ARNHEM" RuMicaties Rechtszaken ZBiiumdand LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ TREKHGNDENWET. HEILOO. - ZUIDSCHARWOUDE. STOMPETOREN. BROEK OP LANGENDIJK. EGMOND-BINNEN. SCHERMERHORN. LANGENDIJK, GEDOOD OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Keuring van trekhonden en karren. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR roepen houders van trekhonden in deze gemeente op. hunne trekhonden met tuig en kar of karren, waarvoor of waaronder de honden als trekdieren worden gebruikt, ter teurinq aan te bieden. Deze keuring zal plaats hebben in een lokaal van het GEMEENTE-SLACHT HUIS aan den Helderscheweg, waartoe de houders van trekhonden, die aldaar verschijnen moeien, nog nader zullen worden opgeroepen voor zoover zij reeds in het trekhondenregister staan inge schreven. Het niet ontvangen eener per soonlijke kennisgeving ontheft belang hebbenden echter niet van de verplicn- tiug om ter keuring te verschijnen. De keuring geschiedt groepsgewijze op WOENSDAG 5 en DONDERDAG 6 April a.s. (en niet zooals aanvankelijk was medegedeeld op 29 en 30 Maart a.s.) en vangt aan des namiddags 1 uur. De lichamelijke eischen, waaraan een trekhond o m. moet voldoen, om ais zoo danig geschikt te worden verklaard, zijn de volgende: 1. korte, breede, zware nek, krachtige hals; 2. breede schoft (deel van den rug tus- schen de schouderbladen); 3. rechte, breede, gespierde rug. korte rechte breede lendenen; 4- breed, gespierd kruis, smalle ge vulde flanken; 5. de minimum-breedte van de voor- borst, gemeten tusschen de belde middelpunten der boegen, is vast gesteld op 14 c M.; 8 gewelfde, diepe borst, gespierde vol doende vastliggende schouders, 7. krachtig gebouwde, recnte voor- pooten 8. korte ronde klauwen, niet gesprei ie teenen, met ronde niet weeke zooi kussens; 9 goed gebroekt, lange flink gespierde dij en schenkel, spronggewr chten laag bij den grond bij goeden stand van de achterpooten; '10 krachtige gewrichten De honden, die overigens als trekhond worden goedgekeurd, moeten, wil de eigenaar aanspraak maken op een ver- gunn5,-T tot het zitten gedurende den rit op de londekar, forsche honden zijn KEURING HOND MET KAR. Verdere beoordeeling van den uond. gespannen vóór of onder de kar. Na de keuring van den hond op zich zelf, worden de honden verder beoor deeld vóór of onder de kar of kanen (naar gelang van hunne bestemming), waarvoor het dier als trekhond zal wor den gebruikt. Er zal op gelet worden, dat niet alleen tuig en kar voldoen aan de bepalingen, vervat in de artikelen 6 en 7 van het sedert gewijzigde en aangevulde Ko ninklijk besluit van 6 Februari 1911 (Stbl nr. 45), doch tevensr 1. of de onder de kar gespannei hond te rekenen naar de schouderhoogte, rechtop onder de kar kan staan en in behoorlijken stand kan loopen (artikel 9, laatste lid); 2. of gewicht en bouw van de l.ar in overeenstemming zijn te achten met den ter keurin aangeboden hond, zoodat de arbeid welke naar ver wacht mag worden, den hond zal worden opgelegd, geen bovenmatige inspanning zal vereischen; 3. of bij elke kar een of meer doel matige ligplanken voor de honden aanwezig zijn. Alkmaar, 3 April 1933 Burgemeester en Wethouders van Alkmaar. WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris BURGEMEESTER en WETHOUDERS Tan ALKMAAR brengen ter algemeene kennis ,dat de Raad dier gemeente in zijn op 30 Maart 1933 gehouden vergade ring heeft vastgesteld navolgend be sluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlage nr 29 tot het verslag van 's Raads han delingen; Besluit: Artikel 1 der Verordening tot aanwij zing van stemlokalen voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal ,de Provinciale Staten en den Gemeenteraad, vastgesteld bij Raadsbesluit van 29 April 1926 (Gemeen teblad nr 1015), gewijzigd bij Raadsbe sluiten van 18 April 1929 (Gemeente blad nr. 1128) en van 19 Februari 1931 (Gemeenteblad nr. 1204) in dier voege te wijzigen dat als stemlokalen worden aangewezen: voor het 2e stemdistrict voor de Tweede Kamer en de Provinciale Sta ten. tevens 2e stemdistrict van den eer sten kieskring voor den Gemeenteraad, het gemeenelijk gymnastieklokaal aan de Ridderstraat; voor het 18e stemdistrict voor de Tweede Kamer en de Provinciale Sta ten, tevens 5e stemdistrict van den der den kieskring voor den Gemeenteraad, het gymnastiklokaal der Vondelschool aan de Vondel straat Alkmaar. 1 April 1933 Burgemeester en Wethouders voornoemd. WENDELAAR. Burgemeester. A KOELMA. Secretaris. voorzitter de heer J. Kliffen dat na het adres van de commissie der bewoners om huurverlaging een conferentie met de aan vragers heeft plaats gevonden. Hierop heeft de secretaris een onderhoud gehad met den burgemeester wat echter op niets is uitgeloo- pen. Op het oogenblik geloofde spr dat het voor velen een bezwaar is de tegenwoordige huur te voldoen. Dit komt q a "iting het betrekken van leegstaande woningen. Thans is door het bestuur een adres tot B en W. gericht met verzoek om de huren te verlagen. Daar van het gemeentebestuur steeds een loyale medewerking is ondervon den vertrouwde spr. ook nu hierop. Wethouder Ootjers die op de vergadering aanwezig was, zeide dat bij deze zaak in de eerste plaats het rijk betrokken is. Spr. ge loofde wel dat men daar de noodige mede werking zal ondervinden, daar men ook wel weet hoe de toestand is. De voorzitter vroeg of de vergadering met het bestuursvoorstel accoord kan gaan. Al dus wordt besloten. De voorzitter zeide nog dat er een Bond van Woningbouwverenigin gen is en geloofde spr. dat het punt huur- verlaging algemeen aan de orde komt. Nu is het woord aan de gemeente. De balans sluit met een totaal van 128,767,07, de verlies- en winstrekening met een verlies van 2990,65. De rekening werd nagezien door de hee- ren Kooij en Ootjers en werd bij monde van laatstgenoemde de penningmeester gedechar geerd. Bestuursverkiezing. Aftredend was de heer J. Ootjers Rz. die met bijn aa'gemeene stemmen werd herko zen. De voorzitter constateerde deze verkie zing met genoegen daar de heer Ootjers de rechte man op de rechte plaats is. De heer Ootjers zegde dank voor het in hem gestelde vertrouwen en gaf de belofte om zijn beste krachten voor de woningbouw- vereeniging te blijven geven. In de vacature C. Keeman Sr. werd geko zen de heer J. Ootjers (wethouder). De voorzitter dankte den heer Keeman voor hetgeen hij in het belang der vereeni- ging heeft verricht, en hoopte spr. dat de heer Ootiers een waardig opvolger mag zijn. De rondvraag leverde niets op, waarna de vergadering werd gesloten met een woord van dank voor de belangstelling. OTERI.EEK. Met de kabeliseering van het laag spanningsnet vordert men reeds flink Vrij dagavond brandde voor 't eerst reeds de nieuwe straatverlichting. Dit kan nog niet in alle onzichten een verbetering genoemd wor den. Enkele pa'en heeft men dermate ach teruit geplaatst, dat ze vrijwel schuil gaan achter vooruitspringende woonhuizen, zoo dat de tusschen ge'egen nerceelen in 't duis ter worden gedompeld. Door het over en weer n'aatsen der lantaarns had men dit euvel kunnen voorkomen. R.-K. Rijwielbond. Donderdagavond werd in de Bibliotheek een vergadering gehouden door de deelne mers aan den Stillen Omgang die de pel grimstocht per fiets hebben gemaakt. Bedoe ling was om een afdeeling op te richten van den R. K. Rijwielbond „St. Christoforus". De voorzitter van den Bond de heer N. Niele gaf verschillende uit'eggingen en verklarin gen terwijl de vergadering geleid werd door pastoor van Meeuwen. In 1911 werd de bond opgericht in Alk maar terwijl een derde van de oprichters Heilooërs waren. De eerste opzet was de bedevaart naar Kevelaar, waaraan spoedig de Stille Omgang werd toegevoegd. Defini tief werd de bond opgericht in 1924. Er zijn nu 28 afdeelingen en 14Ó0 leden Tot voorzitter werd gekozen de heer A B. de Rooij en tot leden de heeren G. v. Lies hout, J. v. Schooten, J. Verver en G. Dek ker. Op initiatief van den bond „Het Mobili- satiekruis" en Nat. Oranjebond had Donder dagavond een bijeenkomst plaats om te ko men tot viering van de 400e geboortedag van Willem de Zwijger en tevens viering van den verjaardag van prinses Juliana. Het aantal bestuursleden van Oranje-gezinde vereeni- gingen was voldoende, terwijl de fanfarecorp sen „St. Cecilia" en „Eensgezindheid" ver tegenwoordigd waren en spontaan toezegde om voor een avondfeest mee te werken, mits men de invallers betaalde, daar enkele leden niet kunnen meewerken aan een dergelijke herdenking. Met deze voorwaarde nam men gaarne genoegen. De Vereeniging „Volkson derwijs" kon qua vereeniging niet aan de huldiging deelnemen, doch ds. Bloemhoff zal op een bijeenkomst den Zwijger herden ken. De V.V.V. had dezelfde bezwaren, doch stelde het gebouw voor Sport en Kunst dispo nibel. Van de hoofden van scholen van de R.K. Zangvereeniging en de zangvereen. „Eensgezindheid" heeft men niets gehoord De feestelijkheden zullen bestaan in optocht der kinderen en kinderspelen ongeveer als het voorgaande jaar op koninginnedag. Een avondfeest waartoe zullen medewerken de beide fanfare corpsen en de Christel, zangvereeniging „Sursum Corda". Voorts hoopte men nog op medewerking van de andere zangvereenigingen. De bedoeling is mu ziek van het bordes van het raadhuis en bij ongunstig weer in een zaai. Of er dien avond een spreker zal komen hangt af van het comité van uitvoering. In het comité van uitvoering werden voorgedragen en benoemd de heeren J. Admiraal Nz., H. Nijdam Lzn., G. Smits, S. Modder Szn., N. Meilink, J. Lentz, C. Houtenbos en J. L. Groot (voorzitter van D O V E S. alhier) te Alkmaar. De laatste die niet aanwezig was zal met zijn benoeming in kennis gesteld worden Nog werd besloten om aan B. en W. te vra gen om gebruik te mogen maken van het terrein Gem. Grondbedrijf, om daar de kin derspelen te mogen houden. Het secretariaat werd toevertrouwd aan den heer H. Nijdam Lzn. De heer F. J Jonker is benoemd tot se cretaris van het tentoonstellingscomité, uit gaande van de beide Middenstandsbonden. De Bloemisten patroonsvereeniging heeft besloten tot het houden van een Floraliaten- toonstelling alhier. Medewerking zal worden gevraagd van de hoofden van scholen en onderwijzers! essen). Besloten werd een eere-comité te vragen waarin zitting zullen hebben B. en W„ ge meentesecretaris ds. Bloemhoff, pastoor van Barnhoorn en Engels en nog eenige vooraan staande personen in de gemeente. Besloten werd om aan het gemeentebestuur te vragen om een bijdrage in de feestelijkhe den en aan den burgemeester om met lijsten te mogen rondgaan. Door de O. S. P. was Vrijdag een ver gadering uitgeschreven in het lokaal van den heer Vis. De heer Veltrop uit de Beemster behan delde het onderwerp: „Verzet of andergang" Spreker wees op de ramp die over de wereld gaat. Ondanks de voorspellingen die de eco nomen doen, dan het laagste punt bereikt is, gaat het nog steeds erger worden. Elk per spectief in de toekomst voor de arbeiders wordt weggenomen. Wij komen het op het platteland te weten, wat het zeggen wil om na een periode waar het werk een redelijk resultaat opleverde, dat nu het pauperisme daar voor de deur staat. Waarom is deze crisis anders dan die ge weest zijn. De crisis van nu is veel erger. De crisis in de 90er jaren betrof alléén Europa. In dienzelfdeiv fijd beleefde Ameri ka een tijd van opbloei. Wij revolutionnair-socialisten zeggen dat de basis voor hoogconjunctuur niet aanwe zig is. Op dit moment, dat de machines zijn vervolmaakt, en alles zoo zou kunnen zijn dat een betere levensvoorwaarde zou kunnen worden verkregen, is de wereld tot onder gang gedoemd. Spr. haalt verschillende voorbeelden aan, waaruit de enorme capaci teit van verschillende machines blijkt, en de arbeid wordt uitgeschakeld. Technici in Ame rika zijn tot de conclusie gekomen, dat met 16 uur arbeid per week, aan de noodige productie voldaan kan worden. Al zou dit overdreven zijn, wij weten dat bij een her vorming het geploeter wat op het platteland nog gebeurd, niet noodig zou zijyi. Spr. wees op de mogelijkheden van rationalisatie in het landbouwbedrijf. Niet alleen de storm van de reactie gaat over de wereld. Juist op dit moment moeten wij ons fel verzetten. Wij ko men in de periode van verkiezingen. Hier wenschen wij het onze van te zeggen. De burgerklassen komt niet meer zooals vroeger met beloften, maar zij roept nu op voor het gezag. Wij weten echter wat wij aan dit ge zag hebben, wiens politiek het is te geven aan hen die het hebben. De politiek van de afbraak, de politiek van de verslechtering van het onderwijs. Andere partijen gaan door het land met het vaandel van de democratie. Wij zien dit in 'n brochure van de S.D.A.P. dat deze de hand reikt aan een ondergaande tuinder. Dit is echter een leugen dat dit zou kunnen door middel van de democratie. Wanneer zij den ken dit te bereiken wanneer zij de meerder heid hebben, de helft plus een, dan moeten wij zeggen dat zij, wanneer zij naar het bui tenland zien, bitter weinig hebben geleerd. Het fascisme schuift iedere democratie opzij. Ook in Nederland worden de revolutionnai- re partijen beknot in het woord. De democra tie is een illusie. Wij zullen de socialistische maatschappij niet op onze sloffen inwande len. Wij staan voor de keuze; „verzet of on dergang". Wij zeggen tegen de boeren, als gij niet tot de daad bereidt zijt, welnu dan zult gij ten ondergaan. De periode van scherpere klassenstrijd is aan de orde. De vraag is nu, willen wij offeren, of willen wij dit niet. Wij O. S. P.-ers komen niet vragen of gij asjeblieft uw stem aan ons geeft, om één of meerderen in de Kamer te brengen, neen, want dit parlement heeft voor ons geen waarde, maar wij wenschen aan deze ver kiezingen enkel en alleen deel te nemen, om te zien hoe groot onze aanhang is. De arbei dersklasse zal zich zelf moeten bevrijden, niet alléén door het stembiljet in te vullen, maar door te vechten. Arbeid mee, met ge heel den inzet van uw leven. De heer C. Kruimel, auto- en motorhande laar, alhier, heeft de Vertegenwoordiging van de bekende „Indian" motoren op zich geno men. Wij hebben een der modellen bewonderd en kunnen niet anders zeggen, dan dat de nieuwe „Indian" in alle opzichten een zeer moderne motor is, die zeker zijn weg wel zai vinden. Donderdagavond vergaderde de Oranje- vereeniging alhier ten gemeentehuize met het oog op de herdenking van den geboortedag van Willem van Oranje. Besloten werd aan de verschillende predi kanten te verzoeken dit feit in de godsdienst oefening op 23 April a.s. te willen gedenken, tenzij er de voorkeur aan gegeven werd dit in afzonderlijke bijeenkomst te doen. Vervolgens werd besloten op 24 April 's avonds half acht een concert te geven in het bloembollengebouw der L.G.C., dat daar voor zal worden gevraagd en is medewerking verzocht van het muziekgezelschap „Adven- do" en het mannenkoor „de Lofstem" en de gemengde zangvereen. „Hallelujah". In deze bijeenkomst zal ook de groote be- teekenis van Willem van Oranje voor ons Nederlandsche volk worden uiteengezet. Nog werd de aandacht gevestigd op de Nationale Volkshulde die op 17 April as Paaschmaandag) te Delft plaats zal vinden en waartoe men krachtig werd opgewekt tot deelname. Ieder Nederlander kan daaraan deelnemen. De busdienst Alkmaar— Heiloo— Eg- mond van den heer C. Koper zal tegen Mei overgaan aan van Geelen Co. te Heiloo, die dan ook een verandering in de dienst regeling zal brengen. Straatbelasting. Door Ged. St. werd de plaatselijke veror dening op de heffing van een straatbelasting goedgekeurd. Deze belasting zal bedragen 2 van de belastbare opbrengst van de eigendommen, aangewezen in de kadastrale leggers. Wegverbetering. De stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap de Oningepolderde Landen on- Een polls der is de beste geldbelegging. Bijkantoor Kanaalkade 2, Dir. A. J Stikkel. CS) 9» Woensdag gehouden vergadering 6000 be schikbaar te stellen voor verbetering van den Vennewatersweg, indien zij van het verdere onderhoud ontheven zullen worden. In die zelfde vergadering werd de omslag met 1 per H A. verlaagd. Woensdag 29 dezer vergaderde de af deeling van den Bond voor Staatspensionnee- ring onder voorzitterschap van den heer J. de Groot. De vergadering was iets drukker be zocht dan gewoonlijk; ook enkele dames woonden deze bij. De secretaris, de heer W. J. Klop, bracht een mooi verzorgd jaarverslag uit, waaruit wij aanstippen, dat de afdeeling 209 leden telt. Namens de financieele commissie sprak de heer A. Benjamin zijn goedkeuring uit over de rekening van den penningmeester, den heer T. Boonacker, welke met een batig saldo van f 8 sloot. De aftredende bestuursleden, de heeren W J. Klop en C. Krul, werden herkozen, terwijl in de p aats van den heer D. Spruit, die geen herbenoeming wenschte, werd gekozen de heer B. Plugboer. Tot afgevaardigde naar de op 11 Arpil te Amsterdam te houden algem. verg. werd ge kozen de heer J. de Groot. Besloten werd de candidatuur van den heer H. Bruin te Alk maar te steunen. Op voorstel van den heer A. Benjamin werd besloten eenige reclame te verspreiden voor de a.s verkiezing. Da betaalmeesters der groenteveilin gen ontvingen de benoodigde gelden ter uitbetaling van het tweede gedeelte der steungelden ingevolge de Tuinbouw- steunwet l932. Dat nog niet onmiddellijk tot individueele uitkeering kan worden overgegaan is te wijten aan de omstan digheid dat ter betaalkantoren nog moet worden nagegaan, welk bedrag aan ieder tulnbounwer moet worden uitbetaald. Niet ieder tuinder zal n.l. evenveel krijgen. Dit hangt af van den prijs die hij voor zijn kool heeft ge maakt, zoodat de uit te keeren bedragen vrij veel uiteen loopen. Wie nog een schappelijke prijs heeft gemaakt, zal minder krijgen dan 'degene, die bij den verkoop over de veiling een geringen prijs kan bedingen. Daaruit volgt dus, dat de algemeene gedachte, n.l. oat na de uitkeering van de eerste 50 per spoorwagen, nog eens een uitkeering van 50 zou plaats hebben, niet een juiste is geweest. Voor een deel zal de uitkeering dus mee- voor oei ander tegenvallen. De 5 millioen gulden, we'ke beschikbaar is gesteld, mag echter in geen geval overtreden worden. DE ZAAK-SNEEVLIET. In de zaak-Sneevliet voor de Amster- damsche Rechtbank heeft de verdediger mr. Stokvis zijn pleidooi Zaterdag voort gezet. Hij kwam tot de conclusie, dat de rechtbank den verdachte zal vrijspre ken, omdat van de bedoeling, de intentie tot opruiing, niets is gebleken Niette min wil spr. buiten deze overtuiging om, iets zeggen van den z. i. exorbitan- ten, door niets gemotiveerden eisch tot veroordeeling tot anderhalf jaar gevan genisstraf. Is dit een strafbaar feit wat het niet is dan is het minder ernstig, dat durft spr. zeggen, dan het feit, waarvoor de O. S. P.-voorzitter door den politierechter te Dordrecht tot twee maanden gevagenisstraf is ver oordeeld. De verdediger deed ten slotte opnieuw het verzoek den verdachte onmiddellijk in vrijheid te stellen. Verdachte voert het woord. De verdachte betoogde nog, dat tus schen hetgeen in Duitschland geschiedt, waar men een terugval van eeuwen kent, en het feit dat in Nederland tegen een politiek tegenstander achttien maanden gevangenisstraf wordt ge- eischt, een coïncidentie opschemert. Ver dachte laakte het, dat deze zaak is op geblazen tot proporties te eenenmale onevenredig groot tot het feit. In Dord recht .aldus verdachte, zou ik een offi cier hebben gehad, die mij in vrijheid zou hebben gelaten en de zaak, als zijn de van eenvoudigen aard, naar den po litierechter hebben verwezen. Verdachte zei voorts, dat hij in de veertig dagen, door hem in voorloop'ge hechtenis doorgebracht, veel heeft ge dacht en hij kondigde een boek aan, waarin hij de vraag of het Nederland sche strafstelsel deugdelijk is, aan de orde zal stellen en den officier scherper en uitvoeriger zal antwoorden dar. hij nu in kort bestek doet. Voorts noemde ver dachte de beschuldiging absurd en zei, dat hij altijd met open vizier heeft ge streden. Bij het schrijven van het mani fest heeft niet in het minst de bedoeling gegoldend menschen tot strafbar'- feiten aan te zetten, het ging slechts om de tactiek van de marinemenschen aan de orde te stellen. Invrijheidstelling geweigerd. Na in raadkamer te zijn geweest deel de de rechtbank mede geen termen te kunnen vinden den verdachte uit de voorloopige hechtenis te ontslaan. De officier zag af van repliek. De uitspraak werd bepaald op Don- COMMUNISTEN VEROORDEELD. De doodkist in een optocht. De kantonrechter te Assen deed uit spraak In de zaak van eenige commu nisten uit Assen, uie op 4 Maart aldaar een betooging hadden gehouden, waar bij zij een doodkist meedroegen met het opschrift: „De Zeven Provinciën" er. „?3 dooden en 25 gewonden". De ambtenaar van het O. M. eischte tegen ieder 15 boete of vijftien dagen hechtenis onvoor waardelijk en voorwaardelijk een week hechtenis. BANKIER VAN VERDUISTERING VRIJGESPROKEN. Voor de rechtbank te Amsterdam stond op 17 Maart een ex-bankier te recht .directeur van een kleine bankin- stellen aldaar. Hem was ten laste ge legd. dat hij effecten, welke hem ter hand gesteld waren om te verkoopen en daarvoor andere te koopen, zou hebben verduisterd, door deze bij een andere bank te herbeleenen. Verdachte's bank, die niet ter beurze was toegelaten, liet namelijk door die andere bank haar efiectenorders uitvoeren, waarbij deze de effecten zoolang in herbeleening ont ving. Verdachte meende daartoe volgens de rekening courant-voorwaarden ge rechtigd te zijn. De officier van justitie mr. de Blécourt betwistte dit recht op een tijdstip, dat de bank in minder gun stige positie verkeerde en eischte een voorwaardelijke veroordeeling van zes maanden met een proeftijd van drie ja ren. De verdediger mr. M de Ko*t be toogde. dat deze andeling niet onder het begrip verduistering viel en vroeg vrijspraak. De rechtbank, vonnis wijzende, achtte het ten laste geleerde niet bewezen en sprak verdachte vrij. MIDDELBURG HEEFT WEER MILITAIREN. Zaterdagmorgen te 11 uur kwam per trein de school voor dienstplichtige on derofficieren-administrateur aan, die van Breda naar Middelburg is overge plaatst. Aan het station waren aanwezig ter verwelkoming het comité tot behoud van garnizoen in Zeeland, de comman dant der kustartillerie te Vlissingen en een vertegenwoordiger van den onder commandant der marine aldaar Op het perron stond opgesteld het Middel- burgsch muziekkorps, dat de nieuwe militairen met de volksliederen ver welkomde. Nadat de voorzitter van het comité, do heer Enklaar een kort woord bad ge sproken, ging het met tamboers en pij pers en het muziekkorps voorop, naar de kazerne, waarbij oa voorbij de wo ning van den commissaris der koningin is gedefileerd. Te 12 uur zijn de officieren en onder officieren officieel ten raadhuize ont vangen. DE BOM OP DE ZEVEN PROVINCIËN. Geen dankbetuiging. Op de vragen van mevrouw Pothuis Smit in zake het zenden van een dank betuiging aan de firma Van Heyst 1 Is het den minister bekend, dat de vorige maand in de fabriek van genoem de firma de ontvangst van deze dankbe tuiging een dankbetuiging, die zoo wel betrof de afwerpinriebting als de bom zelf, niettegenstaande deze reeds twee jaar in Indië had gelegen als een feit .werd besproken 2. Zoo dit den minister niet bekend is, wil hij dan hiernaar een onderzoek doen instellen en het resultaat aan de Kamer mededeelen? Antwoordde de minister van Defensie: Beide vragen worden ontkennend be antwoord. Op 15 Maart 1933 richtte mevrouw Pothuis—Smit in de vergadering van de Eerste Kamer tot den minister deze vraag: „Is het waar, dat de firma v. Heyst een speciale dankbetuiging van de regeering ontving, omdat het fabrikaat zoo goed bleek in het gebruik?" Den volgenden dag zeide de minister, dat dit niet het geval was Een zoodani ge dankbetuiging is noch door, noch namens de regeering verzonden. PLAATSVERVANGENDE BURGEMEESTER. De burgemeester van Vianen, de heer S. Hougenboom, is aangewezen om den burgemeester van Ameide, den heer C. W. Luijendijk, bij ongesteldheid, afwe zigheid of ontstentenis te vervangen De heer W. A. van Kekem, lid van den raad van Ameide, werd aangewezen ais plaatsvervanger van den heer Hoogen- boom. KOLENUITVOER NAAR ZWITSERLAND BEPERKT De Zwitsersche regeering heeft met ingang van j.1. Zaterdag den kolenin- voer uit eBlgië en Nederland beperkt tot 75 van den invoer uit deze landen in 1931. Dit beieekent voor Nederland een teruggang met 50 van onzen ko- lenuitvoer naar Zwitserland in 1932. Hedenmorgen is de 50-jarige P. v. d. Ven ui Hooge Zwaluwe (N.B.) toen hij per rijwiel den onbewaakten overweg aldaar wilde over steken, door den sneltrein uit Den Bosch ge grepen en op slag gedood. De overledene laar vrnnu' purn L-inrWan

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7