^Bimteuiund Jl ackt&etichten Amerikaansche notities richting PamenoekanTiikampek over stroomd, waardoor het verkeer langs dezen weg onmogelijk wordt. De reizigers met estemming Weltevreden, uit de richting Semarang en Djokjakarta konden hun bestemming niet oereiken en wa ren genoodzaakt in Cheribon te overnachten (Van onzen correspondent). DE MOORDAANSLAG OP ROOSEVELT. De bewakingsmaatregelen. De moordaanslag op den president Frank- lin D. Roosevelt in Miami, Florida na zijn terugkeer van een plezierreisje aan boord van de Nourmahal, het prachtige jacht van den milrionair Vincent Astor, heeft opnieuw een eigenaardigen kijk gegeven op de mentaliteit van sommige lieden er. hoe zelfs het demo cratische Amerika niet gespaard blijft voor dien waanzin om door den moord op een be roemde persoonlijkheid een eigen of een maatschappelijke wrok te koelen. Eenige dagen geleden werd de adspirant-moorde- naar Zangara tot niet minder dan tachtig jaar tuchthuis of dwangarbeid veroordeeld, tusschen haakjes een opvallend vlug staaltje van rechtspraak in dit land, waar de meesten van zulke processen jaren achtereen blijven slepen. Voor de vier personen die hij ge kwetst heeft werd ieder twintig'jaar geëischt en vier maal twintig is tachtig volgens Bart- jes. Zangara beweert het gedaan te hebben, 'omdat hij zijn heele leven aan ondraagbare maagpijnen heeft geleden, waarvoor hij de rijken en machtigen op de wereld aansprake lijk stelt. Bovendien hield hij hardnekkig vol 'bij zijn verstand te zijn en het is alleen maar te verwonderen, dat de medici het met hem eens waren. Wanneer dat geen lijder aan waanvoorstellingen is, wie is het dan wel Hoe dit zij, de bewaking van hooge regee- ringspersonen, te beginnen met Hoover en Roosevelt en verder van Washington afda lend tot burgemeesters van groote steden e.d. hoe heerlijk kon onze pralende Jimmie Walker zich met een lijfwacht van agenten omringen als wijlen de Russische Czaar! is er nog erger op geworden. Toen Roosevelt de vorige week uit het Zuiden in deze stad aankwam werd hij ontvangen door een leger tje van 1500 man politie te voet, te paard, in motorzijspannen (die gepantserd zijn) en met de knuppel in de hand. Daarenboven werden de stationsperrons, pleinen en straten schoon geveegd en het publiek op een afstand ge houden alsof het heele publiek uit bommen werpers bestond, terwijl de honderdduizen den, die langs den weg stonden geschaard hem een donderend welkom toeriepen. Roo sevelt zelf en zijn groote familie waren er niets gelukkig mee en hopen, dat de ver scherpte maatregelen van de politie en justi tie zoo gauw mogelijk verzacht zullen wor den wanneer de publieke opwinding wat be daard is en het geval bijkans in het vergeet boekje is geraakt. Want het eigenaardige is, dat Roosevelt en zelfs Hoover in hoogst eigen persoon niets over die bescherming te zeggen heeft. De United States Secret Service ontvangt geen orders van het staatshoofd, dat wel ex officio opperbevelhebber van ieger en vloot is maar deze federale politie-beambten in politieke kleeding staan direct onder hei gezag van den minister van Financiën. Alle maatregelen, die zij voorbereiden en ten uitvoer brengen worden geacht in het belang van den be waakte te zijn en zonder reserve .gesteund door den minister op voorwaarde, dat zij niet al te groote inbreuk maken op de persoonlijke vrijheid. President Coolidge ont ving duizenden dreigbrieven per jaar en pre- 'sident Hooger insgelijks; om die reden is de Geheime Dienst meer dan gewoon op zijn qui vive. Er wordt n.1. gevreesd, dat de een of andere zwakzinnige wel eens de schuld van de malaise aan president Hoover kon geven en probeeren zich op hem te wreken. Hoe scherp de wacht wordt gehouden, bleek gedurende een onverwachtsche tocht van president Hoover naar Detroit in de laatste week van October in het vorige jaar, toen het noodlot van de Republikeinsche par tij zoo in de waagschaal scheen te hangen, dat hij een verkiezingsrede in de hoofdstad van Michigan meende te moeten houden om zijn partijgenooten een riem onder het hart te steken. De Geheime Dienst, die anders we ken van te voren op de hoogte is van alle plannen, kreeg nu maar twee etmalen voor dat doel de mededeeling. Bij treinreizen van den president is het de gewoonte om elke meter van het te nemen traject aan een scherp onderzoek te onderwerpen. Zelfs zijn rit van het Witte Huis naar het station in Washington is stap voor stap verzorgd en de route is nooit hetzelfde. De trein wordt altijd vooraf gegaan door een losse locomo tief met detectieves. Bovendien wordt elke plek, vanwaar een aanval gedaan zou kunnen worden genoteerd en wanneer de president uitstapt worden op strategische posten man nen uitgezet om te verhinderen, dat iemand zich de omstandigheden van het bezoek ten nutte zou kunnen maken. De trein reen 's avonds uit Washington en in alle wagens zaten en stonden ambtenaren van den Geheimen Dienst. Van te voren waren langs het traject alle wissels verna geld en werden bruggen en ravijnen door plaatselijke politie bewaakt. Omdat de reis in den nacht gebeurde werd er maar weinig halt gehouden, doch wanneer van locomotief verwisseld moest worden werd de heele trein door de zaklantaarns der ambtenaren ver licht, die zich in een kring om de wagens hadden opgesteld om te maken dat niemand kon binnendringen. New-York City is een centrum voor radicalen en radicaal optreden, dus wanneer de President daar binnenkomt, neemt de politie extra voorzorgsmaatregelen. Toen Hoover zijn afscheid nam van deze stad door een rede af te steken in de Madison Square Garden vlak voor de nationale ver kiezing waren niet minder dan ongeveer 800 poiltie agenten in uniform en burgerkleding in dienst om de betrekkelijk korte afstand tus schen het Pennsylvania Station en het Wal- dorf Astoria Hotel te bewaken Natuurlijk is deze hulp noodig, want het onderdeel van den Geheimen Dienst, dat den president be waakt, is niet grooier dan 35 man. De Ge heime Dienst zelf is een over het heele land vertalkte Rijksorganisatie, die als een spion nagesysteem in •oorlogstijd te werk gaat. De agenten, die alleen maar onder nummers' be kend zijn. treden in geheimen opdracht uit Washington op en niet zelden geheel alleen en zonder hun identiteit aan iemand open baar te maken. Dat de beroemde boef Al Capone koning van de Chicagosche onder wereld "eindelijk tegen oen lamp liep wegens niet betalen van zijn inkomstenbelasting, ter wijl geen van zijn andere bekende misdaden bewezen kon worden, was te danken aan een nietig mannetje met een bril op. -en S.S.-agent, die maanden lang achter de scher men had gewerkt. De Geheime Dienst meent, dat een aanval op den president, wanneer hij in een auto mobiel gezeten is. altijd van op zij of van achteren komt. Vandaar, dat er altijd eenige ambtenaren op de treeplanken aan weers kanten hangen en vlak achter deze auto een andere komt van den Dienst, die een rijdend arsenaal is. Ik raad U aan er bij de eerst komende foto of film eens op te letten het is heusch een merkwaardig verschil met het uitrijden van onze Koningin. En dat her innert me ineens aan wat een bekende jour nalist, Lowell Thomas dezer dagen in een van zijn vaste dagelijkscbe praatjes over ac tueel nieuws over de radio zei. .,Drie van onze eigen presidenten zijn het siachtoffer ge worden van een moordenaarskogel en ook in de Fransche Republiek kan men er van mee praten, het vorige jaar nog met president Doumer. Het merkwaardige is. dat onder de staatshoofden presidente van republieken meer het slachtoffer zijn, dan vorsten van den bloede. Het eenige wat men hieruit zou kun nen opmaken, is dat presidenten democrati scher optreden en zich meer tusschen het volk vertoonen dan koningen op prinsen W aar- mee deze wereldreiziger en overigens kun dige journalist heelemaal den plank misslaat. Europeesche vorstelijkheden bewegen zich veel vrijer en dus veel democratischer tus schen het groote publiek dan bekende per sonen hier, maar dat is een Amerikaan, zelfs een die overal rondgekeken heeft, nu een maal moeilijk aan het verstand te brengen. Hij gaat er prat op, het opperbestuur van zijn land in handen te hebben gegeven van een man, die in niets zijn meerdere is en dien hij ten alle tijde kan opbellen, schrijven of opzoeken. Wat dat opbellen betreft, dat is waar. President Hoover is de eerste president geweest, dien men direct, dus zonder tus- schenkomst van een secretaris aan de tele foon kon roepen alleen niet iedereen ken de het nummer! Maar hoe gemakkelijk hij persoonlijk te benaderen is. kan ik het beste met een voorbeeldje verduidelijken. Tijdens zijn verblijf in New-York, probeerde een man hem in de Waldorf persoonlijk te spreken te krijgen en stuitte daarbij op den lijfwacht. Wat hij wenschte? Den president te spreken! Waarvoor? Oh, hij had nog een oude reke ning te vereffenen! Meneer werd bij zijn kraag gepakt en opgesloten. Wie hij was en wat hij precies wou? Tja, hij was een elec- trische aannemer uit Brooklyn en hij had destijds het Vrijheids-standbeeld voor het be zoek van den Franschen Premier Leval heele maal met lampen versierd voor een bedrag van ruim dertig duizend dollar. En hij wacht te nog maar altijd op zijn geld; zelfs de acht tien mille, die de Senaat hem als voorloopige afbetaling had toegestemd, kwamen maar niet los en nu dacht hij, dat het een prachtge- legenheid was om de kwestie onder vier iogen met den president te bespreken. Alles bleek na onderzoek precies waar te zijn, maar de arme man kreeg een standje en werd toen vrijgelaten. Eike dreigbrief wordt onderzocht en wan neer naam en adres bekend zijn, gaat de Ge heime Dienst er achteraan, zelfs de anonyme brieven Het is veihg te zeggen, dat de Ame rikaansche president het meest beschermde staatshoofd in de wereld is en toch lukt het bijna aan een nietig Italiaantje den 31sten landsvader uit den weg te ruimen! geen kruimel voedsel meer aan boord was Hoewel het voorgeschreven internationale sein, waarmede aan passeerende schepen voedsel wordt gevraagd, werd geheschen, heeft dit niet geholpen. Drie stoomschepen, naar de bemanning meende van Duitsche na tionaliteit, zijn voorbijgevaren en, hoewel zijn, hebben deze zich er niets van aangetrok- men kan aannemen, dat de seinen bemerkt ken en zijn doorgestoomd. De namen van deze schepen zijn onbekend. De Utrecht heeft den logger op 10 mijl ten Noorden van het „Haaks"-vurschip opgepikt. De lading, bestaande uit circa 100 manden visch, was voor IJmuiden bestemd. Wanneer de logger weer zal vertrekken staat nog niet vast, daar de motor door een monteur uit Antwerpen moet worden gerepareerd. NEDERLANDSCHE SMOKKELAUTO IN BESLAG GENOMEN. Met veertig varkens. Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur hebben de douanen van den Belgischen grenspost PutteErtbrand een goeden slag geslagen. Zij hadden zich verdekt opgesteld achter de kerk, toen plotseling een groote auto in volle vaart kwam aanrijden. Toen de inzittenden geen gehoor gaven aan een sommatie tot stoppen, wierpen de douanen een ijzeren staaf voor het voertuig. Daardoor sprongen ale vier de banden. De beide inzittenden, Nederlanders, vluchtten over de Nederland- sche grens Bij onderzoek van den auto bleek, dat in het voertuig veertig varkens waren gebor gen. De auto werd in beslag genomen. Hij was reeds 14 dagen geleden gesignaleerd en meermalen was er op geschoten, doch zon der eenig resultaat. De inzittenden zijn als beruchte smokkelaars herkend. Zij zullen dan ook, wanneer zij zich weder op Belgisch grondgebied zullen wagen, onmiddellijk wor den gearresteerd. HET STOOMSCHIP RONDO NIET NAAR ITALIË. In IJmuiden vastgehouden wegens beschadiging havenwerk. Het s.s. Rondo, dat door de stoomvaart maatschappij Nederland naar Italië is ver kocht, zou Zaterdag onder Italiaansche vlag met Italiaansche bemanning aan boord voor goed uit de Amsterdamsche haven vertrek ken. In verband met het stormachtige weer bleef het schip tot Zondag in IJmuiden lig gen. Hoewel het weer toen wat beter was, stond er nog een stevige bries en dit was oorzaak dat de Rondo aan lager wal raakte. In de Noordersluis kwam het s.s. in botsing met het remmingswerk aan de Noordzijde, dat dientengevolge ernstig werd beschadigd. Het schip zelf heeft oogenschijnlijk geen schade opgeloopen. De havenautoriteiten te IJmuiden hebben de Rondo echter direct weer naar binnen laten gaan, omdat geen borgtocht voor de aangerichte schade kon worden gesteld, zoodat de aan lager wal ge raakte Rondo, die in Italië zou worden ge sloopt, voorloopig nog te IJmuiden blijft. BELGISCHE LOGGER STUURLOOS TE DEN HELDER BINNEN GESLEEPT. Voorbijvarende stoomschepen had den, ondanks seinen, geen voedsel afgestaan. Door de sleepboot Utrecht van bureau Wijsmuller is naar De Crt. meedeelt gister middag in Den Helder binnengebracht de Belgische vischlogger O. 218 „Maria Johan- na" afkomstig uit Ostende. Gisteravond kreeg deze logger in de na bijheid van het „Haaks"-lichtschip een defect aan den motor, waardoor het schip stuur loos ronddreef Door wind en golven werd het steeds meer naar de Texelsche kust ge dreven, zoodat radiotelefonisch aan de kust wacht te Kijkduin nabij Den Helder om as sistentie werd gevraagd, waarop de Utrecht is uitgevaren. Behalve' met de panne met den motor kreeg de bemanning, welke uit 5 koppen be staat, daarvóór ook te kampen met voedsel gebrek. Doordat de vangst goed ging, was men langer in zeé gebleven, dan men oor spronkelijk van plan was en zoo zag men zich voor het feit gepjatast. dat er ten slotte COMITÉ VAN KUNSTENAARS EN HOOFDARBEIDERS. Protest tegen straffen van de sche pelingen van de Zeven Provinciën. Gistermiddag werd op initiatief van me vrouw H. RolandHolst en prof. G. Man- noury een bespreking gehouden in hotel „Krasnapolsky' te Amsterdam om een comité te vormen van kunstenaars en hoofdarbei ders ter verdediging van hen, die in verband met den politieken of socialen strijd worden vervolgd, en meer in het bijzonder ter verde diging van de gearresteerde schepelingen van de Zeven Provinciën. Na uitvoerige discussies besloot men het actieterrein van het comité te bepalen tot het steunverleenen aan de gearresteerde schepe lingen van de Zeven Provinciën en aan de slachtoffers van den politieken toestand in Duitschland. Het comié zal in de eerste plaats protes teeren tegen iedere straf, die de schepelingen zal worden opgelegd en tegen de wijze van berechting; voorts zal contact worden ge zocht met Indische juristen of eventueel zal men een of meer Hollandsche juristen naar Indië zenden om voor zooverre dit mogelijk is, juridische bijstand te verleenen. ANTI-DUITSCH INCIDENT. In het cabaret „La Gaité" van het theater Tuschinsky te Amsterdam ging gisteravond uit het publiek een schel gefluit op, toen drie Duitsche dames voor het voetlicht kwamen. Het doek werd dadelijk gesloten. Toen on- middelijk daarop een Nederandsch nummer opkwam, was er een daverend applaus. RUMOER IN HET REMBRANDT- THEATER OP HET 'REMBRANDTS- PLEIN. Stinkbommen geworpen. In het Rembrandt-theater is het Zaterdag avond bij de opvoeringen van de film „Mor- genrot" wederom niet rustig geweest. Be halve door gefluit en geschreeuw uitte het publiek zijn ontevredenheid door stinkbom men in de zaal te werpen. In beide voorstel lingen werden acht personen door den ster ken arm verwijderd. Ook op het plein was zoo nu en dan eenig rumoer. De politie moest herhaaldelijk bij het theater tot doorloopen aanmanen. Jochems te Wassenaar en dr. A. F. Philips te Eindhoven. Het bestuur is verder uitgebreid met de commissaris sen der koningin in de drie westelijke provincies, jhr. Röell (Noord-Holland); jhr. Van Karnebeek (Zuid-Holland) en jhr. Quarles van Ufford (Zeeland). De heer J Drijver, secretaris der ver eeniging, hield een rede over: „Vogelbe scherming". PAN-EUROPA-BEWEGING. De Nederlandsche Pan-Europa Ver- eeniging is thans geconstitueerd. De Vereeniging zal staan onder leiding an den Raad van Toezicht en een bestuur, dat is samengesteld uit de volgende heer en: Ir. J. van Stolk, Delft, voorzitter; mr. L. J. van der Valk. Breda, secretaris, Wilhelminapark 12, Breda; mr. H. C. Hintzen, Rotterdam, penningmeester; mr. J. Bierens de Haan, Haarlem en prof. mr C. W. de Vries, Rotterdam. Onder leiding van plaatselijke comité's zal de beweging verder worden verbreid. VEREENIGING TOT BEHOUD VAN NATUURMONUMENTEN. In de groote aula van het Koloniaal Instituut is Zaterdagmiddag onder voor zitterschap van dr. P. G. van Tienhoven een zeer druk bezochte vergadering ge houden van de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland. Prinses Juliana, beschermvrouwe van de vereeniging, woonde de bijeenkomst bij. Aanwezig was ook mr. Scholtens, secretaris-generaal van het departement van economische zaken en arbeid, als vertegenwoordiger van minister Ver schuur. Het jaarverslag van den secretaris, dr. Jac. P. Thijsse. deelde o.a. mede, dat in 1932 ruim 2500 minder is ontvangen dan het jaar tevoren. De aankoop van verschillende perceelen vroeg zware of fers' van de kas, zoodat versterking der inkomsten dringend noodig is. Veel na tuurschoon loopt nog gevaar vernietigd te worden, hetgeen alleen verhinderd kan worden door sterke toename van het ledental. Ter vervulling van twee vacatures zijn in het bestuur benoemd de heeren W. NED. JOURNALISTENKRING EN PERSVRIJHEID. De Ned. Journalistenkring heeft Zaterdag j.1. te Amsterdam, zijn jaarvergadering ge houden. Het jaarverslag van den secretaris ver meld o.a. dat de vereeniging op 31 Dec. j.1. telde 522 gewone en 56 buitengewone leden. Een uitvoerig debat ontwikkelde zich over de drukpersvrijheid, waarbij van vele zijde voor de handhaving van het recht werd opgeko men. Woorden van hartelijke sympathie wer den gesproken met de colelga's in den vreem de (in het bijzonder met de daar werkende Nederlandsche journalisten) 'die op dit oogenblik vaak hun arbeid onder zulke moei lijke omstandigheden moeten verrichten. Ten slotte werd met overgroote meerdeiheid de volgende motie van het kringbestuur aange nomen „De algemeene vergadering van den Ned. Journalistenkring constateerende, dat in deze ernstige en bewogen tijden de vrij heid van drukpers blijkens de gebeurtenissen en maatregelen in verschillende landen meer en meer wirdt bedreigd en aangerand, spreekt als haar meening uit; le. dat aan de persvrijheid als waarborg voor de handhaving der volksrechten ook ten aanzien van de handelingen van het open baar gezag onwrikbaar dient te worden vastgehouden. 2e. dat elke onwettige inbreuk daarop ten strengste dient te worden afgekeurd en be sluit den gedelegeerde van den kring bij de federation Internationale des Journalistes te verzoeken de aandacht van het bestuur dier organisaties op de aanrandingen der persvrijheid te vestigen en zoo ogelijk daarte gen op te treden. De enkele tegenstemmers hadden geen be zwaar tegen den inhoud der motie doch wa ren van oordeel dat er aan toegevoegd had moeten worden een aanmaning aan de jour nalisten in de huidige omstandigheden meer da ooit hun verantwoordelijkheid te beseffen. De vergadering harerzijds had tegen deze passage geen bezwaar maar vreesde dat zij tot misverstand aanleidink zou kunnen geven. .RANDEN. lijf tig runderen omgekomen. Vrijdagnacht half drie ontstond door onbe kende oorzaak brand bij den veehandelaar B. te Wamel (N.B.). Het geheel met riet gedekte pand was in een minimum van tijd een vuurzee. Aan het kranig optreden van den dienstdoenden rijksveldwachter was het te danken, dat de bewoners, waaronder vier kinderen, met groote moeite konden worden gered. Een aanzienlijk bedrag aan contanten ging in het vuur verloren. Voorts werden een paard, alsmede ongeveer vijftig runderen en varkens een prooi der vlammen. Slechts twee dieren werden gered. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Een buurman wist uit het brandende huis nog een blikken trommel te redden, waarin een aantal gouden tientjes werd bewaard. Bij opening bleek het geld evenwel door de geweldige hitte gesmolten te zijn. Van de naastgelegen klompenfabriek, waarvoor aanvankelijk groot gevaar bestond dat zij door het vuur zou worden aangetast, is een 20-tal groote ruiten door de hitte ge sprongen. Hotelbrand te Rotterdam. Gasten in nachtgewaad gevlucht. Een felle brand heeft in den nacht van Za terdag op Zondag gewoed in hotel L'Europe, aan de Kruisstraat 1216 te Rotterdam. Verschillende kamers op de derde verdieping alsmede een groot gedeelte van het trappen huis en het dek werden door het vuur ver nield, terwijl andere kamers op lagere étages zooveel waterschade kregen, dat de eigenaar zijn bedrijf voor eenige maanden zal moeten stopzetten. Het zal ongeveer halftwee zijn geweest, aldus vertelde men ons, toen de eigenaar van het hotel de heer Schrijvers, met twee fles- schen benzine, die aanvankelijk op de badka mer stonden, doch die hij vanwege het brand gevaar in den tuin wilde brengen, over een looper struikelde, waardoor beide flesschen met het gevaarlijke goedje uit zijn handen vielen. Hij rende naar een kamer, om daar doeken te halen, ten einde de vloeistof op te dweilen, doch nauwelijks was hij weer op de trap terug of de vlammen sloegen hem reeds tegemoet. Vermoedelijk was de benzine terechtgekomen op een achteloos weggewor pen brandenden lucifer of sigaret. Binnen en kele minuten stonden het geheele trappen huis en de daaraan belendende kamer in lich telaaie, zoodat aan blussching met eigen middelen niet meer viel te denken. Terwijl voorbijgangers, die buiten reeds de vlam men hadden gezien, onmiddellijk de brand weer waarschuwden, werden in het hotel de gasten in allerijl gewekt, terwijl voorts ook de bewoners uit de aangrenzende perceelen werden gewaarschuwd. Gelukkig waren de zen nacht slechts enkele logeergasten in het hotel aanwezig, doch die er waren, hadden weinig tijd om zich in veiligheid te stellen, daar men weldra niet meer langs de bran dende trappen naar beneden kon. De mees ten kregen geen gelegenheid meer om zich aan te kleeden, zoodat zij een mantel of jas over hun nachtgoed sloegen en zoo uit het brandende huis vluchtten. (Niet officieel) ~7T~ - le klasse. Ie l)Jst Trekking van Maandag 20 Maart lim f 400 5059. - f 200 9562, 16423. f 100 - 122, 4682, 7180. 14558, 18221, 19755 1 Prijzen Wm f 20 18 34 47 104 105 173 183 184 330 336 364 395 491 558 611 725 749 757 789 811 835 8RQ 655 EEN FILM OVER HET HOOGELAND. In „Waakt en Bidt" zal Woensdag een film-avond worden gegeven voor de ver eeniging „Het Hoogeland". Over deze belangrijke film. die het geheele omvangrijke philantropische werk der bekende vereeniging „Het Hoogeland" illustreert, zijn reeds in ver schillende bladen uitstekende recensies arecevenl 963 1018 1098 1180 "87 1162 1353 1313 1324 1342 1379 1471 1479 140! 18ao 1532 1640 1644 1652 1685 1739 1772 173» 1838 1880 1885 1891 1904 1986 2045 2074 2111 2215 2232 2318 2320 2325 2495 2520 2678 2771 2774 2835 2871 2898 3134 3174 3215 3227 3254 3294 3334 3343 3368 3374 3412 3486 3522 3699 3731 3815 3882 3Hn« 4133 4139 4394 4395 4407 4465 4485 44a? 4611 4682 4753 4788 4943 4944 5159 530a 5323 5382 5407 5442 5529 5575 5594 5647 5747 5840 5844 5928 5953 6071 6096 6143 6158 6178 6202 6233 6402 6515 6532 6595 6601 6706 6751 6769 6780 6875 6986 6997 7068 7080 7145 7230 7256 7288 7387 7425 7432 7444 7487 7569 7632 7680 7692 7766 7866 7874 7903 7958 7982 8005 8027 8088 8261 8293 8366 8426 8430 8434 8501 8502 £334 8557 8559 8573 8602 8607 8543 8692 87 1 8712 8734 8878 8887 8910 8940 8946 8732 9058 9110 9113 9115 9224 9269 9282 9338 9372 9398 9470 9496 9520 9547 9573 9557 9601 9690 9762 9775 9896 9908 9925 9976 10061 10124 10203 10241 10403 10408 10462 10571 16000 10602 10647 10670 10712 10727 10841 10951 11029 11039 11078 11167 11181 11229 1125? 11333 11431 11439 11517 11549 11564 11647 1166J 11695 11844 11933 11937 11958 11990 12104 12137 12138 12149 12157 12174 12241 12341 12367 12404 12510 12737 13032 13045 13065 13114 13119 13167 13209 13221 13233 13239 13326 13337 13358 13364 13373 13536 13660 13692 13693 13703 13712 13T1« 13849 13920 13928 13943 13957 13995 14022 14034 14077 14130 14136 14192 14213 14238 14267 14384 14425 14508 14593 14614 14618 14625 14632 14640 14680 14776 14781 14783 15012 15076 15219 15229 15291 15296 15310 15415 15536 15555 15636 15644 JtoT» }5728 15742 15896 15949 16033 16157 16424 16441 16503 16530 16537 16627 16679 16687 16710 16720 16724 16770 16789 157?1 ,15825 16843 16850 16884 168S1 17089 Ï7098 17117 17^20 17225 17243 17258 17279 17370 17386 17396 17412 17491 17495 17508 17529 17557 17566 17601 17618 17629 17635 17650 17677 17692 17725 17767 17775 17783 17819 17860 17882 17953 17954 17989 17996 18009 18026 18099 18124 18135 18172 18175 18180 18203 18206 18218 18220 18274 18288 18297 18323 18382 18417 18437 18450 18453 18468 18478 18494 18504 18509 18529 18587 18620 18623 18639 18651 18652 18689 18699 18716 18718 18753 18754 18808 18856 18896 18901 18921 18966 19126 19249 19328 19329 19368 19380 19394 19469 19471 19487 19509 19526 19544 19569 19613 19615 19616 19648 19661 19676 19758 19798 19829 19951 19986 20036 20039 20102 20121 20137 20175 20211 20238 20300 20310 20320 20341 20362 20364 20366 20463 20473 20509 20528 20548 20580 20608 20624 20699 20700 20766 20768 20817 20822 20878 20918 20932 20954 Bijna een vol jaar is aan deze film, die de lengte heeft van ruim 2500 Meter, ge arbeid om het Nederlandsche volk te! overtuigen van het belangrijke werk, dat: verricht wordt door de vereeniging „Heti Hoogeland" in hare vier koloniehuizen, en daar buiten! Deze film laat zien de levenstragiek' van zoovelen onzer arme en misdeelde medemenschen, maar ook het heerlijke reddingswerk, dat door de Vereeniging met haar groote staf van medewerkers en -werksters over geheel ons land wordt gedaan. Meer behoeven we er niet van te zeg- gen. N.V. EIERVEILING VOOR HOLLANDS'; NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 18 Maart 1933. Aangevoerd 2650CO stuks kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 58-60 2—2.20, 60—62 2.10—2.30, 62—64 2.202.50, 64- 66 2.30—2.70, alles per 100 stuks. 52000 st. Eendeieren 1.601.85 p. 100. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 20 Maart 1933. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 55 Vette koeien 110— 240 4 Vette kalveren 20—55, vette kalveren per K.G. 5075 cent; 240 Nuch tere kalv. (slacht) 2—10, fok 6—14; 253 Vette varkens (zware) per K.G. 30—35 cent. Handel goed. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 20 Maart 1933. Op drf, heden gehouden veemarkt waren aanvoer ere prijzen als volgt: 555 vette koeien, le kw. 56—62 cent, 2e kw. 42—54 cent, 3e kw. 30 —40 cent per K.G., slachtgewicht; 140 Melk- en kalfkoeien lOtT-/ 160; 163 Vette kalveren, le kw. 5058 cent, 2e kw. 4248 cent, 3e kw. 3440 cent per K.G, levend gewicht; 231 Nuchtere kalveren -ƒ 4.50; 440 Schapen ƒ12-/ 18; 71» Varkens, vleeschvarkens 90110 K.G., 37 38 cent, zware varkens 34—36 cent, vette varkens 3334 cent per K.G. slachtgewicht; 38 Paarden 60—90. Er wagen 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. j Marktoverzicht. Runderen iets minder aan-: voer dan de vorige week, handel en prijzen iets beter; vette kalveren tamelijken aanvoer, handel in het begin vlug en aan het eind® stil en de prijzen iets hooger; nuchtere ka- veren ruimen aanvoer, handel slepend lage prijzen; schapen weinig aanvoer, hanoei vlug en prijzen iets hooger. Varkens aanvoer dan de vorige week Maandag, nam del stug, aan het tinde stil en constante pnj" zen. SÏachtpaarden weinig aanvoer, hanaei zeer stil en gewone prijzen. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Maart. 28000 K.G. Roode kool le s. 2.10—/ 3-5", 2e s. 1 30-/ 3.50; 44000 K.G. Ge le kool el s. 1.10-/ 180, 2e s. 0.60-/ 53000 K.G. Witte kool les. 60 cent; 35W K G. Uien: gele uien 0.80—1-40» S6' drielingen 0.80 en grove uien 1 20, alle per 100 K.G NOORDSCHARWOUDE, 18 Maart '33. 7700 K.G. Uien: Drielingen 0.90—f1* Uien 1.20—1.70, grove uien 1-20— 1.50; 48CO K.G. Kroten 0.60; 138500 K.G. Roode kool 2 304, doorschot 1.803.50; 318300 K.G- Deensche witte kool 0.60; 78100 K.G. Gele kool 1.50-/ 2.40, doorschot 0.80-/ W alles per 100 K.G. Doorgedraaid: 48iw K.G. Kroten en 207100 K.G. Deensche witte kool. WARMENHUIZEN, 18 Maart 193T Roode kool le s. f 1.50—/ 4102e s. 1- -/ 3; Gele kool le. 1-60-/ 2 40, 2e s. 1.40—1.60; Deensche witte kool le s. w cent; Drielingen 80 cent; Uien J O-oii— 1.30; Grove uien 0 80. i~ann Aanvoer: 50700 K.G. Roede kool; 158W K.G. Gele kool; 5fi500 K G Deensche wit kool en 6700 K.G. Uien.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10