Aqtnda JCeck Sxhool Jlcoüinciaal Hieuws taaiste éecichten 3Suc geclijke Stad en Omgeving. Weec&eeicfit HEERHUGOWAARD. HEILOO. HENSBROEK. HONGERSTAKING IN HET HUIS VAN BEWARING. Weeroverzirht Bioscopen. Bioscoop Harmonie, heden Maandag en Dinsdag eiken avond hali 8, hoofdnummer De reis naar het geluk (hum.), hoofdrollen Janet Gaynor en Charles Farrel. Toegang voor eiken leeftijd. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De man die den moord beging (rom.), hoofdrol Conradt Veidt. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Tingeltan gel (circus en variété), hoofdrollen Ernst Ve rebes, Fritz Kampers, Elisabeth Linajeff en de ruigharige terrier. Toegang voor eiken leeftijd Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Het teeken des kruises (hist.), hoofdrollen Fredric March, Elissa Landi, Claudette Colbert en Charles Laughton. Toegang boven 18 jaar. Geprolongeerd. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Maandag 27 Maart. 8 uur, gebouw Leeszaal, alg. ledenverga dering dier instelling. Dinsdag 28 Maart. Van 4 uur n.m. af bakkerijtentoonstelling in 't Gulden Vlies. 8 uur, Stadhuis, vergadering „Kinderklee- ding". 8.15 uur, dancing Harmonie, spreker mr. Bierenbroodspot over de mogelijkheid van stichting van een overdekte bad- en zwem inrichting. 8.30 uur, café Central, alg. vergadering glasverzekering. Woensdag 29 Maart. Van 2 uur n.m. af bakkerijtentoonstelling in 't Gulden Vlies. 8 uur, dancing Harmonie, ledenvergade ring Associatie voor lijkbezorging. 8 uur, de Harmonie, concertavond van Asaf, chr. zangvereeniging op geref grond slag^ Tot predikant bij de herv. evange lisatie te Hoorn is beroepen ds. P. F. van Noort te Noordwijkerhout. EEN OUDERAVOND TE HEER-HUGOWAARD. Donderdagavond vond te Heerhugowaard een ouderavond in de openbare lagere school nr. 2 plaats. De voorzitter, de heer Glas, opende met een woord van welkom aan de aanwezigen. Spr. betreurde het, dat er ondanks de be langrijke agenda niet meer ouders opgeko men waren. Hierna werden eenige mededeelingen ge daan in verband met de poging een geschikt gymnastieklokaal te krijgen. Men kon wel de beschikking krijgen over de gymnastiek zaal in het patronaat, maar deze is op eeni- gen afstand van de school gelegen en dus bij slecht weer niet te bereiken. Zeer ge schikt ligt het lokaal van den heer Rus. Dit lokaal te huren, zou voor de gemeente wei nig of niets meer kosten dan het patronaat. De heer Luchtig was in verband hiermee naar B. en W. geweest, maar dit college staat niet sympathiek tegenover deze zaak Wel was toegezegd, dat men een en ander direct zou behandelen en aan den heer Har- tog het besluit mededeelen, maar deze had nog niets naders vernomen. Verder werd meegedeeld- dat voor verbe tering van de ook door den inspecteur zeer onvoldoende genoemde verlichting van de school getracht zou worden in elk lokaal een raam in den Zuidelijken muur te krij gen. Hierna werd de tentoonstelling van lees boeken bezichtigd. Deze was georganiseerd door mevr. PorieWit en gaf een over zicht van de ontwikkeling van het leeson derwijs vanaf het begin van de vorige eeuw. Het verschil tusschen het onderwijs vroeger en nu viel duidelijk in het oog. Bij de nieuwe boekjes bleek, dat deze school wat het leesonderwijs betreft zeer goed ge outilleerd is, veel boekjes zijn voorhanden, en de modernste boekjes zijn aanwezig. In teressant was, dat de aanwezige ouderen nog weer de boekjes herkenden, waaruit ze vroeger zelf lezen hadden geleerd. Hierna hield de heer Hartog een lezing over „Waarom handenarbeid op de lagere school". Spr. begon met een uitlating van dr. Gun ning te citeeren, waarin deze zegt, dat han denarbeid geen modegril is, maar dat het voortkomt uit de natuur van den mensch. Vervolgens gaf spr. in het kort de ontwik keling van het onderwijs aan. Al van de middeleeuwen af staat bij het onderwijs in de volksschool de ontwikkeling van het verstand voorop, terwijl men geen oog heeft voor de ontwikkeling van hand en oog. Door Pestalozzi is de grondslag van het onderwijs wel veel veranderd, maar die fout bleef bestaan. De groote stoot tot de ontwikkeling van den handenarbeid is ge geven door den Deen Clauson Kaas. Door diens optreden vooral is handenarbeid in Nederland zoowel als in vele andere landen op school ingevoerd. Waarom deze han denarbeid? Toen spr. eenige dagen gele den de jongens jaartallen liet leeren, vroeg t van de jongens hem waarom ze dat moesten doen, wat hadden ze er eigenlijk aan. Spr. had den jongen toen natuurlijk een antwoord gegeven, maar eigenlijk wist spr. het zelf niet. Onze school heeft nooit rekening gehouden met de eischen van het leven en voor het kind. Het leven vraagt daden, het kind wil voor alles actief bezig zijn. Dit bevordert de handenarbeid. Bij dit vak, waar samenwerken vaak noodza kelijk is, wordt de gemeenschapszin ont wikkeld. Hier krijgt ook de minder ver standige een kans en kan hij zijn verloren zelfvertrouwen terug krijgen. Bij dit vak wordt in tegenstelling met de meeste ande re vakken vaak met zooveel energie ge werkt, dat ze graag na schooltijd door wil len gaan. Verder wordt herhaaldelijk bij andere vakken, b. v. aardrijkskunde en re kenen van handenarbeid partij getrokken. Verder wordt het teekenen ontwikkeld. Voordat een jongen een doos kan gaan maken, moet hij den uitslag geteekend heb ben. Op deze school is op de lesrooster 2 uur voor handenarbeid en teekenen samen uit getrokken, dit is eigenlijk ook nog te kort, maar we moeten toch ook niet naar den anderen kant overdrijven zooals in Duitsch- land op sommige scholen gedaan is. Hierna rondvraag en sluiting. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR WEST-FRIESLAND De K. v. K. en F. voor Westfriesland te Hoorn vergaderde Zaterdag onder leiding van den heer M. A Emnn.rling, in de raads zaal te Hoorn. Van den directeur van het P. T. en T. kan toor te Hoorn was bericht ontvangen, dat voor plaatsing van postbussen aan stations in het algemeen zoo weinig belangstelling bestaat, dat tot dezen maatregel niet zai worden overgegaan. Van de middenstandsvereeniging te Edam was het verzoek ingekomen, steun te verleenen aan haar adres inzake het tram station te Edam. Hieraan is bereids voldaan. Ook waren door het burean reeds in be handeling genomen eeft tweetal verzoeken van de Vereeniging Purmer Belang, le. om bet poststation Kerkbuurt te behouden en 2e om de waterleiding-tarieven te verlagen. Uitvoerige besprekingen werden gevoerd over het ontwerp-omzetbelasting. Plaatste men zich eenerzijds op het standpunt, dat de wet noodlottig is voor han- de' er industrie en dus nie. dient te worden aangenomen, anderzijds wilde men de belas ting aanvaarden, omdat de stand van 's rijks middelen zoodanig is, dat er gel moet zijn, maar de uitvoering dan zóó doen zijn, dat de heffing slechts éénmaal wordt toege past. Deze heffing kan dan desnoods grooter zijn dan 1 De Kamer vereenigde zich met een door het bureau aangeboden adres aan den minister van economische zaken en arbeid in zake den steun aan den tuinbouw. In dit adres wordt uitvoerig gemotiveerd waarom het noodzakelijk is. dat den handel zooveel mogelijk medezeggenschap wordt ver leend bij al die maatregelen steunmaat regelen daaronder begrepen waarbij hij zoo nauw is betrokken. Nadat enkele zaken in handen van het Bureau waren gesteld ter afdoening en om advies, werd de aangeboden rekening en ver antwoording goedgekeurd. ZUÏDSCHAPWOUDE. De heer P. Ploeger, a'hier, is benoemd als agent van politie te 's Gravenhage. Woensdag zal alhier vanwege de Lan- gedijker Winkeliers-, Nering- en Vakvereeni- ging de heer H. van Zuijlen Jr., van Broek op Langendijk eene bespreking leiden over het onderwerp: „De administratie van den Middenstander". De Kerkeraden, Kerkvoogden en Nota belen der Herv. Gemeenten van Noord- en ZuidScharwoude zullen Dinsdag in de ker- kekamer te Noord-Scharwoude van gedach ten wisselen over de mogelijkheid van combi natie van genoemde gemeenten. Daar de Kerkvoogdij der Herv Kerk al hier 4 akkers niet heeft kunnen verhuren, zullen vanwege dit college deze akkers met haver verbouwd worden. Men deelt ons mede dat alhier opgericht is eene afdeeling der Arbeidersjeugdcentrale. Naar men ons mededeelde zal op Maan dag 27 Maart des namiddags 13 uur ten huize van den heer P Kostelijk Pz. alhier geleggenheid zijn opgave te doen van de hoeveelheid consumptieaardappelen, welke men nog opgeslagen heeft. Hieronder vallen ook die vroege aardap pelen waarvoor nog geen steun werd ont vangen Hoeveelheden beneden 1000 K G. blijven practisch buiten beschouwing, aangezien van de totale hoeveelheid dit gewicht als ko mende niet voor toeslagg in aanmerking, zal worden afgetrokken. Het ligt in de bedoeling de regeering voor te stdlen een toeslag van f 25 per wagon (10.000 K G.) te verleenen De lotendebitant B alhier geraakte een dezer dagegn op de markt te Purmerend zijn portefeuille kwijt, waarin zich o.a. ook een belangrijk bedrag aan geld bevond. De arbeiders tooneelvereeniging ^alk- land" gaf Zondag-avond Heijermans' „Be schuit met muisjes", familiegebeurtenis in 3 bedrijven, onder regie van den heer Ros- senbacker. Den pensionhouder Prosper Bienaimé, een man die aan chronisch geldgebrek leed, is plotseling een erfenis in den schoot ge vallen. Hij en zijn broer erven meer dan een ton en wel van een broer, dien ze in geen 37 jaar zagen en die spoedig bij zijn aankomst overleed. Als men den harteloozen Prosper, den vuilen erfenisjager, die zijn vrouw en onge- lukkigen zoon afsnauwt, ziet, heeft men lust hem naar de keel te vliegen. Maar hij wordt nog walgelijker als hij de zwangere schoonzuster zijn sympathie en deelneming betuigt, terwijl hij één doel heeft: het geU De heer Rossenbacker gaf van zijn zware, niet benijdenswaardige rol een créatie die in elk opzicht af was. Jeanne, zijn vrouw' (mej. B .Vennik) gaf van de onderworpen en door zielelijden gelouterde moeder, die opging in liefde voor haar ongelukkige zoon, een uitstekende vertolking. Een zei- de compliment voor den zoon Charles (den, heer K. van Til). Félicité, een rolletje v.n geen beteekenis, werd door mej. C. Bakk die als invalster dienst deed, op een wi e> vertolkt die af was; in haar stille spel w is, i zij onbetaalbaar. Aristide (de heer A. de 1 Gier) gaf een creatie om nooit te vergeten, zijn „kop" was ook geheel af. Groma (mevr. Joosten—de Gier) gaf een prachtige oma, die zich overal mee bemoeit en bijzonder lichtgeraakt is. De moeilijke rol van Pollie, de weduwe van den ongelukkig: om het leven gekomen broer van Prosper, werd door mevr. Speur—Jon ker weergegeven op kostelijke wijze; haar spel in het 3e bedrijf was een juweeltje van kunst. De rol van Baptiste (den heer M Kaagman) had beter kunnen zijn. Dit geldt ook voor Hendrika (mej. A. Vennik). Die twee hadden zich moetèii aanpassen aan het vlotte beweeglijke spel van den heer Rossen backer. Charlotte (mej. H. Vennik) gaf heel aardig spel, iets minder brutaal had geen kwaad gekund. De heer Sweitzer was een ad vocaat, zooals we dien dagelijks zien, op gaand in zijn werk en zeker van zijn zaak. De tooneelaankleeding, met de twee achter elkander gelegen kamers (kamer met suite) was een knap stuk werk. De grimeering viel te roemen. Het was een goed geslaagde avond en hoogst gezellig, omdat de jazz-band van Gebr. v. d. Stok te Alkmaar en Jan Smit voor een prachtige afwisseling: zorgde. „Falkland" kan met groot genoegen op den goed ge slaagden avond terug zien. Algemeene vergadeirng van de pro- testantsche kiesvereeniging alhier op 24 Maart 's avonds 7 uur in café d'. Boer. Voorzitter was de heer C. Bas. Deze sprak er -rijn spijt over uit dat de vergadering zoo slecht was bezocht, daar een dergelijke vergadering vooral op 't oogenblik nog al van belang is. Door de commissie tot nazien der re kening de heeren Jb. v. d. Molen en P. Tok Sr. werd tot goedkeuring geadvi seerd, behoudens een kleine wijziging. De penningmeester ontving een woord van dank. Bestuursverkiezing. Aftr. de heer Bas, tevens lid van den gemeenteraad en een vacature door overlijden van den heer Gunder. De heer Bas werd herkozen. In le plaats van den heer Gunder werd be noemd de heer P. Tok Sr. Deze nam de benoeming voor een jaar aan. Nu werd medegedeeld dat volgens de oude statuten de heer Bas, omdat deze raadslid is, moet bedanken als bestuurs lid. Na wat over en weer gepraat werd besloten de oude regeling maar door een nieuwe te vervangen en den heer Bas maar weer als voorzitter aan te hou den. De voorzitter deelde verder mede dat hij op een laatst te Rustenburg ge houden vergadering was geweest en daar iemand had gesproken, die van meening was, dat al die kleine partij tjes een verdeeldheid van de stemmen met zich brachten. De heer Jb. Viser zeide dat daar ook wel eens anders over wordt gedacht die partijen zijn er toch al. Spr. zou het wel goed vinden als er eens iemand Uit deze omgeving in de Tweede Kamer zitting nam, om eens over den ioestand hier te praten, daar de heer Braat alleen staat en dan misschien eens steun kreeg. Ook de heer Bas was van meening dat het ook voor deze gemeente van belang zou zijn. Spr. zeide,2dat hier ook nog wel eens misverstanden zijn, enkele werden genoemd, zooals laatst de besprekingen op den gehouden ouderavond over de bezuiniging op het bijzonder lager on derwijs. Na uitlegging hiervan zeide spr. dat per slot het kind er de dupe van is, maar dat niet anders gehandeld kon worden om de begrooting sluitend 'te kunnen krijgen. Bij de rondvraag zeide de heer Wit of de mogelijkheid nog bestond om een spreker uit te noodigen. Bij hem waren enkele personen geweest die er op aan hadden gedrongen. Na bespreking werd besloten hierop niet in te gaan, daar hier al zooveel partijen zijn dat het moeilijk zal zijn de juiste te vinden. Daar de rondvraag verder geen bizon- ders opleverde sloot de voorzitter de bij eenkomst, de hoop uitsprekend dat op de volgende vergadering meer leden tegenwoordig zouden zijn. Ongecorrigeerd DE ZAAK-SNEEVLIET. De verdediger van den heer Sneevliet, mr. dr. Benno J. Stokvis, heeft tegen Donder dag a.s. als getuige a decharge gedagvaard den heer S. de Graaf minister van koloniën, den heer C. Cramer, lid der Tweede Kamer, mevr. Henr. Roland Holst van der Schalk en vijf andere personen. Zooals men weet, staat de heer Sneevliet terecht wegens op ruiing BELEEDIGENDE BRIEVEN. Predikant veroordeeld. In de geruchtmakenden strafzaak tegen den Winterswijkschen predikant ds. E. R., die in hooger beroep was gekomen van het vonnis der rechtbank te Utrecht, waarbij hij wegens het schrijven van anonieme brieven en brief kaarten o.m. aan jhr. W. A Orh. werd ver deeld tot een gevangenisstraf van een maand conform den eisch van den officier, heeft het gerechtshof te Amsterdam heden uitspraak gedaan. Het hof vernietigde het vonnis op formeele ftonden en veroordeelde verdachte, opnieuw Whtdoende. tot een gevanggenisstraf van 1 «aand, wegens beleediging tweamaal ge leegd en beleediging van een ambtenaar in k ctie. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 27 Maart 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 640 vette koeien, le kw. 55 - 60 cent, 2e kw. 40—52 cent, 3e kw. 30—38 cent per K G., slachtgewicht; 130 Melk- en kalfkoeien 100—160; 178 Vette kalveren, le kw. 58—64 cent, 2e kw. 48—58 cent, 3e kw. 3446 cent per K G. levendgewicht; 254 Nuchtere kalveren f 24; 49 Schapen 14—18; 722 Varkens, vleesch varkens, wegende van 90—110 K.G., 3940 ct., zw. varkens 3739 cent, vette varkens 3436 cent, alles per K.G., slachtgewicht; 40 Paar den 60—100. Er waren 4 wagons ge slachte runderen uit Denemarken aange voerd. Overzicht: Runderen grooten aanvoer, ta melijk willigen handel en prijzen iets lager. Vette kalveren groote aanvoer, vlugge han del, vaste prijzen. Varkens ruime aanvoer, handel goed met hoogere prijzen. GEBOREN: Cornelis z. v. Lourens Pronk en Cathari- na Steur. Julius Jacob z. v. Eleazar Bing en Annie Jacoba Elisabeth Rademaker. Jacob z. v. Jan Steenhuis en Anna Smit. OVERLEDEN: Henricus Jacob Canne Meijer 74 jaar. Geertje Brugman wed. Gerrit Kes 69 jaar. ZIT. DIE ZICH MET 1 APRIL A.S. VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP DIT BLAD ARONNEEREN. ONTVAN GEN DE TOT DIEN DATUM VER- SCHURENDE NUMMERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECTIE. DE PRACHTIGE VOORJAARSZONDAG. De heerlijke voorjaars-Zondag bracht vele stadsbewoners naar buiten. Hoewel het houtgewas in de bosschen nog slechts schuchter het genaderde voor jaar verraadt (slechts de iepen botten, ter wijl de kamperfoelie zich in het lichtgroene kleed om het eikenhout slingert) was het in de open boschplekken en duinpannen toch heerlijk toeven en velen maakten daarvan dan ook gebruik. Het was opvallend hoe veel Alkmaarders ditmaal per rijwiel langs den Groenenweg Bergen naderden, vermoedelijk omdat ze en passant de werkzaamheden voor het nieuwe zwembas- sing bij „de Karperton" wilden aanschou wen. De Groeneweg is nog echt landelijk. Men nadert langs dien weg Bergen op een idyllische wijze. Komende op den Meerweg, bevindt men zich dadelijk in de bosschen, achter het oude Hof en kan men langs het fietspad en de Mosselenbuurt, het rijwiel pad naar Bergen aan Zee volgen. Ten zuiden van Bergen ziet men in de aan de bosschen grenzende zonnige weilan den de koeien reeds in de wei hun vreugde sprongen na een langen staltijd maken. Zeer velen vertoefden aan het strand en op het in gebruik genomen parkeerpark heerschte reeds een gezellige drukte van komende en gaande auto's. Uit den wind was het aan het strand heerlijk toeven. Bij een temperatuur van 74 graden werd men herinnerd aan een voorjaarsdag aan de Rivièra. Vele bewoners in Bergen benutten het heerlijke zonneweer om in hun tuintjes te zitten. Zulke zonnedagen geven hoop op een goed zomerseizoen. Er wordt dan ook reeds door tal van families uit het land in Bergen gehuurd. Van het persbureau V.D. vernamen wij hedenmiddag het volgende: „Wegens de verspreiding te Den Helder van opruiende manifesten welke in verband met de muiterij op de Zeven Provinciën wa ren uitgegeven door de anarchistische alarm- groep zijn op 20 Maart j.1. enkele leden van deze groep door de rechtbank te Alkmaar veroordeeld, tot drie maanden gevangenis straf. Naar aanleiding hiervan bereikte ons het bericht, dat de veroordeelden R. D. en L. B. uit protest tegen hun veroordeeling en gevangenhouding in eetstaking zijn ge gaan. Bij informatie hieromtrent aan het huis van bewaring heeft de directeur zich van het geven van positieve inlichtingen mee- nen te moeten onthouden". In verband met dit bericht hebben wij naar de juistheid daarvan een onderzoek in gesteld Van bevoegde zijde vernamen wij, dat het bericht zeer is overdreven. Van de beide veroordeelden der alarmgroep bevindt R. D., die eenige dagen voedsel heeft geweigerd', zich sinds Donderdag j.1. in het huis van be waring te Amsterdam, zoodat niet bekend is, of hij daar zijn voedselstaking heeft doorge zet. Aangezien ook de andere veroordeelde, L. B., in hooger beroep is gegaan, wordt 'ook hij morgen overgebracht naar het huis van bewaring in Amsterdam. L. B. heeft zelfs geen moment het tot zich nemen van voedsel geweigerd. BENOEMD. De Burgemeester heeft met ingang van 1 April 1933 benoemd tot tijdelijk agent van politie dezer gemeente, den heer J. Krol, wonende te Appingedam. TEGEN DE MUUR GEREDEN. Zaterdagavond tegen ongeveer half negen botste de vrachtauto, bestuurd door N. B. te Egmond-Binnen, doordat de bocht Pay- glop—Breedstraat te kort werd genomen, tegen den gevel van het winkelhuis van schad^gd muu** werd vrij ernstig be- Tegen den bestuurder, die doorreed, werd proces-verbaal opgemaakt. HONDEN KOMEN AANLOOPEN. i °.Hti.e deelt ons med*. dat naar het slachthius is overgebracht een grijsbruine HoU. herdershond met witte vlek op de borst en een schofthoogte van 50 c.M„ welk d er ,.L Donderdag was komen aanloopen b^enheer W. der Kinderen, Koornlaan Air* iS bi'1cden heer J- Kos' tonende Achterom no. 15, een wit-bruin hondje ko men aanloopen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste baromterstand 773,5 mM. te Va- lencia. i Laagste baromterstand 751.3 mM. te Jan' Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 28. Maart: Meest zwakke Oostelijke tot Noordelijke! wind; helder tot licht bewolkt droog weer;, weinig verandering in temperatuur. Het gebied van hoogen luchtdruk reikt In» een langgerekten strook van de Oostzee tot de Azoren. Daalgebieden uit een depressie- gebied, dat zich uitstrekt van 50 gr. N B. en 45 gr. W.L. tot in de Poolzee, trekken tus schen IJsland en Schotland door en doen de barometers afwisselend dalen en stijgen op IJsland en langs de Noorsche kust. Terwijl over geheel Europa het weer onbewolkt is met zwakke winden, valt er in het Noord westen nog steeds regen. Ook in Zuid- Frankrijk is het weer minder gunstig en val len eveneens kleine hoeveelheden regen. Alle bovenlucht-waarnemingen in Duitschland geven hooge atmosfeer-temperaturen' met groote droogte en zwakken wind uit Oost tot aan de stratosfeer grens. Het ziet er nog niet naar uit, dat groote veranderingen in het weertype zich zullen voordoen. OUDE MAN AANGEREDEN. Een 73-jarige man, de heer J. de G., werd Zaterdagmiddag in de Langestraat omver gereden door een onbekend geble ven fietser, die met een groote mand op zijn fiets door onze eerste winkelstraat reed. De man werd een naburige woning bin- dragen, doch kon, hoewel hij erg over pijn in de zij klaagde, later zelf naar huis terugkeeren. Een onderzoek wordt ingesteld. DE EERSTE BLOEMKOOL. De eerste bloemkool is hedenmorgen op de Exportveiling aangevoerd door den beer N. J. Zut te Waarland. VOOR DE OVERDEKTE BAD- EN ZWEMINRICHTING. Blijkens mededeeling in ons nummef van Zaterdag belegt morgenavond de afd. Alkmaar van het „Witte Kruis" in de Har monie een vergadering, waarin mr Bieren broodspot, de leider van de Sportfondsen- baden in ons land, in verband met het voor stel van B. en W. om een openlucht zwembad te stichten, de voordeelbn van een overdekt zal uiteen zetten. Deze vergadering waartoe B. en W., de raadsleden, de Alkmaarsche doktoren en de besturen van de betrokken sport- en zwem- vereenigingen zijn uitgenoodigd, is voor be langstellenden gratis toegankelijk. De vergadering vangt aan om 8.15 uur. Mei het oog op het groote Alkmaarsche belang, waarover Donderdag in de raadsver gadering beslist zal worden, hepen wij, dat niet verzuimd zal worden kennis te nemen van hetgeen de bij uitstek deskundige mr. Bierenbroodspot, over het voorstel van B. en W. naar voren zal brengen. KEES BAKKER. De heer J. Ph. Müller schrijft ons: Er zullen op de Noord-Hollandsche vee markten wel geen marktbezoekers zijn die Kees Bakker, de oude schapenmerker en vee-t expediteur niet van nabij kennen. Ik zeg op-; zettelijk eerst schapenmerker en breng dit in verband met de expeditie vee en paarden. Kees is nog één van de oude garde waarvan de gelederen van weleer nog maar een enke ling telt. Kees kan nog spreken van uit tij den dat de export van schapen nog „de le- vendige handel" genoemd werd. Dat d® schapen nog levend naar London in consig natie gingen. Later, in dienst van de Groot, sedert vele jaren overleden ea daarna in dienst van de Amsterdamsche vee-expediteurs de Vries Co. ging allé vee voor export bestemd geslacht naar de En- gelsche vleeschmarkten. Het waren toen de Rotterdamsche vee-expediteurs, met name Bierman Co. en Meijer Pool, welke dui zenden schapen, kalveren en varkens voor slachting met bestemming voor export ont vingen. In de expeditie van koeien welke ge ëxporteerd werden naar Spanje in de jaren dat Hendrik Voorspui en anderen in dezent handel de Alkmaarsche veemarkt bezochten' alsmede toen de export van vee zich door de) oprichting van het openbaar exportslacht-; huis te Hoek van Holland in directe verbin-, ding stond tot de lijn Hoek van Holland-p Harwich—Londen, was Kees Bakker op de, Alkmaarsche veemarkt althans, de onmisba-! re factotum. Merken, drijven, laden, kortom Kees was de man die altijd en voor iedereen klaar stond. En nu is alles zoo anders. Niets van den levendigen handel van weleer i» meer merkbaar. Ik kan mij daarom voorstel len dat een man als Kees die 28 Maart a.s- een halve eeuw de veemarkten te Alkmaar en Purmerend bezocht heeft, de verzuchting slaakt: „geef mij maar den vroegeren tij» want nu is er geen cent meer te verdienen- Zoo zullen er meer zijn, al kunnen zij zich dan niet beroepen op een 50-jarigen staat van dienst achter den rug te hebben, zij het dan ook als schapenmerker en vee-expediteur^ Moge 28 Maart a.s voor C. Bakker, Km-, heimstraat 30, Alkmaar, een zonnigen dag; zijn in deze duistere wereld. Wij wen*§Jte®> het hem van harte toe.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2