Gemeenterad m alkmaar. LftUwadand ging. j B i I Di De Ja VO' av m< Vt el! g« re <i< le fc d 4 h C DS. HUGENHOLTZ ONTKENT OPRUIING. Naar wij vernemen, heeft ds. J. B. Th. Hugenholtz te Ammerstol gisteren aan het classikaal bestuur van Gouda naar aanlei ding van een tegen hem ingebrachte aan klacht bij het provinciaal kerkbestuur van Zuidholland verklaard, in beginsel in te stemmen met het in art. 2 van het algemeen reglement der Nederlandsch hervormde kerk geschrevene, hetwelk als volgt luidt: „De zorg van de belangen zoowel van de christe lijke kerk in het algemeen als van de her vormde in het bijzonder, de handhaving ha- rer leer, de vermeerdering der godsdienstige kennis, de behartiging van de zending, de bevordering van christelijke zeden, de bewa ring van orde en eendracht en de aankwee king van liefde voor koning en vaderland moeten steeds het hoofddoel zijn van al!en die in onderscheidene betrekkingen met het kerkelijk bestuur belast zijn. Wat betreft de liefde voor koning en vaderland is hij over tuigd dat zijn christelijke levensopvatting hem gebiedt inzake het door de overheid handhaven van het militairisme of eventueel voeren van oorlog de overheid op dezen weg niet te mogen volgen. Inzake de in de aanklacht vervatte beschuldiging van op ruiing ontkent hij zich hieraan te hebben schuldig gemaakt, althans wat de gangbare beteekenis van het woord opruiing betreft. VICE-PRESIDENT RAAD VAN STATE. Bij koninklijk besluit is met ingang van 20 April benoemd tot vic;-president van den Raad van State jhr mr F. Beelaerts van Blokland, minister van buitenlaridsche zaken. Met ingang van dienzeifden datum is belast met het beheer van het departement van Buitenlandsche Zaken ad interim jhr. mr. Ch. •J. M. Ruys de Beerenbrouck, minister van Staat, minister van Binnenlandsche Zaken. GEORGANISEERD OVERLEG VOOR RIJKSAMBTENAREN. In haar vergadering van Maandag heeft de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg voor rijksambtenaren een regeerings- voorstel tot wijziging en aanvulling van het Algemeen Rijksambtenarenreglement behan deld. Deze wijzigingen strekken o.m. daartoe, dat soortgelijke bepalingen als omtrent het ontslag der huwende ambtenares gelden, zul len worden gesteld met betrekking tot het in dienst nemen van gehuwde vrouwen; ook wordt een bepaling opgenomen ter voor koming van ontduiking van het voorschrift omtrent ontslag van de huwende ambtenares Oeen insignes tijdens diensttijd. Dan wordt verboden in het algemeen het in diensttijd dragen van insignes of andere on derscheidingsteekenen, niet van regeerings- wege verstrekt en verder het uitsteken of hijschen van andere dan nationale of oranje vlaggen van ambts of dienstwoningen of het doen blijken uit het uiterlijk aanzien daar van van de politieke gezindheid van den ambtenaar of zijne huisgenooten Mogelijkheid van ontslag wegens revolutionnaire gezindheid. Mede houdt Ge aanvulling in de mogelijk heid van ontslag wegens revolutionnaire ge zindheid en wegens het lid zijn of steunen van een vereeniging, die geacht moet worden doeleinden na te streven of middelen aan te wenden, welke de inwendige orde of de vei ligheid van den Staat kunnen in gevaar brengen of schaden De Centrale Commissie vereenigde zich, behoudens enkele der regeering kenbaar te maken opmerkingen, met de voorgestelde wij zigingen en aanvullingen, waarvan vooral laatstgenoemde bepaling tot een uitvoerig debat aanleiding gaf. Ook mei het regeeringsvoorstel tot wijzi ging en aanvulling van artikel 07 der Pen sioenwet 192, Stbl no. 240. inhoudende de bepaling, dat, indien de laatstelijk genoten wedde, bedoelde ir. het tweede lid van dat artikel, lager is dan de middelsom der ge zamenlijke pensioensgrondslagen waarover het pensioen is berekend, deze middelsom daarvoor in de plaats treedt, ging de Com missie, behoudens enkele opmerkingen, ac- coord. Ten aanzien van de rechtspositie van het personeel bij het Riiksinkoopbureau besloot de Commissie, in overeenstemming met het terzake uitgebracht prae-advies der regeering te adviseeren. ook ten aanzien van dit per soneel voor zoover zij niet zijn te brengen onder het bestaande artikel 2, eerste lid, het algemeen Rijksambtenarenreglement toe te passen. Ten aanzien van een voorstel tot wijziging van artikel 6. eerste lid van het Bezoldigings besluit. inhoudende eene beperking der resti tutie van de koning voor kost en inwoning over tijdvakken van geoorloofde afwezigheid, tot restitutie over tijdvakken van een week of langer, sloot de commissie zich aan bij het terzake uitgebracht prae advies der des betreffende sub-commissie. Dienovereenkom stig beveeit de commissie aan de huidige re geling te handhaven. In ieder geval zoude uit een oogpunt van billijkheid de voorgestelde wijziging dienen gepaard te gaan met eene verlaging van den aft i ek voor kost en in woning voor de verplegenden. Korting voor overwerk. De commissie ging accoord met een ont- werp-besluit tot korting van 10 pCt op de overwerkbelooning. in verband met het feit, dat deze nog gebaseerd is op de nominale, niet door de crisiskortiog getroffen, bezoldi- De Commissie bracht verder advies uit in zake het dienstverband van de assistenten en hoofdassistenten bii het Hooger Onderwijs. BRANDEN. In een kapokpakhuis. In den kapok- en matrassenhandel Ita liaander en Co. te Breda aan de Haven te Breda, hveft een brand gewoed. Door het krachtig ingriinen van de brand weer werd het vuur, dat ontstaan was in een pakhuis, waar ruim dertig balen kapok waren opgeslagen, spoedig bedwongen Vele balen werden tijdig naar buiten gebracht. Uit den WU1UI Ui aard der zaak hadden ze echter toch nogal waterschade opgeloopen. Brand door kortsluiting. Tengevolge van kortsluiting zijn de schil derswerkplaats en de daaraan grenzende broeikas van J. van der Voort te Warmond afgebrand. Verzekering dekt de schade. In een sigarenwinkel. Gisteravond is te Zaandam brand uitge broken in het perceel aan de Damkade. waar in gevestigd is het sigarenmagazijn van den heer W. Koch. De geheele voorraad en de winkelinventaris zijn in de vlammen opge gaan. De brandweer kon de rest van het pand, waarin ook een winkel van de firma de Gruyter gevestigd is. behouden. Boerderij uitgebrand. De groote boerderij van den landbouwer van Pijkeren gelegen in de Velde, tusschen Hasselt en Zwartsluis, is gisteravond totaal uitgebrand. Een paard kwam in de vlammen om. Ook de hooiberg verbrandde. De boer derij was laag verzekerd. Twee woningen verbrand. Gisteravond is te Deurne brand ontstaan in een blok van drie woningen op de Griebus gelegen achter den Zeilberg aan den rand van de Peel. Twee woningen, bewoond door de familie H. Verbakei en T. Verbakei, gin gen geheel in de vlammen op, terwijl er maar weinig kon worden gered. Alleen T. Verbakei is laag verzekerd. De brandweer kon wegens den buitengewoon slechten binnenweg, dien zij moest volgen, niet meer tijdig ingrijpen. De oorzaak van den brand is onbekend. EEN MIJNWERKER BEKNELD GERAAKT. Dinsdagmiddag is de handlanger R Veldman op den losvloer van staatsmijn Hendrik te Brunssum tusschen een steenen wipper en een met steenen beladen wagen be kneld wraakt, met het gevolg, dat hij gedood werd. De ongelukkige was woonachtig te Rumosen. 60 jaar oud, gehuwd en vader van vijf kinderen. VERKEERSONGEVALLEN. Uit een auto onder een tram geval len. Nabij Schoondijke liep Dinsdag een wiel af van een auto, toen deze een tram passeerde Een 29-jarige koopman uit het dorp, die den auto had bestuurd, viel uit den wagen. De tram greep den man. die onmiddellijk dood was. Hij was gehuwd en had één kind. Kind overreden en gedood. Dinsdagmiddag is te Aar!e-R:xtel (N.-Br.) het 6-jarig kind van de familie W. van Gee- nen door een auto uit Venlo overreden. Het kind was op slag dood en werd onherkenbaar verminkt. DE FILM „HET TEE KEN DES KRUISES" VERBODEN. Naar wij vernemen, heeft de burgemeester van Helmond de vertooning van de film Het teeken des Kruises, welke vanaf morgen in het theater Centraal zou draaien, verboden EEN KRANIGE JONGEN Het driejarig dochtertje van den heer H Gorte te Giethoorn is in de dorpsgracht ge raakt. De dertienjarige scholier W. Oort Jzn., begaf zich onmiddellijk te water en wist het kind op den wal te brengen. PLUIMVEE NAAR INDIE. Met de „Snip welke heden Donderdag van Amsterdam vertrok, zal worden vervoerd een- Rhode Is'.aud Red haan, een bekend dier, dat reeds op meerdere tentoonstellingen prij zen heeft gewonnen. Deze haan wordt afge zonden door den secretaris van de Rhode ls- land Red Club in Nederland, den heer De Vries te Utrecht, en wordt gezonden aan den voorzitter van die club in Nederl. Indië, den heer Ritter. Dit is de eerste maal, dat een dergelijk le vend dier naar Indië wordt verzonden. Po- vendien gaat mee een kloek met 15 kuikens (leghorns), afgezonden door den majoor N. O. I. L. b.d Weber te Amersfoort, en be stemd voor dr. Bakker te Bandoeng, die een bekende autoriteit is onder de pluimveelief hebbers. De commandant van het toestel, de heer Evert van Dijk, zelf een bekend liefheb ber van pluimvee, zal zich gedurende de reis belasten met de verzorging van dezen pluim veestapel. DOOR EEN AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. In de Voorstraat te Goor heeft heden morgen omstreeks 7 uur een ongeval met doodel ijken afloop plaats gehad. De heer G. Baumer te Goor wilde zich per rijwiel naar de r. k. kerk begeven, toen hij in de Voorstraat door een auto van de Eerste Hengelosche Veetransport- en Expeditie-onderneming werd gegrepen en gedood. Het slachtoffer was 52 jaar oud en ongehuwd. DE OUDSTE INWOONSTER VAN NEDERLAND. De oudste inwoonster van Nederland, de weduwe Tjadens-Postema te Groningen, vierde gister haar 104en verjaardag. Uit alle deelen van het land waren schriftelijke felicitaties binnengekomen. Verschillende autoriteiten van stad en provincie, waar onder de burgemeester van Groningen, kwa men in den loop van den dag het krasse oudje, dat nog dagelijks haar wandellngtje maakt, gelukwenschen. Aan cadeaux en bloe men ontbrak het haar niet. PRINS HENDRIK OVER DEN AFSLUITDIJK. Gistermiddag omstreeks 2 uur is prins Hendrik via den afsluitdijk per auto te Har- lingen aangekomen. De prins werd aldaar ten stadhuize ontvangen door het dagelijksch bestuur van de gemeente. Hij was vergezeld van zijn adjudant, jhr. J. C. F. von Mühlen, gepens. schout bij nacht en 'hr W. Laman Trip, en den directeur-generaal der Zuider zeewerken ir. C. J. de Blocq van Kuffeler. Na een kort bezoe1, vertrok het gezelschap weer via den afsluitdijk naar Holland KORTE BERICHTEN. Te Winterswijk is gistermiddag het be richt ontvangen, dat de heer G. J. Willink, bekend industriëel te Lyon plotseling is over leden. De heer Willink was oprichter en pre sident der N.V. Tricotfabriek G. J. Willink en is 69 jaar oud geworden. Te 's-Gravenhage is, drie-en-zestig jaar oud, overleden de heer Into van Dam, electro-technisch adviseur der regeering en van het hoofdbestuur der posterijen, telegafie en telefonie. B. en W. van Amsterdam stellen den raad voor in het seizoen 1933—1934 den Stadsschouwburg per avond in gebruik te geven tegen een bedrag van 300 tot 500 per avond. De Amsterdamsche gemeenteraad heeft tot secretaris van de gemeente Amsterdam benoemd mr. van Lier, directeur van de afd. Algemeene Zaken ten Stadhuize. De burgemeester van Amsterdam achtte zich niet verplicht te antwoorden op de inter pellaties over de film „Morgenrot" in den Amsterdamschen gemeenteraad. De raad kwam ,..i 1 ure ter behan deling van 19 punten in openbare zitting bij een. Onder de belangrijke punten kunnen ge noemd worden de voorstellen tot ontbinding van het contract met den heer Klinkert, ter bevordering van de vervroegde verbreeding van de Krebbesteeg en het voorstel om met de N.V. Zwembadenbouw een overeenkomst aan te gaan voor het stichten van een open bad- en zweminrichting. De voorzitter heette de aanwezigen welkom en stelde, na goedkeuring der notu len, de ingekomen stukken aan de orde. Ingekomen zijn: a. Een brief dd. 15 Maart 1933, nr. 116 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van de door hen goedgekeurde gemeente-begrooting voor 1933 en de be grootingen 1933 van de bedrijven. Aan te nemen voor kennisgeving. b. Een brief dd. 22 Februari 1933, nr. 98 van hetzelfde College, ten geleide van het door hem goedgekeurd raadsbesluit van 19 Januari 1933 nr. 15 tot ruiling van grond ten behoeve van de verbreeding van de Kreb besteeg. Als voren. c. Een brief dd. 1 Maart 1933, nr. 88 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 16 Fe bruari 1933, nr. 13 tot verhuur van de 4 noodwoningen, gelegen naast het woonwa genpark nabij de Noorderkade. Als voren. d. Een brief dd. 1 Maart 1933, nr. 123 van hetzelfde College, houdende mededee- ling dat zij het raadsbesluit dd. 16 Februari 4933 tot vaststelling eener verordening tot wijziging van het Reglement van orde voor de vergaderingen van den raad dezer ge meente voor kennisgeving hebben aangeno men. Als voren. e. Brieven dd. 1 Maart 1933, nrs. 126 en 127 van hetzelfde College, daarbij de ont vangst berichtende van de raadsbesluiten van 16 Februari 1933 nrs. 10 en 11 tot vast stelling van verordeningen tot wijziging der Algemeene Politieverordening (resp. orde woonwagenpark en wering hinder van mu ziek). Als voren. f. Een brief dd. 1 Maart 1933, nr. 125 van hetzelfde College, daarbij de ontvangst berichtende van het raadsbesluit van 16 Fe bruari 1933 nr. 12 tot vaststelling eener ver ordening tot wijziging der Motor- en Rijwiel verordening (verbod rooken in autobussen). Als voren. g. Een brief dd. 8 Maart 1933, nr. 143 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbsluit van 16 Februari 1933, nr. 15, tot wijziging der Ge meente-begrooting voor 1932. Als' voren. h. Een besluit dd. 23 Maart 1933 van Burgemeester en Wethouders, tot het ver leenen van kwijtschelding van 30 van de huur verschuldigd door huurders van aan deze gemeente toebehoorende tuingrond. Als voren. i. Het vers'ag omtrent den toestand van het lager onderwijs over het jaar 1932. Als voren. j. lo. het jaarverslag van de Vereeniging voor gezinsverpleging over 1932. Als voren. 2o. de rekening van deze Vereeniging over 1932 In handen te stellen van Burgemeester en Wethouders om bericht en raad. k. Een proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvan ger op 20 Februari 1933. Aan te nemen voor kennisgeving. 1. Brieven, onderscheidene data van J. van Berkum, C. Best, Jac. Bruijn, W. J. Kars- sen, P. J. van Kessel. P. A. G Louws, H. de Raat en C. Snel, daarbij berichtende, dat zij hunne benoeming tot lid van de Commis sie van toezicht op de gemeentelijke arbeids beurs aannemen. Aan te nemen voor kennisgeving. m. Een brief dd. 16 Februari 1933 van Th. Stam, daarbij berichtende ontslag te ne men als lid van de Gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Het ortslag eervol te verleenen, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. n. Een brief dd. 7 Maart 1933 van E. v. d. Laan, daarbij verzoekende hem als leeraar aan de Gem. Avondschool voor lager Nij verheidsonderwijs eervol ontslag te verlee nen met ingang van 1 Juli 1933. Het gevraagde eervol ontslag te ver leenen. o. Een adres, ingekomen 10 Maart 1933 van het Bestuur der Vereeniging voor Land- bouwhuishoudonderwijs, verzoekende ten be hoeve van den cursus van het landbouwhuis- houdonderwijs voor 1934 een subsidie uit de gemeenti:as te verleenen. Te behandelen bij de gemeentebegrooting 1934. p. Een adres dd. 25 Februari 1933 van het Bestuur van den Nederl. Arbeids Sport bond, verzoekende o.m. om een subsidie uit de gemeentekas, strekkende om werklooze leden in de gelegenheid te stellen aan het bondsfeest te Almelo deel te nemen. Het verzoek af te wijzen, q. Een adres dd. 7 Maart 1933 van de autobusondememing fa. J. M. van Geelen en F. B. v. d. Berkhof, verzoekende ten behoeve van de stadsautobusdienst over 1932 een subsidie uit de gemeentekas te verleenen. In handen van Burgemeester en Wethou ders te stellen om bericht en raad. r. Een brief dd. 24 Maart 1933 van de Commissie voor het ontwerpen van strafver ordeningen, daarbij voorstellende in de bij raadsbesluit van 16 Februari jl. nr. 8 vast gestelde wijziging der winkelsluitingsveror dening ten aanzien van vischwinkels enkele wijzigigen aan te brengen en de verordening aldus gewijzigd opnieuw vast te stellen met intrekking van bovengenoemd raadsbesluit. Overeenkomstig te besluiten, s. Een brief dd. 24 Maart 1933 van het Comité voor de herdenking van den geboor tedag van prins Willem van Oranje, houden de dankbetuiging voor het toegekend subsi die. Aan te nemen voor kennisgeving, t. Een brief dd. 25 Februari 1933 van het lid van den raad W. van de Vall, daarlij verlof verzoekende aan den Burgemeestei een vraag te mogen stellen omtrent het ver bod eener openbare opvoering van het too- neelstuk „Matrozen van Cattaro". De voorzitter deelde mede, dat het college de vraag niet besproken heeft. Spr. adviseerde als persoon de in terpellatie niet toe te staan. Het is lang geleden dat irterpellaties over politie beleid zijn toegestaan. Sedert dien is een wijziging van de gemeentewet 1931 in gediend en is komen vast te staan dat de burgemeester geen verantwoording over politiebeleid aan den raad ver schuldigd is. Te voren bestond hierover twijfel, thans staat dit vast. De heer Bakker oordeelde, dat de voorzitter gebruik maakt van een ge legenheid. De raadsleden hebben inter pol latier echt, dat in plaats van de rond vraag is gekomen. De burgemeester is niet verplicht te antwoorden, doch spr. ziet in een niet beantwoording en een weigering een groote zwakte. Spr. stelde het op prijs, dat de burge meester de interpellatie wel zal toe staan. De heer V e n ne k e r wil niet zoo ver gaan als de voorzitter. Hij kon zich voorstellen dat een deel inlichtingen wil, al zou het misschien verstandiger zijn niet te interpelleeren. Spr. zal als een voorstel gedaan wordt vóór stemmen, omdat hij niet wil medewerken rechten van raadsleden te beknotten, al erken de spreker het standpunt als volkomen recht. Uit referentie voor den voorzitter zullen wij niet op eventueele debatten in gaan. De heer Vogelaar was van oordeel dat het interpellatierecht niet kan gaan buiten de scheiding door de wet aange geven. Het komt z. i. niet te pas om in strijd met de wet de interpellatie toe te staan Wie zich er niet wil bij merleg- gen moet trachten de gemeentewet ge wijzigd te krijgen. De heer Sietsma zou voor net toe staan van de interpellatie stemmen Het lijkt hem van groot belang dat de raad over de gestes van de politie wordt in gelicht. Mr. Langeveld sloot zich bij de zienswijze van den voorzitter aan. Het zou, volgens hem, een aantasting van het gezag zijn, wanneer men zich niet neerlegde tij het woord van den voor zitter, dat op grond van de wet is ge sproken. Weth Westerhof oordeelde, dat de heer Vogelaar fout was. De raad kan een interpellatie toestaan en dat is een souverein recht van den raad dat nie mand kan aantasten. De burgemeester kan weigeren te antwoorden. Spr is het met den heer Venneker eens en ont kent, dat de wetswijziging bedoeld heeft nooit te antwoorden, wel dat een raads voorzitter met he* oog op omstandig heden mag zwijgen. Juist in dezen gespanen tijd ir het hopeloos verkeerd van de reactie om niet te antwoorden Theoretisch achtte spr. het mogelijk na het antwoord, dat wij zeggen: u had gelijk. Nu weet de burgerij niets en toch is er na Je opvoe ring van Matrozen van Cattaro geen revolutie gekomen. De heer K e e s o m was het met den heer Venneker niet eens, omdat hij van oordeel is, dat de interpellatie niet moet worden toegestaan daar de burgemees tei om bepaalde redenen niet wi' ant woorden. De voorzitter bracht dank voor den steun van de heeren Vogelaar en Mr. Langeveld Een interpellatie zonder dat er een antwoord op komt is niets. Men mag het niet in stukken knippen Als de raad zich spr. standpunt kan indenken, dan is er maar een mogelijk heid en die is deze, dat de heer v. d. Vall niet spreekt. In antwoord aan den heer Sietsma zeide spr. nog eens, dat de wet gever de verantwoording over de >o itie bij den burgemeester heeft gelegd. Men moet nu eenmaal, weten, dat eeu be langrijk deel van het politiebeleid buiten den raad om gaat. Spr is alleen opgetreden als adviseur van den raad, doch heeft niets ge vraagd. Zijn advies is de interpellatie niet toe te staan. Met den heer "Vester- hof was spr. het niet eens Het is geen souverein recht dat niet aangetast kan worden. 30 Juni 1932 antwoordde de weth. Mr Langeveld met een verwijzing naar het geen spr 21 Jan 1932 had gezegd, waar uit bleek dat het interpellatierecht al leen geldt voor handelingen en niet over wetten Dit werd toevallig door weth. Westerbof onderteekend en zii stelden zich toen op het standpunt dat B. en W. niet behoeven te antwoorden als het zaken betreft waarover d? m»a geen zeggenschap heeft. Het geldt hier cus niet een onaantastbaar souverein recht van den raad. Weth. Westerhof: Als dit K. B af doende is, waarom dan Uw inleiding? rZ raad kan de interpellatie toestaan en "ook de Kroon kan falen. A!s er geen interpellatie is waarom dan de duidelijke uitspraak dat de burgemeester niet behoeft te antwoorden U maakt het U moeilijk met U te verschansen in uitspraken van de Kroon. Spr. bleef van meening, dat een vraag gesteld moet kunnen worden. Juist in gespannen dagen is het noodig te antwoorden. De kwestie is echter de vraag toe te staan. Persoonlijk vindt spr het geen dapperheid van den voorzitter niet te antwoorden. De heer Hoytink: Dit kan een teeken van moed zijn. Weth. Westerhof: Hoe vinden ze ek kander, de A. R. en de Vrijheidsbond. Spr. bleef er voor de vraag toe te staan. De heer Bakker diende dhartoe een voorstel in. E>e voorzitter bleef er bij, dat de burgemeester niet krachtens de wet art. 216 gemeentewet, verantwoording aan den raad verschuldigd is. Het recht van interpellatie is het vraag en antwoordenspel als geheel. Men vraagt niet als men weet. geen antwoord te krijgen. Spr. zei nog niet bereid te zijn te ant woorden. Neemt de raad een besluit om de interpel. latie toe te staan, dan zal hij het besluit ter vernietiging aan de Kroon voordragen. Weth. Westerhof oordeelde, dat de burgemeester in zijn beantwoording rdet ge lukkig was. Spr. las art. 216 voor, waaruit blijkt, dat B. en W. verantwoording verschul- digd zijn. De burgemeester kan antwoorden als hij wil. Spr. vond het van een burgemeester niet hoffelijk met vernietiging van het besluit te dreigen. De heer Vogelaar veronderstelde, dat de bedoeling wel was de interpellatie met 'n motie te doen eindigen Dit kan hier niet, omdat wij wettelijk 't recht niet hebben, den burgemeester tot antwoorden te dwingen. De interpellatie heeft dan ook geen zin. De raad mag de door de wei. gestelde grenzen niet overschrijden. De heer Venneker had gaarne gezien, dat de voorzitter in eerste lezing zich op de wet had beroepen. Spr. zal nu tegen het voorstel van den heer Bakker stemmen. De heer K e ii s o e r oordeelde, dat de bur gemeester in tweede instantie sterker heeft gesproken. Ook spr. gevoelde niets voor een daad te stellen, die geacht kan worden tegen de wet te zijn En geen antwoord geven kan ook een waardige houding zijn. De voorzitter oordeelde dit niet aan de orde. Als men echter meent, dat men hier kan krijgen, wat men hier hebben wil. door te zeggen, dat hij niet dapper is. dit niet van invloed zal zijn op zijn houding. De heer Sietsma oordeelde dat ook de burgerij recht had te weten hoe de politie handelt Snr. za' echter thans ook tegen het voorstel-Bakker stemmen. Het voorstel werd verworpen. Alleen de soc.-dem stemden voor. u. Een adres dd. 27 Maart 1933 van de firma Van Geelen en Van den Berkhof te Heiloo, verzoekende de haar verleende con cessie tot het exploiteeren van den stads autobusdienst te willen overschrijven op naam van de N.V. Autobusonderneming van Gp°'en en van den Berkhof. Ingewilligd. v. Een adres dd. 25 Maart 1933 van het Bestuur der afdeelin? Alkmaar O van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, verzoekende bij het nemen van besluiten ten aanzien van instellingen van en in cFze gemeente, reke ning te houden met de belangen van exploi tanten van de koffiehuizen, café's en restau rants in deze gemeente. Voor kennisgeving aangenomen, w. Een adres dd. 27 Maart 1933 van J- van der Zee c.s., bewoners van den Nieuw- 'andersingel bij de nieuwe brug over, 7,e Bleekers'oot, verzoekende de geplaatste neis- ken te doen vervangen door andere, weltte aan redelijke te stellen practischeen sche eischen voldoen en hen op gronden va billijkheid schadeloos te willen stellen voor be^hadiging hunner gevels In handen van B en W. ter afdoening. De heer G o v e r s was van oordeel, het hek getuigt van weinig smaak. Hij ooi - deelt het billijk het hek weg te nemen en een redelijk hek te plaatsen. Spr. vroeg of schoonheidscommissie daarin is gekend Weth. K 1 a ve r deelde mede, dat r over het adres in hooge mate is verwoim Adressanten hebhen te voren gelee®"1 gehad hun wenschen kenhaar te maken. x. Een brief dd. 29 Maart 1933 van Bestuur van de afdeeling Alkmaar van Noordhollandsche vereeniging „Het wi» Kruis", ten geleide van een in eene vergat* ring van Alkmaarsche ingezetenen aangeno men motie, verzoekende aanhouding van ne voorstel van Burgemeester en We.tho" opgenomen in bijlage nr. 44 en instel iin* van een commissie van onderzoek met V:t trekking tot de vraag, aan welke zweminrichting de voorkeür moet woraen g geven. Te behandelen bij punt 18. 19 ij. Een brief dd. 22 Maart 1933, nr. van Gedeputeerde Staten dezer provincie, geleide van een afschrift van een uitt:r uit het Koninklijk besluit van 4 Maar* 1 nr. 71 houdende goedkeuring van het raa besluit van 19 December 1932 nr. Ipe, vaststelling eener verordening tot wijzig s van de verordening, regeling het heften v rechten voor diensten, door den £ei?. reinigingsdienst bewezen (tonnenbelastmgj- Voor kennisgeving aangenomen, z. Een brief dd. 22 Maart 1933, nr. van Gedeputeerde Staten dezer provincie^t geleide van een afschrift van een uitfreKK uit het Koninklijk besluit van 4 Maart iy nr. 71, houdende goedkeuring van he^ Faa..." besluit van 15 December 1932 nr. 10 to J* delijke verlaging van het recht voor het gen van kaas in de stadswaag Voor kennisgeving aangenomen, j re vakken "vaak met zooveel energie ie- I zii onbetaalbaar. Aristide ft. «V ft".

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10