l^ekelijksch Overzicht 9lachLsiaken O^mmnland Jjiyezonden Siukken V' 11 7" *r - hoeve van verbouwers van fruit en warmoe- zerij-gewassen haar gunstige werking voor het betrokken gebied heeft doen gevoelen Daar thans ook voor 1933 een garantie regeling in onderzoek is, welke eventueel ten goede zal komen aan de Westfriesche tuin derij, acht de minister de inwilliging van het adres van den bond van loonploegers van den Langendijk en omstreken niet geboden. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting Vrijdag 10 Maart. DE DRANKFLESCH MOEST WORDEN UITGESCHAKELD. De 40-jarige tuinder Jos. M. te Sc"?°r' was lang nier mis, veroordeeld tot 30 boe te of 30 dagen hechtenis, 6 maanden ont- zegging rijbevoegdheid en 10 schadever goeding uit te keeren aan den heer Blank- man te Alkmaar, wiens auto door het verre gaand roekeloos rijden was beschadigd. De auto van den heer M.,^ die met een vaartje van ongeveer 70 a 75 K.M. minstens reed, was als een volleerde acrobaat 'n paar maal over den kop geslagen en toen weer op zijn pootjes terecht gekomen. De inzit tenden, de heer M. en nog een ander, waren natuurlijk leelijk overstuur en gewond. Het kwam destijds den heer Blankman voor dat er alcohol was genoten en teneinde tegen deze veronderstelling, die hij had gelezen in de courant, te protesteeren, kwam de veroor deelde in verzet. Het bleek hem echter nu, dat hem geen dronkenschap was ten laste gelegd, dat stond wel in de courant, maar 'n 'krant is geen orakel, 'n krant maakt geen dagvaardingen, maar geeft weer, wat er op de zitting is besproken, opdat ook de afwe zige veroordeelde daarvan kan kennisne men. In ieder geval, de oppositie haalde bit ter weinig uit en het bij verstek gewe zen vonnis werd in alle opzichten bekrach tigd. DE NEURENBERGER SPEELGOED DOOS DER JUSTITIE. Bovenstaande en ook sommige volgende zaken konden thans in miniatuur worden gedemonstreerd op de gerechtstafel door op kleine schaal geïmiteerde verkeersobjecten. Daar was present een voetganger, een wiel rijder, een motorrijder, een luxe wagen, een vrachtauto, een bestelauto, een autobus, een paard en rijtuig, een mannetje met een krui wagen en last not least een verkeersagent! Dit kinderspelletje voor groote menschen had veel aftrek! Men was er wild op om mee te mogen doen! MOSTERD NA DEN MAALTIJD. De reiziger in gloei-, kunstzijde- en wol Ien kousjes Salomon V. uit Amsterdam was ook in oppositie gekomen tegen het vonnis waarbij hij was veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen en 12.50 schadevergoeding we gens een aanrijding op den Bovenwee te St. Pancras met een door den heer C. Zwager te Alkmaar bestuurden auto al achteruitrij dende veroorzaakt. De actie van den oppo sant was echter heel zwr.k en het bleek maar al te duidelijk, dat hij raar aan 't scharre len was geweest. Het gewezen vonnis werd dan ook bekrachtigd. EEN ONAANGENAAM AVONTUURTJE MET EEN WATERBALLET TOT BESLUIT. De groentenhandelaar Klaas van Til te A'ers'oot bevond zich in den namiddag van 27 Nov. op weg naar huis en werd toen oo den Pontweg, iuist op een nogal smal gedeelte, aangereden door een hem van ach ter voorbij rijdenden luxe-wagen met het lang n:et aangename gevolg, dat auto en bestuurder te water geraakten, bijna geheel onder doken en met veel moeite weer on het droge konden worden terruggebracht De ven- ekker van dit onheil was de 19-jari- ge lan ouwerszoon Piet K. uit Akersloot, c:e met eenige vripudjes van een voetbalwed strijd te Oudorp huiswaarts keerde Aanvankelijk had Piet, toen hij kwam om te schikken, het feit zoowat toegegeven, maar thans ontkende hij ongeveer alles, wat hij aanvankelijk had losgelaten, tot ergernis en verbazing van den ambtenaar, maar tot vol doening van den verdediger mr. Smal, die geen eer kan behalen aan menschen. die maar op alles „ja en amen" zeggen. Overi- g ns was het heelemaal geen droevige ver tooning en werd er heel wat gelachen om de snedige snaken uit Akersloot, die als getui gen vóór en tegen vriend Pierre waren op gekomen. Gerequireerd werd 50 boete of 25 dagen, waarop mr. Smal den kantonrech te de keus gaf tue«-hen vrijspraak óf een geringe geldboete. De kantonrechter veroor deelde Piet K tot 25 boete of 25 dagen. Voor de schadebetaling had de verzekering gezorgd VARKENSCRISIS MET ELLENDE. Niet alleen de rampzalige varkens, maar de fokkers en eigenaars worden gevoelig bij de ooren gepakt, indien zij verzuimen bun krulstaarten van het vereischte -pijnlijke oormerk te doen voorzien. Heden verschenen ^eer een tweetal van die gelukkige boertjes, waarvan Poot eenmaal zoo zielsroerend zong: „Ach, hoe genoeg'lijk rolt het leven fles gerusten landmans heen4. Deze varkens- JlOllnPre Aa U T_ tv Aa laiiumans neen vai nuw «ouders, de heeren Jan R en Muus de J-, beiden uit Graft, vertoonden geen enkele van den door Poot bezongen gelukssympto- men, vooral de heer Jan R had heel wat in brengen en het scheen bijzonderlijk zeke ren heer Sijp van het landbouwkantoor, die z n rust had verstoord en van wien hij toon de een kwitantie groot 23 voor betaalde boete. Bovendien verzette hij zich tegen de dierenmishandeling en kon hij geen 15 ets per big merkgeld betalen. Al deze grieven uitaeknobbeirk in d<? puntjes WOrdeD m; Pa6 ^uu? de J. had per varken niet der dan een kwartje voor oortatoueering monnl1 vo.d.oe.n- waartegen hij zijn porte bestand achtte. Hij werd in dt gelegenheKi gesteld om te betalen 4 boete T„ ®*verkiezend 4 dagen te komen meditee ren over de yarkenscrisiswet. ^9<JELS VAN DIVERSE PLUIMAGE. gei Svh^raW,SrkiÖC?!V-id Sehandicapte reizi ger aybrand H. te Alkmaar had op 29 Nov orn crhSr °°r wrktnó aan den last van den oeüienaar der midcteneeuwache vlotbrug om zijn bakfiets achter de verkeersstreep te plaatsen, was brutaal geweest, had met de vuist gedreigd en ruzie gekregen. Hij werd geverbaliseerd en werd heden veroordeeld tot 8 boete of 8 dagen hechtenis. Zekere heer Jan v. d. D. uit onbekend ge bleven woonplaats verzuimde op 19 Dec. te Limmen, toen hij met zijn vrachtauto den rijks „kunstweg"', zooals het officieel en dich terlijk heet. bereed, 'n behoorlijk verkeersge- baar te maken, waardoor een heftige caram bole volgde met een vischauto, gedirigeerd door den heer N. Prins uit Den Helder. Von nis f 12 boete of 12 dagen hechtenis en 50 pop schadevergoeding. De haringkoopman en detail H. J. B. te Alkmaar had volgens het oordeel van agent Tijtsma op 20 Augustus met zijn haring salon op wielen een verboden standplaats in genomen op den historiscnen Dirk Duyvels- weg. Ik sta daar al 6 jaar! protesteerde de verontwaardigde heer B. Wel vreemd dat Tijtsma dit nooit heeft gemerkt. Hij doet hier al meer dan 13 jaar dienst! Aangehouden tot komende week. De heer A. K„ thans kellner te Alkmaar, had zich in zijn periode van werkeloosheid aangetrokken gevoeld tot de Castricummer duinen en daar naar konijnen gedolven en op verboden grond geloopen. Konijnendelverij aangehouden tot a.s. week Verboden wandel weg duur betaald met 8 boete of 8 dagen hechtenis. De visscher Albert D uit Egmond aan Zee had ook in Castricum geprobeerd de duin konijntjes om zeep te brengen; werd even eens gewaardeerd op 8 boete of 8 dagen hechtenis. De zeeman Engel Zw. uit Egmond-Binnen verhaalde van een wonderbare wildstrikken- vondst in de Castricummer duinen. Hij had niet het minste plan om te stroopen, maar pikte etn zak op, die niets anders bevatte dan wildstrikken en gelijktijdig verscheen zijn vriend Bakker de koddebeier, die hem met bloedend hart op de bon plakte. Aangehouden ter nadere opheldering." Weer 'n andere Egmonder Jan Z. had op 30 Maart de helm vertrapt in jonkheer Six van Hillegom's duinen Het bleek niet moge lijk deze duinbegroeiïng weer overeind te kammen. Voortzetting a.s. week. De harde wet van heden spaart jeugd noch ouderdom en thans maakte de 60-jarige win kelierster uit Heerhugowaard, mej. Anthonia Z., geboren W., de grootste sensatie haars levens mee, toen zij terecht stond wegens overtreding der winkelsluitingswet op Zon dag 12 Februari. ,.lk liet juist m'n zoon uit", zuchtte het arme menschje, voor deze unieke gelegenheid geheel in Zondagsche pronk ge stoken, en toen kwamen 'n paar meisjes, die trouwens niets kochten. Het is wel treurig! Je mag je hond niet meer uitlaten, je zoon niet meer uitlaten, enfin, we zullen ons verder ook maar niet hieer uitlaten en ons bepalen tot de mededeeiing. dat de juffrouw werd veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen hechte nis. De heer Jan P. uit Bergen beging op- 7 Maart de ernstige vergissing door zich in te beelden, dat een attest van rijvaardigheid ook was het officieele rijbewijs Hij weet nu beter ook zonder de 4 boete of 4 dagen hechtenis die hem heden werden opgelegd tot verhelde ring van zijn distinctievermogen. De handelsreiziger J. de W. te Bergen, zou op 10 Maart te Alkmaar gereden hebben in een ford met een defect stuur, zooals was ge constateerd door den politie-expert Webster. Het scheen echter dat de forddealer Schmidt en diens monteur de meening waren toege daan, dat Webster het er wel wat al te dik had opgelegd. Zij allen zullen echter nu worden gedagvaard en de debatten aanvangen op a.s. Vrijdag 10 uur in het Paleis van Justitie, afdeeling overtredingen. Een te Ursem wonende winkelier lac. de J., was op 9 Maart te Alkmaar gesnapt omdat de remmen van zijn auto impotent bleken te zijn. De man had echter noodgedwongen van zijn wagen gebruik gemaakt, aangezien zijn dochter in het ziekenhuis te Alkmaar geope reerd en overkomst direct gewenscht was. De ambtenaar vorderde 30 boete of 30 dagen hechtenis van dezen broodvechter, maar de kantonrechter reduceerde dit tot 8 boete of 8 dagen hechtenis. De V. en D.-chauffeur P. K. uit Alkmaar bracht op 7 Maart zijn bestel-autobanden in ongewenschte aanraking met het veelge plaagde rijwielpad te Oudorp, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Een vrachtautochauffeur uit Haarlem, Karei S„ kon op 10 Febr. den adj. inspecteur Maarleveld te Alkmaar zijn nummerbewijs niet vertoonen. Zijn zenuwachtig zoeken in alle zakken werd natuurlijk als comedie be schouwd, doch later kon hij op het bureau triomfantelijk het inmicdels voor den da; gekomen document aanbieden. Natuurlij werd door de bekeuring niet de pen ge haald. quod scripsi. seripti, zei eenmaal Pila- tus. maar de kantonrechter zalfde de wond en legde er f 150 boete of 1 dag hechtenis op. Strafzitting van 17 Maart 1933. Schriftelijke uitspraak: G. C. Slotemaker te Koedijk, overtreding van de motor- en rijwielwet, schuldig ver klaard, doch geen straf toegepast. Mondelinge uitspraken: Overtredingmotor-enr ij wiep- wet K. L. S. te Heiloo, f 1.50 boete of 1 dag hechtenis. J. K. te Heerhugowaard 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. B. te Noordschar- woude, 6 en 10 boete of 6 en 10 dagen hechtenis. P. K. te Alkmaar 5 boete of 5 cagen hechtenis. J. v. B. te Sloterdijk 8 boete of 8 dagen hechtenis. J. de J. te Ursem f 8 boete of 8 dagen hechtenis. B. S. te Alk maar 6 boete of 6 dagen hechtenis. H. J. O. te Bergen f 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. H. O. te Bergen f 2 boete erf 2 dagen hechte nis. H- K. te Alkmaar f 4 boete of 4 dagen hechtenis. A. S. te Zuidscharwouden 8 boete of 8 dagen hechtenis. C. B. te St Pancras c boete of 6 dagen hechtenis. J. van R. te Haarlem 4 boete of 4 dagen hecthenis. C M. te Alkmaar f 12 boete of 12 dagen hech tenis. H. W. te Zuidscharwoude f 4 boek of 4 dageo hechtenis. S. L. te Spanbroek 10 boete of 10 dagen hechtenis. A. W. K. te Spanbroek f 2 boete of 2 dagen hechtenis. E. D. te Bergen f 2 boete of 2 dagen hech tenis. J. P. te Bergen 4 boete of 4 dagen hechtenis. Chr. B. te St Pancras 10 boete of 10 dagen hechtenis. B. Th. S. te Alkmaar 4 boete of 4 dagen hechtenis. L. B. te Am sterdam 4 boete of 4 dagen hechtenis. H. L. te Oudorp f 4 boete of 4 dagen hechtenis. T. van K. te Amsterdam f 4 boete of 4 dagen hechtenis. Th. J. B. te Heemskerk 4 boete of 4 dagen hechtenis. R. M. te Zuidschar woude f 4 boete of 4 dagen hechtenis. H. J. A. te Beemster f 4 boek of 4 dagen hechte nis. J. N. te Haarlem 6 boete erf 6 dagen hechtenis. Th. B. te Bergen 2 X 4 bo-re of 2X4 dagen hechtenis. J van der D. te Be verwijk 12 boete of 12 dagen hechtenis met toewijzing der civiele vordering aan N.,P. te Den Helder ad 50. P. J. K. te Akersloot f 25 boete of 25 dagen hechtenis. J. M. te School bevestiging van het bij verstek ge wezen vonnis d.d. 24 Februari 1933. S. V. te Amsterdam bevestiging van het bij verstek gewezen vonnis d.d. 3 Maart 1933. J. V. te Egmond aan Zee f 2 boete of 1 week tucht school. Overtreding Politieverorde ning: A. M. te Uitgeest 3 boete of 3 dagen hechtenis. F. J. M. H. te Amsterdam 2 boete of 2 dagen hechtenis. P. R. te Uitgeest f 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. M. H. H. te Haa.rlem 3 boete of 3 dagen hechtenis. M. de V. te Breda 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. v. d. M. en J. G. te Haarlem ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. B. te Uitgeest 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. A. E. en C. J. E. te Oudorp no. 1 3 boete of 3 dagen hecthenis. no. 2 2 boete of 1 week tuchtschool. S. M. H. te Alkmaar 8 boete of 8 dagen hechtenis. B. H. M. te Uit geest teruggave aan de ouders zonder toe passing van straf. M. H. te Uitgeest terug gave aan de ouders zonder toepassing van straf. Overtredingart. 453 van het Wetboek van Strafrecht (dronken schap): L. S. te Amsterdam 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. W. te Broek op Langendijk 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. W. te Broek op Langendijk 3 boete of 3 dagen hechtenis. C. B. te Broek op Langendijk 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtr. Bouw- en Woning verordening der gemeente Uit geest (het niet aansluiten aan de Water leiding): J. A. te Uitgeest 4 boete of 4 dagen hech tenis. J. T., J. T., A. M. H., M. G. en H. P., allen te Uitgeest, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van de Crisis varkens wet M. de J. te Graft 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtr. van de Trekhonden- wet L^D. te Alkmaar teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. Overtreding van de Arbeids wet J. O. te Edam f 4 boete of 4 dagen hechte nis. Overtreding van art. 461 van Wetboek van Strafrecht (loopen over verboden grond): A. K. te Alkmaar 8 boete of 8 dagen hechtenis. van de Winkel- 3 boete of 3 Overtreding sluitingswet: A W. te Heerhugowaard dagen hechtenis. Overtreding van het Kanaal reglement J. J. de R. te Amsterdam 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingvandejachtwet: A. A. D. te Egmond aan Zee 8 boete of 8 dagen hechtenis. DE MOORDZAAK-ESCHAUZIER. Nog een briefje. De oudste verdachte in de moordzaak- Eschauzier heeft zich plotseling herinnerd, dat hij behalve het reeds veel besproken briefje uit het zaakboekje van den heer E nog een andere schuldbekentenis van dezen heeft gehad. Dit document bevond zich in een testament, dat thans in bijzijn van den president van het gerechtshof is geopend. Het schrift, dat op dit document voorkomt, zou veel punten van overeenkomst vertoonen met het authentieke schrift van den heer Eschauzier. BERNARD I. GOUDEKET OVERLEDEN. Op 57-jarigen leeftijd is Zondagmiddag te Arasterdam overleden de heer Bernard I. Goudeket, adviseur van den Joodschen Mid denstandsbond. Dezelfde functie bekleedde hij ook bij de Israëlietische werkgeversver- eeniging in het bakkersbedrijf in Nederland en bij de Joodsche winkeliersvereeniging. De overledene was geruimen tijd voorzitter van het Noordhollandsch district van de An- cient Orders of Foresters. VOOR IN NOOD VERKEERENDE SCHEPEN. De heer M. Saaf Jr. te Bussum heeft een iijntoestel geconstrueerd, waardoor het mo gelijk zal kunnen zijn schepen die in nood verkeeren van de kust uit op grooten afstand te bereiken. Hedenochtend zou op het strand van IJmuiden een demonstratie plaats vin den. COMMUNISTISCH RELLETJE TE AMSTERDAM. In de Spuistraat te Amsterdam heeft Za- rdagavond een troep van een paar hon- lerd communisten getracht, het aldaar ge- estigde huis der fascisten binnen te drin gen. Door het optreden der politie is deze po ging mislukt. Met den gummistok werden 1 de communisten uiteengedreven. OPLICHTERS GEARRESTEERD. Hadden in Oostenrijk iemand erin laten loopen voor 1000 dollar. Een gepensionneerde Oostenrijksche Ministerrialrat heeft bij de Amster damsche politie aangifte gedaan, dat hij in Oostenrijk is opgelicht door twee Duitschers, die thans in Amsterdam directeur en mede-directeur zijn van een zoogenaamden automatenhandel. Deze twee mannen zijn daarop aangehouden. Medeplichtigen zijn te Dusseldorf gear resteerd. Ook daar hebben zij lieden be wogen geld te storten als agent voor automaten automaten, die de auto wegen moeten aangeven en winst zouden moeten opleveren door verhuur van re- reclameruimte. DE TWEEDE NACHT VAN DEN STILLEN OMGANG TE AMSTERDAM. Ruim 60.000 deelnemers, afkomstig uit Amsterdam, het Gooi, Noordholland en Utrecht, hebben Zaterdagnacht aan den tweeden „Stillen Omgang" deelgenomen. De aartsbisschop, mgr. Jansen uit Utrecht, liep met deze groote groep mede. Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, zag men in het vroege ochtenduur den bedetocht vol brengen. Alles is rustig verloopen. Nergens heeft zich eenig incident voorgedaan. De Vo- lendammers kwamen weer met tal van extra trams, evenals de deelnemers uit Haarlem en omgeving. De autobussen brachten dui zenden aan en overal zag men groote groe pen van dit moderne vervoermiddel gepar keerd staan. Honderden pelgrims kwamen te voet. Om vier uur mochten de café's weer ge opend zijn, en het duurde niet lang of geen plaats was meer onbezet. Tegen zeven uur waren alle deelnemers weer op weg naar huis en had de stad weer het gewone Zon dagsche aanzien. DE EIERPRIJZEN. Tien millioen eieren worden uit tfe markt genomen. Daar gevreesd werd ,dat door het in werkingtreden der prohibitieve Duitsche invoerrechten op eieren de marktprijs van dit product ver beneden kostprijs zou dalen, verklaarde de Vereeniging van Nederlandsche Eier-exporteurs zich bereid, ingeval dit noodig mocht blijken, tien millioen kippeneieren op de vrije markten in ontvangst te nemen en deze voor rekening harer leden in koelhuizen op te slaan of in te kalken tegen een aan de boeren minimum uit te keeren prijs van 1.50 per honderd eieren in een ge wicht van 5860 K G. Door omstandigheden werden de eier- prijzen gunstig beinvloed en bleek het gedurende de afgeloopen week nog niet noodig deze prijsgarantie metterdaad in werking te doen treden. Inmiddels liepen de prijzen verder achteruit en blijft de toestand uiterst onzeker. Met het oog hierop maakt de Vereeniging van Nederlandsche Eier- Exporteurs bekend, dat zij haar toezeg ging thans handhaaft voor de week van 20 tot 25 Maart. Bovendien verklaren de Vereeniging van Eierhandelaren „Barneveld en Om streken", de vereeniging „Beurs voor den Eierhandel", de Geldersch-Overijsel- sche Vereeniging van Eierhandelaren en de Vereeniging van Eierhandelaren „Groningen" zich eveneens bereid, voor geval dit noodig mocht blijken, aan deze prijsgarantie haar steun te verleenen. De aandacht van burgemeesters Ier belanghebende gemeenten worit hierop in het bijzonder gevestigd, terwijl in het belang der kippenhouders medewerking der gemeentebesturen wordt aanbevolen. KORTE BERICHTEN. Naar Reuter uit Maubeuge (Fr.) mei lt hebben Fransche douane-ambtenaren ln vij' spoorwagens, die uit Nederland kwamen, een hoeveelheid uien ontdekt, die Ingevoerd waren zonder voorzien te zijn van invoervergunningen. Bij het rangeeren aan het station te Venlo wilde de 31-jarige leerling-machi-j nist Stakenborg uit Venlo van de kolen-1 bergplaats op den tender springen. De man sprong echter mis en kwam met zijn rug op de ijzeren plaat tusschen de locomotief en den tender terecht. Waar schijnlijk heeft hij zijn wervelkolom ge broken. Zijn toestand is levensgevaarlijk. buiten veraniwoordeliikheia van d* Redactie. De opname w at rubriekttwijst geenszins dat de 'edactu er mede instemt Mijnheer de Redacteur, Wilt u zoo goed zijn, het volgende te plaatsen als antwoord op het geschrevene van den heer J. Nieboer, onderwijzer, en te- vens als vervolg op mijn vorig ingezonden stuk? Bij voorbaat dank. Ofschoon ik den heer Nieboer niet ken, kan ik toch achting voor hem hebben, omdat ik twee eigenschappen in hem opmerk, die den onderwijzer sieren. Hij wil zwakke leer. lingen bijwerken en hij wil zich voor de vol gende les voorbereiden; alleen verschil ik met hem in de toepassing. In dat bijwerken van de zwakke leerlingen, onderwijl de heele klas schriftelijk bezig is, schuilt juist het gevaar. Men kweekt op die manier zwakke leerlingen, daar zij gaan steunen op de hulp. Het zijn die leerlingen, die liefst niet te veel opletten en zich liefst niet inspannen. (Ik veronderstel, dat de on derwijzer orde heeft en bij zijn mondeling onderricht elementair en duidelijk is ge weest.) De onderwijzer met twee klassen kan on der het schriftelijk werk niet bijspringen. Dit weten de kinderen en daar ze geen hulp heb ben te verwachten, spannen ze zich te meer in, met het gevolg, zooals de ondervinding leert, dat ze zich meestal zelf redden. Te meer, daar ze (dit kan niet anders) na den schooltijd hun fouten moeten verbeteren, of, zoo noodig, bijgewerkt moeten worden. EHt| te weten, prikkelt hen te meer, om bij het mondeling onderwijs goed op te letten. Ik moet er dus bij blijven: twee klassen per onderwijzer is beter dan een klasse. Nu, wat het voorbereiden voor de volgende les betreft. Zie, dit moet er geheel buiten blij ven, want dit behoort vóór den schooltijd of den vorigen avond te gebeuren. Als ik met hart en ziel onderwijzer ben, en ik heb morgen Aardrijkskunde of Natuur kunde of Vaderlandsche geschiedenis, dan regel ik mijn les al vanavond, hetzij ik één of meer klassen heb. Dat is gelijk. Ten slotte de opmerking van den heer Nie boer, dat het „overzien" door het hoofd der school van het werk der overige onderwijzers verouderd zou zijn. Dat zou dus beteekenen, ofschoon de wet het anders wil: geen hoofd der school. De overheid stelt een onderwijzer aan als hoofd der school, aan wien de wet de leiding van de school opdraagt en de verantwoorde lijkheid voor de resultaten. Die toch, bestaat en geldt altijd nog. Doch, de heer Niedorp zegt en hij is helaas niet de eenige: die toe stand is verouderd! Nu onze wet Is stellig geen wet van Meden en Perzen. Mijnheer de redacteur! Ik heb vijf tic jaar het openbaar onderwijs gediend, zoowel aan groote a's aan kleitie scholen, en ik zou toch wenscben, zoo goed als de beste, dat de open bare school de school was van heel de natie. Toch kan ik me begriioen, en het billij-l ken, dat er ouders zijn die een bijzondere school wenschen. ja. voor wie het een zaak van overtuiging is, dat hun kinderen beter geplaatst zijn op een school door hen zelf be«Hiurd, dan or> een overheidsschool. En het idee, dat „de zesmansschool beter dan de driemans-school" als motief zou gel den om de aangevraagde school te bestrij den. was mij te kras en deed mij naar de pen griioen. Hoogachtend, mijnheer de redacteur, OUD-SCHOOLMEESTER. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. FONDSEN. 11 Mrt 13 Mrt, 14 Mrt. 15 Mrt. 16 Mrt. 17 Mrt. 5 N. W. S. 1000 1932II 4K obL Nederl 1000 17 4 idem 1000 "31 6 O.-Ind. 1000 '22 A 6 idem 100 '23 5Yt idem 1000 '21 D 5 idem 1000 '17 4H idem 1000 '30 II Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. Cert. v. 1000, Alg. Kunstzijde Unie v. Berkel's Patent Calvé Delft Cert Küchenm. Ace. NederL Ford Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth. Steel Cities Service Studebaker U. S. Steel U. S. Leather Cult. Mij. Vorstenl Handelsver A'dam Javasche Cult. Algem Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi HolL Am lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batav ia Tab Deli Maatij. Oostkust Seuembah Soutb Pacific Union Pacific Prolongatie i i i 'Ex-dividend. 1001 10LJ 9óf 73i 945 v4* SO'/as r3s 51( 623/4 30* 16 5/ 1% 21/ 114 101Va 7* 14»/» 2> 3'/l6 29V* 4H/4 18J3/s 122 1234 1*1 108 14H 4% 57* lO'/j 33 518/< 157 12/ 14*/, 136 15 75V, H 100} lOuüfo W, *>4 72 94} y4j 89* 6z* 54* tl 28 •7'/, 58'/a 7/s 110 21/ 11't 98} 6* 13*/;g 2f/:# 3'/s 28'/^ 23/, *l'/8 1808/, USl/4 12 4 12 116* 14 V, *9/i« 55% 16'/, 3 34 51 50'/, 154 120 157, 13o« 145/i. 73} 1 10} 95 95* 62* 5 4 60 28 17 5/ I0o* 212', llll/s 9 n 67/, '213/a 2y« 2713/ 23/4 41 180 1177, 123 113} 125 142} 41 54* 16 50* 50% 153 126V4 15* 1 «2} 14* 721/4 34} 4f/4 152* 123} 15} 131* 14U/l« 72* 1 10* 101 Va 99} 96} 96* 97 92* 03 o3 61 297, 16; 59 2 104 2177, 113} 10o; &7/;6 1^/16 3?' 31%. 3u/L5 427, 186% 123} 123 12* 115* 1297, 14'} 5i/a 57} 18* 51 52 154} 129} 136 1 6A« 79%. 1 100} 101* 9 3/8 9'i 72 6 97 92 61% 533/4 667, 30 17% 58 17/s 108 212 113t/4 100} 15%. 3%. 38', 31 y, 42'/g 183 121 i 24 127, 113} 145% 4r%» 568/4 35 507, 1523/g 124 132 1

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7