Agmda 'fxxHunciaai 'Hieuw* Jieck School £aatste Aecicfiten löeec&ecicfit Stad, en Omgeving, BEVERWIJK. UITGEEST. WINKEL VAN ONZE NOORDHOLLANDSCHE PROEFVELDEN. OOST-GRAFTDIJK. CASTRICUM. HENSBROEK. HET DUITSCHE RITKSKABINET BIJEEN. Doodstraf door ophanging voof politieke misdriiven? DE STRIJD TEGEN DE DUITSCHE JODEN. Actie in Engeland DE ARRESTATIE VAN Dr. GEREKE. Geen politieke bedoeling. Bioscopen. Bioscoop Harmonie Zondag, Maandag en Dinsdag eiken avond half 8, hoofdnummer De reis naar het geluk (hum.), hoofdrollen Janet Gaynor en Charles Farrel. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur n.m af doorloopende voorstellingen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De man die den moord beging (rom.), hoofdrol Conradt VeicÜ. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. atf doorloopende voorstellingen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Tingeltan gel (circus en variété), hoofdrollen Ernst Ve rebes, Fritz Kampers, Elisaieth Linajeff en de ruigharige terrier. Toegang voor eiken Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Het teeken des kruises (hist.), hoofdrollen Fredric March, Elissa Landi, Claudette Colbert en Charles Laughton. Toegang boven 18 jaar. Genrolongeerd. Zondag van 2 uur am. af doorloopende voorstellingen. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zcmdags gesloten. Vrijdag 24 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden illusionist 'dr. Caligari. Zaterdag 25 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden illusionist dr. Caligari; 's middags half 3, kinder- en familievoorstelling. •In De Rustende Jager te Bergen, mi- carême-bal. Zondag 26 Maart. 2 uur, De Unie, spreekbeurt D. Makkinga voor de communistische partij. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden illusionist dr. Caligari. 8 uur, De Rustende Jager te Heiloo, op voering van „Beschuit met muisjes" door „Falkland". Muziekuitvoering „Chr. de Wet te Groot- Schermer. 8 uur, bij Jb. Groot uitvoering Zanglust, met medewerking Zang en Vriendschap uit Alkmaar; piano, voordrachten. De leden van Mij. v. Ziekenfonds kwa men Woensdagavond op de bovenzaal van 't hotel Oud-Meresteijn in jaarvergadering bijeen. Tot de mededeelingen behoorde gevoerde, doch nog niet beëindigde gesprekken met de hier gevestigde tandartsen om te geraken tot de levering van goedkoopere gebitten voor de leden. Het jaarverslag maakte o.m. melding van de langdurige ziekte en diens tengevolge daarvan genoodzaakte aftreden van dr. Lijn- kamp. Gememoreerd werd nog de aangename verhouding welke steeds tusschen de leden en bet bestuur met genoemde geneesheer be staan heeft. Daarna maakte het verslag nog melding dat het fonds ruim 8000 leden telt en de langdurige werkloosheid zeer zeker haar stempel gezet heeft op de contributie-inning Het vertrek naar elders van enkele leden zonder hunnen contributieschuld aangezui verd te hebben heeft het fonds een schade van ruim 600 berokkend. Ten slotte zij nog gemeld dat er in 't afgeloopen bedrijfs- jaar ruim 37000 recepten zijn afgegeven en dat er circa 200 geboorten te boeken vielen Het ontvangst en uitgaafcijfer sloot met een eindbedrag groot 75.570, met een winstsaldo van ruim 2000. Aan contribu tiën is geboekt een bedrag bij benadering groot 83.000. Besloten werd nog om aan Jhr. Stric van Lindschoten bij zijn aftreden als burgemees ter van Beverwijk per 1 Juni als zoodanig een huldeblijk te doen aanbieden, plannen dienaangaande zullen in eene samenkomst van allen welke iets voor dit plan voelen na der ontvouwd worden. Ten slotte zij nog gemeld dat de oude wel standsgrens voor leden van het fonds ge handhaafd zullen büiven, d.i. 15.000 voor ragehuwden en 2500 voor gezinshoofden Zaal voor vergaderingen en uitvoe ringen. Op initiatief van de P. A. M. V. afdee- Hng Uitgeest werd Woensdag een ge combineerde besturenvergadering ge houden, bezocht door afgevaardigden van 19 plaatselijke vereenigingen. Aan leiding hiertoe was het feit dat de eige naar van het hotel de Ooievaar het vori ge jaar de tooneelvereen. „De Daad" en voor kort de I. A. M. V. heeft geweigerd de zaal af te staan voor vergaderingen en uitvoeringen. In zijn geheel was de vergadering van meening dat hier krachtig tegen moest worden opgetreden, daar de vereenigin gen zich niet kunnen overleveren aan den willekeur van een zaalhouder. Een commissie van zeven personen werd benoemd om de actie verder uit te werken. Tot notabel der Ned. Herv. Gemeen te te Uitgeest is benoemd de heer J. M Muller. Tot leden van het bestuur der afdee ling Winkel van den Bond van Staats pensioen zijn benoemd de heeren P Zwagerman, A. de Ridder en C. Hartog. De rekening over 1932 wees een batig saldo aan van 70.60, terwijl op den tocht met de ouden van dagen was overgebleven 49.64. Getracht zal wor den ook dit jaar weder een uitstapje te organiseeren. v. Als lid voor het hoofdbestuur werd candidaat gesteld de heer H. Bruin te Alkmaar. De beschrijvingsbrief gaf geen aanlei ding tot het doen van voorstellen of het geven van opdrachten, en tot afgevaar digde werd benoemd de beer A. de Rid der. Aan het slot der vergadering werd de voorzitter, de heer J. Romar, gefelici teerd met het feit dat hij op 18 Februari 1933 gedurende 25 jaren onafgebroken deel van het bestuur heeft uitgemaakt en verschillende functie's daarin heeft bekleed en de latere jaren die van voor zitter, en dank gebracht voor wat hij in die jaren is geweest voor de afdeeling van den Bond van Staatspensioen. De voorzitter dankte daarvoor en deelde mede, dat hij gemeend heeft nu zijn voorzitterschap te moeten neerleg gen en dit werk aan jongere krachten te moeten overlaten. Daar dit besluit vast staat, heeft de vergadering dit te eerbiedigen, doch wenschte hem zonder een woord van dank niet te laten vertrekken. De heer S. Vlaar schrijft ons: Dat de proefvelden, vooral in dezen zoo moeilijken tijd voor den land- en tuinbouw van groot nut zijn is een ieder duidelijk. Vooral nu wij er op uit moeten zijn het wei nige geld, dat nog voor bemesting beschik baar is, zoo doelmatig mogelijk te besteden. Er moet worden bezuinigd ook op de be mesting, toch bedenke men, dat velen in de verkeerde richting gaan. Op vele bedrijven wordt roofbouw gepleegd; het mag moeilijk zijn om anders te handelen, maar de gevol gen kunnen niet uitblijven. Uit de cijfers die voor ons liggen, blijkt iet verbruik van fosforzuur en kali, vooral op deze laatste meststof werd in deze omge ving vorig jaar sterk bezuinigd, terwijl de stikstofgiften in verhouding sterk toenamen Wij zagen dat in 1932 werd gebruikt 250.000 ton ammoniak en daarnaast nog een 100.000 ton andere stikstof meststoffen. Vfen zij hiermede echter zeer voorzichtig. De grond bevat nog wel eenige reserve, zoo wordt hier gedacht. Dit is ook zeer zeker het geval, maar door over ons gewas alleen stikstof te strooien putten wij den grond nog spoediger uit en raken nog dieper in den put. Wij waren dit jaar in de ongezochte ge legenheid een zeer belangrijke proef op dit gebied na te gaan. In het jaar 1931 lag bij den heer C. Heilig te Hensbroek, een proef veld met Kalibemesting verdeeld in 3 per- ceelen. Opbrengst per H.A. 1932. Waarvan oerc. 1 groot 4 are bemest met 1600 P K .23800 K.G.; waarvan perc. 2 groot 2 Are zonder kali 13550 K G waar van perc. 3 groot 4 Are bemest met 800 P.K. 21.825 KG.; ook was 1000 Suoer en 500 kalksalpeter toegediend. (Al deze be mesting is in 1931 toegediend, in 1932 onbe- mest). Door de bekende ramp der aardappelziekte bracht in 1931 dit veld vrijwel niets op. Het gewas had dus de kalivoorraad lang niet op gebruikt. Door omstandigheden werd het veld opgeheven en de eigenaar paste géén bemesting toe in 1932. Toch heb ik hier de cijfers der opbrengst laten bepalen. Wij zien uit bovenstaande cijfers een groot verschil tusschen de wel en niet met kali bemeste per ceelen, daar was nog kali-voorraad Voor ve len was dit veld aanleiding tot de redenee ring, dat het een jaar zonder kali-bemesting heel goed zou gaan. Men vergat echter de omstandigheid dat het gewas in '31 mislukt was en geen kali opnam in den tijd dat het meest wordt gebruikt nl. bij de landvorming Waar dit jaar de tijd weer is aangebro ken voor de bemesting, meen en wij goed te doen op een en ander de aandacht te vesti gen. Door de tijdsomstandigheden is de kali voorraad nog niet aangevuld Men over- denke eens of ook wij geen roofbouw plegen En als wij onzen grond geheel uitputten is 't moeilük ook bij zeer hooge giften de zaak weer in orde te brengen. Dit hebben wij dit jaar ondervonden op een ander veld, wat wij in een volgend artikel zullen behandelen Om Üans niet te uitvoerig te worden. Dinsdagavond werd in de zaal van het café P. Jongens een uitvoering gege ven van de leerlingen der O. L. school, onder leiding van den heer J. L. Lan- jouw, hoofd dier school en mej. J. Hoek- meijer, onderwijzeres. Er werden zeer aardige stukjes gegeven en mooie ge dichten voorgedragen. Na afloop bracht de heer A. Caton dank aan den heer Lanjouw voor hetgeen met zijn leerlin gen is bereikt en gaf namens de volle zaal te kennen dat 't onderwijzend per soneel der O. L. school te Oost-Graftdijk op een succesvollen avond kan terug zien. Obdam was ingekomen, dat hij bedankte als bestuurslid der bank. Medegedeeld werd door den voorzitter, dat het met het verstrekken van voorschotten niet zoo gemakkelijk meer gaat daar alles eerst in Utrecht moet worden onderzocht. Vooral wat betreft voorschotten op langen termijn. Men diene daar bij de aanvraag rekening mede te houden, daar dit nogal wat tijd kost. Op iederen 2den EÏonderdag der maand worden door het bestuur de aanvragen be sproken. Nog werd aan de vergadering bekend ge maakt, dat de rente het volgend jaar weer in de boekjes wordt bijgeschreven en niet meer op een kwitantie. Een schrijven aan het be stuur was ingekomen uit Utrecht met de mededeeling, dat als iemand geld haalt voor een spaarder hij daar beslist een machtiging voor moest hebben. De secretaris ving zijn jaarverslag aan met te wijzen op het overlijden van den heer Gunder wat een verlies was voor de bank. De financieele toestand der bank was goed te noemen, gezien de reserve groot 503.78 Op 31 Dec. telde de bank 142 leden. Het be stuur heeft 13 maal vergaderd en 5 maal met den raad van toezicht. Met de wensch dat 1933 beter moge zijn sluit het jaarver slag. Rekening en verantwoording. Alle leden hebben de rekening thuis gekregen. Door den kassier worden nog' enkele inlichtingen hieromtrent verstrekt. Deze wekt de leden op om te sparen bij de bank waar wordt ge leend. De kassier ontving een woord van dank. Het voorstel van het bestuur om de winst weer bij de reserve te storten werd goedgevonden. Bestuursverkiezing. Aftr. T. de Boer, her kiesbaar, en twee vacatures. De heer de Boer werd met 54 stemmen herkozen. Opnieuw werden benoemd na stemming van ongeveer een uur. de heeren Joh. Koning en W. Zwagerman. Allen namen hun benoeming aan. Verkiezing lid van den raad van toezicht. Aftredend Jb. Visser. Deze werd met bijna algemeene stemmen herkozen. De rentestandaard werd bepaald: voor schotten 5 pCt., spaargelden voor een jaar vast 4 pCt., losse spaargelden 3.75 pCt. De heer A. Blauw vond de 1 /8 pCt. voor de loo- pende rekening onbillijk. Dit werd door den voorzitter bestreden, daar loopende rekenin gen meer werk geven en ook iedere keer een regel voor noodig is. Tot afgevaardigden naar de kring en cen trale vergadering werden als van ouds be noemd de kassier en de beide voorzitters. Dan kwam ter sprake het aanschaffen van spaarbusjes. Daar voor het sparen door de vergadering nog al wat wordt gevoeld, werd besloten busjes af te geven. Deze zullen dan 4 x per jaar worden geledigd en de inhoud bijgeschreven. Voor 15 April worden opgave verwacht bij den kassier. De busjes worden gratis verstrekt. De rondvraag bracht niets bijzonders waarna de voorzitter met een woord van dank aan leden en pers de verga dering sloot. Daarna werd overgegaan tot de verloting. Getrouwd: Chr. Broekhuijzen, en D. Kuijs. Geboren: Nicolaas Joseph, zoon van Hendericus Beentjes en Catharina Johanna Boomars. Anna Jacoba, dochter van Jacobus Veldt en Antonia Kroone. Egberta, dochter van Cornelis Lute en Agnes Slijkerman. Wilhelmus Bernardus zoon van Johannes Castri- cum en Geertruida Cornelia Blom. Geboren: Bancratius Petrus Joseph, z. van C. Beentjes en C. Gooijer. Petrus Johannes Theresia, z. van W. Kramer en M M. H. Wesselingh. Catharina Maria Thereeia, d. van G. C. van der Meer en A. Beerepoot. Jacob, z. van J. Zentveld en J. Schermer. Overleden: Marijtje Floor, oud 70 jaar ,echtgenoote van Cornelis Spren keling. Willem Maurling, oud 64 jaar, te Amsterdam. Margjen Doeve, oud 69 jaar, echtgenoote van Johannes Rijp stra. Overleden: Jacobus de Winter, 44 jaar. K Jan Kuijs. 83 jaar, weduwnaar van Neeltje Rijs. K Levenloos aangegeven een kind van J. Sprenkeling en M. Reijnders. De Coöp. Boerenleenbank Hensbroek Obdam hield Woensdagavond half acht een algemeene ledenvergadering in café Mantel De voorzitter, de heer D. Wit, heette de aan wezigen welkom. 1932, zei spr., is een jaar geweest dat ons zal heugen, niet alleen wat de financieele zijde betreft, maar er is nog iets anders. Op deze vergadering missen we onzen ouden kassier, den heer Gunder, die ons helaas te vroeg door den dood is ontno men. Een woord van waardeering ontving de overledene. In de hoop dat het bestuur in den nieuwbenoemden kassier, den heer den Das, den rechten man weer heeft gevonden, ver klaarde spr. deze vergadering geopend. Nog memoreerde spr. even dat de rentebeta'ingen aan 't eind van 1932 ondanks den slechten tijd, uitstekend zijn gedaan. Uit Utrecht was bericht ontvangen, dat bij de op 1 Nov. en 2 Jan. gehouden kasop name Alles in de beste orde was bevonden. Bij de benoeming van den kassier was be sloten de zittingen niet meer bij deze aan huis te houden. Daarvoor heeft men aan het gemeentebestuur gevraagd om die te mogen houden op het gemeentehuis. Dit werd toe gestaan. Daarvoor moet ongeveer 100 worden betaald, alles inbegrepen. Een schrijven van den heer N. Blauw te CHR. LAGERE TUlNBuUWSt HOOL TE BROEK OP LANGEND1JK Men verzoekt ons nog te melden, dat leerlingen van elke gezindheid van die schoo' gebruik kunnen maken. Het onderwijs zal worden gegeven in een vierjarigen cursus. Eerste lesjaar 40 weken, 2 dagen per week Tweede lesjaar 40 weken, 1 dag per week. Derde en vierde lesjaar 30 weken, 1 dag per week. Vijf iesuren per dag De vacantiedagen worden zoodanig geregeld dat zooveel moge lijk in drukke seizoentijden geen school wordt gehouden. Leerlingen kunnen zij worden, die zeven klassen der gewone lagere school hebben doorgeloopen en ouder. Schoolgeld bedraagt per leerling per jaar minimum vijf gulden On- en minvermogenden kunnen geheel o: gedeeltelijk van het betalen van schoolgelc worden vrijgesteld. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 24 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 778,1 mM. te Riga. Laagste barometerstand 748,1 mM. te Jan Vlayen. Verwachting, geldig tot den avond van 25 Vlaart: Matige tot zwakke Oostelijke tot Zuidelij ke wind; helder tot licht bewolkt; droog weer; iets zachter overdag. Weeroverzicht De hooge druk begint in den kern iets af te nemen, maar breictt zich Zuid-Westwaarts uit, zoodat de toestand voor onze omgeving nog gunstiger wordt. In Noord-Scandinavië daalde de barometer vrij snel en viel dooi in. Alleen in midden-Scandinavië is nog eenige vorst overgebleven. In Duitschland nam het gebied met vorst af en de bewolking toe. In ons land België, Frankrijk en Zuid-Oost- Engeland houdt het fraaie zonnige weer aan met minder wind dan gisteren. Behalve uit Ierland en Noord-Scandinavië wordt geen neerslag gemeld. In het Kanaal waait de wind nog krachtig uit Oost. Aan de Noor- sche kust uit Zuid-West. Waarschijnlijk duurt het fraaie weer tot Zondag voort bij iets hoogere temperatuur, al is eenige toene ming van de bewolking te verwachten. Ongecorrigeerd COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREEN KOMST IN DE SIGARENINDUSTRIE OPGEZEGD. De vier werkliedenorganisaties in de siga- renindustrie ontvingen gisteren van het Ver bond van de vereenigingen van sigarenfabri kanten in Nederland en van de Nederland- sche r. k. vereeniging van sigarenfabrikan ten bericht, dat zij de per 31 Mei a.s. eindi- fende collectieve arbeidsoverkomst tegen ien datum opzegt. Tevens werd haar gemeld dat binnenkort een uitnoodiging voor een bespreking over den inhoud van de nieuw af te sluiten collec tieve arbeidsovereenkomst zal worden afge zonden. INBRAAK BIT GEMEENTE ONTVANGER. In den afgeloopen nacht is bij den ge meente-ontvanger te Heeswijk (N -B.), den leer J. J. van Aspert, ingebroken. De brand- cast is aan de achterzijde opengesneden. Een bedrag, groot ongeveer 500 toebehoorende aan de gemeente Heeswijk werd gestolen. Voorts wordt nog eenig geld, een gouden horloge en nog andere goederen toebehoo rende aan den heer van Aspert vermist. De politie onderzoekt de zaak. VAN EEN IN AANBOUW ZIJND HUIS GEVALLEN. De 30-jarige J. D. K., timmerman te Leeu warden, is, vermoedelijk door een misstap, van een in aanbouw zijnd perceel van een hoogte van ongeveer 10 M. gevallen. Met zware inwendige kneuzingen en een schedel fractuur werd de ongelukkige opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. WEER EEN FILMSTER IN DE HOOFDSTAD. Heden om 11.15 arriveerde aan het Cen traal station uit Rotterdam de beker.de Duit- sche filmactrice Hertha Thiele. Verschillen de vooraanstaande personen uit de Am- sterdamsche theaterwereld, waren op het per ron ter begroeting aanwezig, waaronder de directie van het Royal-concern, die bloemen aanbood. Buiten wachtte een enthousiasme menigte de actrice op. Per auto begaf zij zich naar het Carlton-hotel. BRAND IN EEN CAFE. Hedennacht is brand uitgebroken in het in de Groenesteeg te Zutphen gelegen café „Het Citroentje". De brand ontstond, door dat de bewoners een brandende petroleum lamp lieten vallen. Spoedig stond het café in lichter laaie en ook een naast het café gele gen perceel werd bedreigd. Door krachtig optreden van de brandweer, die met drie stralen het vuur bestreed, mocht men er ten slotte in slagen het bedreigde perceel te be houden, doch de waterschade was zeer aan zienlijk. Het café brandde uit. In de vergadering van het rijkskabinet die vanmorgen om 11.30 begon, dankte rijks! minister Hugenberg namens het geheele ka* binet den rijkskanselier voor zijn beide rede" voeringen, die hij gisteren heeft gehouden voor het daarbij behaalde succes en voor werk, dat hij in den rijksdag heeft verricht" Het kabinet hield zich vervolgens bezig me' verschillende politieke kwesties, oa de pL lijke organisatie van de volks vertegen woor digmg van rijk, landen en gemeenten en voorts de strafmaatregelen voor politieke mis drijven. Het kabinet overweegt een wet waardoor politieke misdadigers gestraft kun' nen worden met den dood door ophanging' Ook verschillende economische vraagstukken kwamen aan de orde. DOODELIJK ONGEVAL OP OVERWEG. Overwegwachter voorwaardelijk ver oordeeld. Den Sen October van het vorige jaar wilde een 64 jarige wielrijder den spoorwegover gang aan den Amsteiveeuscheweg oversteken Plotseling werd de man door den trein Am steidam—Aalsmeer gegrepen. Hij kreeg ern stige inwendige kneuzingen en overleed aan de gevolgen hiervan. Het bleek dat de over wegwachter verzuimd had de afsluitboomen neer te laten. Wegens veroorzaken van dood door schuit had de overwegwachler zich voor de recht bank te Amsterdam te verantwoorden. Hij be riep er zich op. dat zijn klok in het wacht huisje achter was en hij daarom niet op tijd naar den trein had kunnen uitkijken Het slachtoffer van dit ongeluk bleek zeer doof te zijn. Het O. M. requireerde een boete van 25 boete, subs. 10 dagen hechtenis en één maanc hechtenis voorwaardelijk. De rechtbank veroordeelde den man tot één week hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. In Engeland neemt de Joodsche pro paganda voor het boycotten van Duit- sche goederen toe. Te Londen zijn de voornaamste Joodsche organisaties met elkaar in verbinding geüWen. Een co mité onder voorzitterschï p van Neville Lasky zal Zondag vergaderen over di maatregelen, die tegen het nationaal socialisme kunnen worden genomen Volgens de Daily Heralcflfrestaat er it het comité geen eensgezindheid, aange zien enkele Joodsche leiders vreezen, dat door Engelsche maatregelen de den in Duitschland nog meer gevaar loopen. Van bevoegde zijde wordt medege deeld, dat de arrestatie van den rijks commissaris dr. Gereke in geen enkel opzicht een politiek karakter draagt evenmin als de arrestatie van Severing en Hermes. Deze arrestaties zijn ge schied op zuiver crimineele gronden aangezien de betrokkenen ervan worden verdacht gelden van openbare lichamen te hebben gebruikt. De conclusie, die men heeft getrokken uit het feit, dat Se vering aan de stemming in den rijksdag heeft deelgenomen, n.1. dat hij weer in vrijheid zou zijn gesteld, schijnt onjuist te zijn. Severing is waarschijnlijk na aan de stemming te hebben deeigeno- ni6n weer gevankelijk weggevoerd. Tot waarnemend wijkcommissaris ter vervanging van dr. Gereke ministeriaal- raad Rat. IN MEMORIAM A. VERSTEEGE. Men schrijft ons: Met ontsteltenis zullen zeker velen het korte bericht, inhoudende het overlijden van den heer A. Versteege, oud-directeur van de Handelsscholen alhier, hebben gelezen Hoewel wijlen de heer Versteege, sinds ruim 13 jaren niet meer tot de inwoners van deze stad behoorde, komt het overlijdens bericht van dezen rijkbegaafden man toch nog te vroeg. Zelf voortgekomen uit den practijk van den handel en toegerust met een uitgebreide kennis van alles wat in het economisch leven kon voorkomen, bezat hij de gave zijn kennis ook aan anderen op een aangename en be- grimeüjke wijze te doceeren. Met diepen weemoed gedenken dan ook zijn oud-leerlingen het heengaan van dezen oprechten mensch, die iets in hun leven heeft beteekend en hun karakter heeft hel pen vormen, toen dit meer dan ooit leiding noodig had. Als eerste directeur van de in 1909 opge richte Handelsschool, heeft hij veel werk ver zet en vele moeilijkheden moeten overwinnen. Toch slaagde hij erin zijn school tot groote bloei te brengen. Reeds binnen enkele jaren was het toenmalige schoolgebouw, gevestigd in het voormalige ijkkantoor in het Victorie park te klein en werd in de verbouwde voor malige ambachtsschool in de Doelenstraat een grooter tehuis gevonden. Bovendien slaagde de heer Versteege erin, ook andere uitstekende leerkrachten aan de school te verbinden. Een nieuw bewijs van bloei was wel de noodzakelijkheid om naast de bestaande 3-iarige cursus de zoogenaam de ..Hoogere Handelsschool" op te richten. Zeer velen hebben onder zijn leiding op deze scholen hun opleiding genoten en den ken met groote dankbaarheid aan dien tijd terug. Ondubbelzinnig is wel in 1919 bij zijn vertrek naar Den Haag, waar hij tot direc teur aan de le Handelsschool aan de van de Boschstraat werd benoemd, wel gebleken welk een plaats deze mensch in de harten van zijn leerlingen en oud-leerlingen innam. Dat aan dit welbestede leven niet nog en kele jaren van verdiende rust waren gegund stemt tot droefheid. Zijn nagedachtenis zal echter bij zijn tal rijke oud-leerlingen, die tot in de verste uit hoeken van de aarde zijn verspreid, in hooge eere blijven voortleven. EEN TELEGRAAFSTATION AAN DEN OMVAL. Op 1 April a.s. wordt ten huize van den heer P. Blankendaal, Omval 22, gevestigd een Telegraafstation zonder bestelling, ne' vens het bestaande Telefoonstation. Het station zal voor het publiek geopend zijn op werkdagen 820; op Zon- en Feest dagen geen dienst. WERK OPGEDRAGEN. Burgemeester en Wethouders hebben het ophoogen, rioleeren en bestraten van een terrein aan de Nieuwe Hout vaart opgedragen aan den heer Esser H. M, Zn. te Delft. DE ZAAK DER FIRMA HILCKMANN IN ANDERE HANDEN. Bij den aanvang van het voorjaarsseizoen is de van ouds bekende zaak der firma Hilck- mann in de Langestraat door den heer Mei Hilckmann Jr. overgenomen. De nieuwe fir mant demonstreert een doelmatige reorga nisatie en brengt, evenals dit tot dusver het geval was, een uitgebreide keuze in alles wat in een modemagazijn verlangd kan worden. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de Arr. Rechtbank al* hier is gedeponeerd de uitdeelingslijst van J. J. de Graaf Jr., bloembollenkwee- ker te Heiloo, met geen uitkeering. gen op. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en inotorrijtui- n en andere voertuigen te 6.48 uur "cn> I

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2