Jkovinciaat Hieuw* Jiechtszakea Jieck Sxhooi Jnqoimdm Stukken £uchtvaact Stad en Omgeving. Staatsloteeif Jhicgecüike Sland Spoel Jiacktbecichtem. den van z.g. 5 minuten toespraken in die ge meente. op grond van de plaats gehad heb bende wanordelijkheden, waarbij de leden dier partij, alsmede leden van de Communis tische Partij, waren betrokken en die zich niet hebben ontzien om te trachten een vergade ring van andersdenkenden te verhinderen en de openbare orde te verstoren en tenslotte er ook niet tegen opzagen om tot mishandeling en vernieling over te gaan. Op dezelfde gronden is een aanvrage van gelijke strekking van de Communistische i ar- tij geweigerd. ZWIJNTJESJAGER GEARRESTEERD. De recherche te Oronmgen heeft aange- houden den 20-jangen G- E. H-, van het stelen van een r'Jw,e'_ zoek i« aan het licht gekomen, dat de jonge rZ Katste weken nog een vijftal rijwie len heeft gestolen Hij was van plan van de opbrengst der gestolen karretjes een motor- rijwiel te koof>en. BRANDEN. Fouragepakhuis uitgebrand. Zondagavond tegen half 10 werd de brand weer gealarmeer dvoor een brand, die was uitgebracht in het fouragepakhuis aan den straatweg Harlingen—Leeuwarden, dat bij het publiek bekend staat als het Stroopak- huis. Het pand, dat nog in de gemeente Parradeel is gelegen, grenst onmiddellijk aan de bebouwde kom van Harlingen, doch staat op vrij terrein. Behalve voor de voorraden vlas, zeegras, stroo e.d. werd het pakhuis ge bruikt als garage voor verscheidene auto s, waarvan toevalligerwijze echter slechts een viertal gisteravond in de pakhuis stond. In de lichtbrandbare voorraden vond het vuur een gretig voedsel, zoodat het vuur spoedig fel om zich heen greep. De brandweer, die het vuur met twee motorspuiten aantastte, mocht er dan ook niet in slagen het pand te behou den. Het brandde tot den grond toe af. De schade bedraagt volgens schatting ongeveer 20.000. Omtrent verzekering is niets be kend. Ook omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Landbouwerswoning afgebrand. Gisteravond omstreeks 8 uur brak aan felle brand uit in de groote landbouwerswoning van L. Verbruggen op den Boonakker te Oss. De geheele landbouwerswoning stond in een ommezien van tijd in lichterlaaie en brandde geheel af. De brandweer kon door gebrek aan water weinig hulp bieden. Eenig vee kwam in de vlammen om. Felle brand ie Breda. In de Vischmarktstraat, te Breda, is 'de galanteriehandel van de firma C. J. wan Bool totaal uitgebrand. De achter ihet pakhuis staande huizen, waarvan de daklijsten reeds vlam hadden gevat, moesten worden ontruimd. Vijf bewo ners van een der huizen konden eerst worden bevrijd, nadat een deur was in geslagen. De oorzaak van den brand is niet be kend; men vermoed, dat broeiing in de emballage er niet vreemd aan is. Daar de toren van de Groote Kerk aan de Groote Markt door het vuur iel ver licht werd en op een afstand den indruk wekte, dat deze in brand stond, waren ondanks het late uur, velen op de been. VERKEERSONGEVALLEN. Kind overreden en gedood en verder nog een aantal gewon den. Hedenmorgen is te Staphorst een dochtertje Van den vrachtrijder Veyer, dat met eenige andere schoolkinderen plotseling den weg overstak, door een autobus gegrepen en ge dood. Een ander meisje, een dochtertje van den heer Visscher, brak haar sleutelbeen en beide voeten. De auto sloeg door het krachtig remmen over den kop. De inzittenden, een 10-tal Freische arbeiders die naar de werk verschaffing werden vervoerd, bekwamen lichte verwondingen. Aanrijding met doodelijken afloop. Zaterdagmiddag werd de 16-jarige Frans van Nunen te Helmond aange reden door een auto, waarbij hij zoo ongelukkig kwam te vallen, dat Lij een hersenschudding bekwam, aan de ge volgen waarvan hij Zondagmorgen is overleden. RELLETJES OP DE >EGULIERSGRACHT TE AMSTERDAM Op de Reguliersgracht bij de Lijnbaans gracht hebben Duitschers, behoorende tot de nationaal-soclalistische partij, een vereeni- gingslokaal. Gisternacht tegen twee uur hebben een honderdtal joden het voornemen gehad daar te demonstreeren. Op het oogenblik, dat zij er waren aangekomen, kwamen eenige Duit schers naar buiten. Het zou waarschijnlijk tot handtastelijkheden zijn gekomen, als de dubbele politiepost, die voor het huis van den Duitschen consul-generaal op de Wetering schans staat, niet had ingegrepen. Met be dreiging van hun wapens verjoegen zij de demonstraten, zoowel als de Duitschers. DOOR EEN VALLENDEN STEEN GETROFFEN EN GEDOOD. Gisteravond is de ongeveer 50-jarige mej. cijlsma uit de St. Jacobstraat te Leeuwarden, toen zij in de Nieuwestad aldaar liep te wan delen, door een groot stuk hardsteen van een vensterbank, dat naar beneden viel, op het hoofd getroffen. De getroffene was op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd. KORTE BERICHTEN. Ten departement van buitenland- sche zaken is Zaterdag onderteekend .een vestigings- en a.-beidsverdrag tus- schen Nederland en Luxemburg. In het eerste kwartaal van dit Jaar bedroeg de omzet aan den rijksvischaf- slag te IJmuiden 1.255.500 tegen 2.306.500 in het gelijke kwartaal van het vorig jaar en J 3.189000 in dit tijd vak van 1931. Er bestaan plannen, die reeds in een vrij ver gevorderd stadium verkeeren, om de St. Janskathedraal te Den Bosch in allen ouden luister te herstellen. Men hoopt bij het 750-jarig bestaan van de stad in 1935 de plannen uitgevoerd te hebben. MOORDAANSLAG. Met een dolkmes zes steken toege bracht. Zondagmiddag heeft zekere J. S. een moordaanslag gepleegd op de 35-jarige doch ter van de familie G. te Vylen (gem Vaals). Met een dolkmes bracht hij haar, toen zij in den varkenssul met haar werk bezig was, zes gevaarlijke steken toe. zoodat zij levens gevaarlijk werd gewond. De gemeentepolitie heeft den dader op de plaats van het misdrijf in hechtenis genomen. 'T ZAND. Eenigen tijd geleden meldden wij dat de heer J. Scholten, die alhier 29 jaren besteller bij de posterijen is, als zooda nig was aangewezen voor Beverwijk. Thans kunnen wij berichten dat op verzoek van Scholten die benoeming is ingetrokken en hij nu met ingang van 15 April a s. op wachtgeld wordt gesteld. STAATSPENSIONNEERING FEDERATIE ENKHUIZEN. De Federatie „Enkhuizen" van den Bond voor Staatspensionneering heeft Zondagmid dag in café Ten Heuvel Brouwer haar voor jaarsvergadering gehouden onder leiding van den heer U. G. Dorhout te Hoorn. De bijeenkomst was uitstekend bezet; af gevaardigden van een 15-tal aangesloten af- deelingen waren tegenwoordig. Tot bestuurslid werd herkozen de heer W. Schoenmaker te Grosthuizen; in de vacature van den heer Jonker te Aartswoud werd ge kozen de heer J. Bakker te Twisk. Het jaarverslag van den heer Kaastra te Andijk was in opbouwenden zin gesteld en werd goedgekeurd. Hierna deed de heer Galis te Hauwert re kening en verantwoording. De ontvangsten wezen aan 361.87; de uitgaven 108.31, zoodat er een batig saldo is ad 253.53. De rekening werd goedgekeurd. Bij de behandeling van den beschrijvings brief voor de a.s. algem. vergadering werden tot candidaten voor leden van het hoofdbe stuur gesteld ds. van Krevelen te Deinum (aftr.)ds. P. A. Vis te Heemstede (aftr.) en in de vacature-De Ruiter (niet herkiesbaar) de heer U. G. Dorhout te Hoorn. Tot afge vaardigden naar die algem. vergadering werden gekozen de heeren W. H. Kaastra te Andijk en Galis te Hauwert. HULP VERLEENEN BIJ EEN MOORD. Cassatieberoep afgewezen. De Hooge Raad verwierp heden het cassa tieberoep van den 21-jarigen H. U., bakkers knecht te Musselkanaal (gemeente Onstwed- de, Gr.), die in hooger beroep door het ge rechtshof te Leeuwarden is veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf wegens het verleenen van hulp aan een anderen jongen om diens grootvader te vermoorden, teneinde aan geld te komen, welk voornemen is ten uitvoer ge legd. DOODSLAG. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad heeft geconcludeerd tot verwerping van het beroep van H. W., die door het ge rechtshof te 's-Gravenhage is veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf wegens doodslag op zijn zwager H. te Rotterdam. Arrest 10 BEZWAAR TEGEN SOCIALISME IN DE HERV. KERK. De grondwet biedt geen weg om aan het bezwaar tegemoet te komen. De heer C Costerus te Bodegraven, die bij kerkelijke besturen aanklachten heeft inge diend heeft tegen ds. J. B. Th. Hugenholtz te Ammerstol en dr. J. L. Snethlage te Oyen, heeft thans een adres gezonden aan den mi nister van financiën. Hij betoogt daarin, dat in strijd met de reglementen in de herv. kerk socialisten en communisten tot de evangelie bediening worden toegelaten, en dat de staat voorzichtig moet zijn met het verlee nen van subsidie aan de herv. kerk. Als lid van den bijzonderen vrijwiligen landstorm doet spr. een beroep op den minister, om de synode der herv. kerk te dwingen tegenover de socialisten en communisten in de herv. kerk de kerkwetten te handhaven, of anders het subsidie aan de herv. kerk in te trekken. Namens den minister heeft adressant ech ter van den secretaris-generaal van het de partement ten antwoord ontvangen, dat reeds artikel 172 der grondwet inwilliging van zijn verzoek in den weg staat, daar immers de bedoelde bijdragen uit 's rijks kas voor de predikantsplaatsen in dat artikel gewaar borgd worden. Aan de universiteit te Leiden is gepro moveerd tot doctor in de letteren en wijsbe geerte de heer S. Keijser, geboren op Texel, thans leeraar in de Latijnsche talen aan het Gymnasium te Leeuwarden. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redacbe. De opname m de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). DE KWESTIE. Mijnheer de Redacteur. De wereldberoemde Alkmaarsche kaasjes hebben achter den Waagtoren hooren mom pelen: dat het met het Zwembad-vraagstuk toch niet heelemaal in orde is gekomen, al heeft het rood-zwarte blok zijn meening in dezen weten door te drijven; dat een overdekte inrichting op basis van het Sportfondsenbad volgens de deskundige mr. B. toch geen zwaardere eischen of risi co's (garanties!) aan de gemeentekas zou stellen in vergelijking met een niet-overdekte inrichting; dat een overdekte inrichting volgens het Sportfondsensysteem waarschijnlijk slechts c«n gemeentelijke garantie zou behoeven en er van restitutie van belastingen en derge lijke privileges niet gerept is; dat men volgens zekere menschen met het plan der N.V. Zwembadenbouw wel weet, waar men begint, doch niet waar men eindigt en dat er op soliden grond wordt veronder steld, dat het plan van laatstgenoemde N.V. wel eens niet solide zou kunnen zijn; dat er menschen in den Raad zijn, die niet op de hoogte zijn van het Sportfondsen systeem en die daar+ij o.a meenen, dat een overdekte inrichting in Alkmaar niet te ex- ploiteeren zou zijn; dat een dergelijke inrichting een half millioen moet kosten, en dat men met een derge >ijke inrichting de massa niet zou bereiken. De „domme" Alkmaarsche kaasjes voor noemd, in partijvergadering bijeenzijnde, meenen daarom, in tegenstelling met den Alkmaarsche raad, een commissie te moeten instellen om deze kwestie te onderzoeken. VARIUS. Mijnheer de Redacteur, Het wordt toch werkelijk een beetje al te gek. Een handjevol mannen en één vrouw die zich tezamen (sic!) de vertegenwoordi gers van het Alkmaarsche gemeenebest noe men, bedisselen met elkaar en absoluut dwars tegen het standpunt van het over- groote deel van de Alkmaarsche ingezetenen in, dat er een open zwembad zal komen. Als de heer Bonsema c.s. het krankzinnige voorstel zou opperen om in de Langestraat volkstuintjes aan te leggen, zou dit, dank zij de coalitie, gebeuren. Genoemde wethou der met zijn aanhang treedt bij eiken poli- tieken veldslag, hoe vreemd de aanvals- of verdedigingsmiddelen ook zijn, steeds zege vierend uit den strijd. Hij zorgt daarmede tevens dat Alkmaar zijn tweeden financieelen strop te slikken krijgt. De rest zal ons aan slagbiljet wel uitwijzen. Alle vooraanstaande watersportvereeni- gingen zijn enthousaist en unaniem vóór een overdekt zwembad, getuige de motie van j 1. Dinsdag. Vóór een open zwembad zijn een arbeiders-sportbond (een bond n.b. die voor de belangen van de arbeiders heeft op te komen!) en een handjevol mannen en één vrouw. In een goede vier maanden moet dat onoverdekte zwembad 114.000 bezoekers in zijn water zien, wil de Instelling rendeeren. Dat is belachelijk! Het ligt niet in de ge aardheid van den Nederlander om met meer dan 1000 gelijk eiken dag maar weer naar een open zwembad te trekken, vooropgesteld nog dat het weer zich regelmatig goed houdt. En dan: de zee is vlakbij en de Karperton is ook niet te versmaden! Hoe of de V.D.-er Sietsma. een voetbal official, een man uit sportkringen dus, zijn stem aan een onoverdekt zwembassin kan ge ven, is ten eenenmale onbegrijpelijk. In zoo- vere klopt het, dat hij eerder is een sportman van den kouden voetbalgrond. dan een pleiter voor een goede watersportinstelling, die, on afhankelijk van weersgesteldheid, 12 maan den geopend kan blijven. Met dank voor de plaatsing, F. v. d.. MOLEN. (Wij zijn het met inzender niet eens, dat de raadsleden niet de vertegenwoordigers van het Alkmaarsche gemeentebest zouden zijn. Wel gelooven wij met hem, dat het grootste deel van de Alkmaarsche ingezete nen het met de genomen beslissing niet eens zal zijn. Red. Alkm. Crt.) DE POSTVLUCHTEN OP 1NDIE. De Havik is gistermiddag op Schiphol ge land. De Rijstvogel (thuisreis) is te Rangoon geland. De Snip (uitreis) Is In Cairo aange komen, terwijl de Havik (thuisreis) in Lyon is geland. TAXI-VLIEGTUIGEN TUSSCHEN PARIJS EN LONDEN. Zaterdag is tusschen Parijs en Londen een „taxi-luchtdienst" geopend. lederen dag zul len behalve de gewone, volgens de dienstre geling vertrekkende vliegtuigen, in elk der beide richtingen twee toestellen vertrekken, welke ten hoogste zes passagiers zullen kunnen vervoeren. Bovendien zullen nog twee malen per week van Parijs in de ochtenduren en van Londen in de avonduren zulke „taxi-vliegtui gen" vertrekken. ELLY BEINHORN KRIJGT „HINDENBURG-BEKER" VOOR 1932. De aviatrice Elly Beinhorn is de „Hinden burg-Beker", in verband met haar prestaties met lichte motorsportvliegtuigen, toegekend voor het jaar 1932. JEUGDHERBERG DE ZEVENSPRONG TE PETTEN. Bij de trekking van de verloting voor de jeugdherberg de Zevensprong zijn de drie eerste prijzen gevallen op de nummers 155, 182 en 245. BAZAR NEDERLAfyDSCHE MEISJESGILDE. Het Nederl. Meisjesgilde, afd. Alkmaar, stelt zich voor een bazar te houden in hare lokalen in de Keetkolkschool op Zaterdag 8 April van 3—5.30 en des avonds van 7—9 uur, des Zondags 9 April van 11—5 uur. Aan deze bazar zijn verschillende attracties verbonden. Tevens is er eene expositie van diverse artikelen ingezonden door de „Gilde Winckel" waar men padvindsters-benoodigd- heden en kampeeruitrustingen zal kunnen bezichtigen. GESLAAGD. De heer P. N. Joosten, dirigent van de r.k. harmonie St. Caecilia, alhier, slaagde op het j.1. Vrijdag te Amsterdam gehouden examen als gediplomeerde musicus DE „ENKABE", De N.K.B., „Nederlandsche Kruideniers- bond, houdt den 17en en 18en Mei e.k. zijn jaarliiksch congres te Alkmaar. Reeds kunnen wij nu mededeelen, dat de afdeeling Alk maar haar best zal doen, om aan de verte genwoordigers der andere afdeelingen (de bond telt er 55 met ongeveer 1800" leden) waardig te ontvangen en hun ook eenigszins bekend zal maken met het natuurschoon, dat Alkmaar de omgeving biedt. Terzelfder tijd, n.i. van 15 tot en met 19 Mei wordt dan in de Harmonie weer de krui- deniersbeurs gehouden, die al ds voortee kenen niet bedriegen een nog grooter suc ces zal hebben dan de vorige van verleden jaar. Toen (in 1932) was alle beschikbare ruimte bezet, nu zullen de standhouders zich moeten haasten, om nog een plaats te krij gen. Toen was de toeloop groot, zoodat zelfs de brandweer te hulp moest komen, om het publiek in queue te houden, nu zal de toeloop wellicht nog grooter zijn en zullen de bu reaulisten het heerlijk druk krijgen. Immers, wij weten, dat er 40 standen zullen komen, w.o. verschillende met attracties. En we we ten ook, dat het afdeelingsbestuur zich in spant, om nog meer attracties en verrassin gen te geven. 't Wordt weer een drukke week voor Alk maar, omdat ook uit omliggende dorpen tal van menschen zullen komen, die deze ten toonstelling willen bezoeken. Terziinertijd komen we op bijzonderheden nog wel terug! VEREENIGING VOOR GEZINS VERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Maart 111 patiënten en legden 1925 bezoe ken af waarvan 716 betalende, 1049 voor 't Aza en 160 gratis. Er werd 9 maal een dok ter geassisteerd en 7 keer de laatste hulp ver leend bij 't afleggen. De wijkkraamverpleegster verpleegde 9 patiënten, legde 214 bezoeken af en heeft 4 maal den dokter geassisteerd. GELDSCHIETERSWET EN WOEKERBESTRIJDING. In ons verslag van Zaterdag j.1. betreffen de een lezing van mr. Th. J. Eskens over bo vengenoemd onderwerp is het „zetfouten duiveltje" in geslopen. We schreven dat de Staatscommissie een rapport uitgebracht had over het vaststellen van de interest; het ge middelde percentage is geen 10 pCt. zooals abusievelijk afgedrukt werd, maar 19 pCt., gelijk uit het verdere verloop van het verslag ook wel blijkt. GEBOREN: Simoo Rudolf z. v. Aris van Wieringen en Luise Ettler. Adriana Henriëte Cornelia d. v. Pierre Gérard Andrée en Elisabeth Cornelia Gerardina Timmer. OVERLEDEN: Johan Helsdingen 52 jaar. Zoetje Beenhakker gehuwd met Willem Lagendijk 58 jaar. Geertje Vroom gehuwd met Adri- aan Roggeveen 79 jaar. Aagje Over ge huwd met Jan Joman 51 jaar. DRIE MOTORRACES IN ALKMAAR? Vergaderine Alcmaria V.V.V. In ,,'t Gulden Vlies" hield de vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenver. keer haar jaarvergadering. De voorzitter, mr. J. P. Bosman, opende de vergadering en herdacht het overleden be stuurslid, den heer W. Pels, die een groot aantal jaren lid van het bestuur was. Zijn heengaan is voor onze vereeniging een zwaar verlies. De vergadering hoorde staande deze woorden aan. De administrateur, de heer C. J. Ooms, las hierna de notulen, welke onder denkzegging werden aangenomen. De motorraces. De voorzitter deelde mede, dat de motor races dit jaar gehouden zullen worden op 17 April en 27 Augustus. Wegens het niet door gaan van een elders vastgestelde race zou spr. gaarne de meening van de vergadering hooren, om eventueel te trachten ook op Hemelvaartsdag hier een race te doen hou den. Aldus werd besloten. Aan het jaarverslag van den administra teur ontleenen we, dat van een verhoogde ontwikkeling van het Vreemdelingenverkeer niet gesproken kan worden. Het ledental daalde tot 386. Vervolgens werd een over zicht gegeven van het gebruikte propaganda materiaal, de gehouden races en verleende medewerking bij verschillende gebeurtenissen en festiviteiten. Het aantal in- en uitgaande brieven bedroeg 2678; 780 personen beklom men den Waagtoren, terwijl 5402 auto's van de parkeerterreinen gebruik maakten. Uit het verslag van den penningmeester, den heer Swets, stippen we aan, dat de ont vangsten 5.453,89 en de uitgaven 5.497,88 hadden bedragen; een naaeelig saldo dus van 44.05. Van de winst der motorraces kwam een be drag van 374,12 ten goede aan de vereeni ging. Een uitgebreide discussie ontstond ver volgens over dit garantie-fonds en het ten bate van de vereeniging komende winstper centage. Bij monde van den heer Jacobse werd ge adviseerd den penningmeester décharge te verleenen. Conform besloten. Bij de rondvraag drong de heer London aan op het voeren van reclame in het binnen land door middel van de groote dagbladen, waarvan de voorzitter overweging toezegde. Naar aanleiding van het door den Bond van Café- en Restauranthouders aan B. en W gezonden adres inzake de verpachting van den muziektuin, merkte de voorzitter desge vraagd op, dat de vereeniging nooit één in richting zal bevoordeelen boven andere. De heer W. Mooij Jr. vestigde de aandacht op het streven van „Het Koggeschip" te Am sterdam en gaf het bestuur in overweging een „Alkmaarsche Week" te organiseeren, bijv. tijdens de kermis. Er zouden dan re ducties dienen te worden verleend bij ver schillende festiviteiten enz. De voorzitter (Niet officieel! 2de klasse, 1ste lt)st Trekking van Maandag 3 April HOOGE PBI4ZEN 1500.— 9249 1000.— 71 1120 2145 400.— 15548 t 200.— 2331 18809 f 100.— 203 14158 14665 1933 Prijzen van 35. 32 62 142 262 386 456 527 55] 578 615 693 727 796 872 905 911 929 936 1006 1017 1332 1375 1417 1419 1428 1441 1508 1525 1654 1602 1768 1807 1831 ie62 1917 1928 1940 2028 2066 2115 2148 2154 2187 2345 2359 2480 2497 2521 2529 2543 2553 2582 2632 2649 2679 2828 2899 3126 3138 3161 3234 8235 3284 3330 3355 3399 3413 3419 3446 3458 3474 3483 3508 3509 8516 3630 3804 3806 3837 3832 3868 3951 3935 4076 4164 4167 4213 4273 4275 4291 4309 4316 4339 4423 4452 4457 44S0 4513 4581 4624 4672 4750 4752 4778 4782 4827 4895 4904 5045 5085 5102 5113 5157 5161 5212 5332 5373 5418 5477 5497 5524 6671 6684 5773 5807 6846 5849 5886 5927 6175 6191 6192 6286 6407 6412 6424 6499 6498 6551 6579 6830 6665 0708 6718 6748 6776 6779 6789 6794 6822 6878 7087 7098 7099 7132 7154 7161 7270 7316 7332 7365 7379 7439 7457 7467 7488 7514 7521 7580 7656 7666 7708 7789 7802 7862 7863 7920 7938 7955 8100 8115 8131 8142 8240 8265 8274 8330 8377 8419 8467 8612 8632 8700 8745 8867 8838 8916 8926 8929 8968 8971 9015 9031 9090 9091 9103 9153 9276 9278 9291 9318 9358 9445 9461 9497 9594 9612 9624 9637 9687 9689 9727 9731 9834 9850 9857 9859 9878 9901 9945 10015 10105 10145 10178 10201 10204 10259 10271 10101 10409 10424 10472 10517 10526 10610 10620 10624 10668 10869 10725 10740 10744 10779 10826 11003 11133 11155 11169 11185 11301 11369 11371 11471 11502 11516 11622 11657 11680 11728 11771 11913 11922 11978 11988 12001 12007 12105 22158 12177 12212 12250 12262 12310 12322 12344 12380 12382 12436 12472 12567 12577 12649 12738 12789 12993 13004 13030 13133 13192 13229 13231 13240 13269 13340 13428 13491 13580 13588 13603 13615 13638 13672 13694 13727 13772 13813 13874 13901 13932 13947 13991 14068 14097 14113 14116 14167 14188 14249 14259 14276 14309 14316 14340 14386 14569 14585 14608 14661 14826 14908 14985 14990 14994 15019 15023 15045 15119 15186 15215 15283 15329 15331 15414 15439 15486 15552 15560 15618 15760 15777 15843 15866 16011 16106 16170 16223 16343 16232 16248 16251 16279 16291 16301 16307 16345 16335 16390 16474 16476 16504 16609 16614 16650 16668 16700 16800 16859 16968 17065 17133 17138 17193 17222 17242 17278 17311 17350 17360 17431 17522 17627 17705 17730 17780 17804 17806 17820 17872 17894 17915 17928 18079 18097 18152 18171 18205 18326 18329 18366 18392 18396 18400 18419 18448 18463 18688 18732 18759 18937 18938 18944 18950 19035 19067 19069 19082 19117 19133 19167 19175 19265 19286 19317 19331 19337 19406 19422 19446 19516 19598 19606 19607 19633 19709 19721 49806 19870 19926 19927 19935 19940 19976 19977 20105 20130 20157 20170 20267 20322 20345 20444 20508 20525 20563 20618 20626 20653 20718 20818 20825 20830 20880 30889 20923 2Ó929 20958 20968 209S3 zegde toe deze kwestie in het bestuur ter sprake te zullen brengen. Na nog eenige besprekingen sloot de voor zitter onder dankzegging de vergadering. HET OLYMPISCHE COMITÉ IN DUITSCHLAND. H De rijksminister voor binnenlandsche za ken, dr. Frick, heeft dezer dagen het bestuur van het Olympisch Comité Berlijn 1936, dr. Lewald en dr. Sahm, ontvangen, die hem de plannen uiteenzetten voor de verbouwing van het stadion en het sportforum en wezen op de beteekenis der Spelen uit een oosriunt van sport, nationalisme en volkswelvaart. Dr. Frick zeide vergaande steun toe en legde den nadruk op een nauwere samenwer king tusschen de sportorganisaties ten einde successen voor Duitschland als ontvkangend land te waarborgen. DE VEEMAKKi. ALKMAAR, 3 April 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 61 Vette koeien 75—225; 2 Vette kalveren, geen noteering; 232 Nuchtere kalveren (slacht) 3—13; 442 Vette var kens (zware) 28—33 cent per K.G., handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 3 April '33, Lang endijker Groentenveiling. 13000 K G, Roode kool le s. 2.50—4.20, 2te s. 3 40; 14000 K.G. Gele kool le s. 1.50 2.50, 2e s. 0.70—1.30; 24000 K.G, Deensche witte kool 60—70 cent; 2200 K.G. Uien: gele uien 1.30, grove uiein l.io: 4500 K.G. Bieten 0.60—1, alles per 100 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 3 April 1933» Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 571 Vette koeien, le kw, 56—62 cent, 2e kw. 44—54 cent, 3e kw. 32— 42 cent, mindere soorten 26—30 cent per K.O., slachtge wicht; 137 Melk- en kalf-c koeien 100—160; 166 Vette kalveren, le kw. 54—58 ent, 2e kw. 4452 oent, 3e kw. 30—42 cent per K.G., levendgewicht; 186 Nuchtere kalveren J 2—4; 119 Schapen en lammeren: schapen 12—15, lammeren 1014; 711 Varkens, vleeschvarkens. wegende van 90—110 K.G., 37—38 cent, zware varkens 3637 cent, vette varkens 34 35 cent per K.G., slachtgewicht; 40 Paar den 60—100. Er waren 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken aange voerd. Overzicht: Runderen, tamelijke aanvoer, handel stijf. Even hoogere prijzen. Slacht- paarden weinig aa-.ivoer, stille handel, con stante prijzen. Vette kalveren, ruime aanvoer, handel zeer stil, prijzen dalende. Varkens, tamelijke aanvoer, handel stL, dalende prij zen. Nuchtere kalveren aanvoer ruim, handel ;ewoon, gelijke prijzen als vorige week. chapen ruime aanvoer, handel sleepend, lage prijzen. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 3 Aprjl 1933. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn de 1070 H.L. NOORDSCHARWOUDE, 1 April 1933. 6500 K.G. Uien: Drielingen 0.80—1.10, Uien 0.80, Grove uien 0.901.50; Taaie gele 1.80—4; 192000 K G. Roode kool 1.80—4, doorschot 1.20—3.10; 119200 K.G. Deensche witte kool 6070 ct.85200 K.G. Gele kool 1.503, door schot 11.90, allee per 100 K.G. Door gedraaid: 1600 K.G. Uien en 76000 K.G, Deensche witte kool. WARMENHUIZEN, 1 April 1933. Roode kool le s. 2—3.80, 2e s. 1.102.80; Gele kool le s. 1.70—2.40, 2e s. 1.50 1.80; Deensche wilte kool 6080 cent; Drielingen en Uien 80 cent; Grove uien 1 en Bieten 60 cent. Aanvoer: 59700 K.G. Roode kool; 13600 K.G. Gele kool; 23200 K.G. Deensche witte kool; 1175 K.G. Uien en 4000 K.G Biet**,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3