Alkmaarsche Courant. tyuMicaties buitenland binnenland Rechtszaken Hcndero vijl en dertigste Jaargang. DINSDAG 21 MAART Nieuws uit België. OVERSTROOMINGEN IN AMERIKA. De toestand zeer critiek. No. 68 1933 HINDERWET. Heden is op do gemeente-secretarie ter Inzage gelegd een verzoek met bijlagen ■van de N. V. Bataafsche Import maat schappij te 's Gravenhage, om ning tot het oprichten van grondsche benzinebewaarplaats met af tapinrichting, vóór en ten behoeve van hef perceel LAAT nr. 26 Bezwaren tegen deze opnchtnig kun- vien worden ingediend ten S-dhuiz« dezer gemeente, mondeling op DINSDAG t APRIL a.s., voormiddags te elf uur, en schriftelijk vóór dien tijd. Ge durende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 21 Maart 1933. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. (Van onzen correspondent.) Verontrustende krachs van notarissen. Misstanden. Leemten in de organisatie van het notariaat. -i- Grootere waarbor gen geëischt voor het publiek. Een zeer onaangename en bedenkelijke cri sis teistert sedert een jaar ongeveer het Bel gische publiek, de spaarders, zij die werken een rustig leven leiden, zorgzaam zijn, en maar iets vragen, n.1. dat, -wat zij van hun verdiensten kunnen overhouden, veilig zou ^bewaard worden. Deze plaag bestaat in de vele krachs van notarissen die nu hier, dan daar uitbreken en waarin telkens voor ver scheidene millioenen francs van kleine lieden verdwijnen, die tevens hun laatste hoop zien verzwiiden op een rustigen ouden dag In -dezen tijd zal men zich over niets verwonde ren, en zeker niet over een financieelen on- dergag min of meer. Doch liet geeft te den ken, dat zooveel notarissen hun balans niet bij de kamer van notarissen, maar bij het parket moeten indienen. Dat een bank het moet afleggen, daaraan is men gewoon, om van wisselagenten of makelaars niet te spre ken. Maar dat nu ook de notarissen het slechte pad zijn opgegaan, ondermijnt het laatste greintje vertrouwen van het publiek. Men stelle zich voor hoe de reputatie van de notarissen wordt aangetast, zij die, sedert generaties, door de vele diensten die zij aan de families weten te bewijzen, een faam van onkreukbaarheid en onaantastbare eerlijk heid hadden gekregen. Dit gaat nu op leelijke wijze verloren Een achttal notarissen hebben zich reeds moeten verantwoorden en op het oogenbük zijn er in de Brusselsche agglomeratie nog verscheide ne notarissen, die reeds een vöorloopig be zoek van het parket hebben gekregen. De strafbare feiten zijn over het algemeen ver- duisterring en misbruik van vertrouwen, waarbij dan soms nos vervalsching komt en gebruik van vervalsching. Ernstige delicten voor een openbaar ambtenaar, die door de wet zelf een stempel van vertrouwen heeft gekregen. In de kringen van de eerlijke notarissen, die de oude traditie in eer blijven houden, en die gelukkig de groote meerderheid vormen, heeft men zich hierover zeer ongerust ge maakt en be;aamt men middelen om derge lijke dingen onmogelijk te maken. In een van.de processen, die in den iong- sten tijd voor de Brusselsche rechtbanken werden gevoerd, kwamen zonderlinge dingen aan het licht. De beklaagde bad voor alles aanleg, behalve voor het notariaat. Hij voer o(5 zee, deed den oorlog mee, kwam naar België terug en omdat zijn vader notaris was, zou hij, nu hij definitief had te kiezen, de zaken voortzetten En hij werd notaris Mevrouw vooral vond dit uitstekend, want zij kon naar goeddunken putten uit de kas, zonder dat rekenschap werd gevraagd. Haar vriend profiteerde ervan. De eerste klerk pro fiteerde ookEn de klanten betaalden. Het groote publiek moest bij deze gelegen heid ervaren, dat notarissen worden benoemd zonder dat in voldoende mate rekening werd gehouden met hun bekwaamheid; dat een notaris niet verp'icht is een boekhouding te houden; dat sommigen niet weten welke hun financiëele oestand is, enz. In een ander proces moest men tot dezelfde gevolgtrekkingen komen. Deze notaris had veel aanleg om ingenieur te worden Maar omdat zijn vader notaris was zou hij het ook worden. Op 25-jarigen leeftijd werd hij be noemd om zijn vader op te volgen. Hij was de jongste notaris van het land. Nu is hij veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf. Hij was onbekwaam, hield evenmin een ern- stige boekhouding, gsd. veel p*eld uitvan zijn klanten. Verontrustend is het voor het Belgische publiek ongetwijfeld, dat _ulks mogelijk is, en men geeft er zich rekenschap van, dat er iets niet in orde is met de organisatie van het notariaat. Een hoogleeraar te Brussel, die als getuige geuaago, zelf notaris, gaf overigens als zijn meening te kennen, dat hervormingen noodig zijn. Als professor in notarieel recht, verklaarde hij in gansch zijn carriere n°g geen ,ien genieën te hebben ont moet, die in staat waren onmiddellijk nadat zij hun diploma hadden verworven als nota ris in functie te treden. En toch gebeurt dit geregeld. Deze verklaring, door een dergelijk man in het openbaar, op een der processen afgelegd, heeft sensatie verwekt. In het nota riaat bestaan zekere misbruiken die moeten worden uitgeroeid, terwijl ook nieuwe maat regelen moeten worden genomen Sedert twee jaar is er een nieuw regime ingevoerd voor de notariëele studiën, die, inplaats van ne Jaar te duren, nu vier jaar in beslag nemen, met de laatste twee jaren een speciale oriënteering. Hierin is dus reeds een verbete ring getreden. Was de stage voorheen slechts twee jaar, thans is deze, naar gelang de plaatsen, waar het notariaat wordt uitgeoe fend, tot zes jaar, waarvan een jaar als eer ste klerk. Maar dit blijkt nog niet voldoende te zijn. In de kringen van notarissen zelf worden nog nieuwe maatregelen beraamd om de recruteering van absoluut goede krachten te verzekeren en zoo komt men er toe, voor te stellen, dat het diploma niet meer zou volstaan voor een benoeming, doch dat, na een stage, een bekwaamheids-examen zou worden afgenomen voor de practijk en slechts dan zouden de candidaten voor een benoeming in aanmerking kunnen komen. Bovendien moet een verplichte boekhouding worden ingevoerd voor de notarissen volgens een uniform type, met controle, uitgeoefend door de zorgen van de kamer van notarissen, en dit op onregelmatige tijdstippen, door een beëedigd boekhouder. Dit stelsel van controle, waaraan men is gaan denken, toont aan, dat de notarissen zelf de behoefte gevoelen aan meer waarbor gen voor het publiek. Het moet, samen met nog andere maatregelen, van ondergeschikt belang, waarvoor wij uw aandacht niet zul len vragen, gepaard gaan met een verminde ring van het aantal notarissen, want, zoo re deneert men, aan de notarissen moet het middel worden verschaft om behoorlijk en waardig te leven. Nu zijn er te veel kantoren, in gemeenten b.v. uitsluitend van arbeiders, waar, voor de notarissen slechts een gering aantal zaken is te doen. Dezen moeten dan afrekenen met allerlei tusschenpersonen, waaraan zij een commissie dienen te betalen en aldus ontstaan toestanden die in zich zelf onzuiver zijn. Als teeken des tijds is deze toestand intus- schen niet alleen te herleiden tot een kwestie van organisatie, maar is zij voor een groot gedeelte een gevolg van de algemeene ont reddering, die in de geesten is waar te nemen, door de bestaande onzekerheid. De waardierheid van het Belgische notariskorps is steeds onbesmeurd gebleven, ondanks het feit, dat de waarborgen, die nu geëischt wor den, ontbraken en deze tijden waren wel noodig om dit te veranderen. DE AANSLAG OP PRESIDENT ROOSEVELT. Zangare op den electrischen stoel. Gisteren is de moordenaar van den burge meester van Chicago, de Italiaan Zangara, terechtgesteld. Tot op het laatste oogenbük heeft Zangara zijn cynische houding niet laten varen. Om 9 uur 27 werd hij naar de terechtstellingszaal gebracht, in aanwezigheid van een dertigtal getuigen. Teen hij de zaal binnentrad, riep hij uit: „Houdt mij niet vast. Ik ben niet bang voor de electrische stoel-' Den directeur van de gevangenis overhandigde hij een ma nuscript. Toen men hem op den electrischen stoel vast bond, riep hij soottend uit: „Wat, is er geen fotograaf hier?" Toen eindelijk het oogen bük gekomen was, waarop de electrische stroom van 2300 volt zou worden ingescha keld, riep Zangara nog „Vuile kapitalisten Alle kapitalisten vormen een laaghartige, misdadige bende" Drie officieele doctoren constateerden na het inschakelen van den stroom den dood en gingen onmiddellijk over tot de autopsie. De autoriteiten hadden uitgebreide politie maatregelen genomen. Een buitengewoon detachement politie was op het dak ge posteerd van de gevangenis, waar mitrail leurs waren opgesteld. NAT AMERIKA. Vanaf 5 April waarschijnlijk bier. Na compromisonderhandeüngen met het huis van afgevaardigden heeft de Amerikaan, sche senaat gisteren toegestemd in het voor stel betrcfendc het toestaan van het tappen van bier met 3.2 alcohol, benevens van likeuren, wijnen en dergelijke dranken met eenzelfde alcoholprecentage. Dinsdag ver wacht men het definitieve aannemen van het wetsontwerp door het huis van afgevaardig den. Het ontwerp bepaalt, dat vanaf 5 April a s. bier getapt zal mogen worden. PROCES WEGENS HOOGVERRAAD. Gisteren is voor het militaire gerechtshot te Londen verschenen de luitenant bij de Highlanders. Baillie Stewart, die er van be schuldigd wordt zijn vaderland te hebben verraden voor 30. Stewart zit reeds twee maanden in den Tower opgesloten onder scherpe bewaking. Eerst gisteren is de nadere inhoud der beschuldiging bekend geworder bailüe Stewart zou, volgens de aanklacht aan een buitenlandsch agent, die te Berlijn verblijft houdt, documenten hebben verkocht, die betrekking hebben op het materiaal van de Engelsche defensie, zooals tanks, en ge vechtswagens. Na een vrij volledige documen tatie op dit gebied bijeen te hebben gebracht zou de officier een ontmoeting met den bui- tenlandschen agent hebben voorbereid op Nederlandsch grondgebied. De beklaagde houdt zijn onschuld staande Ofschoon zekere getuigenverklaringen wor den afgelegd met gesloten deuren is de be handeling toch openbaar. Er bestaat groote belanstelling voor. DE JAPANSCHE RIJKSDAG VERDAAGD. Treden Saito en Takahasji af' Na het begrootingsontwerp en eenige an dere belangriike maatregelen te hebben goed gekeurd, is de Japansche rijksdag verdaagd tot 24 Maart. In politieke kringen vraagt men zich af, of eerste minister Saito en de minister van financiën Takahasji. die beiden zeventig jaar zijn. om gezondheidsredenen zullen aftreden na de verdaging van den rijksdag. Het persbureau Sjimboen Rengo verneemt in dit verband van gezaghebbende zijde, dat er geen verandering van kabinet zal komen en dat, zelfs wanneer een wijziging in het ka binet zou worden aangebracht, die alleen zou zijn ter versterking van het nationale karak ter van het kabinet oevers getreden Ohio-rivier heeft groote scha de aangericht, die wordt geschat op meer dan een millioen dollar. Duizenden gezinnen zijn uit de laag gelegen woningen verdreven en zoover bekend is. zijn minstens 7 personen tengevolge van de overstroomingen om het leven gekomen Gisteren heeft het opnieuw den geheelen dag geregend, zoodat men vreest, dat de rivier nog verder zal stijgen. Militairen en ploegen arbeiders zijn druk in de weer om de bevolking in veiligheid te bren gen en van de noodige hulpmiddelen te voor zien. Het modderige water van de buiten haar NIEUW-MALTHUSIAANSCHE BOND. I aarvergadering. De 52ste jaarüjksche algemeene vergade ring van den Nieuw-Malthusiaansche Bond is te Dordrecht gehouden. De heer J. H. Goud uit Den Haag, bondsvoorzitter, hield een rede, waarin de strijdpositie van den Bond en zijn machtsverhouding tot de tegen standers werd geschilderd. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Tot gesalarieerd bondsbestuurder werd de bondspenningmeester F. Hoek, uit Rotterdam benoemd. De heeren J. H. Goud en J. Hoving werden beiden bij acclamatie in het bestuur herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het tusschentijdsch bedanken van den heer H. L. W. Krijthe uit Zwolle werd voor zien door de verkiezing van den heer P. R Stel uit Groningen. Het volgende congres wordt in Apeldoorn gehouden. PROTESTEN TEGEN DE JODEN VERVOLGING IN DUITSCHLAND. De lieer J. A. Baars, leider van den Alge- meenen Nederlandschen Fascistenbond, heeft het volgende telegram aan den Duitschen rijkskanselier gezonden: „In naam der naastenliefde verzoeken wij Uwe Excellentie eerbiedig geen progroms tegen de Joden toe te laten." De Nieuw Malthusiaansche Bond gister in vergadering te Dordrechdt bijeen, heeft op voorsetl van het hoofdbestuur een tele gram verzonden aan den rijkskanselier van Duitschland, inhodenude een protest tegen de jodenvervolging en de vervolging van alle internationaal ingestelden in het Duitsche Rijk. ONREGELMATIGHEDEN BIJ DE AS. VERKIEZINGEN? Te 's-Gravenhage zouden 24-jarigen op de kiezerslijsten voorkomen. De heer H. Kooos te 's-Gravenhage heeft bij het gemeentebestuur aldaar een verzoek ingediend tot verbetering van de door dit bestuur vastgestelde kiezerslijst, volgens wel ke lijst bij de a.s. verkiezingen personen aan de stemming zullen deelnemen, die den 25- jarigen leeftijd dan nog niet hebben bereikt In zijn verzoekschrift zet de heer Koops uitvoerig uiteen, dat het deelnemen van 24- jarigen aan de stemming absoluut in strijd is met de artikelen 1 en 2 van de Kieswet. Teneinde deze kwestie uitgemaat te zien heeft de verzoeker een willekeurig persoon uit de kiezerslijst genomen, die bij de a.s. verkie zingen nog geen 25 jaar zal zijn, en diens schrapping van de lijst gevraagd. Dezer dagen zal het gemeentebestuur over dit verzoek moet enbeslissen. en indien dit college mocht besluiten tot handhaving van den gewraakten kiezer op de lijst zal de heer Koops deze principieéle vraag ter beslissing voorleggen aan den kantonrechter en zoo noodig aan den Hoogen Raad. Bovendien ligt het in de bedoeling van den heer Koops, om, waar in alle gemeenten van ons land de methode is toegepast, personen op de kiezerslijst te plaatsen, die bij de a s verkiezingen den 25-iarigen leeftijd nog niet zullen hebben bereikt, ongeldigverklaring van de te houden stemming te vragen. BOSCHBRAND TE BUDEL. Te Budel heeft wederom een bosch- biand, waarbij 15 H A. jonge dennen verloren gingen, gewoed. Een en ander behoorde toe aan de gemeente en aan particulieren. De schade wordt door verzekering gedekt. NACHTELIJK INDRINGER OVERMEESTERD Zaterdagavond laat is de groente koopman C. H. C. uit Rotterdam heime lijk in de woning van de familie h. te Overschie, die reeds in diepen slaap was gedompeld, binnengedrongen. De indringer sloop de gang door. kwam, plotseling met opgeheven revol ver de kamer binnen, waar de kinderen te bed lagen, en riep: „Nou gaar. jullie d'9r allemaal aan!" Dat veroorzaakte een geweldige consternatie in het ver trek en wekte den vader van het gezin, die op het gegil kwam toegesneld, met één blik de situatie overzag, een pook greep en daarmee C. een geduchten klap op het hoofd gaf, zoodat de indringer, die reeds zijn wapen had gericht op den heer des huizes, er niet toe kwam den trekker over te halen en den revolver liet zakken. Er ontstond een verbitterde worsteling. Al vechtende kwamen C. en R. op het plaatsje achter de w oning te recht, waar het R- gelukte zijn belager den revolver afhandig te maken. Door het rumoer was een aantal om wonenden gewekt, die zich naar de be dreigde woning begaven. Het had maar een haar gescheeld, of de indringer was gelyncht. Beklagenswaardig toegeta keld werkte men hem weer het huis bin nen en door de gang heen de deur uit, waar de inmiddels ontboden politie den aanvaller arresteerde en voor den bur gemeester van Overschie bracht. Bij het verhoor bleek, dat hij een tijd lang met de vrouw van R. had s tamge- leefd, in een periode dat deze wettig ge scheiden was van haar man. Tijdens dit concubinaat was een kind, waarvan C. de vader was, geboren, dat thans met de kinderen van R. wordt opgevoed. Men had C. verboden zijn kind te zien, waar op hij besloot het thans op deze manier te probeeren. C. is ter beschikking van de justitie gesteld. OPRUIENDE GESCHRIFTEN IN BESLAG GENOMEN. De politie te Amsterdam heeft gister middag huiszoeking gedaan bij den secr.taris en den penningmeester van de Internationale anti-militairistische ver- eeniging resp. in de Akeleistraat en aan den Rijswijkscheweg in verband met op ruiende artikelen, welke zouden zijn ver schenen in het orgaan „De Wapens Neder". Vercvolgens begaf de politie zich naar de drukkerij „Nieuw Lever.' aan de Paviljoensgracht waar een aantal exemplaren van genoemd orgaan, inhou dende de gewraakte artikelen, werden aangetroffen. Wegens het ter ver prei- ding in voorraad hebben van opruiende lectuur is de drukker-directeur van ..Nieuw Leven" door de politie in verhoor genomen. RUMOERIGE KATHOLIEKE STUDENTEN. Protest tegen de jilm Het teeken des kruises. Een tamelijk groot aantal katholieke stu denten uit Utrecht was gisteravond in het Casino te Hilversum gekomen om te protes teeren tegen de vertooning van de film Het teeken des kruises. Hoewel men nog in de pauze aan de directie beloofd had, zich van demonstraties te zullen onthouden, hebben de studenten in de tweede helft eenige malen zulk een kabaal gemaakt door fluiten en andere luidruchtige teekenen van afkeuring, dat de voorstelling een paar keer onderbro ken moest worden en de politie ongeveer 25 vrouwelijke en mannelijke demonstranten uit de zaal moest verwijderen. De bedoeling van de herrieschoppers was reeds lang van tevo ren bekend. Er was veel politie in de zaal en de onderbrekingen zijn dan ook maar van korten duur geweest. Nadat er opruiming ge houden was, is de vertooning op normale wijze beëindigd. ARBEID IN BANKETBAKKERIJEN. De minister van economische zaken en arbeid heeft aan hoofden of bestuurders van banketbakkerijen in alle gemeenten des rijks vergund, dat in de weken van 8 tot en mét 15 April en van 29 Mei tot en met 3 Juni in hun ondernemingen door arbeiders van 16 jaar of ouder, in afwijking van het bepaalde in de artikelen 13 en 14 der Arbeidswet 1914, arbeid wordt verricht volgens een door hem bij dat besluit bekend gemaakte werk tijdregeling. RIJKSTUCHT- EN OPVOEDINGS WEZEN. De heer H. J. de Groot, oud-inspecteur- generaal van het nijverheidsonderwijs, heeft met ingang van 1 April eervol ontslag ver zocht als voorzitter van het algemeen college van toezicht, bijstand en advies voor het rijkstucht- en opvoedingswezen. De heer de Groot, die 1 April den 75-jari- gen leeftijd hoopt te bereike»,, heeft van de instelling van bovengenoemd college in 1913 af onafgebroken daarin zitting gehad en be kleedt sinds 1927 het voorzitterschap. In het bijzonder waren de belangen van het nijver heidsonderwijs, dat gegeven wordt aan de onder het toezicht van dit college staande rijksopvoedingsgestichten ea particuliere stichtingen, aan zijn zorgen toevertrouwd, zoodat de aftredende voorzitter tevens een 50-jarige werkzaamheid in dienst van het nijverheidsonderwijs definitief afsluit. WERKLOOZENCIJFERS UIT TILBURG. In de afgeloopen maand Februari lieten zich in Tilburg niet minder dan 562 nieuwe werkloozen inschrijven, zoodat einde dier maand het totaal aantal ingeschreven werkzoekenden, die werkloos zijn, 2886 be droeg. Het voornaamste contingent daarvan le verden de bouwvakken, nl. 889. Dan volgen de textiel met 632, de metaalindustrie met 308, de leernijverheid met 168, de handels- en kantoorbediendenwereld met 122 en het verkeerswezen (chauffeurs, expeditieknechts e a.) met 118. Het aantal werklooze arbei ders bedroeg 261. En daarnaast werden op hetzelfde tijdstip 1333 gedeeltelijk werkloo zen geregistreerd. DE MEUBELINDUSTRIE EN HET BEHANGERSBEDRIJF. Een nieuw collectief contract. De ledenvergaderingen van de drie samen werkende gezellenorganisaties (moderne, roomsch-kathoüeke en christelijke) in de meubelindustrie en in de behangerij zijn in groote meerderheid accoord gegaan met het advies van de hoofdbesturen, strekkende oni het voorstel van den rijksbemiddelaar mr. de Vries inzake een nieuwe collectieve arbeids overeenkomst voor den duur van een jaar te aanvaarden. De Bond van meubelfabrikanten in Neder land en de patroonsorganisatie St. Reinoldus hebben eveneens besloten, het voorstel van den rijksbemiddelaar te aanvaarden. De Bond van behangers- en meubelmakerspa troons heeft besloten zijn leden vrij te laten en heeft zich daarmede als organisatie uitge schakeld. Er is hiermee tusschen de drie samenwer kende gezellenorganisaties en de twee be langrijkste werkgeversorganisaties in de meubelindustrie en het behangersbedrijf weer een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor den duur van een jaar tot stand geko men. De actie voor de invoering van deze nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst bij de leden van den behangers-patroonsbond en bij de ongeorganiseerde werkgevers gaat thans beginnen, tmm (Niet officieel) lste klasse, 2e lijst Trekking van Dinsdag 21 Maart 1933 HOOGE PRIJZEN 5.000.— 2235 2.000.— 6384 i 1.500 15622 19519 1 000.— 8370 200.— 920 100.— 4628 10425 10959 Prijzen van 20. 44 98 127 158 182 230 308 409 416 417 455 479 522 659 705 742 823 840 928 949 955 987 1003 1009 1034 1068 1095 1113 1216 1254 1404 1464 1504 1505 1509 1538 1651 1773 1791 1797 1819 1875 1994 2128 2251 2280 2343 2348 2616 2830 2883 2930 3052 3088 3196 3303 3415 3505 3511 3568 3684 3714 3720 3765 3771 3911 3992 4019 4021 4022 4041 4077 4236 4289 4305 4359 4363 4366 4537 4576 4583 4662 4777 4926 5024 5042 5086 5134 5240 5289 5337 5376 5410 5489 5597 5600 5732 5741 5767 5823 5842 5857 8 301 508 916 1031 1397 1642 1894 2477 3162 3636 3974 4138 4425 4972 5327 5672 5911 6001 6454 «742 7150 7571 7881 8015 8531 9133 9654 6014 6097 6498 6519 6807 6838 7180 7252 7582 7621 7887 7899 8148 8182 8555 8593 9234 9369 9696 9806 6135 6525 6899 7285 7704 7914 8188 8604 9427 9940 6163 6327 6583 6598 7001 7070 7321 7451 7706 7725 7931 7954 8199 8324 8687 8718 9502 9574 6397 6661 7110 7455 7831 7973 8459 8862 9614 9955 9962 10040 10110 10139 10184 10202 10227 10237 10345 10428 10445 10471 10484 10560 10665 10726 10893 10906 10984 11081 11088 11096 11125 11235 11248 11262 11282 11334 11385 11436 11526 11746 11792 11801 11825 11845 11883 11908 12017 12044 12059 12127 12155 12200 12252 12475 12478 12573 12612 12728 12761 12802 12880 12897 12939 13089 13112 13131 13178 13183 13191 13235 13317 13425 13440 13567 13598 13640 13700 13723 13781 13793 13825 13826 13856 13885 13889 13907 13961 13980 13996 14253 14295 14364 14381 14385 14468 14495 14499 14534 14566 14617 14662 14714 14764 14907 14945 14986 15002 15069 15106 15115 15146 15180 15255 15282 15477 15632 15676 15707 15744 15793 15809 15832 15860 15899 15921 15932 15992 16013 16030 16096 16159 16165 16181 16195 16199 16206 16241 16247 16254 16421 16430 16436 16481 16484 16488 16503 16517 16520 16521 16531 16600 16628 16656 16663 16730 16794 16846 16964 16979 17023 17050 17107 17157 17209 17326 17328 17348 17368 17432 17510 17511 17590 17594 17604 17607 17657 17727 17732 17795 17805 17885 17893 17906 17908 17981 18228 18252 18272 18298 18310 18440 18442 18527 18571 18578 18597 18609 18650 18655 18723 18736 18777 18803 18811 18813 18968 19158 19177 19200 19216 19225 19282 19292 19311 19323 19339 19375 19453 19484 19495 19574 19650 19704 19762 19767 19783 19858 19919 19922 19959 19961 19963 19983 20087 20178 20209 20297 20306 20313 20344 20358 20466 20550 20566 20641 20689 20704 20759 20904 20925 20963 Verbeteringen le klas le lijst: 11517 m. z, 287 487 868 1014 1256 1564 1876 2420 3137 3569 3950 4087 4392 4938 5302 5608 5891 6435 6663 7133 7527 7847 7997 8461 8900 9653 10066 10420 10816 11212 11449 11895 12787 13168 13541 13822 13968 14421 14689 15090 15502 15855 16077 16222 16483 16545 16852 17226 17580 17789 17993 18475 18721 19097 19301 19522 19914 20154 20396 20850 11577. EEN NEDERLANDSCH BLAD IN DUITSCHLAND VERBODEN. Thans zijn ook eenige buitenlandsche bla den in Duitschland verboden, o.a. De Noten kraker. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. De ambtenaren der belastingen en de politie te Hoogkerk hebben gisteren een inval gedaan ten huize van den heer B. H. aan het Aduarderdiep onder die gemeente. Er werd een volledige distilleerinrichting ontdekt, die in beslag werd genomen, met een voorraad gedistilleerd van ongeveer 90 liter. DE HAKENKRUISVLAG OP HET DUITSCHE CONSULAAT TE AMSTERDAM. Sinds vanmorgen wapperen van het ge bouw van' het Duitsche consulaat-generaal 2 Vlaggen, het officieele zwart-wit-rood van de republiek, met daarnaast het dundoek der nazi's, rood met in het midden een groot hakenkruis. Aangezien voor betoogingen wordt gevreesd, wordt het gebouw op ver zoek van het consulaat door een vrij groote politiemacht bewaakt. Het uitsteken der vlaggen is in verband met de opening van derf Duitschen rijksdag geschied op instruc tie van het Duitsche gezantschap te Den Haag. In de omgeving van het gebouw had zich vanmorgen reeds een talrijk publiek ver zameld, zonder dat het tot incidenten kwam. Ook uit het zolderraam van een oarticuliere woning op de Reguliersgracht, niet ver van het gebouw van het consulaat, heeft een der bewoners de hakenkruisvlag uitgestoken. DIEFSTAL IN KERKEN. De politie te Bussum heeft een 15-jarig meisje uit Naarden aangehouden, dat er van verdacht wordt, gedurende de diensten in de r.-k. kerken beurzen te stelen uit taschjes van Dames, die in gebed geknield lagen Het meisje heeft bekend. VERKEERSONGEVALLEN. Bejaarde jietser aangereden en gedood. Toen de melkrijder Roelevink met een auto van Nijemirdum n. Ouuemirdum (Fr.) reed, kwam van tegenovergestelde richting per fiets aanrijden de 70-j'arige heer G. Otter van Nijemirdum. Beiden reden goed rechts van den weg. Toen de heer Otter tot op enkele meters den auto was genaderd, begon hij plotseling te slingeren. Roelevink bemerk te dit en stopte zoo gauw mogelijk Het was te laat. De heer O. botste tegen den auto en sloeg met zijn hoofd tegen een der lantaarns, met bet noodlottige gevolg, dat hij enkele oogenblikken later overleed. Op het trottoir door een auto aangereden. Zondagnacht is de ongeveer 30-jarige vrouw L: te Venlo op het trottoir aan de Roermondsche poort door een auto aangere- dén. Zij liep daarbij een beenbreuk en ern stige verwondingen op, zoodat zij in zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis is overgebracht. Tegen den autobestuurder is prr ces-verbaal opgemaakt. De auto is in be slag genomen. DE MOORDZAAK-ESCHAUZIER. Bij de hedenochtend voor het Haagsche gerechtshof voortgezette behandeling van de zaak in hooger beroep tegen den 32-jarigen tecjiniker J. A J- H. K. en den 21-jarigen kantoorbediende J. G. W P., verdacht van moord op den heer E. op 9 Mei 1931, betoog de mr. Nederveen uit Roermond, de verdedi ger van verdachte K., dat deze zaak zeer in gewikkeld is geworden en dat het opzet tot aooden niet aanwezig kon zijn geweest. Ook de officier van justitie bij de rechtbank acht te geen opzet tot dcoden bewezen. De gehêele voorbereiding wijst er volgens

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9