Het Amerikaansche Luchtschip „de Akron" vergaan. £uchtvaact JUcht&iaken Stcudslolecii ^fck&gpsdidiiiqzn Officieele opening van de St. Willebrordus- stichting te Heiloo. Minister Ruijs de Beerenbrouclc heeft de stichting geopend. niet durft zien, is geen revolutionnair, inaar iemand, die zich dwaze illusies maakt. Men breke met de partijen, die in Duitschland ten gronde zijn gegaan en men kome tot een strijdfront van organisaties der arbeiders klasse. Er kome een eenheidsfront, dat zal strijden met allen, ook met buiten-parlemen taire middelen. Niet de verkiezingen zijn hoofdzaak, maar de dagen na de verkiezin gen Dan zal er strijd gevoerd moeten wor den tegen de regeering. Daarom wekte spr. op om op de O.S.P. te stemmen, niet, omdat de O S.P. iets wil beloven (dat kan zij niet, evenmin als alle andere partijen!) paar om daarmee uit te drukken de sympathie van de arbeidersklasse voor den strijd tegen het heerschende stelsel. Hierna volgde sluiting. Hedenmorgen werd bij het in gebruik- nemen van het gereed gekomen paviljoen voor de z.g. aangewezen afdeeling met welker bouw verleden jaar Februari volgens plan nen voor de architecten Thunissen en Hen- drix te den Haag, door den aannemer Bot te Heerhugowaard was begonnen (de aanneem- som vorderde een bedrag van ruim 200000) de St. Willebrordusstichting te Heiloo offi cieel geopend door minister Ruys de Beeren- brouck. Onder de genoodigden merkten wij op den commissaris der Koningin in N.-H., jhr. mr. dr. A. Röell, de inspecteurs voor het krankzinnigewezen, dr. Lubberman en dr. Pameyer, de viscaris-generaal broeder Chry- sostomus, verschillende leden van het gene raal en provinciaal bestuur van de congre- gratie der broeder van O. L. van Lourdes en van het bestuur der stichting, alsmede den burgemeester van Heiloo, jhr. mr. N. van Foreest, de wethouders Maas Geesteranus en Opdam, de burgemeester van Almaar Mr. Wendelaar, Mr. Koelma de gemeente secretaris van Alkmaar, de Alkmaarsche wethouder Klaver, de officier van justitie Mr. Hijmans, deken Rengs, de voorzitter van de R.K. Gestichtsartsenvereeniging, Dr. Meestrom, Dr. Janssens uit Voorburg, Dr. 'Janssen uit Venray, Dr. Schaak uit Koude- water, Dr. Kersten uit Noordwijkerhout, en Dr. Verselewel de With Hamer, geneesheer directeur te Noordwijk. Het paviljoen heeft den titel gekregen van „Sanatori Glorieux", naar den stichter van de congregratie, die in 1830 in Ronssen in België aanving met de verpleging en het onderwijzen van fabrieksarbeiderskinderen. De congregratie heeft thans ook verplegings- inrichtingen te 's-Hertogenbosch, Vucht en Dongen. In 1928 werd te Heiloo ten Zuiden van het landgoed ter Coulster 40 H A. land gekocht en met den bouw van een paviljoen begonnen voor de verpleging van 120 pa tiënten, dat Februari 1930 gereed kwam. De opzet was. echter een gebouwencomplex voor de verpleging van 6 700 mannelijke patiën ten. Een tweede paviljoen werd dan ook reeds Juni 1931 geopend. Op verzoek van mi nister Dornier verklaarde de congregratie zich bereid, een proef te nemen met een psychopatenafdeeling voor 40 mannen, als neven afdeeling van de St. Willebrordusstich- ting, die een stichting is voor geesteszieken. Deze r.-k. psychopateninrichting St. Paulus werd 1 Aug. 1930 geopend. In Sept. 1932 werd het paviljoen St. Aloy- sius, een paviljoen voor 80 rustige patiënten, geopend en op het oogenblik worden in Hei loo in de St. Willebrordusstichting door een zestigtal broeders, buiten de 40 patiënten van de psychopatenafdeeling, een 300 patiën ten verpleegd. Kerstmis van het vorig jaar brandde het observatie-paviljoen af, met welks herbouw men reeds weder is aangevangen. De aange wezen afdeeling, de z g. open of sanatorium- afdeeling, is een afdeeling, waarin zenuw- en zielszieken kunnen worden opgenomen zon der dat voor hen behoeft te worden afgegeven een verklaring van krankzinnigheid of een rechterlijke machtiging. Ze is dus bestemd voor lichte gevallen van zenuw- en ziels ziekten en ingericht als een kliniek, waarvan het gestichtscachet is weggenomen. Ook in de toepassing van de verschillende behande lingen en onderzoekingmethoden draagt het een karakter van een psychiatisrhe kliniek. Vermoedelijk zuilen nog dit jaar de twee ge reed gekomen frontpaviljoens verbonden worden door een te bouwen hoofd- en admi nistratiegebouw waarin zullen worden on dergebracht de vertrekken voor directie en administratie, het klooster voor de broeders, een laboratorium, een geneeskundige biblio theek, een apotheek er klasselokalen voor de opleiding van de broeders. Daarachter in het centrum van het gesticht, zal een kapel ver rijzen. Reeds is er een centrale keuken ge bouwd, een machinegebouw met wasscherij en twee groote centrale werkplaatsen voor de toepassing van de arbeidstherapie. De reeds gestichte gebouwen vorderden een bedrag van ruim 1 Yt millioen gulden. Op het oogenblik is men ook bezig met het bouwen van een feestgebouw met 500 zit plaatsen voor tooneeluitvoeringen en bios coopvoorstellingen voor patiënten. Dit ge bouw zal, zoolang de kapel niet gereed is, als kapel gebruikt worden- Voorts komt er nog een paviljoen voor toevallijders en één voor rustige patiënten. De gereed gekomen sanatoriumafdeeling heeft twee volslagen verdiepingen, een sous- iterrein, waarin werkplaatsen voor de patiën ten en een zolderverdieping met kamers voor de broeders-verplegers. Van deze kliniek kan gezegd worden, dat daarvoor geen kosten ge spaard zijn. De ziekenzalen met de aparte kamers en de conversatiezalen maken een prettigen indruk Alles is uitgevoerd in frissche kleuren en de afdeeling voor storende pa tiënten is geïsoleerd met dubbele ramen De lokalen zijn gescheiden door glazen wanden met deuren en aardige gordijnen, zoodat een geheele verdieping overzichtelijk is. De aparte ziekenkamers grenzen aan de grootere zieken zalen en zoo, dat de broeders de patiënten steeds in het oogg kunnen houden. Voor de hygiënische inrichting is gebruik gemaakt voor de modernste toestellen. Aan de inrichting zijn een drietal genees- heeren verbonden, die de beschikking hebben over de nieuwste medische apparaten. De Vicaris-Generaal, broeder Chrvsosto mes, gaf een historisch overzicht van de con gregatie. Hij bracht dank aan den minister en den inspecteurs van het toezicht van het krankzinnigenwezen, alsmede aan den Com missaris der Koningin, voor het contract, dat de Provincie met de stichting voor de verple ging van 100 patiënten sloot en huldigde den broeder-overste Junianus, den geneesheer-di recteur en zijn helpers. Voorts sprak hij een speciaal woord van welkom tot de bovenge noemde aanwezigen. De minister spreekt. Minister Ruys de Beerenbrouck bracht dank voor de vriendelijke woorden aan hem gewijd. Hij beschouwde het als een voor recht als minister een oogenblik te mogen vertoeven in het nieuwe gebouw en huldigde architect en aannemer. Ook hij belichtte de moeilijkheden, welke de stichter van de con gregatie in zijn zegenrijk werk moest onder vinden. Meer dan 100 jaar heeft de congre gatie naar ziel en lichaam veel goed gedaan en de Nederlandsche regeering kan niets an ders doen dan de congregatie daarvoor har telijk dank zeggen. Het verheugde spr. als minister van binnenlandsche zaken, aan wiens zorg de laatste jaren ook de volksge zondheid is toevertrouwd, de congregatie voor de verpleging van de zielsziekten te kunnen danken. Wanneer men vergelijkt wat er in dit opzicht in Nederland wordt gedaan dan kan gezegd worden, dat het Neder- landsch Fabricaat er mag zijn. Spr. hoopte dan ook, dat vele buitenlandsche deskundi gen zich geroepen zullen gevoelen om hier te komen zien wat de gevolgen zijn van de sa menwerking tusschen de christelijke charitas en de moderne wetenschap. Spr. wenschte de congregatie, het bestuur van het Huis, den rector en geneesheer-directeur, zijn medege- neesheeren, de broeders en de patiënten in de toekomst Gods onmisbaren zegen toe en verklaarde hierop het paviljoen voor ge opend. Andere sprekers. De inspecteur van het krankzinnigenwezen, dr. Lubberman, zeide vele jaren het werk van de congregatie ook in de verzorging van oude lieden en de opvoeding van weezen te hebben aanschouwd en stelde in het licht, dat deze stichting mede mogelijk was geworden door de toezegging van den minister van binnenlandsche zaken en daarin 150 patiën ten te willen doen verplegen en de bereidwil ligheid van minister De Geer om het con tract daarvan te teekenen, als mede door de 100 plaatsen, die de Provincie Noordholland voor de verpleging heeft genomen. Ook spr. huldigde den Rector Junianus, den genees heer-directeur dr. Barnhoorn en den archi tect den heer Thünissen. Hij was overtuigd, dat deze inrichting een sieraad zal zijn in het Nederl. krankzinnigenwezen. Dr. Pameijer, de inspecteur van het krank zinnigenwezen voor Noordholland, sprak eveneens woorden van waardeering, waama dr. Mestrom, voorzitter van de R.K. Ge stichtsartsenvereeniging de gelukwenschen daarvan overbracht. Rede dr. Barnhoorn. De directeur, de heer dr. Barnhoorn, hield een rede, waarin hij een en ander vertelde over de St. Willebrordusstichting als verple gingsinrichting voor zenuw- en zielszieken. Spr. bracht hulde aan het generaal en het Prov. Bestuur van de congregratie der broe ders van O. L. Vrouw van Lourdes en aan het bestuur der stichting, omdat zij het heb ben aangedurfd, ondanks de sombere tijds omstandigheden, de eens gevormde plannen tot het bouwen van een groote, modern ge outilleerde verplegingsinrichting voor man nelijk zenuw- en zielszieken door te zetten op een wijze, die blijk geeft, dat zij een breeden kijk hebben op de eischen, die aan een mo derne verplegingsinrichting gesteld mogen worden. Spr. schetste de nieuwe sanatoriumafdee ling als een uitermate belangrijk onderdeel van de inrichting. Een speciaal woord van hulde en geluk- wensch richtte hij tot den Broeder Vicaris Generaal, den Broeder Provinciaal en tot de overste Juniaris, die zulk een groote rol ge speeld had in de wordingsgeschiedenis van de St. Willebrordusstichting. Spr. wees er op, dat de St. Willebrordusstichting is tot stand gekomen in een bijzondere periode van de ontwikkelingsgeschiedenis der verzor ging van zenuw- en geesteszieken. De laat ste decennien kenmerken zich door een groote activiteit en reorganisatiegeest waarvan ook de stichting de sporen draagt. Spr. dacht hierbij in de eerste plaats aan het streven om de zieken van geest meer en meer deelachtig te doen worden aan een bestaan zooveel mo gelijk gelijkwaardig aan dat van geestes-ge- zonden, waarbij alles geweerd wordt, dat aan massaverpleging en ingeslotenheid doet denken. Bij den bouw van deze inrichting is dan ook in de grootst mogelijke mate ge streefd naar warme gezelligheid in alle pa- tiëntenverblijven. Bij een rondwandeling door de paviljoens ondervindt niemand dan ook meer de sombere huivering, eigen aan een gesticht voor geesteszieken. De inrich ting en bouw en outillage heeft groote in vloed ondergaan van den door den Duitschen psychiater Simons ingevoerde z.g. activere behandelingsmethode. Ruime hygiënische werkplaatsen met gelegenheid tot diverse soorten van arbeid van de meest eenvoudige tot den meer ingewikkelde vakarbeid zijn daarvoor gebouwd, terwijl de uitgestrekte terreinen en tuinen ruimschoots gelegenheid geven tot min of meer productieve buitenar- beid. Uitvoerig wijdde spr. nog uit over de men- tal-hygiëne-beweging, die er naar streeft de geesteszieken zoo te behandelen en te ver plegen, dat zij zoo spoedig mogelijk weer in de groote maatschappij kunnen terug keeren, waarbij hij er op wees, dat er toch voor ge zorgd is, dat de klinische wetenschappelijke psychiatrie niet in het gedrang is gekomen. Aan de z.g. bedverpleging en de behande ling in het permanente bad is dan ook een behoorlijke plaats ingeruimd, terwijl de ob servatiezalen, het labaratorium en het diag nostisch en therapeutische instrumentarium zoodanig zijn, dat door de geneeskundige staf de volle aandacht kan worden besteed aan het kliniesch wetenschappelijk werk en ruim schoots gelegenheid bestaat, tot het toepas sen van de nieuwste behandelings- en onder zoekingsmethoden, zoowel aan het ziekbec als in het laboratorium. Spr. was overtuigd, dat het stelsel van de aangewezen afdeeling in de toekomst het oude gestichtsstelsel met al zijn resten van vroegere wantoestanden zal doen verdwijnen en de psychiatrische inrichtingen niet min der doen zijn dan de klinieken. Dankbaar was spr. dat het 'bestuur hem in de gelegen heid heeft gesteld, deze afdeeling te voorzien van een eigen Röntgen-Installatie van elec- tromedische apapraten, diathermie, enz. Spr. eindigde met een woord van dank aan allen, die hem geholpen hebben bij het tot stand brengen van het goede, dat deze stich ting, speciaal deze sanatoriumafdeeling als medische inrichting in zich draagt. De Vicaris-Generaal richtte hierna woor den van dank tot de verschillende sprekers, waarna de gebouwen werden bezichtigd. Om half twee begaf men zich aan een gemeen schappelijke lunch. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Bij de K.L.M. is bericht ingekomen dat de Snip op de uitreis te Djask is geland. Tevens is bericht ontvangen dat de Rijstvogel (thuis reis) te Jodphur is aangekomen. DE BEMANNING GERED? Het nieuwe Amerikaansche marine luchtschip „Akron" is tengevolge van een hevigen onweersstorm aan de kust van New-Yersey nabij het Barnegat lichtschip ongeveer 150 K.M. ten Zui den van New-York in het water neer gekomen. Het Duitsche tankschip Phoebus had volgens het eerste radiobericht van de uit 77 koppen bestaande bemanning van het luchtschip den eersten officier en 3 andere leden der bemanning ge red. Nader seint de Phoebus, dat het Amerikaansche luchtschip nog steeds drijvende is. Het radiogram zegt: „Wij redden talrijke leden der bemanning, kunnen echter niet allen redden". Het luchtschip had deelgenomen aan de marine-manoeuvres en bevond zich op den terugweg naar Lakehurst, toen het luchtschip door den storm werd overvallen. (Het luchtschip werd op 8 Augustus 1931 door mevr. Hoover gedoopt. De eerste proef vlucht kon pas eenige weken later worden gemaakt, aangezien de binneninrichting op 8 Augustus nog niet geheel gereed was. De lengte van het luchtschip is 785 voet, dus langer dan de Graf Zeppelin en het is onge veer twee maal zoo groot. Bij een gemiddelde snelheid van ongeveer 100 K.M. per uur heeft het luchtschip een actie radius van bijna 18000 K M. die het kan afleggen zonder brandstof in te nemen. Het heeft een hefvermogen van 91 ton. Een bijzonderheid van het luchtschip is, dat het tevens dient als vliegtuig-moederschip en abor een bijzonder trapezestelsel vijf vlieg tuigen. die het luchtschip meevoert, in de lucht kan starten! In het luchtschip zijn 7 machinegeweernesten aangebracht, waarvan eenige met een aantal machinegeweren zijn uitgerust. Deze machinegeweren zijn zoo op gesteld, dat het luchtruim er naar alle kanten zoowel naar boven als naar beneden mee kan worden bestreken. De maximum-snelheid van het luchtschip is ruim 130 K.M.) 19 officieren en 57 minderen aan boord. Omtrent het ongeluk met het luchtschip Akron zijn nog geen nadere bijzonderheden bekend. Het luchtschip was den vorigen dag uit Lakehurst vertrokken en voer tengevolge van het slechte zicht bijna geheel op radio peilingen. Aan boord bevinden zich 19 offi cieren en 57 koppen bemanning. Voorts be vinden zich aan boord de chef van den ma- rinevliegdienst, admiraal W. A. Moffatt en drie officieren van den staf der Amerikaan sche admiraliteit. Commandant van het luchtschip is kap. F. C. Mc. Cord. Moeilijk reddingswerk. Bij het aanbreken van den dag zijn tot het Atlantische eskader behoorende Amerikaan sche luchtstrijdkrachten voor hulpverleening aan het luchtschip Akron naar de plaats van jj?mP gedirigeerd. Naar verluidt zou het reddingswerk door de zware zee ten zeerste worden bemoeilijkt. Men vreest dat het lucht schip tengevolge van den hoogen zeegang binnen eenige uren zal doorbreken. Tot nu toe slechts vier menschen gered. Het staat vast, dat de eerste officier van de „Akronluitenant Willy en drie andere leden van de bemanning van het luchtschip zich veilig aan boord bevinden van 't Duit sche tankschip „Phoebus". Van de overige 73 opvarenden van het luchtschip waaron der admiraal William Mefatt, chef van den marineluchtvaartdienst, heeft men echter nog steeds niets vernomen, zoodat men zich ern stig ongerust maakt over hun lot 76 opvarenden omgekomen? Het bureau van den Amerikaanschen vlootcommandant deelt mede, dat er wefnig uitzicht bestaat, dat de bemanning van het verongelukte luchtschip „Akron" gered zal worden Met uitzondering van den officier en de drie manschappen, die aan boord van de Phoebus zijn opgenomen, zouden dan 76 opvarenden van het luchtschip om het leven zijn gekomen. Het luchtschip stortte om 11.50 uur in den nacht van Maandag op Dinsdag (hedenmor gen 4.50 uur Amsterdamsche tijd) in zee neer. Een telegram van de geredden. De Amerikaansche admiraliteit heeft een radiogram ontvangen van den eersten offi cier van de „Akron" Willy van boord van het tankschip „Phoebus", waarin hij mede deelt, dat het luchtschip op 20 zeemijl ten Oosten van Kaap Barnegat ten gevolge van een onweersstorm in zee is gestort en dat hij zich met drie leden der bemanning aan boord van den „Phoebus" bevindt. DE RAMP VAN DE „CITY OF LIVERPOOL". Er doen opzienbarende geruchten de ronde met betrekking tot de ramp van de „City of Liverpool" en het slachtoffer van deze ramp Voss. Er zou n.I. gebleken zijn, dat Voss, die op een afstand van twee mijl van de resten van het vliegtuig neergekomen is en die slechts aan handen en hoofd brandwonden had bekomen, reeds voor het vliegtuig in brand vloog, vergif had ingenomen met het doel zelfmoord te plegen. Dit wordt in ver band gebracht met het feit, dat Voss aan den eenen kant een zeer hooge verzekering voor deze vlucht op zijn leven had afgesloten en aan den anderen kant in buitengewoon groote financieele moeilijkheden verkeerde. VLIEGTUIGONGELUK IN DUITSCHLAND. Het vliegtuig D 534 heeft vanmiddag, toen het van Dortmund op weg was naar Hannover door tot nu toe onbekende oorzaak een noodlanding moeten maken bij Ham- peroden (bij Dettum). Het vliegtuig is na de landing in brand gevlogen. De piloot v. Riedheim is om het leven gekomen, terwijl de boordmarconist Schipper lichte brandwonden opliep. Er be vonden zich geen passagiers aan boord. VLIEGTUIG OVER DEN MOUNT EVEREST. Voor den eersten keer. Gisteren is, zoo meldt Reuter uit Bombay, een vliegtuig over den p-.822 meter hoogen top van den Mount Everest in het Himalaya- gebied gevlogen. Het toestel maakte deel uit van een thans in Engelsch-Indië verblijf houdende aeronau- tische expeditie. De bergtop, waarover men gevlogen is, moet de hoogste der aarde zijn Hij bestaat uit granietrots. Wij herinneren aan de pogingen van de geleerden Malory en Irvine, die in 1924 kans zagen om met be hulp van zuurstofapparaten tot een hoogte vari 8.605 meter door te dringen. VLIEGTUIGEN MET SCHOEPRADEREN. Nieuws van „Het Vliegveld", April 1933. De redactioneele beschouwingen waarme de de April-afleveringen van „Het Vlieg veld" opent, zijn o.a. gewijd aan het schoep vliegtuig-vraagstuk. Dit actueele onderwerp vindt ook verder in dit nummer aandacht. Ir. van Lammeren vertelt van zijn proefnemin gen met scheprad vleugels, waaruit blijkt, dat ons land ook op dit gebied vruchtbaren arbeid heeft verricht. Ir. Rozendaal bespreekt uitvoerig het Rohrbach schoepvleugel-vlieg tuigontwerp. Hij ziet voorshands nog vele en groote moeilijkheden. Verder bevat dit nummer een artikel over luchtvaartbakens, 'n bijdrage over het in aanleg zijnde vliegveld te Sabang, en het slot van het Zeppelin Oceaanreis-verhaal van Henri Hegener. Marinus van Meel wijdt sympathieke woorden aan wijlen Henri Bak ker, terwijl „Eddy" over de nieuwe Amster damsche Aeroclub „peinst". „Het Vliegveld" blijft inmiddels ook op ander terein goed georiënteerd. Nu in ons land allerwegen groote belangstelling voor het zweefvliegen ontstaat is de redactie met een aparte rubriek voor deze nieuwe sport begonnen, waaraan de kopstukken van de vakafdeelingen voor het zweefvliegen o.a. de heeren Van Goor, den Oosterlingh, Ir. Oyens en Kruithof medewerken. Een goed nummer, dat alles omvat wat er in Nederland op luchtvaartgebied omgaat. WINKEL (Maart.) Gehuwd: Simon Kriek en Trijntje Vogelenzang. Pieter Hendrik Bakker en Elisabeth Johanna Waiboer. Overleden: Aaltje Sentis, wedu we van Cornelis Kessel, oud 81 jaren. Dirk Koster, weduwnaar van Aafje Leeuw, oud 78 jaren. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. (Meervoudige strafkamer). Zitting van Dinsdag 4 April. Uitspraken van 28 Maart. Johan W., arbeider te Harencarspel. Ver duistering van 4 biggen. Vrijgesproken we gens bewijsgebrek. P G_ en J. D. leden der firma Vroegop te Noordscharwoude. Overtreding ministeriëel pootaardappelenbesluit. Vrijspre kend vonnis kantonrechter Alkmaar beves tigd. Jacob V. landbouwer te Blokker. Gedeti neerd misdr. art. 249 Strafrecht (zedezaak). 10 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 proefjaren en in vrijheid gesteld. Martinus Jos. SI., varensgezel, Amster dam, in voorarrest rijwieldiefstal gepleegd te Heiloo. Vrijgesproken en in vrijheid ge steld. (Niet officieel 2de klasse. 2de lltst Trekking van Dinsdag 4 April HOOGE PRIJZEN 20.000.— 17717 5.000.— 17521 4C0.— 1695 4525 13554 18998 t 200.— 4104 1983 100.— 3899 3964 5203 8568 10824 12890 1403* 19378 Prijzen van 35. 83 84 150 205 218 589 628 646 674 695 791 848 893 904 947 1001 1257 1425 1466 1470 1613 1690 1726 1729 1769 2142 2161 2168 2190 2255 42 447 750 975 1517 2107 2328 2389 2402 2416 2713 2716 2776 2954 2959 2990 3187 3209 3310 3790 3825 3946 4012 4028 4069 4433 4440 4451 4669 4711 4791 5061 5117 5150 5515 5546 5566 5855 5874 5935 6116 6170 6176 6302 6387 6408 6577 6642 6806 6944 6984 6996 7320 7361 7373 7642 7790 7844 8163 8230 8236 8399 8458 8539 8676 8791 8803 9025 9070 9080 9262 9300 9323 9661 9701 9726 2493 2778 3003 3312 3954 4123 4483 4877 5170 5569 5946 6198 6461 0825 7128 2517 2885 3060 3479 3971 4234 4484 4910 5214 5592 5947 6231 6473 6837 7188 7375 7384 7851 7911 8256 8280 8551 8552 8907 8918 9089 9140 9830 9396 9770 9800 2571 2906 3118 3546 3972 4264 4510 4916 5294 5601 5980 6247 6492 6859 7217 7446 7995 8327 8574 8970 9145 9916 I 246 323' 706 746 964 967 1483 14g7 1965 2084 2266 2326 2578 2646 2938 2948 3140 3164 3653 3775 3986 4011 4304 4384 4568 4570 4932 5002 5341 5381 5662 5768 5982 6101 6277 6266 6516 6578 6891 6933 7296 7317 7597 7636 8042 8056 8363 8383 8665 8669 9002 9009 9170 9226 9564 9638 9918 9922 9980 10004 10030 10044 10236 10307 10322 10330 10937 10369 ;0371 10392 10537 10547 10576 10582 10596 10598 10614 10619 10701 10803 10839 10969 10976 10983 11051 11138 11149 11206 11216 11237 11256 11325 11344 11357 11359 11375 11403 11408 1}J2f Toni 11481 11391 11608 11645 11655 iioo2, 11390 H989 12043 12102 12178 12191 12277 12299 12333 12345 12391 12401 12433 124?2 }nnSn 12682 12851 12876 12911 12915 12918 12953 12978 12982 12984 12985 13018 13055 13022 H1Ï2 ,2?01 13207 13215 13260 13307 18311 13409 13419 13459 13471 13493 13557 13857 13866 138I2 \Z£nn l3965 13970 14058 14084 14322 14360 14377 14409 14422 14437 14439 14489 14556 14557 14587 14623 14696 14697 14705 14708 14713 14738 14805 14880 14933 14934 14948 14969 14982 14998 15153 15205 15256 15258 15344 15447 15465 15487 16489 15504 15514 15520 15534 15581 15627 15669 15705 15778 15833 15986 15988 16036 16091 16196 13211 16231 16269 16310 16355 16360 16413 16417 16555 16585 16606 10712 16717 16738 16838 16923 17001 17022 17062 17212 17232 17239 17250 17299 17398 17415 17435 17443 17504 17614 17669 17671 17674 17676 17770 17812 17825 17858 17863 17967 17983 18019 18033 18060 18118 18164 18267 18339 18447 18487 18511 18520 18729 18806 18907 18911 19181 19207 18219 19246 19253 19342 19367 19401 19429 19434 19465 19553 19576 19595 19598 39668 19740 19777 19823 18886 19906 19955 20015 20045 20089 20150 20176 20198 20230 20253 20258 20285 20321 20356 20537 20604 20642 20707 20776 20794 20848 20863 20989 Verbetering 2e kl. Ie lijst: 6286 m. z. 6256. STOOMVAARTLIJNEN Stoomvaart-Mij. Nederland. Johan v. Oldenbarnevelt 4 -April voorm. 6 u. van Batavia te IJmuiden en te 10 uur te Amst. verwacht. Johan de Witt, thuisr., 2 April v. Sabang. Marnix v. St. Aldegonde, uitr, 2 April te Sabang. Tajandoen, thuisr., 2 April v. Sabang. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij, Achilles 3 April v. Gibraltar te A'dam. Ajax 2 April v. Vigo te Amsterdam. Amazone 1 April v. Lissabon n. A'dam. Amor 31 Mrt. v. New-York n. W.-Indië. Aurora 1 April v. Lissabon te Cadix. Atlas 29 Mrt. v. Curapao n. Jacmel. Baralt 1 April v. Curayao n. de Windward- eilandcn. Berenice 3 April v. Hamburg te A'dam. Ceres 2 April v. Hamburg te A'dam. Costa Rica 3 April v. West-Indië, l.v. Havre te A'dam. Cottica 31 Mrt. v. N.-York n. P- au Prince. Deucalion 2 April v. A'dam. te Hamburg. Euterpe 3 April v. Aalborg te A'dam. Fauna 3 April v. Dubrovnik II, n. Bari. Ganymeds 1 April v. Piraeus n. Volo. Hebe 3 April v. Alicante te San Feliu. Hermes 3 April v. Constantinopel naar Smyrna. Iris 2 April v. A'dam te Gotbenburg. Juno 1 April v. Tunis n. Aldiers. Mars 1 April v. Napels n. Tarragona. Midas 31 Mrt. v. Cura<?ao n. San Domingo City. Nereus 1 April v. Kopenhagen n. Gdynia. Orion 2 April v. Amsterdam te Hamburg. Orpheus 3 April v. Amst. te Kopenhagen. Rhea 1 April v. Patras te Catania. Triton 1 April v. Piraeus te Candia. Venezuela 2 April v. Hamburg te A'dam. Venus 1 April v Catania n Venetië. Kon Holl. Llovd. Maasland, uitr., 2 April te Antwerpen. Rapot, uitr., 1 April v. Bahia. Salland 2 April v. Amst. te Hamburg. Kon. Paketv. Maatschappij. Barentsz 31 Mrt. v- Penang n. Tandjong Priok. N. Holland 1 April v. Singapore te Bris- bane. HollandAfrika-Lijn. Meliskerk 3 April v, Dar-es-Salaam n. Zanzibar. Nieuwkerk 2 April v. Amst. te Rott. Holland—Amerika Lijn. Delftdijk, Rott. n. San Francisco, 2 April te Londen. Lochgoil, Vanc./Rott., 1 April te Liverpool Statendam, Rott./N.-York, 2'April Lizard. HollandAustralië-lijn. Djambi, thuisr., 3 April v. Port Said. Holland—Oost AriE-Lijn. Arendskerk, thuisr., 2 April v. Marseille. Ouderkerk, thuisr., 2 April v. Singapore. Holland—West-Afrika-Lijn. Amstelkerk. uitr., 2 April te Bordeaux. JavaNew York-Lijn. City of Windsor, Batavia n. New-York, 30 Mrt. v. Calicut. Saleier 1 April v. Batavia n. New-York. Rotterdamsche Llovd. Kota Piang, uitr., 1 April v. Genua. RotterdamZnid-Amertka-Lijn. Alchiba, thuisr., 1 April v. B. Aires. Alcyone 2 April v. Hamburg te R'dam. Silver—Java Pacific-Liju. Kedoe, San Francisca n. Calcutta, 30 April v. Singapore. Kota Inten 29 Mrt. v. San Francisco n. Cal cutta. Salawati, N. Orleans/Calcutta, 1 April te Pt. Natal. Stoomvaart Mij. Oceaan. Alcinous, Amst. n. Batavia, 31 Mrt. v. S"fz' Automedon, Japan n. Rott., 2 April te Sin gapore. Laertes, Batavia n. Amst., 2 April te Perum Stentor 1 April v. Amst. te Batavia- Emzetco lijn. Jonge Elisabeth 2 April v. Valencia te Las- tellon.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8