Agenda Betr; Stad en Omgeving. lOeeebedcfd jMgezonde^ Stukken Xcovmclaat 7lieiiws Onze Jivêvniën £ucfUvaact Spoct Maekt&ecichten op- GELDSCHIETERSWET EN WOEKERBESTRIJDING. Lezing ten stadhuize, TOONKUNST, BERGEN. DE POSTVLUCHTEN OP INPIE DE GELDRIA-SPELER GERRITSEN OVERLEDEN. Bioscopen. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Gitta ent- deckt ihr Herz (rom.), hoofdrollen Gitta Al* par en Gustav Frölich. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur n.m af doorioopenae voorstellingen. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag eiken avond half 8, hoofdnummer Siegfried (rom., hist., uit De Nibelungen), hoofdrollen Paul Richter, Margarete Schon en Theodorus Loos. Hollandsche proloog. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag geen matinée. A B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De Zwarte Schaduw (sens.), hoofdrol Buck Jones. Toe gang boven 14 jaar. j Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Cinema Americain, tot en met Donderdag ilken avond half 8, hoofdnummer Menschen in 't hotel (naar den bekenden roman van Vicky Baum), hoofdrollen Greta Garbo, 'John Barrvmore, Joan Crawford, Wallace Beery, Lionel Barrymore. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Zaterdag 1 April. 8 uur, Harmonie, opvoering „De Butler" door T. O. P. 10—12 en 2—5 uur, tentoonstelling Am bachtsschool. 6 uur, fancy fair vanwege de speeltuin- vereeniging T. O. G., in café de Boer aan het Heiligland. Zondag 2 April. 10—12 en 2—5 uur, tentoonstelling am bachtsschool. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „Hij., Zij en Hottentot" door Het Alkmaarsch Too- neel. Lokaal de Boer aan het Heiligland, fan- cy-fair Speeltuinvereeniging T. O. G. Maandag 3 April. 8 uur, De Unie, Volkszang-avond. 8 uur, dancing Harmonie, verkiezingsver gadering O. S. P., spreker de heer J. de Kadt. Dinsdag 4 April. 8 uur, dancing Harmonie, Willem de Zwij ger-herdenking door de Evangelische Maat schappij, spreker de heer Stumphuis van Rot terdam. Woensdag 5 April. 8 uur, De Unie, ledenvergadering afd. Alkmaar Bond voor Staatspensionneering Donderdag 6 April. 8 uur, Harmonie, 129e uitvoering Toon kunst en Alkmaarsch Strijkorkest. heeft moeten aanspreken, heeft daarom toestemming gekregen op Vrijdag 7 April een bloempjesdag te organiseeren. Jonge dames, die daaraan willen medewerken, worden verzocht dit vóór 4 April aan den voorzitter, den heer P. A. de Lange te Hei- loo, te willen mededeelen. waarna dan op Dinsdag 4 April te 4 uur n m. ten stadhuize de verdeeling der rayons zal plaats vinden. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 2 April is de apotheek van H. J. F. Wann.a, Ritsevoort 5, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. NAAR DE BOLLENVELDEN. In Limmen en Heiloo staan de bollenvel den in bloei. De crocussen zijn uitgebloeid doch de narcissen staan in volle schoonheid in bloei. Het is voor hen die Zondag een fietstocht willen maken aan te bevelen flo ra's kinderen te zien. Het zal niemand be rouwen. OPENING PSYCHIATRISCHE INRICHTING TE HEILOO. Door minister Ruys de Beerenbrouck. Naar wij vernemen zal op a.s. Dinsdag jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, minis ter van binnenlandsche zaken, de psychiatri sche inrichting der St. Willebrordusstich ting te Heiloo officieel openen. VAN WIE IS DIT HONDJE? Bij den heer P. Koster, Achterstraat 39 alhier, is komen aanloopen 'n wit Malthezer Leeuwtje. Het beestje wacht met smart op zijn eigenaar. EEN BAD-JUBILEUM Maandag 3 April herdenkt de heer J. van Diepen den dag dat hij 30 jaar geleden be noemd werd als badmeester der Alkmaar sche Bad- en Zweminrichting. WAARSCHUWING. De burgemeester van Eijgelshoven vestigt er de aandacht op, dat door colporteurs van de secte Zevende Dags Adventisten Refor matie, waarvan de hoofdzetel is gevestigd in het uitgevershuis van Geloof en Gewetens vrijheid te Bucholz bij Hannover (D.), aan de huizen boekjes worden verkocht ter be strijding van de tuberculose. Al wordt het bij den verkoop niet met zoovele woorden ge zegd, alles heeft den schijn alsof de op brengst geheel bestemd is ter bestrijding van de tuberculose. Bij onderzoek is gebleken, dat de geheele opbrengst van de boekjes voor de verkoopers is. Elke colporteur is in het bezit van een machtiging met portret, afgegeven en onder teekend door den leider A. Rieck, wonende te Eijgelshoven. EEN BLOEMPJESDAG VOOR „LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN", De oude Alkmaarsche Vereeniging „Lief dadigheid naar Vermogen" staat er in financieel opzicht tegenwoordig niet te best voor, Er zijn heel wat menschen, die door onvoldoenden steun niet datgene kunnen verkrijgen, wat zij voor hun levensonder houd noodig hebben. Voornamelijk om handelsgeld wordt nog al eens een beroep op de Vereeniging gedaan en menige drin gende aanvrage kon met of zonder steun van crisis-comité of Maatschappelijk Hulp betoon in den loop der tijden ingewil ligd worden. Deze crisistijd is ook voor „Liefdadigheid naar Vermogen bijzonder moeilijk en de Vareeniging, die reeds haar stamkapitaal LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 7.02 uur licht WILLEM DE ZWIJGER-HERDENKING. Men schrijft ons: Het bestuur der Afd. Alkmaar en Omstr. der Evangelische Maatschappij heeft, waar de groote figuur van Willem van Oranje door de herdenking van zijn geboortedag in het middelpunt der nationale beweging staat, in deze niet achter willen blijven en daarom op Dinsdag, 4 April as., des avonds 8 uur in de Dancing van de Harmonie een openbare samenkomst belegd, waarin de heer C. R- Stumphuis van Rotterdam een rede zal hou den ovef Willem den Zwijger. De heer Stump huise heeft reeds op verschillende plaatsen over dit onderwerp gesproken, terwijl van zijr. hand bij de herdenking van Gustaaf Adolf een uitvoerig artikel in de Nieuwe Rott. Cou rant verscheen. Het ligt zeker op den weg der Ev. Mij., die altijd op de bres staat ter verde diging van onze godsdienstige en staatkun dige vrijheid, den man te herdenken, die niet alleen den grondslag heeft gelegd voor onze nationale, doch ook voor onze geestelijke vrij heid. Want wat E tenslotte nationale onaf hankelijk waard zonder het kostelijk goed dier geestelijke vrijheid?! Den grooten wor stelstrijd der Vaderen, aan welks begin de heldenfiguur van Oranje staat, kunnen wij nooit goed begrijpen zonder kennis van de halve eeuw van bloedige vervolging, welke er aan voorafging, toen pijnbank en brand stapel rusteloos werkten voor hen, die om des geloofs en gewetens wille den dood ingin gen. In onzen tijd van verwarring en ver splintering, verwildering en wanhoop, van dictatuur in verschillende vorm heeft de lich tende gestalte van Willem den Zwijger, te recht ook genoemd de Verdraagzame, tot ons v.olk zeker veel te zeggen, hij, wien de dich- t r de woorden op de liopen legt: „Mijn Schilt ende betrouwen Sijt ghij, o Godt mijn Heer, Op u soo wil ick bouwen Verlaet mij nimmer meer: Dat ick doch vroom mach blijven U dienaer talier stondt, Die Tyranny verdrijven, Die mij mijn hert doorwondt". Mogen daarom velen zich opmaken om den deskundigen spreker te hooren! NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR Maandbericht Maart 1933. In den loop der maand Maart werd op de spaarbankboekjes ingelegd 136.726,38 en terugbetaald 147.551,60, derhalve meer terugbetaald dan ingelegd 10.825,22. Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij den aanvang van dit jaar 3.370.371,67, bedraagt thans 3.435.224,31. Het aantal in den loop van Maart nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 101. Ingetrok ken werden 56 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bij den aanvang van dn jaar 9758 bedraagt thans 9923. Van dit aantal behooren 7392 aan perso nen of instellingen te Alkmaar gevestigd 1517 aan personen elders woonachtig en 1014 aan schoolspaarders. Onder de in Maart uitgereikte 101 nieuwe boekjes zijn begrepen 14 boekjes voor jongge borenen (op deze boekjes plaatst de Spaar bank een eersten inleg van 1. De lediging in den loop der maand Maart van 282 spaarbusjes leverde een bedrag van 3992,68 aan kleine besparingen oo. In hel tijdvak 1 Januari31 Maart werden 986 busjes ter lediging aangeboden, waarbij bleek, dat in totaal 13.166,91 was be spaard. Het is vandaag op den kop af een maand geleden, dat de geldschieterswet in werking is getreden en deswegen was het buitengewoon interessant, dat op initiatief van het bestuur van den ar menraad te Alkmaar, gisterenavond een vergadering werd belegd waarin de heer mr. Th. J. Eskens secretaris der Nederlandsche vereeniging voor volks- credietwezen en woekerbestrijding van zijn ervaringen vertelde <-.n het woord voerde over „De geldschi9tcr=wet er de woekerbestrijding." Het was daarom zeer jammer, dat een betrekkelijk klein aantal personen onder wie wij eenige Alkmaarsche auto riteiten aantroffen gehoor hadden ge geven aan de uitnoodiging van den runenraad tot het bijwonen van deze lezing. Misschien dat de wegblijvers afge schrikt waren door een lezing over een nieuwe „wet", waarin men in de negen van de tien gevallen slechts een opsomming en bespreking krijgt te slik ken van de diverse artikelen en de tal rijke „subs" De wegblijvers hebben ditmaal absoluut ongelijk gehad en ér gerze hebben iets gemist! Deze lezing van den heer Eskens over do dorre en saaie stof van een wet, was zóó helder en begrijpelijk en op een zóó boeiende, vlotte en onderhoudende wijze verteld, dat wij allereerst den heer Eskens ons compliment maken en dat wij vervolgens den armenraad danken voor het genomen initiatief om dezen spreker naar Alkmaar te halen. Na een kort openingswoord van den voorzitter, dr. H. J. M. Hofstee, die zijn leedwezen uitsprak, dat men op dezen avond niet behoefde te woekeren met de plaatsruimte, nam de heer Es kens het woord. Allereerst hield spreker een korte uit eenzetting over den woeker en Je woe kerbestrijding. Men kan aldus spr den woeker bestrijden, om slechts twee voorbeelden te noemen, op een negatieve en positieve wijze; op de eerste wijze vdoor den woeker den kop in te drukken, op de tweede wijze door behoorlijke cre- dietinstellingen te stichten. Hoewel de woeker begrijpelijk is zeer groot risi co van den geldschieter als deze leenin- gcn afsluit met weinig credietwaardige personen bleek hij reeds in de oudste tijden voor velen een absoluten onder gang. Omstreeks 1860 zien we in Euro pa de eerste maatregelen om dezen woe ker tegen te gaan, maarNederland had nog niets! In 1910 zien we voor het eerst een bescheiden poging: de pand- huiswet. Wel kon de rechter de con tracten nietig verklaren als zij in strijd waren met de goede zeden, maar dit was overgelaten aan den willekeur van den rechter. Zekerheid omtrent de nie tigverklaring was er niet. Spr besprak de practijken van de beruchte „leen vrouwen" die meestentijds hun bivak in den Jordaan hebben opgeslagen en waartegenover zoowel wetgeving als armenraad maar al te dikwijls machte loos stonden. Eindelijk komt in de Tweede Kamer het nitiatief tot een wet, de geldschie- terswet, die op 1 Maart j.1. in werking is getreden. Deze wet geldt voor alle soorten geld schieters, die bedragen uitleenen van 500 of minder. Een enkele uitzondering is gemaakt, waarvan wij hier noemen de notarissen, de centrales boerenleen bank en de coöp. raiffeisenbank. Vervolgens kwam spreker tot de be spreking van de taak en de plichten van B. en W., met betrekking tot de nieuwe wet. De particuliere geldschie ters moeten thans toestemming van B. en W. verkrijgen en het is begiijpelijk dat de menschen die in de gemeente als berucht bekend staan of banken die zich zullen hullen in een mooi klinken den naam geen toestemming zullen krij gen om zich te vestigen. Opdat de maeht van B. en W. niet absoluut wordt, kun nen de banken in beroep gaan bij Gede puteerde Staten en als hoogste instan tie bij de Kroon. Spreker bracht nog ver schillende punten, die in de wet worden genoemd, naar voren. Wij noemen hier van nog de registers van inschrijvin gen, waarin de leening moet vermeld worden en waarop de gem. ambtenaren toezicht moeten uitoefenen of de bepa lingen van de wet in acht genomen zijn; in het register wordt nauwkeurig bijge houden wat de geldschieter heeft uitge leend en terug ontvangen. Ook moet een acte opgemaakt worden, waarvan de geldleener een afschrift krijgt. De moeilijkste vraag was het vaststel len van een maximum interest! Door de Staatscommissie is hierover rapport uitgebracht en aan de hand hiervan interest-tabellen samengesteld diw veertig bladzijden in de Staats courant beslaanwaarvan het gem. percentage 10 bedraagt. Bij de handhaving van de wettelijke bepa lingen is voor de groote geldschietersbedrij ven een redelijke winst gewaarborgd, bij de gelijk beheer. Hoewel een rente van meer dan 19 pCt. nog geen woeker rente behoeft te zijn, is dit maatschappelijk ontoelaatbaar. Het onderscheid wordt niet meer gemaakt: leeningen met en zonder woeker, maar lee ningen maatschappelijk toelaatbaar en ontoe laatbaar. Ontoelaatbare leeningen moeten afgewezen worden; degenen die in het ge heel niet credietwaardig zijn, moeten zich wenden tot maatschappelijk hulpbetoon; hen moet een bedrag geschonken worden, aldus spreker. De heer Eskers besprak tenslotte wat de gevolgen van deze wet z.i. zouden zijn en wat een maand ervaring had opgeleverd. De kleine geldschietershanken zullen door hooge administratieve kosten en andere on kosten verdwijnen, wat thans reeds in Am sterdam het geval is. Daarentegen zullen groote banken met eventuëele agenten goed kunnen werken onder de geldschieterswet. De bestaande banken mogen niet doorwer ken, als zij niet vóór gisteren toestemming aan B. en W. hebben gevraagd; na goedkeu ring mogen zij zes maanden doorwerken, dar zullen B. en W. b slissen of zij al dan niet zullen worden toegelaten. Wat de beruchte „leenvrouwen" betreft, spreker acht haar risico te groot (zware ge vangenisstraf!) dan dat zij nog zullen blij ven voortbestaan. Als er één wet is, die door de medewerking van het publiek kan slagen, dan is het wel deze. De autoriteiten weten niet altijd waar een geldschieter claudestien werkt; het pu bliek behoeft niet dadelijk te loopen naar de politie, het kan zich wenden tot het secre tariaat der Ned. vereeniging voor volks- credietwezen en woekerbestrijding, waarvan mr. Th. J. Eskers secretaris is, Van Eegher- laan 12, Amsterdam, die dan verdere stappen zal doen. Het is mogelijk, zoo eindigde spr., dat de „leenvrouwen zich gaan toeleggen op het afbetalingssysteem, daarom zal de geldschie terswet voor de volle honderd procent kun nen werken, als ook de wettelijke afbetalings regeling weidra tot stand zal komen. Spr. hoopte, dat door deze wet den woeker die reeds tientallen jaren in Nederland op een onheilspellende wijze slachtoffers maakte, paal en perk is gesteld. Nadat nog eenige vragen tot den spreker waren gesteld, dankte de voorzitter den heer Eskens voor zijn leerzame rede en sprak den wensch uit. dat ook in Alkmaar het woeker- bedriif weldra tot het verleden zal behooren.. Men schrijft ons: De afdeeling Alkmaar van de Maatschappij tot bevordering van Toonkunst houdt E>on- derdag 6 April a.s. haar tweede uitvoering in dit seizoen. Evenals de vorige maal ver heugt zij zich in de belangelooze medewer king van het Alkmaarsche Strijkorkest en van mej. Truus Tuyn aan het klavier. Het programma vermeldt dezen keer sKchts één werk, maar dat is dan ook in staat den geheelen avond te vullen: het oratorium Paulus van Mendelssohn. Sinds 1906 werd dit niet meer in onze stad uitgevoerd. Gedurende de afgeloopen wintermaanden heeft het zich sieeds uitbreidende koor. onder de bekwame leiding van den heer Oushoorn. met groote ambitie gestudeerd en thans staat het gereed de resultaten aan de Alkmaarsche vrienden van vocale muziek te toonen. De solistenpartijen zullen gezongen worden door mej. Nanda Gerretsen (sopraan), wier stem voor vele radio-luisteraars reeds herhaalde lijk een avond van groot muzikaal genot be- teekende; door onze stadeer.oote tevens lid van het koor mevr. E. VisserLange veld (alt), onder de muziekliefhebbers hier ter stede terecht geroemd; door den bas H. Hü'smann, wiens uitstekend geluid wij reeds een keer op Toonkunst mochten beluisteren en door den tenor Theo de Vries, wiens pres taties op verschillende uitvoeringen in den lande zeer goed werden beoordeeld Het belooft dus weer een goeden avond te worden voor de minnaars van den zang. Zal het ook een goede avond voor het koor en het afdeelingsbestuur van Toonkunst wezen, dan moet het Alkmaarsche publiek toonen, dat het Kunst met een groote K! weet te waardeeren. Onze tijd is moeilijk en helaas in het bijzonder voor de verzorgers en_ be waarders van geestelijke goederen; Toon kunst weet daar ook van. Maar het is van meening, dat juist nu meer dan ooit, moet voorkomen worden, dat wij de geestelijke er fenis van vorige geslachten overboord wer pen. Vrienden van de muziek, steunt ons daarbij. Komt naar de Harmonie en laat U door den zang en de muziek een avond uit de materieele zorgen, uit de politiek en al haar diepzinnigheden wegsleepen Gij zult geestelijk rijker en dus gelukkiger huiswaarts gaan. (Buiten verantwoordelijkheid van <U Redactie. De opname n ar rubriek, b^wi/si geenszins dat de redactie er mede instem! EEN GEVAAR VOOR DE MARKT. M. de Redacteur, Wanneer men varkens levert aan het Gem. Slachthuis, moet men aan onkosten 0.25 weegloon betalen. Verkoopt men op de markt dan betaalt men 0.15 markt- geld, de losser ontvangt 0.25 en het weeg loon voor zware varkens is 0.60. De sla ger betaalt ƒ1.per stuk voor fondsgeld. Kleinere onkosten blijven buiten beschou wing. De kosten zijn op deze wijze 2. per stuk hooger dan aan het slachthuis, met het gevolg dat op de markt steeds min der wordt aangevoèrd tot schade van Alk- maar's burgerij. Het is zeker wenschelijk op het gevaar hiervan voor onze markten eens de aan dacht te vestigen, in de hoop dat het tarief verlaagd zal worden. Met dank voor de plaatsing. EEN BELANGHEBBENDE. HOORN. De burgemeester van Hoorn, mr. G. J Bisschop, heeft den gemeenteraad bericht, dat hij tegen 1 Mei a.s. als zoodanig wegens ge zondheidsredenen eervol ontslag heeft ge vraagd. Aan den heer A. Vis alhier is bij i oni besluit op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als heemraad van den polder Waard en G.oet. VERRUIMING NOORDZEEKANAAL Een gedeelte aanbesteed. De rijkswaterstaat heeft gister te Haarlem aanbesteed het verruimen van het Noordzee kanaal tusschen de kilometerraaien 18.000 en 20.704, met bijkomende werke nbehooren de tot de werken voor de verbetering van het Noordzeekanaal, volgens de wet van 2 Januari 1917. Laagste inschrijfster was de N.V. Bagger- maatschappij Ten Bos en Kalis te Sliedrecht voor 164.000. OMVANGRIJKE VERDUISTERINGEN. Een Menadoneesche employé van de Inter nationale crediet- en handelsvereeniging Rot terdam te Semarang heeft verduisteringen ge pleegd. waarvan de omvang thans reeds is bepaald op 270 000 De „Havik" (thuisreis) en de „Snip" (uitreis) zijn gisteien te Athene aange komen. De „Oehoe" (uitreis) is heden te Ban- doeng geland. De Geldria-speler A. Gerritsen, uit Velp (G.), die Zondag 19 Maart een bles sure opliep tijdens den wedstrijd Geldria IITheole II, is Donderdagavond in het Velpsche ziekenhuis overleden. Tijdens een worsteling om den bal, had G. een trap ge kregen, tengevolge waarvan een nier scheurde. Na twee maal operatief ingrij pen, is hij Donderdagavond overleden» naar waarnemingen, verricht in den morgen van 1 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.0 mM. t« MünchenBlacksockValencia. Laagste barometerstand 743,0 mM. te Nordöyan. Verwachting, geldig tot den avond van 2 April: Meest matige Zuid-Westelijke tot Noord- Westelijke wind, half tot zwaar bewolkt, la ter opklarend, aanvankelijk enkele regenbui en, weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De hooge druk over Zuid-Europa beslaat een longgerekte strook van de Azoren tot Oost-Europa. De depressie in het Noorden ligt thans voor de Noorsche kust en zal naar de richting Finland verdwijnen. De uitlooper, die gisteren ten Westen van Ier land lag, ligt hedenmorgen over Engeland en het Kanaal en zal in den loop van van daag ons land passeeren. Achter dezen uit looper stijgt de luchtdruk weer snel en rui men de winden tot Noordelijk. Op IJsland begint de barometer weer te dalen en wijst het krimpen van den wind op het naderen van een nieuwe depressie. De koele Westelij ke winden verdreven alle voorjaarsweer uit het waarnemingsgebied. Op I Jsland blijft de temperatuur om het vriespunt. De polaire winden reiken tot in de Noordzee en zullen wellicht na het voorbijtrekken van den laat- sten uitlooper der depressie in het Noorden ook tot onze omgeving doordringen Het is dus te verwachten, dat het weer nog guur en buiig zal blijven met tijden van opklaring tusschen de buien. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 31 Maart 1933. Op de he den gehouden veiling werd betaald voor: An dijvie per 100 stuks 0.804.50; Bloe mendaler kool per 100 stuks 0.806; Bloemkool le s. per 100 stuks 22; Gele kool per 100 I<G. 0.90—2.00; Kropsla per 100 stuks 5 109.10; Knolselderie per 100 stuks f 1.603 80: Prei per 100 bos 1.203.80; Postelein per bakje 1.171.53; Rabarber per 100 bos 7 12; Raapstelen per 100 bos 3.10—4; Padijs per 100 bos 1.504.70; Roode kool per 100 K G. f 1.204.20; Selderie per 100 bos 2 20—4; Spinazie per bak 35—61 cent; Spruiten oer 100 pond 6.50 9; Uien per 100 K.G. f 0.60f 1.60; Witlof le s ner 100 pond 4506, 2e s. 1 50—3.50. N.V. E1ERVEJLING NOOPDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR. 1 April 1933. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 280.000 stuks kineieren aangevoerd, waar van de priizen a's voigt: 5658 f 1 90 2.10: 58—60 2.20 60—62 2—2 30; 62 m 2.20—2.40; 64—66 2.30— 2 60. 70.000 stuks Eendeieren 1 601.80. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 1 April 1933. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor Fa- brieksboter le s. 7075 cent, 2e s. 6570 cent per pond. Eieren (groothandel) 1.90 2.25. Eendeieren 170 DE PIEPKUIKEN MARKT. ALKMAAR, 1 April 1933. Op de heden» gehouden Piepkuikenmarkt waren in totaal 52 kisten en 3 korven aangevoerd De prijzen waren 90—93 cent per K G. Handel goed. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 1 April 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 17 Paaiden 80220; 18 Melkkoeien 80—145; 106 Nuchtere kal veren (slacht) 2.509 en fok 714; 170 Schapen vette 12—16. Overhouders 512; 3 Schrammen 10—15; 67 Biggen (10 weken) 612. Handel stug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 1 April 1933. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn de 840 H L. BROEK OP LANGENDIJK, 1 April. Langendijker Groentenveiling. 31000 K G Roode kool le s. 1.80—4 80, 2e s. 1-40 -ƒ 3.70; 94000 K.G. Gele kool le s. 1.20 3, 2e s. 0.90—2.30; 30000 K.G. Deensche witte kool 60—80 cent; 6500 K.G. Uien: gele uien 0.801 20, gele drielin gen 0.80; 1300 K.G. Bieten 70 cent; 3900 K.G. Peen 1.30—1.40, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 31 Maart 1933- Roode kool le s. 2.10—3.60, 2e s. 1.60 2 60; Deensche witte kool le s. 60 ct.; Uien 8090 cent; Grove uien 1Bieten 60 cent. Aanvoer: 20100 K G. Roode kool; 6900 K.G Deensche witte kool; 1700 K.G. Uien; 10800 K.G. Bieten. NOORDSCHARWOUDE, 31 Maart '33. 6000 K.G. Kroten 0.60; 16000 K.G. Roo de kool 2.103.40, doorschot 2— 2.30; 41300 K.G. Deensche witte kool 60 cent en 10200 K.G. Gele kool 1.60— 2.30, alles per 100 K.G. Doorgedraaid: 5000 K G. Kroten en 31900 K.G. Deensche witte kool.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3