Aqmda LUXE VERHUUR $xMwciaal 7lieums Hand.* en Jainêoutv £uchtvaact Jieck dc School JAC. MET Stad en Omgeving. VOeec&eticfit Groote brand te Alphen a. d. Maas. SCHERMERHORN. LUCHTSCHEPEN IN DEN DIENST OP INDIE? Besprekingen van dr. Eckener te Amsterdam. DE POSTVTIICHTEN OP INDIE. RUIME WAGENS BILLIJKE TARIEVEN AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. TEL. 572—873ALKMAAR I' Weeroverzicht 1 o s c o p e n. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en insdag eiken avond half 8, hoofdnummer e reis naar het geluk (hum.), hoofdrollen inet Gaynor en Charles Farrel. Toegang >or eiken leeftijd. Zondag van 2 uur n.m af doorloopende jorstellingen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken zond half 8, hoofdnummer De man die den oord beging (rom.), hoofdrol Conradt eidt. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende Dorstellingen. Cinema Americain, tot en met Donderdag ken avond half 8, hoofdnummer Tingeltan- el (circus en variété), hoofdrollen Ernst Ve ;bes, Fritz Kampers, Elisabeth Linajeff en e ruigharige terrier. Toegang voor eiken :eftijd Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende oorstellingen. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- en avond half 8 hoofdnummer Het teeken es kruises (hist.), hoofdrollen Fredric larch, Elissa Landi, Claudette Colbert en 'harles Laughton. Toegang boven 18 jaar. ieprolongeerd. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende oorstellingen. Stedelijk Museum, ingang ireedstraat, eiken werkdag van 9 ot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za ardags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Zaterdag 25 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden illusionist r. Caligari; 's middags half 3, kinder- en amilievoorstelling. In De Rustende Jager te Bergen, mi- arême-bal. Zondag 26 Maart. 2 uur, De Unie, spreekbeurt D. Makkinga oor de communistische partij. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden illusionist Ir. Caligari. 8 uur, De Rustende Jager te Heiloo, op- •oering van „Beschuit met muisjes" door .Falkland". 8 uur, zaal N. Schuyt te Schoorl, opvoe- ing „De goudmijn". Muziekuitvoering „Chr. de Wet" te Groot- schermer. 8 uur, bij Jb. Groot te Koedijk uitvoering ^anglust, met medewerking Zang en Vriend- ichap uit Alkmaar; piano, voordrachten. 7.30 uur, zaal A. Rus te Heerhugowaard- £uid, opvoering „Als de poorten opengaan." ioor de rederiikerskamer Harmonie. Maandag 27 Maart. 8 uur, gebouw Leeszaal, alg. ledenverga dering dier instelling. HEIDEBRAND TE SOESTERBERG. Gistermiddag ontstond achter het geniekamp te Soesterberg een groote heidebrand. De vlammen zijn door de brandweer van Soesterberg, bijgestaan door een aantal burgers, spoedig ge doofd. Ongeveer 5 H A. heidegrond zijn verbrand. Een oogenblik heeft eer in de nabijheid van het brandende terreiu gelegen kruitmagazijn ernstig gevaar geloopen. GEVOLGEN VAN DE FILM 1 „MORGENROT". Gevangenhouding gelast volgens poging tot brandstichting. De Amsterdamsche rechtbank gelastte gis ter de gevangenhouding voor den tijd van 30 dagen van den 20-jarigen kantoorbediende E., die Maandag j.1. in het Rembrand-theater tijdens de voorstelling van de film „Morgen- rot" werd gearresteerd, verdacht van brand stichting. De verdediger mr. Cardozo besloot van deze beslissing in hooger beroep te gaan bij het gerechtshof. BRANDEN. Zeven koeien verbrand. Te Zwaagwesteinde is de woning met stal ling van J. Loonstra afgebrand. Zeven koeien kwamen in de vlammen om. Van den inboedel kon weinig worden gered. In het dorpje Alphen aan de Maas (N.-Br.) zijn gisteravond twee boerderijen van den landbouwer A. Hol afgebrand be nevens een groote landbouwschuur, een groo te hooiberg en een timmerbedrijf. De schade is aanzienlijk en wordt door ver zekering gedekt. Het vee is behoudens een groot aantal kippen, gered kunnen worden, maar het huisraad is met de in de schuur op geslagen wintervoorraad graan en een groote partij hout van het timmerbedrijf geheel ver loren gegaan. De oorzaak van den brand was onbekend. Boerderij verwoest. Hedennacht is door onbekende oorzaak de boerenbehuizing van den heer J. Engels, be woond door den heer J. Keizer, staande aan de Oudelaan te Zuidbroek (Gron.) tot den grond toe afgebrand. Het vee kon worden gered. De inboedel ging zoo goed als geheel verloren. In den nacht van Donderdag op Vrij dag is gepoogd in te breken, wederom bij den manufacturier H. Wübbe en Co. De be woners werden wakker toen de inbrekers be zig waren de luiken te forceeren, waarmede de ramen gesloten waren. Toen zij bemerk ten, dat zij gestoord werden, namen zij de vlucht. De politie, hierbij gesteund door de politie van Alkmaar, stelt een nauwgezet on derzoek in. TWIST ONDER SLAGERS. In het gemeentelijk slachthuis te Gouda kregen Donderdag twee slagers twist. Een hunner werd zoo driftig, dat hij een slagers mes greep, en daarmede den ander eenige steken toebracht in den hals en het onder lichaam. Het slachtoffer is naar het zieken huis gebracht. De dader is in bewaring ge steld. HEFFING OP OLIE WEER UITGESTELD. Voor onbepaalden tijd. De crisis-zuivel-centrale maakt bekend, dat in verband met gewijzigde omstandigheden de aangekondigde heffing op olie, die 3 April in werking zou treden, voorloopig wordt uit gesteld. KORTE BERICHTEN. Verschenen is het voorloopig verslag van de Tweede Kamer op het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de wet oo de personeele belasting. OFFICIEELE TOCHT OVER DEN AFSLUITDIJK. Op initiatief van het comité voor de verbinding van afsluitdijk—Heerenveen zal de minister van waterstaat, verge zeld van de.heeren dr. ir. J. A. Ringers, directeur-generaal van den rijkswater staat en de hoofdingenieur-directeuren van den rijkswaterstaat ir. G. J. van der Broek en ir. G. Redeker Maandag a s. met het comité een excursie maken. De minister zal om 12 uur aan het eindpunt van den afsluitdijk aan de Friesche kust arriveeren om vervolgens over Zürich en Wons naar Bolsward te gaan, waar de minister en het comité op het raad huis zullen worden ontvangen. Van Bolsward uit gaat de tocht via Sneek naar Uitwellingerga om de tegenwoordi ge pontverbinding in oogenschouw te nemen. Nadat te Sneek de lunch is ge bruikt, gaat de tocht over Spannenburg via Joure naar Heerenveen. Het comité meent, dat deze dag van zeer groote nationale en provinciale be- teekenis is, gezien de zeer groote belang stelling bij de geheele Friesche bevol king voor dezen zoo noodzakelijken ver bindingsweg. ductie zeer te vreezen is, de gelegenheid te geven om suikerbieten te telen, vallende onder een door hem noodzakelijk geoordeelden steun aan de suikerbietenteelt. Verder zal de beperking van den steun aan tuinders, vermoedelijk de teelt van tuinbouw- gewassen door landbouwers in het algemeen minder aantrekkelijk maken; voorts zal de minister met de middelen welke de tarwewet 1931 daartoe biedt, zulks bevorderen. Voor het jaar 1933 wordt van rijkswege aan daartoe erkende veilingen van groenten en fruit garantie verleend tot een bedrag, overeenkomende met het verschil tusschèn de werkelijke opbrengst en die, berekend naar een voor elk artikel telkens voor een bepaald tijdvak gesteld prijspeil, met dien verstande dat het totaal van de aan de vei lingen op grond hiervan uit te keeren gelden een bedrag van 5.000.000 niet mag over schrijden. Voor de uitvoering dezer regeling wordt de minister bijgestaan door een regee- ringscommissaris. Er wordt ingesteld een commissie van ad vies, waarin vertegenwoordigd zijn de bij de garantieregeling betrokken daarvoor belang hebbenden, waarbij rekening wordt gehou den met de beteekenis van de onderscheiden teelten in verschillende streken. Producten van een tuinder, die niet bij een erkende veiling is aangesloten, zullen onder bepaalde voorwaarden worden geacht over een erkende veiling te zijn afgezet. RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE SCHAGEN. Bij het Vrijdag gehouden eindexamen werd het diploma uitgereikt aan: S. van Eeten en KL Kaan, Anna-Paulowna; N. Hoornsman, Julianadorp; A. D. Kaan, Bergen (N H.); KI. Kaan Azn., Sloten (N.H.); Jb. J. Kater, en KL Schenk, Wieringerwaard; W. Kraak, Echten (Fr.); C. Mosk, 't Zand (N.H.); J. D. v. d. Oord, Moerbeek; M. Zander, Wage ningen. Afgewezen: twee. Het diploma als melkcontroleur ontvingen de leerlingen: N. Hooinsman, Julianadorp; A. D. Kaan, Bergen (N.H.); Jb. J. Kater en KI. Schenk, Wieringerwaard; W. Kraak, Echten (Fr Van de eerste naar de tweede klasse wer den bevorderd: J. Bakker, Heiloo, P. Bin- nenwijzend, Akersloot- G. Blaauboer, Kol- horn; J. P. Bruin, St. Maarten; W. den En gelsen, Wieringermeer; K. Kaan Nzn., Wie ringerwaard; H. M. Molenaar, Winkel; A Nobel, Oudesluis; G. Schoorl, Burgerbrug; C. Waiboer, Anna-Paulowna. DALENDE OMZETCIJFERS De omzet van de Zuidhollandsche veilin gen heeft in het jaar 1932 bedrag 36.3 mil- lioen. De omzet is gedaald tot beneden dien van acht jaar geleden, terwijl er juist sedertdien een zeer belangrijke uitbreiding is gekomen in het Westlana e.d. STEUNMAATREGELEN. Bloemkweekers te Aalsmeer en Haarlemmermeer. Bij de Staten-Generaal is een wetsontwerp ingediend, houdende credietverleening ten behoeve van bloemenkweekers te Aalsmeer en Haarlemmermeer. Hiervoor is uitgetrok ken een bedrag van 600.000. Riet- en griendcultuur. Bij de Staten-Generaal is een wetsontwerp ingediend, houdende steun aan de riet- en griendcultuur, oogst 1933. Hiervoor is uit getrokken 300.000. Vlasteelt. Bij de Staten-Generaal is ingediend een wetsontwerp, regelende uitkeeringen ten be hoeve van de teelt en de verwerking van vlas over den oogst 1933. Uitgetrokken is een be drag van 1.350.000. Garantieregeling voor fruit- en groentekweekers. Steun met productiebeperking van den groven tuinbouw, door uitbrei ding van de bietenteelt. Voorts is ingediend een wetsontwerp, hou dende een garantieregeling ten behoeve van verbouwers van fruit- en warmoezerijgewas sen. Hiervoor wordt een memoriepost uitge trokken. Nadat de minister in de memorie van toe lichting uitvoerige statistische gegevens heeft verstrekt, welke doen zien hoe de uitvoer in 1932 wederom in waarde, vergeleken met het reeds verliesbrengend jaar 1931, is ach teruitgegaan, wordt medegedeeld dat het wetsontwerp beoogt, den tuinders een waar borg te geven dat de teelt 1933 een niet te groot verlies zal opleveren. Daartoe zal een garantie dienen van een bepaalden, onder den productieprijs liggenden, minimum ver koopprijs van alle op de veilingen aange voerde producten, geteeld door erkende tuin ders. Partijen welke een door den minister ge steld prijspeil niet bereiken, zullen door de veilingsorganisaties worden overgenomen en hetzij voor uitdeeling onder bepaalde catego rieën van behoeftigen en voor veevoeder of tot vernietiging worden bestemd. Uit de van rijkswege ter beschikking ge stelde, thans aangevraagde bedragen zullen aan de veilingen tegemoetkomingen in deze verliezen worden uitgekeerd op grond van een overeenkomst, door den minister met de veilingen daaromtrent te treffen. Ten einde de bedragen, benoodigd voor bedoelde tegemoetkomingen niet te groot te doen zijn, zal de minister op zoo doelmatig mogelijke wijze, met de hem ter beschikking staande middelen van directen en indirecten invloed en bevoegdheid naar beperking van teelt en aanvoer streven. Hij hoopt de teelt te kunnen beperken door aan telers van grove tuinbouwproducten, waarvan overpro Vrijdag arriveerde dr. Eckener te Amster dam om voor het eerst na zijn terugkomst in Europa met zijn opdrachtgever de resultaten van zijn reis te bespreken. De belanghebbende kringen in Nederland, vnl. de Stoomvaart Mij. Nederland en de Rotterdamsche Lloyd, maken ernst van deze zaak en de voorberei dingen worden actief voortgezet. In een pers- gesprek deelde dr. Eckener mede, dat de door hem verzamelde gegevens thans eerst onder zocht moesten worden en dat de belangrijkste vraag, waarop moest worden geantwoord, was, of een dienst onderhouden door lucht schepen tusschen Nederland en Nederlandsch Indië rendabel zou kunnen zijn. De factoren, die daarbij onderzocht dienden te worden, waren o.a. het aantal passagiers, waarop men zou kunnen rekenen en vooral de hoeveel heid vracht die men te vervoeren zou krijgen. Daarvan hing dan weer de grootte af van de te gebruiken luchtschepen en in verband hier mede moest weer rekening worden gehouden met de snelheid waarmede men wenschte te varen. Natuurlijk zou het een belangrijke steun zijn, als men ook de luchtpost zou kun nen vervoeren. Gezien echter de plannen van de K.L.M. om voor het overbrengen van de luchtpost een nieuw type zeer snelle vliegtui gen te gaan gebruiken, leek het onwaarschijn lijk, dat in dit geval een luchtschependienst veel snelle zakenpost te vervoeren zou krij gen. Wel zou de kans groot zijn, dat een luchtschip tegen een lager tarief groote hoe veelheden minder urgente stukken en vooral groote hoeveelheden kranten, waarvan de porti thans te duur zijn om ze in grooten ge tale naar Indië te verzenden, te vervoeren zou krijgen. Het luchtschip zou over de reis vier a vijf dagen doen. Het zou overwogen moeten worden of men den dienst op Nederlandsch- Indië zou kunnen combineeren met dien op Zuid-Amerika. Beide diensten zouden aan de Middelland- sche Zee een gemeenschappelijk beginpunt kunnen hebben, dat tevens dienst zou kunnen doen als overstapstation van Amerika naar het Verre Oosten. Ook uit commercieele overwegingen is het gewenscht de route over Egypte te nemen en aaar een tusschenlanding te maken uitslui tend voor het opnemen en uitlaten van pas sagiers en vracht. Deze geheele tusschenlan ding zou niet langer dan een half uur moe ten duren. Het is gewenscht, dat op de route nog een gelegenheid komt, om brandstof in te nemen Een dergelijk station zou het best kunnen worden gemaakt ten Zuiden van de Roode Zee in de nabijheid van Aden. Natuurlijk zou men kunnen besluiten uit economische overwegingen tot den bouw van kleine luchtschepen, die dan echter min der brandstof zouden kunnen meenemen en misschien meer tusschenlandingen zouden moeten maken. De atmosferische en klimatologische om standigheden, zooals dr. Eckener die bad be studeerd, zouden geen beletsel vormen om den dienst het geheele jaar door te onder houden. Wat den dienst op Nederlandsch-Indië be trof, leverde zelfs de beruchte West-moesson geen moeilijkheden op. Inmiddels zijn de plannen nog in het sta dium van studie en calculatie. Wat tenslotte definitief zal worden besloten en of en wan neer men tot definitieve proefnemingen en eventueel zelfs proefvluchten zal overgaan, slaat nog niet vast. De „Ijsvogel" (heenreis! is heden uit Alor- star vertrokken en te Palembang aange komen. ONZE A S. MEISJESSTUDENTEN. Namens de Nederiandsche Vereeni ging van Vrouwen met Academische opleiding: mej. dr. J. Reudler, Jozef Is- raëlsplein 17, 's Gravenhage en namens de Vereeniging van Academische Ge* vormde Christenvrouwen: mej. dra. M. C. Humfeld, Pauw v. YVieldrechtlaan 1, Zeist, schrijft men ons het volgende: Aan ouders van vrouwelijke leerlin gen van H- B. S., gymnasium of lyceum, die dezen zomer haar einddiploma ho pen te verkrijgen en plan koesteren voor een studie aan een der hoogescholen, willen de Nederiandsche Vereeniging van Vrouwen met Academische Oplei ding en de Vereeniging van Academisch Gevormde Christenvrouwen gaarne in lichtingen verschaffen. Zij meen»n die hulp te moeten aanbieden, omdat voor vele Ouders het moeiijk is zich op de hoogte van een studie en vooruitzichten te stellen. Waar zij nu leden tellen on der alle faculteiten, zich gemakkelijk met zustervereenigingen in het buiten land in verbinding kunnen stellen en bovendien de vrouwelijke studentenver- eenigingen tot samenwerking bereid vinden, is het mogelijk adressen te ge ven van personen, bij wie men betrouw bare inlichtingen kan krijgen. Om misverstand te voorkomen, zij er op gewezen, dat zij zich beperken moe ten tot de academische opleiding. Wil men in het algemeen inlichtingen heb ben over beroepskeuze voor meisjes, zoo wende men zich tot de Adviesbureaux voor Beroepskeuze, zooals die in iedere stad bestaan, of tot 't Nationaal Bureau voor Vrouwenarbeid in 's-Gravenhage of raadplege de door dit bureau uitgegeven Leiddraad voor Nederiandsche Meisjes bij de Keuze van een beroep. VERMEERDERING VAN GEMEEN LEBEZIT. Men verzoekt ons te melden, dat bij de graeente-reiniging een blijde gebeurtenis in het zicht is. Dit feit zou geen bijzondere vermelding verdienen als het niet een der vierbeenige medewerkers betrof. Men deelt ons mede, dat de gebeurtenis een unicum in de geschiedenis der reiniging is. In haar 50- jarige bestaansperiode is dit nog nimmer voorgekomen en de directie en het personeel zien dan ook vol ongeduld de gebeurtenis tegemoet. Of een en ander aan het minder nauw keurig toezicht van den specialen wethouder van de reiniging is te wijten en ook ot wet houder Klaver, waaronder de reiniging offi cieel resorteert, bij de joyeuse entree van het gemeenteveulen een passende toespraak zal houden is ons op het oogenblik nog niet bekend. EERVOL ONTSLAG VERLEEND. Aan den heer D. de Vries, bediende op het bureel van den arrondisements- ingenieur van den Rijkswaterstaat te Alkmaar is, op zijn verzoek, door den minister van waterstaat met ingang van 1 Mei 1933 eervol ontslag verleend. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 25 Maart. Medegedeeld door het Kon Nederl. Met. Instituut te De Bilcit. Hoogste barometerstand 778.9 mM. f# Danzig. Laagste barometerstand 747,2 mM. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 26 Maart: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuid- Oostelijke wind; helder tot licht bewolkt, droog weer iets zachter overdag. De hooge druk verplaatste zijn centrum langzaam Oostwaarts, ma«r handhaaft zich in onze omgeving, en na de uitbreiding van de depressie in het Noorden, die de vorst uit Scandinavië vrijwel heeft verdreven, volgt daar weer drukstijging. Op IJsland blijft de barometer nog dalen. Het vasteland heeft bij na overal onbewolkt weer met plaatselijk lichte ochtendvorst. Ook in Engeland en Zuid- Scandinavië is het zonnig weer, zoodat Sarna na 12 graden verst, des namiddags 8 graden dooi meldde. In Noord-Scandinavië waaien krachtige westenwinden en valt tegen. Ierland heeft zware bewolkte lucht, op IJs land waait het in hei Westen stormachtig uit Zuidoost. De vooruitzichten blijven voor de beide volgende dagen gunstig. TENTOONSTELLING BAKKERS-V AKONDERWIJS. Dinsdagmiddag 3 uur wordt in de groote zaal van het Gulden Vlies de tentoonstelling van werkstukken, ver vaardigd door leerlingen van den vak cursus, geopend. Na wat wij reeds geschreven hebben over deze tenstelling (men zie ons num mer van Donderdag j.1.) hebben wij thans slechts een wenk ,e geven; gaat er heen en neemt een kijkje. De tentoonstelling duurt 2 dagen en wordt Woensdag 29 Maart des avon 's weer gesloten. EEN KOUD BAD. Toen Donderdagavond om half 7 de heer J. van Diepen, badmeester, zich per fiets op het Verdronkenoord bevon 1, hoorde hij plotseling een plons. Een meisje was spelende van een in de gracht liggende vlet te water gevallen. Zich niet bedenkend sprong de heer van Diepen te water en had het geluk de kleine naar den kant te brengen waar de omstanders beiden op het droge hielpen- SCHIPPERSVEREENIGING „SCHUTTEVAER", AFD. ALKMAAR. Donderdag hield de Schippersvereeniging Schuttevaer, afdeeling Alkmaar in de boven zaal van de Graanhandel te Alkmaar haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering Dat er ditmal iets bijzonders aan de hand was, bemerkte men reeds bij het binnentreden van de zaal, welke met keurige lampions smaakvol was versierd, terwijl het geheel door de aanwezigheid van bloemen een ge- zelligen aanblik had. E?n groote kaart van de Alkmaarder Meer met daarop aangege ven de nieuw gebaggerde geul viel zeer op. Heden vierde de afdeeling haar 15-jarig be staan. Opgericht in de vergadering van 28 Febr. 1918, staat zij thans voor haar derde lustrum, dat onder geheel andere omstan digheden gevierd wordt dan de andere. De slechte toestanden in de binnenschipperij, als gevolg van het geringere vervoer wegens de malaise aan den eenen kant, en de zware concurrentie met het nagenoeg onbelast zijn de landverkeer aan den anderen kant, lokten niet tot feestviering uit. Echter wilde men toch dit feit niet zonder meer laten voorbij gaan, en besloot men zooals voorzitter J. H. Merkx in zijn openingsrede zeide, het te her denken op de gewone vergadering welke, zoo als elk jaar, in het voorjaar wordt gehouden De voorzitter heette dan ook alle aanwe zigen hartelijk welkom doch drukte zijn spijt uit dat niet meerderen aan den oproep van het bestuur hebben voldaan. Hierin ziet hij echter een zekere mate van vertrouwen in het bestuur, dat steeds tracht naar beste weten voor de binnenschipperij op de bres te staan. Het spijt hem voorts,, dat eenige leden be richt zonden verhinderd te zijn, en denkt daarbij aan den eersUn voorzitter der afdee ling den heer mr. J. P. Bosman, die door een ongeval niet aanwezig kan zijn, en hoopte dat deze spoedig weder hersteld moge zijn. Onze vergadering, zoo zeide de voorzitter, zal tweeledig zijn, lo. zakelijk en 2o een her denkingsavond, die door een feestcommissie op bescheiden voet is in elkaar gezet. De secretaris deed mededeeling van de toe treding van een nieuw lid en las daarna di- verse ingekomen en verzonden stukken, waaronder 'n verzoek aan B. en W. van Den Helder tot verlaging van het „Kanaalgeld" door deze gemeente geheven en een schrij ven van de Directie der Zuiderzeewerken be trekkelijk gedeeltelijke openstelling van de z.g. Stontelersluis bij het gemaal „Leemans" te Den Oever. Een schrijven van Ged. Staten van Noord holland over de uitdieping van den vaarweg over de Alkmaarder Meer deed eenige dis cussie ontstaan en naar aanleiding daarvan lichtte de heer Hoorn aan de hand van de aanwezige kaart de richting van de vaargeul en de betonning en verlichting daarvan toe. Met het oog op de algemeene vergadering der Vereeniging Schuttevaer, welke dit jaar op 3 en 4 Mei e.k. te Enkhuizen wordt ge houden, benoemde de vergadering de heeren L. H. van Romunde en J. H. Merkx tot af gevaardigden en daarna werden de voorstel len welke genoemde heeren aldaar zullen hebben te verdedigen, besproken. Ter sprake kwam nog het fooienstelsel bij bruggen en sluizen. De leden worden opge wekt, door het niet meer geven van fooien, dit ook van hun ondergeschikten eischend, mede te werken dat deze geheel worden afge schaft. Bij de rondvraag komen nog verschillende punten naar voren die door het bestuur zul len worden behandeld. De heer Kaan dankte dan, ook namens zijn vader, voor de belangstelling betoond bij het 50-jarig bestan zijner onderneming en deed verder een beroep op de aanwezigen voor een cursus tot het geven van onderwijs aan schippersjongens te Wieringen. Dit be roep geschiedde niet tevergeefs. Aan het einde gekomen van het zakelijke deel van den avond nam de voorzitter het woord. Hij wenschte nu het 15-jarig be staan te herdenken, doch gaf eerst het woord aan den secretaris, die in een keurig verslag naar voren bracht alles wat gedu rende de afgeloopen 15 jaar in de afdeeling Alkmaar heeft geleefd. Nauwkeurig is dit bijgehouden en voorzitter bracht den secreta ris daarvoor gaarne dank. Voortgaande zeide de heer Merkx, dat na dit verslag hij alleen heeft te memoreeren dat ter vergadering aanwezig zijn de heeren S A. Duinker en G. H A. Schot die sinds de oprichting niet alleen lid, doch ook bestuurs lid zijn. Hij wenschte deze heeren geluk en hoopte dat zij nog meerdere jaren hun beste krachten aan Schuttevaer zullen geven, wel- k» wenschen hij vergezeld deed gaan van een bloemenhulde. Spreker wilde het bij een kort woord laten en gaf dan gaarne de leiding over aan den voorzitter van de feestcommis sie. Deze commissie heeft zich inderdaad met bescheiden middelen uitstekend van haar taak gekweten en door haar toedoen verliep dan ook het verdere gedeelte van den avond naar wensch. De eene speech volgde de andere, menigeen werd daarbij herdacht en het was reeds laat toen men voldaan naar huis ging. Schuttevaer mag op een welge slaagden avond terug zien, terwijl weer eens is komen vast te sta.n hoeveel zij doet voor het welzijn van de schipperij en voor de be langen van de binnenscheepvaart. DR. CALIGARI IN HET GULDEN VLIES. De beroemde illusionist dr. Caligari heeft voor drie dagen zijn intrek genomen in het Gulden Vlies en gisteravond heeft hij bij zijn eerste optreden een vrij groot aantal belang stellenden inderdaad volslagen verbaasd doen staan over alles wat hij op gebied van goochelkunst, spiritistische experimenten en geheimzinnige toovermachten heeft gepres teerd. Dr. Caligari werkt zeldzaam vlot met een nimmer falende zekerheid en hij verstaat zijn metier als de allereerste, 't Is eenvoudig on begrijpelijk, wat hij de toeschouwers in eenige uren voor toovert of doet gelooven

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2