Aqmda ^Binnenland Bootste betichten Jieck School Stad en Omgeving- lüeet&eticht Jiucgectijke Stand Koopt uw „Falcon" MERM. DE MAAN, HEEREN REGENJAS BIJ: LANGESTRAAT 23. Alle prijzen. Alle kleuren. TEVREDEN ZIJN IS GELUKKIG ZIJN. Bioscopen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond hal! 8, eerste hoofdnummer De jacht naar goud (sens.), hoofdrol Richard Arlen; tweede hoofdnummer Jeugdige zondaars (opvoedkundig). Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Cinema Amerïcain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Een auto en geen geld (klucht), hoofdrollen Paul Kemp, Dina Gralla en Jacob Tiedtke. Toe gang voor alle leeftijden. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8 Het teeken des kruises (hlst.), hoofdrollen Fredrie March, Elissa Landi, Claudette Colbert en Charles Laaghton. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag, telkens half 8 Das Glück kornmt nur einmal im Leben (komisch), hoofdrollen Franziska Gaal en Paul Hörbt- ger. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Vrijdag 17 Maart. 10—6 uur, autotentoonstelling in de Har monie. Zaterdag 19 Maart. 8 uur, De Rustende Jager te Bergen, op voering operette Het Moorenschip. 11.30 uur, Harmonie, rede mr. P. J. Oud voor den vrijz. dem. bond over de belangen van land- en tuinbouwers en veehouders. Zondag 26 Maart. 8 uur, De Rustende Jager te Heiloo, op voering van „Beschuit met muisjes" door „Falkland", Dinsdag 21 Maart. 8 uur, De Rustende Jager te Heiloo, op voering De verjongde Professor door ,,'t Ontluikende Roosje". HERDENKINGSPOSTZEGELS. Ter gelegenheid van het vierde eeuwfeest van de geboorte van prins Willem van Oranje. Ter gelegenheid van het vierde eeuwfeest van de geboorte van prins Willem van Oranje zullen gedurende het tijdvak van 1 April tot 31 December naast de gewone fran keerzegels van rijkswege herdenkingspostze gels worden uitgegeven in de frankeerwaar- den lk», 5, 6 en 12 'A cent. De zegels zullen voorstellingen dragen, ontleend aan de herdenking, te weten het wapen van den prins (zegel van 1% cent) en de reproductie van portretten van den prins het portret van de gravure van Goltzius (ze gel van 5 cent), dat van de schilderij van Keij, hangende in het Mauritshuis te 's-Gra- venhage (zegel van 6 cent), en het portret te Kassei, toegeschreven aan Moro (zegel van 12^ cent). Van 24 April geboortedag van den prins tot 31 Mei zullen in deze waarden uitsluitend de herdenkingspostzegels worden verkoht, tenzij uitdrukkelijk zegels van de gewone uitgifte worden verlangd. Van 1 tot 23 April en van 1 Juni tot 31 December worden de prins Willem van Oranjezegels alleen verkocht, indien het pu bliek deze vraagt. Op de herdenkingspostze gels zijn de bepalingen van toepassing, wel ke gelden voor de gewone postzegels. Zij zijn mede in het internationaal verkeer geldig. Ongecorrigeerd. BRAND. Winkel uitgebrand. Vanochtend omstreeks 4 uur is brand uit gebroken bij den heer P. Manders te Mil- fleeze. Het vuur werd pas ontdekt, toen het reeds een gruote omvang had aangenomen. De heer Manders en zijn familie hebben zich dan ook ternauwernood kunnen redden. De brand is door onbekende oorzaak ontstaan op de bovenverdieping van het huis. Het ge- heeie pand waarin een zaak in rijwielen en landbouwmachines is gevestigd, brandde uit. Tien nieuwe fietsen en eenige landbouw machines werden een prooi der vlammen, evenals de geheele inboedel. De brandweer heeft nog uitstekeend werk kunnen verrich ten. Verzekering dekt de schade, welke aan zienlijk is. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 17 Maart 1933. Op de Jeden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 4 ladingen, zijnde 3940 H L. EEN OVERSTROOMING. Kampong Babaxan in het Krawangsche, staat een meter onder water. De Hollandsch Chineesche school te Krawang en een aan tal toko's zijn overstroomd. De onderdis trictshoofdplaats Paboeran staat 1 M onder water. Te Tjikampek zijn drie rijstpellerijen overstroomd. De provinciale weg bij Tjikam pek is onberijdbaar. De eendaagsche loopt alleen tot Bandoeng. Reizigers voor Cheri bon kunnen vanaf Kroja overstappen, die voor Batavia gaan door tot Bandoen» VERBOD VAN SOC. DEM. BLAD IN DUITSCHLAND. Ter handhaving van de openbare veilig heid en orde is het verschijnen van het perio dieke geschrift Social Democratische presse- dienst met ingang van heden tot 29 Maart a.s. verboden. BOTSINGEN TE ALTONA. Gisteravond kwam het te Altona verschei dene malen tot botsingen tusschen communis ten en nazzi's. Een S A.-man wend neerge schoten, een 60-jarige vrouw en een voorbij ganger die toevallig passeerden, werden bij een dezer vechtpartijen gewond. VERZET BIJ HUISZOEKING BIJ LANDDAGAFGEVAARDIGDE. Gistermiddag kwam bij de woning van den sociaal-democratische landdagafgevaardigde Nussbaum te Freiburg eenige politiebeambten en S.A.-lieden om huiszoeking te doen naar wapenen. Toen zij zijn woning wilden binnen dringen verzette Nussbaum zich daar tegen met f-en revolver in de hand. Hij loste eenige schoten waardoor een politiebeambte werd gedood en een ander zwaar gewond. VAKVEREENIOINGSOEBOUW GESLOTEN. Het vakvereenigingsgebouw te Berlijn waarin zich de bureaux van de vakvereeni- gingen van arbeiders in openbare dienst be vinden is gisteravond door de politie geslo ten. ONGEREGELDHEDEN TE BAZEL. Bij de communistische onlusten van gister avond te Bazel zijn in totaal 120 personen gearresteerd, die zich wegens overtreding der verscherpte politiebepalingen tegen de monstraties en het aanzetten daartoe zullen hebben te verantwoorden. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Rijstvogel vertrok heden uit Rangoon en landde te Medan. De Pelikaan (thuisreis) is heden uit Bata via vertrokken en te Medan aangekomen. TAPAN'S UITTREDEN UIT DEN VOLKENBOND. Officieel wordt medegedeeld, dat in een gisteren gehouden bijeenkomst van den gehei men kroonraad de Japansche minister van buitenlandsche zaken Oesjida en de waarn. minister van buitenlandsche zaken, Arita, verslag hebben uitgebracht van den politie- ken toestand, waarna het besluit tot het uit treden uit den Volkenbond werd goedge keurd. Tegelijkertijd werd verklaard, dat dit niet beteekent, dat Japan afstand doet van zijn Volkenbondsmandaten over de voorma lige Duitsche koloniën. Uit verschillende po litieke en vooral uit veiligheidsoverwegingen moest de Japansche regeering haar manda ten over deze eilanden behouden. MOORD OP EEN POLITIEBEAMBTE NA AANKONDIGING. Door een bekend journalist. De vroegere millionair Banks, een bekend journalist, heeft Donderdag een politiebe ambte doodgeschoten, toen deze trachtte een bevel tot inhechtenisneming van Banks uit te voeren. Banks wordt beschuldigd van medeplich tigheid aan een diefstal van stembiljetten. Het doodschieten van den politiebeambte was de gruwelijke uitvoering van een bedrei ging van Banks, die hij in zijn blad had ge uit. Hij had aangekondigd, dat hij iedereen, die zou trachten zijn huis binnen te dringen om hem te arresteeren, zou doodschieten. Banks heeft zich daarna ter beschikking van de politie gesteld. COMMUNISTISCHE ONLUSTEN TE BAZEL. De arrestatie van degenen, die de haken- kruisvlag, die door Fascistische elementen op het gebouw van de Bank voor Internationale Betalingen was geplaatst, naar beneden hadden gehaald, heeft te Bazel verscheidene protest-deiponstraties uitgelokt. Gisteren avond werd wederom een groote communisti sche protestbetooging op de Klaramatte ge houden. De poliite maande de aanwezigen, die geen demonstratievergunning hadden, aan ot doorloopen, maar toen de menigte steeds grooter werd, ging zij tot krachtiger maatregelen over. Het geheele politiecorps van Bazel was ongecommandeerd en voor al bij de Klaramatte, waar verscheidene ma len felle charges werden uitgevoerd, werden verscheidene personen gewond. Maar dan honderd personen werden gearresteerd. Ook op andere plaatsen in de stad ontston. den onlusten, waarbij verscheidene betrokke nen, doch ook eenige voorbijgangers, werden gewond. De onlusten duurden den geheelen nacht voort. Tc Bazel heerscht groote opwinding. VOLKSONDERWIJS In de foyer van het Luxor Theater te Beverwijk had Donderdagavond de afd Be verwijk e. o. van Volksonderwijs hare jaar vergadering belegd. Het jaarverslag maakte melding van het vertrek van den heer van Zanten welke plaats werd ingenomen door den heer Visser. Ook werd herinnerd aan de moeilijke taak welke de afd. in Heemskerk gehad heeft om schoolgaande kinderen daar ter plaatse het openbaar onderwijs op verlangen der ouders in Beverwijk te kunnen volgen. Nog werd herinnerd aan de afd. Volks onderwijs welke in den loop van het vorig jaar te Heemskerk tot stand is gekomen en aan de moeite welke zich het bestuur der afd. in Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin ge troost heeft ter verkrijging van schoeisel en voeding voor kinderen van behoeftige ouders welke plannen niet ten uitvoer door genoem de gemeenten gebracht zijn geworden Daarna memoreerde de voorzitter de voor genomen actie voor Volksonderwijs welke actie op de alg. vergadering te Amsterdam gehouden, op een mislukking is uitgeloopen. Het financieel verslag sloot met een batig saldo. Over het punt „Propaganda" ter aanwer ving van nieuwe leden voor de afd. werd besloten den tijd daartoe aan het bestuur over te laten. Hierna volgde verslag van een der afge vaardigden van een vorig jaar gehouden algemeene vergadering van Volksonderwijs. Op die bijeenkomst werd o,m. het onheilspel lend bericht gedaan dat gedurende de laatste paar jaren het aantal leerlingen op de open bare school van 50 tot 35 procent gedaald is. Besloten werd nog op de e.v. te houden alg. vergadering voorstellen voor regle mentswijzigingen te doen. Aan het meermalen besproken instituut schoolart. wordt, volgens den voorzitter, aan gewerkt, doch zeide „vlug is anders" Na rondvraag volgde sluiting. DE KREBBESTEEO. In de 30 Maart a.s. te houden raadsverga dering zullen B. en W. vermoedelijk het voorstel doen om met den heer Klinkert een overeenkomst aan te gaan inzake een ver vroegde ontruiming van het door hem ge huurde perceel, hoek Langestraat—Krebbe- steeg, waardoor Alkmaar geen zes jaren met een ongewenschte fuik zal blijven opge scheept. Naar wij vernemen hebben B. en W. den heer Klinkert hiervoor een bedrag geboden van 5500, mits het pand door hem binnen één maand ontruimd wordt. Geschiedt de ontruiming pas na 6 maanden dan zou de heer Klinkert slechts 5000 ontvangen en voor Iedere maand eerder ontruimen 100 meer. De heer Klinkert wenscht echter, met het oog op het huren van een geschikt pand, dat na 5 maanden vrij komt een ontruimings termijn van 6 maanden met een uitkeering van 5500. Er bestaat echter de mogelijkheid, dat de heer Klinkert zich dezer dagen het bezit kan verzekeren van een ander geschikt pand. In dat geval zijn partijen tot overeenstemming gekomen en zal de verbreede Krebbesteeg nog dit voorjaar een feit worden, waarover de bevolking zich zeker zal verheugen. DE STEDELIJKE MUZIEKTUIN. Onder leiding van de directie van plant soenen zijn te werk gestelde werkloozen druk bezig het frontgedeelte van den Muziek tuin te verfraaien, zoodat een nieuwe exploi tant van den muziektuin in de gelegenheid zal worden gesteld, om aan den Kruislaan een aardig terras te exploiteeren. Ongetwij feld zal dit er toe bijdragen de exploitatie mogelijkheid van den mooien muziektuin te verhoogen, en dit te meer, omdat de kans groot is, dat in de nabijheid een bad- en zweminrichting, en luchtbad gesticht wordt, te bereiken langs den nieuwen toegangsweg naar ons Sportpark, waaraan reeds gerui- men tijd, door werkloozen wordt gearbeid. Ook de stichting van Westerlicht, zal er ongetwijfeld toe bedragen, dat de muziek tuin weer voor het gebruiken van een lunch bezocht zal worden. Dit alles zal echter nog geen rendabele exploitatie mogelijk maken. Toen vóór tien jaar, onder het wethouder schap van mr. Leesberg, de Stedelijke mu ziektuin werd gesticht, kon niemand bevroe den, dat de radio zich dermate zou ontwik kelen, dat de belangstelling voor concerten tot bijna nul zou dalen. Thans is dit echter een feit waarmede re kening dient gehouden te worden. In Utrecht deed men met Tivoli dezelfde ervaringen op, waarom een groot deel van den tuin, waar voorheen door duizenden bezochte concer ten werden gegeven, als bouwterrein in ex ploitatie is genomen en men het gebouw heeft gemoderniseerd, om dit ook voor - andere doeleinden te kunnen exploiteeren. De Alkmaarsche muziektuin, die aan rente en aflossing de gemeente jaarlijksvmet een 2000 drukt zal dan ook op andere wijze geëxploiteerd moeten worden. Dit zou moge lijk zijn wanneer een nieuwe huurder Alk maar als centrum voor het vreemdelingenver keer in de omgeving uitkoos en de ge zelschappen in den tuin en bij slecht weer in huis lunch en diner ging verschaffen met in begrip van autotochten naar Egmond, Ber gen en Schoort. Een dergelijke exploitant mag dan echter niet gehandicapt worden, doordat het hem verboden is, aan zijn gasten voor het diner alcoholische dranken te verstrekken. Menschen die voor hun plezier uit zijn ge bruiken nu eenmaal, voor zij aan het diner gaan, gaarne een aperitief en vinden het altijd onaangenaam dit niet te kunnen krijgen. De vorige pachters hebben bij de exploitatie van den muziektuiu duizen den verloren en het is dan ook volkomen be grijpelijk dat de gemeente er tot nog toe niet in geslaagd is om een nieuwe pachter te vin den, die waarborgen voor een goede exploi tatie biedt. Een goede exploitatie van den muziektuin mag zeker een Alkmaarsch belang worden geacht. Juist om het Alkmaarsch belang dient o.i. niet in de eerste plaats naar een rendabele exploitatie door de gemeente te worden ge streefd. Van meer belang is het den tuin in handen te stellen van iemand die weet hoe men groepen vreemdelingen kan trekken en dit doet in samenwerking met de V.V.V.'s van Alkmaar en omgeving. De gemeente dient dit echter mogelijk te maken, door ook een 5000 beschikbaar te stellen, voor het meubilair enz. Wij al thans achten het uitgesloten, dat een gewenscht exploitant, persoonlijk de risi co van dit alles oo zich neemt en dit te meer niet, omdat aan personeele belasting alleen reeds 400 per jaar door den huurder van den muziektuin moet worden opgebraht. Het omerseizoen nadert, zoodat spoedig afdoende maatregelen genomen dienen te worden. Een goed schipper verzet met het tij de bakens. Dat ook ons gemeentebestuur toone dit te verstaan. Wilt gij volkomen tevreden zijn over Uwen schoonmaak, vergeet dan niet OSALON Stijfsel ook voor Uw gordijnen te gebruiken^B ONS NIEUWE FEUILLETON. Wij vestigen er de aandacht op, dat wij in dit nummer met een nieuw feuilleton be ginnen. n.1. Het mysterie van het diamanten Kruis uit het Engelsch van Chester U. Steele. Het belooft een spannend verhaal worden. SCHENKING De erven van de wed. Kaandorp hebben heden aan de gemeente geschonken de twee leeuwen die afkomstig zijn van de oude Friesche poort. De eene leeuw draagt het bestuurswapen van Alkmaar en het andere dat van Noord- Holland. De schenking is dankbaar aanvaard en zal in ons stedelijk museum worden onderge bracht. -r HET EERSTE KIEVITSEI. Het eerste kievitsei is gevonden door den heer J. van Veen, Boekelermeer, Heiloo. Het is aangekocht door den heer G. N. Meijroos, alhier. MR. OUD SPREEKT VOOR DE LAND- EN TUINBOUWERS. Uitgaande van de Federatie Noord-Hol land van den Vrijzinnig-Democratischen Bond spreekt in de Harmonie Zaterdagmor gen om half twaalf mr. P. J. Oud voor de land- en tuinbouwers. ONDERBREKING VAN DEN STROOMTOEVOER. Zondag 19 Maart van des voormiddags 5 tot 6 uur zal de stroomtoevoer onderbroken worden wegens werkzaamheden aan den hoogspanningsaanleg van het P. E. N. DE DIACONIE ALS JEUGDHERBERG Men schrijft ons: De eerst kort geleden opgerichte afdee- ling Alkmaar van de Nederlandsche Trek- kersbond blijkt niet alleen actief te zijn, als het betreft het organiseeren van weekends en wandeltochten, ook haar hoofddoel, het be vorderen van het Jeugdherberg bezoek en uitbreiden van het Jeugdherbergnet heeft haar volle aandacht. Zij nam het initiatief vertegenwoordigers van alle jeugdorganisa ties bijeen te roepen teneinde plannen te be ramen, hoe te komen tot een nieuwe Jeugd herberg in Alkmaar, waaraan zoo dringend behoefte bestaat. Nauwelijks waren de eerste publicaties van deze vergadering in de krant verschenen, of reeds kwam een aanbod van de diaconie, welke het diaconiehuis aan de Nieuwesloot wenscht te verkoopen en dit bij uitstek ge schikt achtte voor een jeugdherberg en al spoedig bleek, dat vrijwel iedereen het met deze meening eens was, in tegenstelling met het ingezonden stuk van Woensdag j.1., waarin een zeer somber man zich bezwaarlijk in dit prachtige rustige oude gebouw een vroolijke jongelingenschaar kan voorstellen, die in de tuin 's avonds mandoline's tokkelen en dansen uitvoeren. De inzender zag er liever, in de geest van het gebouw, een mu seum in ondergebracht, maar ook het Rijk en de Provincie hebben aan de Nederlandsche Jeugdherberg Centrale meerdere oude, waardevolle gebouwen afgestaan en nooit hebben ze daar spijt van gehad. De jeugd weet oude, kunstvolle bouwsels volkomen te waardeeren. Het gebouw zal geen schade lijden, integendeel, het zal in aantrekkelijk heid winnen, als de frissche vroolijke jeugd het in haar bezit neemt. Gezien de indeeling, welke het Rutenalid Vogelenzang van het gebouw reeds maakte, kan het een jeugdherberg worden, zooals er geen tweede in het land gevonden zal wor den, terwijl het daarnaast nog gelegenheid zou bieden aan de jeugd van buiten, om het twaalfuurtje te gebruiken. De uitwerking van de plannen is in goede handen. Reeds jaren bestond een commissie van ouderen, symphatiseerend met het jeugd- herbergwerk en onder de stuwende kracht van de N. T. B. zal deze commissie haar taak zeker tot een goed einde brengen. Aan de jeugdorganisaties is thans de taak een krachtige propaganda te voeren voor het Jeugdherbergwerk en uitvoerige plannen werden hiervoor reeds beraamd. Besloten is o.a. in de eerste week van Mei een groote tentoonstelling te houden, van al les wat op jeugdherberggebied tentoon te stellen is, terwijl daarnaast voor de scholen en de ouderen de jeugdherbergfilm zullen worden vertoond. Talrijke organisaties en zakenlieden zeg den hun medewerking reeds toe, werkcommis- sies werden samengesteld om alles tot een goed einde te brengen en als de teekenen niet bedriegen komt begin Mei in Alkmaar een tentoonstelling op Jeugdherberggebied, welke klinkt als een klok. LEZING HUISHOUD- EN INDUSTRIE SCHOOL. Om meer bekendheid te geven aan de ver schillende opleidingen aan de Huishoud- en Industrieschool, alhier, had de directrice, mej. S. H. de Glee, Woensdagmiddag een samenkomst belegd in één der schoollokalen. Hiertoe uitgenoodigd waren de ouders van leerlingelf van de 2e voorbereidende klasse van deze school, benevens da leerlingen van de hoogste klassen der U.L.O. school met hun ouders. Velen hadden aan deze uitnoodiging ge hoor gegeven. De meisjes, die den 2-jarigen Voorberei denden cursus hebben gevolgd, kunnen 2 richtingen uitgaan: le een 2-jarige opleiding tot hulp in de huishouding en 2e de opleiding tot costuumnaaister, die vanaf September ook 2-jarig zal zijn. Tot deze opleidingen kunnen ook toegelaten worden leerlingen van andere scholen, die meer dan Lager Onder wijs hebben genoten. Aan 't eind van beide cursussen wordt na goed afgelegd examen een diploma van de school verstrekt. vnor de leerlingen van de U.L.O. School naar waarnemingen, ^vemcht in den morgen Me,. wST" barM,elm,and 761 3' mM. Vatoik" ban>me,ers,and bm. te Myerwach(ing, geldig tot den avond van 18 Krachtige tot matige Zuidelijke of Wr«t« lijke wind, zwaar bewolkt met onklarin?» waarschijnlijk regenbuien; kouder g n' Overzicht. De depressie in het Westen heeft zich ver der uitged,ept en ligt thans over Ierland Het hooge drukgebied in het Zuid-Oostni nam verder af, doch de barometerdahw! aldaar waren minder zwaar dan in hef^-t,. pressiegebied, zoodat de luchtdrukgraLn; in onze omgeving over het algemeenVroow werd. De wind nam over het Kanaal „nw Zuidelijke gedeelte van de Noordz? t kracht toe, zoodat daar thans een flinke Zuidwesterstorm waait, die in Le Havre zelf windkracht 11 bereikte. Daarbij viel over de Britsche eilanden veel neerslag, vooral in het Zuiden van Engeland. Scillv had 23- Calshot 22—, Croydon 20 mM Over Scan.' dmavië en Finland bleef de lage druktoe- stand aanhouden. Over Lapland zijn tus schen twee depressies in de temperaturen n.0? verder gedaald. Zoo werd uit Sodankv- la (Finland) vanmorgen 27 gr. C. vorst ge meld. Over IJsland bleef de hooge druk- stand houden. De temperatuur is vooral in Duitschland en onze omgeving gestegen Ir Groot-Britannië en Ierland is zij gedaald Men mag bij afsluiting van de depressie in het Westen ook ten onzent afkoeling ver- wachten met kans op gure Maartsche buien staan bovendien nog open de opleiding tot Huishoudster en tot Leerares Na. De Huishoudsteropleiding is ook 2-jarig maar gaat veel verder dan de opleiding tot Hulp in de Huishouding. Met dit diploma kan dan ook een zelfstan dige betrekking bekleed worden. Voor deze opleiding wordt 't liefst 't bezit van U.L.O. of hiermee gelijkstaand gevraagd, hoewel dit niet vereischt is. Dit laatste is wel 't geval voor de opleiding tot Leerares Na. (Leerares linnen- en costuumnaaien bij het Nijverheids onderwijs) Deze opleiding duurt 3 jaar. Hoe wel 't in den laatsten tijd moeilijk is, om zelfs met diploma's een betrekking te krijgen, kon Mej. de Glee tot haar groote voldoening meedeelen, dat de meisjes, die de laatste ja ren aan haar school geslaagd waren, reeds allen waren geplaatst. Een film gaf aardige kijkjes in de verschil lende leslokalen. Het ligt in de bedoeling van (t schoolbestuur de schoolgeldregeling te herzien. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door velen gebruik ge maakt. Tot slot werd door de Huishoudsterleer lingen thee met eigen gebakken koekje rond gediend. TIJDSTIPPEN VAN BUSLICHTING EN VERZENDING DER POSTEN TE ALKMAAR. a. tijdstip buslichting stad; b. tijdstip bus lichting kantoor; c. tijdstip vertrek post van het kantoor; r. richting; v.d. vorige dag. r. Amsterdam: a 22.15 v.d., 8.30, 14.—, 18.— b 4.35, 7.20, 11.05, 13.40, 15.45, 16.45, 19.10, 22.05; c 4.45, 7.40, 11.15, 14.-, 16.15, 17.15, 19.25, 22.15. r. Bergen: a 22.15 v.d., 14.-, 18.— b 6.15, 15.45, 16.45, 22.05; c 6.25, 16.—, 17.15, 22.15. r. Broek op Langendijk: a 22.15 v.d., 8.30, 14.-; b 6.-, 12.40, 16.45; c 6.20, 13.-, 17.15. r. Egmond: a 22.15 v.d., 14.—; b 6.15, 16.45; c 6.25, 17.15. r. Den Helder: a 22.15 v.d, 8.30, 14.—, 18.-; b 4.35, 6.-, 9.05, 13 40, 16.-, 22.05; c 4.50 met auto, 6.20, 9.25, 14.16.15» 22.15. r. Hoorn: a 22.15 v.d., 14.—; b 6.—, 16.— c 6.20, 16.15. r. Purmerend: a 22.15 v.d., 8.30, 14.—,' 7.-, 12.-, 16.-; c 7.15, 12.25, 16.15. r. Schoorl: a 22.15 v.d., 14.— b 5.25, W' 15.45; c 5.35, 9.25, 16.—. r. Winkel: a 22.15 v.d., 8.30, 14.b o.— 12.40, 16.45; c 6.20, 13.—, 17.15. M Met deze auto wordt ook vervoerd corr voor Schagen—Schagerbrug, t ZanQt Julianadorp, Den Helder, Den Burg, Wien» gen, Anna Paulowna, Kolhorn, Barsingw' horn, Dirkshorn. Corr. voor Hoorn en verder geheel w-j Friesland wordt meerendeels over de Amsterdam—Purmerend verzonden. Vervoer van de corr. van Middenbeeffl- ster, Schermerhorn en Stompetoren. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en m°torriiinJ gen en andere voertuigen te 6.36 uur ik op. ONDERTROUWD: nllS Jacob Blom en Dora List. drian Elings en Maartje Ploeger. Willem ac en Henderika Vermanen. Albertus en Elisabeth Grootes GEBOREN: ucuuKtN: «.„„ten I Margaretha Maria d. v. Levinus Scno en Margaretha Pieters. Wiggert jo nes Everardus Nicolaas z. v. Everardus Stralen en Cornelia Schuit. Wijle® Roelof van Wezen en Neeltie van i-Ctf

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2