£uchtvaact MacktêecicfUett OiecfUszaken JluMicaties DE STAKING TE IJMUIDEN. Arbitrage door de reeders aanvaard De vrreeniging van reeders van visschers- vaartu.„cn te IJmuiden heeft aan den rijks- bemiddelaar prof. mr. A. C. Josephus Jitta haar antwoord doen toekomen op de laatste eischen van de IJmuider Federatie. Dit ant woord luidt: „Ingeval de IJmuider Federatie zien bereid verklaart, de door u voorgestelde arbitrage te aanvaarden, wil ons bestuur in een daarvoor spoedeischend bijeen te roepen algemeene ledenvergadering bevorderen, dat ook dezer zijds arbitrage wordt aanvaard over de beide punten van het zeeliedencontract, waarover tot nog toe geen overeenstemming kon wor den bereikt en voor een contract van 12 maanden. Zulks onder voorwaarde, dat de IJmuider Federatie harerzijds de verplichting op zich neemt te zorgen, dat na de beëindi ging van het conflict tegenover niemand ran cune-maatregelen worden toegepast, noch ie- fenover reeders, nóch tegenover werknemers, ie niet bij de Federatie zijn^ aangesloten, nóch tegenover iemand anders." De IJmuider Federatie heeft hierop den rijksbemiddelaar een antwoord gezonden, waarin zij herhaalt hetgeen zij reeds den 17den Maart schreef: „namelijk dat de vraag of arbitrage zal worden overgegaan onder gelijktijdige opheffing der staking eerst dan aan haar ledenvergadering zou kunnen worden voorgelegd, wanneer inzake het Fonds en de loon- en arbeidsvoorwaarden van vischlossers en kolenwerkers overeen stemming is verkregen, althans voor zoover de reeders niet bereid zijn de door haar aan het slot der onderhandelingen gestelde en den rijksbemiddelaar bekende vraag alsnog in bevestigenden zin te beantwoordenin welk geval arbitrage overbodig en opheffing der staking h.i. binnen zeer korten tijd mogelijk zou zijn." SLACHTOFFER VAN EEN FAMILIE RUZIE. Een zwager onder verdenking van moord of doodslag gearresteerd. In het begin van de afgeloopen week is te Amsterda min de Houtrijkstr., na een familie twist op Zondagavond te voren een man plotseling overleden. Sindsdien is gebleken, dat het slachtoffer een wond in de borst had en aan inwendige verbloeding overleden is. Zaterdagmorgen heeft de politie den 28-jan- gen zwager van den overledene gearersteerd, als verdacht van moord of doodslag. Het on derzoek in deze zaak duurt nog voort. DE WOLF IS GEVANGEN! Een opwindende jacht door tuinen in het Noorden van Rotterdam. De rust voor de menschen en de hon den is in Rotterdam weergekeerd, want Zaterdagmorgen in alle vroegte is de uit de Diergaarde ontsnapte jonge Ca- nadeesche wolf gevangen en veilig en wel naar de plaats, waar hij thuis hoort terugue' -acht. Zaterdagmorgen om zes uur heeft een bewoner van de Noordmolenstraat in die straat een grijsachtig bruin dier zien loopen, dat in een poortje, dat naar ue tuinen achter de huizen leidt, veraween. De directie van de Diergaarde en de 1 clitie werden gewaarschuwd en deze mededeeliag sloot aan bij een bericht, dat men den eersten dag na de ontsnap ping al had gekregen, n.1. dat de wolf op den Noorcsingel en in het noorden van de stad was gesignaleerd. Onmideilijk rukte men nu uit met een net. waarin anders apen gevangen wor den en een kist, die op een sleeperswa gen werd getransporteerd. De poFtie was spoedig ter plaatse en onmiddellijk werd het blok huizen, begrensd door de Noordmolenstraat, de Erasmusstraat, het Noordplein en de Tollenstraat, afge zet. Een aantal agenten en burgers ging de tuintjes in en daar begon een ge agiteerde jacht op den wolf, die behen dig en sierlijk over de schuttingen sprong. Zooals te begrijpen is, wekte het rumoer de nog sluimerende omwonen den en al spoedig verschenen dan ook tmenschen in nachtgewaad en nog niet geheel voltooid toilet voor hun ramen, op de veranda's en loodsjes, die met aanmoedigende kreten het werk van de jagers volgden. De jonge wolf wist herhaaldelijk aan zijn achtervolgers te ontsnappen. Men dreef hem echter danig in het nauw, maar telkens weer wist hij met een juist afgemeten sprong het volgende tuintje te bereiken. De spanning steeg ten top, toen eenige mannen het dier in een hoek van een tuintje hadden weten te dringen en hem vast hadden Het wachten was op de oppassers van de Diergaarde, die den gevangene zouden overnemen en juist toen de „ppassers kwamen, lieten de mannen het dier weer los en met een paar fiksche sprongen was de wolf een paar tuintjes verder. Er waren juichkre ten opgegaan, maar nu zag men aller- wege teleurgestelde gezichten. De jacht begon opnieuw en weer dein de het enthousiasme mee met de kansen, die werden gemaakt. Ten slotte an derhalf uur nadat het dier was gesigna leerd sprong de wolf een even boven het niveau van den tuin gelegen veranda o maar onmiddellük was hij e* weer af en zat op een plaatsje tusschen den hadmeegejaagd .bevond zich nog een tuin en het huis. De bewoner, die ijverig tuin of vijf van zijn woning, waar hij geagiteerd stond te roepen, dat de deur van zijn keuken gesloten moest worden. Inmiddels was een jonge man in den tuin gekomen en ging op den wolf af De wolf schrok, wilde over de schut ting springen, maar daar wachtte hem een nieuwe schrik, want daar ver: 'leen een hoofd boven den rand van de schut ting. De jongen in den iuin, de '21-jarige C v. d. Berg, nam deze gelegenheid waar om het dier zijn jas over den kop te gooien en het bij aen nek te grijpen Zoo goed en zoo kwaa .lais he ging, werd de gevangen vluchteling onder zocht en hij bleek slechts een onbedui- c "ndp wond aan den rechterachtorpooi te hebben opgeloopen. Uitgeput of ver hongerd is het dier niet, maar zooals te begrijpen is, is het jonge dier zeer schich tig. Onder daverend hoera van de bewo ners is het dier naar buiten gebracht en in de kist gezet, waarin hij naar de Dier gaarde is gereden. Op straat stonden vele nieuwsgierigen op het resultaat te wachten en toen dan werkelijk de wolf verscheen, juichte men ook daar, toen rustig en wel het transport naar de Diergaarde begon. VRIJSTELLING VAN DEN DIENSTPLICHT EN DIENSTWEIGERING. Arrest wegens dienstweigering geldt niet als werkelijke dienst en is geen reden voor vrijstelling van den dienstplicht van een jongeren broe der. Een ingeschrevene voor den dienstplicht der lichting 1934 uit de gemeente Wilder- vank verzocht in Januari j.1. om vrijstelling van den dienstplicht wegens broederdienst op grond van de omstandigheid, dat zijn broeder, ingeschreven te Wildervank voor de lichting 1931, gedurende 30 dagen in werkelijken dienst was geweest. Uit de overgelegde stukken bleek echter, dat deze oudste broeder dienstweigeraar was en niet aan de militaire oefeningen had deelgeno men. Deze dienstplichtige was op 1 Mei 1931 ingelijfd, op 19 Mei d. a. v. tot tien maanden gevangenisstraf veroordeeld en op 30 Mei van dat jaar uit den dienst ont slagen. Thans heeft de Commissaris der Koningin in Groningen de gevraagde vrijstelling ge weigerd, o. m. uit overweging, dat de voor de lichting 1931 ingeschreven broeder zich in zijn militairen diensttijd steeds in arrest heeft bevonden en dat de tijd, welke in ar rest is doorgebracht, niet als werkelijke dienst in den zin der wet kan worden aan gemerkt, terwijl ook op grond van een der overige gevallen, genoemd in het tweede lid van art. 13 der Dienstplichtwet, geen vrijstelling kan worden verleend. VERKEERSONGEVALLEN. Kind achter op een fiets; bij een aanrijding gedood. Toen vrouw P. met haar driejarig doch tertje per fiets in de richting Waubach (L.) over den Brunssummerweg reed, kwamen eveneens in diezelfde richting aangereden achtereenvolgens een vrachtauto met aan hangwagen van een der mijnen en een vrachtauto van Kerkrade. De auto van de mijn week rechts uit, toen vrouw P. gepas seerd was, om den achterop komenden auto gelegenheid te geven voorbij te rijden. De aanhangwagen raakte echter de wielrijdster waardoor deze kwam te vallen en het dochtertje met het hoofdje tegen den aan hangwagen botste. Het kind liep een sche delbreuk op. Het is overgebracht naar het ziekenhuis te Heerlen, waar het volgens De Crt. onmiddellijk is overleden. Motorrijder rijdt in vaart op een groepje meisjes. Op den Utrechtscheweg te Renkum is Zaterdagavond een motorrijder ingereden op een viertal meisjes, dat aan de rechter zijde van den weg wandelde. Een der meisjes werd ernstig, hoewel niet levensge vaarlijk, gewond. De anderen liepen schaafwonden op. De motorrijder, die van de richting Oosterbeek kwam, reed met ge dempte lichten en verklaarde de meisjes niet te hebben gezien, zegt De Crt. Doodelijke aanrijding te Wassenaar. De 78-jarige Van B., wonende te Wasse naar, wilde gistermorgen per rijwiel den rijksweg te Wassenaar oversteken om zich naar het rijwielpad te begeven, toen uit de richting-Den Haag een auto, bestuurd door B. uit Rotterdam, kwam aanrijden. Deze reed den wielrijder aan, waardoor Van B. tien meter werd weggeslingerd en een sche delfractuur opliep. In bewusteloozen toe stand werd het slachtoffer per ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar hij blijkens bericht in De Crt. des middags is overleden. Auto te water; een doode. Gistermiddag is een luxe-auto, komende uit de richting Culemborg tengevolge van het met te groote snelheid nemen van een bocht, vlak voor de woning van den brugwachter in het Zederik kanaal gereden, waarbij de be stuurster, de ruim 60-jarige mej. Numans uit Dreumel, om het leven kwam. Een broeder van het slachtoffer en een nichtje konden door het dak van den auto heen gered wor den. Het lijk werd per brancard naar de woning van een broeder van het slachtoffer, den gemeente secretaris van Vianen, ver voerd. De auto is later door een kraanwagen op het droge gebracht. BRANDEN. Tribune van het Be Quick-stadion te Groningen afgebrand. Hedennacht omstreeks half vier is de groote tribune in het Be Quick stadion aan de Verlengde Heerestraat onder de gemeente Haren bij Groningen, door brand zoo goed als geheel verwoest. Alleen de beide vleugels staan nog overeind. Doordat het stadion z ch in de gemeente Haren bevindt, even buiten de grens van de gemeente Groningen, mocht de Groningsche brandweer geen assistentie verleunen zonder overleg' te hebben gepleegd met den burgemeester van Haren, doch deze laatste was evenmin als de brandweer te Haren telefonisch te bereiken, hoeveel moeite de comm9ndant van de Groningsche brand weer ook deed. De overdekte tribune, cantines en kleedkamers zijn totaal verwoest. De oor zaak van den brand is onbekend, 's Middags was nog voetbal gespeeld tusschen Be Quick en Velicitas, zoodat men vreest, dat vermoe delijk een gaskachel is blijven branden of een sigaret achteloos is weggeworpen. Door den sterken wind liep eerst nog een villa gevaar, door het vuur te worden aangetast Men kon dit evenwel verhinderen. Het stadion is tegen biandschade verzekerd. Er kon niets wor den gered. Oorzaak een brandglas Tegen den middag is de graanmalerij van den heer A. Benschop te Meerkerk totaal af gebrand. Een groote hoeveelheid fourage en opgeslagen brandstoffen zijn mede een prooi der vlammen geworden. Het belendend per ceel, dat door den heer B. wordt bewoond, be kwam veel brand- en waterschade. Vermoede lijk is de brand ontstaan doordat kinderen met een brandglas hebben gespeeld. Niet verzekerd. Gisteravond te half zeven brak te Oss een felle brand uit in de kapitale boerderij, be woond door de gezinnen van Heumen en van Heswijk. De brandweer kon door gebrek aan water weinig uitrichten. Pogingen om met brandbluschapparaten den brand te stuiten, hadden geen succes. Slechts een gedeelte van den inboedel van het gezin van Heumen kon worden gered. Die van het gezin van Heswijk ging verloren, terwijl van den laatste een koe en veel klein vee in de vlammen omkwamen. Van Heswijk was niet verzekerd. In een boerderij. Door onbekende oorzaak brak te Maasbree brand uit in de boerderij van den landbou wer van Deurzen. Door den kevigen wind vatten ook schuur en stalling weldra vlam. Slechts een gedeelte van den inboedel kon gered worden. De schade wordt door ver zekering gedekt. Een goudsmidswinkel uitgebrand. Vrijdagnacht is brand uitgebroken in de woning van de weduwe J. Balster te Nieuwe- Pekela (Gron.) In een uur tijds was de wo ning, waarin ook een goudsmidswinkel ge vestigd was, uitgebrand. Een manufacturen winkel, die naast het brandende perceel was gevestigd, bekwam waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. KORTE BERICHTEN, Op 10 Maart ,1. stuurde een slager op den Overtoom te Amsterdam zijn 17-jarigen bediende uit om een bedrag van 224.27 te innen. De jongen kwam echter niet terug en is nog steeds zoek. Vrijdagnacht is ingebroken in het sta tion der N. T. M. te Hijkersmilde (Dr.) Het aanwezige geld was geborgen in een kluis, welke onbeschadigd is gebleven. Een geld kistje zonder inhoud is verdwenen. De burgemeester van Beek, de heer Jansen, voorzitter van de Kamer van Koop handel voor de Limburgsche Mijnstreek en lid van de Prov. Staten van Limburg, is gis ter tijdens de plechtige inwijding van een kerk in zijn gemeente, plotseling onwel ge worden en overleden. Bij de Staten-Generaal is ingediend een ontwerp van wet tot regeling van den invoer van tafel- en servetgoed, handdoe ken en ander huishoudgoed, zoowel afge past als aan het stuk, beddelakens en sloo- pen. Het dient tot bekrachtiging van een reeds bij Kon. besluit tot stand gebrachte verlenging van een invoerbeperking, Vandaag zal de minister van binnen - landsche zaken in de door werkloozen uit Vriezenveen en omstreken ontgonnen Wei- temanslanden, in de gemeente Vriezenveen, aanwezig zijn bij een boomplantdag, georga niseerd door de N.V, Ontginningsmaat schappij „Overijsel". Vrijdag is plotseling te Berg en Dal overleden, 39 jaren oud, dr. A. A. Jurgens, oud-directeur van de Splendor Gloeilam penfabrieken te Nijmegen, candidaat voor de a.s. Kamerverkiezingen voor den Alge- meenen Nederlandschen Fascistenbond. De in de Amsterdamsche haven stil gelegde vrachtschepen Maasland, Montfer- land en Kennemerland van den Kon. Holl. Lloyd zijn weder voor den dienst op Zuid- Amerika in de vaart gebracht. In het Museum van den Arbeid aan de Rozengracht te Amsterdam is Zaterdag middag officieel door den burgemeester der hoofdstad geopend de afdeeling electrici- teit. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Donderdag 30 Maart, te één uur, ter regeling van werkzaamheden. Zaterdag is onder voorzitterschap van prof. mr. J. H. Hijmans, rector magnificus der universiteit van Amsterdam, de vierde Nederlandsche Folkloredag gehouden in het universiteitsgebouw aldaar. HERDENKING PRINS WILLEM I. Hedenmiddag is de senaat der vrije universiteit in de groote zaal van het koloniaal instituut te Amsterdam in een plechtige publieke zitting bijeen geko men ter herdenking van den geboorte dag van Prins Willem I. Na een kort openingswoord van den rector magnificus prof. dr. D. H. T. H. Volenhove, hield prof. dr. A. A. v. Schel ven een rede over Killem van Oranjes geloof en godsdienst politiek. EEN MEEVALLER. In de jongst gehouden vergadering van den gemeenteraad van Waalwijk is besloten, wijl een bedrag van 11.920 meer is ingekomen dan is geraamd, de oorspronkelijk gedachte indeeling in de derde klasse voor de gemeentefondsbe lasting terug te brengen tot de tweede klasse en het op de begrooting voor het jaar 1933/1934 voorloopig uitgetrokken aantal van 80 opcenten op de belasting terug te brengen op 65. VERBODEN WAPENS. Vier Rotterdammers gearresteerd te Boskoop wegens verboden vervoer van wapens. Het was der Boskoopsche politie al eenige weken bekend, dat er een hoe veelheid vuurwapenen naar Boskoop zou worden gebracht en dezer dagen werd zij zelfs omtrent den dag en het uur van aankomst der partij ingelicht. Vrijdagavond stopte voor een pakhuis aan den Koninginneweg een groote vrachtauto, waarin vier mannen zaten. Onmiddellijk werd begonnen met het lossen van den auto, doch nauwelijks had men een aanvang hiermee gemaakt of de Boskoopsche politie, bijgestaan door rijksveldwachters, verscheen op het tooneel en legde op de smokkelwaar beslag. In het geheel werden zeventig revolvers en 800 patronen in den wagen aangetroffen De gebeele voorraad werd evenals de auto naar het politiebureau gebracht. De vier mannen werden gear resteerd, doch later weer op vrije voeten gesteld. Bij hun verhoor bleek, dat zij afkomstig waren uit Rotterdam. Met welk doel de wapens naar Boskoop zijn gebracht, is nog niet geheel duidelijk Aan de politie verklaarden de mannen, dat de revolvers en de patronen bestemd waren om aan particulieren te worden verkocht EEN VREEMD VERHAAL. Bij een onvrijwillig bad f 700 ver loren? In bewusteloozen toestand werd nrar een ziekenhuis overgebracht een 18- jarige fietsjongen, di, door eigen onvoor zichtigheid in het water van de Bilder- dijkkade te Amsterdam was gereden, waaruit hij door burgers werd gered. Bij dit ongeval is een '.r.kje, inhoudende 70C verloren geraakt. Deze 700 zou den in hoofdzaak uit specie hebben be staan, maar de politie heeft met dreg gen niets gevonden4 104 JAAR. Woensdag zal de wed. TjadensPos- tema te Groningen, de oudste inwoon ster van het land, 104 jaar worden. Zij doet nog heel alleen haar huishouding en wandelt elke ndag. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Oehoe (uitreis) is te Bagdad aange komen, de Ijsvogel (uitreis) landde te Ban- doeng, de Havik (thuisreis) te Calcutta; de Pelikaan landde gister om 11.15 uur met drie passagiers uit Parijs op Schiphol. VLIEGTUIG OP EEN HUIS GESTORT. 12 dooden. Naar uit San Francisco gemeld wondt, is in Hayward een verkeersvliegtuig, waarin behalve de piloot 2 passagiers zaten, neer gestort en op het dak van een huis terecht ge komen. De benzinereservoirs ontploften, de motor werd 100 M. ver weggeslingerd. Een familie van 6 personen, die in het huis woonde en 4 gasten werden, behalve een jon gen, gedood. Ook de piloot en de beide pas sagiers vonden den dood. Alle 12 personen verbrandden. Hei vliegtuig was tijdens een wolkbreuk in een bui terechtgekomen en tegen den grond gedrukt Ondanks den neerstroomenden regen ging het huis in vlammen op. VIJF DOODEN BIJ VLIEGTUIG- ONGELUKKEN IN SPANJE. Bij Cartagena is Zaterdag een militair vliegtuig neergestort, waarbij twee van de vier inzittenden werden gedood, terwijl één zwaar- en één licht werd gewond. Gedurende de Engelsche vlootmanoeu- vres bij Villagarcia raakte een Engelsch watervliegtuig den mast van een torpedo boot. Het vliegtuig stortte neer, waar door drie inzittenden werden gedood. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 25 Maart 1933. Op de he den gehouden eierenveiling waren in totaal 294000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 56—58 22.10, 58 —60 2.10—f 2.20, 60—62 2.10-/ 2.30, 62—64 2.202.40, 64-66 2 30— 2.70. 60.000 stuks Eendeieren 1.60 1.80. ALKMAAR, 27 Maart 1933. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 65 Vette koeien 90 210; 2 Vette kalveren, geen noteering; 229 Nuchtere kalv. (slacht) 2—15; 302 Vette varkens per K.G. 30—36 cent. Handel redelijk. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Maart 1933. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, zijnde 1850 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Maart. Langendijker Groentenveiling. 24000 K.G. Roode kool le s. 1.70—3.80, 2e s. 1.40 2; 31000 K.G. Gele kool le s. 1.40 2.10, 2e s. 0.60-/ 1.60; 27000 K.G. Deensche witte kool 60—70 cent; 1000 K G Uien: gele uien 0.80-/ 1, grove 12000 K.G. Bieten 0.60, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 25 Maart 1933. Roode Kool le s. 1.40—3.60, 2e s. 0.70 2 40; Gele kool le s. 1.70—2.20, 2e s. 010—f 1.60; Deensche witte kool le s. 60—70 cent; Drielingen, Uien en Grove uien 80 cent; Bieten 0.601.10. Aanvoer: 66800 K.G. Roode kool; 7500 K.G. Gele kool; 41900 K.G. Deensche witte kool; 6250 K.G. Uien en 1400 K G. Bieten. NOORDSCHARWOUDE, 25 Maart '33. 8200 K.G. Uien: Drielingen 80 cent, Uien 0.80—1.30, Grove uien 1.30—1.50; 900 K.G. Peen 80 cent, kleine Peen 60 ct 8600 K G. Kroten 0.60; 197500 K.ü. Roode kool 1.803.70, doorschot 110 2 60; 164600 K.G. Deensche witte kool 60—80 cent; 48700 K G. Gele kool 1.70- 2.60, doorschot 1.40—2.10, taaie gele 14, alles per 100 K O. Doorgedraaid: 700 K.G. Uien, 6900 K.G. Kroten en 92000 K G. Deensche witte kool. ONBEVOEGD UITOEFENEN DER GENEESKUNST. De kantonrechter mr. G C. Tielman te Rotterdam, schriftelijk vonnis wijzende, heeft A. W., oud 55 jaar, van beroep ve getarisch propagandist, wonende alhier, omdat hij in December van het vorig jaar bij vier personen onbevoegd de ge neeskunst heeft uitgeoefend, door die personen te ondervragen ern hen daarna mede te deelen, waaraaflr zij lijdende waren, bun urine te onderzoeken en voorts een leefregel voor te soh»-«. terwijl verdachte W. tevoren rÏ ÏÏj verscheidene vonnissen voor dergetüv overtredingen was veroordeeld th, tot vier hechtenisstraffen, elk van T« tien dagen, veroordeeld. r* VEERTIEN MAAL VEROORDEELD Voor het gerechtshof te Arnhem stona terecht een arbeider uit Ëlst, door d rechtbank aldaar veroordeeld tot ep jaar gevangenisstraf wegens diefstal van schoenen uit een partij, welke ner spoor werd verzonden. p De advocaat-generaal mr. Visscher wees er in zijn requisitoir op, dat deze verdachte reeds veertien malen werd veroordeeld. De eisch luidde bevesti ging van het vonnis der rechtbank Uitspraak 6 April. OVERTREDING CRISISVARKENS. WET. Ongemerkte varkens. Voor het kantongerecht te Alphen aan den' Rijn heeft zich te verantwoorden gehad de varkenskoopman van der Wel wegens over- treding der crisis-varkenswet, n.f. het jn voorraad hebben van varkens welke niet wa. re." vc!?rzien van het vereischte oormerk, ter' wijl hij bovendien had geweigerd lid te wor den van de gewestelijke varkenscentrale. Ver dachte voerde tot zijn verdediging aan wel lid te willen worden, doch dit niet te kunnen in verband met de bezwarende bepalingen <^T betreffende wet, waardoor zijn bedrijf ver moord zou worden. Als verdediger trad op mr. H. E. Noró Thomson uit Leiden, die een breedvoerig be- toog hield over de vele onmogelijkheden van de crisis-varkenswet. De ambtenaar van het O. M. eischte tegen verdachte een geldboete van 2 maal 5 subs 2 maal 5 dagen hechtenis, met verbeurdver- klaring der ongeveer 95 in beslag genomen varkens, welke een waarde vertegenwoordi- gen van c.a. 2100. De kantonrechter zal schriftelijk vonnis wijzen. TREKHCNDENWET. Keuring van trekhonden en karren. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR roepen houders van trekhonden in deze gemeente op, hunne trekhonden met tuig en kar of karren, waarvoor of waaronder de honden als trekdieren worden gebruikt, ter keuring aan te bieden. Deze keuring zal plaats hebben in een lokaal van het GEMEENTE-SLACHT HUIS aan den Helderscheweg, waartoe de houders van trekhonden, die aldaar verschijnen moeten, nog nader zullen worden opgeroepen, voor zoover zij reeds in het trekhondenregister staan inge schreven. Het niet ontvangen eener per soonlijke kennisgeving ontheft belaag-* hebbenden echter niet van de verplich ting om ter keuring te verschijnen. De keuring geschiedt groepsgewijze op WOENSDAG 5 en PONDERDAG 6 April a.s. (en niet zooals aanvankelijk was medegedeeld op 29 en 30 Maart a.s.) en vangt aan des namiddags 1 uur. De lichamelijke eischen, waaraan een trekhond o m. moet voldoen, om als zoo danig geschikt te worden verklaard, zijn de volgende: 1. korte, breede, zware nek, krachtige hals; 2. breede schoft (deel van den rug tus schen de schouderbladen); 3. rechte, breede, gespierde rug, korte rechte breede lendenen; 4. breed, gespierd kruis, smalle ge vulde flanken; 5. de minimum-breedte van de voor- borst, gemeten tusschen de beide middelpunten der boegen, is vast gesteld op 14 cM.; 6. gewelfde, diepe borst, gespierde vol doende vastliggende schouders, 7. krachtig gebouwde, recüte voor- pooten 8. korte ronde klauwen, niet gesprei je teenen, met ronde niet weeke zool- kussens 9 goed gebroekt, lange flink gespierde dij en schenkel, spronggewrebten laag bij den grond bij goeden stana van de achterpooten; 10 krachtige gewrichten. De honden, die overigens als trekhona worden goedgekeurd, moeten, wil eigenaar aanspraak maken op een ver gunning tot het zitten gedurende den r op de hondekar, forsche honden zjJn KEURING HOND MET KAR. Verdere beoordeeling van den honu» gespannen vóór of onder de kar. Na de keuring van den hond opn zeif, worden de honden verder b deeld vóór of onder de kar of ka (naar gelang van hunne bestemmi g> waarvoor het dier als trekhond zaï den gebruikt. „npen Er zal op gelet worden, dat niet tuig en kar voldoen aan de bepa1 vervat in de artikelen 6 en y* sedert gewijzigde en aangevuj ninklijk besluit van 6 Februar (Stbl nr 45), doch tevens: h -j 1. of de onder de kar gespan'iel. te rekenen naar de schouderhoog^ rechtop onder de kar kan sta, oeD in behoorlijken stand kan (artikel 9, laatste lid); r jq 2. of gewicht en bouw van d€ht' met overeenstemming zijn te acn den ter keurin aangebode zoodat de arbeid welke n z&j wacht mag worden, den^ tige worden opgelegd, geen inspanning zal vereisten; 3. of bij elke kar een of ®Mr e# matige ligplanken voor de aanwezig zijn. Alkmaar, 27 Maart 1933. 4v„„H*ra Burgemeester en Wetboude van Alkmaar, WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA. Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8