Relletjes te Haarlem. £aatste Aexichten Xcovütciaai Tlieuws Voorstel tot verhuur van gronden. HEEMSKERK. Vechtpartijen tusschen fascisten en communisten. Gemeenteraad van Alkmaar (Kort verslag). aa. Een adres dd. 29 Maart 1933 van het Bestuur van de afdeeling Alkmaar van den Nederlandschen Arbeiderssportbond, verzoe kende het voorstel van Burgemeester en Wet houders tot oprichting van een bad- en zweminrichting aan te nemen. Te behandelen bij punt 18. bb. Eene uitnoodiging van den Directeur van de Ambachtsschool tot een bezoek aan de tentoonstelling van werkstukken en teeke- ningen, vervaardigd door de leerlingen der school. Voor kennisgeving aangenomen. cc. Een brief dd. 22 Maart 1933, nr 222 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van een afschrift van een uittrek sel uit het Koninklijk besluit van 15 Maart 1933, nr. 7, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 19 December 1932, nr. lob tot wijziging van de verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der vermogens- Mastmg. Voor kennisgeving aangenomen dd. Een briei dd. 22 Maart 1933, nr. 222 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van een afschrift van een uittreksel uit het Koninklijk besluit van 15 Maart 1933, nr. 7, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 19 December 1932, nr. 16c tot wijziging der verordening op het heffen eener plaatselijke belasting op de gebouwde eirendommen. Voor kennisgeving aangenomen. Benoeming van een tijdelijk leeraar (leerares) aan het gymnasium. De aanbeveling voor de waarneming van het onderwijs in de Fransche taal geduren de het aan mei. J. Tigler Wybrandy ver leende ziekteverlof luidt: 1. Dr. L. Kukenheim; 2. Mej. J. B. C. v. d. Laarse. Benoemd dr. Kukenheim met op één na al- gemeene stemmen. Benoeming van een lid van het bestuur der gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon. De aanbeveling luidt: 1. W. Bok; 2. P. G. Andrée. Benoemd de heer W. Bok met 15 stemmen, 5 stemmen werden blanco uitgebracht cn 1 op den heer Andrée. Voorstel betreffende aanvulling van Stembureaux. B. en W. geven den raad in overweging: I. aan den heer C. de Boer, wegens ver trek uit de gemeente, eervol ontslag te ver kenen als lid van een der stembureaux voor de verkiezing van leden van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, de Provinciale Sta ten en den Gemeenteraad; II. te benoemen in de stembureaux voor de verkiezing van leden van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, de Provinciale Sta ten en den Gemeenteraad tot 1 April 1935: a. tot voorzitter (stemdistrict 7 Kamer en Staten, stemdistrict 1 van Kieskring II Ge meenteraad) den heer H. C. Stoutjesdijk, tot dusver plaatsvervangend lid in district 18; b. tot lid (stemdistrict 9 Kamer en Staten, stemdistrict 3 van Kieskring II Gemeente raad) den heer V. P. Keijsper; c. tot lid (stemdistrict 10 Kamer en Staten, stemdistrict 4 van Kieskring II Gemeente raad) den heer S. Marwitz; d. tot plaatsvervangend lid (stemdistrict 18 Kamer en Staten, stemdistrict 5 van Kies kring III Gemeenteraad) den heer Mr. P. Langeveld. Conform besloten. Voorstel tot aanwijzing van stemlokalen. Voorgesteld wordt als stemlokalen aan te wijzen: voor het 2e stemdistrict voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten, tevens 2e stemdistrict van den eersten kieskring voor den Gemeenteraad, het gemeentelijk gym nastieklokaal aan de Ridderstraat; voor het 18e stemdistrict voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten, tevens 5e stemdistrict van den derden kieskring voor den Gemeenteraad, het gymnastieklokaal der Vondelschool aan de Vondelstraat. De heer Venneker oordeelde, dat men met het oog op stoornis aan de andere school, het stembureau moest laten in de Keetkolkschool. De voorzitter meende, dat die lokalen niet meer beschikbaar waren, doch stelde aanhouding voor. Voorstel tot het verkenen van voorschotten aan de Ver. v ior Volks huisvesting „Alkmaar". Voorgesteld wordt aan de vereeniging voor Volkshuisvesting „Alkmaar", alhier, ter ver sterking van de onderhoudsfondsen der wo ninggroepen IV, V en VI en voor het verrich ten van noodzakelijk gebleken onderhouds werken aan de woningen van de groepen V en VI, een en ancer overeenkomstig haar desbetreffend verzoek, een voorschot te ver leen en van ten hoogste 18516.89. Conform besloten. Voorstel inzake de loonregeling van de schoonmaakster van de Vondelschool. oorgesteld wordt het loon voor de school- schoonmaakster van de Vondelschool op f me* een maximum van 22.40 te stellen Als voren. Voorstel tot wijziging van het o* rf 'ie,denreglement. Voorgesteld wordt te bepalen dat: „Onder overwerk v.ordt verstaan: a. ar beid verricht buiten den bij den gewonen werkrooster vastgesielden werktüd; b. voor hen wier werkzaamheden niet bij rooster kunnen worden geregeld, arbeid boven den atzonderlnk bu verordening eregelden duur der arbeidsweek, als bedoeld in artikel 17". Als voren. Voorstel tot vaststelling eener instructie voor het personee aan de gemeentelijke avondschool voor lager nijverheidsonder- wqs en aan de school voor voorbereidend middelbaar terhnisrh onderwijs. rig voorstel publiceerden wij reeds uitvoe- Als voren. Voorete] tot vaststelling eener verordening regelende de rechtspositie en tot wijziging der salarisverordeningen van het onder- wnzend oersoneei aan het gymnasium, de handelsschool en de handelsavondschool voor hanoeis- en kantoorbedienden Ook dit voorstel plaatrien wij reeds in extenso. Als voren. Voorgesteld wordt B. en W. te machtigen van jaar tot jaar te verhuren de perceelen grond (water), kadastraal bekend, a. gemeente Broek op Langendijk, Sectie A nrs 460, 461, 462 en 463, groot te zamen 1.79.30 H.A.; b. gemeente Alkmaar, Sectie F. nrs. 18, 21 en 17; c. gemeente Alkmaar, Sectie C. nrs. 115 en 120, groot 4.51.40 H.A.; d gemeente Alkmaar, Sectie C. nrs. 3294 en 3296; voor onderscheidenlijk: a. 85 in to taal, b. 75.— per H.A., c. 361.— in totaal, d. 105.per H.A., alles per jaar; aan de door hen aan te wijzen huurders, voor den door hen te bepalen tijd, den duur van 5 jaar niet te boven gaande, en onder de door het College nader te stellen voorwaar den. Conform besloten. Voorstel inzake uitkeering der jaarwedde van een boventalligen onderwijzer aan de Wilhelminaschool over het jaar 1931. Voorgesteld wordt voor een boventallige leerkracht 1250 te betalen. Als voren. Voorstel tot vaststelling eener verorde ning op de geldschietbankei: Voorgesteld wordt om voorschriften vast te stellen ten aanzien van particu liere geldschiethanken, opdat aanvra gen om toelating als particuliere geld- schietbana daaraan kunnen worden ge- toest. Conform besloten. Voorstel tot wijziging van het Raads besluit van 24 Nov. 1932, N. <14, betreffende den bauw van 24 kleine woningen. Voorgesteld wordt voor den bouw 51000.a 5 gedurende 50 jaar en 12.200.voor den grond 5 55 gedu rende 75 jaar beschikbaar te stellen. De huurprijs per woning zal ten hoog ste 3.65 per week bedragen. Als voren. Voorstel tot opheffing der onbewoon baarverklaring van het perceel Zeglis no. 2. Voorgesteld wordt de onbewoonbaar verklaring van het perceel Zeglis, nr. 2 op te heffen in verband met de verbou wing van dit perceel tot pakhuis. Als voren. Voorstel tot ontbinding der met den heer K. Klinkert gesloten huur- overAenkomst betreffende het pand Langestraat no 74. Voorgesteld wordt B. en W. te machtigen tot het aangaan van een overeenkomst tot ontbinding van de krachtens het Raadsbe sluit van 4 October 1928, nr. 26, met K. Klin kert gesloten huurovereenkomst betreffende het perceel Langestraat 74 De heer R i n g e r s merkte op, dat aan vankelijk de raad is voorgesteld, dat het de gemeente niets zou kosten. Nu blijkt het te gendeel en spr. stelde voor, met het oog op de financiën nog 'vijf jaar te verhuren. Men ontvangt dan nog 5000 en behoeft geen 5000 uit te geven. Voorts vroeg spr. of de heer Lind bereid is dadelijk weer te verbou wen. De heer K e e s o m bracht B. en W. hulde voor het bereikte, gezien dat de A.C. 10.000 gulden reeds een bedrag noemde dat de wenschelijkheid naderde. Spr. verheugde zich er over dat de heer Klinkert tenslotte een goede raadgever heeft gehad. Het voordeel weegt op tegen het voorgestelde offer, doch spr. wil niet verder gaan. Nu komt veel schoons wat verborgen ligt naar voren: Huis van Achten en Diaconie. Spr. hoopte, dat men met het voorstel ac- coord zal gaan. De heer Bakker bestreed den heer Rin- gers. Alle raadsleden waren er voor een of fer te brengen om de heer Klinkert er uit te halen. Het bedrag is klein en het voorstel dient te worden aangenomen. De heer Keiisper vroeg ol alle moei lijkheden in verband met de Krebbesteeg nu zijn opgelost. Weth. Klaver bracht den heer Keesom dank voor de wijze waarop hij het esthe tisch belang naar voren had gebracht. Ook spr. verwonderde zich over het geluid, dat de heer Ringers liet hooren. Hij veronderstel de, dat in comité tegen dit bedrag geen tegen stand naar voren was gekomen. Spr. sloot zich overigens bij het betoog van den heer Keesom aan. De bezwaren die op te lossen waren zijn opgelost. Wat de heer Lind zal doen weet spr. niet. Spr. veronderstelde, dat die wel niet met een blinde muur zal blij ven zitten. De heer Ringers: In de besloten ver gadering is de raad gegeven vast te leggen wat de heer Lind moet doen. Z.h.st. werd het voorstel aangenomen. De voorzitter betreurde het, dat de heer v. d. Bosch dit niet beleefde en bracht den heer v. Drunen dank als de 2e goede tusschenpersoon. Voorstel vergoeding Julianaschool Voorgesteld wordt aan de Juliana school ten behoeve van een boventallige onderwijzeres 1487.33 uit te keeren. Conform besloten. Voorstel verkoop bouwterreinen. Voorgesteld wordt voor 9 per M2. te verkoopen aan de heeren J. G Schar f en W. F. J. Krols, eenige pefceelen grond aan de Dr Schaepmankads noek Lvceurastraat en ten N. O. van den Ber- gérweg nabij de Houtvaart te verkoopen. Weth. v. Slingerland lichi/> het voorstel toe. Er kan meer grond ver kocht worden voor 8 en spr. adviseer de daartoe. Conform besloten. Voorstel inzake stemlokalen. Het voorstel inzake de stemlokalen, voorloopig aangehouden, werd hierop aangenomen, nadat de voorzitter had toeeelicht dat de lokalen in de Keetkolk school verkeerd zijn. Voorste! betreflende den bouw en de exploitatie van een bad- en zweminrichting nabij het Sportpark. Het voorstel houdt in met de N V. Zwem- badenbouw" een overeenkomst aan te gaan voor het stichten en exploiteeren van een open zweminrichting met restaurant en daar voor 110.000 te verstrekken en 15000 volksbaden a 10 cent te garandeeren. De grond gratis te geven en de plaatselijke be lastingen te restitueeren. Om half drie kwam dit voorstel in behan deling. De heer G o v e r s verwonderde zich met de haast waarmede deze bijlage naar veten was gekomen. Spr. herinnerde aan de l^ing van Mr. Bierenbroadspot en stelde voor om mede te werken tot het verkrijgen van een Bad- en Zweminrichting. Spr. stelde een mo tie namens zijn fractie waarin wordt voorge steld een commissie van raadsleden en des kundigen te benoemen, welke commissie bin nen 2 maanden een rapport zal hebben uit te brengen. De heer B u 1 e as kon zich met de motie niet vereenigen. Uitstel oordeelde spr. voor Alkmaar funest. Spr. citeerde een Duitsch dokter, die betoogde, dat alleen een gezond mensch volkomen leeft. Voor spr. is het een dag van vreugde. Reeds 26 Juni 1930 wees spr. op de noodtoestand bij de zweminrich ting aan het Zeglis, die hij nader belichtte Thans hebben wij te besluiten ol dit zal voortduren. Spr. bracht een woord van hulde aan het college voor het voorstel om een in richting te bouwen die voldoet aan de hygië nische eischen. De zaak is in Alkmaar uitge slagen tot een brand. Een bepaalde groep kwam dadelijk met een ander plan en niet op pluimige wijze. De laatste dagen is de zaak opgeblazen. Wanneer een bepaald blad in Alkmaar een tendenz opwekt tegen het col lege dan acht hij de zaak niet fair. Voor het blad is het moeilijk voorstellen van dit college sympathiek te vinden. De heer üovers: Dat hebben wij gehad van ullie. (Gelach). De heer Bulens: De inrichting van de Karperton kan niet bogen op de hygiënische voordeelen van de inrichting die B. en W. willen stichten. Spr. ziet in het standpunt van de redactie een hetze tegen het college. De heer G o v e r sU vergist U. De heer B u 1 e n s besprak de buitenge woon 3ne! uitgeschreven vergadering van het Witte Kruis. Spr. oordeelde deze wijze van zaken doen niet juist vinden. Waarom heeft men, waar het college met spoedplan- nen kwam, de redactie geen onderheid met de wethouders aangevraagd, om te voor komen, dat de zuigkracht van Alkmaar niet naar elders zou gaan? Spr. wees er op, dat 24 Juni 1930 de burgemeester reeds gezegd heeft, dat het twijfelachtig was. een over dekte inrichting in Alkmaar te krijgen. Spr. oordeelde dit thans nog voor Alkmaar niet mogelijk en niet van belang, omdat hoofd zaak is, dat de arbeidende bevolking er ge bruik van moet kunnen maken. Waarom heeft het „Witte Kruis" zich niet eerder tot den wethouder gewend. Plotseling, nu er een voorstel is, tracht men een tendens bij het publiek te bren gen tegen de open inrichting. Spr.'s fractie acht een overdekte inrichting niet mogelijk, al zal hij als zwemmer een gelegenheid prefereeren, waar men het geheele jaar kan zwemmen, maar duizenden arbeiders en vrouwen kun nen daarvan met het oog op de prijzen geen gebruik van maken. Spr. heeft den indruk, dat men een inrichting wil voor een bepaalde volksgroep. Hij wijst op de tarieven van Amsterdam en merkte op dat Mr. Bierenbroodspot voor Alkmaar geen cijfers had genoemd. Voor perso- neelzwemmen met steun van werkge vers gevoelt spr. niet. Die gebruiken dit voor reclame. Amsterdam, Zwolle en Arnhem zorgen naast de overdekte in richting voor open inrichtingen, waar goedkoop gezwommen kan worden. Als er een openinrichting bestaat dan zal spreker zich niet tegen een over dekte inrichting verzetten. Hij juicht het dan ook toe, dat de Arbeiders- Sportbond het voorstel van B. en W, steunt. Men heeft gevraafd of men er de po litiek moet bij halen, maar met een overdekte, waar de arbeiders buiten de deur worden gehouden schept men een standeninrichtin. Uit hygiënisch oog punt is een open inrichting ook beter. Het dreigen met uitstel beteekent, dat men voor het jaar onze menschen aan de Karperton drijft. De heer S t o u t j e s d ijk Naar de Noordzee. De heer Bulens: Wie zegt ons dat er op de grens van Heiloo ook geen par ticuliere inrichting komt. Juist daarom is het tijd om de insichting te zetten Wanneer er niemand komt ko t het slechts 6000. maar ook de overdekte zal geld kosten. (De zitting duurt voort.) (Ongecorrigeerd). Voor een tamelijk flink en aandach tig gehoor sprak Maandagavond in 't lo kaal „Flora" de heer v. d. Vall voor de Kamerverkiezingen over het onderwerp: „Wat hebben de Sociaal-Democraten aan de bevolking van het platteland te zeggen". De huidige wereldcrisis, zeide spr., is er een die ons doet denken aan die wel ke zoo omstreeks 1890 heerschte en die volgens hem vooral gevoeld werd dooi de bewoners der twee Noordelijke pro vinciën in ons land en daar den graan bouw in groote moeielijkheden gebracht had. Ook in die dagen, zei spr., luidde evenals thans aan de regeeringstafel het parool „loonsverlaging" en zagen wij het gebeuren dat de door de crisis ge teisterde graanboeren naar de Drent- sche heide gingen om bij wijze van werkverschaffing daar steenen te klop pen voor een allerkarigst loon. Aan P. J. Troelstra, zeide de heer v. d. Vall, komt de eer toe daar in het Noor den van ons land de eerste stappen ge daan te hebben om betere toestanden onder de arbeidersbevolking geschapen te hebben. Zich bepalende tot onze duinstreek, juichte hij de oprichting van ^en Neu tralen boeren- en tuindersbond ten zeerste toe, daar volgens hem alleen or ganisatie tot het gewenschte doel moet leiden. De telkens en op gezette tijden weder- keerende malaise drukte hij uit in ra diotermen. Volgens een uitspraak van Sam. de Wolf wordt de wereld ongeveer om de 30 jaar door eene crisis geteisterd en hebben dergelijke storingen waarbij en kele landen betrokken zijn voor eene korteren termijn plaats, welke crisessen spr. respect, als de lange en de korte golf kwalificeerde. De laatste golf, zei spr., is de golf waarmede de tuin- en landbouw nogal eens mede te maken hebben, omreden deze bedrijven nog al eens door rampen van velerlei aard worden geteisterd. Vervolgens stond spr. nog enkele oogenblikken stil bij de afschuwelijke vervolging der joden in Duitschland en het jongste gebeuren op de Zeven Pro vinciën. Nadat de heer v. d. Vall nog een warm pleidooi gevoerd had om het onderwijs, als zijnde ten nauwste verwant met onze welvaart, op het hoogste peil te brengen en het particulier bezit om te zetten in dat der gemeenschap, eindigde hij zijn rede. Van de gelegenheid tot debat of tot het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt, waarom de voorzitter de bij eenkomst met een woord van dank sloot. ST. PANCRAS. De afdeeling van den Bond vam Staats- pensionneering hield haar jaarvergadering in het café van den heer Bouwstra. Uit het jaarverslag stippen wij aan, dat de vereeniging 96 leden telt. Twee bestuurs- en twee ledenvergaderingen zijn gehouden. Het kassaldo bedroeg 39.59. De heer Boskamp deelde mede, dat 78-jarigen die geen rentetrekkende zijn, thans ook in aanmerking komen voor staatspen sioen. Het zal worden onderzocht, of in onze gemeente zulke menschen zijn, die hiervoor in aanmerking komen. De beschrijvingsbrief gaf stof tot vele be sprekingen. Tenslotte werd besloten om den afgevaardigde vrij mandaat te geven. Als afgevaardigde werd gekozen de heer J. v. Kampen, als plaatsvervanger W. Snel. De heer C. de Jong was vao meening, dat meer propaganda voor den bond moet worden gemaakt, het is echter thans niet mogelijk, om een spreker op te laten treden met 't oog op de verkiezingen. Op voorstel van den heer Boskamp werd besloten om voor den a.s. herfst ds. Bloemhoff van Heiloo te laten op treden. Hierna sluiting. Ongecorrigeerd. Na afloop van een groote districts vergadering van het Verbond van Natio nalisten, die in hotel De Leeuwerik te Haarlem werd gehouden, kwam het tot ernstige botsingen tusschen geünifor meerde fascisten en communisten, waar bij een fascist werd neergeslagen, zoodat de politie overging tot het uiteenjagen van de menigte met de blanke sabel. Vóór en tijdens deze vergadering was het vóór het hotel reeds zeer druk. Poli tieke tegenstanders zongen de Interna tionale, er werd geschreeuwd en ge scholden en toen de geüniformeerde le den en bestuursleden van het Verbond van Nationalisten kwamen en, begeleid door een groot aantal agenten van poli tie en rechercheurs met politiehonden, in de richting van het station liepen, trokken groote groepen communisten en andere tegenstanders mede. Op het Sta tionsplein raakten een aantal commu nisten slaags met de fascisten, waarbij de fascist van Drachten een harde klap met een stuk ijzer op het hoofd kreeg, zoodat hij bewusteloos ineen zonk. Met een lichte hersenschudding moest hij naar het ziekenhuis worden vervoerd. De te Haarlem woonachtige fascisten zagen zich genoodzaakt per taxi huis waarts te keeren, daar de joelende me nigte hoe langer hoe meer handtastelijk werd. Een aantal geüniformeerde leden van de vrijwillige burgerwacht, die in hotel Lion d'Or een vergadering hadden gehouden, werd eveneens lastig geval len. Men smeedt een der ruiten van het hotel in, terwijl een voorbijganger, die evenmin als de leden van de burger wacht iets met het geval uitstaande had, een slag op het hoofd kreeg, doch geluk kig niet ernstig werd gewond. De leden der burgerwacht hadden uit zelfverde diging hun ploertendooders voor den dag gehaald, wat een hevig protest uit lokte van de opdringende menschen- massa, waarna de politie met de blanke sabel en gummistok de menigte uiteen joeg. Men keerde echter na eenigen tijd weer terug, er werden steenen aan de Kenaustraat opgenomen, waarop de po litie een nieuwe che-"»e uitvoerde. Door tot nog toe onbekenden is een tweetal ruiten ingeworpen van het perceel Ke naupark 23, waar eeu Duitsche propa gandiste van de nationaal-socialistische partij woont. Het bleef nog lang ru moerig in de buurt. Arrestaties werden niet verricht. De politie heeft een uit gebreid onderzoek ingesteld. DE BRAND OP DE „P. C. HOOFT". Uitspraak van den Raad voor de Scheepvaart. De Raad voor de Scheepvaart heeft heden ujtspraak gedaan inzake den brand aan boord van het motorschip „Pieter Corneliszoon Hooft", liggende aan de Sumatrakade te Amsterdam. De Raad is tot de conclusie gekomen, dat het ingestelde onderzoek niet heeft; geleid tot het vaststellen van de oorzaak, van dezen brand, welke de vernietiging van dit groote passagiersschip ten ge volge heeft gehad. Wel zijn bij dit onderzoek verschillen de feiten komen vast te staan, welke tot uitgangspunt kunnen dienen bij de be oordeeling van de vraag, welke moge lijke oorzaken zich hier opdoen, terwijl ook de ramp op zichzelf, evenals de an dere in den laatsten tijd voorgekomen groote scheepsbranden, de oogen heeft geopend voor allerlei toestanden aan boord van de groote passagiersschepen, welke vroeger uit het oogpunt van brandgevaar niet die aandacht hebben getrokken, welke zij alleszins verdienen. Hedenmiddag vergaderde de raad onder voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden waren aanwezig. Een uitvoerig debat ontspon zich over de vraag ol de burgemeester al dan niet het recht en den plicht had te antwoorden op een door den heer van de Vall aangevraagde interpellatie over het verbod van opvoering van net tooneelstuk „De matrozen van Cat- taro en o! de raad het recht had deze inter pellatie te houden. De burgemeester 3telde zich op het stand punt, dat hij niet verplicht was den raad over net beleid van politioneele aangelegenheden te antwoorden en adviseerde daarom de inter pellatie niet te houden. Spr. was niet bereid te antwoorden, ook al zou de raad de interpellatie toe staan. Spr. zou het raadsbesluit dan ter vernietiging van de Kroon voordragen. De heer Bakker (soc. dem.) stelde voor de interpellatie wel te houden. Dit werd ver worpen met alleen de stemmen van de soc. democraten tegen. Tot tijdelijk leeraar aan het gymnasium werd benoemd Dr. L. Kukenheim. Benoemd werd het bestuurslid der gemeen telijke instelling voor Maatschappelijk Hulp betoon de heer W. Bok. Wegens vertrek uit de gemeente werd aar, den heer C. de Boer eervol ontslag verleend als lid van een stembureau. In diverse stembureaux werden vervolgens benoemd de heeren H. C. Stoutjesdijk (voor zitter) V. P. Keijsper, S. Marwitz en mr. P. Langeveld (plaatsvervangend lid). Besloten werd aan de Vereen, voor Volks huisvesting „Alkmaar", ter versterking yan de onderhoudsfondsen der woninggroepen IV, V en VI en voor het verrichten van nood zakelijk gebleken onderhoudswerken aan de woningen van de groepen V en VI, overeen komstig het desbetreffende verzoek, een voor schot te verleenen van ten hoogste 18516 89 Vastgesteld werd een verordening tot wij ziging der verordening regelende de loonen van het vaste personeel belast met het schoon houden der ooenbare lagere scholen. Een verordening tot wijziging van het werkliedenreglement werd vastgesteld, waar in een definitie van het begrip „overwerk" wordt gegeven. De raad stelde een instructie vast voor het personeel der gemeentelijke scholen voor nij verheidsonderwijs en een verordening voor de school voor V.M.T.O. Vastgesteld werd een verordening regelen de de rechtspositie en tot wijziging der sala risverordeningen van het onderwijzend perso neel aan het gymnasium, de handelsschool en de handelsavondschool voor handels- en kantoorbedienden. B. en W. werden gemachtigd eenige per ceelen grond te verhuren behoorende tot de nalatenschap-Bruinvis voor de in bijlage Nr. 37 gepubliceerde bedragen. Besloten werd tot uitkeering van een be drag van 1230 voor de jaarwedde van een boventalligen onderwijzer aan de Wilhel minaschool over het jaar 1931. Na het in werking treden van de Geidschie- terswet heeft de raad op voorstel van B. en W. in een verordening op de geldschiethan ken voorschriften vastgesteld ten aanzien var. paificuliere geldschiethanken De raad besloot zijn besluit van 24 Novem ber j.1. betreffende den bouw van24 kleine woningen te wijzigen wat betreft de terugbe taling der stichtingskapitalen en een nadere regeling inzake de bestrijding der kosten uit den kapitaaldienst en den gewonen dienst vast te stellen. Besloten werd de onbewoonbaarverklaring van het perceel Zeglis No. 2 op te heffen in verband met de verbouwing van dit perceel tot pakhuis. B. en W. werden gemachtigd met den heer Klinkert een overeenkomst aan te gaan in zak: de ontbinding der huurovereenkomst be treffende het perceel Langestraat 74, waarbij vastgesteld wordt, dat het perceel binnen 6 maanden ontruimd wordt tegen een schade loosstelling van 5000 en 100 voor elke maand waarmede de termijn van 6 maanden wordt bekort. Besloten werd een vergoeding te geven aan de Julianaschool, aan welke 148T33 uitge keerd wordt ten behoeve van de boventallige onderwijzeres J. Jellema. De raad besloot voor 9 per M2. percee len bouwterrein te verkoopen aan de heeren J- G. Schaaf en W. F. J. Krols. De percee len zijn resp. gelegen aan de Dr. Schaepman- kade, hoek Lyceumstraat en ten N.O. van den Bergerweg nabij de EI out vaart. Als stemlokalen werden aangewezen het gemeentelijk gymnastieklokaal aan de Rid derstraat en het gymnastieklokaal der Von delschool. In behandeling kwam vervolgens het voor stel van B. en W. om een open zwembad te laten bouwen door de N.V. N'ed. Maatschap pij voor zwembadenbouw te Amsterdam en met een op te richten N.V., die dit zwembad zal moeten exploiteeren, een overeenkomst aan te gaan. De heer Govers stelde een motie voor om een commissie van raadsleden en deskundi gen te benoemen om uiterlijk binnen twee maanden met een uitgewerkt rapport te ko men. De heer Bülens hield een enthousiast plei dooi over het voorstel van B. en W. tot den bouw van een open inrichting. De vergadering duurt voort.)

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11