Agmda 'JUoviiicïaai Hieuws QemeetUecaden £aatsie A jftutqedi jke Siand Stad en Ömaeoing. Von Hindenburg spreekt. Hitier spreekt. Proclamatie van generaal- veldmaarschalk v. Hindenburg. BEVERWIJK. ZUIDSCHAR W OUDE. NIEUWE NIEDORP. TEXEL. WIERINGEN. Bioscopen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond hal! 8, eerste hoofdnummer De jacht naar goud (sens hoofdrol Richard Arlen; tweede hoofdnummer Jeugdige zondaars .(opvoedkundig). Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Een auto en geen geld (klucht), hoofdrollen Paul Kemp, Dina Gralla en Jacob Tiedtke. Toe gang voor alle leeftijden. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8 Het teeken des kruises (hist.), hoofdrollen Fredric March, Elissa 'Landi, Claudette Colbert en Charles Laughton. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. Bioscoop Harmonie, heden Dinsdagavond, half 8 Das Glück kommt nur einmal im Leben (komisch), hoofdrollen Franziska Gaal en Paul Hörbiger. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Dinsdag 2/ Maart. 8 uur, De Rustende Jager te Heiloo, op voering De verjongde Professor door ,,'t Ontluikende Roosje". Woensdag 22 Maart. 8 uur, „Waakt en Bidt", film Barmhartig heid van de vereeniging „Het Hoogeland". Donderdag 23 Maart. 8 uur, de Harmonie, propaganda-avond Staatspensionneering, spr. ds. Bloemhoff van Heiloo, voorts Kees Pruis e.a. Zondag 26 Maart. 8 uur, De Rustende Jager te Heiloo, op voering van „Beschuit met muisjes" door „Falkland". Maandag 27 Maart. 8 uur, gebouw Leeszaal, alg. ledenverga dering dier instelling. Alle rijksdagleden, ministers, leden het diplomatieke corps, hooge ambtenaren en 'andere eere-gasten zijn reeds in de garni zoenskerk aanwezig, als rijkspresident von Hindenburg, begeleid door twee geestelijken en verwelkomt door rijkskanselier Hitier en rijksdagpresident Göring de kerk binnen treedt. Allen verheffen zich van hun zetels en terwijl de rijkspresiHent naar den voor hem gereed staanden zetel schrijdt, klinkt het orgel. Staatssecretaris Meisner overhandigd von Hindenburg het manuscript, en de rijk-v president wendt zich met duidelijke stem tot de aanwezigen: „Door mijn verordening van 1 Februari „j.1. heb ik den rijksdag ontbonden, omdat „het Duitsche volk zelf zijn standpunt kon „bepalen, jegens de door mij nieuw gevorm- „de regeering der nationale aaneensluiting. „Door de rijksdagverkiezing van 5 Maart „heeft ons volk zich met een duidelijke meer derheid achter deze door mijn vertrouwen „tot stand gekomen regeering geplaatst en „haar daardoor de grondwettelijke basis „voor haar arbeid gegeven. Moeilijk en tal rijk zijn de opgaven, die gij, mijnheer de „rijkskanselier en gij mijne heeren rijksminis ters voor u ziet. Op het gebied der binnen in buitenlandshe politiek, in de eigen volks- „huishouding, zoowel als in de wereld, zijn „moeilijke probemen op te lossen en belang rijke besluiten te nemen. Ik weet, dat de „rijkskanselier en de regeering bezield zijn „door den vasten wil deze problemen op te „lossen en ik hoop van u, leden van den „nieuw gekozen rijksdag, dat gij met duide „lijk begrip van den toestand en van wat „thans noodzakelijk is, u achter de regeering „zult plaatsen en ook alles zult doen, om „haar bij dit moeilijke werk te steunen. De „plaats, waarop wij thans bijeenkomen, „maant ons tot een terugblik op het oude „Pruisen, dat in godvruchtigheid door plicht „getrouwen arbeid, nooit versagenden moed „en overgegeven vaderlandsliefde groot is „geworden en dezen grondslag heeft gelegd „voor den Duitschen staat. Moge de oude „geest van deze roemrijke plaats ook het hui „dige geslacht bezielen. Moge hij ons vrij- „maken van eigen baat en partijtwist en ons „in nationale zelfbezinning en geestelijke ver nieuwing samen voegen tot den zegen, van „een vereenigd vrij en trots Duitschland. „Met dezen wensch begroet ik den rijksdag „aan het begin van zijn nieuwe zittingspe riode en geef ik thans het woord aan den rijkskanselier". Rijkskanselier Hitier zeide o.a.: „Zware „zorgen drukken sedert jaren op ons volk „Na een tijd van trotschen opgang, rijken „bloei en voorpsoed op elk gebied, zijn, zoo „als dikwijls in het verleden, nood en af- roede bij ons teruggekeerd. De wereld kent „slechts het uiterlijke schijnbeeld van onze „steden, doch hun jammer en ellende kent zij „niet. Terwijl het Duitsche volk en het Duit „sche rijk in inwendige politieke twist en „tweedracht verzonken, het bedrijfsleven „zijn ondergang tegemoet ging, begonnen de „Duitsche menschen die in geloof en in ver- „trouwen op het eigen volk dit volk tot een „nieuwe gemeenschap wilden vormen zich te „verzamelen". In het verdere verloop van zijn rede ver klaarde Hitier, dat de nationale regeering in het bewustzijn naar den wil der natie te handelen van de partij en in den rijksdag verwachtte, dat zij na 15 jaar nood van het Duitsche volk zich boven de bekrompen heid van een doctrinaire partij opvatting zou den kunnen verheffen om zich te onderwer pen aan de ijzeren discipline, die de nood en zijn dreigende gevolgen allen oplegt. De re geering wilde eenheid van den geest en den wil den Duitsche natie herstellen. In plaats van het eeuwige wankelen wil de regeering de vastheid herkrijgen die het volk een ge voel, van onwrikbare autoriteit zal inboeze men. De regeering wil een ware gemeen schap opbouwen, uit de Duitsche stammen, de standen, de beroepen en de voormalige klassen. Uit boeren, burgers en arbeiders moet weer worden een Duitsch volk, dat voor eeuwig vertrouwen en geloof zal hebben in onze cultuur, onze eer en onze vrijheid. Te genover de wereld zullen wij echter de eens gebrachte offers van den oorlog afmeten en oprechte vrienden zijn van een vrede die ein delijk de wonden zal helen, waaronder allen lijden. Moge ons dan ook de voorzienigheid, den moed en volharding schenken, die wij gevoe len in deze voor eiken Duitschers geheiligde ruimte, als voor den vrijheid en grootheid van ons volk strijdende menschen. aan de baar van Duitschland grootsten koning. Hitier bracht dank aan den generaal veld maarschalk in wien hif thans den bescherm heer zag van den nieuwen opgang van Duitschland. Hitier verzocht de rijksdag den steun om mede te werken aan het groote werk van den natoinalen opbouw. President von Hindenburg heeft de vol gende prolamatie uitgevaardigd: „Op den dag der plechtige opening van den Duitschen Rijksdag, welke, zooals geen zijner voorgangers sinds het einde van den grooten oorlog die van een nationalen en weerbaren staat is, gedenk is met dankbaar heid de voor Duitschland gevallenen. De achtergeblevenen van onze dierbare dooden begroet ik in trouwe en in hartelijke kame raadschap als miin kameraden uit den groo ten oorlog. De offers aan leven en gezond heid, welke deze oorlog van Duitschland heeft geëischt, zijn niet tevergeefs gebracht. Uit de diepte worstelt Duitschland zich weet als nationale kracht omhoog in den geest van diegenen, die voor Volk en Vaderland streden en vielen. Een sterk Duitschland moet hun trotsch en blijvend gedenkteeken zijn. Berlijn, 21 Maart 1933. w.g. von Hindenburg. Generaal-veldmaarschalk. Rijkspresident" SCHOORL. De afdeeling Schoorl van het Centraal Genootschap voor Vacantiekolonies hield bij den heer Schuyt hare jaarvergadering. De voorziiter, baron van Friaagh, heette de aanwezigen welkom en stelde den secretaris, den heer Fl. Schermer, in de gelegenheid, het jaarverslag uit te brengen, waaruit we mel den, dat de afdeeling 38 leden telt. Bij de aanvulling van het bestuur, in een vacature, werd mejuffrouw A. Peeck be noemd. E>e jaarrekening van de penningmeeste- resse, mej. Nuijs, weid vervolgens gecontro leerd en goedgekeurd. De ontvangsten be droegen f 150.61 en de uitgaven 39.38. Een batig slot dus van 111.23. Zoo mogelijk In de maand April zal ge tracht worden om een tweetal kinderen ge plaatst te krijgen in een der Geldersche bosch huizen van het Genooischap. Eveneens zal getracht worden om het ledental van de afdeeling op te voeren, voor al door vertooning van de bekende film van het Genootschap. Den heer A. C. Bos, administrateur van het Genootschap, zal worden verzocht om voor dit doel naar Schoorl te willen komen, zoo mogelijk in de maand September. Hierna sluiting. ZIJPE. B. en W dezer gemeente hebben de vol gende bouwvergunningen verleend: Aan K. en P. Slikker te Oudesluis tot het bouwen van een dubbel woonhuis aldaar en aan M. Schipper te Schagerbrug tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Grootesloot aldaar. In verband met de stopzetting van de steunregeling alhier, met ingang van Maan dag 20 Maart j.i., zijn de daarvoor in aan merking komende werklooze arbeiders met ingang van genoemden datum geplaatst in de werkverschaffing. Tot voorzitter der Burgerkiesvereeniging I alhier werd gekozen de heer Ramkema in de vacature van den heer van Houweningen en tot secretaris dier vereeniging de heer C. Kuiper in de vacature van den heer C. G. Meijer. Deze week is een aanvang gemaakt met de werkverschaffing alhier voor werklooze arbeiders. Het werkobject bestaat in het rooien van boomen aan den Zuiddijk en het baggeren van gemeenteslooten. Jammer, dat deze mooie laan met boomen wordt ge rooid. Aan de vrije veiling werd Maandag de eerste postelein ingebracht. Het gezelschap „Nut en Genoegen' hield in „De Roode Leeuw" zijn laatsten Nutsavond waarbij ook de dames tegen woordig waren. Zijn de gewone 14-daag- sche samenkomsten gewijd aan het be handelen van diverse onderwerpen, de z.g. vrouwenavonden beoogen een ge zellig samenzijn. Tooneel, muziek, le zing, voordracht enz. vormen dan door gaans een afwisselend programma. Ook op dezen avond ontbrak het niet aan groote verscheidenheid. In aanmerking genomen dezen bewogen tijd, was men over de te verwachten opkomst wel wat sceptisch gestemd, doch „men" had zich vergist, want in een vrij groot getal waren de leden en de gasten aanwezig. Natuurlijk was het welkomstwoord van den voorzitter nu een blijde getuigenis, waarin reeds priori gezinspeeld werd op een gezellig verpoozen, temeer waar een bijzondere attractie de aandacht vra gen zou. Wij onthouden ons van het noe men van namen daarvoor waren er te veeil. Allen deden hun best en allen zagen z5ch met een luid en dankbaar applaus beloond, Het blijspel, de één-acter „De professor en zijn vrouw", werd goed ver tolkt en er is uitbundig om gelachen. Niet minder was dit het geval met ie vertooning van het „Schimmenspel' waar meer dan om gelachen werd. Ook de opvoering van de Kafferblieksche raadsvergadering, met haar wel wat ruwe schakeering, dwong een schaterend gelach af. Muziek, voordracht, lezing en gemeenschappelijken zang verwisselden elkaar af. Inmiddels was 't na twaalven geworden, toen de voorzitter deze zeer gezellige samenkomst Op de vergadering van den Neutralen Bond ten lokale van den heer G. Warnaar, alhier, waren slechts 7 leden aanwezig. Na opening door den voorzitter, den heer Gaijaard, werden enkele mededeel ingen ge daan omtrent het gehouden congres te Alk maar. Hierna volgde benoeming van een commis sielid, welke commissie speciaal is belast de belangen der boeren te behartigen en het Hoofdbestuur zooveel mogelijk van advies zal dienen. Bedoelde commissie zal bestaan uit drie leden, en wel uit de afdeelingen Oudendijk, Assendelft en Langereis. Voor de Afd. Langereis werd gekozen de heer Jb. Bakker Gz. Besloten werd de contributie voortaan per drie maanden te innen. Nog was een verzoek ingekomen van de 3 arbeidersorganisatie^ te Winkel om mede werking van den bond om te komen tot een voorloopige bespreking van een loonregeling. Inzake deze regeling zal een bijeenkomst worden gehouden te Winkel. Goedgevonden werd, dat de secretaris op deze bijeenkomst vertegenwoordigd zal zijn De rondvraag leverde niets op, waarna de voorzitter de vergadering sloot. DE RIjP. Hedenavond werd vergadering gehouden van de vereeniging „Floralia en Huisvlijt". De penningmeester deed rèkening en ver antwoording over 1932, welke rekening in orde werd bevonden met een voordeelig sal do van 77.51. De aftredende bestuursleden werden met algemeene stemmen herkozen. Als stekken zullen in 1933 worden uitge reikt: 1. Salvia Zurich, 2. Begonia Erfonda. 3. Geranium, rose, 4. Fuchsia, allemaal plan ten, die bij uitstek voor buitenplanten ge schikt zijn. Voor kinderpianten werden uitgereikt: 1. Dwerg Godesia, 2. Dwerg Aster. Voor zaad- planten: dubbele goudsbloem. Bij de rondvraag werden plannen voor de tentoonstelling en den feestavond besproken en een voorstel aangenomen om in de eerst komende vergadering een meer juiste rege ling te treffen over de toelating tot een feestavond. Voor een attractie ontving het bestuur weer toezegging van het lid A. Spaarman. De heer Veerman te Zuid-Eierland vond Zondag het eerste kievitsei op Texel, en ontving voor dit ei van een eierenhande- laar 1. Op den Schilderweg wilden een jongen en een meisje, die zich per rijwiel van Oudeschild naar den Burg begaven, om vlugger tegen den sterken wind in vooruit te komen, zich aan een auto vasthouden. Beiden kwamen daarbij zoo ernstig te val len, dat de kniap een hersenschudding be kwam. -ï Levering leermiddelen. Burgemeester en Wethouders van Wie- ringen hebben na aanbesteding de levering van leermiddelen voor de nieuwe O. L, school te Den Oever als volgt gegund: perceel I (boeken e. d.) aan Fa. P. Out te Koog aan de Zaan; perceel Ha (schoolbehoeften) aan N. V. Graf. Kunstinrichting te Koog-Zaandijk; perceel Ilb (natuurkundige instrumenten) aan J. Verhave te Amsterdam; perceel III (leermiddelen handwerkon derwijs) aan Critas Leermiddelenhandel te Doorn. Ten bate van de gemeente Wieringen is een bedrag van 150.aan gewetens- geld gestort. Naar wij vernemen wordt aan de ha ringvangst vanuit Den Oever thans ook deelgenomen door een tweetal sleepbooten, n.1. de Internos I en II van de N. V. Inter nos te Den Over. Voorheen zijn deze boo ten in gebrui kgeweest bij de Zuiderzee werken. WIERINGEN. De raad vergaderde Vrijdagmiddag 2 uur onder voorzitterschap van burgemeester Kolff. Ingekomen was van de afd. Wieringen van de Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholhou dende dranken een verzoek om subsidie voor 1933. St 20 werd verleend. Vanhet gemeentebestuur van Ambt Hardenberg was er een verzoek om adhaesie- betuiging aan een tot regeering en Tweede Kamer gericht adres tot verlaging van de belastbare opbrengst der grondbelasting on gebouwde eigendommen. Besloten werd geen adhaesie te betuigen. De heer J. de Wit deed een verzoek om ontslag als lid der commissie tot wering van schoolverzuim, in verband met zijn vertrek uit de gemeente. Dit werd onder dankbetui ging verleend. Van den rijksveldwachters J. H. de Jong een verzoek om hem in zijn huishuur van 6.50 per week een tegemoetkoming te willen verleenen. Werd met 83 stemmen (van de heeren Lub, Oden en M. Kooij) be sloten 52 per jaar toe te staan. Overeenkomstig het vooistel van B. en W. werd voor 1933 voor de R K. school een voorschot op de exploitatiekosten verleend van 899.60, berekend naar een gemiddeld aantal leerlingen over 1932 van 86 en voor de Christelijke school te Den Oever van 1983.80, berekend naar een gemiddeld aantal leerlingen van 19 3/4. Besloten werd tot aanleg van klinkerbe strating op het Viervoetspad en van riolee- ring in dat pad en in de Pompsteeg Hier mede zal een verbincing tot stand komen van het Kerkplein te Hippolvtushoef tot den Slingerweg. De kosten worden geraamd op totaal 5600 Het bestuur der Ver. voor Chr. Nat Schoolonderwijs had verzocht om uitbeta ling van een bedrag van 154.58, zijnde de huur van een paa: perceel en grond, waarop de hulplokalen van ce bijzondere school te Den Oever zijn gebouwd en wel over het tijdvak loopende van de c-oening van het nieuwe schoolgebouw op 6 April 1932 tot en met 31 Dec. d.a.v. Overeenkomstig het voorstel van B. en W werd het verzoek afgewezen. Wel werd de billijkheid erkend, dat aan het schoolbestuur vergoed werden even.uëele kosten van huur en gebruik van hulplokalen, noodig om alle leerlingen plaats te verschaffen omdat de nieuwe school te klein was, doch de raad stond tegenover dit verzoek principieel af wijzend, omdat het werd gekoppeld aan het zeer kostbare hulpgebouw, omtrent de stich ting waarvan nimmer penig overleg met het gemeentebestuur heeft plaats gehad of de goedkeuring is gevraagd. De stembureaux voor de verkiezing der Tweede Kamer werden aangewezen. Stemdis- trict VI, destijds ingesteld voor het varend personeel der Zuiderzeewerken vervalt, ter wijl voor district V, nu de gemeente over een eigen gebouw te Den Oever beschikt, werd aangewezen een lokaal der nieuwe O.L school aldaar. Een crediet van 50CL werd verleend voor het doen van de noodige herstratingen te De Haukes, terwijl B. en W. verder werden ge machtigd voor gewoon onderhoud 10.000 klinkers aan te schaffen. In het plan tot het maken van een door gaande verbinding naar den afsluitdijk naar Friesland, was mede begrepen een verbree ding van den Slingerweg en verbetering van het wegdek. De kosten voor het maken van deze verbinding zijn echter aanmerkelijk hoo- ger geworden dan oorspronkelijk geraamd werd, zoodat de gemeente 4000, en het Rijk 12683, meer zal hebben te betalen Hierdoor kan voor den Slingerweg door het Rijk niet meer dan 10000 worden besteed. Het plan zal echter in toTaal op 22000 ko men, dus zal de gemeente 12000 extra voor deze verbetering beschikbaar moeten stellen. De Hoofdingenieur van den Rijkswa terstaat maakt echter ook melding van een beperkt plan van 17000, waarin de ge meente dus 7000 zal hebben bij te dragen. In dat geval zal geen grond worden aange kocht. doch zullen alleen de greppels worden gedicht en.van rioleering worden voorzien, terwijl het wegdek wordt verbeterd. In verband met de wenschelijkheid tot be- nerking der uitgaven van de gemeente, werd besloten het beperkte plan te doen uitvoeren. Aangekocht werden perceelen grond van Jb. Bruul aan de Koningstraat voor zijn nieuw perceel en van de N.V. Mij. tot Uit voering van Zuiderzeewerken, van de laatste met de zich daarop bevindende straten en plantsoenen, met bestemming tot den open baren dienst. De kosten bedragen van elk 1. vermeerderd met overdrachtskoste. De leden van de stembureaux werden be noemd. Voor zoover aanwezig namen zij hun be noeming aan. De begrootingen voor de Zeegras-exploi tatie, dienst 1932/33 en voor den gemeente dienst 1933. werden vastgesteld, zooals zij door B. en W. werden aangeboden. De begrooting sluit, wat betreft den ge wonen dierst in ontvangst en uitgaaf met f 198129 25 en wat betreft den kapitaaldienst met 93878.29. Bij de rondvraag vroeg de heer Oden om de Klieftstraat en den Mekkenstuinweg ook van een teerlaag te voorzien. Dit zal door B. en W. worden onderzocht. Hierna sluiting. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 21 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775,7 mM. te Parijs. Laagste barometerstand 747,6 mM. u Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 22 Maart: Zwakke tot matige later toenemenden Vestelijke tot Zuidelijken wind; toenemende bewolking; aanvankelijk weinig of geen re- gen, stijging van temperatuur. Weeroverzicht. De depressie, die gisteren Noordwester» sto™ veroorzaakte, is naar Finland afge trokken en gevolgd door een rug van hoogen druk, die nog in beteekenis toenam, zoodat te ~[oni.nSe" barometer in 24 uur meer dan 30 mM. steeg. De depressie op den Oceaan xr j110^ ^'eP^r> maar trekt gedeeltelijk Noordwaarts. Aangezien de hooge druk ver der Oostwaarts trekt, komt onze omgeving waarschijnlijk morgenavond onder invloed van de depressie, die thans reeds harden wind en regen in Ierland brengt. Op IJs land waait een sneeuwstorm. In Noord- Scandinavië nam de strenge vorst af? maar in midden-Scandinavië vriest het meer dan 20 gr. C. en koude en sneeuw zijn tot aan de Duitsche Oostzeekust doorgedrongen. En geland en Schotland hebben na een nacht vorst nog fraai weer, in Frankrijk is het grootendeels windstil en zonnig, behalve aan de Rivièra, waar een Noordwesterstorm waait. In Oost-Duitschland waaien nog stormachtige Noordenwinden. Waarschijn lijk volgt spoedig weer een periode van wind en veel regen, met zachter weer. ster en Oosthuizen, personeel der fabrieken, enz. Gesproken hebben de oudste zoon van den overledene en dr. R. Kuipers, doopsgezind predikant te Beemster. RADIO-STORING. Bewoners van de omgeving van di Juliana van Stolberglaan en Maclaine Pontstraat hebben zich den laatsten tijd bij ons beklaagd over hinderlijke radio storingen. Gisteravond tusschen na)' elf en twaalf uur schijnt de radio weer vol komen ongenietbaar te zijn geweest. M 'gen wij den zondaar, die dit op zijn geweten heeft, eens even op zijn moree- len plicht wijzen de electrische elemen ten die hij gebruikt storingsvrij te laten maken. Het kost een kleinigheid en hij wordt beloond met de zekerheid, dat de geheele buurt hem dankbaar zal zijn. On Gecorrigeerd WEER EEN FILMSTER IN DE HOOFDSTAD. Hedenmorgen arriveerde de beroemde fi'm- diva Jeanette MacDonald uit Brussel aan het Centraal station te Amsterdam. Op het sta tionsplein werd zij door een enthousiaste honderdkoppige menigte geestdriftig be-J groet. GETROUWD: Alle Anne Walma en Jacoba Nellij Velt- huijs. GEBOREN: Petrus Jozef z. v. Jacob Venneker en Ma ria Quant. Mattheus Jozef z. v. Johannes Smit en Wilhelmina Bakker. OVERLEDEN: Hester Maria Weijerse gehuwd met Cor-' nelis Roodzant 60 jaar. Trijntje Dijkman wed. Jacob Dubbeld 83 jaar. ZIT. DIE ZICH MET 1 APRIL A.S. VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONTVAN GEN DE TOT DIEN DATUM VER SCHIJNENDE NUMMERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECTIE. VERASSCHING J. H. EYSSEN. Onder zeer veel belangstelling is gister middag in het crematorium op Westerveld de verassching geschied van het stoffelijk overschot van den te Wassenaar overleden heer J. H. Eyssen, stichter van de koninklijke fabrieken van verduurzaamde kaas hier ter stede. Aanwezig waren de heeren J. Steert JrP van Leyen en A. de Wit, resp. burgemeester, wethouder en ontvanger der gemeente Oost- huizen, waar de fabrieken van den overlede ne eerst gevestigd waren en tot welker bloei hij veel bijgedragen heeft; ir. G. J. Bosman te Heemstede en de heer J. W. Waals te Dordrecht namens directie en commissaris sen der N.V. Dordrechtsche Metaalwarenfa- briek v.h Wed. J. Bekkers en Zn., C. Sorma- nL H. F. lansen, vele notabelen uit Beem- BOEKENPRIJZEN. In verband met het feit dat, zooals ook in dit blad gemeld wordt, door het Am- sterdamsche Warenhuisbedrijf De Bijenkorf noeken tegen een zooge naamd exceptioneelen prijs geleverd worden, verzoekt men ons van de zijde van boekhandelaren er de aandacht op te vestigen, dat deze prijzen ook voo; den boekhandel van kracht zijn. OPENSTELLING AFSLUITDIJK VOOR ALLE VERKEER, Binnenkort, wanneer de toegangswegen in overeenstemming zullen zijn gebracht met het te verwachten verkeer, zal de af sluitdijk van de voormalige Zuiderzee voor alle verkeer worden opengesteld- Op 11 April a.s. zal de A. T. O. den busdiens' over den dijk openen. AUTOI ESMEN. Zaterdagavond hield de Gymnasiasten, Bond Autoi Esmen in de Harmonie zijni grooten feestavond. j I Na de opening door den praeses werd het hymnus spontaan gezongen. Als 3de punt van het programma werd piaDO-» muziek ten gehoore gebracht door L J. Hemelrijk die zeer toegejuicht werd. Hierna speelde Bep Weijland een twee tal nummers, waarmede zij veel ucces oogstte. Vervolgens bracht de 2de klas>e onder regie van L. de Wolff 3 klein® nummertjes met voordracht achter de scnermen. Het spel der jeugdige leden was zeer goed en viel dan ook zeer in den smaak. Na de pauze kwam het hoofdnummer van het programma. Opgevoerd wero „Wissewas", een comedie van ^orI?e'^ Veth, dat onder regie van den he Blanken was ingestudeerd en een ze verzorgden indruk maakte. Het Pa'l?. tische stuk had zeer veel succes. J- ®"a? als maarschalk Bufluf, Nel Bosmani de moeilijke rol van keizerin der I Jutten, I. Johai als haar generaal, Bes- sie Schuller tot Peursum als de regentes van Wissewas, J. Hemelrijk als de jeu£' dige koning en Th. Hage als minister Yan buitenlandsche zaken, zij 1c speelden buitengewoon goed- Alle i medespelenden gaven elkaar zeer weinig toe De regie die voor een dergelijk om vangrijk stuk vele moeilijkheden op levert, bleek bij den heer Blanke] goede handen te zijn. Hij werd doo Klant bedankt, terwijl deze hem ee blijk van erkentelijkheid aanbood. Ten slotte werd er tot 2 uur nog gezellig bal gehouden onder leiding v E. Makkink. Autoi Esmen kan op dezen feestav met voldoening terug zien.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2