£attd: w Juw&ouiv £ucfUvaati JUxte&m JCetk d Schooi Kou in het Hoofd \/ICKS een werkloos koopman van Katendrecht zijn overgebracht naar het bureau aan de Nas- saukade, en van daar zijn ze naar het hoofd bureau van politie overgebracht. De wapens bleken afkomstig te zijn uit Zwijndrecht. De auto waarmee de wapens zijn aange voerd, heeft de politie in beslag genonmen JACHT OP DEN ONTSNAPTEN WOLF. Eenige keeren een hond gevangen. De jonge Canadeesche wolf, die Dins dag uit zijn hok in de Rotterdamsche Diergaarde is ontsnapt, heeft in de bui tenwijken en de randgemeenten de laatste dagen heel wat consternatie verwekt. Men schijnt over het algemeen erg ongerust te zijn, hoewel dat abso luut niet noodig is, want het dier is voor rnenschen en kinderen ongevaarlijk, het is eerder zoo schuw, dat het voor de rnenschen op de vlucht zal slaan. De mogelijkheid bestaat, dat de woli zich aai. hoenders, schapen of lammeren zou vergrijpen. Hoe het ook zij, iedereen is op zijn hoede en zoo kon het gebeu ren dat Schiebroek in rep en roer werd gebracht, omdat de wolf was gesigna leerd. Moeders haalden ijlings hun kin deren in huis, mannen renden de straat op, gewapend met knuppels, netten, tou wen en doeken om het dier te vangen, hetgeen na eenig spektakel geneurde. De buit werd in een schuurtje gevangen gezet, men waarschuwde de politie en den directeur van de Diergaa. de. En toen de autoriteiten in het schuurtje kwamen met opassers die kisten, touwen en netten bij zich hadden stonden ze voor een hond, zoodat het dier onder gejuich van de nieuwsgier ge menigte zijn vrijheid terugkreeg. Een Rotterdammer, die op visite ging bij familie in Voorburg, hoorde dat men daar zoo'n lieven hond had gekocht voor 2.50, maar het beest deed wat vreemd, was schuw en blafte niet De Rotterdammer lichtte zijn nog onkundi ge familie in Over den losloopendën wolf en nu rees de vrees, dat men den wolf in huis had gehaald. Onmiddellijk werd het dier naar den tuin gebannen, nadat eerst foto's van voor, van opzij en van achteren waren gemaakt De foto's werden meegenomen naar de Maasstad, om ze den directeur van de Diergaarde te toonen. Toen de directeur ze zag, wist hij niet of het gefotografeerde dier de wolf was, de oppasser meende dat het best kon en daarom trok men wederom goed geoutilleerd naar Voorburg, om het dier te gaan halen Daar hi'd men een angstigen nacht achter den rug en moeder-de-vrouw had, naar ze zelf ver klaarde, geen oog dicht gedaan, oftidat ze nu misschien een wild dier ir haar tuin had liggen. De vrees werd wegge nomen, want ook hier had men slechts met een onschuldigen, ietwat schuwen hond te doen. Nauwelijks terug van de expeditie naar Voorburg, kwam het bericht dat de wolf in Overschie was gevangen Weer trok men er volledig uitgerust op uit en toen bleek, dat jongens het dier hadden gezien op een land tusschen het nieuwe kanaal en de ceintuurbaan Waar hij nu was wisten ze niet, maar ze hadden een dier gezien, dat op een wolf geleek en van een kip was ge- schroken Eén van de oppassers vond die opmerking heelemaal niet zoo dwaas, want de jonge Canadeesche wolf heeft nog nooit een kip gezien, zoodat hij daar best schichtig voor kan zijn Hoe het ook zij, de wolf was nu in geen velden of wegen meer te zien en het land, moerassig en vol plassen kon men niet gaan afzoeken Men blepf nog wat talmen .tot ten slotte een van de rnenschen heel ver weg „iets" zag ach ter een boschje De wolf! Men wachtte vol spanning, het kwam te voorschijn en het was een haas! Toen is mén maar weggegaan. De wolf loopt nog altijd vrij rond, en a' is hij dan onschadelijk de bewoners van de buitenwijken en de randgemeen ten zijn er nog niet al te gerust op. wordt spoedig ver holpen door Vicks VapoRub in heet water te smelten en in te ademen. Doe ook een weinig in de neusgaten. W VapoRub GARANTIE VOOR KIPPF.N- EENDENE1EREN. De e.erprijë, welken de pluimveehouders krijgen, ook voor die eieren, welke in 'utt binnenland blijven,, wordt bepaald door den prijs, die uitbetaald kan worden wanneer de eieren worden uitgevoerd Na afloop van een bepaalde week moet worden nagegaan, weike prijs in werkelijk heid aan de pluimveehouders is uitbetaald. Deze zal natuurlijk meestal wel iets ver schillen van den prijs, dien men veronder stelde te kunnen maken. Bij volgende vast stellingen van hetgeeu zal worden bijgepast, kan daarmede rekening gehouden worden. Op deze wijze kan worden verkregen, dat indien de gemiddelde prijs, welken de pluim veehouders over 1933 krijgen, ten minste f 2.80 bedraagt, de steunmaatregelen buiten werking blijven. Indiër, de prijs hier beneden blijft, zou de regeling .n werking treden en den prijs aanvullen, vooropgesteld, dat het bedrag, waar eventueel voor bijslag over kan worden beschikt, voldoende is Hoeveel eventueel noodig zal zijn, hangt geheel af van de maatregelen in het buiten land. Ten einde een regeling te treffen, welke eer, behoorlijke kans van slagen biedt, zal de garantie moeten gelden tot een bedrag van 5.00C.000, waaruit, voor zooveel het noodig moent blijken, kan worden geput. Indien het buitenland den invoer zou verbieden, zou ook dezen maatregel slechts korten tijd hel pen en zal de situatie opnieuw onder oogen moeten worden gezien Een bijzondere rege ling zal getroffen Worden met de koelhuis- en kalkeieren. Een exporteur kan de eieren in het binnenland in het koelhuis plaatsen of in het buitenland, lil dit laatste geval zou hij bij den export eventueel diiect bijslag ontvangen. Ten einde de Nederlandsche koelhuizen niet in ongunstiger positie te brengen, zal kunnen worden vastgesteld, dat voor export be stemde eieren, welke in Nederland worden opgeslagen, een bijslag zal worden gegeven, die earst zal worden uitbetaald bij den ex port en die gelijk is aan dien, welke gold in de week van opslag. Voor kalkeieren is de kwestie wat inge wikkelder, daar het veil moeilijker is direct ie controleeren of eieren inderdaad zijn inge kalkt in een bepaalde week. Het inkalken geschiedt meest in de maan den Maart—Mei. In Maart zal, op grond van den dan eventueel geldenden bijslag, kunnen worden vastgesteld of, en zoo ja, welk be drag zal worden bijgepast bij uitvoer voor kalkeieren. onverschillig wanneer zij zijn opgeslagen. Voor eendeneieren zal eenzelfde regeling worden getroffen als voor kippeneieren, doch met andere cijfers. De minister van economische zaken en arbeid meent zich echter, gezien de oogen blikkelijke vooruitzichten, ontstaan door in het buitenland genomen maatregelen, uit drukkelijk de bevoegdheid te moeten voorbe houden, het genoemde bedrag van f 2.80 naar bevind van zaken te verlagen indien hem de wenschelijkheid daarvan mocht blijken. VERVAARDIGING VAN LEGERHEMDEN. In antwoord op vragen van mej. A de Jong, lid van de Tweede Kamer, geeft de minister van Defensie toe. dat inderdaad le- gerhemden vervaardigd ziin in het klooster „De Goede Herder" bij Almelo. Aangezien de leverantie aan de firma Bend'en te Almelo werd gegund mede op grond van mededeelingen, dat de garens zónden worden gesnonnen in Nederland'che spinnerijen en de hemden in de fabrieken van de aanneemster geheel door Neder- iandsch personeel zouden worden gefabri ceerd zün maatrege'en genomen, dat de ver- rWe vervaardiging der hemden in de fabrie ken van de aanneemster zal geschieden. zake van de jongste tariefsverhoogingen in Duitschland, in het bijzonder voor eieren en kaas. In korten tijd zijn te Rotterdam 3 brood wagens welke even onbeheerd stonden, ge plunderd en wel een aan de Nieuwe Haven, een aan de Oosterkade en een bij de Mossel- trap. KOOL EN TARWE. De Gewestelijke Tarwe-Organisaties voor Noord- en Zuidholland deelen ons mede, dat het recht om meer tarwe te verbouwen,in geval men in 1933 minder kool zal verbou wen dan in 1932, nader als volgt is gere geld: Men mag als tarweteler niet meer kool ver bouwen dan in 1932. Dit geldt voor iedere koolsoort, zoowel eerste als tweede gewas. Men kan het recht verkrijgen (aan te vra gen bij het districtsbestuur) meer tarwe dan 1/3 van het bouwland te zaaien, indien men r» minder kool verbouwd dan in 1932. Dit recht kan alleen gegeven en geaccepteerd worden voor vervanging van witte, gele, roode en bloemkool. Voor bloemkool geldt dit ook als het in 1932 als tweede gewas is verbouwd. Het recht om met de tarweteelt boven het 1/3 uit te gaan, kan overigens niet gegeven worden als men de teelt beperkt van kool, welke als tweede gewas is verbouwd Dit zelfde geldt voor spruitkoo! al heeft men deze als hoofdgewas geteeld. Beperking der teelt van spruitkool kan dus nimmer beloond worden met tarwebouw. Tarwetelers die meer kool hoofdgewas of tweede gewas (dus ook spruitkool en boerenkool) verbouwen dan in 1932 kunnen van den tarwesteun worden uitgesloten. Voor tarwetelers, die meer tarke dan 1/3 van het bouwland betelen en niet voldoen aan den eisch van een minstens ge lijke beperking der koolteelt geldt hetzelfde. Een en ander ongeacht of de teelt als con- tractbouw of anderszins geschiedt. KOOL EN BIETEN. De Gewestelijke Tarwe-Organisaties voor Noord- en Zuidholland maken bekend, dat men zich voor het vervangen van kool door bieten dient te wenden tot den heer Valstar, regeeringscommissaris tuinbouwsteunwet, Javastraat 80, Den Haag en niet tot het adres der genoemde organisaties. De regeeringscommissaris heeft medege deeld de beschikbare bieten in de eerste plaats te zullen bestemmen voor de vervan ging van sluitkool in de koolstreek van Noordholland. Als de aanvragen uit deze streek onvoldoende zullen blijken, zal over wogen worden om ook elders in Noordho!- land en Zuidholland de nog beschikbare bie ten toe te zeggen voor gevallen, dat de sluitkool wordt vervangen. Eerst daarna komt vervanging van bloem kool aan de beurt. 1 lij, die een verzoek als bo venbedoeld inzendt, dient duidelijk te ver melden hoeveel oppervlakte knol en welke soorten hij in 1932 heeft verbouwd en hij in i 933 hoopt te verbouwen. Uit voorgaande zal het duidelijk zijn, dat de tarwetelers, die hun verzoek reeds hebbén gericht tot Districtsbestuur of directie hun ner Tarwe-Organisaties, in 't algemeen pas in de laatste plaats Voor extra bieten in aan merking kunnen komen en de beslissing daarover nog wel eenigen tijd op zich zal laten wachten, EN Een crediet van 5.000.000, uit te betalen als de eierprijs daalt beneden f 2.80. Bij de Staten-Oeneraa! is ingediend een wetsontwerp, houdende een garantieregeling 1933 ten behoeve van de kippen en eenden houder ij Aan de M. v. T. is het volgende ontleend: Om op alle mogelijkheden voorbereid te lijn en eventueel een geheele ineenstorting tegen te gaan. is steun van regeeringswege gewenscht, die alleen doch dan ook on middellijk in werking treedt zoodra de feiten aantoonen dat Je gemiddelde prijs over 1933 nog beneden den zeer lagen prijs van f 2.80 netto, voor eieren van gemiddeld ge wicht aan de producenten zal dalen (aan genomen dat de voed-ecprijzen niet belangrijk lager of hooger worden) De uitvoering van de steunende maat regelen zuller zoodanig zijn dat de voor deden geheel en al aan de pluimveehouders ten goede komen Op eiken Zaterdagavond zal een door den ministei aangewezen ge machtigde den prijs vaststellen welke waar schijnlijk in de daarop volgende wepk aan de pluimveehouders gemiddeld netto zou kunnen worden uitbetaald indien geen steun maatregel bestond. Op grond van deze conclusies maakt de regeeringsvertegenwoordiger nog dienzelfden avond of. en zoo ja, welk bedrag per 100 stuks zal worden bijgepast bij de eieren die in de volgende week zullen worden geëxpor teerd De eierhandel weet dan bij zijn in- jtoopen op Maandagmorgen of voor de loopende week een bedrag wordt bijge past, ja dan neen, en bij de dooi hem te be steden prijzen wordt daarmede rekening g' houden De concurrentie tusschen den handel onderling en met de coöperaties is zóó scherp, dat de eieren ook door den h?"de!aar zondei winst uit dezen maatregel zullen worden omgezet. DOOR OPENSTAAND LUIK GEVALLEN. Gistermorgen is de 60-iarige van Wiere, werkzaam op de N V. Machinefabriek Hol- 'and te Bergen op Zoom. van de eerste étage door eei openstaand luik naar om'aag ge- vat'en. De onf'tikkige kwam daarbij met het ho^d on ri°n vloer terecht. Met zware verwondingen werd hii ongenomen en eenï- ge oogenb'ikken 'ater is de man aan de ge volgen overleden. DOOR EFN TRAM OVERREDEN EN QFDOOD. Gistermiddag is mej. S. te Vorden door rVn stoomtram uit Vorden nabii de buiten plaats Hoekendaal overreden. Zij was on middellijk dood. BRANDEN. Een koe en elf varkens omgekomen. Te Braamt, gemeente Bergh. is gistermid dag de woning van den landbouwer Zuilen door brand vernield. Een koe en elf varkens kwamen in de vlammen om. KORTE BERICHTEN. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging en verhooging van hoofdstuk 10 der Rijksbegrooting voor 1933. (Garantierege ling 1933 ten behoeve van verbouwers van fruit en warmoezeriigewassen.) Woensdagmiddag is in het Oosteinde te Aalsmeer de bloemist H. B. bewusteloos in een kas aangetroffen. Bij onderzoek bleek zich in de kas, welke onvoldoende geventi leerd was. gas te hebben ontwikkeld. De heer H. B. werd naar een ziekenhuis te Amster dam overgebracht. Ziin toestand is ernstig De Tilburgsche Kamer van Koophandel heeft zich tot den minister van Economische Zaken en Arbeid gewend met een adres ter een AARDAPPEL-INVENTARISATIE. Maandag 27 Maart. De verbouwer vult zelf formulierin. Hiermele maken wij bekend, dat Zijn Ex cellentie de minister van Economische Zaken en Arbeid voornemens is aan de volksverte genwoordiging voor te stellen 25 cent per ICO K.G. uit te keeren over de niet-verkochte voorraden consumptie aardappelen, teneinde op deze wijze een kleine tegemoetkoming te verstrekken in de groote verliezen op den ver bouw van aardappelen geleden. Besloten is als datum der inventarisatie dezer onverkochte voorraden te nemen Maandag 30 Maart 1933 Op dezen datum zal iedere aardappelver- bouwer, die volgens onderstaande be palingen meent aanspraak te kunnen maken op bovengenoemde tegemoetkoming, zijn voorraad zelf zorgvuldig moeten opmeten en het resultaat op een daarvoor bestemd for muiier invullen. Dit formulier wordt beschikbaar gesteld door de tarweorganisatie. Deze organisatie belegt ihervoor zitdagen, waarop de invulling dien te geschieden. De teler r.eme dus zijn gegevens van huis af mee. Deze zitdagen worden zooveel mogelijk gehouden op Maandag 27 Maart. Men informeere hiernaar bij de vertrouwensmannen der Tarwe-Organisatie en bij de districts-secre tarissen. De zitdagen zullen zoo mogelijk tijdig in de plaatselijke pers worden bekend gemaakt. Op genoemde zitdagen zullen vertrouwens mannen behulpzaam zijn voor het geven van voorlichting ter juiste :nvulling van het inven tarisatie-formulier Kan men onverhoopt den zitdag niet bezoeken, zoo dient men zorg te dragen op andere wijze (bij vertrouwens mannen en distric'.sseeretarissen der Geweste lijke Tarwe Organisatie) een formulier mach tig te worden en op Maandag 27 Maart vol ledig in te vullen, te teekenen en in te leve ren bij den districtssecretaris. Controle. De gegevens, door den aardappelteler (of koopman, die aardappelen op contract ver bouwd heeft en nog onverkochte voorraden daarvan bezit) op het formulier vermeld, zu len vóór 1 April worden gecontroleerd. De eigenaar is tot volle medewerking verplicht (kui; openen enz.) Bij gebleken bedrog volgt uitsluiting van den steunmaatregel. Deze controle zal in Noordholland en Zuidholland als regel plaats vinden door de vertrouwens mannen. daarvoor door de districtsbesturen der Tarwe-Organisaties aangewezen Beroep op hun beslissing staat open. Men dient zich hiervoor binnen 48 uur na de contróle tot den districtssecretaris te wenden en tege lijk een bedrag te storten, dat 10 bedraagt van den steun welke men over ziin voorraad zou ontvangen, berekend toren f 0.25 oer 00 K.G. Het minimum beroepsbedrag is 10. Wordt zoodanig bedrag niet tijdig ge stort, zoo vervalt iedet recht op beroep. De vraag rijst op welke wijze de verbou wer zijn voorraad moet opgeven Hiervoor kan het volgende van dienst zijn: 1. Na de re v oor sch r i f te n. Van iedere voorraad per teler wordt bij de berekening van de tegemoetkoming 1000 K.O. afgetrokken. Hieruit volgt, dat voorraden van 1000 K.G. of kleiner niet in aanmerking komen, dus niet behoeven te worden opgegeven. De teler behoeft bij zijn opgaaf niet de 1000 K.G af te trekken; dit geschiedt door de Organi satie. Het gaat om consumptie-aard- appelen. Hieronder wordt verstaan alle leverbare aardappelen boven de maat van 33 m.M., dus geen kriel, poters, misvormde, be schadigde, bevroren, knollen, e.a. tarra. Een maatgrens naar boven wordt niet gesteld. De verbouwer dient van de totaal-voorraad d u 6 het ge- taxeerdegewlchtvanditkriel enz. af te trekken. Pootgoed, ook al is het boven 33 m.M., bestemd voor eigen bedrijf moet óók in mindering worden gebracht alvorens de voorraad op het formulier in te vullen. Van de diverse soorten wordt een aparte opgaaf gevraagd. Pootgoed in kiembak- ken valt er geheel buiten. De voorraad moet in het bezit en eigen dom zijn van telers, waaronder ook wordt verstaan hij voor wiens rekening en risico de aardappelen worden ver bouwd. In dit laatste geval is niet de ver bouwer rechthebbend, maar de persoon, voor wiens rekening hij ze verbouwde. De hoeveelheid moet Opgegeven worden in 100 K.Gmet opgaaf van de plaats waar de voorraad zich bevindt. Veranderingen in den voorraad né 27 Maart (datum der opgaaf) en vóór de controle (vóór 1 April) dienen zooveel mogelijk voorkomen te worden. Heeft verkoop tusschentijds plaats, zoo dient deze ten genoege der contróle bewezen te worden. Vervoederen op eigen bedrijf kan ge woon doorgaan, maar moet aannemelijk gemaakt worden. Bedrog en te hooge opgaaf, kan uit sluiting ten gevolge hebben. Voor juiste adres-invulling en onderteekening blijft de betrokkene verantwoordelijk De opgaaf dient op de zitdagen te ge schieden. Eventueele afwijkingen hier van kunnen alleen worden goedgekeurd bij gebleken noodzakelijkheid en mits de opgaaf in ieder geval vóór 1 April op het formulier is geschied en bij den dis trictssecretaris ingeleverd. 8 Het formulier vraagt ook invulling van: 1. de totale oppervlakte in 1932 doOr betrokkene met aardapne'en bebouwd. 2. de totale opbrengst hiervan. 3. of zij op zand, klein óf veengrond zijn verbouwd. Niet voor steun komen in aanmerking en dienen niet te worden opgegeven voor raden waarop eventueel op andere wijze overheidssteun wordt verleend Wij raden de aardappeltelers aan voren staande goed na te lezen, en als zij in het bezit van eigen verbouwde voorra den ziin (geen eigen oootgoed en netto berekend boven 1000 K.G.) er voor zórg te dragen een der zitdagen te bezoeken. dreg wist men verbinding met de vliegmachi ne te krijgen. Aangezien de oever van Pier zeer steil is en Peir 7 zacht glooiend is werd besloten liet toestel onder water naar Pier 7 te versieepen. Dit gelukte met eenige moeite en tegen de glooing kwam de machine weer zoover boven water, dat men het stoffe- lijk overschot van den heer Cremers kon be reiken. Hij zat nog met riemen aan de zit- plaats bevestigd Deze riemen werden losge sneden. waarna het Politie II het lijk naar den wal vervoerde. Vandaar is het naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebrr.cht Daar was inmiddels de heer Muntinga ter verpleging opgenomen. Hij had bij den val den rechteram gebroken en een hoofdwond opgeloopen. Het Pandertoestel is geheel ver nield. In den loop van den middag hebben dr. ir. J van der Maas van den Rijks Studiedienst voor de luchtvaart en de heer van der Hey- den, inspecteur van de luchtvaart een onder zoek naar de oorzaak van het ongeluk inge- steld. 4. 5. 6. 7. EEN HANDIG BOEKJE VOOR HET VERKEERSONDERWIJS. Bij de uitgeverij Dijkstra te Zeist is een boekje verschenen van J. Nauta, hoofd eencr school te Amsterdam. Het behandelt het ver- teersonderwijs op de Lagere school, en geeft de voornaamste regels voor het verkeer, in eenvoudige vragen en opgaven Het boekje, dat aanbevelingen bevat van de Onderwijs- Verkeers-Commissie te Amsterdam en van den leider van het Bureau Veilig Verkeer aldaar heeft een aantal eenvoudige zeer bevattelijke plaatjes met vragen en antwoorden en bo vendien de voornaamste verkeersteekens. RECHTSZAKEN. Wij ontvingen een boekje getiteld: „Er is een misdaad begaan", dat „onthullingen" publi ceert terzake de Wormerveersche brandstich tingsaffaire. Het bevat een Open brief naar aanleiding van de vragen, gesteld in de Tweede Kamer door mrs. mej. C. Fr. Katz en den heer J. E. W. Duijs gericht tot den mi nister van Justitie. Deze Open Brief is toe- gezonden aan de Kamerleden, de Amster- Jamsche raadsleden, diverse rechterlijke col eges en organisaties, Gedeputeerde Staten °r> de Pers. De „Open Brief'' is geschreven doof den ïeer Joh, de Boer Dzn. te Wormerveer. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Oehoe" (uitreis) is gister te Rome geland. De Havik (thuisreis) is te Medan geland De Ijsvogel (uitreis) is te Alorstar geland De Pelikaan (thuisreis) kwam gister van Bagdad te Cairo. PANDERVL1EOTU1G IN DE WAALHAVEN GEVALLEN. Een der inzittenden verdronken Gistermiddag is een Pandertoeste! van de Nationale Luchtvaartschcol in de Waalhaven gevallen. In het toestel zaten de heeren Cremers en Muntinga, beiden uit Den Haag alsmede een Delftsch student. Kort nadat het toeste' het vliegveld Waal haven had veriaten. is het ter hoogte van pier 8 in het westelijk gedeelte van de haven gevallen. De heer Cremers is verdronken, de heer Muntinga had vrij zware wonden aan het hoofd bekomen en heeft een arm broken Per auto van den G. D. is B. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ever gebracht. Het toestel was genummerd P.H.A.D.W. De heer H M. Srhmidt Crans is in allerijl naar de plaats van het ongeluk gegaan. Het toestel bleek te ziin gezonken. De komst van Hertha Thiele die gister middag op Waalhaven een vliegtocht je zou maken, is in verband met deze gebeurtenis afgelast. De beide Delftsche studenten G. F. Cre mers en J. H. Muntinga, beiden wonende te 's-Gravenhage, leden van de Delftsche Stu denten Aeroclub en beiden gebrevetteerd, waren omstreeks kwart voor twee van het vliegveld Waalhaven opgestegen tot het ma ken van een vlucht boven Rotterdam met het lestoestel P.H.A.D.W., een Pander-machine van de Nationale Luchtvaartschool. Boven het Westelijke gedeelte van de Waal haven, maakte de bestuurder, de heer Cre mers, die overigens bekend stond als een uit stekend sportvlieger, bij het maken van een bocht een fout. Het gevolg was, dat de ma chine afgleed en doordat men op slechts ge ringe hoogte vloog, gelukte het den piloot niet zijn toestel weer in zijn macht te krij gen. Het toestel stortte nabij Pier no. 8 in net water. Van den kant schoot dadelijk hulp toe en het gelukte den heer Muntinga, die vóór in de machine zat, uit zijn hachelijke positie te bevrijden. Inmiddels braken even wel de vleugels, waarop het toestel nog eeni germate was blijven drijven, af, en ae ma chine verdween met den bestuurder in de diepte. De Politieboot Politie II, was zeer spoedig ter plaatse en door middel van een PROF. DR A EEKHOF. f In het diaconessenhuis te Leiden is gister ochtend overleden prof. dr. A Ëekhof. noog- leeraar in de geschiedenis van het christen dom en van de leerstellingen van den chr. godsdienst en de geschiedenis van het geref. protestantisme aan de rijksuniversiteit aldaar. Albert Eekhof was in 1884 ie Steenwiik geboren. Hii ging op het gymnasium te Gouda en studeerde aan de Leidsche universiteit, waar hij in 1909 werd cum laude bevorder tot doctor in de godgeleerdheid. AMBTSAANVAARDINO PROF. S| DR A. SIZOO. Dr. A. Sizoo, benoemd tot hoogleeraar aan de Vrije Universiteit in de faculteit der letteren en wijsbegeerte, om onderwijs te ge ven in de Grieksche en Latijnsche taal en let terkunde van den keizertijd, aanvaardde gis termiddag zijn ambt met het uitspreken cener rede over „Augustinus' werk over de christelijke wetenschap". MEISJESVEREENIÖING BID EN WERK. Dinsdagavond hield te Uitgeest de meis- Bsvereeniging Bid en Werk in het gebouw e Zaadkorrel haar jaarvergadering. Deze vergadering, zijnde haar 4e jaarvergadering, werd op feestelijke wijze gevierd. Op de lange tafels waren bloemen met smaak gearran geerd enz., terwijl vele personen, 2oowel van de plaats als daarbuiten ter vergadering waren gekomen, zoodat de zaal geheel met personen was gevuld. Na opening door den heer Klijn op de gebruikelijke wijze deed de secretaresse verslag van het afgeloopen jaar en vervolgens de penningmee9tere9se, waar uit bleek dat de vereeniging er financieel gunstig voorstaat. Vervolgens werd het woord gevoerd door een afgevaardigde van de zangvereeniging Looft den Heer, van de Kerkeraad van Krommenie, van de meisjes- vereeniging te Krommenie alsmede van die te Castrieum, en werd ter afwisseling door de aanwezigen gezamenlijk eenige liederen gezongen. Van de meisjesvereeniging hadóen vele leden zang en voordrachten ingeéfu* deerd die op zeer keurige wijze werden £e' zongen resp. voorgedragen, terwijl eenige schetsen op zeer verdienstelijke wijze werden voorgedragen. Gedurende de pauze werd thee geschonken en koek gepresenteerd, zoo dat het geheel een zeer gezellig verloop had. Het slotwoord werd gesproken door den heer Homburg van Zaandam en deze was zeker de tolk van de aanwezigen toen hij d® vereeniging dank bracht voor dezen gezei'i- gen avond. PREDIKBEURTEN. Zondag 26 Maart. Oroote Kerk, 10 uur, ds. Hak (bevesti ging lidmaten). Kapelkerk, 10.30 uur, ds. Bloemhof» (tekst Marcus 14 13 „Waardeering wj tijds"). 6 uur ds. Warners (nabetrachting)- Woensdagavond 7 uur, ds. Hak, voofterel- Rem. Geref. Gemeente, 7 uur, ds. H. A- ten Bruggencate uit Den Haag. Ev. Luth. Kerk, 10.30 uur, ds. Makkink. Doopsgezi/tde Kerk, 10 30 uur, ds Kuip®* Geref. Kerk, 10 uur (extra collecte voo de armen) en 5'.30 uur ds. von Meyenfew fierst. Apost. Gem., Toussaintstraat, uur en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uu dienst. w, Consistoriekamer Groote Kerk, "oe dagavond 7 uur ds. J. v. d. Berg, Amersfoort. ,A1cu Vrij Ev. Kring. Lindenlaan 117, lO-lb Liidennprediking, 8 uur, Bidsiond.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10