelde een van de Berger artisten, de in 1931 te Londen over leden kunstschilder Arthur Verbeeck, in de algemeene vergadering van 1927 de schoon heid van Bergen aan de orde. met het gevolg, dat die bespreking in een buitengewone alge meene verg ader, ng van 26 Maart d. a. v. werd voortgezet Het bestuur smaakte de voldoening, dat in de vergadering van 1928 deze in zijn liefde voor „Bergen s schoon" wel eens buiten de redelijkheid gaande strijder de verklaring aflegde, dat in Bergen door de uitbreiding van de bevoegdheid der adviescommissie meer aan de bevordering van het behoud van het natuurschoon gedaan werd. Langs andere banen. Het spreekt vanzelf, dat ook een vereeni ging als de V. V V. wel eens vergaderingen heeft gehad, waarin stroomingen naar voren kwamen die van oordeel waren, dat de lei ding» langs andere banen moest gaan. Een dergelijke vergadering werd 23 Februari '28 gehouden, waar het voorstel naar voren kwam, het bestuur met twee leden uit te breiden, om belanghebbende pensionhouders een plaats in het bestuur te verzekeren. Het bestuur stelde zich daarbij op het standpunt, dat men voorop diende te stellen, dat de ver eeniging er in de eerste plaats was ten dienste van de vreemdelingen en dat men. door die zoo goed mogelijk van dienst te zijn, het best eigenbelang diende, doch dat het ongewenscht was in het bestuur te sterk groepsbelangen op den voorgrond te plaatsen. Met groote meerderheid van stemmen, 42 tegen 18, werd dan ook het voorstel tot be- stuursuitbreiding verworpen. Het kan merk waardig genoemd worden, dat een dergelijke strooming zoo nu en dan weer opnieuw naar voren komt. Ook thans kwam dit naar voren in een verzoek van de pas opgerichte pension- houders-vereenigingdoch ook thans is in dit opzicht het bestuurs-staadpunt niet gewij zigd, al erkent het bestuur, dat in verschil lende gevallen een samenwerking van de V. V. V. met de pensionhoudersvereeuiging gewenscht en zeer goed mogelijk is. 30 Januari 1928 werd in plaats van notaris Van Riet, die bedankte, de heer C. Bogtman Ai. tot bestuurslid gekozen. In dit overzicht dient nog te worden aange stipt, dat de V. V. V. in 1926 officieel deel nam aan de onthulling van het monument, dat te Bergen aan Zee ter eere van wijlen mevr. Van ReenenVölter werd gesticht en daarvoor eer, bijdrage uittrok; dat de vereeniging in 1930 haar steun ver leende aan de actie voor den aankoop van het Berger Bosch en in 1931 een bijdrage schonk aan het comité tot viering van het 25-jarig bestaan van Bergen aan Zee. In 1929 werd een officieele band gelegd tusschen de Bergensche badbode en de ver eeniging en het bestuur verheugt zich erover, dat dit orgaan geredigeerd door zijn be stuurslid, den heer Kiomp, in de V. V. V.- wereld algemeene waardeering mag onder vinden. In 1932 werd medegewerkt aan de door den A. N. W. B. georganiseerde Bondswande- ling in onze omgeving, terwijl aan het eind van 1932 nog een krachtig protest gericht werd aan Prov. Staten tegen de plaatsing van het afschuwelijke hek in de duinen door het P. W. B. Dat in het belang van de verkeersverbete- ringen en de verbetering van de wegen zeer veel besprekingen zijn gevoerd met autori teiten en daarover tal van brieven zijn ge wisseld, behoeft wel geen betoog. Een opsomming te geven van hetgeen het bestuur deed, om door middel van geïllus treerde artikelen en berichten in de pers de aandacht op Bergen te vestigen, zal wel niet doenlijk zijn; wij volstaan dan ook slechts met dit in het overzicht aan te stippen. Afzonderlijk willen wij in dit verband slechts vermelden het belangrijke boekje, uit stapjes in 1932, een uitgave van de Ned. Spoorwegen, die in een oplaag van 100.000 exemplaren verscheen en waarin het bestuur in een kort geïllustreerd artikel de gelegen heid had om de aandacht op Bergen te ves tigen. Dat er bijna geen jaar passeerde of het be stuur kreeg een of meer geschillen tusschen pensiongasten en pensionhouders of huurders met verhuurders op te lossen, spreekt haast wel van zelf. Hierbij dient te worden aangestipt, dat het bestuur bij de oplossing van die geschillen veel nut trok van de juridische kennis, waar over onze secretaris en van de praktische kennis, waarover de voorzitter als hotelhou der en de heer Bogtman als oud-pensionhou der beschikken. Over het algemeen kan geconstateerd wor den, dat de Viv.V. in Bergen een gestadige groei heeft mogen ondervinden. Het ledental bedraagt thans 560 een getal, grooter dan bij de V.V.V. „Het Koggeschip" te Amster dam is aangesloten. De V.V.V. heeft zich dan ook steeds in de belangstelling van de bevo'' ing mogen ver heugen. hetgeen mede het gevolg is van het feit, dat de gemeenteraad steeds getoond heeft waardeering te hebben voor hetgeen de vereeniging in het belang van Bergen doet. Ook heeft de V.V.V. zich steeds mogen ver heugen in den krachtigen steun van den bur gemeester mr. H. D. A. van Reenen en van haar eere-voorzitter, den heer Jb. van Reenen Moge dit ook in de toekomst tot heil van de bevolking en tot bloei der gemeente het ge val zijn. OTERLEEK. Vrijdagavond vond in café de Vries al hier een vergadering plaats van de afd. Ursem en Omstreken van de Hollandsche Mij. van Landbouw. Alhoewel verwacht mocht worden, dat de leden hier deze proef van het bestuur, op prijs zouden stellen, bleek dit toclj niet uit een groote opkomst. De voorzitter, de heer J. Buis Jz., wees er in z'n openingswoord op, dat dit de eer ste keer was, dat de afd. een vergadering te Oterleek belegde. Spr. wees op den slechten tijd, welke de landbouw doormaakte, doch vertrouwde er op, dat ook aan deze crisis een einde zal komen. De boeren moeten er van maken wat er van te maken is, de toestand is zoo, dat we hier er niet slechter aan toe zijn, dan in andere landen. In dit verband wees spr. op Amerika en betreurde de tolmu ren, welke de ons omringende landen hebben opgetrokken. Noodzakelijk is evenwel, dat de boeren op hun bedrijven gehandhaafd blij ven, het is een produceerend bedrijf, dat in tact moet blijven. Ingekomen was een schrijven van het H.B inzake een vertrouwensman voor de tarwe- organisatie. Door de afdeeling was aanbevo len de heer J. Tensen, terwijl door Stompe- toren candidaat waren gesteld de heeren Ba- rendrecht en Bürmann. Er heerschte twee dracht in de vereeniging, waardoor het H.B voor een moeilijke keuze kwam te staan. Een goede oplossing zou zijn, indien de heer Ten sen werd benoemd. De heeren de Jong en v. d. Heuvel vonden dit de meest voor de hand liggende oplos sing. De vergadering kon hiermede accoord gaan. Ingekomen was een schrijven van het H.B., betreffende een cursus in „Eerste hulp bij ongelukken", met subsidie hunnerzijds. Geoordeeld werd, dat het seizoen thans tever gevorderd was, om een dergelijke cur sus als nog te organiseeren. Wel bleek er voor het volgend jaar animo voor te be staan. De heer v. d. Heuvel zou hen, die het cur- susgeld niet kunnen betalen, willen vrijstel len. waarmee de vergadering zich kon ver eenigen. De rekening van den penningmeester, de heer Koelemeij, nagezien door de heeren de Jong en Kok werd in orde bevoden Ontvangen was 420,33, uitgegeven 421,08, nadeelig saido 0.75. Aan den penningmeester werd decharge verleend. De aftredende bestuursleden de heeren J. Buis Jz. en D. F. C. F. v. d. Heuvel werden bij acclamatie herbenoemd en namen hun be noeming wederom aan. Hierna kwam aan de orde het ipunt: auto tocht, ingeleid door den voorzitter. Na geanimeerde besprekingen werd het bestuur opgedragen de leden eerst eens te polsen en dan plannen te ontwerpen voor een tocht langs den afsluitdijk naar Fries land. Genoemd werd als een geschikt tijd- stin het laatst van Mei of begin Juni. De heer v. d. Heuvel besprak nog de mo gelijkheid, om nieuwe leden te werven te Oterleek. De heer de Jong oordeelde de beste ma nier om leden te winnen, persoonlijk bezoek. De heer de Vries gaf in overweging een openbare vergadering met een H. B.-lid als spreker, waar alle menschen kunnen worden uitsrenoodigd. Voorzitter en secretaris vonden het idee goed, maar de groote vraag is, of het pu bliek zal komen. Voor een klein publiek kan men bezwaarlijk een spreker laten komen Het resultaat daarvan is zeer twijfelachtig. Enkele leden stelden zich beschikbaar, om door persoonlijk bezoek te trachten, de afdee- line uit te breiden. De heer de Vries informeerde nog, waar om de krant ingekrompen was. Spr zou wil len, dat het oude formaat weer werd inge voerd. De voorzitter zette uiteen, dat er voorheen samenwerking bestond met het Kon. Ned. Landbouwcomité. Dit kwam evenwel te duur uit, rede waarom de Holl. Mij. het orgaan thans alleen uitgeeft. Nu is het wel wat duurder geworden, maar de inhoud ia zeer goed, men blijft er volkomen door op de hoogte. Tenslotte deed de voorzitter nog een be roep op de leden, om welwillend te zijn in hun critiek op hoofdbestuür en regeeering Dezen maken er van, wat er van te maken is in 't belang der bevolking, en hij sloot met de hoop uit te spreken, dat er spoedig betere tijden mogen aanbreken. BROEK OP LANCENDIJK. Maandag vergaderde de Langendijker Groencentrale namiddags 2 uur, in het be- taalkantoor. Voorzitter was burgemeester P. Slot. De keurlijst bevatte over de maand Jan. twee en over Febr. vier keuringen, waarover geen op- of aanmerkingen werden gemaakt Uit het rapport van het kantoor bleek, dat over de maand Jan. nog geveild voor een bedrag van 67.471.86, waarvan voor Br. op Langendijk 18.611.65; Koedijk 11.232.15; Sint Pancras 10.969.50; Sint Pancras R.K. 2050.60; Heerhugowaard 3869.90; Heerhugowaard R.K. 8085.23; Zuidscharwoude 6010.03; Zuidscharwoude R.K. 1605.60; Hensbroek 1626.37; Ur sem 99.03; Oterleek 260.03; Schermeer 19.17.06; diversen 1135.21. In de maand Febr. was geveild voor een bedrag van 111.878.87, waarvan voor Br op Langendijk 33.099.79; Koedijk 8823.86; Sint Pancras 18.808.19; Sint Pancras R.K. ƒ2511.01; Heerhugowaard 3656.24; Heerhugowaard R.K. 10290.93; Zuidscharwoude 13.088.26; Zuidscharwou de R.K. 5006.74; Hensbroek 1657.99; Ursem 432.62; Oterleek 682.67; Scher meer 2283.31diversen 1687.26. Van het bestuur van het Wit-Gele en Wjtte Kruis was een dankbetuiging ingekomen be treffende beschikbaarstelling van een lokaal tot consultatie-bureau voor zuigelingen. Van de correspondent van den Plantenziek- tenkundigen dienst een verzoek om subsidie over 1933. Besloten werd 25 toe te staan. Van de Brandwaarborg Mij. te Oudkarspel een opgaaf betreffende tarieven tegen brand schade. Besloten werd hierop niet in te gaan. Van de Prov. Commissie een schrijven, dat dor de Prov. Staten een commissie van on derzoek is ingesteld betreffende het verschil in prijs der producten tusschen producent en consument. Besloten werd in deze aller me dewerking te verleenén. Betreffende de uitvoering der steunwet is door de veiling te Broek op Langendijk een voorschot ontvangen van 28.809.86, ver deeld over 10.635 K.G. blauwe druiven, 636.410 K.G. tomaten en 4 478.130 K.G. kool. Medegedeeld dat wat betreft het kwantum kool en een verschil is 86.000 K.G., zoodat er een tekort aan geld is afgezonden. Deze uitkeering van kool geldt voornamelijk voor rood en geel. Wit komt later. De heer Hoogland vroeg naar de omzet belasting. De voorzitter antwoordde, dat deze de volle aandacht heeft van het bestuur. Men zal te gelegener tijd de belangen der veiling ter bevoegder plaatse bepleiten. Van het Centraal Bureau een schrijven met verzoek eventueele voorstellen voor de algemeene vergadering op te zenden voor 27 Febr. 1933. Medegedeeld werd dat deze datum reeds is verstreken en dat gekocht zal worden wan neer er voorstellen uit de algemeene verga dering komen, deze alsnog op de agenda ge- laatst te krijgen van het Centraal-bureau. Besloten werd de algemeene vergadering der L.O.C. dit jaar op 6 April te houden, des namiddags 2 uur te Ursem. Eveneens werd besloten, dat iedere ver eeniging één afgevaardigde mag zenden op de 20 leden. De volgende jaarvergadering te houden in Koedijk, plaatsvervanger Schermeer. Door het dag. bestuur werd het navolgen de voorgesteld voor de jaarvergadering en wel X pCt. van de omzet beschikbaar te stel len voor reclame. Werd goedgevonden. Door de tuinbouwvereeniging de Toe komst te Zuidscharwoude werd voorgesteld verandering te brengen in het huidige kies stelsel betreffende het bestuur Prov. com missie. Het prae-advies van het dag. bestuur wenscht hierin zooverre tegemoet te komen, om aan de Prov. commissie voor te stellen dat elke vereeniging één afgevaardigde zendt als bestuurslid en dat dan het dag. bestuur gekozen wordt uit het groote bestuur. Werd goedgevonden. De West-Koedijk stelde voor om produc ten van besmette bedrijven (welke bij executie verkocht moeten worden) van de veiling te weren. Het dag. bestuur wenscht in deze de me dewerking niet te onthouden, doch elk geval op zich zelf te beschouwen. tengevolge van plotselinge afkoeling Uitsluitend «rfcrtjgbaar in d* oranj»-bandbuUtei«J! 30 tabL 70 dl. en oranjezakjes van 3 SbufioSjJ „Groentencultuur" te Broek op Langendijk stelde voor een krachtige actie te voeren voor regeeringssteun over 1933, op denzelf den grondslag ais 1932, zoodanig dat de richtprijs den kostprijs benadert. Het prae-advies van het bestuur luidt, dat dit reeds naar voren gebracht is op het Cen traal Bureau, waar eveneens is voorgelegd een steunwet 1933 en waarvan verwacht mag worden met succes. Een voorstel van het bestuur om alle sa- larissen met 10 pCt. te verminderen, dat een bezuiniging geeft van 700; werd aangeno men. Een voorstel van den heer Hoogland om de presentiegelden van het bestuur te ver minderen van 3 op 2.50 werd met 905 stemmen tegen 479 stemmen voor verworpen in verband met de gedachte welke voortvloei de uit de discussies dat deve vergoeding tocb niet te hoog is. Een voorstel om de vergoeding aan de transportarbeiders voor het schoonhouden van het straatje en ophalen gewichten te ver minderen van 300 op 200 in verband met de slechte tijdsomstandigheden, werd aange nomen. De aangeboden begrooting sluit in ont vangsten en uitgaaf met een bedrair var» 24050. Medegedeeld werd dat het ledental der L G.C. bedraagt 1383. Vorig jaar 1418. Bij de rondvraag sprak de voorzitter er zijn leedwezen over uit dat het bestuurslid W. Mul'er van Zuidscharwoude door zijn vereeniging niet meer is herkozen als afge vaardigde. Spr. zegde namens het bestuur den heer Muller dank voor al het goede door hem in hei bestuur verricht, waarin b"zo"der op prils werd gesteld, de kennis van zaken. De heer Muller zegde dank voor de mooie en aangename woorden door den voorzitter tot hem gesproken en sprak tevens zijn dank uit aan bestuur en afgevaardigden voor de aangename samenwerking. Spr. zeide hier noode vandaan te gaan, temeer daar hetgeen hem in zijn vereeniging in deze is aangedaan hem a's een emmer koud water ^.ver den rug liep, daar toch steeds de belangen der ver eeniging door hem zijn gediend. De secretaris deelde hierna mede, dat door den ongelijken aanvoer der productie na 1 Januari nog bonnen zijn verstrekt. Na 1 Maart is zulks meer het geval, hetwelk voor den handel verbazend lastig is, daar deze niet aan zijn verplichtingen tegenover de klanten kan voldoen. Door den voorzitt r van koophandel was gevraagd of daarin ook verandering gebracht kon worden. Wanneer er op dagen te weinig aanvoer is en er is vraag naar het product dan is het toch gewensent, dat aangevuld wordt met bonnen. De heer Wagenaar (Koophandel) zeide ter illustratie dat op Vrijdag over de drie mark ten te samen 40 bouwers met roode kool aanwezig waren en Zaterdags 250, waar door de rijs der roode kool met ƒ1 per 100 K.G. naar beneden ging, hetwelk z.i. toch voorkomen kan worden door geregelden aanvoer. Vandaag was er bijna heelemaal geen aanvoer, waardoor noodgedwongen tegen de klanten gezegd moet worden: wacht maai een dag want 's Maandags is er toch niets aan de veiling. Spr. vroeg ernstig er bij den Vierbond op aan te dringen dat daarin verandering komt, daar 't zooals het nu gaat absoluut den ver keerden kant opgaat. De voorzitter zeide. dat bekend gemaakt moet worden, dat men zich zelf benadeelt. Men moet zich richten naar den eisch van den handel en den aanvoer dagelijks gelijke lijk verdeelen. De heer Quant vroeg naar de tweede uit betaling der steunen aan de aardappelen. Geantwoord werd wanneer de kwitantie's der eerste uitbetaling terug zijn, wat door den secretaris vandaag nog verzonden zal worden. De heer Tromp zou gaarne zien dat in het vervolg de geheele kooltelling gepubliceerd werd. De heer Muller vroeg of er al iets bekend is aangaande de teeltbeperking. Wanneer we bouwklaar zijn dienen we er toch iets van te weten. De voorzitter zeide, dat dienaangaan de niets bekend is. Toch achtte spr. het wel gewenscht, dat het artikel witte kool inge- erkt wordt, daar deze in het buitenland aH het ware niet meer te plaatsen is, op een en kele uitzondering na. Hierna sluiting. 139. V lug naderde de morgen, waarop Jan en Hobbeltje zouden vertrekken. Er was geen kind dat aan schoolgaan dacht, ze mochten al lemaal met Jan mee tot de boot. Op het marktplein zou de stoet beginnen. Het was er een drukte van je welste Alle vlaggen waren uit. 140. En toen Jan aankwam, met wist hij gewoonweg niet wat hij zag. Ho werd er beslist verlegen onder en blooso0m« opwinding. „Hiep, hiep, hoera voor Jan .#f. melzak" riepen de kinderen toen Jao n de, en de kinderen van de harmonicac u van Jan zooveel hadden geleerd, zelf zijn lievelingslied van de zee, terwij de maat begoa te slaafl.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6