Agenda HEILOO. bewaker neergeslagen. aangevaren. SCHOOLVOETBAL. WEDSTRIJDEN VAN S. S. S. Bioscopen. Victoria-theater, hedenavond half 8 hoofd nummer Gitta entdeckt ihr Herz (rom hoofdrollen Gitta Alpar en Gustav Frölich. Toegang voor eiken leeftijd. A. B. T., hedenavond half 8, hoofdnum mer De Zwarte Schadow (sens.), hoofdrol Buck Jones. Toegang boven 14 jaar. Cinema Americain, hedenavond half 8, hoofdnummer Menschen in 't hotel (naar den bekenden roman van Vicky Baum), hoofdrollen Greta Garbo, John Barrymore, Joan Crawford, Wallace Beery, Lionel Bar rymore. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 unr; Zondags gesloten. Donderdag 6 April. 8 uur, Harmonie, 129e uitvoering Toon- iunst en Alkmaarsch Strijkorkest. Vrijdag 7 April. 7.30 uur, Waakt en Bidt, rede ds. Vroeg - indeweij voor de herv. geref. evangelisatie- centrale boven het IJ. Zaterdag 8 April. 2.30 uur, bioscoop Harmonie, kindervoor stelling V.a.r.a., afd. Alkmaar. 3—5.30 en 7—9 uur, Keetkolkschool, ba- zar Ned. Meisjesgilde. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond van den Bestuurdersbond Alkmaar. Zondag 9 April. 11—5 uur, Keetkolkschool, bazar Ned. Meisjesgilde. JhMicaties BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar zijn opgenomen de besluiten van den Raad dier gemeente van resp. 14 en 15 December 1932 waarbij zijn vastgesteld lo. Verordeningen tot wijziging van de ver ordeningen regelende het heffen en invorderen van rechten voor diensten door den gemeentereinigingsdienst bewe zen (Tonnenbelasting), Gemeenteblad No. 1341; 2o. eene afwijking van artikel 2 der verorde ning op het heffen van markt-, haven- en waaggelden (Gemeenteblad no. 1342) ten aanzien van de wik- en weegloonen voor kaas. Deze besluiten zijn heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Zij zijn aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 6 April 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar zijn opgenomen de besluiten van den Raad dier gemeente van 19 December 1932, waar bij zijn vastgesteld lo. Verordeningen tot wijziging van de Ver ordeningen tot heffingen op de invorde ring van opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting in de gemeente Alkmaar (Gemeenteblad No. 1344). Verordeningen +ot wijziging van de verordeningen op het heffen en invorde ring eener plaatselijke belasting op de gebouwde eigendommen in de gemeente Alykmaar (Gemeenteblad No. 1344). Deze verordeningen zijn heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Zij zijn aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 6 April 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. JUauwciaai Tlieutvs ONTHEFFING VERBOD WINKELSLUITING, Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen ter openbare kennis dat zij bij beschikking van heden aan het bestuur der afdeeling Alkmaar van de Vereeniging „Het Nederlandsche Meisjesgilde", alhier, op zijn daartoe strekeend verzoek, onthef fing hebben verleend van de verbodsbepa lingen der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, ten behoeve van een in het clublokaal in de voormalige gemeenteschool nr. 4 aan de Keetkolk te houden bazar, in zoover dat deze bazar ook geopend zal kunnen zijn op Zondag 9 April 1933, van des voormiddags 11 tot des namiddags 5 uur. Alkmaar, 3 April 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd. WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. De onlangs opgerichte Anti Rev. Kies- vereeniging heeft Woensdagavond de verkie zingsactie ingezet. Uitgenoodigd was de heer P. van Rees, burgemeester van Papendrecht. De zaal van de Rustende Jager was met een pl.m. 50-tal personen bezet. De voorzitter, de heer H. Nijdam Lzn. liet zingen „Zij zullen het niet hebben" en ging daarna in gebed voor. Spr. heette de aanwe zigen welkom, inzonderheid den spreker en zeide dat er gelegenheid was tot aebat. De heer P. van Rees begon zijn rede met te zeggen dat er op 26 April gewichtige be langen op het spel staan. Op dien dag zullen de kiezers bepalen hoe het land geregeerd wordt. En nu willen wij anti.-rev. net onze daarvan te zeggen. Dat is geen eigenwaan of wij het alleen weten (als regel is de anti- rev. slechter dan zijn leer) doch om te zeg gen hoe het z.i. moet wil de regeering aan die eischen voldoen die wij als staatsburgers mogen stellen. Wij anti-rev. hebben verant woordelijkheid te aanvaarden en al zullen wij ons niet buigen voor de majesteit van het ge tal (hoeveel maal we den kiesdeeler halen) wij willen het onze van de landsregeering zeggen en als U het niet met ons eens is (en spr. gaf ieder daartoe het volle recht) dan behoeft U niet Uw stem op onze lijst uit te brengen. Men moet de practijk van den bijbel aandurven om op onze lijst te stemmen. In dezen tijd, nu als het ware de wereld op haar grondvesten schudt, nu zal men partij moeten kiezen en óf God erkennen óf nog die per in den chaos raken. Een wereld zonder God is voor ons anti-rev. niet denkbaar en wij zullen nederig Zijn alwijs bestuur moe ten erkennen, willen we niet ten onder gaan. Er zijn, aldus spreker, in het parlement groote zaken aan de orde. We leven ver bo ven onzen stand heeft dr. Colijn, de groote staatsman, gezegd. We hebben noodig een regeering die met vaste hand, met wijs beleid en met hecht vertrouwen in God het schip van staat zal besturen. En dan kan spr. zich niet indenken dat men zoo lichtzinnig over het stemmen denkt. In het stemhokje ver richt gij een daad van ontzaggelijk groote beteekenis, als ge daarover nadenkt. In deze eeuw van het kind siddert men als men den chaotischen toestand overziet. Jezus zeide bij de vermenigvuldiging der brooden „eerst rust en dan den honger stillen". Hij zeide dat niet woordelijk, doch toonde het met de daad. De schare heeft nog honger, geeste lijken honger en men hunkert naar geestelijke spijs, ook zij die doen of ze God niet erken- en. In dezen chaotisrhen toestand vinden ze geen bevrediging. In breede trekken behan delde de spreker het parlementaire stelsel en noemde 't parlement een afspiegeling van de volkswil. Spr. ging uitvoerig in op den nood in den lande, vooral in land- en tuinbouw, terwijl vele industrieën ten onder gaan. Kun nen we dan zoo doorgaan? Spr. beantwoord de die vraag ontkennend. Het ongebreidelde productiesysteem en de groote kwantums die we moeten afzetten en niet kunnen afzetten, noemde spreker. De enorme werkloosheid (ook in het buitenland is het niet beter) eischt groote bedragen. En we geven maar uit. We leven ver boven onzen stand. De schuldenlast van ons land stijgt, de rijks begrooting sluit niet en toch gaat mén dood kalm door met geld uitgeven alsof het boter tje tot den boom is. Als er niet met krachtige hand geregeerd wordt en het geen ernst wordt met bezuinigen, gaan we reddeloos naar de kelder. Ja, zeide spreker, dr. Colijn heeft er herhaaldelijk op gewezen, ook in ons parlement, we zullen alle weeldeuitgaven moeten besnoeien en zoo noodig geheel sta ken. En dat is ook heelemaal niet erg, als het niet kan, kan 't ook minder, dat ondervinden we ook in ons gezin. De groote staatstekorten (geen sluitende begrooting) zal de regeering onder de oogen moeien zien en krachtig het bezuinigingsmes moeten hanteeren Het is een verdienste van de commissie-Weiter dat ze een lijn durfde aangeven. Daarvoor verdient ze geen blaam, maar lof Spr. gaf eenige cijfers van onze staatsschuld en waarschuwde voor onverant woordelijke uitgaven, anders zal het ons gaan als de andere landen, waarna spr. Duitsch- land, Engeland en Amerika noemde het „rijke" Amerika, dat met zijn vele werkloozen geen raad weet. Noodig is een krachtige regee ring, een regeering die weet wat ze wil, een regeering, die de publieke opinie durft trot- setren. een regeering, die onder Gods bestuur Zijn wil zonder zwakheid of menschelijk op zicht uitvoert.. Spr eindigde zijn vlotte rede met een aanbeveling van den A.-R. candidaat dr. Colijn. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Alleen de heer Stemmerik te Alkmaar, fascist en de heer Mossel stelden vragen, die de spreker zeer uitvoerig beantwoordde. Na het zingen van „Een vaste burcht is onze Goden gebed werd de vergadering ge sloten. £aatste éecicfiien Ongecorrigeerd. EERSTE KAMER. Vergadering van heden. Aan de orde was de interpellatie Oude geest (s- d. a. p.) over de toepassing der vreemdelingenwet in verband met de Duit- sche vluchtelingen. Spr. drong aan op soepele toepassing dezer wet. Minister Donner zei, dat in het algemeen de bepalin gen worden toegepast behoudens bepaalde concrete gevallen. Vooralsnog zal spr. deze houding handhaven. Klachten zijn er tot nu toe niet. De heer Oudegeest was niet gerustge steld, de heer Kranenburg (v.-d.) was even min bevredigd. Spr. wilde ruime opvatting der uitzonderingsgevallen. De minister moet handelen naar bevind van omstandig heden. Ook moet worden gewezen op het bezwaar van het drukken onzer eigen arbeidsmarkt. Aan de orde was vervolgens het wetsont werp wijziging der psychopatenwet. De heer van Sasse van IJsselt (r.k.) achtte het een stap achteruit. De heer Mendels (s.d.) was het met den vorigen spr. eens. De minister maakte z. i. ten onrechte van de practijk der bezuini ging een juridische theorie. De heer Janssen (r.k.) was het grooten- deels met de vorige sprekers eens. Spr. zou echter het antwoord van den minister afwachten. De heer Kranenburg motiveerde zijn stem tegen het ontwerp. mond. De schipper van de Spes had niet ge zien, dat de brugseinen hem geen doorvaart toestonden De Spes raakte met den kop de van Marle aan stuurboord tegen de piek, waardoor een gat ontstond boven de water lijn en het berghout werd vernield. De Spes had een ingedrukten kop en een vernielde ankerstelling. De van Marle voer de brugboeien en de brugkettingen stuk. Na dat men het gat in de van Marle had ge stopt en een waterdicht schot had gemaakt, is de vrachtboot naar Amsterdam gestoomd. De Spes blijft voorloopig te Deventer. Het verkeer over de schipbrug kan voortgang hebben. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. De voorzitter stelde o. m. voor, de land- bouwmachtigingswet op de agenda te plaat sen. De heer Knottenbelt (v.b.) had hiertegen bezwaar, eveneens tegen behandeling van het boomkweekersontwerp, omdat op het laatste oogenblik een zeer belangrijke nota van wijziging (aankoop van de hooge Velu- we) is ingediend. De heer Snoeck Henkemans (c.h.) deelde deze bezwaren niet. De heeren Albarda (s.d.a.p.) en Oud (v.d.) sloten zich aan bij den heer Knotten belt. De laatste wees erop, dat de regee ring den aankoop van het landgoed van den heer Kröller wil forceeren, terwijl deze zaak niet zoo urgent is. Van den Heuvel (a.r.) wenschte wel het boomkweekersontwerp te behandelen, niet de machtigingswet. De heer Kortenhorst zeide, dat de commis sie van rapporteurs van meening is, dat de machtigingswet zeer spoedig behandeld moet worden. De heer Braat (plattel.) had geen haast met de machtigingswet, die den landbouw niet zal helpen. Een voorstel-Knottenbelt om de machti gingswet niet op de agenda te plaatsen, werd aangenomen met 36 tegen 31 stemmen. De heer Snoeck Henkemans stelde bij motie voor a.s. Maandag te behandelen de land- bouwmachtigingswet. Deze motie werd met 37 tegen 31 stemmen verworpen. De voorzitter deelde mede, dat de centrale afdeeling heeft besloten hedenmiddag in de afdeelingen te onderzoeken het wetsontwerp inzake versnelden bruggenbouw. Dr. Vos (lib.) had bezwaar tegen deze overhaaste behandeling. De regeering heeft 4 jaar gewacht met deze zaak. De heer Ketelaar sloot zich daarbij aan. De heer Albarda (v.d.) wenschte het wel te behandelen *in de afdeelingen, omdat het een aanzienlijke werkverruiming beoogt. De voorzitter las een brief voor van den minister van waterstaat, waarin op spoed wordt aangedrongen. Het besluit der cen trale afdeeling werd goedgekeurd. TWEE DEMONSTRANTEN OP HET BINNENHOF. Vertegenwoordigers van het onder gaande platteland. Op het Binnenhof te Den Haag liepen he denochtend twee Drentsche boeren, die borden met zich meedroegen met opschriften, welke bestemd waren voor de leden van de Eerste en Tweede Kamer, die vanmorgen bm 11 uur in vergadering bijeen kwamen. Aan den voorkant van de borden stond vermeld: De boer ontvangt 66, anderen 214- schrijnende tegenstelling. Het indexcijfer le vensonderhoud was vóór den oorlog 100 en is thans 140. De prijzen der landbouwpro ducten thans 66 dusde prijzen van andere producten 214. Volksvertegenwoor digers, het nationaal belang vraagt ten spoe digste opheffing van deze wanverhouding. De onderteekening luiddehet ondergaan de platteland. Aan de keerzijde van de borden werden eerst eenige „Sprekende cijfers" van eenige landbouwproducten genoemd, waaronder stond te lezen „Het geheele platteland is al leen te redden met loonende prijzen van alle landbouwproducten". De onderteekening aan deze zijde luiddeDe boerenbonden. Aangezien de beide demonstranten op het tot hen gerichte verzoek aan de op het Bin nenhof dienst doende politie niet de vereisch- te vergunning konden toonen om deze borden met zich mede te dragen, werd hun een ver der demonstreeren niet toegestaan en werden zij naar het hoofdbureau van politie verwe zen, teneinde alsnog een dergelijke vergun ning aan te vragen. Of deze toestemming door de politie nog is verleend, is op het oogenblik nog niet bekend, doch tenen half een waren de demonstranten nog niet op het Binnenhof teruggekeerd. IDeec&ecicfit CORRESPONDENTIE. Een toeschouwer, alhier. U vergat aan de Redactie uw naam op te geven. Red. Alkm. Crt. Stad en Om DE VERBREEDING VAN DE KREBBESTEEG. Naar wij vernemen heeft de heer K. Klin- kert het perceel aan de zuidzijde van de Langestraat, waarin voorheen van Leeuwen steins Naaimachinehandel gevestigd was, aangekocht. De verbouwingsopdracht is reeds aan den heer Pilkes verstrekt, waarmede men half Mei gereed hoopt te zijn, zoodat binnen twee maanden de verbreeding van de Kreb- besteeg tot stand kan worden gebracht. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770,4 mM. te Le Havre. Laagste barometerstand 748.0 mM. te Stensilo. Verwachting, geldig tot den avond van 7 April: i Meest zwakke wind uit Noordelijke rich tingen; nevelig tot half of lichtbewolkt; droog weer; weinig verandering in tempera tuur. Weer o verzicht. Over Jan Mayen, in het hooge Noorden, was gistermorgen een aanduiding van een depressie te vinden. Deze depressie heeft zich in den afgelocxpen 24 uur Oostwaarts ver plaatst en ligt thans met haar kern over het Zuidelijk gedeelte van Lapland. Ook in Zuid-Scandinavië is de luchtdruk afgeno men, zoodat bij ons de wind van Zuid naar Noordwest ruimde. De hooge druk over Frankrijk en Groot-Britannië hield stand. Behalve in Noord-Scandinavië, waar om de depressiekern krachtige tot stormachtige win den waaien, is het overal rustig weer met hier en daar morgennevel. In de tempera- tuurverdeeling kwam betrekkelijk weinig ver andering, in Scandinavië nam de vorst ver der af. Ten onzent steeg de temperatuur een weinig. Het is te verwachten dat de weers omstandigheden nog weinig zullen verande ren met gemiddeld dezelfde temperatuur. (Mogelijk des nachts iets kouder en overdag iets zachter). Neerslag van beteekenis wordt niet gemeld. op in West-Friesche kleederdracht als Maar- tje van West-Friesland. Met hare voordrachten in West-Friesch dialect, dat zij uitnemend klopt, boekte zij wel haar grootste succes, de lach was niet van de lucht; het verhaal hoe zij declama- trice werd, haar bezoek aan het Carltonho- tel enz. enz., het was alles van een gezon de oud-Hollandsche boertigheid. Doch er was meer; eenige jongedames, le den van de afd. Alkmaar van den Nederl. Trekkersbond, betraden het podium en zon gen canons, liederen van buitenlucht en stralende zon, die zij zingen op hunne wan deltochten. Deze canons met hun pittig rvthme wer den uitstekend gezongen en d.e dames hadden er een welverdiend succes mee; bravo, het doet altijd goed als jonge menschen zich spontaan voor een goede zaak geven. De heer van Burken, voorzitter van Volks zang, sloot met een hartelijk woord van dank aan allen dezen ouderwetschen zang avond. AD. INT. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens KOSTWINNERSCHAP be treffende den hieronder genoemden per soon, de uitspraak gedaan, achter zijn naam vermeld: N. RAMAKERS, lichting 1932. Uitspraak: voor één jaar vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: t. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegen woordiger; b. door elk der overige voor deze gemeente ingeschreven personen of door diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet met redenen omkleed worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeen te, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 6 April 1933. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. I Jijdschciflen TRAP VAN EEN PAARD. Aan de gevolgen overleden. Toen gisteravond de heer H. Breemer te Oudehaske (Fr.) behulpzaam was bij het pro- beereo van een jong paard, kreeg hij, toen het paard schrok, een trap tegen het hoofd. Met gebroken kaken werd het slachtoffer op genomen en naar het ziekenhuis te Heeren veen vervoerd, waar hij in den afgeloopen nacht is overleden. BROEDERTWIST. Voor het gerechtshof te Arnhem heeft he denmorgen terecht gestaan de 35-jarige klompenmaker J. B. D. uit Voorst, die op 22 November 1.1. tijdens een ruzie zijn broer H. D. met een mes een steek in het dijbeen toe bracht, tengevolge waarvan deze overleed. De rechtbank te Zutfen veroordeelde hem tot twee jaar gevangenisstraf. De procureur-generaal bij 't gerechtshof te Arnhem eischte heden drie jaar gevangenis straf met aftrek van de preventieve hechte nis. EEN NIEUWE VRACHTAUTO- DIENST. De Gebr. Dijkstra van Enkhuizen openen Maandag een nieuwen vrachtautodienst Enk huizenHoornAlkmaar. In dit nummer vindt men verschillende gegevens betreffende de route en de stand plaatsen. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 13 April 1933 I een raadsvergadering te beleggen. FIETS GEKRAAKT DOOR EEN AUTO. Hedenmorgen omstreeks half tien is de fietser J. G. de J.„ alhier, aangereden door een vrachtauto, bestuurd door P. J. P., even eens wonende alhier. De aanrijding geschied de in de Boterstraat. De fiets werd vrij ernstig beschadigd. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 7.11 uur licht op- JSucgectijke Stand ""GETROUWD: Bernard Masee en Johanna Margaretha Helleman. OVERLEDEN: Klaas Commandeur 68 jaar. Maria Elisabeth Francina Sondermeijer 33 jaar. GEBOREN: Christina Henriëtte d. v. Barend Sam- huijzen en Giisbertje Schönbergei. FAILLISSEMENT. De rechtbank heeft heden in staat van faillissement verklaard S. Zomerdijk, koop man te Den Oever (Wieringen), met benoe ming van mr. W. A. Ubbens tot rechter-com- missaris en mr. Veltman te Den Helder tot curator. Meisjesleven (lentenummer), uitgave Valkhoff en Co. te Amersfoort. Dit tijdschrift verschijnt thans met een nieuw gekleurd omslag, gesierd met een tee- kening van Hans Borrebach (een in een Rhönrad buitelend meisje). De oekende natuur-beschrijver ds. R. F. de Stoppelaar geeft een enthousiast geschreven bijdrage: „AprilWilly Mensink verhaalt van een lente in Italië. W. Tolsma schrijft over het wonder van den nestbouw der vogels in „Bouwkunstenaars zonder opleiding" De redactrice, Willy Pétillon vertelt iets van Paaschgebruiken in verschillende landen: ook het verhaal in deze aflevering, „Tante Nel", is van haar hand. Bloemen en planten van 't voorjaar beschrijft Johanna Vis. H. Pétillon geeft een korte verhandeling over het spelpeil van tennis in ons land. In de rubriek „Handschrift en KarakteF' van mr. W. Coops zijn de eerste handschriftbespre kingen opgenomen. Teekeningen van Willy Bredijk, J. Wins, Hans Borrebach, Is van Mens en Rie Reinderhoft versieren deze af levering. Het gerechtshof te Arnhem heeft heden uitspraak gedaan tegen een plm. 40-jarigen gedetineerde uit de strafgevangenis te Arnhem, die voor eenige maanden in die ge vangenis 'n poging tot ontvluchting deed en een oewaker met een stuk ijzer ver wondde. De man is tot een jaar gevangenis straf veroordeeld. IN AUDIËNTIE. Gisteren werd door de koningin ontvangen de oud-leger-commandant in Ned.-Indië, de gepensionneerde luit.-gen. H. A. Cramer. SCHIPBRUG BIJ DEVENTER Gisteravond is de vrachtboot „Burgemees- 'er van Marle' van de firma Verschuure, met stukgoed op weg naar Amsterdam, bij het passeeren van de schipbrug te Deventer in aanvaring gekomen met het motorschip Spes, schipper van der Woude uit Bierum (Gron.). De Spes was met een lading kunst mest op weg van Groningen naar Roer- VOLKSZANG AVOND. Volkszang kan tevreden zijn; de zevende zangavond tot sluiting van het seizoen 1932 1933 mag in alle opzichten geslaagd heeten. De factoren, die daartoe medegewerkt heb ben, waren een programma dat goed in el kander zat en een stampvolle zaal. Leider Sixma, de vurige strijder voor het Hol landsche lied, behoeft heusch geen sti mulans tot zingen; al zit er bij wijze van spreken slechts anderhalf mensch in de zaal, het deert hem niet, hij zal nog propa ganda maken voor datgene, waaraan hij hart en ziel heeft verpand. Toch was het hem aan te zien, dat zoo'n groot auditorium ook hem in eene glundere stemming bracht; hij maakte van de gele genheid dan ook dubbel gebruik, en heeft, bijgestaan op uitnemende wijze door zijne begeleidster mevr. G. Ohlen—Bosman, laten zingen, dat het klonk als een klok; het was een prachtig stukje propaganda voor Volks zang. Dat het optreden van mej. Maartje Bier man van Oosthuizen, de oopulaire declama- trice, mede aanleiding was tot deze groote opkomst, staat als een paal boven water. Ziehier een declamatrice, die er slag van heeft het publiek te pakken; stonden hare voordrachten vóór de pauze voor het groot ste gedeelte in het teeken van ernst een genre, dat haar al even goed afgaat als het meer humoristische na de pauz trad zii UITSLAG VEILING bij opbod gehouden op Woensdag 5 April 1933 ten overstaan van den notaris Mr. J. W. van der Heide te Alkmaar, van de na volgende perceelen, alle gelegen in de ge meente Alkmaar: 1- Een heerenhuis met erf en tuin aan den Westerweg no. 25, groot 2.08 Aren 6600. 2. Een huis en erf aan den Kennemer- straatweg no. 9, groot 45 c.A. 4370 3. Een café met bovenwoning aan de Laat no. 80, groot 35 c.A. 3210.—. 4. Een huis en erf aan de Druivenlaan no. 9, groot 1.05 Aren 2140. 5. Een huis en erf aan de Oosterburg straat no. 7, groot 68 c.A. 1850. De afslag blijft bepaald op Woensdag 12 April 1933, des avonds 7 uur, in het café „Het Gulden Vlies", van den heer W. Mooij aan de Koorstraat te Alkmaar. SpacL Voetbal. 5 April afd. II A. U. L. O. 1 Alkmaar—R. H B S. III 3—1. Rectificatie: Gymnasium 2—R. H. B. S. II 1—6. Er stond abusievelijk vernield: Gym nasium 2—Ambachtsschool 2. Worstelen. Woensdagavond werden de wedstrijden, georganiseerd door de K. V. „S. S. S.". voort gezet. Donateurs en genoodigden waren in een groot aantal aanwezig. De uitslagen zijn: Afd. 2e klasse lichtgewicht: 1. Leen de Waard, „O. S. C", 2 strafp., 2 touché overw.; 2. B. Kaandorp, „S. S. S.", 4 strafp., 2 touché overw.; 3. H. Jensma, „S. S. S.", 6 strafp., 1 touché overw. 2de afd. M. A gewicht: 1. W. Busch, „S. S. S.", 0 strafp-, 2 touché overw.; 2. N. Schats, „S. S. S-". 3 strafp., 2 touché overw.; 3. J. Schut, „s. S. S-", 6 straf- nunten, 1 touché overw»

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2