JUiMicaties 'JUcvinciaai 'tlieuivs tucfüvaaxt taaiste êeckfiten DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of diens wettigen vertegenwoor diger; BERGEN. ZIJPE. NOORDSCHARWOUDE. OUDKARSPEL. WIERINGERWAARD. ZUIDSCH ARW OUDE. WIERINGEN WIERINGEN AKERSLOOT. UITGEEST. ST. PANCRAS. DE POSTVLUCHTEN OP INDl£ DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Een tegenspraak uit Tok'o, DE TORNADO IN HET MIDDEN WESTEN VAN AMERIKA. ARRESTATIES VAN COMMUNISTEN IN TIROL. SUBSIDIES AAN DE SOCIALISTISCHE ARBEIDERS JEUGD IN BEIEREN VERBOl'™# TERECHTSTELLING VAN ZANGARA DOOR ELECTROCUTIE BEKRACHTIGD. De Commissaris der Koningin dezer provincie heeft op 6 Maart 1933 uit spraak gedaan omtrent de door de hier onder vermelde ingeschrevenen der lichting 1934 dezer gemeente gedane aanvragen om vrijstelling wegens broe- derdienst. Uitspraak: Voorgoed vrijgesteld. f H. Beets, J. T. A. Biemans, J. Bleeker, 'A Blom, M. Bobbeldijk, F. Boersen, ,W. G. J. M. Bottemanne, M. Bijktr, J. M. Constant, D. J. Cornielje, J. Dingerdis, ,'N. Doets, G. J. van Drunen, B. Dun, D. J. Eecen, P. J. Fernée, M. Galis, J. J. Goudsblom, P. de Groot, D. W. J. ten Haaf, G. de Haas, S. Hartog, A. Hartong van Ark, C. Helderman, N. M. Hoebe, >J. A. Hoed, W. A. Hoedjes, W. N. A. Hos, ;W. J. de Hoijer, J. Huisman, N. J. C. L. Idema, J. Janken, E. A. H. de Jong, J. Kaaij, J. H. Keijzer, W. S Kieft, R Kok, J. J. Kooger, K. Koopmans, R C. de Kruijf, J. de Leeuw, J. van Lienen, S. Lodder, J. C. W. Mooij, J. Mulder, H. Peereboom, P. N. Peperkamp, K Pie- iterse, Q. Poestkoke, J. Ranzijn, R. Reek, K. Schot, S. Sikkens, A. L. Smit, A. J. Smorenburg, W. J. Snijders, O. J. Sta- venuiter, J. N. van der Stok, F. J. Stoop, )C. Thoes, P. R. Troost, J. Uitentuis, S. G. van Vegten, H. Verhagen, J. P. L. Vink, de Vries, N. J Vrouwe, L. de Waard, iN. de Waard, C. Wagenaar, A. A. Op de iWeegh, N. M. Weel, J. Wokke en G. C. 'Zijp. Tegen deze uitspraken kan uiterlijk den TIENDEN dag na den dag dezer bekendmaking in beroep worden geko men door: b. elk der overige voor deze gemeente ingeschreven personen of hun wetti gen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet met redenen zijn omkleed en worden inge diend bij den Burgemeester, ter secre tarie dezer gemeente, afd. Militaire Za ken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt Vikmaar, 15 Maart 1933. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Aikmaar zijn opgenomen: a het besluit van den Raad dier ge meente van 16 Februari 1933, waarbij is vastgesteld eene verordening tot wijziging van het Reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad (Gemeenteblad Nr. 1336); b. het besluit van den Raad dier ge meente van 16 Februari 1933, waar bij is vastgesteld eene verordening tot wijziging der Algemeene Politie verordening, betreffende het woon wagenpark (Gemeenteblad Nr. 1337); c. het besluit van den Raad dier ge meente van 16 Februari 1933, waar bij is vastgesteld eene verordening tot wijzigin der Algemeene Politie verordening, betreffende het uitzen den van radiomuziek (Gemeenteblad Nr. 1338); d het besluit van den Raad dier ge meente van 16 Februari 1933, waar bij is vastgesteld eene verordening tot w" "ring d r Mater- en P.ijwr'el- verordening (gemeenteblad Nr. 1339) e. hun besluit van 7 Maart 1933, waar bij is vastgesteld de staat van werk lieden bedoeld in art. 1, 2e lid, van het Werkliedenregiement (gemeente blad Nr. 1340). Dezo besluiten zijn heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeen tesecretarie ter lezing nedergelegd, waar zij tevens in afdruk tegen betaling der kosten, verkrijgbaar zijn. Alkmaar, 14 Maart 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A KOELMA, Secretaris. Bij Koninklijk besluit van 25 Febr. 1933 is ingevolge art. 1, 3de lid der Jachtwet 1923 bepaald, dat de fazanten zullen worden gerekend te behooren tot het wild in het ge- heele rijk met uitzondering van de gebieden omvattende de gemeenten Castricum, Eg- mond-Binnen en Egmond aan Zee, in welke gemeenten de fazanten in de wet worden be grepen onder schadelijk gedierte in verband met het feit, dat deze wildsoort zoo talrijk wordt, dat zij schadelijk dreigt te worden. Door gedepueerde staten van Noordhol- la. J is aan deze gemeente ten behoeve van bepaalde door werkloozen uit te voeren wer ken vanaf den aanvang der werkverschaf fing tot 1 Januari 1933 in de loonen enz. een bijdrage uit de Provinciale kas verleen voor- loopig van 10 pCt. NIEUWE NIEDORP. Onder leiding van den heer B. Loos en mej. M. Sepers gaf de Gymnastiekvereeni- ging „Hercules Hebe" Zondagavond een openbare uitvoering in de Prins Maurits al- ïier. Het was een rijk voorzien programma dat afgewerkt moest worden. Met groot genoegen aanschouwden wij het eerste nummer, de cirkeloefening van meis jes der 5e afdeeling. Het is een lust zoo dap per en vol vuur deze kleinen hun oefening ten beste trachtten te geven. Vervolgens werden de nummers vlug ach ter elkaar afgewerkt. Al de dames en heeren, meisjes en jongens, gaven wat ze konden. En een welverdiend applaus was veelal het loon. Het geheel bewees dat de leiding in goede handen is. De heeren kunnen het echter nog maar steeds niet brengen tot het glanspunt van den avond, dit moeten zij tot heden steeds nog afstapn aan de dames. De damesafdeeling spant de kroon, hun oefeningen lieten veelal niets te wenschen over en werden correct uitgevoerd, wat er met de heeren nog al eens om ging. De houdingsoefeningen van de Jongens I was een lachsucces, terwijl de Meisjes 2e afd. veel succes behaalden met het boeren- dansje. De Indianendans uitgevoerd door de dames was niet minder succesvol, op het da verend applaus werd dit nummer nog eens gegeven. Deze nummers waren een mooie afwisseling. De fam. Kos zorgde gedurende de uitvoe ring voor passende opgewekte muziek. Wij meenen dat de heer Loos en mej. Se pers met hun gymnasten met voldoening op deze avond kunnen terug zien. Het applaus moge zeker wel een bewijs zijn, dat ook het talrijk aanwezig zijnde publiek heeft genoten en het een welge slaagde avond is geweest. Een verloting bracht ten slotte nog enkele verrassingen, waarna een geanimeerd bal de aanwezigen nog een poos bijeen hield. Maandagavond had in de zaal van den heer Kossen een vergadering plaats van de communistische partij. Spreker voor dezen avond was de heer Makkinga, raadslid van Zaandam. De opkomst was zeer gering. De heer Makkinga bepleitte de vorming van een eenheidsfront van arbeiders. De arbeiders moeten over de hoofden hunner leiders heen met de communisten een eenheidsfront vor men tegen het fascisme. De leiders der ver schillende partijen misleiden de arbeiders, zegts pr., en vooral de leider der S.D.A.P. hadden het gedaan. Evenals de R.K. Volks partij er gekomen is om de roomsche arbei ders die oostandig werden op te vangen, is de O.S.P.-er gekomen om de arbeiders uit de S.D.A.P. op te vangen, die revolutionnair werden. Het eenheidsfront moet komen van onderop. In het debat, dat de sprekers met eenige personen had, noemde hij o.a. de dienstweigeraars naïef. Er ontspon zich ook nog een heele discus sie over Rusland of de spreker door het ver dacht maken van del eiders van andere par tijen de aanwezigen heeft overtuigd van de communistische ideeën, betwijfelen we zeer. Er gaven zich dan ook geen leden voor de C P.H. op. HEERHUGOWAARD. Dinsdagmiddag geraakte de landman A. Quant, wonende alhier, terwijl hij zich met een zaaimachine op den Rustenburgerwei nabij het Holwegje bevond, ver moedel ij door het schrikken van zijn paard, het beheer hierover kwijt Het gevolg was dat Q. met machine en alles te water geraakte, waarbij hij een been wond op liep, doch overigens, voor zoover was na te gaan, met den schrik vrij kwam. WERVERSHOOF. Tot hoofd der O.L. school alhier is be noemd de heer C. O. Spoelstra te Drieber enRijsenburg. OOSTER-BLOKKER. De heer v. d. Kreeft, werkzaam in den Arosseriebouw kwam met de hand in aanra king met de mat^iinale schaafbank, waarbij hem een vingertop werd afgesneden. Dr Barnhoorn verleende geneeskundige hulp DE WEERE. In verband met de „inscharing" van de Wieringermeer zullen alhier 55 stuks jong vee naar dep nieuwen polder worden gezon den. HOORN. Nog steeds blijven overvloedige bot- en scholvangsten op het IJselmeer aanhouden Door 22 vaartuigen werd alhier aangevoerc 1193 pond bot en 1641 pond schol. Bij het lichten der collectebus, welke vanwege het burgerlijk armbestuur is ge plaatst in de trouwzaal ten raadhuize alhier is gebleken, dat zich daarin een bedrag van 49.43 bevond. De laatstvoorafgaande lich ting had plaats ongeveer een jaar geleden. De keuring van ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1934, uit deze ge meente zal plaats hebben te Schagen in de oude openbare lagere school op Dinsdag 2S Maart a.s. Zondagmiddag werd in de zaal van den heer J. de Bakker een adspirantenuitvoering gegeven van de gymnastiekvereeniging Her cules en Hygiea. De zaal was overvol en de diverse oefeningen onder de bekwame leiding van den heer K. Bood werden keurig uitge voerd. Eenige balletten die werden opgevoerd oogstten bijzonder veel succes. Aan de dames die zich nuttig hadden gemaakt met de ver schillende werkzaamheden aan de balletten verbonden, werden bloemen aangeboden. De gymnastiekvereenigingen kunnen op een goed geslaagden adspiranten-raiddag terug zien en voor den heer Bood was deze middag zeker een succes. Uitslag van den gehouden vischwedstrijd aan de kade van de Bleekmeerpolder: 1ste prijs K. Koster (de grootste baars, 24 K cM.); 2e pr. Jan Tuyn (grootste aantal, 15 stuks)3e pr. K. Dekker 20 c.M.; 4e prijs G Vis 12 stuks; 5e prijs W. Tuyn 19 c.M.; 6e prijs G Beenken 11 stuks; 7e prijs V. Hakof 18 c.M 8ste prijs J. v. d. Veer, 6 stuks. De heer Koster won voor de tweede maal den eersten prijs zoodat hij in het bezit kwam van de wissel medaille. Totaal werden 96 baarzen gevangen, het aantal deelnemers bedroeg 25, het weer was schitterend zoodat de wedstrijd bijzonder goed geslaagd is. Met ingang van 16 April a.s. is als stationschef alhier benoemd de heer Ibenga, thans te Obdam. De vooruitstrevende Kiesvereeniging ver gaderde ten lokale van den heer P. Kramer. De opkomst was bevredigende De heer K Dijkhuizen opende als voorzitter de vergade ring met de gebruikelijke plichtplegingen. Uit de rekening van den penningmeestenr. den heer P. Glas, bleek, dat er een voordeelig saldo was van f 12,70. De heeren W. Mul ler en Joh. Welner bevonden alles in orde en adviseerden tot goedkeuring, wat geschiedde In verband met de slechte tijden werd voorgesteld dit jaar geen contributie te hef fen. Aangezien er dit jaar geen verkiezingen zijn e ner in 't geheel geen onkosten behoeven te worden gemaakt, kon dit voorstel worden gedaan. Zonder hoofdelijke stemming werd dit voorstel aangenomen. Als besturslid werd met algemeene stem men herkozen de heer J. du Burck, die met fenoegen deze herbenoeming aannam en oopte het baantje nog lang te mogen ver vullen. Bij de bespreking „beleid raads'ractie" werd van verschillende zijden ernstige en felle critiek geoefend op de wijze, waarop de heer W. Muller bij verschillende in den raad aan de orde gestelde onderwerpen optreedt Zoo bij de steunverleening aan de tuinders, de reductie op landhuur en het plaatsen der gemeente in de derde klasse der gemeente fondsbelasting. Dit laatste vooral wekte hevige verontwaardiging op, daar dit lijn recht in strijd was met een vooruitstrevende gemeentepolitiek en tevens met de gevoerde verkiezingspropaganda. De heer Muller trachtte zijn standpunt te verdedigen, doch geen der critici bleek het met hem eens te zijn, evenmin als blijkbaar de heele vergadering. Met een woord van dank volgde daarna sluiting. HEILOO. De V.V.V. hield gisteravond een goec geslaagde bijeenkomst in het gebouw voor „Sport en Kunst''. De heer C. ten Brugge- cate was bereid gevonden zijn mooie serie lichtbeelden van een reis door Atjeh, Gajoe en de Bataklanden op het witte doek te brengen en de inleider die in die streken even goed bekend is als in Heiloo, weet zijn beel denserie toe te lichten met een beschrijving en toelichting van die volksstammen en hun gebruiken, dat de tijd omvliegt en het 11 uur is voor men het weet. Blijkbaar is de poging van de V.V.V. om eens wat meer te doen dan tot heden gebrui kelijk was, in den smaak gevallen, want het vrij groote gebouw was geheel bezet. Het zal wel overbodig zijn dat de nieuwe voorzitter, de heer A. Roest, de aandacht op de V.V.V vestigde en een hartelijk welkom en dank woord aan den heer ten Bruggecate bracht, een woord dat de vergadering met applaus onderstreepte. Het aantal kiezers voor de Tweede Ka mer bedraagt in deze gemeente 3431. Werkverschaffingsloonen Blijkens inge komen bericht bij bet gemeentebestuur heeft de minister beslotei., voorloopig tot en met 29 April a.s., het gemiddeld uurloon voor de werkverschaffing voo: deze gemeente nader vast te stellen op 30 cent per uur (thans 28) Deze toezegging is uitsluitend gedaan als overgangsmaatregel en cie minister moet zich ten aanzien van de handhaving van dezen norm, ook voor de WJkomst, aTle vrijheii voorbehouden. De Coöp. Boerenleenbank vergaderde Za terdagavond 8 uur bij den heer D. Lont. Tegenwoordig zijn 68 leden. De voorzitter, de heer C. J. Bosker, opende de vergadering met een woord van welkom. Het deed spr. genoegen, dat zoovelen zijn op gekomen, hoewel de boete-bepaling voor de wegblijvers niet op de convocatie was ver meld. De leden hebben blijkbaar ook zelf het besef, dat het noodig is eenmaal per jaar van hun belangstelling te doen blijken. Bij de ver gadering van het vorige jaar was spr. pessi mistisch gestemd en heeft hij de hoop uitge sproken, dat het komende jaar beter zou zijn. De tijdsomstandigheden zijn echter niets ver beterd integendeel, de wereld is nog meer ontredderd. Slaan wij echter de oogen op het buitenland, dan mogen wij nog van geluk spreken. Men lette b.v. op de bankcrisis in Amerik.a Toch is ook hier de toestand verre van rooskleurig en ook in ons land hebben velen moeite om het hoofd boven water te houden. Op Wieringen is de crisis tot heden nog niet zoo gevoeld als gevolg van verschil lende omstandigheden. De toestand van de bank geeft over het af geloopen jaar reden tot voldoening. Wel zijn verschillende moeilijkreden uit den weg moe ten worden geruimd, docr zooveel mogelijk is soepelheid betracht. Het bestuur heeft echter ook rekening te houden met de Centrale Bank te Utrecht. De Inspectie van de Cen trale Bank is de laatste jaren scherper ge worden, vooal ten opzichte van de aflossing van credieten. Spr. hoopte, dat de besprekingen een aan genaam verloop zullen hebben en berklaarde hiermede de vergadering voor geopend. De heer H. Wilms, secretaris der vorige vergadering, las hierna de notulen, welke on der dankzegging worden goedgekeurd. De commissie, die belast geweest is met het nazien der rekening over 1932, bracht ver slag uit bij monde van den heer Jn. Veerdig. Alles is in orde bevonden. De kassier der bank, de heer L. Spaander, brachth ierna een uitgebreid verslag uit, waaruit wij het volgende memoreeren: Het aantal leden bedroeg op 1 Januari j.1. 327. Op dien datum waren 870 spaarders met totaal 993822,09. Aan voorschotten was verstrekt 467016,40. De winst over 1932 bedroeg 5974,73. De balans sluit met een totaal van 1069932,61, terwijl de reserve ultimo December bedrag bijna 49000. De voorzitter dankte den heer Spaander voor zijn verslag en wenschte hem geluk met zijn herstel. Hij hoopte, dat de heer Spaander nog jaren kassier zal zijn. De rekening werd hierna goedgekeurd. Tot lid van het b«6tuuT wordt met 65 numif berben^2Btf"de he* W. et tot lid van den Raad van Toezicht met 62 stemmen de heer N. J. Poel. Verder worden bij acclamatie herbenoemd de beide aftredende plaatsvervangende be stuursleden, de heeren S. J. Koom en D. Jac. Mulder. Allen namen hun herbenoeming aan en werden door den voorzitter geluk gewensch: Tot kassier werd met 68 herbenoemd de leer L. Spaander, die eveneens zijn benoe ming aannam en dankte voor het vertrouwen, dat hij opnieuw hoopte waardig te zijn. Het huishoudelijk reglement werd hierna op een paar punten gewijzigd. In verband met den grooten toevloed van werkzaamheden als gevolg van de uitvoering der crisiswetten, stelt het bestuur voor den tassier een salarisverhooging te geven van 50 per jaar. Het bestuur meende, dat deze extra kosten niet mogen drukken op den andbouwstand, die toch al een zwaren tijd leeft. Anderzijds kan men van den kassier niet vergen, dat hij al dit werk belangloos doet, vandaar het voorstel. Werd algemeen goedgevonden. De kassier dankte voor de verhooging. De voorzitter deelde nog mede, dat door jestuur en raad van toezicht verschillende- besprekingen zijn gehouden om te komen tot de oprichting van een nieuw bankgebouw te Hippolytushoef. Er zijn echter eenige moei- ijkheden geweest. In de eerste plaats is de cassier ziek geweest. Verder is nog niet be- cend in welke richting de gemeente zich zal uitbreiden, dus waar het centrum komt, daar het uitbreidingsplan der gemeente nog niet is vastgesteld. Het lijkt het bestuur daar om beter, dat voorloopig nog maar eens wordt afgewacht. Dit werd goedgevonden. Daarna sluiting. Maandag n.m. 4 uur kwamen 2 auto's met elkander in botsing op den hoek Pontweg Meerweg. De eene auto beladen met hout van de firma Eecen kwam uit de richting Alkmaar, de andere auto beladen met bouw materialen van de firma Ruigewaard alhier kwam van den Meerweg en werd door eerst- genoemden auto in de flank aangereden. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. De materieele schade was niet gering. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. De acht woonhuizen onder één dak aan den Hoogeweg, plaatselijk meer bekend als „de kazerne'' zal dezer dagen verdwijnen. Bij de onlangs gehouden verkooping zijn de huizen in eigendom overgegaan aan den heer W. Castricum alhier en zal deze de huizen doen sloopen en daarvoor in plaats zetten 6 nieuwe woonhuizen. Door den eigenaar is besloten de geheele oude zaak maar af te branden. Nadat de melb>uikerfabriek alhier eenige maanden had stil gestaan, is Maandag het werk in de fabriek weer begonnen. ANNA PAULOWNA. Ten overstaan van den te Wieringerwaand gevestigden notaris J. Koomen werd Dins- dagmiddag in hotel „Veerburg" bij inzet ge presenteerd een woonhuis met veestalling, schuur, erf en weiland aan den Boermans- weg te Anna-Paulowna, tezamen groot 13.25.50 H.A., benevens een perceel bouw land aan den Zuiderweg, groot 1.36 60 H.A., eigendom van den heer P. Roven Pz. Deze veiling stond in het teeken van oppositie. De politie was aanwezig. Vooraf werd aandacht gevraagd door den heer Saltas van Amster dam, die aan 't publiek verzocht niet te bie den, opdat de bypotheekhoudster eigenares zou blijven, waardoor Roven 't misschien weer zou kunnen huren. Ten tweede werd sterk aangeraden oin 't niet te huren, want een andere huurder dan Roven zou namens enkele bonden (genoemd werden de Neutrale Zuivelbond en de Westfriesche) geboycot worden. Behoudens een paar maal bij de laatste perceelen werd van uit de zaal niet ge boden en werden alle perceelen door den hegr A. de Ruiter te Amsterdam opge boden. Het geheel werd alzoo door genoem den heer in bod gebracht op een bedrag van 18490.40. Volgende week afslag. De vereeniging Ziekenhuis verpleging vergaderde Maandagavond in het café van den heer Bouwstra onder leiding van den Schuur. Uit het aarverslag stippen wij aan, dat een ontvangst was geboekt van 2016.35, uitgaaf 2012.59, saldo 3.76. De vereeniging telt 756 leden verdeeld over 236 gezinnen. De kosten waren per lid voor vrij 2.76, de leden welke in het doktersfonds waren 2.12. 32 leden zijn in 1932 in de verschil lende ziekenhuizen opgenomen met totaal 246 ligdagen, 1 algemeene vergadering werd gehouden en 2 bestuursvergaderingen. De heer J. v. d. Woude bracht rapport uit en heeft de rekening in de beste orde bevon den. De heer Joman vond de contributie te be zwaarlijk worden Door den druk der tijden is men niet meer in staat om de kwitanties te voldoen en zou om subsidie bij de gemeente besturen willen verzoeken. Onze vereeniging loopt over 3 gemeenten (St. Pancras, Koe dijk en Oudorp) dus zou het voor ieder een kleintje zijn, anders vreesde spreker dat er bedankjes zullen moeten komen van deze zoo nuttige vereeniging. Dit lokte breedvoerige bespreking uit en werd tenslotte voorgesteld om vaste maande- lijksche contributie te heffen, door den bode werd echter medegedeeld dat degene die niet in eenen kan vo'doen wordt dit reeds in tweeën of drieën voldaan. Als rekeningnazieners voor 1933 werden gekozen de heeren K. Snel en J. v. d. Woude. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de aftredende J. v. d. Ham met bijna alge meene stemmen werd herkozen. Als afgevaardigde naar de federatiever gadering werden gekozen de heeren Booij Az. en H. Hart Voorstellen Federatievergadering. Door het bestuur werd voorgesteld om aan te shiiten bij dexi btid vat de blederUnü- scic ve«*aiaing v& Tiriwriimïii'iwi nl' win waartoe werd besloten. Bij het bestuur was nog ingekomen, een beroep op de uitkeering van een geva'l van beenbreuk voor operatieve behandeling vaa' een kind van C. de Jong. Het bestuur had dit afgekeurd en daarom was de heer ck Jong in beroep gekomen. Na een breedvoerig ge bespreking werd ten slotte het bestuur* voorstel met 119 stemmen aangenomen. Hirna sluiting. Morgen zal het K. L M.-vliegtuig de „[j®, vogel" van Amsterdam naar Batavia 'ver trekken. De bemanning bestaat uit de heeren L Sillevis, eerste bestuurder, F. van B-rem, men, tweede bestuurder, C. den Blanken werktuigkundige en H. Dené, radiotelegrafial AMERIKAANSCH VLIEGTUIG VERBRAND. Inzittenden verkoold. Op 40 K.M. afstand van Mendoza (Zuid# Amerika) is het geheel verbrande vliegtuig gevonden van de Noord-Amerikaansche vlie- gers Gifford McMillan en Richard Dymond wier lijken geheel verkoold in het toestel la gen. Het vliegtuig was reeds sedert Zaterdaj j.1. vermist. Ongecorrigeerd. BRANDEN. Drie boerderijen afgebrand, In den afgeloopen nacht zijn onder de ge#' meente Mierlo (N.-B.) drie boerderijen inde asch gelegd. Omstreeks half drie brak brand uit in de joerderij van den lanbouwer Van Oyen te, Luchen, gemeente Mierlo. De geheele inboe del, landbouwmateriaal, twee koeien en een paard werden een prooi der vlammen. Het vuur sloeg over naar de boerderij van den landbouwer Verhoeven. Hier kon het vee worden gered en een gedeelte van het ruis worden behouden. Vele landbouwwerk tuigen werden evenwel door het vuur ver nield. Beide landbouwers zijn slechts laag verzekerd. De oorzaak van den brand is on- 1 >ekend. In het gehucht Brandevoort, eveneens on der de gemeente Mierlo, is voorts de boerde rij van den landbouwer van Breugel in vlammen opgegaan. De brand breidde zich zoo snel uit, dat de bewoners moeite hadden zich in veiligheid te brengen. Een groote >artij hooi en stroo, alsmede een aantal andoouwwekktuigen, verbrandden. Een paard bezweek aan de bekomen brandwon den. Een koe kon nog worden gered. De jrandweer uit Mierlo was in verband met den brand te Luchen pas laat ter plaatse en kon slechts voor de nablussching zorg dra gen. Ook hier was de landbouwer laag ver# zekerd, terwijl men omtrent de oorzaak even eens in het duister tast. Kapitale boerderij afgebrand. Hedenmorgen brandde de kapitale boer derij van den heer W. Bosch, gelegen bij Sluis 2 te Heino (Ov.) tot den grond toe af. :en paard kwam in de vlammen omhet ove rige vee kon gered worden. De oorzaak van den brand is onbekend. Oficieel worden tegengesprok -,n de berichten, dat Japansche troepen zoudep zijn geland bij Tankoe en Tientsin zou den bedreigen. Ut de door den tornado geteisterde gebieden in het midden-westen vam Amerika worden thans 23 dooden en gewonden gemeld. In den afgeloopen nacht is te Schwaz ifl Tirol een aantal huiszoekingen bi) benen communisten gedaan. In een woning w een aantal communisten bijeen was, verze men zich hiertegen. De gendarmerie m de deur open breken en pas toen de Se" mes met gevelde bajonet het huis bin drongen werd het verzet opgegeven'iJLa*! en-dertig personen werden aangeho waarvan zeven in arrest bleven hoeveelheid wapenen, die naar werd gedeeld, voldoende was voor de bewaP van ongeveer honderd man, alsmede e® veelheid propaganda-materiaal, werd u» slag genomen. Uit de in beslag 8€ stukken zou zijn gebleken dat er een samenwerking tusschen de commuiuswn de sociaal-democratische organisaties stond. Commissaris Wagner heeft de &r. taling van subsidies aan de Socialishscn beidersjeugd, de Duitsche A.J.G, .ver a en deze organisatie voor Beieren niet erkend als vereeniging tot het organi jeugdzorg. Ter handhaving van oe bare orde en veiligheid wordt bepaam. de Hitlerjeugd en Stahlhelmjeugd me' vafl j ~p de liJsl migingen worden eplaatst en de voor de socialistis^ oe nuierjeuga en siamueiuijcus" vap nevenorganisaties terstond op de UJSI jeugdwerk verrichtende vereenigingen z worden eplaatst en de voor de ,2eii arbeidersjeugd bestemde subsidiebear zullen ontvangen. De gouverneur van den staat Flon vafl LSC gVUVClllCUl ViU ucu v<u» gisteren het besluit, waarbij de Pp'y^velt. den moordaanslag op president KL_ert0sk tengevolge waarvan burgemeester rfje werd gewond en is overleden, ^an*.r(ieeld, verleden wedt ter dood werd ve: terecht gesteld zal worden op d«

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8