Van Rommelzaken Hobbelt:e Qemeentetaden "Rechtszaken ^Buitenland EEN AMERIKAANSCH ONTWAPENINGSPLAN. VOORSTELLEN VAN ROOSEVELT TOT BESTRIJDING VAN WERKLOOSHEID. NAT AMERIKAf De bier- en wijnvoorstellen aangenomen. DE HONGERSTAKING IN DE POOLSCHE KLIMONTOW-MIJN. De tomaten uit de verwarmde kassen brach ten nog een loonenden prijs op, doch die uit de niet verwarmde kassen dekten de kcsten niet. De druivenaanvoer verdubbelde. Een be langrijk kwantum werd vanuit de kassen aan de burgers verkocht om nog eeitigs*.,n aan den prijs te komen. De bollenveiiing had een vlug verloop. De invoering van de con tante betaling is volkomen geslaagd. De handelaren oordeelden de bo'ien van goede kwaliteit. Op de gehouden 11 veilingen wer den 11.060.000 stuks leverbare bloembollen aangevoerd, waarvan de middelprijs 75 cent is geweest. De totale opbrengst is geweest voor leverbare 83.239.49 en voor plantgoed 1537.56. Voors wordt geconstateerd, dat de be ambten van den Keuringsdienst der L.G.G weer trouw hun plicht hebben gedaan. Reeds twee maanden is voor het vaststel len van minimumprijzen, waarvoor de Pro vincie 100.000 beschikbaar stelde een Vi pCt. van de veilingsopbrengst afgedragen, hetgeen totaal 677.68 opbracht. De uitvoer van vroege aardappelen was weder gering. In totaal zijn uitgevoerd 671L(, wagon van 10.000 K.G. en wel naar Duitsch land 152, naar Zwitserland 4554 en naar En geland 474 wagons. Voor het uit de hand koopen werden in November 165 en in Dec. 415 bonnen afge geven. In overleg met den Noordermarkt- bond werden voor Jan. nog dergelijke bon- ren afgegeven, hoewel de algemeene verga dering had besloten dit niet meer te doen. Het geschiedde echter niet alleen ten behoeve van aen handel, doch ook ten gerieve van de tuinders. Het verslag eindigt met het uitspreken van de hoop, dat 1933 minder teleurstelling zal geven en een loonenden arbeid zal brengen. De algemeene vergadering wordt 6 April te Ursem gehouden. De balans wijst aan activa en passiva een bedrag aan van 124.169.20. De reserve bedraagt 49.779.34. De rekening over 1932 sluit in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 29.387.50 met een nadeelig saldo ten laste van de reserve van 4172.23. De exploitatierekening der afdeeling Bol- lenveiling ovet 1932 wijst in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van 6140.12 met een nadeelig saldo van 1193.11. De begrooting voor 1933 geeft in ont vangst en uitgaaf een bedrag van 24050 met een post van 1240 voor onvoorzien. De omzet is geraamd op 1.500.000. De beschrijvingsbrief bevat een voorstel van het betuurs om 1/20 pCt. van den omzet voor reclamedoeleinden beschikbaar te stel len. „De Toekomst" te Zuidscharwoude stelt voor om aan ieder aangesloten afdeeling van de Centrale stemrecht te verleenen voor het kiezen van bestuursleden. In verband met dit voorstel stelt het be stuur voor om aan de Prov. Comr issie voor te stellen, het bestuur te reorganiseeren en wel zoo, dat elke veilingsvereeni„ing het recht heeft een afgevaardigde te zenden in het bestuur der Prov. Commissie en dat uit en door het -oote bestuur een dagelijksch bestuur wordt gekozen. „De West" te Koedijk stelt voor om pro ducten van z.g. besmette bedrijven van de veiling te weren. Het bestuur wil hiertoe medewerken, doch elk treva' oo zich zelf beoordeelen. „De Groentencultuur" te Broek op Lan gendijk stelt voor pen krachtige actie voor re- geeringssteun 1933 te voeren, op den grond- sla? der ..Tuinderssteunwet 1932". Het bestuur verzekert, dat reeds in die richting actie gevoerd wordt. CONTINGENTEERING VAN VROEGE AARDAPPELEN NAAR DUITSCHLAND? De Tuinderij maakt melding van een adres van den Duitschen Landwirt- schaftsrat aan de Duitsche regeering, waa-in gewezen wordt op den grooten oogst van vroege aardappelen in Duitsch lat.d, waarvan de afzet echter bemoei lijkt wordt door het feit, dat reeds van April af met den invoer van zeer groote hoeveelheden vroege buitenlandsche aardappelen moet worden gerekend. Daarom acht adressant het noodig, dat dii jaar tijdig maatregelen worden ge nomen ter bescherming van eigen kwee kers Een invoerbeperking, die pas in Ju'i begint, zou ook dit jaar niet neer helpen, omdat dan de prijzen der vroege aardappelen onder den druk van de enorme aanvoeren uit Italië en Neder land reeds zoozeer zouden zijn gezakt, dat voor den Duitschen tuinbouw gee nerlei winstmogelijkheid overblijft. Daarom moet reeds van 1 Mei af de con- tingenteering van vroege aardappelen worden ingevoerd, terwijl het besluit daartoe reeds thans moet worden ge publiceerd, opdat de Duitsche kweekers van vroege aardappelen er bij den aan plant rekening mede kunnen houden Het blad constateert, dat uit d« in- voercijfers van de .aatste jaren blijkt, dat Italië en België veel grooter hoeveel heden naar Duitschland hebben verzon den dan ons land zoodat aan Nederland slechts een zeer klein contingent zou worden toegekend. Voor tegenmaatre gelen van de zijde van Italië en België behoeft Duitschland dus niet bevreesd te zijn Voor ons land een reden te meer om uiterst waakzaam te zijn. FGMOND-BINNEN. Vrijdagavond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burge- meestei Bos. De vergadering was voltallig en de pu blieke tribune geheel bezet. Onder de ingekomen stukken troffen wij aan: Een opgave van het r. k. schoolbestuur van Egmond-Binnen van de kosten instand houding harei school ovei 1932. Deze kosten waren f 1162.0054. Een schrijven van het P. E N., houdende verlaging van het tarki maximale belasting ingaande 1933 van 120 op 100 per K W. werd naderhand uitvoeriger besproken, om dat deze verlaging de verbruikers moet ten go*-de komen en straks een tariefswijziging zal worden voorgesteld Een schrijven van het Nat. Crisis Comité, berichtende, dat voor het eerste halfjaar 1933 een bedrag van f 32,50 wordt beschikbaar gesteld voor kleeding werkloozen, werd voor kennisgeving aangenomen. Het besluit van het Hoogheemraadschap tot overneming van den Heerenweg dezer gemeente werd goedgekeurd door Ged. Staten. Van Ged. Staten kwam bericht binnen, dat geen bezwaar bestond tot verbetering van den Vennewatersweg. De gemeentebegrooting kwam met eenige aanmerkingen terug. De begrooting werd naar het inzicht van Ged. Staten gewijzigd. Voorts werd een suppletoire begrooting vastgesteld voor de meerdere uitgaven van wegverbetering, werkverschaffing, steun en armbestuur. De verordening, regelende de max. snelheid (30 K.M.) in de kommen der gemeente, in de dorpen Egmond aan den Hoef en Egmond- Binnen, werd goedgekeurd. De heer Straathof vreesde voor ongelukken op Rinnegom en zou bij de kerk een bord met „gevaarlijke kruising" willen plaatsen. Volgens de overige heeren is er echter geen kruising. De voorzitter meende, dat het het beste zou zijn binnen het hek van de kerk een bord te plaatsen met verzoek langzaam te rijden. Volgens het Prov. Blad is de Heerenweg thans afgesloten voor rijwielen en zullen de wielrijders dus gebruik moeten maken van de rijwielpaden. In verband hiermede stelden B. en W. voor ook het gebruik van de rijwielpaden in de kommen verplichtend te stellen. De raad ging hiermede accoord, men vroeg zich echter af waar de voetgangers moesten blijven.' Deze zullen aan de rechterzijde van den hoofdweg moeten wandelen, de Slotweg heeft een apart wandel- en fietspad. De voetgangers zullen dus niet meer de rijwielpaden mogen gebruiken, ook zullen zij niet met vieren of vijven op den weg mogen loopen. dit gebeurde vooral op het kerkpad te Rinntgom. De heer Straathof vroeg of de fietspaden nu waren goedgekeurd, met regen zijn ze slecht. De voorzitter deelde mede, dat slechte stukken herzien werden B. en W. stelden voor in overleg met den adviseur van de kabikering van het electrisch net den lijn werker hiervoor een vergoeding te geven van 200. Het voorstel van B. en W. werd na eenige discussie in stemming gebracht en aange nomen met 5 tegen 2 stemmen, tegen de heeren Straathof en de Waard. Uitbreiding electr. net richting Wimmenum: B. en W. stelden voor het net uit te breiden tot de grens Bergen. De ondergrondsche kabel ligt tot 420 M. van de grens, waar de laatste woning van den heer Wittebrood staat. B. en W. stelden daarom voor dit stuk ondergrondsch te maken. Het andere ge deelte van de uitbreiding, dat het land in gaat langs het weggetje langs den heer van Dam tot P. Hof kan gemaakt worden met het gesloopte bovengrondsche net. Ook de heer Zonneveld kan worden aangesloten. Deze uitbreiding van 6 perceelen werd be groot op f 1000. Voor de overblijvende drie perceelen, van 't Veer. Wittebrood en Glorie, een lengte van 1280 M zouden 60 palen ge kocht moeten worden, daar er dan geen oude meer zijn. en zou voor deze drie perceelen nog eens extra f 1000 moeten worden uitge trokken. Ofschoon de raad het jammer vond, dat deze voorloopig van electrisch verstoken zullen blijven, werd het voorstel van B en W. aangenomen. In verband met de verlaging van het tarief maximale belasting stelden B. en W. voor het tarief voor de verbruikers te herzien. De verlaging van het P. E. N. beteekent voor het bedrijf een verlaging van 840 per jaar. Nu werd berekend wat de gemiddelde prijs was. die per K.W.U. werd opgebracht. De prijs was 35 cent boven een bepaald gemid delde echter 15 cent Het gemiddelde dat het bedrijf ontving was 27 cent. Met 1 cent verlaging zou het bedrijf missen 624. Daar de verlaging van het P. E. N. den verbruikers echter geheel ten goecle moet komen, stelden B en W. voor wederom een eenheidstarief vast te stellen, daar het bestaande tarief steeds meer moei lijkheden oplevert bij vestiging en vertrek en ook de bedragen der afrekening te hoog worden, en dit te bepalen op 25 cent per K W U., daar ook de proefbalans van 1932 een verlaging billijkte. Dit tarief zal vooral den kleinverbruiker buitengewoon ten goede komen, daar tot 60 K W.U. 35 cent betaald moest worden. Voor grootverbruikers zal nog een nader tarief worden vastgesteld. De heer van de Reep vond de meterhuur erg winstgevend voor het bedrijf De voorzitter antwoordde dat het P E. N f 0.50 heft, zoodat wij met 0.20 en 0.25 per K W.U. niet zoo hoog meer zijn. De heer Straathof irroeg of de meters wel eens geijkt werden. Dit geschiedt te Castricum. De raad ging accoord met het voorstel. Het nieuwe tarief zal ingaan met 1 Juli na de iaarafrekenir.g 1932-1933. Besloten werd een geldleening aan te gaan voor uitbreiding electrisch net ad f 2000 en een geldleening ad 3000 voor het verstrekte voorschot aan de tuinders. Op voorstel van B. en W. werd besloten de huurders van het grasgewas langs den Hee renweg vrij te stellen, daar door de verbree ding van den weg niet veel van het gras was overgebleven De huurders van die wegen waarlangs het verkeer tijdelijk werd geleid kregen 50 pCt. reductie De voorzitter deed mededeeling van het feit dat B. en W. van het bestuur van de Abd'.j hadden aangenomen het graven van een gracht, dit om de zekerheid te hebben, dat tnenschen uit deze gemeente hier te werk konden worden gesteld. Reeds werkten dia: 5 werkloozen. Maandag werden er nog 10 aangewezen de ploegen zullen dan om d? 14 dagen werken De begrooting werd door den gem. op zichter gemaakt, de gemeente nam het be neden de aanntemsom aan, zoodat dit door de gemeente zal moeten worden bijgepast, dit is echter mooier dan steunverleenen. Het loon bedraagt 40 ct. per uur Dit was oor spronkelijk gesteld op 35 cent. gezien echter wat gepresteerd werd, was besloten 40 ct. uit te betalen. De heer van de Reep juichte het toe, dat het loon met 5 cent was verhoogd. De heer de Waard vroeg hoe groot het karwei is. De voorzitter veronderstelt 4 5 weken, dit zal ook afhangen of er veei puin in den grond zit. De raad keurde het plan van B. en W. goed. De verbetering Vennewatersweg. B en W. stelden voor in principe het besluit te nemen tot aanvaarding van het aanbod van het Hoogheemraadschap tot overdracht van het gedeelte Vennewatersweg tot den grenspaal aan het Hoogheemraadschap, mits de ge meente in overeenstemming kan komen met het Waterschap de Oningepolderde Landen, die het verdere gedeelte van dien weg in be heer en onderhoud heeft. Voor dat deel zou dan per jaar moeten worden betaald f 1023.64. Daar deze weg op het aanvullend wegenplan staat krijgt het Hoogheemraadschap hiervoor per jaar per K.M. slechts terug f 500. Het gedeelte is ruim 1 K.M. De heer Straathof meende, dat de gemeente voor dat bedrag zelf den weg wel kon on derhouden. De voorzitter merkte echter op, dat dan toch zeker niet aan verbetering of verbree ding hoeft te worden gedacht De weg zou een kruinbreedte krijgen van 10 M., de weg zelf 5 M., mocht het later noodig blijken fietspaden aan te leggen, dan was de ruimte er voor. De raad machtigde B en W. de noodige overeenstemming met den polder te ver krijgen. De heer van de Reep vroeg of er al vlug mee zou worden begonnen. De voorzitter zeide, dat er vóór den zomer niet op gerekend moest worden. Na de behandeling der agenda merkte de heer van Dam op, dat Donderdag overdag de straatverlichting op ht-t Woud had gebrand. Dit was den voorzitter bekend en vond zijn oorzaak in een storing aan het net. waaraan reeds door 2 monteurs en van oer Lof werd gewerkt. De garantie liep nog over het ge- heele jaar 1933. De heer Straathof zou de bestaande lan taarns willen laten ombuigen, zoodat ze zouden zijn als de nieuwe, deze waren veel beter. De voorzitter zou hiernaar onderzoeken. De heer van de Reep vroeg naar de 32,50 van het Crisis Comité. De voorzitter antwoordde, dat hierbij kwam 32.50 van de gemeente, welk bedrag uitsluitend bestemd was voor werkloozen en in dekens was omgezet. Het plaatselijk crisis comité stond hierbuiten. Spr. vroeg voorts of bij Dekker in de Peperstraat nog een lantaarn werd geplaatst. Dit zal nog gebeuren, de tweede iantaarn, die over was zal bewaard worden voor de uitbreiding Wimmenum. De heer van de Reep zou ook bij Twisk een lantaarn niet overbodig vinden. De voorzitter meende echter, dat de straat verlichting al veel kost 1500 over 1932) en zou met uitbreiding hiervan nog wat willen wachten. Hierna sluiting VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. BEENTJES TE ZWAK VOOR NATIONALE FEESTWEELDE. Alvorens zich te wijden aan revoluti- onnair gedoe en belasting-aangelegen heden had de politierechter zich vooraf nog te interesseeren voor Nic. Th. A 'n pensionaire van de toekomstige jeugd herberg als de grijsheid zal moeten wij ken. Deze heer A. is eigenlijk 'n stakker die in gewone omstandigheden geen kip zal aanvallen, doch indien hij verkeert onder de suggestie van koning alcohol kan het lam soms in een leeuw verande ren. Vooral op feestdagen, zooals Nieuwjaar, 31 Augustus en 8 October is dverleiding hem te zwaar. Zoo had hij op 1 Januari in beschonken toestand den agent Heijdentrijk bij zijn overbrenging naar hei pol.-bureau nog al wa* last be zorgd en stond hij op 20 Febr. terecht ter zake wederspanningheid. Het scheen echter dat veel aanleiding bestond con sideratie te gebruiken en den heer Wig- gers werd opgedragen een reclassee- ringsonderzoek in te stellen. De voor naamste belanghebbende bleek echter aan de invitatie niet te hebben vo.daan. Aanhouding tot a s. week. DE BELASTINGFUIK GEOPEND. Met een ijver, een n ner belangrijk ju ridisch strafwerk waardig, werd daarop aangevangen onder auspiciën va:', mr. H Wesseling uit Utrecht, de Rijksadvo caat, met de behandeling van niet m'n- der dan 51 diverse belastingzaken, 'n dozijn liefhebbers waren persoonlijk present om hun belangen te beht.rtigen. Zij kwamen opgedoken uit alle wind streken van ons arrondissement. Een huner was het slachtoffer omdat Mj zijn rijwielplaatje in zijn Zondagsche broek had laten zitten. De volgende straffen werden toege kend: Overtreding rijwielbelasting: Aart Albert de G, kruideniersbediende Bergen, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Pieter P., schipper, Noordscharwoude, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Lourens R„ chauffeur. Alkmaar, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Leendert S, grondwerker, Alkmaar, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Kar„el F., arbeider, Uitgeest, 5 boete of 5 dagen hechtenis Overtreding wegenbelasting: Eduard Jean C„ granietwerker, Alk maar, 2 X 8 boete of 2 X 4 dagen hecht,. Corn de II landbouwer. Broek op Langendijk. 12 boete of 6 dagen herin Joh. Theo M chauffeur. Alkmaar, 5 boete of 3 dagen hechtenis. Frans Mloodgieter, Alkmaar, 8- boete of 4 dagen hechtenis. Gerrit v. d. P„ loodgieter, Broek op Langendijk, 5 boete of 3 dagen hecht. Joh. S., broodbakker, Ursem, 12 boe te of 6 dagen hechtenis. VERSPREIDING VAN HET BERUCHTE OPRUIINGSPAMFLET TE DEN HELDER. Op de politiezitting werden de nog voorradige verspreiders van het beken de blauwe pamflet, getiteld „Alarm voor de daad" en wel de heeren Roelf D'n 35-jarig stempelaar uit Schagerbrug, echtgenoot van mej. Hilke Sch., die - 3 vorige week voor een dergelijk feit te recht stond, alsmede zijn kameraad Lutzc B. uit Wieringen, beiden verstokte dienstweigeraars en overtuigde anti- militairisten. voor den strafrechter ge leid. Verdachten vertoefden in het Huis van Bewaring ter zake verdenking van opruiing door middel van een strooibil jet, waarin werd opgeruid tot verschil lende strafbare feiten, zooals diefstal, vernieling, huisvredebreuk en opstand tegen het gezag, zulks in de veelbewo gen dagen van het avontuur der Zeven Provinciën. Deze beide verdachten, later gevolgd door een derde, ontkenden de versprei ding. Wel erkenden zij in het bezit te zijn geweest van dergelijke biljetten, doch zij hadden deze niet uitgereikt Dit was wel geschied door zekeren La Ros, een werkman uit Wieringen De verdach te B. had later na zijn arrestatie, de in zijn bezit zijnde biljetten handig verstopt in de zich in de politiecel bevindende krib. Hij was toen aanvankelijk op vrije voeten gesteld, doch later, toen de truc met de biljetten aan het licht kwam, weer gearresteerd en in voorloo- pige hechtenis gesteld. Deze zaak was ditmaal nog al breed opgezet. Verdachte Roelf Dr. werd ver dedigd door mr. Buiskool van Schagen en Ludserd B. door mej. de Zeeuw uit Rotterdam pleitster in een vorige zaak Mr. Buiskool verzocht het verhoor van een drietal getuigen a décharge, waaronder gezegden heer La Ros. De publieke tribune was weer flink bezet met belangstellenden, die kenne lijk konden worden beschouwd als geestverwanten van de personen op de zondaarsbank. Hun aanwezigheid gaf echter geen reden tot aanmerkingen. Verdachte B. had de vrijheid, wegens zwakte te mogen blijven zitten. Een tweetal marineschepelingen, de sergeant en korporaal der mariniers, de heeren Hoeve en v. d. Berg, wonende in he bloemenkwartier te Den Helder had den de verspreiding bemerkt, 'n pamflet ontvangen en de politie gewaarschuwd. Omtrent de herkenningsteekenen kon men het absoluut niet eens wor 'en. Zelfs moesten petten en hoeden worden opgepast en de pet van Roelf Dr. die in 't Huis van bewaring was achtergeble ven, per expresse worden opgehaald. Na een langdurig onderzoek, waarbij ook de beide verdedigers zich niet on betuigd lieten, werd de officier in de ge legenheid gesteld zijn vordering voor te dragen en bleek het dat de vertegen woordiger van het O M genegen was te erkennen, dat het misdrijf in vereeni- ging niet was bewezen, maar niettemin hield de officier nog voldoend motief over om tegen ieder 3 maanden gevan genisstraf te vorderen Mr. Buiskool besprak uitvoerig het karakter van het pamflet en kwam tot de overtuiging dat het hier niet and -s gold dan toelaatbare propaganda voor een idee. Pleiter vermeende voorts, na de ver klaring der getuige charge onder de loupe te hebben genomen, dat het over tuigend bewijs zeer zeker niet was ge leverd en hier kon worden toegepast het bekende spreekwoord: n duboo pro reo! Met een verzoek tot invrijheidstelling en het uitspreken van het vertrouwen in een rechtvaardig en billijk vonnis, eindigde verdediger zijn rede. Hierop kwam mej. mr. de Zeeuw aan het woord. Pleitster sloot zich in ver schillende punten aan het betoog van mr. Buiskool, sprak haar twijfel uit over het onaanvechtbare der getuigon-ver- klaringen, leverde nog eenige tamelijk scherpe critiek uit op de dagvaarding en eindigde met voor haar cliënt vrijspraak te verzoeken met onmiddellijke invrij heidstelling. Hierop volgde de onvermijdelijke re en dupliek, waarna de politierechter in een uitvoerig vonni* beide verdachten veroordeelde, ieder tot 3 maanden gev straf. De invrijheidstelling werd gewei gerd. DE VERLOREN ZOON TERUGGEKEERD. Hierop stond terecht de derde er, laaf-' ste pamflettist in den persoon van den 32-jarigen- los werkman Pieter van E te den Helder, thans gedetineerd, (tok hij had pamfletten verspreid en aangeplakt Zijn verspreidingsmethode was z-er eenvoudig. Hij had een pak biljetten in de lucht geworpen en was trouwens ge heel van zijn revolutionnaire ideeën te rug gekomen. Hij had spijt dat hij er mee begonnen was. De officier, zeer cle ment gestemd, eischte 1 maand met 1 dito aftrek. Vonnis conform en verdach te werd in vrijheid gesteld, tot voldoe ning van zijn verdediger, mr Eecen. die in zijn pleidooi nadrukkelijk te kennen ga- de wenschelijkheid dat het gezag -ou worden gehandhaafd. Hierna sluiting om half acht. Hooge politieke kringen hebben giste* ren een Amerikaansch plan bekend ge- nings-accoord nastreeft. Het plan houdt maakt, dat een Europeesch ontwape- in: 1. De Vereenigde Staten zijn voor medewerking aan het plan-Mussolini. Daarenboven komen zij op voor een vereenkomst betreffende het n"et toe passen van geweld in Europa voor den duur van de eerstvolgende 10 jaar. Het Kellog-Briand-pact moet ten grondslag hieraan liggen, zonder evenwel ingeval van inbreuken op het verdrag verplich tingen voor Amerika met zich mede te brengen. 2. Het streven der Europeesche lan den naar een definitief accoord over de bewapeningen te land wordt goedge keurd in belang van een vergrooting van het wederzijdsche vertrouwen. 3. Amerika biedt zijn medewerklmj 'aan bij de opstelling van de plannen voor een dergelijk accoord en wil in ieder geval trachten een overeenkomst op grond van het plan Mussolini te ver gemakkelijken. 4. De regeering der Vereenigde Sta ten is er voorstander van, alle Europee sche landen op te nemen in het plan van Mussolini. Norman Davis zou bovenstaand ont werp meebrengen naar Europa Hij ie er bovendien van op de hoogte gesteld, dat de regeering der Vereenigde Staten de volledige Duitsche gelijkgerechtigdheid voorstaat. President Roosevelt heeft het congres een omvangrijk voorstel doen toekomen, bevattende vérgaande maatregelen tot bestrijding van de werkloosheid Het be treft in hoofdzaak de volgende punten: 1. Te werkstelling van 250 000 werk loozen in hoofdzaak voor werkzaam heden aan rivieren andere normalisatie werkzaamheden; 2. De instelling van de functie van werkverschaffingscommissaris; 3. Directe werkloozensteun van de bondsregeering aan de verschillende staten; 4. Een groot program van verdere werkzaamheden. Het eerste punt is direct uit te voeren, daar voorloopig geen bizondere finan- cieele moeilijkheden bestaan. Het Amerikaansche Huis van Afge vaardigden heeft tlians definitief de bier- en wijnvoorstellen aangenomen, waarbij voorzien wordt in het vrijgeven van 3.2 alcoholische dranken. Verwacht werd, dat Roosevelt nog gisteren de wet zou onderteekenen. De voedselstaking van het persoi.ee* der Klimontow-mijn duurt nok ste/da voort. 400 mijnwerkers bevinden zicf* nog onder den grond en zijn van de bnj" tenwereld afgesneden, daar zij de Hi_ 151. In een hoekje zat een oude heer, die erg kwaad keek naar Jan en Hobbeltje. Hij had een heel lange baard. Jan had al lang naar hem zitten kijken en dacht, die man zal ik eens gauw dat leelijk kijken afleeren. 152. Hij zocht zijn harmonica op en De^.°, een mooi lied te spelen. In een oogen t waren alle kinderen aan het dansen om heen. Het gezicht van den cuden heer al aardig te veranderen. Jan zag het wc een schuin oogje keek hij hem telkens Eindelijk ja hoorl

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6