Boodschap van rouw van Roosevelt. Condoleanties uit Duitschland De Rijkspresident heeft den president der Vereenigde Staten zijn deelneming betuigd met de ramp van de „Akron" en het Amerikaansche Volk en de nagela ten betrekkingen der dappere beman ning ook namens het Duitsche Volk zijn innige sympathie betuigd. Nog een luchtschip neergestort Het Amerikaansche luchtschip „J 3' is terwijl het op zoek was naar overle venden van het luchtschip „Akron" in de omgeving van het kustwachtstation in zee gevallen. Kustvliegtuigen en kust wachtschepen spoedden zich om het luchtschip hulp te verleenen naar de plaats van het ongeluk. Van de beman ning van de ,J 3" zijn twee lichtgewon den opgepikt. Er wordt vermoedt, dat in dit geval vijf personen om het leven zijn gekomen. Bizonderheden ontbreken nog Geprobeerd wordt het gas te laten wegstoomen en het luchtschip op sleep touw te nemen. Twee dooden van de J 3. DE MOUNT EVEREST-VLUCHTEN. PROVINCIALE STATEN. HOORN. WIERINGERWAARD. UITGEEST. EGMQND AAN ZEE. OTERLEEK. NIEUWE NIEDORP. WINKEL. ^Agenda Bioscopen. Victorte-theater, tot en met Donderdag el- ken avortd half 8 hoofdnummer Gitta ent- deckt ihr Herz (rom.), hoofdrollen Gitta Al- par en Gtustav Frölich. Toegang voor eiken leeftijd. I A. B. T., tot en met Donderdag eiken fvond hatff 8, hoofdnummer De Zwarte chaduw <sens.), hoofdrol Buck Jones. Toe gang boven 14 jaar. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Menschen in 't hotel (naar den bekenden roman van Vicky Baiim), hoofdrollen Greta Garbo, 'John BarrTmore, Joan Crawford, Wallace Beery, Lionel Barrymore. Toegang boven 18 jaar.' Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en \en half 2 tot half 4 geopend; Za terdags va» 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Woensdag 5 April. 8 uur, De Unie, ledenvergadering afd- Alkmaar Bond voor Staatspensionneering. 8 uur, Restende Jager te Heiloo, rede van den heer P. van Rees uit Papendrecht voor de a.-r. Kidsvereeniging. Donderdag 6 April. 8 uur, Harmonie, 129e uitvoering Toon kunst en Alkmaarsch Strijkorkest. is gegrepen en op het water neergedruk. Blikseminslag of brand is zoo goed als zeker uitgefloten. Of de romp van het luchtschip reeds door de stormvlagen of pas bij de botsing op het water werd be schadigd, kson nog niet worden nage gaan. De oude strijd voor of tegen het lucht schip en om het principe lichter of zwaarder dan lucht is door de ramp met de Akron opnieuw ontbrand. President Roosevelt heeft met het oog op de catastrophe van het luchtschip Akron" een boodschap van rouw uitge vaardigd, waarin hij de ramp een na tionaal ongeluk noemt Rijkskanselier Hitier heeft mede na mens de Rijksregeering zijn deelneming betuigd met het ongeluk en de hoop uit gesproken, dat geen menschenlevens te betreuren zullen zijn. Ook Goering, de Rijkscommissaris voor de luchtvaart heeft, in een tele gram de marineautoriteiten te Washing ton zijn deelneming betuigd. Naar uit Beachhaven gemeld wordt zijn de commandant en een lid van de bemanning van het kleine Amerikaan sche luchtschip J. 3 verdronken. De lij ken konden worden geborgen. zoek door een daarvoor ingestelde commissie, zal al het nog voorhanden zijnde matenaai gedemonteerd en naar Rochefort worden overgebracht. De E. 9, die 4 millioen Frs heeft gelost, had behalve de proefvluchten in totaal slechts 20 dienstvlieguren gemaakt. Een der vliegtuigen beschadigd. Een der beide vliegtuigen van de Britsche Mount Everest Expeditie, die er eergisteren in is geslaagd over de Mount Everest te vlie- fen, moest gisteren tijdens een vlucht naar de 'anchanjanga op ongeveer 80 K M. van Purnea een noodlanding maken, waarbij net tcestel ernstig werd beschadigd. De inzitten de piloot en de fotograaf Bennett bleven on gedeerd. De oorzaak van de noodlanding is onbekend. De leider van het expeditie-eskader is mei een vliegtuig met levensmiddelen en benzine aan boord uit Purnea vertrokken teneinde het beschadigde vliegtuig op te sporen en zoo noodig assistentie verleenen. EEN RECORD VAN ELLY BEINHORN. Naar de Lokalanzeiger meldt, is de Duit sche aviatrice Elly Beinhorn begonnen, in op dracht van den „Berliner Lokalanzeiger'' met een vlucht, die verscheidene maanden zal du ren en die haar naar verschillende deelen der aarde zal voeren. Maandag is zij om 6 uur 10 van Berlijn gestart, waarna zij in den recordtijd van 10 uur en drie kwartier Con- stantinopel bereikte. Vandaar heeft zij bericht gezonden, dat zij waarschijnlijk Donderdag naar Aleppo zal vliegen. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Snip (heenreis) is gister te J[odhpoer aangekomen, de Rijstvogel (terugreis) ver trok van daar naar Djask. Morgen zal het postvliegtuig Kwartel van Amsterdam naar Batavia vertrekken. £aatste Aeachten Ongecorrigeerd. EERSTE KAMER. Zitting van heden\ Aan den heer Oudegeest wordt verlof ver leend, den minister van justitie te interpellee- ren over de maatregelen ten einde ten aan zien van Duitsche vluchtelingen het asv'- recht hoog te houden. De interpellatie werd gehouden op een later te bepalen dag. Ver schillende kleinere wetsontwerpen werden z.h.s. aangenomen. Bij het wetsontwerp steunverleening aan de bollen trekkers in de gemeenten ter Aar, Alkemade, Nieuwkoop en Wouwbrugge drong de heer Heerkens Thijssen aan op uit breiding ook tot Leimuiden, Nieuwveen, Rijn- zaterwoude en Uithoorn. Minister Verschuur zegde overweging toe. Aan de orde was daarna het wetsontwerp tot instelling van bedrijfsraden. De heer Steeger zeide, dat we te doen heb ben met een ommekeer in het bedrijfsleven. tijen kwam. De autonomisten, die zich op de tweede verdieping hadden teruggetrokken, wierpen fleschen naar beneden, terwijl^ de menigte de ruiten van het gebouw inwierp. De politie slaagde er tenslotte in de orde te herstellen. Sifdschciften Panorama brengt ditmaal mooie kieken van een hotel in de tropen en laat zien, dat er in de wildernis toch ook nog wel een goed onderdak te krijgen is. Interessant zijn de kieken van het Berlijnsche instituut voor jeugdanalyse waar men groote menschen tracht te verjongen door hen in een kinderlijke sfeer te brengen, op hobbelpaarden te laten rijden en met beertjes te laten spelen. De filmrecensent bespreekt de film „Zigeuners der onderwereld". In dit nummer wordt het slot gegeven van het verhaal van den Duit- scher Schwartz, die door de Franschen naar het Duivelseiland was verbannen. Naast veei nieuws uit binnen- en buitenland in illustra- tievorm geeft deze aflevering novellen van Herman Moerkerk, van Arthur Guiterman, van Chr. Raaymakers en van J. Vermeer. Een sport- en een damesrubriek vermeerderen den veelzijdigen 4nhoud. Het kleuterweekblad Kie-ke-froe brengt weer een vertelling over den held der jeug dige lezers en lezeresjes, een verhaal van E. Velthuys over witte muizen, kleiwerkjes, een muizen- en poesenverhaal van Jo Pelt en een versje van C. E. de LilleHogerwaard. Do Heyting leert den kleuters een boodschappen- tasch voor de pop maken. JUovwciaal Tlieuws De Provinciale Staten van Noordhol land zullen bijeen komen voor de eerste gewone zitting Dinsdag 9 Mei, om half- twaalf. ZWAAG. Maandag is het dubbele woonhuis van den heer D. Jong Jz. in de Bangert onder de gemeente Zwaag afgebrand. De oorzaak moet vermoedelijk worden gezocht in het vlam vatten van kleeren, die bij de kachel te drogen waren ge hangen. De schade wordt door verzeke ring gedekt. (Hbld.) werd benoemd het aftredende lid, D. de Bak ker. Als afgevaardigde daarvoor R Renooij. Het bestuur, in zijn geheel aftredend, werd met bijna alg. st. herkozen en bestaat uit: Dr. Heringa, voorzitter Jan Dekker Sr., se cretaris, Gt. Voogt, penningmeester, K. Ver wed, P. Slot, D. de Bakker en R. Renooij. Besloten werd een aantal propagandapla- ten voor de verkiezingen te bestellen. Hierna kwam in behandeling de beschrij vingsbrief. In de vacature-Vis en van Kreve len, werden de aftredenden herbenoemd. In de vacature de Ruiter, niet herkiesbaar, werd aangewezen de heer U. G. Dorhout. Een voorstel-Sneek om de functies van se cretaris en penningmeester samen te voegen werd afgewezen. Voorstel-Hilversum tot wijziging van het kiesrecht kon de afd. niet mee accoord gaan. Van dezelfde om de kleine afd. financieel te verlichten, eveneens afgewezen. Voor een voorstel van dezelfde afd. om bij het openen van de Tweede Kamer demonstra tief op te treden, kreeg de afgevaardigde vrij mandaat. Een voorstel-Amsterd-.m, om door middel van advertenties in de groote dagbladpers meer propaganda te maken, werd te kost baar geoordeeld. Van dezelfde om meer artikelen aan de groote pers ter opname aan te bieden. Hier mede kon de afd. zich vereenigen. Met een voorstel-Amsterdam, om een historisch overzicht te doen samenstellen be treffende de strijd voor Staatspensioen in en buiten het parlement, kon men accoord gaan. Gesteund zal worden een voorstel van de federatie-Enkhuizen, om de propaganda on der „rechts" intensiever ter hand te nemen. Inzake een voorstel-Rheden om het orgaan beter te exploiteeren, kreeg de afgevaardigde vrij mandaat. Met een voorstel-Amsterdam betreffende inrichting van het bondsorgaan en cumulatie van betrekkingen, kon de afd. niet accoord gaan. Gesteund zal worden een voorstel-Dok- kum, om meer samenwerking te zoeken met den Chr. Bond voor Staatspensionneering. Eveneens zal worden gesteund een voor- stel-Ierseke, om zooveel mogelijk radio te brengen in tehuizen voor ouden van dagen Het bestuur kreeg opdracht een plan uit te werken om een autotocht voor de oudjes te organiseeren. lüeedtedcht naar waarnemingen, verricht in den morgen van 5 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770,6 mM. te Le iavre. Laagste barometerstand 754,4 mM. te Ingö. Verwachting, geldig tot den avond van f April; Zwakke veranderlijke wind, nevelig of half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, zachter overdag. Weeroverzicht. De depressie over de Oostzee trok verder Oostwaarts, aan haar achterzijde gevolgd door flinke stijging van den barometer zoo- dat de hooge druk zich Noordoostwaarts uitbreidt. In de kern van dit maximum die over Noordwest-Frankrijk is gelegen, daalde de luchtdruk een weinig, de depressie op den Oceaan bleef vrijwel stationnair, de aftrek- depressie deed in Duitschland, Zuid-Scandi navië en onze omgeving de temperatuur da len. Over IJsland en de Far Oer werd het warmer, terwijl over Noord-Scandinavië de vorst minder streng werd. Over het geheele gebied is het thans rustig weer, in midden- "rankrijk met ochtendnevels, verder meestal met zwaar bewolkte lucht. Het laat zich aan zien, dat bij de algemeene dalende beweging van de lucht in het hooge drukgebied ten onzent de bewolking zal afnemen, waarbf de temperatuur overdag zal stijgen. De kans op neerslag is zeer gering. WESTERBLOKKER. In de boerderij van den heer P. K. ont stond een begin van brand. Door kordaat op treden der omwonenden wist men gelukkig het vuur in den aanvang te stuiten. FRANSCH LUCHTSCHIP VERNIELD. Tijdens een hevigen storm heeft het eenige froote bestuurbare luchtschip, waarover de ransche marine-luchtvaart beschikt, Dins dag een noodlanding moeten maken tus- schen Rochefort en Lorient. Het luchtschip viel in twee stukken uiteen. Van de uit twaalf koppen bestaande bemanning werden een kapitein ter zee en een adelborst eerste klasse ernstig gewond. Door den storm verrast. Het Dinsdag tijdens een storm veronge lukte Fransche luchtschip, de „E. 9", is een half stijf luchtschip geweest van 10.000 M3 Het luchtschip was enkele maanden geleden pas in dienst gesteld. Dinsdagochtend was de „E 9" te Roche .fort opgestegen voor een proeftocht langs de kust tot Lorient. Onderweg werd het lucht schip verrast door een hevigen storm, zoodat het in de buurt van Guérande (Loire In férieure) 'n noodlanding heeft moeten maken Het luchtschip kwam met zulk een kracht leer, dat de romp door midden brak. Bijzonderheden omtrent het neer storten van de E. 9. Naar nader omtrent het neerstorten van de E- 9 wordt gemeld, was het luchtschip tegen 9 des morgens opgestegen en was 't tegen 14 uur in de nabijheid van Lorient gekomen, toen de commandant plotseling constateerde, dat niet alles goed functionneerde. Het schip werd steeds zwaarder, begon te dalen, zoodat de commandant bevel gaf tot het uitvoeren van een noodlanding. Toen het luchtschip op ongeveer 300 tot 400 M. was gekomen, daal de het vrijwel loodrecht omlaag, waarna het, gelijk gemeld, bij het neerkomen in tweeën brak. Aan boord van het luchtschip bevonden Zich 3 officieren en 9 manschappen. Van de opvarenden heeft slechts de vaandrig ter zee Vaucelle ernstige kwetsuren bekomen. De kapitein Benax, die eveneens gewond werd, maakte den tocht als passagier mede. De rest der bemannig kwam met den schrik vrij. DeE. 9 was het tweede van een reeks van drie even groote luchtschepen. Het eerste werd reeds tijdens de proefvluchten vernield, het derde is nog niet gereed. Het luchtschip geheel vernield. Ue commandant van het verongelukte Fransche luchtschip E. 9 verklaarde, dat het luchtschip geheel is vernield. Na het onder- VERDUISTERING. Wegens verduistering, gepleegd als amb tenaar, is de secretaris-ontvanger van een polderbestuur H. J. v. d. O., door de Mid- delburgsche rechtbank veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. Het gerechtshof vernietigde dit vonnis en legde een straf op van 9 maanden gevangenisstraf waarvan 6 maanden voorwaardelijk met drie jaren proeftijd. ZIEKTE ONDER DE GEARRESTEERDE BEMANNING VAN DE ZEVEN PROVINCIËN. Onder de inheemsche gearresteerden op het eiland Onrust werden meerdere gevallen van berry-berry geconstateerd. Dit verschijn sel is zoo merkwaardig, dat de chef van het militaire hospitaal te Batavia kolonel dr. J. M. Elshout persoonlijk naar het eiland is vertrokken. De gevangenen klaagden over moeilijk loopen, verschijnselen welke alleen werden geconstateerd onder de inheemsche arrestanten van de Zeven Provinciën. DE MOORD IN DEN BLIJDORPER- POLDER. Het Haagsche gerechtshof behandelde heden in hooger beroep de zaak tegen den 25- jarigen koperslager H. J. H., die ter zake van moord op het meisje Marietje van Os, gepleegd op 9 October 1929 in den Blijdorp- polder te Roterdam, door de rechtbank aldaar is veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf wegens feitelijke aanranding der eerbaarheid, den dood ten gevolge hebbende. De advocaat-generaal, mr. J. A. de Visser, eischte bevestiging van dit vonnis. ONGEREGELDHEDEN TIJDENS EEN DUITSCHE TOONEELVOORSTELLING TE STRAATSBURG. In den Stadsschouwburg te Straatsburg in Frankrijk gaf gisteravond een Duitscn tooneelgezelschap uit Karlsruhe een gast voorstelling, waarbij het tot ernstige inciden ten is gekomen; die volgens sommige Fran sche bladen hun oorsprong vonden in het feit, dat tot directeur van het theater te Karlsruhe juist een naionaal-socialist was benoemd. Een zelfde benoeming zou aanleiding zijn geweest tot de verstoring van een voorstelling van een tooneelgezelschao uit Freiburg, dat gis teravond Hauptraan's jongste drama „Voor Zonsondergang" speelde. De Vereeniging „Waterschapsbelangen en Verkeerswegen in Westfriesland" heeft in café „De Roskam" een ledenvergadering ge houden onder leiding van den heer De Goede, burgemeester te Wijdenes. De opkomst der leden liet te wenschen over. Uit het jaarverslag van den heer Kaas, bleek nog steeds het goed recht der vereeni ging. In het afgeloopen jaar hebben weder om gewichtige vraagstukken de aandacht der vereeniging gevraagd. Dat sommige dier vraagstukken diep ingrepen in van ouds be staande toestanden, mag geen aanleiding zijn ze zonder meer de veroordeelen. De waterschapswetgeving hield niet altijd gelijken tred met de verlangens eener gezon de democratie. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester blijkt, dat de ontvang sten bedroegen 163.62)4, de uitgaven 73.55, zoodat er een saldo is van 90.0714 De rekening werd goedgekeurd. Hierna volgde een bespreking over het maaien der bermen langs de wegen en het kroozen, uitdiepen en reinhouden der slooten langs de wegen in Drechterland. 't Bleek, dat hieromtrent geen uniforme regeling bestaat, maar dat de gevolgde gedragslijn berust over vroeger getroffen overeenkomsten. Over het algemeen zijn de beharde wegen eigendom van Drechterland en de bermen van de ge meente, wat men een scheeve verhouding noemde. Kunstwerken als bruggen, sluizen enz. zijn eigendommen der bannen. Waar het grasgewas op de bermen ver pacht werd, moesten de huurders tevens voor het reinhouden der slooten langs het gehuur de perk zorg dragen. Waar thans verschil lende perken onverhuurd blijven, gaf dit hier en daar aanleiding tot venyikkelingen. Bij de rondvraag vormde o. m. de kanalen- aanleg nog een onderwerp van bespreking. In verbtnd met de loonsverlaging van het personeel aan de kaasfabriek „de Volhar ding" G. A. werd door het personeel een verzoek aan het bestuur gedaan om de ver laging niet in die sterke mate toe te passen. Naar aanleiding daarvan werd Maandag avond wederom een vergadering gehouden, waarin aan het verzoek is te gemoet geko men, door het salaris van het mindere perso neel weer met ongeveer 2 te verhoogen en dat van de anderen in evenredigheid. De ge moederen zijn daardoor weer wat tot rust gekomen. BREEZAND. Ten overstaan van de notarissen van den Berg te Schagen en Koomen te Wierin- gerwaard heeft Dinsdag in café Borst de af slag plaats gehad van een woonhuis, bloem- bollenschuur en land aan den Meerweg te Breezand tezamen gr. 6.07.40 H.A. eigen dom van mej. wed. Wiggers. Vorige week werd dit in 3 perceelen ingezet op 21030 voor de Betuwsche Hypotheekbank. Thans werd niet geboden en ook niet gemijnd zoo dat koopster is geworden genoemde Bank voor 21030. Zondagavond gaf de gemengde zangver- eeniging „Kunst na Arbeid" een openbare uit voering, met medewerking van den bekenden humorist Willy Derby, begeleid aan den vleu gel door Bob. Na de opening zong Kunst na Arbeid verschillende liederen, waarvan als no. 1 op het program Sanctus van H. G. Luk- kien, wat zeer verdienstelijk werd gezongen Zoowel voor als na de pauze trad de heer Derby voor het voetlicht die vele komische vertellingen deed en zoowel vroolijke als meer dramatische liederen zong. Er werd zeer genoten. Ofschoon de Egmond aan Zeeër Red dingsbrigade reeds meerdere goede zwem mers onder hare leden telt, werd in den afge loopen winter aan een aantal leden de ge tegenheid gegeven zich in Stoop's Bad te Haarlem te bekwamen voor het diploma als geoefend zwemmer. Op 1 April weid aan de volgende leden van de Egmondzeeër Redding® Brigade het diploma als geoefend zwemmer uitgereikt: Mej. B. Visser en de heeren S. Blok, Dekker M. Dekker, N de Graaff. J. Koeman J. van Loo, G. Visser. C. Wijker en P. Zwart! allen wonende te Egmond aan Zee. Na den verbandcursus en den cursus Eerste Hulp bij ongelukken van vorige jaren, komt dus de Egmondzeeëi Reddingsbrigade steeds beter toegerust op het strand. *.1° café van Ham vond Maandagavond Aan het einde van de eerste acte werd plot- de jaarvergadering plaats van de afdeeling worden genomen, Voor liefhebbers en kweekers van bloe men, planten en cactussen was het bestuur van de .Middenstandsvereeniging er in ge slaagd, hier te krijgen voor een praatavonc met verduidelijking met lichtbeelden den heer G. Schoonderbeek, horiulanus van de Rot- terdamsche Diergaarde voor de afdeeling cactussen en den heer B. Hoek, directeur der stadstuinen en plantsoenen te Alkmaar, voor de afdeeling bloemen en planten. Deze avond is gehouden in de Prins Maurits alhier. De opkomst was helaas niet groot. Hef is echter voor de aanwezige lief hebbers van cactussen en planten een zeer mooie en uiterst leerzame avond geweest op het gebied van kweeken, enten en onder houden van de cactussen, terwijl de heer Hoek vele goede wenken gaf voor de aan staande Floralia-tentoonstelling, welke zeer zeker door de aanwezigen ter harte zullen seling luid gefloten. In weinige oogenblikken vlogen reeds de stoelen door de lucht. Vol gens het „Journal" zouden met knuppels be wapende autonomisten allen te lijf zijn ge gaan, die uiting gaven aan hun afkeer van Duitschland. Ongeveer twintig personen, voornamelijk jongelui, werden door de gum mistokken van de autonomistische stormtroe pen gewond. Vóór het theater had zich inmid dels een groote menigte verzameld, die naar binnen trachtte te dringen. Teneinde verdere incidenten te voorkomen, moest de politie den schouwburg ontruimen. De Duitsche acteurs verlieten ongemerkt het theater De menige begaf zich vervolgens naar het redactiegebouw van het autonomistische blad „Alsace", waar het eveneens tot vechtpar- van den Bond voor Staatspensionneering. De vergadering was matig bezocht, waar over de voorzitter dr. Heringa, in oe ope ning, zijn teleurstelling uitsprak. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer Jan Dekker Sr., sprak van een opgewekt vereeni- gingsleven. De afd. was vooruitgegaan met De rekening van den penningmeester, den heer Gt. Voogt, werd nagegaan en in orde bevonden met een ontvangst van 243,79)4, uitgaaf 175.04, saldo 68.75 X. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering te Amsterdam, werd benoemd de heer S. Heringa, als plaatsvervanger de heer P. Slot. Als bestuurslid vna de federatie Alkmaar, Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd niet veel gebruik gemaakt. Het is voor onze Middenstandsvereeniging een goedgeslaagde avond geweest. Door de ledenvergadering van de Boe renleenbank zijn benoemd tot bestuurslid de heer W. Amels, tot lid van den raad van toezicht de heer G. J. van Leersum en tot plaatstvervangende bestuursleden de heeren D. Bergman en G. J. van Leersum. De rente is bepaald op 3 pCt. voor spaar ders, 3 1/4 pCt. voor ledenspaarders en 3)4 pCt. voor jaardeposilo's, rente van voor schotten 4 Yi pCt. Verschillende leden achtten de rente voor voorschotten te hoog in dezen tijd, nu er behoefte bestaat aan goedkoop geld. Dit werd ernstig ontraden, de bank moet zelf ook 4'A pCt. betalen, het belang der spaarders moet ook niet uit het oog verloren worden. Reserve vormen is eveneens noodig, De rekening-commissie had alles in orde bevonden en voor de rekening 1933 zal die bestaan uit de heeren J. Breebaart Jz., J. Vettman Jz. en P. C. Tijsen. Uit het verslag teekenen we aan, dat er een 10-tal vergaderingen hadden plaats ge had van bestuur en bestuur met commissa rissen eenige malen een inspectie van de bank. Het ledental bedraagt 127, er zijn loo- pende 75 voorschotten, deelgenomen werd door 286 spaarders. De winst bedroeg 2573.57 en de reserve is gebracht op 15248.73. Alle renten werden ontvangen van voorschotten 31000 en obligatiën 20.000. De tarwecentrale zette om 34000 en de varkenscentrale 31600. Bij de rekening werden ernstige bedenkin gen geopperd tegen 'n daarop voorkomenden post van 52 voor gebruik van een kamer in het gemeentehuis voo- het houden van zit dagen. Een deel der leden vond dat dit moest komen voor rekening van den kassier die voor eigen kantoorruimte moet zorgen, doch als gevolg van zijn afgelegen woning plaat sing in het gemeentehuis heeft gevraagd. Na uitvoerige discussie; werd de rekening niet goedgekeurd. Het reglement werd zoodanig gewijzigd, dat bloed- of zwagerschap tot den derden graad ingesloten niet mag bestaan tusschen leden van bestuur, ra..d van toezicht en den kassier. Ernstig werd gelaakt de circulaire van de Centrale Bank inza' e het verleenen van voorschotten, uitsluFend aan landbou wers en veehouders. Verscheidene midden standers die reeds jaren lid zijn voelen zich' daardoor gedupeerd, wijl ze wel in de plich ten morren deelen. doch niet :n de rechten. Deze klacht werd door meerderen zeer juist geacht, doch de circulaire er. maar zal zoo min mogeliik worden toegepast. Naar men ons mededeelt zal de heer C. Jes, arbeider in den Groetpolder, op 6 Mot a.s. het feit herdenken, dat hij gedurende 80 jaren onafgebroken in dienst is geweest als arbeider bij de familie Waiboer alhier. !Bucqedijke Stand GETROUWD: Cornelis Adolf en Berdina Johanna Cha- tillon. Ferdinand Frans Marie Dinge- mans en Jna Elisabeth Stap. Pieter de With en Catharina Lambertha Groene- woud. GEBOREN; Cornelia Henriëtte Theresia d. v. Hendri- kus Robben en Henrietta de Beer. Catha rina Johanna Adriana d. v. Willem Hiehle en Maria Beunk. Willem Gerrit z v. Ger rit Richardson en Dieuwertje Bieman. Frieda d. v. Leonardus Schaap en Johanna van Nieuwenhuizen. Stad en Omaeowq DE. T. O. P -PRIJSVRAAG- Men schrijft ons: Op de vraag in het programma bij de opvoering van het tooneelstuk „Dfi Butler" op Zaterdag 1 April, zijn in d' pauze ingekomen 73 antwoorden. Hiet- van waren 36 totaal foutief, doordat een verkeerde persoon voor den lub'«k® v.erd gehouden. Van de overige 37 an woorden waren 2 juist van naamsop gave en van beschrijving. De />ver.s 35 waren óf zonder de vereischte schrijving óf verkeerd beargumen-e De jury heeft de antwoorden bckroo van den heer J. C. de Ruiter, oerp weg 94, Bergen (le prijs) en den N C. Waal, Houtweg 3, Alkmaar v DriisL

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2