Van Rommelzaken Hobbelde HET MICAREME-BAL VAN DE B. R. O. C. HEILOO. 160 N V. voor den duur van 50 jaar in erfpacht uit te geven het perceel Sectie E. nr. 4120, gedeeltelijk, gelegen aan de Noorozijde van het Sportpark en de Westzijde van den Nieu we ntoegangsweg, ter grootte van ongeveer 9800 M2., als nader op het terrein zal wor den aangegeven, tegen een canen van 1 's jaars en zulks op de nader aangegeven voorwaarden. B >in )e an oo P ivo no< /ei C elk. reb de lee 1 ka da M Cl Gi vo B to te 't d I s i BOUW ZUSTERHUIS EN ZENUWPAVILJOEN CENTRAAL ZIEKENHUIS. In bijlage No. 28 schrijven B. en W.: Regenten van het Centraal Ziekenhuis hebben onze aandacht reeds geruimen tijd ge leden er op gevestigd, dat voor de huisves ting der verpleegsters een betere voorziening moet worden getroffen. Door gebrek aan ruimte heeft het college aanvankelijk aan een aantal verpleegsters onderdak moeten ver schaffen in een naburig pension. Huisvesting van verpleegsters buiten het ziekenhuis brengt evenwel allerlei bezwaren voor den dienst mede, zoodat Regenten later een ande ren maatregel troffen. Nadat eerst de verlos kundige afdeeling en de verdiepingen in het kinderziekenhuis tijdelijk voor verblijf voor de zusters werden ingericht, hebben Regen ten ten slotte een houten paviljoen voor huis vesting van 20 verpleegsters bij het zieken huis doen bouwen, om voorloopig een voor ziening te hebben, waardoor althans zoo min mogelijk beslag op ziekenhuisruimte werd ge legd. Daarnaast is het oog steeds noodig een 8-tal verpleegsters bij particulieren te huisvesten, terwijl er ook nog altijd 16 ver pleegsters op de étage van het kinderzieken huis verblijven en daardoor beslag leggen op een reserve-ziekenhuisruimte. Het spreekt echter vanzelf, dat ook deze provisioneele huisvesting zoo spoedig mogelijk moet wor den vervangen door een reeks van goed inge richte zusterkamers. Regenten hebben daar toe het hierbij ter inzage liggende plan ont worpen, dat tevens een ander doel beoogt. Het blijkt namelijk gewenscht de zenuw afdeeling te verbeteren, daar de bestaande aideeling verschillende gebreken vertoont, zoowel door haar ligging als door het feit, dat praktisch alleen vrouwen daarin kunnen worden opgenomen. Door nu de bestaande zenuwafdeeling te verbouwen tot zusterhuis en een nieuwe, beter aan de eischen beant woordende zenuwafdeeling te bouwen, zal op economische wijze een oplossing zijn gevon den voor twee gebreken van de tegenwoor dige ziekenhuisinrichting. Door uitvoering van deze bouwplannen wordt tevens de noodige ruimte verkregen ten behoeve van het magazijn, in verband waarmede aan bouw van magazijnruimte in de toekomst wordt voorkomen. Regenten vragen ons te bevorderen, dat zij tot invoering van deze plannen worden gemachtigd De kosten, 113.000 voor den bouw en 10.000 voor de inrichting, in totaal derhalve 123000 zullen kunnen worden bestreden, hetzij uit een door de gemeente te verstrekken leening, hetzij uit een leening welke Regenten kunnen aangaan onder garantie van de gemeente. Aan den laatsten vorm zouden wij de voor keur geven. Omtrent deze aangel .-genheid hebben wij het gevoelen gevraagd van de Commissie van bijstand voor openbare werken en voor de financiën. De uitgebrachte adviezen leg gen wij voor Uwe Vergadering ter inzage. In overeenstemming met deze adviezen hebben wij ons me*- de bouwplannen ver- eer.igd. Een minderheid n ons College heeft be zwaar tegen de uitvoering dezer bouwplan nen in de tegenwoordige tijdsomstandighe den op grond van financiëele overwegingen. Zij is echter bereid, teneinde tegemoet te komen aan den blijkbaren wensch van velen in deze gemeente en daarbuiten, die aan de verpleging in het Centraal Ziekenhuis de voorkeur geven, zelfs thans over dit bezwaar heen te stappen en medewerking te verleenen aan den afbouw van het ziekenhuis. De hiy aan het woord zijnde minderheid wenscht er niettemin den nadruk op te leggen, dat zij het Centraal Ziekenhuis beschouwt als geheel afgebouwd na uitvoering der hiervoor be doelde bouwplannen Naar aanleiding van het advies der Com missie van bijstand voor openbare werken deelen wij Uwe vergadering mede, dat het in ons voornemen ligt met hare wenschen, voor zoover dit mogelijk is, rekening te houden. Zoodra het onderwerpelijk voorstel is aange nomen, zullen wij ons met den Directeur der gemeentewerken en met den heer Saai in ver binding stellen over de wijze van uitvoering van het bouwplan en het architectenhonora rium. B. en W. geven den Raad in overweging den verbouw van de bestaande zenuwafdee ling tot zusterhuis en den bouw van een nieuw zenuwpaviljoen overeenkomstig de overgelegde plannen te bevorderen en het daartoe benoodigde besluit te nemen. TUSSCHENTIJDSCHE ONTBINDING HUUROVEREENKOMST. B. en W. schrijven in bijlage No 45.: In ons voorstel betreffende de verbreeding van de Krebbesteeg (bijlage 3 van 1933) hebben wij medegedeeld, dat onderhandelin gen waren gevoerd met den huurder van het perceel Langestraat 74 om te geraken tot tusschentijdsche ontbinding der huurovereen komst, geldende tot 1 Mei 1939. Deze onderhandelingen zijn inmiddels voortgezet en hebt en thans tot overeenstem ming geleid tusschen den heer K. Klinkert en ons College. De huurder is bereid tot tus schentijdsche ontbinding mede- te werken tegen een schadeloosstelling van 5600, waarvan een bedrag noodig voor verbouwing en inrichting van een ander pand, tot een maximum van 2/3 van 5000, reeds vóór de ontruiming aan den heer K. Klinkert zal worden uitbetaald, terwijl het restant zal worden uitgekeerd na de oplevering van het ontruimde perceel. De som van 5000 wordt verhoogd met 100 voor elke volle maand, waarmede de termijn van een half jaar wordt bekort, tot een maximum van 500 De huurder verbindt zich het perceel Lange straat 74 te ontruimen binnen een half jaar, nadat Uwe vergadering onderstaand besluit heeft genomen. Wij achten vervroegde verbreeding van de Krebbesteeg van de Nieuwesloot tot de Lan gestraat het gevraagde offer wel waard, ter wijl anderzijds een schadeloosstelling voor den heer Klinkert billijk is, daar hij net per ceel Langestraat 74 op eigen kosten heeft moeten verbouwen, terwijl hij bovendien kosten zal moeten maken voor verhuizing, in richting van een nieuw winkelpand, e.d. op korten termijn. Wij stellen Uwe vergadering in verband daarmede voor de regeling, waaromtrent overeenstemming is bereikt, goed te keuren. HYPOTHEEKBANK NOORD*- HOLLANDSCH GRONDCREDIET N V GEVESTIGD TE ALKMAAR. Aan het verslag over het jaar 1932 wordt het volgende ontleend: In 1932 werden afgesloten 13 hypothecaire leeningen tot een bedrag van 201.010, ter wijl de daarop betrekking hebbende onder panden werden gewaardeerd op 334.100, zoodat gemiddeld pl.m. 60.16 der ge taxeerde waarde werd verleend. In 1931 werd geplaatst 215.200 aan pandbrieven, terwijl werd ingekocht en af losbaar gesteld tot een bedrag van 428.100 Op 31 December 1931 was aan pandbrie ven in omloop 8.915.500, zoodat op 31 December 1932 in omloop was tot een be drag van 8.702.600. Het totaal der Reserven bedroeg op 31 December 1932 350.123,91, na goedkeu- ring.van de Balans en Winst en Verliesreke ning zal dit worden 353.723,991 (v. j. 293.370.70). Door commissarissen wordt aan de alge- meene vergadering, welke gehouden zal wor den op Maandag 3 April a.s. voorgesteld het dividppd over het boekjaar 1932 te bepa len op 10 )v. j. 15). STEDELIJK MUSEUM. Willem de Zwijger-herdenking. Naar wij vernemen, zal ook in het Stede lijk Museum te Alkmaar einde April een ten toonstelling worden gehouden betreffende prins Willem I (Willem den Zwijger). De verzamelingen van Archief, Museum en Bibliotheek, alsmede de historisch-topo giafische Atlas van Noord-Holland der ge meente Alkmaar, bevatten vele belangrijke zaken over Willem I en zijn tijd. Het stadsarchief bezit o.a. verscheidene in teressante brieven van den prins van Oranje, die bij deze gelegenheid zullen worden ten toongesteld. Een eereplaats zal op de tentoonstelling worden ingenomen door het portret van Wil lem I, een der mooiste en best geconserveer de conterfeitsels uit het laatst van zijn leven. Dit portret van Willem I berust reeds sedert de 16de eeuw in Alkmaar. Het schil derstuk, dat gedateerd is 1583, stelt den prins voor met de sporen op zijn gelaat van de verwonding door den aanslag van Jean Jaureguy in 1582 te Antwerpen op hem ge pleegd. Ook van den lijfarts van den prins, den be roemden Alkmaarder Petrus Forestus, bezit Alkmaar brieven, handschriften, werken en portretten. Men mag verwachten, dat ook deze exposi tie, evenals vorige hier gehouden historische tentoonstellingen, veler aandacht zal trekken VAN VROEGERE WINTERS. Mej. T. G.—R. te Bergen schrijft ons: Dezer dagen las ik een stukje in de Al km. Courant van het gouden huwelijksfeest van het echtpaar v. d. Zande. Als een bijzonder heid, zoo stond er in, vertelde de bruid, dat zij op haar eersten trouwdag een sledetocht op de Zuiderzee had gemaakt, hetgeen juist om het buitengewone wel eenigszins onge loofwaardig scheen, doch het kan beslist waar zijn. Ik was toentertijd als bijna negen jarig meisje thuis bij mijn ouders, die woon den aan den Hobrederweg in den Beemster en ik herinner mij dat er dien winter zeer veel sneeuw viel en dat het in Maart zeer hard vroor. Door de sneeuw kon men weinig schaatsenrijden, want het was door den har den wind alles zo vol sneeuw gestoven, dat de slooten om de landerijen tot boven toe vol zaten. Als een bijzonderheid wil ik hier bij voegen, dat op den 28sten Maart een ruim 80-jarigen vrouw, oudste inwoonster van de Molens in den Beemster, nabij de Beets, die bij haar zoon den watermolenaar thlis was, voor de aardigheid nog op den molenkolk stond Het begon toen reeds een weinig te motregenen en is het op dien datum gaan dooien. De landerijen kwamen prachtig groen onder de sneeuw vaHaan en in April kwam er reeds flink gras. Ik weet nog dat mijn vader, die een klein boerenbedrijfje had met twee koeien naar de Beemster koemarkt ging, dat moet geweest zijn al flink in April en toen waren nog de zoogenaamde kavel- slooten vol met bruingeworden sneeuw. Het kon door de groote hoeveelheid nog niet wegsmelten. De B.R O.C. is de Berger-Revue en Ope retteclub die reeds een paar jaar in De Rus tende Jager in de midden-vasten een bal- masque organiseert en het ook dit jaar heeft aangedurfd hetzelfde te doen. Voor Bergen is het slagen geen waag meer gebleken, want ook ditmaal was de jeugd van Bergen, als mede die van A'kmaar en omgeving, present Vooral de meisjes hebben plezier in een ge- costumeerd gemaskerd bal en leveren steeds weer het bewijs over groote vindingrijkheid te beschikken om te bereiken, dat ze er aar dig uitzien Ze verschenen Zaterdagavond als Revuegirls, Zigeunerinnen, Keksmaatjes, Spaansche, Napolitaansche, Bulgaarsche en Hongaarsche schoonen, maar ook als Apa chen, Jockey. Rococodame, Pierette's, Klok, Rood kapje, Sneeuwbal, Nar, Rooversmeisje, moderne kamermeisjes en in fantasiecos- tuums, als zwaluw om den kerktoren, Lang en Kort, schoppenvrouw, terwijl ze in de groepen eveneens het schitterendste figuur maakten. Jonge meisjes en vrouwtjes weten zich thans gemakkelijker in een ongewoon costuum te bewegen en ontlokken menigmaal bij een vrouwelijke toeschouwster van het vorige geslacht de opmerking: ;.wat werden wij vroeger toch veel minder vrij gelaten' De ouderen, wier eenige ontspanning vroeger was een paar dagen kermis en die overigais niets dan een leven van hard werken hebben gekend, zien nu met vergenoegde gezichten, hoe thans hun studeerende spruiten regelma tig in feestelijke kringen verkeeren, probee- ren een enkele maal zelfs mee te doen, om dan toch steeds weer te ervaren dat ze an ders zijn om met de mopperende opmerking, dat ze het er volstrekt niet mee eens zijn, dat het nu beter is, te berusten. Vooral de moeders slaan met stomme ver bazing gade, met hoeveel gemak hun doch ters, ae jongens waarmede ze uit zijn, laten zitten, om een dansje te maken met een an der. Zij zien de kleine verdonkering op het gelaat van den jongenman, die zich van zijn dulcinea waarmede hij zoo juist aan een tafeltje had plaats genomen verlaten ziet, en staan in stomme verwondering wanneer zij die eigenlijk, zooals vroeger, voor de betrok ken jonge menschen een bedorven avond vreezen, integendeel zien met hoeveel gemak kelijkheid de jongelui zich darana gedrieën en al heel spoedig in club bewegen en het grootste plezier hebben. De meisjes toonen, dat ze zelfstandig zijn geworden, wachten niet tot eindelijk eens een van haar kennissen hen iets zal offreeren, doch bestellen met een groote gemakkelijk heid wat ze wenschen en rekenen soms af voor een vriend, die slecht bij kas is, doch doen dit als vrouwelijke kameraden, met een fijne charme, die de bewondering wc' van hem die er oog voor heeft en de moeders in nerlijk tot de conclusie doet komen, dat hun dochters zich toch maar veel vervelends be sparen, dat zij zich moesten laten welgeval len. De deelname aan het bal, was Zaterdag avond zelfs grooter dan het vorig jaar en vooral in de rubrieken groepen en dames enkelingen was de keuze voor de jury groot en moeilijk. Een groote club van Beijersche boeme laars, leden van de Alkmaarsche N.R.V., bracht al spoedig de gewenschte vroolijk- heid, die verhoogd werd door een groep Apachen en een brok van de B.R.O.C., die al heel spoedig contact kregen met d Ber^ena- ren, evenals kokinnen en de kamermeisjes van de hotels „Nassau-Bergen", Trianon, Prins Maurits en Bakhuis. Buziau was ook hier door den heer ter Hall vertegenwoordigd en verhoogde mede de gezelligheid, die gunstig beïnvloed werd door de aardige zaalversiering. Toen prins Carnaval om ongeveer 11 uur te paard de zaal in kwam rijden, waren de aanwezigen dermate verrast, dat ze krachtig ten St. Nicolaaslied zongen. Nadat het paard was weggeleid nam de prins echter het woord, om de aan wezigen te verzekeren, dat het hem een groot genoegen was als introducé en als prins Carnaval, dit feest mede te maken, daarbij straal negeerende een joviaal „bon jour Jaap", dat een zijner kennissen hem toeriep, omdat dit thans niet in overeenstem ming met zijn waardigheid was. De prins ging dan ook voort met zijn toe spraak, verzekerende, dat hij de energie van het B.R.O.G-bestuur bewonderde en zijn complimenten bracht aan de jury. Zelfs de interruptie van Buziau „dat heeft hij goed bekeken", welke interruptie groote vroolijkheid ontlokte, kon de prins niet van zijn a propos brengen en van harte stemden de aanwezigen dan ook in met zijn verzoek om een driewerf hoera uit te brengen voor het B.R.O.C.-bestuur en de jury. Een Napoleon in een verschijning wat heel ver na Waterloo, zocht hierna bij gemis aan een Josephine maar een schoone Milaansche op, een Pierot een sneeuwbal, een bruidegom zijn bruid, een cowboy een schoone Spaan sche, een roover de schoppenvrouw, enz. De bands wisselden elkander voortdurend af en na een onderbreking, een gevolg van het bekend worden der prijzen (die ditmaal wel ietwat sobertjes waren (duurde de gezellig heid voort tot des morgens half vijf. Ook dit bal-mas-qué behoorde weer tot het verleden. Hoe lang zal de daar voor eeuwig gesloten vriendschap voor velen voortduren? De jury kende de volgende prijzen toe: Mooiste dame: le pr. Rococodame, Tiene Tunenberg te Bergen; 2e pr. Pierette. mej. van Putte te Alkmaar; 3e pr. Schoppen vrouw, mej. Scheepbouwer te Castricum; 4e pr. Napolitiaansche, mej. J. Tol te Alkmaar; 5e pr. Zwaluw om de kerktoren, mej. F. Plantinga te Bergen6e pr. Rood kapje, mej. Flessehing te Bergen. Origineelste dame: le pr. Opoe zoekt des nachts, J. de Jong te Alkmaar; 2e pr. Sneeuwbal, mei. Schempp te Bergen; 3e pr. Lang en Kort, Anny Renoov te Alkmaar. Mooiste heer: ie pr. Prins Carnaval, J. Beek te A'kmaar; 2e pr. Jockey, A. v. Ex tra te Bergen; 3e pr. Schot. J. Molenaar te Alkmaar; 4e pr. Cowboy, G. Broersma te Bergen; 5e pr. Aoach, Jo Keeman te Bergen. Orgineelste heer: le pr. Buziau. B. ter Hall te Bergen; 2e pr. De Nar, F. Scheepbouwer te Castricum. Mooiste paar: le pr. Bruidspaar, mej. A. Swart te Alkmaar en de heer P. Brefjes te Bergen. Orgineelste paar: le pr. Peper en Zoutstel, mej. M. Prins en mej. A. Beeldman te Bergen. Groepen: le pr. Beijersche Boemel club. G. Hoebe c.s. te Alkmaar; 2e pr. Brok van de B R.O.C., Fien Beeldman es. te Ber gen: 3e pr. B R.0 C.-girls, Tina de Groot c.s. te Bergpn; 4e pr. Kokinnen, mej. A. Briefjes c.s. te Bergen: 5e pr. Kamermeisjes, mej. A. He'den cs. te Bergen. Orgineelste groep: K pr. Groot- moederstijd', Janny Kreb c.s. te Bergen. VERTROKKEN PERSONEN. L. Ja M. Jansen. R.K., geestelijke, van Nas- saulaan 4 naar Berkhout. P. A. Evers, R.K., van Oudegrachf 46 naar Amsterdam. Arie Geel, N.H., logementhouder, van Hei ligland 10 naar Haarlem. T- Luitjes, LdH, officier Leger des Heils. van Limmerhoek 40a naar Ned. Oost-Indië. R Rosenauer. R.K., dienstbode, van Helderscheweg 29 naar Cas tricum. J. Horio, R.K., z.b., van Karne- melksbuurt 12 naar St. Pancras A. Zwart, O.C-, dienstbode van Nassaupiein 18 naar Egmond aan Zee. P Joon N.H., metse laar, van Oudegracht 14 naar Heiloo. E. Postma, geen, z.b. van K v. 't Veerstraat 9 naar Amsterdam H Dutij, N.H., inspec teur verzekeringsmaatschappijen echtge- noote en kinderen, van Maclaine Pontstraat 9 Paar Heiloo. Th. Stam, R.K wagenmaker, en echtgenóote en kinderen, van le Kabel- straat 6 naar Bergen (N.-H.) M. J. de Graaf, en kinderen, van Lindegracht 2 naar Den Helder. C. J. 6e Vreede. R K-, van Overdiestraat 26 naar Doetinchem. J. Philipse, N.H., z.b„ van Liefdelaan 29 naar Goes. M. D. Hoeflaak, N.H., bediende Mij. „Nederland". P. de Zeeuw, N.H., z.b., van Émmastraat 81 naar Avereest, Dedemsvaart. N. G. Bakker. N.H.. lingerienaaister, van Varnebroek 1 naar Vüssingen. J. Griep, geen, dienstbode, van Émmastraat 95 naar Middelburg. A. van Spijkeren, N.H., boe ren arbeider, en echtgenoote en kinderen, van Westdijk 12 naar Doornspijk J. A. Bat- tae:d, geen, referendarus le kl., en echtge noote en zoon, van Maclaine Pontstraat 6 naar Bandoeng (N. I.) T. Ras, G.K., z.b., van Westerweg 332a naar 'S-Gravenhage. G. van der Vaart. G.K z.b., van Westerweg 332a naar 's-Gravenhage. I. Plank. R K., dienstbode, van Nieuwl. Singel 70 naar Duitschland. H. L. Schmidt. gen. dienst bode, van Boterstraat 20 naar Duitschiand. E. J. Feldmann, R K., dienstbode, van Prins Hendrikstraat 46 naar Duitschland. K. Feldmüller, R K-, fotograaf, van Mient 2 naar Duitschland A. Sendes, R.K., dienst bode, van Steijnstraat 82 naar Duitschland. K. Bartenwerfer, D.E., dienstbode, van Langestraat 94 naar Duitschland. A. Schuf- felen, R.K., dientbsode, van Ridderstraat 4a n. Noordscharwoude L. M. J Veltman. R.K., onderwijzeres, van Émmastraat 23 naar Eg- mond-Binnen. J. Krul, N H.. slagersknecht, van Snaarmanslaan 16 naar Zuid- en Noord- Schermer. C. A. Baltus N H, z.b., van Kennemersingel 22 naar Amsterdam. R. G. Oud, R K-, dienstbode, van Iaat 144 naar Berkhout. -— G. Tomadon, R.K., graniet werker, van Laat 81a naar Steenwijk. J. Smit. R.K., boerenknecht. van Zeglis 61 naar Oudorp. L. S. Spruit, geen, fotograaf, van Wi.he minalaan 5 naar Middelburg. P. Jonk, R.K., dienstbode, van le Knaalstraat 5 naar Zuid- en Noordschermer. A. Kleine, R.K., naaister, van Oudegracht 154a naar Duitschland. A. C. Beek, N H., ingenieur, van Kennemerstraatweg 151 naar Amster dam. A. Tuinier, HAEA, metaalbewerker, en echtgenoote en kinderen, van Zeglis 13 naar Oudorp (N.-H.) M. de Bree. G.K verpleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Apeldoorn. J. Blacquière. N.H., leerling verpleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Barneveld. P J Kuijmans, Rem., procu ratiehouder, van Langestraat 45 naar Heiloo. M. Sangers, geen, poelier, en echtgenoote, R.K., en kinderen, var. Spoorstraat 59 naar Apeldoorn. H. Sterk, geen. ass. InsDecteur A. P. C., van Gashouderstraat 16 naar Hoorn. A. Hartland, geen, geleidster, van Kennemerstraatweg 50 naar Vorden. A. Zijp, N.H., z.b., van Kennemerstraatweg 67 naar Nieuwe Niedorp. R. Couperus, geen, z.b., en echtgenoote en zoon, van Snaarmans laan 71 naar Leeuwarden. W. Janse GK., kleermaker, van Snaarmanslaan 108 naar Bergen op Zoom. J. Post, N.H., z.b., van Kanaalkade 58b, naar Haarlem. Qemewtecaden (Vervolg van het verslag der zitting van Vrijdagavond). Vaststelling van de vergoeding voor de r.k. scholen over 1930. Ingevolge art. 101 der L. O.-wet 1920 hebben de besturen van bijzondere scholen aanspraak op een vergoeding van de kosten van instandhouding dier scholen, berekend naar het gemiddeld bedrag, dat over hetzelf de dienstjaar is uitgegeven per leerling van de overeenkomstige openbare scholen in de' gemeente, en wel voor zooveel betreft de uit gaven, bedoeld in art. 55, onder e tot en met h en o der en o der L.O.-wet, alsmede die van instandhouding. Deze uitgaven waren over genoemd dienst jaar per leerling 13,26. De r.k. meisjesschool werd in 1930 be zocht door gemiddeld 206K leerling, zoodat de vergoeding behoort te bedragen ƒ2738.19. De r.-k. jongensschool werd in 1930 be zocht door gemidde'd 182 3/4 leerling, zoo dat de vergoeding voor die school moet be dragen 2423,27. B. en W. stelden voor de vergoedingen al dus te bepalen. Goedgekeurd. Toepassing van art. 103 der Lager-Onderwijswet 1920. Door het bestuur der r.-k. meisjes- en jongensschool werd een voorschot gevraagd, overeenkomstig art. 103 der L. O.-wet 1920 op de uitkeering, bedoeld in art. 101 dier wet, voor het dienstjaar 1933. Dit voorschot behoort te worden vastgesteld volgens a laatst door de Gedeputeerde Staten geslm rekening, alzoo de rekening over 1930 Het bedrag, dat in 1930 als kosten t- doeld in art. 101, 5e lid der L. O.-wet is ,uï" gegeven bedraagt 13,26 per leerling Het aantal leerlingen der r.-k. schol* waarnaar de uitkeenng behoort te wor^Ü! berekend, bedraagt 208 1/4 voor de meiski school en 209 1/4 voor de ongensschoo] voorschot (hoogstens 80 van de uitkeT ring) zal kunnen bedragen: voor de meisi« /C22019722209,12 e" V°°r d0 jongensscÖ Aldus vastgesteld. Nadat de raadsvergadering van^lf^p^* bruari het besluit was genomen tot ruilin» van grond met den heer J. A. GertenbacK is gebleken, dat het gedeelte grond, dat hil aan de gemeente zal afstaan niet 39 jg? doch ongeveer 41 M2. groot is, waartegen over de heer G. verlangt erug te krijgen 58 M2. grond, in plaats van 45 M2., zoo als was ongegeven. B. en W. stelden voor deze wijziging in het genomen besluit aan te brengen. Goedgekeurd. Ruiling van grond aan de Reg„. lierslaan en de Zandersloot. Toen de oorspronkelijk langs den Zander, sloot geprojecteerde weg in oostelijke rich- ting werd verschoven en mevrouw de Lange bereid bleek om een strook grond, breed acht meter, met de gemeente Heiloo te ruilen, door welke omstandigheden de ZanderslootW ook m de toekomst een mooie wandetweg blijft vanaf Alkmaar, toegang gevende tot het bosch, verviel de aanleiding om het ge. deeite van den Heerenweg in stand te houden met alleen, doch verwierf de ruiling van het gedeelte Heerenweg tegen bedoelde strook en den grond benoodigd voor verbreeding van de Regulierslaan alle aanbeveling. B. en W. stelden voor, deze ruil (in be- ginsel reeds goedgekeurd) te bekrachtigen bij het volgende besluit: le. te verklaren, dat het gedeelte van den Heerenweg vanaf de zuidwestpunt van het perceel kadastraal bekend gemeente Heiloo, sectie A, nummer 2533 (villa Blockhove) tot de Regulierslaan niet meer voor den open baren dienst best' md zal zijn; 2e. met mevrouw A E de Lange—van Foreest te Heiloc de volgende ruiling aan te gaan: de gemeente Heiloo staat in ruil af aan mevrouw A. E. de lange het bovenomschre ven gedeelte van den Heerenweg; mevrouw A. E. de Lange staat in ruil af aan de gemeente Heilou: a. een strook grond gelegen langs de Regulierslaan, zijnde geceelten van de perceeien kadastraal bekend gemeente Heiloo, sectie A. nummers 2531, 2889 en 1262 met plantsoen bestratingen en trottoirs, het transformatorgebouwtje en den grond waarop de woning, kadastraal bekend gemeente Heiloo, sectie A nummer 1262, staat, onder voorwaarde dat de opstal van deze woning eigendom blijft van mevrouw A. E. de Lange en zij tot wederopzegging het recht van opstal zal hebben voor die woning, onder verplichting dat binnen vier maanden na aanzegging door den raad der gemeente Heiloo de woning voor hare reke ning zal moetei worden afgebioken en de grond ter beschikking vati de nieuwe eige naresse zal moeten worden gesteld terwijl de genoemde gemeenteraad voor het geval niet aan de aanzegging mocht wo den voldaan, het recht heeft voor tekening van de na latige de woning te doen afbreken en weg ruimer.; b. een strook grond gelegen ten oosten van de Zandersloot. ter breedte van ten minste acht meter, zijnde gedeelten van de perceelen kadastraal bekend gemeente Heiloo, sectie A, nummers 1262, 2889. 158, 159 en Dit voorstel werd zonder stemming goed gekeurd. De heet Maas Geesteranus hield zich uit hoofde van familiebetrekkingen met mevr. de Lange burten Stemming. Wijziging besluit aankoop grond, in verband met den aanleg van een weg naar het Noordhollanoscn Kanaal. Gedurende de werkzaamheden bij het aan^ leggen van den weg en in verband met vereer gevoerde onderhandelingen met enkele ei„ naren is het naar 'de meening van B en noodig gebleken om wiiziging te brengen het besluit tot aankoop vain grond zooals besluit is vastgesteld in de vergade g van 27 Octooer 1932. .j De gemeente Akersloot heeft zich bet* verk'aard af te staan een gedeebe vaiV .r openbaren weg. ter grootte van f 76 M2. tegen een kooppiüs van 1 aannemelijke voorwaarden. De n,0^e|'! bestaat, dat van bedoelden weg een groo liet wa.er vlou^ uem om ue oo.eu en in zijn oogen, en Jan draaide en draaide maar. 't Leek wel of er plotseling een geweldige wind op kwam zetten. De koksmaat werd steeds meer achteruit geduwd. Plotseling werd hij door den wind opgenomen en neergegooid in Hobbeltje verblijfplaats, gelukkig op het dikke stroo. 160. 'toen hield Jan op en keek eens naar bibberenden koksmaat, die versuft op het s r zat rond te kijken. Toen gaf hij den maar weer terug aan den matroos, *an hij hem gekregen had. „Zoo vriendje, le z" wel wat van dat water in je uwn° hebben. Dat smaakte je niet hè? u« smaakte die watersoep vanmiddag oo „lik af ea «eg Ik houd niet van neer"," soep r^kerTaXret ;öoVe;renergie ge-I zij onbetaalbaar. Aristide 1de heer A. ae zw. xv/ r** ---

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6