Alkmaarsche Courant. Jhi&Cicaties Rechtszaken £udUaaact Spoct ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK Honderd vljt en dertigste Jaargang. DONDERDAG 30 MAART. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. voorzien van de nieuwste machines levert fraai en snel. Vraagt offerte aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERMS. COSTER ZOON No, 75 1933 ONTEIGENING VOOR VERBETERING RIJKSWEG Nr. 9 GEDEELTE BEVERWIJK—ALKMAAR. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR maakt bekend: le. dat, ter voldoening aa nartikel 10 der onteigeningswet, een commis sie uit Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland, bijgestaan door den daartoe door het alge meen bestuur aai.gewezen deskun dige en het hoofd van het bestuur der gemeente, in het gxneentehuis a daan zitting zal houden op VRIJ DAG 21 APRIL a s., des namiddags te 4H uur, ten einde de bezwaren van belanghebbenden aan te hoo- ren tegen het plan van de verbete ring van het gedeelte Beverwijk- Alkmaar van den Rijksweg Velsen Alkmaar, en noodigt belanghebbenden uit om hunne bezwaren, ter plaatse en ure vermeld, mondeling of schrif telijk aan genoemde commissie mede te declen; dat de stukken bedoeld in het eer ste lid van artikel 12 der onteige ningswet en ter voldoening aan de bepalingen van dat artikel, ter in zage van een ieder worden neder- gelegd ter secretarie dezer gemeen te, van 3 AJRIL a s. totdat de com missie hare werkzaamheden binnen de gemeente heeft volbracht; dat het uitgewerkt plan van het geheele werk, bedoeld in het laatste lid van artikel 12 van meergenoem de wet, voor een ieder ter inzage zal liggen ter secretarie der ge meente. Bezwaarschriften zijn vrijgesteld van het recht van zegel. Alkmaar, 30 Maart 1933. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. 2e. 3e. ongeluk, maar de maatschappij zal al het mogelijke in het werk stellen deze oorzaak op te sporen en alle mogelijke voorzorgs maatregelen nemen om verdere ongelukken te voorkomen. In het Engelsche Lagerhuis zijn naar aan leiding van het ongeluk eenige vragen ge steld. Sir Phflipp Sassoon zeide. dat het vliegtuig in de lucht in brand schijnt te zijn geraakt Voor het ontvangen van een voor- loopig rapport van den inspecteur is het niet mogelijk eenige verdere verklaring af te leggen. STAAT DER GEMEENTE- EIGENDOMMEN. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar maken bekend, dat een afschrift van de ver anderingen over 1932 in den staat van het geen naar het burgerlijk recht eigendom der gemeente is tegen betaling der kosten ter ge meente-secretarie verkrijgbaar is. Alkmaar, 30 Maart 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA. Secretaris. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Havik (heenreis) is gister te Bagdad aangekomen; de Oehoe (terugreis) kwam te Calcutta. Hedenmorgen te 5.20 is de Snip naar Indië vertrokken. Aan boord is 301.411 K G. oosi, 101.57 K.G. ladingen 3.200 KG Paketpost De commandant is de heer E. v. Dijk. DE PLANNEN VAN DR. ECKENER. Nog meer Zeppelin-lijnen. Omtrent de verdere plannen van dr. Ecke- ner wordt van de zijde van de luchtschepen van Friedrichshafen medegedeeld, dat in de besprekingen, die dr. Eckener met eenige Nederlandsche scheepvaartondernemingen te Amsterdam heeft gevoerd, de mogelijkheid is overwogen om in verband met de plannen tot het instellen van een luchtschependieiist van Europa naar Nederlandsch-Indië gelijk tijdig een dienst tusschen Europa en Noord- Amerika in te stellen en wel zoodanig, dat de luchtschepen, die op het traject New York— Europa varen, via Barcelona ook den dienst over Caïro naar Batavia en terug zouden doen. Met de geïnteresseerde Amerikaansche groepen zijn eveneens onderhandelingen ge opend. In Nederland is men reeds dichter gena derd tot de verwezenlijking van de plannen voor een luchtschependienst tusschen Europa en Nederlandsch-Indië. Juist als gevolg hier van zijn de onderhandelingen over het instel len van een dienst op Noord-Amerika, die indertijd wegens de algemeene economische crisis moest worden uitgesteld, hervat Naast de reeds bestaande Noord-Zuid Lijn, Europa Zuid-Amerika, zal een tweede lijn worden ingesteld, een West-Oostlijn, n.1. van New York over den Atlantischen Oceaan naar Nederland. Spanje, Egypte. Nederlandsch- Indië. De Noord-Zuid en de West-Oost lijn zouden elkaar in Spanje kruisen. Hoe wei nog geen positieve resultaten zijn bereikt, worden de onderhandelingen voortgezet. DE RAMP VAN DE „CITY OF LIVEPPOOL". Het onderzoek naar de catastrophe en het Opruimen van het wrak van de „City o Liverpool" bij Diksmuiden is gistermiddag begonnen in aanwezigheid van den Britschen inspecteur van het ministerie van Oorlog en van Belgische luchtvaartautoriteiten. In een telegram aan den voorzitter van de «npenal Airways. Sir Eric Geddes heeft de konmg zijn diepe sympathie betuigd met de betrekkingen van de passagiers en de be manning, die het leven verloren en met de maatschappij. In een gepubliceerde verklaring zegt Ged oe*. dat voor hen die werken voor en de lei- rang hebben van de Imperial Airways dit be treurenswaardige ongeluk een groote siag is 01schade die te grooter is daar men er trotsch op was. dat in de negen jaren van het Y^^aapcen record afstand was afgelegd van 10.000.000 mijlen Aangezien het otficieele onderzoek nog bezig is, is het ongewenscht gissingen te wagen naar de oorzaak van het DE HEER SNEEVLIET VOOR DE RECHTBANK Verdacht van opruiing. Na het gebeurde met de Zeven Provinciën in de Indische wateren werd door justitie en politie met grootere gestrengheid opgetreden tegen opruiing, beleediging van het openbaar gezag, ordeverstoringen met politieken inslag e.d. Een der eersten, die te Amsterdam werd gearresteerd was de heer H. J. F. M. Snee vliet, voorzitter van het Nationaal Arbeids secretariaat, secretaris van de Revolution- naire Socialistische partij en lid van Provin ciale Staten van Noordholland Hij werd op 21 Februari gearresteerd, op het moment dat hij zijn woning op den Overtoom verliet. Deze arrestatie stond in verband met een door hem opgesteld m?»iifest, met betrekking tot de muiterij op de Zeven Provinciën. Over dit manifest was hij reeds eerder door de politie gehoord en op grond van zijn toe lichting gelastte de officier van justitie mr van Thiel zijn aanhouding. Het manifest, dat door hem was ondertee kend, was o a. opgenomen in het orgaan van de federatie van personeel in openbaren dienst De Gemeenschap en in het orgaan van het N. A. S. De Arbeid. Dit manifest was als pamflet verspreid te Den Helder onder ma trozen en militairen. In het bewuste geschrift vergelijkt de schrijver de muiterij aan boord van de Zeven Provinciën met de Engelsche muiterij op de schepen in de nabijheid van Invergordon en hij zegt hier o.a. in: De Zeven Provinciën en Invergordon wezen U den weg. Durft gij dezen weg bewandelen? Het moet nu komen tot sprekende daden, waaruit verzet blijkt. De rechtbank weigert invrijheid stelling. De rechtbank gelastte zijn gevangenhou ding voor 30 dagen, welke beslissing door het Hof werd bevestigd. Op 3 Maart diende de verdediger mr. dr. Benno J. Stokvis een request bij de rechtbank in, waarin tegen cautie de invrijheidsstelling werd verzocht Dit verzoek werd afgewezen De verdediger wendde zich hierop tot den minister van justitie, doch ook naar diens oordeel was er geen aanleiding verd. in vrij heid te stellen. Op 23 Maart werd de gevan genhouding weer met 30 dagen verlengd. De dagvaarding. Op dienzelfden dag werd aan den heer Sneevliet op korten termijn de dagvaarding uitgebracht. Hem is ten laste gelegd, dat hij in Februari 1933 te Den Helder en elders in Nederland in het openbaar heeft opgeruid tot muiterij of opzettelijke ongehoorzaamheid strafbaar gesteld bij artikel 114 Wetboek Mil. Straf recht en tot samenspanning tot ongehoor zaamheid, muiterij of militair oproer, straf baar gesteld bij artikel 127 van genoemd wet boek, in ieder geval tot eenig strafbaar leit en tot gewelddadig optreden tegen het open baar gezag, door opzettelijk een pamflet te schrijven en te drukken, waarvan hij wist, dat het bestemd was om in meerdere exem plaren te Den Helder en elders verspreid te worden. Ten tweede is verd. het schrijven en doen afdrukken van het manifest in De Arbeid ten laste gelegd. De officier heeft negen getuigen a charge gedagvaard, terwijl de verdediger acht ge tuigen dagvaardde, w.o. minister S. de Graaff. het Tweede Kamerlid C. Cramer en mevr. H Roland Holstv. d. Schalk. De zitting. Vanmiddag stond verd. voor de Vijfde Ka mer der rechtbank te Amsterdam terecht. De zitting werd gepresideerd door mr. J. de Vries, terwijl mr. B. Kist het O.M. vertegen woordigde. terecht gekomen, de man, die volgens zeer ve'en daar al lang had moeten staan. Inderdaad is van Reenen een ras voetballer met een gevaarlijk schot en nu Adam verhinderd is, lijkt ons deze voorhoede wel de beste oplossing. Een snel binnentrio met Bonsema op zijn oude plaats en met v. d. Broek als links binnen, dat moet doelpunten tot gevolg hebben Dit elftal gaat met veel vertrouwen naar Antwerpen en is in staat, om een overwinning te behalen! DE WEDSTRIJD VOOR DE FJJJk: Pas is bekend, dat men het plan heeft een wedstrijd Midden Europa—West Europa ten bate van de F.I.F.A. te houden, zegt de R.Crt., of de samenstellers van elftallen trekken aan het werk, doch dankbaar is het in dit geval zeker niet. Indien bij de samenstelling van een nati onaal elftal reeds het „zooveel zinnen!" j eldt, hoe zou het dan mogelijk zijn een West ïuropeesche ploeg samen te stellen, die al gemeene instemming vindt? L'Auto publiceert thans de volgende ploeg en voegt daaraan toe, dat het niet gemakke lijk zal zijn een betere opstelling te vinden: Desfossé (Frankrijk) doel; Quincoces en Ciriaco (Spanje) achter; Cillamen (Spanje), <aucsar (Frankrijk) en van Heel (Neder land) midden; Wels (Nederland), Voorhoof (Gelgië), Capelle (België), Irraragori en Go- rostiza (Spanje) voor. De vraag, wie deze ploeg zal moeten aan voeren, zal niet gemakkelijk te beantwoorden zijn. Men zal van een aanvoerder mogen eischen, dat hij tenminste zich tegenover de spelers verstaanbaar kan maken en welke speler in het bovenbedoelde elftal zal in staat zijn Spaansch, Fransch en Nederlandsch te spreken? Als reserves voor de boven opgegeven ploeg worden nog aangegeven van der Meu- len en Adam. VALSCHE MUNTERIJ. Wegens het vervaardigen van valsche Ne derlandsche munten (rijksdaalders) is een 36 arige schoenmaker door de rechtbank te 's-Gravenhage veroordeeld tot vijf jaar ge vangenisstraf. In booger beroep heeft het Hof aldaar verdachte veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek van vijf maanden voorarrest. De medeplichtige, een 46-jarige koopman die de vervaardigde valsche rijksdaalders uitgaf is te dezer zake door de rechtbank verooraeeld tot 2'A jaar gevangenisstraf Het Hof verminderde deze straf tot twee jaar enbracht eveneens vijf maanden voorarrest in mindering. Voetbal. BELGIE—NEDERLAND. Het Nederlandsch elfta samengesteld. Het Nederlandsch elftal, dat op Zon dag 9 April a s. te Antwerpen tegen België uitkomt, is als volgt samenge steld: Doel: Van der Meulen (H.F.C.), aan voerder. Achter: Weber (AD.O.) en Van Run (P.S.V.) Midden: Pellikaan (LONGA), Ande riessen (Ajax) en Van Heel (Feijenoordl Voor: Wels (Unitas), Bonsema (Velo citas), van Reenen (Ajax), van der Broek (P.S.V.) en van Nellen (D.H.C Als reserves zijn aangewezen: Van Male (Feijenoord), Diepenbeek (Ajax), Jaap Paauwe (Feijenoord), Na gels (Enschedé) en Vente (Neptunus) Men ziet het, de voorhoede is van een geheel nieuwe samenstelling. Eindelijk is dan op de mid-voor plaats van Ree-nen NEDERLANDSCH ELFTAL— WALSALL 2—1. Gisteren heeft het Nederlandsch elftal, met uitzondering van Van der Meulen, voor wie Van Male inviel, een oefenwedstrijd gespeeld tegen Walsall, de club die Arsenal in de bekerwedstrijden wist te wippen. Onze ploeg heeft aardig voetbal laten zien, speciaal Pelikaan, Nagels en van Heel mo gen genoemd worden. Toen het Nederlandsch elftal een 20 voorsprong had, werd er ver der wat lusteloos gespeeld De spelers spaar den zich schijnbaar voor de competitie-wed strijden van a.s. Zondag. Voor rust doelpuntte Vente (Neptunus) uit een voorzet van Van der Broek en liep laatst genoemde speler een slecht gestopt schot van Manssen (Exselsior) in het net. De rechts binnen der Engelschen maakte na rust, met een schitterend schot, 21 De heer Grootmeijer leidde goed ALS MEN KAMPIOEN WORDT! Wanneer een sterke voetbalvereeniging met dozijnen reserves, met kwieke, goed ge oefende jongelui, kampioen wordt van de klasse, waarin ze speelt, dan is dat een mooie belooning voor de zelfopoffering der spelers. Wanneer daarentegen een club met precies dertien spelers kampioen wordt, dan is dat feit nog merkwaardiger. En als dan zoo'n club de steun moet hebben van mannen, die minstens al tien jaren tot de veteranen be- hooren, als diezelfde mannen hun vrije uren opofferen aan oefenpartijtjes en -wedstrij den, als dan zoo'n club alleen kan spelen, wanneer iedereen mede wil werken, ook zij, die zich weinig of niets voor voetbal interes seeren, dan krijgt zoo'n kampioenschap nog veel meer dan een dubbele beteekenis. De Alkm. Pol. Sportvereeniging heeft den titel veroverd en dat nog wel ongeslagen. En als men weet, dat in September er sprake van was, om niet aan de competitie deel te ne men, omdat. men geen elftal kon samen stellen, als men dan weet, dat „chef ter Horst" de zaak eindelijk voor elkaar kreeg, omdat hij het al te gek vond, dat zijn club niet zou spelen, terwijl hij n.b. lid van het hoofdbestuur en competitieleider was, dan blijkt hieruit wel duidelijk, met hoevee: moeite en zelfopoffering dit kampioenschap behaald werd. Er was dus reden te over om te feesten. De receptie Stormenderhand was de bovenzaal van het hotel van Gijzen veroverd. Daar stonden de palmen en bloemen, kwistig neergezet, en gaven aan de zaal een intiem feestelijk ka rakter. Het tooneel was stampvol met prachtige bloemenmanden, geschonken door diverse vereenigingen en particulieren. En tn dezen hoek zat de St. Louis-band, die al heel gauw met de meest populaire schlagers de stemming er in bracht. Langzaam liep de zaal vol. Tal van be stuurderen van evenveel corporaties kwamen binnen, om straks hun felicitaties over te brengen aan het bestuur der A. P. S V. Dat bestuur, voltallig aanwezig, nam even over half acht plaats achter de groene tafel en even later kon de eigenlijke hulde beginnen 't Begon al direct goed. De commissaris van politie, de heer Walraven las een brief van burgemeester Wendelaar voor, waarin deze zijn spijt uitdrukte, dat hij verhinderd was te komen, doch op deze manier zijn ge- lukwenschen aanbood en gewag maakte van de medewerking onderling en den goeden geest in het corps. Als blijk van medeleven bood mr. Wendelaar een zilveren penning aan. Onmiddellijk daarna werd de A. P. S. V. gehuldigd door den hr. Sietsma als voorzit ter van Alcmaria Victrix. Spr. wees op de zelfopoffering, die noodig was, om tot een kampioenschap te komen en herinnerde aan de sportieve oudjes in het elftal. Met zoo'n corps, dat onderling zulk een goede ver standhouding bezit, kan de Alkmaarsche burgerij gerust zijn! Een bestuurslid van de Haarlemsche P. S. V. herinnerd? aan den strijd, gevoerd tus schen Alkmaar en Haarlem, doch was er van overtuigd, dat de sterkste ploeg gewon nen had. Spr. wenschte de A. P. S. V. veel succes toe in de komende zware kampioens wedstrijden. De heer Wiebolt huldigde de kampioen namens het bondbestuur van den N P. S. B. Spr. wees er op, dat de A. P. S. V. lid van den bond is vanaf de oprichting van dezen laatste en dat zij steeds heeft medegewerkt, om den bond tot bloei te brengen. Verder bracht hij hulde aan den burgemeester en commissaris, die beiden hun medewerking steeds verleenden. Toen bracht de buschauffeur, die het kanrpioensteam steeds naar de uitwedstrij den bracht, hulde aan het corps, welke hulde zeer in den smaak viel. Namens de gymn. vereen. „Turnlust" sprak de heer Schotsman eenige woorden van hulde, waairn hij ook trainer Hartland, aanvoerder Wijnberg en het oudste lid ter Horst betrok. Mede namens den heer v, d. Poll, de oud-leider van de gymn afdee- ling der A. P. S. V., bood hij de kampi oenen de beste wenschen aan. Toen kwamen woorden van hulde van het personeel der le afdeeling van het Stadhuis, van den oud-speler v. d. Brink (die o m een legpenning aanbood), van den heer J. v. d. Capelle namens de werkloozen, die zoo vaak de wedstrijden gevolgd hadden, van den heer Wiebolts namens de Hilv. Pol. S V., van den voorzitter der 8-October-vereeniging, van de dames der leden van de A P. S. V., van den directeur der Grafica-drukkerij, van de Alkm. Boys, van Kracht en Vlugheid en van de brandweer. Voor deze laatste sprak de heer Ringers, de commandant, die op de prettige samen werking wees tusschen de politie en brand weer. En het zou de brandweer niet geweest zijn, als er geen verrassing was gekomen. Plotseling hoorden wij de sirenes van enkele spuiten en toen wij even beneden kwamen, zagen wij daar het brandweermateriaal op gesteld, terwijl de geheele Breedstraat zwart van menschen zag. En onder groote vroolijk- heid werd door dit corps de A. P. S. V ge huldigd. De heer Dreeuws, die eiken spreker of spreekster reeds dadelijk na hun speeches bedankt had, nam tenslotte nog eens het woord en bracht nu nogmaals alle hartelijk dank voor deze grootsche huldiging. Spr verzocht commissaris Walraven den dank voor de medewerking en de hulde aan burge meester Wendelaar over te brengen, hij bracht den commissaris zelf dank voor diens medewerking, welke steeds zeer spontaan was, hij dankte trainer Hartland voor zijn hulp in al die jaren, St. Louis voor de muzi kale medewerking, en tenslotte verzocht hij de aanwezigen, nog eenige uren gezellig mer de A. P. S. V. door te brengen, hun allen een prettigen avond toewenschende. Een bloemenhulde. Wij hebben in onze beschouwingen geen gewag gemaakt van al de bloemen, die ge schonken werden, doch laten hier het lange lijstje volgen. Er kwamen manden en bou- quetten van: de dames der leden van de A.P.S.V., de r.k. sportvereen. A.R.C., de korfbalvereen. K.V.K.V., de gymnastiekvereen. Turnlust, de Alkm. Brandweer, den Ned. Pol. Sport bond, de Haarl. Pol. S. V., de drukkerij Gra- fica te Amsterdam, het Kofa-elftal, de 8 Oct- vereeniging, de V.V. „Alkmaar", de V.V. „Alkm. Boys", de Zaansche P.S.V., den bus chauffeur 1ste afd. Stadhuis, het Werkloozen- ontspanningcomité, de Hilv. P.S.V., de gym nastiekvereen. Kracht en Vlugheid en van tal van particulieren, w.o. van den zaalhou der, den heer Th. van Gijzen. En nu wij het toch over bloemen hebben, mogen wij hier wel verklappen, dat trainer Hartland hedenmorgen verrast werd met een groote mand, aangeboden door de A.P.S.V.! Een welverdiende hulde! Het avondfeest Het eigenlijke feest kon nu beginnen en weldra was de stemming er perfect in. Daar zorgde de humorist Funny voor, die eenige nummertjes ten beste gaf, daar zorgde de heer Ringers voor, die o.m. de bekende brand weerfilm vertoonde, daar zorgden de brand weerlieden zelf voor, die hun revue 1932 op voerden, doch daarnaast brachten de blanke negers van Alcmaria onder aanvoering van Nico Snel met hun „songs" een groot ent housiasme in de zaal. En wat er allemaal nog meer gebeurd is, wij kunnen dat alles niet noemen, maar was gezellig en zeer varieerend. Totdat de clou kwam: trainer Hartland verzamelde de spelers op het tooneel, hield een enthousiaste speech en overhandigde aan allen een herin neringsmedaille, aangeboden door een trouwen supporter, wiens naam wij hier graag willen noemen: den bekenden Alk maarder Otto. De uren vlogen om, dank zij de gezellige gezeligheid. En toen het klokje van gehoor zaamheid sloeg, was iedereen voldaan en had de A.P.S.V. een prachtige fuif gehad, die niet licht vergeten zal worden. En nuaan den start voor de finale! Om het kampioenschap van Nederland! A.P.S.V., a ltijd p rettig s amen v oetbal len. Ook in de komende zware wedstrijden! Good luck! 2 tonche overw.; 2. A. v d. Kuit, lid ,O.S.C.'\ 3 strafpunten, 1 touche overw. 3. C. Hein, lid „O.S.C.",, 6 strafpunten, reglementair. De afd. licht en M. A. gewicht, waar mede is aangevangen, worden Woens dag as. voortgezet. Door de bekende Alkm. worstelaars H. Boersen en D Kok werd nog een wedstrijd partij geworsteld, welke na 3 minuten door D Kok op touché werd gewonnen. B i 1 jarten. BILJARTEN TE ZUIDSCHARWGUDÉ Bij de gister in het lokaal van de biljartclub O. K K te Z-Scharwoude gehouden nederlaag-wedstrijden tus schen deze club en „De Zon" te Heems kerk was de uitslag de volgende: Tweede klasse: Meiland D Z. J. Dirks. OK K. J. v. d. Maat, D.Z. H Dirks, OKK. J. Maarland, D.Z. C. Nieuwland, O K K D. Kloes, D.Z. P. de Geus, O K K. Jb. Koper, D Z. C. Hagenaar, O K K. Eerste klasse Beentjes, D Z. P. de Geus Dz O K K Van der Maat, D Z. C. Kuilman, OKK L Tuin, D.Z R. Kuilman, O K K. Van Hooft, D.Z. P. Hagenaar, OK K. T. v. Egmond, D Z. A. Kramer, O K K. 68 56 7 1.20 100 56 8 1 80 66 31 13 2.13 75 31 9 242 75 8 38 2.— 64 9 33 164 68 36 7 1.89 100 36 14 2.79 99 48 12 2 06 100 48 8 2.09 100 33 7 303 80 32 10 250 97 28 9 3.47 120 28 29 4 46 79 40 11 1.98 100 40 11 250 107 26 15 4.12 125 26 2/ 4 48 125 25 18 5. °6 24 17 4.— Bridge. BRIDGE-DRIVE BIJ VAN DOORN, Het voor dit doel zoo bij uitstek ge schikte zaaltje van „Ben" van Doorn was gisteravond weer het middelpunt van de bridge-liefhebbers Op initiatief van eenige heeren vai. Landbouwcre- diet was een wedstrijd georganiseerd. Sr werd aan is ta.'els sespeeid. Na een openingswoord van den heer F. H. v. Besuyyen nam om even acht uur de wedstrijd onder leiding van den heer J. Pie een aanvang Er heerschte een prettige stemming en er werd zeer geanimeerd gespeeld. De einduitslag was: Oneven-lijn: 1 J. PieJ. Rootring C. Geels—T. Witte Porsiusde Boer TrompHoekstra Klaassen—Vink Jonker—Peper Even-lijn. 1 Roozendaal—Klerk Sr. C. Klerkv. Besuyen RobbersK Wit Mevr. Roozendaalmevr. de Ruiter 22 p. W. de JongMevr de Jong 24 p. S. J. Molenaarmevr. Molenaar 33 p. In iedere lijn waren twee pril.'*,., be staande uit kunstvoorwerpen en sig. ren, beschikbaar. De prijsuitreiking had plaats bij mon de van den heer C Klerk, uie daarna den heer Pie dank bracht voor zijn uitste kende leiding. Spr. dankte in het bij zonder „Ben" van Doorn voor het belan geloos beschikbaar stellen van zijn lokaal en voor de wijze waarop hij een en ander weer had verzorgd. Alles was tip top in orde! De heer Q Jonker bracht den initia tiefnemers van dezen wedstrijd den dank der deelnemers over. Al met al een uitstekend geslaagde bridge-avond. 2 3. 4. 5. 6. 2. 3. 4. 5. 6. 18 p. 19 D. 19 p. 22 p 24 p 24 p. lip. 17 p. 19 p Worstelen. WEDSTRIJDEN IN ALKMAAR. De A. K V. „S. S. S.' 'organiseerde In samenwerking met de „Onthouders Sport Club" worstelwedstrijden in de 2e afd. Deze wedstrijden werden gehou den in besloten kring en werden bijge- w oond door i 100 donateurs en genoo- digden Er werden 10 deelnemers van „O S. C." en 15 deelnemers van „S. S. S." ingeschreven. De uitslagen zijn als volgt: Jeugdafdeeling. 1. D. de Waard, lid O. S. C., 0 straf punten, 3 touche overw.; 2. J. Lebbing, lid O. S. C., 3 strafp., 2 touche overw. 3. J. Schepper, lid O. S. C., 6 strafpunten, 1 touche overw. Bantam gewicht. 1 J. Vlam, lid „S S.S 0 strafpunten. 3 touche overw.; 2. S. Schut, lid „S.S-S", 3 strafpunten. 2 touche overw.; 3. P. D -kker, lid „S.S.S.", 6 strafpunten, 1 touche overw. Vedergewicht. 1. C. Koster, lid „S S S.", 0 strafpunten, Tourisme. RONDWANDELINGEN EN ROND RITTEN VAN DEN A. N. W B. De dagen lengen, de zon wint aan kracht, het toerseizoen staat alweer voor de deur en cn de A NAV.B. Toerististenbond voor Ne derland kom ook dit jaar weer met een reeks plannen, die ontworpen zijn voor verschil lende categorieën, van toeristen, om het toe risme in het eigen mooie land te bevorderen en allen die van de geboden gelegenheid ge bruik willen maken, in aanraking te brengen en meer en meer vertrouwd te maken met het natuurschoon, dat ons land in zoo rijke mate biedt. Tegen Paschen heeft de A.N.W.B. o m. uitgeschreven Rondwandeling in Noord-Holland bij Alkmaar (72.2 K M.) door de duinstreken bij Castricum en de Egmonden, over Heiloo en door de Staatsbosschen in de hooge duin streek bij Schoorl en Camperduin Een groote rondrit om het IJselmeer, voor automobilisten, motorwielrijders en wielrij ders, van Amsterdam, door Waterland, de Streek en het nieuw gewonnen land benoor den Medemblik, over den afsluitdijk naar Friesland en om het IJselmeer heen, via Gaasterland, Giethoorn, de Veluwe en het Gooi naar het punt van uitgang terug, een mooi afwisselende tocht, door de schoonste streken en langs de schilderachtige oude ste den rondom de voormalige Zuiderzee.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9