Agenda Merielssohii, PAULUS TEKSTBOEKJES: GEWELDIGE BRAND TE DREUMEL. Zangvereenigiiig „TOONKUNST'. Hl vil. HERMs. COSÏER i ZOON, Jieck Sxhaol OnzeJCoiemën Jnqeiündm Siukkm Weec&edcfit Zes huizen in de asch gelegd. Geen menschen omgekomen. BRAND. VERKRIJGBAAR BIJ VOORDAM C 9, ALKMAAR. HET UITZICHT IS BEPERKT DE VRIJHEIDSBOND-FRACTIE GAAT IN HOOGER BEROEP. Wanneer de gemeente eens met de betrok ken aanwonenden in overleg trad, dan zou oó, J. B. te Bergen. Een Prov. Dagblad als het onze lijkt ons voor opname van uw* stuk minder aangewezen. Red. Alkm. Crt. Bioscopen. Victoria-theater, tot en met Donderdag ei ken avond half 8 hoofdnummer Gitta ent- deckt ihr Herz (rom.), hoofdrollen Gitta Al- par en Gustav Frölich. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag half 3 zelfde program ma. Bioscoop Harmonie, hedenavond half 8, hoofdnummer Siegfried (rom., hist., uit De Nibelungen); hoofdrollen Paul Richter, Margarete Schön en Theodorus Loos. Hol- landsche proloog. Toegang voor eiken leeftijd. A B T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De Zwarte Schaduw (sens.), hoofdrol Buck Jones. 1 oe- gang boven 14 jaar. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Menschen in 't hotel (naar den bekenden roman van Vicky Baum), hoofdrollen Greta Garbo, tjohn Barrymore, Joan Crawford, Wallace Beery, Lionel Barrymore. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Dinsdag 4 April. 8 uur, dancing Harmonie, Willem de Zwij ger-herdenking door de Evangelische Maat schappij, spreker de heer Stumphuis van Rot terdam. 8 uur, Gulden Vlies, Filmvoorstelling Ned. Fabricaat. Woensdag 5 April. 8 uur, De Unie, ledenvergadering afd. Alkmaar Bond voor Staatspensionneering. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, rede van den heer P. van Rees uit Papendrecht voor de a.-r. Kiesvereeniging. Donderdag 6 April. 8 uur, Harmonie, 129e uitvoering Toon kunst en Alkmaarsch Strijkorkest. Zaterdag 8 April. 3—5.30 en 7—9 uur, Keetkolkschool, ba- zar Ned. Meisjesgilde. Zondag 9 April. 11—5 uur, Keetkolkschool, bazar Ned Meisjesgilde. Omstreeks middernacht is in de oude Dorpsstraat in Dreumel (Gelderland) een geweldige brand uitgebroken. Het vuur ont stond vermoedelijk tengevolge van een de fect in den schoorsteen in de woning van den landbouwer J. v. Oort. Aangewakkerd door den vrij feilen wind breidde de brand zich snel uit. Doordat de uit steen opgetrokken boerderijen alle met riet zijn gedekt, sloeg het vuur in zeer korten tijd naar een 7-tal andere huizen over n.1. naar de boerderijen van Krijn Sas, G. Hol, H. Broeders, H ■Sas, Gezusters van Echteld en M. Luyten en verder naar het winkelpand van de weduwe Verbrugge, winkelierster in kruidenierswa ren, tabak, sigaren enz. Binnen een kwartier stonden al deze huizen als een fakkel te branden. De brandweer van Dreumel die over een handspuit beschikt, kon tegen de vuurzee niets uitrichten en moest zich be perken tot het nathouden van het eerstvol gende op ongeveer 50 M. afstand gelegen huis. Het gelukte haar dit perceel tegen het overslaan van vuur te vrijwaren, waardoor een verdere uitbreiding van den brand werd voorkomen. De acht genoemde huizen brand den tot den grond toe af De bewoners moes ten voor het grootste gedeelte in nachtge waad vluchten. Zij werden ongeveer 40 in getal voorloopig bij buren en familie onder gebracht. Ondanks het nachtelijk uur waren nage noeg alle bewoners van het dorp naar de plaats van den brand gekomen. Ook de bur gemeester was ter plaatse. Persoonlijke on gevallen hebben niet plaats gehad. Wel is het ongeveer drie maanden oude kind van den heer van Oort nauwelijks aan den vuur dood ontsnaot. Men had het kind in de wieg onder den afsteek van de boerderij gezet. Daar vond een der brandweerlieden de baby toen de wieg reeds vlam had gevat Het kind was echter ongedeerd. De schade die op on geveer 80.000 wordt geschat wordt door verzekering gedekt. VERKEERSONGEVALLEN. Doodelijk ongeluk onder Gogh. Gister werd van de Geldersch-Duitsche grens gemeld, dat onder Gogh (Duitsch land) een auto uit Nijmegen op weg naar Dusseldorp op een zanderig gedeelte van een binnenweg, was omgeslagen. De drie inzit tenden, de heeren van H. en mevr. L. geraak ten onder den wagen. De heeren wisten zich te redden, maar mevrouw L. bleek gestikt te zijn, toen men haar onder den wagen van daan haalde. De politie te Gogh heeft den auto in beslag genomen, en een der beide heeren, die aan het stuur had gezeten, voor nader onderzoek voorloopig in bewaring ge steld. Het slachtoffer was ongeveer dertig jaar oud. Overreden en gedood. Onder de gemeente Grondsveld (L.) is Maandagavond de 45-jarige J. Haayen door een auto van den heer P. Custers uit Eysden overreden en gedood. De auto is in beslag genomen. GEHEIME ZENDER TE MONSTER. „Overleden" wegens te groote belangstelling. Men schrijft aan de N. R. Ct. Gedurende eenige weken bemerkten ver- scheidene Westlanósche radio-luisteraars, dat zich in de directe omgeving een zender bevond, die op een golflengte van circa 25U M. storend werkte. Het geheime zendstation liet zich vooral na 12 uur hooren en zond gramophoonplaten uit. De omroeper van den clandestienen zender kondigde geregeld de nummers aan en hield gesprekken met luiste raars, die rappe rten hadden ingezonden Dezer dagen werd aangekondigd, dat de zender te Delft gevestigd zou zijn. Een on derzoek in die stad had echter geen succes. Toevalligerwijze kwam het echter aan een ambtenaar van de P.T.T. ter oore, dat de zender zich wel 'bij een inwoner van Mon ster kon bevinden. De technische dienst van den Telegraafdienst werd onmidiellijk ge waarschuwd en stelde een onderzoek in Dit had tot resultaat, dat bij zekeren K. een in val werd gedaan. Men vond geen enkel instrument dat erop wees, dat zich ten huize van K. een zender bevond. Dat de ambtenaren niet zoover mis hebben getast, bleek intusschen uit 'n adver tentie, die in een plaatselijk blaadje werd ge plaatst en waarin de clandestiene zender meedeelde, dat de zender voorloopig als „overleden" moest worden beschouwd we gens te groote belangstelling van buiten. Vermoedelijk heeft de geheime zender, die vooral des nachts uitzendt, kennissen in de buurt, naar wie hij zijn installatie brengt na het verrichten van de uitzending. EEN DAME VERONGELUKT. Zondagnacht omstreeks vier uur Duitsche tijd is te Goch een auto uit Nijmegen, waar in twee heeren en een dame zaten, op weg naar Dusseldorf in de Mariawaterstaat in een modderpoel gereden en omgeslagen. De dame is daarbij onder den auto geraakt en voor men haar kon bevrijden in de modder gestikt. De politie heeft het lijk van het slachtoffer en den auto in beslag genomen en den bestuurder van den wagen gearres teerd. Deze is gistermorgen naar Kleef over- febracht ten einde aldaar aan een nader ver oor te worden onderworpen. DE NOOD DER JODEN. Propagandavergadering. dige belangstelling. Gewei- Naar schatting hadden meer dan 2000 personen gehoor gegeven aan den oproep voor de propaganda-vergadering in „Belle- vue'' georganiseerd door de Amsterdamsche afdeelingen van den Nederlandschen Zionis tenbond en de Nederlandsche Mizrachie. De toeloop was zoo groot, dat een tweede zaai moest worden bijgehuurd, terwijl nog velen moesten worden afgewezen. Het woord werd gevoerd door de heeren dr. A. van Raalte, Moré B. de Vries en mr. A. J. Herzberg over het onderwerp: „De be vrijding van het Joodsche Volk uit zijn nood toestand. Boerderij afgebrand. Zondagmiddag ontstond brand in de boerderij van den landbouwer M. van 't Voort, in de Middelbuurt te Veenendaal De boerderij brandde tot den grond toe af. Een nabijstaande hooiberg werd eveneens een frooi der vlammen. Zes honderd kuikens wamen in de vlammen om. Het verdere vee kon met moeite gered worden. Een en ander is verzekerd. De oorzaak moet worden gezocht in het overwaaien van vonken van een Paaschvuur. De brandweer gaf anderhalf uur na het uitbreken van den brand water. De verdere belendende schuren bleven behouden. In tegenwoordigheid van gemeentebe stuur, den inspecteur van het lager onder wijs, onderwijzend personeel en verschillen de genoodigden, is de nieuwe O.L. school te Den Oever op 1 April j.1. geopend. Aan mej. Wouda, onderwijzeres aan de openbare lagere school te Noordscharwoude is na een diensttijd van 26 jaren eervol ont slag verleend. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. School te Noordscharwoude is aangewezen en 3 April in functie getreden mevr Meule- veldLangedijk van Nieuwe Niedorp. PREDIKBEURTEN. Woensdag 8 uur, Lindenlaan 117, Evan gelisatieavond. AFSCHEID ONDERWIJZERES TE OUDE NIEDORP. Vrijdag werd te Oude Niedorp het feit her dacht, dat „juffrouw'' Ott—Billenkamp, on derwijzeres aan de O.L. school aldaar, 40 jaren geleden haren loopbaan als onderwijze res aanving. Gedurende dit tijdvak heeft zij 39 jaren zich gewijd aan het openbaar gewoon lager onderwijs te Oude Niedorp. Was dit feit op- zichzelf reeds reden tot eene huldiging van de nu 65-jarige onderwijzeres, temeer reden daartoe was, nu de jubilarisse ingaande 1 April j.1. werd gepensionneerd en daarmede het tijdperk afsloot van een werkkring, die zij zoo lange jaren vervulde. Dat dit afscheid niet onopgemerkt is voor bijgegaan, valt licht te begrijpen.Tteeds eeni ge maanden geleden vormde zich een comité uit hare talrijke oud-leerlingen, uit de ouders van leerlingen en. uit haar vriendenkring, me? het doel om 31 Maart 1933 voor de scheiden de onderwijzeres tot een onvergetelijke dag in haar leven te maken. Dank zij den steun van velen is het doel volkomen bereikt. In den morgen van den dag, waarop „juf frouw" haar taak zou neerleggen, hadden de leerlingen haar in het lokaal, waarin zij lan ge jaren arbeidde, een hartelijk ontvangst be reid. Op waarliik kunstzinnige wijze was door de leerlingen der hoogste klassen het lokaal feestelijk aangekleed met groen en levende bloemen. Hier werd zij in harten] ke bewoordingen toegesproken door het hoofd der school, de heer Buddendorf, die haar als collega en vriend een aandenken aanbood. 's Namiddags werden op het achter de school gelegen tererin voor lichamelijke oefe ningen, wedstrijden voor de schooljeugd ge houden, waarvoor „de juffrouw" prijzen be schikbaar had gesteld. Tijdens de spelen werden de kinderen fees tel ijk onthaald. De clou van den dag was de feestavond in de onder leiding van het hoofd der school en zijne mede-helpers en helpsters op smaakvo.ie wijze versierde kolfbaan van den heer Feijs, waar een zeer groot aantal oud-leerlingen, leerlingen, ouders, de oud-hoofden der school, de heeren de Jong en Schroevers, en het tegenwoordig hoofd, de heer Buddendorf, zoomede de nieuwe benoemde onderwijzeres mej. Mallet en voorts vele familieleden van de scheidende onderwijzeres aanwezig waren. Nadat de muziekvereeniging „Crescendo' etn serenade had gebracht, werd het echtpaar Ott door twee leerlingen der laatste klassen de feestzaal binnengeleid naar de daarvoor be stemde zetels vóór het tponeel, waarboven door onverpoosde arbeid van het hoofd der school om den dag te doen welslagen, in lichtende letters aangebracht de woorden: „40 jaren gewijd aan het onderwijs'' 1893 1933". Op een voor deze gelegenheid aangebrach te verhooging vóór het tooneel prijkten ver schillende geschonken bloemenmanden en bouquetten. Allereerst nam de heer Ootjers, voorzitter van de feestcommissie, het woord om de schei dende onderwijzers en haar echtgenoot, zoo mede de talrijke aanwezigen het welkom toe te roepen. Onderwijl waren ook de burge meester en de beide wethouders binnengeko men, die mede blijk wilden geven van hunne bizondere belangstelling. Overeenkomstig het door de kinderen eigenhandig samengesteld en door kinderlijke teekeningen versierde pro- pramma, zogen nu eerst de leerlingen van de hoogste klassen liedjes, gedirigeerd door het hoofd der school. Hierna voerden „de klein tjes" zangspelletjes op, welke door voor drachten en een tooneelstukje het laatste opgevoerd door de grootere meisjes en eenige oud-leerlingen op"zeer verdienstlijke wijze werden afgewisseld! Eerst sprak sprak nu namens de ouder commissie de heer Jan Bakker, die op de wijze, hem eigen, memoreerde hetgeen „juf frouw" zooal voor het openbaar onderwijs had gedaan, Namens de oud-leerlingen sprak daarna de heer Ootjers hulde en dank uit, waarna twee leerlingen der eerste klasse als extra hulde aan „hun juffrouw" een mooie bloemenmand aanboden. Namens allen, die geldelijke bijdragen hadden geschonken, voerde hierna het woord mevr. de Geus, die in een toepasselijke en alleszins verdienstelijke toespraak een geschenk aanbood in den vorm van een fraai eikenhouten dressoir en daarbij overhandigde een album, vermeldende de namen van hen die tot dit geschenk hadden bijgedragen. Na deze toespraak sloot de burgemeester namens het gemeentebestuur zich aan bij de hulde, welke zoo spontaan was opgekomen en bood met toepasselijke woorden de jubilaresse aan een aquarel voorstellende een karak teristiek stukje oud-Hollandsch stadsschoon uit de aan historie zoo roemrijke stad Delft. Na de pauze sprak het oud-hoofd der school, de heer de Jong. Dapper, hoewel ontroerd, nam de schei dende onderwijzeres aan het einde van den haar toegewijden dag het woord, om in sym pathieke woorden uiting te geven aan haren dank voor de hulde haar gebracht en de dankwoorden haar toegesproken. KOPPENSNELLERS AAN HET WERK. De Javabode meldt, dat bij de Vogelkop op Nieuw-Guinea twee hongitochten hebben plaats gehad. Bij den eersten tocht werden drie personen gedood, terwijl vier slaven werden meegevoerd. De gewapende politie arresteerde 22 deelnemers aan dezen hongi- tocht en bevrijdde de slaven. Bij den twee den tocht werden twee mannen, drie vrou wen en een kind gedood. In het Akabar-ge- bied, bij Digoel, vond een groote sneltocht plaats. Acht hoofden werden meegenomen en vijf kinderen ontvoerd. (Buiten verantwoordeh\khei(L van de Redactie. De opname w de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Geachte redactie! Mag ondergeteekende zoo vrij zijn, om een plaatsje van uw Courant, bij voorbaat mijn dank. Hier in de gemeente is men druk aan het werk voor het Radiobedrijf. Toen ik dezer dagen even ging kijken zag ik dat zij alle ka bels voor aan de huizen vast maken. Wat is dat toch een leelijk gezicht. Het schijnt vrijwel vast te staan, dat dit in zeer vele straten zal gebeuren. Zou dit nu niet anders kunnen b.v. achter de huizen. Het mag wat lastiger werken zijn, maar het staat toch knapper en de gemeente heeft er zelf zeer veel voordeel van, want de meesten wonen ook achter. Dan behoeft men lang niet zoo veel kabels te hebben als nu, want nu moet de loodkabel zoowat het geheele huis door, wat ook weer een ontsiering is. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, A. B. Op hooga bruggen li SCHERP RECHTS HOUDEN het wachtwoord 1 U kunt Immers niet zien, of ven de andere zijde verkeer nadertl 11 Siad. en Omqevinq. DE VERBREEDING VAN DE ZUIDERHOUTLAAN. Hallo! U spreekt metIs het uwe re dactie bekend, dat er vanaf den Rijksstraat weg naar den nieuwen toegangsweg van het Sportpark een nieuwe weg wordt gemaakt, waarvoor een aantal mooie ruim honderd jaar oude iepen en beuken geofferd worden? Oordeelt u dit niet in strijd met het ge ruststellende bericht, dat uwe redactie daar over vóór eenige dagen schreef? E)eze vragen gewerden ons heden telefo nisch en ofschoon wij voldoende vertrouwen hebben in de leiding van den directeur van plantsoenen, vonden wij het toch wel wen- schelijk ter plaatse eens een kijkje te gaan nemen. Inderdaad wordt er ter hoogte van een 100 M. een nieuwe toegangsweg gemaakt, waarmede men met Paschen gereed hoopt te zijn, om daarna dien weg door te trekken tot de Harddraverslaan. De weg is echter, juist uit liefde voor de boomen zoo gepro jecteerd, dat de hooge boomen aan de Zui- derhoutlaan in contact kunnen blijven en dat behalve wat opgaand hout slechts één oude iep het slachtoffer wordt. Men hebbe dus vertrouwen in het werk dat daar tot stand wordt gebracht. Vrees voor vandalisme is volkomen ongegrond. Wij vernemen, dat de heeren Govers, mr Langeveld en Stoutjesdijk, vormende de raadsfractie van den Vrijheidsbond, aan Gedeputeerde Staten van Noordholland een request hebben verzonden, met verzoek, het raadsbesluit van 30 Maart jl. betreffende het bouwen van een open zweminrichting, niet goed te keuren. DE OPEN ZWEMINRICHTING EN HET COLLEGE VAN B. EN W. Nu de raad tot het maken van de open zweminrichting besloot, is het noodig ge bleken, dat de gemaakte kuil, die aanvanke lijk gemaakt is als zwemgelegenheid voor de jeugd, kleiner en ondieper wordt gemaakt. Dit werk is n.1. niet begrepen in de over eenkomst van de gemeente met de Maat schappij Zwembadenbouw. Aangezien de kuil in werkverschaffing is gemaakt, wenschten B. en W. ook het kleiner maken van de kuil eveneens in werkverschaf fing te doen geschieden. Hiertegen zijn van de zijde van de arbei dersorganisaties bezwaren gerezen. Deze stellen zich n.1. op het standpunt, dat het niet aangaat om een Amsterdamsche firma zonder concurrentie een werk van 110.000 op te dragen en dat aan Alkmaarsche arbeiders, voor een daarvoor noodig zwaar werk het contractsloon wordt onthouden. Zij wenschen dan ook dat dit werk tegen het contractloon voor grondwerkers wordt uitgevoerd en mochten bij een deel van het college voor deze zienswijze steun vinden. Aangezien het werk hierdoor met eenige duizenden wordt verhoogd is daarover nog geen beslissing genomen. EEN JUBILEUM. 1 April was het 25 jaar geleden, dat de heer H. F. Coury in dienst kwam als vertegen woordiger der firma B. ter Haar Zonen te Amsterdam. Hij is, voornamelijk in de pro vincie Noordholland, voor velen geen onbe kende. niet eebukt gaan onder kteinighe-van de aid. Alkmaar van qe Maaiscnappij aardige attenue, DE RIJKSSTRAATWEG. De klachten van de wielrijders over de wandelaars die op het gedeelte van den rijksstraatweg vanaf het borstbeeld van Truitje tot het huis van mr. Bosman en vanaf het café van den heer v. Doorn tot de Zuider- houtlaan op het rijwielpad wandelen, zijn legio. Dit behoeft geen verwondering, want ook een wandelaar kiest gaarne den best gepla- veiden weg, en juist voor deze wandelaar, die vanaf het tol tot Heiloo voor zich een keurig tegelpad gereserveerd weet, moet het hier met een grindpad doen, dat hoe mooi het ook in kleur bij den boschrand past, nu een maal niet gemakkelijk loopt. Door deze paden met kalkpitten in te wal sen, zou het euvel verholpen kunnen worden. Vanaf de Juliana van Stolberglaan tot aan de Tesselschadestraat is het met het trottoir ook nog niet in orde. Dit moet daar nog 2 a 3 M. verbreed worden, doch het wachten is op de onteigeningswet, die het mogelijk zal maken, dat tegen de wil van de aan- wonenden stukken van hun voortuintjes wor den afgenomen. De trottoirs kunnen dan ver breed worden tot het rijwielpad en de be doeling is om de te planten en geplante boo men een plaats in het plantsoen te geven. Dat zoo vele wielrijders ondanks de rij wielpaden aan beide kanten nog steeds den rijweg berijden, is een euvel, dat o. i. reeds thans kan worden tegengegaan. Vanaf den Heilooërdijk tot den Boekeler meerweg is het aan de Oostzijde van den weg ook nog een ware janboel. E>e bewoners, die voor verbreeding van den weg grond hebben afgestaan, vinden daar direct na het rijwiel pad voor hun huizen een witte strook woes- tijngrond, welke strook als trottoir bestemd is, doch op de betegeling wacht, omdat de gemeente Heiloo in de veronderstelling ver-» keert. dat dit door het rijk moet geschieden, terwijl de minister deze gemeente heeft doen weten, dat op grond van geldende bepalingen, in bebouwde gedeelten, dit door de betrokken gemeente moet geschieden Alkmaar trok hiervoor dan ook 20000 uit. Voor het Heilooër gedeelte vordert dit een bedrag van 6000 en de bewoners leven in afwachting op een eindelijke verlossing van de olaag en dit te meer, omdat zij in de meening "ver deren. dat hen betegeling is toegezegd, toen zij afstand van den grond deden. Wanneer het waait, en wanneer is dit niet het geval dan komt er geen deur open, of een golf zand stuift naar binnen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771,2 mM. te Hennes. w/^tagste bar°meterstand 743.1 mM. te w isoy. AprH™30'1*'11^' ge'^ig den avond van 5 Zwakke tot matige Westelijke tot Zuidelij. ke wind; nevelig tot zwaar of half bewolkt: weinig of geen regen; iets zachter overdag! STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind van de Bildt 4 April 8.55 uur aan alle posten „Attentiesein neer." Weeroverzicht. De depressie over Scandinavië trok naaf de Oostzee en bracht stormachtige Westelijke tot Noordwestelijke winden in Duitschland en het Oostzee gebied. De rug van hooge druk neemt op de Britsche eilanden nog toe, doch in Ierland en op IJsland begint de ba! rometer te dalen in verband met de nadering van de Oceaandepressie. Frankrijk heeft rus tig ten deele zonnig, in het Westen en Noor den nevelig weer. Ook op de Britsche eilan den is bij matige wind de lucht grootendeels betrokken en alleen in Schotland valt lichte regen. In Scandinavië houdt in het Noorden de vrij strenge vorst nog aan. Aanvankelijk is onze omgeving nog vrij kalm weer met ge leidelijk afnemende bewolking en weinig neerslag te wachten. Na morgen neemt de kans op regen weer toe. spoedig het euvel verholpen kunnen worden. Heiloo, dat we! de belastingen int van deze aanwonenden, Leeft toch ook r^x de plicht, hen van deze plaag te verlossen. De weg naar Heiloo wordt door den Waterstaat prachtig in orde gebracht. Alleen in het centrum in de nabijheid van de café's „De Onderneming" en „De Rustende Jager" heeft men nog met een vernieuwing te doen, welke vernieuwing op de omgeving van het raadhuis bepaald hinderlijk is De verbete ring wordt daar belemmerd, doordat de ge meente niet genegen is, een stuk van den tuin van het raadhuis af te staan, zoodat ook hier op onteigening, waarvoor de plan nen reeds ter inzage liggen, toch zal komen. Het komt ons voorts noodzakelijk voor, dat de gemeente ook eens wat doet om de Raadhuisweg stofvrij te maken en daar wat verfraaiing aanbrengt. Vermoedelijk is hier echter het wachten op de definitieve regeling met het rijk. De omwonenden kunnen zoolang nog we1 stof slikken. HYPOTHEEKBANK N.-HOLLANDSCH GRONDCREDIET. N.V, GEVESTIGD TE ALKMAAR. In de op 3 dezer gehouden Algemeent Vergadering werd de balans en winst- en verliesrekening over 1932 goedgekeurd en het dividend over 1932 bepaald op f 10 (v. j 15)- FILMVOORSTELLING „NEDERLANDSCH FABRIKAAT". Ais voorstelling van de rondreis met films over de Nederlandsche industrie welke reeds sedert November 1932 door de vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" wordt gemaakt, zal hedenavond een voorstelling gegeven worden in „Het Gulden Vlies". Behalve belangwekkende industriefilms zal een aantal humoristische teekenfilmpjes worden gedraaid, terwijl muziek een een an der zal opluisteren. Als aantrekkelijkheid voor de aanwezigen zal ook een 40-ta! fraaie prijzen worden ver loot, hiervoor kosteloos beschikbaar gesteld door deelnemende fabrikanten. De toegang is kosteloos voor personen, in het bezit van een uitnoodiging, als op ruime schaal is verspreid. Indien dan nog plaatsen mochten openblijven, kunnen ook andere per sonen de voorstelling bijwonen. Het aan- vangsuur is op 8 uur gesteld. Juist in dezen tijd, nu allerwege zooveel propaganda voor het gebruik van Nederland sche goederen wordt gemaakt, zal men gaar ne op de hoogte komen met de wijze, waarop verschillende goederen in Nederland worden vervaardigd, en hiervoor is de film het beste middel. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de volgende faillisse' menten: le. van J. Bras, veehouder te Egmond binnen; rechter-commissaris mr. Ubbens, cur, mr. Judell; 2o. van P. Bakker, melkventer te Castri- cum; rechter-commissaris mr. Krabbe, cur. mr. v. d. Loos. Verschenen is de eenige uiideelingslijst van J. H. J. Krijgsma, grossier in tabak en sigaren te Hoorn. Curator mr. van Loocke- ren Campagne met een uit keering van 21 8/10 pCt. aan concurrente schuldeischers LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 7.07 uur licht CORRESPONDENTIE. gviaw uuuut

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2