VanRommetzakenHobbeltie SCHERMERHORN. NIEUWE NIEDORP. boete of 3 dagen hechtenis; A H. te Hoorn 3 boete of 3 dagen hechtenis; W. F de M. te Alkmaar 1 boete of 1 dag hechtenis; D. H. te Z en N. Scher mer 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van art. 461 van het wet boek van strafrecht (loopen over ver boden grond): M. G te Egmond aan Zee 2 boete of 2 dagen hechtenis; S en A. S. te Egmond aan Zee ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis; B. W. te Egmond aar. Zee 2 boete of 2 dagen hechtenis; J G. .e Egmond aan Zee 1 boete of 1 dag hechtenis: G. G en A. B beiden te Egmond aan Zee .ieder 050 boete of 1 week tuchtschool. Overtreding van de jachtwet: E G. te Egmond aan Zee 14 dagen hechtenis; T B Pz. te Egmond aan Zee 30 boete of 30 dagen hechtenis; P. Z en VZ. te Egir.ond aan Zee ieder 10 boete o' 10 dagen hechtenis; P. Z. en A. Z te Eg mond aan Zee ieder 15 boete of 15 da gen vechtenis. Overtreding van het tramwegregle ment: J G. B. te Wieringen 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de drankwet: C K te Alkmaar 10 boete of 10 dagen hecn- tenis. Overtreding van de visscherijwet: Th J H te Limmen 3 boete of 3 dagen hechtenis. QemeeMtecadw SCHOORL. Vergadering van den raad der gemeente Schoorl, op Donderdag 30 Maart 1933. v.m. 10 uur. Afwezig wegens ziekte de heer D. Duin Wz. Schrijven dd. 25 Maart 1933 van den mi nister van onderwijs, begeleidende het Ko ninklijk Besluit dd. 11 Maart 1932, waarbij ontheffing verleend wordt van den eisch ge steld in artikel 59 eerste lid van de Lager Onderwijswet 1920, voor zooveel betreft net niet tijdig vervullen van de vacature van on derwijzer aan de o. 1. s school te Schoorl (kom) over het tijdvak 1 Januari tot 9 Juni 1932. Voor kennisgeving aangenomen. Missieve dd. 16 Maart 1933 van den minis1 ter van onderwijs houdende aanwijzing van: lo. het bedrag waarop de gemeente voor 1933 bij voorschot aanspraak heeft als rijks vergoeding ingevolge art. 56 der lager on derwijswet 1920 13970), en 2o. het bedrag der vermoedelijk verschul digde pensioensbijdragen over 1933 1250). Als voren. Missive dd. 13 Maart 1933 van den minis ter van binnenlandsche zaken, waarbij wordt medegedeeld, dat geen vrijheid gevonden wordt de ministerieele steunregeling voor in deze gemeente woonachtige werkloozen gel dig te verklaren, aangezien alle voor hulp in aanmerking komenden bij de werkverschaf fing geplaatst kunnen worden; ten aanzien van eventueele verhooging der rijksbijdrage in de kosten van werkverschaffing zal nader beslissing volgen. Als voren Schrijven dd. 14 Maart 1933, no. 202 van Ged. Staten van Noordholland, houdende terugzending van de begrooting voor 1933, vergezeld van eene nota van opmerkingen, met verzoek de noodige wijzigingen te wil len aanbrengen. Aldus besloten. Schrijven dd. 16 Maart 1933 van Ged. Staten waarbij te kennen gegeven wordt dat art. 3 der 9 Febr. i.1. ingezonden wijzigings verordening tot heffing van oocenten op de hoofdsom der personeele belasting in strijd is met art. 285 der gemeentewet, ingevolge 'hetwelk de opcenten op die belasting op alle aanslagen tot een gelijk getal moeten worden geheven. R en W. stelden voor: lo het betreffende artikel 3 uit de wijzigingsverordening te lichten 2o. deze verordening aldus gewijzigd op nieuw vast te stellen; 3o een nieuwe verordening vast te stellen, houdende wijziging van belastingbedragen, als bedoeld in art. 31 duodecies paragraaf 2 van de wet op de personeele belasting 1896 (vervallen van de grondslag paarden met ingang van 1 Januari 1934). Goedgekeurd. In het jaar 1933 zullen voor paarden nog de opcenten worden geheven bij de perso neele belasting, terwijl in 1934 per 1 Januari deze grondslag zal vervallen. Waar de gemeente geneesheer, zulks op grond van zijne instructie, geen genoegen kon nemen met zijn salariskorting, stelden Ged. Staten voor, dat salaris alsnog op \f 1050 te laten, tot een oplossing was ge vonden. Dit werd door den i&ad goedge vonden. Door den secretaris werd een brief voor gelezen. welke naar het deoartement van binnenlandsche zaken zal worden verzonden, en waarin alsnog werd aangedrongen om de rijksbijdrage in de kosten van werk /er- schaffing te brengen op 75 pCt. inplaats van 50 pCt Dit verzoek werd op uitvoerige gionden gemotiveerd, vooral waar de werk voorziening de gemeente-financiën zoozeer dreigt te ontwrichten, dat de toestand on houdbaar zal worden. Het nadeelig saldo op den dienst 1932 zal veimoedelijk ruim 18000 bedragen en dit iekort is voor bijna den geheelen omvang ontstaan door de werkeloozenzorg. Na deze ingekomen stukken deelde de voorzitter nog mede. dat er j.1. Zaterdagnacht een begin van boschbrand was ontstaan aan den Munnikenweg in de duinen Dit brandje werd tijdig opgemerkt en gebluscht doch spr drukte alle aanwezigen op het gemoed, om propaganda te maken, dat er in de duinen en in de nollen voorzichtig wordt om gegaan met vuur. De heer Gutter vroeg, op welke wijze een duinbrand het spoedigst kan kenbaar gemaakt worden. Wethouder Bijl deeide mede. dat dan de klok wordt geluid en als men op het duin khmt ziet men spoedig waar de brand is. Nog deeldt de voorzitter mede da* binnen een paar dagen de eerste steen zal worden ge legd van het café op den dijk te Kamper duin. hetwelk onder architectuur van de heeren Selhorst en Hettema, en voor reke ning van den heer Minkema zal worden ge bouwd. Nog vóór het seizoen zal het gebouw in gebruik kunnen worden genomen. Nog werd medegedeeld, dat aan de ..Eerste Schoorlsche Autobusonderneining" door B. en W. concessr was verleend voor een vasten autobusdienst StationKamperduin. De concessie is vcorloopig verleend tot 15 Mei 1934 en onder nadere voorwaarden be- trefiende tarieven, halten enz. Een voorstel van B en W., tot wijziging en aanvulling der verordening, regelende de benoembaarheid en de bezoldiging der veld wachters. o.a. in oezen zin, dat tegemoet zal worden gekomen aan den wensch van den mini. er, om het salaris te brengen van f 1250 op 1560 waarna het bodeloon kan worden terug gebracht van f 500 op 250. zulks om de politie meerdere zelfstandigheid te geven, werd door den raad goedgevonden. Een volgend voorstel passeerde al even spoedig den hamer, ffier werd een bedrag aan af- en oveischrijvingen vastgesteld tot een bedrag van 2734. terwijl een supple- toire begrooting, voorloopig rot een bedrag van 12186, waarvan pl.m. f 2800 gedekt, eveneens werd goedgekeurd. Den heer Schermer informeerde naar een overschrijding van den begrootingspost op onderhoud van wegen, tot een bedrag van f 2275. Door wethouder Bijl werd toegelicht, dat er niets bijzonders was gebeurd, doch achter af was gebleken, dat diverse posten voor werkloozen uitgaven den betreffenden begroo tingspost drukten. De heer Schermer verwachtte, dat in ge wone omstandigheden zulke overschrijdingen niet zouden plaats vinden buiten voorkennis van den raad. De voorzittti beloofde dit. Vervolgens stelden B en W. voor. om een kasgeldleening aan te gaan voor den dienst 1933 tot een bedrag van 25000. De secre taris zou liever een voorstel hebben gezien tot 30000, zijnde meer getrouw aan den werkelijken toestand. De heeren Gutter, Kaag en Schermer von den hier niets tegen, aangezien anders nader hand weer een tweede leening zou moeten worden gevraagd. De heer Dapper wilde secuur doen door niet te veel toe te staan, en vroeg naar de procenten. Het bleek, dat bij de plaatselijk Boerenleen bank tot f 10000 kan worden geleend tot 4 pCt., doch de heer Dapper zou daar alles willen leenen. Door den heer Schermer (te vens kassier van de Bank) werd hem deze illusie ontnomen. Tot armvoogd werd met algemeene stem men herbenoemd den beer J. Kaag. Nog moesten stemmingen plaats hebben voor een lid van de commissie tot wering van school verzuim, aftredend de heer Zuurbier, en voor een lid van de commissie van toezicht van het lager onderwijs, aftredend de heer C. Koel. Voor beide benoemingen was door B. en W een voordracht van dubbeltallen opge maakt, doch deze waren niet op de agenda vermeld. De heer Gutter maakte hiertegen bezwaar, en hierdoor werden deze benoe mingen aangehouden. Aan P. J. Stam. landarbeider te Schoorl, j werd een bedrag van 3380 toegestaan, be-1 noodigd voor de stichting van een plaatsje ingevolge de landarbeiderswet. Een crediet van f 1000 werd toegestaan aan het gasbedrijf, tot het aanschaffen en gratis verstrekken van Gépé-branders, en het in huurkoop uitgeven van warmwater- geijsers. Door den heer Schermer werd op een vraag van den heer Gatter medegedeeld, dat de commissie hiermede beoogt om de petro leumstellen te vervangen door gasbranders. Ze worden in de petroleumstellen ingebouwd en de gebruikers krijgen zooiets gratis, doch de branders en oüebakken worden door het bedrijf ingenomen. De ondervinding heeft ge leerd, dat deze stellen werken als een petro leumstel en zeei goed voldoen, o.a. voor broodbakken. De heer Kaag vulde nog aan dat de olie- bakken nog eenigen tijd het eigendom van de gebruikers blijven Bevalt de Gépé-brander niet, dan kan men het petroleumstel weer in orde laten brengen. Bij de rondvraag vroeg de heer Gutter om het begin van de Teugelaan, voorzoover zij straatweg is. te verbeteren. Deze weg bleek echter in onderhoud te zijn bij het polderbestuur. Met dit bestuur zal overleg worden gepleegd. Den heer Schermer deed het genoegen, dat de eigenaars van plaatsjes volgens de land arbeiderswet wonen tegen een rente van 3 pCt., doch zag daartegenover het buiten gewoon onbillijke, dat de Veieeniging voor Volkshuisvesting nog altijd 6 pCt. heeft te beta'en voor haar stichtingskapitaal. De huren zijn daardoor veel te hoog Bij 4 pCt. zouden die huren een geheel ander beeld geven, en spreker drong aan om geen middel ongebruikt te laten om hierin verandering te brengen. Besloten werd om ten sterkste hiervoor te ageeren, de wijze hoe, werd aan B en W. overgelaten. Internellatie over het Moorenschip. Nog bracht de heer Schermer het beleid van het hoofd van de politie ter sprake ten aanzien van het afwijzend beschikken op een verzoek tot het geven van een tweede op voering van de kinderoperette .Het Mooren schip" door het Schoorlsche kinderkoor. Spr. vond dit een lastig onderwerp en zou critiek uitoefenen op een wijze, welke geen aanlei ding tot warme hoofden zou geven. Spr. wist, dat de burgemeester het recht heeft om een voorstelling te weigeren en hij in deze geen verantwoording aan den raad schuldig is. Doch diezelfde burgemeester weet ook. dat de goedverzorgde opvoering van Het Moorenschip de noodzakelijkheid mede bracht op financieele gronden dat in dezelfde zaal, met enkele dagen tusschen- ruimte. een tweed»3 uitvoering moest worden gegeven. Spr. vertróuwde, dat de burge meester voor een weigering wel zijn goede redenen zal heboen gehad, en hij veronder- stelde, dat de nood der tijden voor hem een Rden zijn geweest om soberheid te propa- geeren, doch het doel wordt heusch niet be reikt, daar de menscher. dan naar elders gaan. Zoo is het kinderkoor naar Bergen gegaan voor een tweede opvoering. Waarom deze niet in Schoorl toe te staan? Met een weigering krijgt men het idee zoo heel sterk, dat de burgemeester in de eerste plaats politiehoofd is en werkelijk is daar onze bevolking niet mede gediend. In de tweede plaats dient de burgemeester burger vader te zijn, en spr. hoopte, dat bij een volgend verzoek dit door de burgemeester zal worden begrepen. De voorzitter motiveerde in een uitvoerig betoog het weigeren zijnerzijds van een tweede uitvoering. De menschen moeten een voudiger dingen aanpakken, welke met één uitvoering financieel kunnen slagen. In de eerste plaats dacht spr. dat hij bur gervader was geweest, wanneer hij de men schen in deze de richting aangaf voor ver sobering, en ook heel wat menschen in de gemeente dachten er over gelijk hij. in tegen stelling met de menschen, welke de heer Schermer sprak. De heer Kaag vond dat, wanneer een bal (zooals was aangevraagd) noodig was voor het financieel slagen, dan twee uitvoeringen wel niet zoo noodzakelijk waren. De heer Schermer herhaalde wat hij reeds jaren geleden tegen den burgemeester had gezegd: Tracht U te vereenzelvigen met de wenschen en de levensopvattingen van de ruim 2000 gemeentenaren, en tracht niet al die menschen te richten naar den wensch van één man! De heer Kaag maakte bezwaar tegen het plakken op palen en het verven op de straat van verkiezingsreclame. Verschillende heeren uittel- hunne me'ening in deze. De voorzitter zou gaarne zien. dat door de plakkers na de verkiezing de reclame weer werd verwijderd. De heer Dapper wees nog op het nut van boomenplanten. Hierna sluiting. Vrijdag 31 Maart vergaderde de raad de zer gemeente in voltallige zitting. Ingekomen was o.a.: Van den directeur van de Volksgezondheid eene mededeeling, dat de rentevoet van de met rijkssteun gebouwde gemeentewoningen niet kan worden verlaagd en ook de huur prijs niet kan worden verminderd. Van den minister van binnenlandsche za ken mededeeling, dat aan arbeiders bij de werkverschaffing geen huurtoeslag mag worden verleend. Van de commissie tot wering van school verzuim het jaarverslag over 1932 en eene mededeeling, dat tot voorzitter dier com missie is benoemd de heer C. de Goede; tot secretaris de heer W. C. van Setten van der Meer. Van dr. Heringa een verzoek om eene ver goeding van 15 voor tijdelijke waarneming van 3 weken. Werd z.h.st. goedgevonden. Van den heer D. Doets een verzoek om heroeping van het raadsbesluit tot het aan schaffen van een anti-storingsapparaat. Op voorstel van B. en W. werd aangenomen in dezen een proef te nemen om het electrische apparaat alleen te gebruiken op vastgestelde uren, te regelen in overleg met den radio- distribuant. Na langdurige bespreking werd afwijzend beschikt op een verzoek van de huurders van den gemeentelijken woning bouw om de huur der woningen. welke_ 4 per week bedraagt te verlagen tot 2.50. Van den secretaris van den raad van state was ingekomen een mededeeling dat op 27 April zal worden behandeld het verzoek tot uitbreiding van de speelplaats bij de bijz. school. Besloten werd. dat de burgemeester deze zitting zal bijwonen. De voorzitter deelde mede, dat het P.E.N. den toeslag van 50 pCt. voor een jaar zal verlagen tot 25 pCt., welke verlaging aan de afnemers ten goede moet komen, waar door wordt voorgesteld de stroomprijs met ingang van 1 Jan. 1933 met 1 cent te ver iaeen. Werd z.h.st. goedgevonden. Besloten werd tot toetreding tot de ge meenschappelijke regeling inzake den distructor te Purmerend. De woning van den rijksveldwachter Talsma werd opnieuw aan dezen verhuurd voor 52 per jaar. Voorstel aangaan geldleening groot 1300 gulden. De voorzitter deelde mede, dat de bedra gen. uitgegeven voor werkverschaffing, niet konden worden gedekt door af- en overschrij vingen en stelde derhalve voor eene leening hiervoor aan te gaan. Alzoo besloten en in verband hiermede werd goedgevonden een voorstel tot wijziging der gemeentebegroo- ting dienst 1932 en 1933 en begrooting GEB.-dienst 1932. Rondvraag. De heer Mantel vroeg of een circulaire was ontvangen van het Ned Crisiscomité, hetwelk een steunuitkeering verleent van 2.50 voor het gemiddelde aantal werkloozen, als de ge meente hiervoor een gelijk bedrag voteert. De voorzitter antwoordde geen circulaire te hebben ontvangen, terwijl de gemeente ook het door haar te betalen deel niet kan betalen. De heer Plugboer vroeg of voetballen kan worden toegestaan op het gemeentelijke ter- rem. De voorzitter antwoordde ontkennend; het terrein is bestemd voor lichamelijke oefenin gen en ongeschikt voor voetballen. De heer de Groot herinnerde eraan, dat 13 Maart 1.1. de burgemeester zijn 12 54-jarig ambtsjubileum heeft gevierd en als nestor van den raad wenschte hij den burgemeester hiermede geluk. Hij eerbiedigde het, dat de burgemeester door de tijdsomstandigheden den dag niet feestelijk heeft willen vieren. Spr. achtte het een genoegen te kunnen zeg gen, dat de samenwerking steeds uitstekend is, terwijl de burgemeester als voorzitter iedere partij in de gelegenheid stelt zijn mee ning naar voren te brengen. De burgemeester dankte den heer de Groot en de raadsleden voor de hartelijke woorden tot hem gericht en hoopte nog vele jaren aangenaam samen te werken in het be lang der gemeente. De heer de Groot zou gaarne bij de a.s stemming de hokjes zoodanig zien geplaatst, dat degene die zijn stem uitbrengt, dit kan doen, zonder te worden bespied op welke lijst hij stemt. De voorzitter beloofde hiermede rekening te houden en geen particulieren in het lokaal toe te laten. De heer Broersen vroeg waarom H. Ko nijn is afgesneden van het electrische net, terwijl anderen een greoteren achterstand hadden en toch niet zijn afgesneden. De voorzitter zei dit te zullen onderzoe ken bij den administrateur De heer Oostwouder vroeg op den stem mingsdag de bewoners van Stompetoren ge legenheid te geven om per auto naar het dorp te komen. De voorzitter antwoordde, dat de gemeente hiervoor geen gelegenheid meer kan geven, daar dit niet wordt goedgekeurd door Ged. Staten. ,verz°ck van den heer Oostwouder tot uitdieping van het Haventje door werkloozen en den Goeden Vriidag a's Zondag te stellen, werd goedgevonden. Hierna sluiting. £cutd - en JxdiiêoiM DE LANGENDIJKER GROENTEVEILINGEN. De prijs van de roode kool week de laatste dagen weinig af van dien der vorige week. De verwachting, die sommigen nog koesterden voor een oploopen der prijzen als gevolg van de meerdere vraag die moge lijk kon ontstaan door het gebrek aan groen ten, dat met het vorderen van het seizoen kan ontstaan, is tot nu toe niet in vervulling ge gaan. Voor de mooiste „drieponds" werd 3.50—4 betaald, met enkele partijen be neden dien laagsten en boven den hoogsten prijs. De groote kool van de eerste kwaliteit werd verkocht voor 1.60—2. Kool van de meest gewilde grootte, tweede kwaliteit of doorschot liep van 2.50f 3.10 met kleine afwijkingen, terwijl voor de grootte kool van deze soort 1f 1.50 werd betaald. Intus- schen zijn de prijzen nog minder slecht dan het vorige jaar in de overeenkomstige week, toen de mooiste kool eerste kwaliteit, nog geen 'f 3 opbracht en de groote kool voor 60 cent werd verkocht of onverkoopbaar was. Wel waren toen de aanvoeren grooter, doch een totaal-invoerverbod of een regeling, dies daarmee gelijk stond, oefende toen. evenals nu, een fatalen invloed op de prijzen. Deze week was de aanvoer aan beide veilin gen ongeveer 70 spoorwagens tegen in de overeenkomstige week verleden jaar 105. Gele kool deed liet iets beter dan de vorige week. Aanvankelijk werd de mooiste kwali teit van het meest gewenschte kleine goed voor ruim 2 verkocht, welke prijs echter opliep in het laatst der week tot f 3 Voor groote gele kool, eerste soort, werd aanvan kelijk 1.10f 1.30 betaald, terwijl later tot 1.50 werd besteed. Dezelfde verschil len waren ook bij de tweede soort op te merken: de kleine van ongeveer 3 pond wer den aanvankelijk voor 1.301.80 ver kocht, terwijl later van 1.60 tot boven de 2 werd betaald. Ongeveer 50 spoorwagens werden aan beide markten geveild, wat ook aanmerkelijk minder is dan in de overeen komstige week van het vorige jaar, toen de aanvoer uit 70 spoorwagens in 5 dagen be stond, daar 28 Maart, zijnde tweede Paasch- dag, niets werd aangevoerd. Ook van deze kool waren de prijzen toen slechter dan nu, daar een groot gedeelte voor 0.60 of iets meer van de hand moest worden gedaan. Anders staat het in dit opzicht met de Deensche witte kool. Bij een veel grooteren aanvoer dan thans waren de prijzen aanmer kelijk beter. Ook bleef toen weinig onver kocht. Er konden toen nog prijzen van over de f 2 worden gemaakt Nu bracht, wat ver- kocht werd, f 0.60 of iets meer op. Onge- veer drie vierde gedeelte weid overgenomen door het In- en Verkoopbureau of werd op gekocht als veevoeder De aanvoer bedroeg ongeveer 65 spoorwagens. Zelfs kwam het deze week voor, dat de uien onverkoopbaar waren. Buitengewoon slecht is het met dit product geloopen. Toen de prijs ongeveer 3 was, hebben vele bouwers ze bewaard, omdat die prijs er toch niet voor door kon. Successievelijk zijn echter de prijzen aehter- uitgeloopen, al lager wordend, zoodat deze week de drielingen werden verkocht voor 80 cent, de gele uien voor f 0.80— f 1.20 en de grove uien voor 0.80—1.10, terwijl er nog verschillende partijen doordraaiden en dus geen kooper konden vinden. Erger nog liep het met de bieten. Bijna al het aangevoerde was onverkoopbaar en wat verkocht werd (dat was het mooiste goed) deed 60 cent. De aanvoer van peen was ge- ^20-/^40 V0&r fiToote ^eea ''ep va0 Wel werden voor taaie gele geen hooge prijzen besteed, maar in vergelijking met andere producten waren ze niet de slechtste; er werd f 1.80— f 4 voor betaald. KOEDIJK. Vrijdagavond werd door de tuinbouw- vereeniging „De West" een algemeene verga dering gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den heer W Visser. De voorzitter deelde o.a. mede, dat de salarissen van het veilingspersoneel met 10 pCt. zijn verlaagd. De heer M. Mulder vroeg of er overleg ge pleegd is met het personeelhij vond in twee jaar eiken keer 10 pCt. verlaging te erg. De voorzitter vond het ook te erg, maar het was met het oog op de begrooting noo dig. Een vraag van den voorzitter om één af gevaardigde op de 20 leden naar de vergade ring der L.G.C. te zenden werd bevestigend beantwoord. De toezegging van de regeering aan den Vierbond om 500 H.A. voor het bouwen van suikerbieten tegen een prijs van 11 per 1000 K.G. met een gehalte van 17 pCt., vond geen instemming als zijnde telaat en omdat er voor deze streek geen kans bestaat die op brengst te verkrijgen. Adhaesiebetuiging werd gevraagd door de afd. van den Neutralen Bond om steun voor de noodlijdende tuinders, nu de baggerrege- ling is stopgezet. De voorzitter zei, dat Den Haag geen steun geeft aan de bedrijven en de gemeente geen geld heeft. Drie weken geleden is er al geschreven, maar de minister antwoordt niet. De heer Hart zei, dat in Beverwijk en Wijk aan Duin wel steun wordt verleend voor ge zinnen en ook kunstmest wordt verstrekt. Instemming werd betuigd met het werken van den Neutralen bond. In de plaats van den heer C. Prins die be dankt had, werd als lid van het bestuur ge kozen de heer M. Muis. Daarna kwam in behandeling de beschrij vingsbrief voor de vergadering der L.G.C. Na verschillende besprekingen werden als afgevaardigden gekozen naar de op 6 April te houden vergadering der L.G.C. de heeren W. Butter, P. Lammerschaag, M. Muis, P. Hart, L. Vethaak, C. Mulder, P. IJfs, M. Mul der, Jb. Brouwer. Bij de rondvraag werden nog verschillende dingen besproken. Tzowaciaal 7lieuws KOEDIJK. Op 1 April was de heer G. Meijer, al hier, 25 jaar koster der herv. gemeente en te» vens 25 jaar doodgraver. Ten lokale van den heer Kossen sprak voor een matig opgekomen publiek de heer H. de Weerd, secretaris van het Nederl. Boerencomité alhier over het onderwerp; Neutrale Bond of Boerencomité? Spreker begon als inleiding met een k°ne beschouwing over den algemeenen toestand en de vooruitzichten van land- en tuinbouw, er op wijzende, dat door de leiders van het Boerencomité sinds de oprichting 3 jaar ge leden, steeds is voorspeld, dat de tegenstel lingen in deze kapitalistische maatschappij zich voortdurend zouden verscherpen en de werkers van stad en land, steeds moeilijk* tijden tegemoet zouden gaan. De tijd, aldi w 173 Ze kwamen weldra met een groot zeil en bevestigden dat zoo goed moge lijk met touwen aan de vier hoeken. Dat was een heel werk, want als het niet naar Jan's zin ging, moesten ze 't over doen, wat ze, al was het met mopperen, toch deden. Jan holde naar de gereed staande zwabbers en stroopte zijn mou wen op. 174. Plotseling kwam de kapitein aan en riep, „hé, hé, wat gaan jullie doen, wie heeft het bevel daarvoor gegeven? Allen stonden verstomd te kijken, be halve Jan, die naar den kapitein toe ging en hem vertelde boe hij wilde trachten, het schip weer vrij te krijgen.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6