Van Rommelzaken Hobbeltie £and= en ÏBiwieütand Zij moef een uitstekend middel fer verzorging van haar landen schikt van compromitteerende stuk ken, die op een gegeven oogenblik kun nen worden uitgespeeld en meer ver mogen dan groote sommen gelds, het spreekt te zeer vanzelf dan dat het ver melding verdient. Het behoeft wel nau welijks gezegd, dat men goed te boek moet staan in het roode Rusland om het gebouw van de Gepoe te mogen betre den en zeker om een der kamers te mo gen zien. Vigilant vertelt ons van een communist, die, Moskou en zijn werk zaamheden ziende, van zijn communis tische idealen werd bekeerd, maar de tegenwoordigheid van geest had dit tij dens zijn verblijf te verbergen, ci© ge legenheid kreeg om kamer No. 184 te betreden. Het was het gevolg van het feit, dat een communistisch agent in het buitenland getoond had niet be trouwbaar te zijn. Hij kwam uit dezelf de streek als deze communist, en waar men den laatste te Moskou wist, werd 't nuttig geoordeeld hem aan een kruis verhoor te onderwerpen. De daartoe aangewezen afdeeling van de Gepoe kon tijdelijk niet over haar eigen kamer be schikken; verhoorde dezen communist aizoo in No. 184 en stelde hen, einde- looze vragen. Maar tegelijk had de man gelegenheid om rond te zien, en te be merken, dat de muren zoodanig dicht met kaarten waren bezet, dat er geen plaats meer over was. De deuren naar de zijvertrekken droegen lijsten van namen en kenteekenen, die op de be doelde kaarten wegwijs moesten ma ken. Zijn aandacht werd vooral getrok ken door een groote kaart van Europa, zoowat zes voet groot in het vierkant. Bij de voornaamste steden van ieder land was een zwart vlaggetje aange bracht, en deze vlaggetjes droegen se ries van in het wit uitgevoerde num mers. Sommige van deze vlaggetjes had den ook een rood kruis of een schild nevens deze nummers en enkele van de grootste steden werden zelfs door twee of drie vlaggen aangeduid. Toen de communist nauwkeuriger keek, zag hij, dat verschillende van deze vlaggen door onderlinge roode lijnen waren verbon den. De kustlijnen waren weer op andere wijze gemerkt en hier en daar door bij zondere kenteekenen onderbroken. In hst binnenland werden weer andere vlaggen aangetroffen, ook van bijzonde re teekenen voorzien. Wat hem wel op viel, toen hij Frankrijk bekeek, was, dat alle versterkte centra als bijv. Toul, Ver dun en Metz een aantal vlaggen van verschillende kleur hadden. Ook Enge land, België en Duitschland waren rijk met vlaggen bezaaid; Italië daarentegen minder. De Vereenigde Staten en Canada waren voor zooverre de gewone centra betreft, dik met vlaggen bezet. En steeds waren het roode lijnen, die deze vlaggen verbonden en elkander kruisten, zonder dat de toeschouwer kon begrijpen met welk doel. Toen hij tenslotte aan het einde van zijn verhoor was gekomen en het lokaal kon verlaten, bemerk+o hij nog, dat op de rollen, waaraan de ver schillende kaarten waren bevestigd, let ters en nummers waren aangebracht, die blijkbaar correspondeerden met kas ten die in hetzelfde vertrek waren opge steld, en naar het niet moeilijk was om te bedenken, de stukken bevatten, die voor het lezen van deze kaarten belang rijk waren. Inderdaad, het roode Rusland zal dikwerf van het buitenland meer weten dan het buitenland van Rusland. Dat moet aan den anderen kant echter niet met zich brengen, dat men, gelijk men zoo licht geneigd is te doen, vcronaer- stelt, dat daarom dit roode Rusland alles weet wat het wenscht te weten! ZUIDSCHARWOUDE. Ten lokale van den heer P. Schoenma ker vergaderde gisteravond de tuinbouwver- eeniging „De Toekomst". Na verwelkoming constateerde de voorzit ter, de heer S. de Boer Kz., dat de uitkom sten betreffende de winterproducten zeer te leurstellend geweest zijn. Op de jaarverga dering had hij hiervoor reeds zijn vrees te kennen gegeven. Oroot was de hoop die ge vestigd was op de steunwet 1932. Was deze wet uitgevoerd zooals zij aangenomen was, dan had het iets beteekend als steun voor onze bedrijven. Wellicht komt deze week de tweede uitkeering, doch deze zal wat nu al verluidt nog minder zijn en is vanzelf een zeer groote teleurstelling. Verder heeft men kunnen lezen dat er door 50 burge meesters een open brief naar den minister verzonden is. Men zou zoo zeggen, ais dat niet geeft, wat geeft dan wel; echter is de verwachting sceptisch en spreker trachtte met gegevens duidelijk te maken. De voorzitter wilde nu de reeds bekende steunwet 1933 voorlezen, doch een lid riep uit: „och, laat maar voorzitter, het geef' toch niets".De voorzitter vroeg nu of hij voorlezen moest of niet, waarop toestem mend geantwoord werd. Daarna werd een en ander uit de steunwet 1933 door den voor zitter aan een nadere beschouwing onder worpen. Ook dit jaar zal er weer een com missie van advies zijn, die de richt- of kost prijzen regelt, in verband met den loon- en nuurfactor, en het kan zijn dat deze lager is. De minister wil bij een prijs van 4 50 een vergoeding van 3, dat is een 1/3, en als minimum 1.30; wellicht dat deze laat ste tot 1/3 wordt terug gebracht. De veilin gen zullen voorschotten ontvangen voor uit betalingen, die wekelijks als verhooging op den prijs der producten zal plaats hebben. Ook wees de voorzitter in dit veitand op de ongunstige positie van deze streek, die in de zelfde termen valt als de betere plaatsen &prkende over de 5 millioen, zeide de voor zitter dat dezen winter al veel ge daan is om verbetering in deze te krijgen, doch als dat alles niets geeft, staan wij er niet best voor. Verder deed de voorzitter mededeeling van het bestaan van een commissie die nagaat het verschil tussehen de verkoopprijzen der producten in de steden en de veilingprijzen, waar dit was en waar het uit ontstaat. Aan den raad van Zuid-Scharwoude is een verzoek gericht om te willen bepa'en dat de duiven b.v. van 1 Maart tot 1 Mei worden vastgehouden, aangezien deze vogels schade op de akkers doen; en ten tweede is ver zocht naast de regeling voor het baggeren ook een voor het spitten te krijgen. Aange zien het verzoek juist even te laat werd ver zonden moet het dus nog in den Raad be handeld worden. Aangaande de boycot bij executoiren ver koop deelde de voorzitter mede, dat, zoolang de wet hierin niet voorziet, eventueele geval len plaatselijk dienen behandeld te worden. Samenweiking met andere organisaties zal gevraagd worden. Mocht hulp niet voldoen de blijken, dan zal er toch wel iets bereikt worden op deze wijze. De vertrouwenscom missie treedt actief op. Eventueele hoognood- zakelijke onkosten, door deze commissie ge maakt, kmen ten laste van den aanvrager. De voorzitter, die hiervoor de machtiging van de vergadering vroeg, verkreeg deze. Ook werd medegedeeld dat de penning meester aanstonds de contributiën zal innen. Aangezien het afsluiten van arbeidscon tracten nu wel wenschelijk is, deed de heer Jacob Kramer mededeeling, dat de Neutrale Bond hierover reeds vergaderd heeft en dat andereorganisaties zijn uitgenoodigd ter vergadering op 19 April a.s., waar dan deze aangelegenheid nader onder de oogen wordt gezien. De vraag waarom de tuinbouw niet uitgenoodigd is, vindt haar antwoord in een samenkomst destijds van „De Toekomst namelijk dat dit vraagstuk lag op den weg der werkgevers. Zooals aangaande Ce wet 1933 verluidt en door den voorzitter aangehaald, houdt deze wetgeving rekening met loonen en huur, en komt men in gedrang Spreker wees verder op de lage loonen in den Wieringermeerpolder. De vergadering van 19 April heeft dus de bedoeling tot het af sluiten van een arbeidscontract. De heer P. de Ruiter vulde dit nog aan en zeide, dat het de bedoeling is dat de bou wers eerst voeling met elkaar houden. De voorzitter zeide dat wij aan de hand van de richtprijzen nu wel mede kunnen gaan en moeten ook rekening houden met de commissie van advies. Reeds vroeger betoon de ik mij voor een dergelijke regeling, maar het kon niet, onze vergadering is daartoe niet bevoegd. Hoe nu in deze verder te handelen, werd vrii mandaat verleend. De behandeling van de balans der L. G. C. en Bollenveiling lokte nogal eenige discussie uit, betreffende passiva balans bollenveiling en activa balans L. G. C. over het bedrag 34.793.38. De gevraagde inlichtingen konden niet naar genoegen gedetineerd worden, waarom de voorzitter toezegde den accountantsdienst hierover nader per telefoon te informeeren. De risico der L. G. C. ten opzichte van de bollenveiling bleek uit de besprekingen een betrekkelijk open vraag, hoewel ook de meening naar voren kwam, dat de bollen veiling een onderneming van de L. G. C. waS. en voor en tegen gedragen wordt door beiden. In den vervolge zal evenwel getracht worden, de rekening van den penningmeester te plaalsen achter het accountants-rapport. Nu kwam de beschrijvingsbrief der L. G. C. aan de orde. Wij acnten de betreffende puntert reeds eerder voldoende gepubliceerd en vermelden nu dat in deze vergadering men algemeen voor de prae-adviezen was. Aangaande het voorstel van „Groentecul tuur" van Broek op Langendijk uit „De Toekomst" nog iets verder gaan. De heer Jacob Kramer zeide o.a. dat de mentaliteit van Groentencultuur in den laatsten tijd ge wijzigd is, gezien haar voorstel. Sprekende over de 5 millioen herinnerde spr. aan de toezegging des ministers, n.1. dat indien dit „fooitje" zooals Kramer die 5 millioen noemde niet voldoende bleek, de minister de Kamer wel zou vinden. Hij zou nu willen dat de L. G. C., gesteund door de Neutrale en Christel. Bonden een actie op touw zou den zetten, om den minister duidelijk te ma ken dat die 5 millioen veel te kort is, en hij dus nu de Kamer moet trachten te vinden. De heer C. de Boer Wz. is het hiermede eens. De bouwers moeten nu nog 1 /3 bij hun verlies bijdragen, hij hoopt dat bij actie dit nog gered kan worden. Hij zou de menschen in overweging willen geven om in de rich ting van hun politieke vertegenwoordigers invloed uit te oefenen, om zoodoende den steun hooger te krijgen dan de 5 millioen. De voorzitter zeide dat in dezen geest reeds gewerkt wordt door de verschillende organi saties. Hij gelooft wel dat op de a.s. alge- meene vergadering wel betreffende deze aan gelegenheid een protest zal uitgaan. Met den wensch van „De Toekomst" zal tevens reke ning gehouden worden. Rondvraag. De heer W. Keppel achtte het o m. goed dat zaden onzer producten zoo veelvuldig naar het buitenland gaan, wat hij niet in het voordeel der tuinbouw hier achtte en vroeg den voorzitter in tweede instantie of deze nog voorstander was dat veelvuldige teelt eters kweekte. De voorzitter zeide in zijn antwoord dat betreffende het eerste dat een onderzoek reeds wordt ingesteld en het resultaat bekend ge maakt zal worden. Aangaande zijne mee ning over het tweede punt van Keppel, zeide hij, dat dit betrof de aardappelen en zijn toenmalige conclusie getrokken weer uit de statistieken. Gezien echter de vele belemmeringen als toltarieven enz. verkeeren wij momenteel in een geheel ander stadium in deze dan voor heen. De heer P. Ie Geus Jz. klaagde over den last die men van hengelaars ondervindt, daar deze te veel van het loepen op de akkers ge bruik maken. Hij bracht evenwel dank aan de politie, die in deze doet wat hij kan Het is echter onbegrijpelijk, dat bouwers nog ver gunning aan hengelaars geven, De voorzit te i antwoordde den heer de Geus, dat reeds vroeger aan het gemeente bestuur een dergelijk verzoek gedaan i§. Er wordt blijkbaar wel gewerkt om die vergun ningen in te trekken. Het is wel goed dat vol gens den wensch van den heer de Geus een verzoek gaat naar de visschersvereeniging om medewerking in deze. De heer P. de Ruiter zag gaarne eenige wijziging gebracht in de aftreding van de bestuursleden, wet uitzouderiog van het da- gebruikt hebben. Men kan niet vroeg genoeg beginnen met acht te geven op de tanden der kinderen. Verzorging vanaf de prilste jeugd ver hindert tandcaries en andere ziekten van de tanden en van het tandvleesch. Spoort Uw kin deren ertoe aan, voortaan na lederen maaitijd Odol tandpasta te gebruiken. Odol-tandpasfa is een zuiver, zacht, reinigend preparaat, buiten gewoon geschikt voor kinderen. Odol-tandpasta spaart het tandglazuur en houdt de tanden parelwit en den mond en het tandvleesch zuiver en gezond. Tube 35 cent Groote Tube 60 cent KOOPT N. V. ODOL COMPANY, AMSTERDAM gelijksch bestuur, waarop de voorzitter ant woordde, dat hij dit verzoek een volgende maal schriftelijk moest indienen. Verder kwam de heer de Ruiter nog terug op de arbeids-overeenl omsten. De werk gevers, zeide hij, dienen met een norm te komen voor de a.s. vergadering, want het heeft geen doel als men geen norm vaststelt. De Neutrale Bond heeft wel een norm. De heer Jb. Kramer zeide nu wat die norm is, n.i. een man voor vast 17 per week; per dag 3 en voor één dag werk 3.50. De heer C. Kliffen informeerde naar het bonnen afgeven. Soms krijgt men 's middags kooplieden op de dorsch, om te koopen. Mag dat? De voorzitter zei, dat het sporadisch voor komt, vraag maar eens of ze bonnen hebben. Er zijn echter bonnen afgegeven, noodig ge worden door den ongelijken aanvoer. Er zijn gevallen, welke niet achterhaald kunnen worden. B.v. er komt een koopman om een bon, die bewijst kool in bezit te hebben, wijl er geen kool is Later blijkt dat die kool al vooraf gekoets is. De voorzitter wees er op, dat het toch noodzakelijk blijkt, alles ter vei ling te brengen. Een der aanwezigen wilde wel verplichte veiling, doch anderen weer niet. Daarna sluiting DE NOOD VAN DEN WEST-FRIESCHEN TUINBOUW. De commissie uit de 50 Westfriesche ge meenten, belast als uitvoerster dezer nood lijdende gemeenten in het zwaarst getroffen tuinbouwdistrict in Westfriesland met de be hartiging harer belangen heeft aan deze ge meentebesturen bericht, dat het nog te bezien staat of het dringende herhaald verzoek aan den minister van economische zaken om on verkorte uitkeering der richtprijzen ingevolge de tuinbouwsteunwet 1932, een kwestie, die reeds als afgedaan werd beschouwd, nog zal worden opgehaald, doch zij heeft nog eenige hoop en zij zal eiken weg bewandelen die tot het doel leidt. Twee leden der com missie braéhten weer een bezoek aan minister Ruys inzake de kwestie der minimum-prijzen. Na het schetsen van den algemeenen toestand hebben zij zich beperkt tot het aangeven van de volgende oplossing voor de oogenblikke- lijke moeilijkheden 1. Onverkorte uitkeering der richtprijzen- 1932 zooals reed* is verzocht aan den minis ter van economische zaken; 2. Onverwijlde behandeling en uitvoering der wet tot uitvoering van de financieele verhouding. Deze wet is volgens informatie reeds ge- ruimen tijd bij den Raad van State in onder zoek en behelst extra-uitkeering aan de ge meentebesturen, te geven naar rato van de sinds de basisjaren '9261928 verhoogde uitgaven wegens armenzorg en werkverschaf- Wat betreft de tuinbouwsteunwet 1933 die evenals haar voorgangster sympathiek van opzet is en als memoriepost wordt voorge dragen, de beperking in het plan van uit voering tot 5 millioen maakt het effect bij voorbaat illusoir NA DE RAMP VAN DE L' ATLANTIQUE Hollandsche redders gehuldigd. In de groote vergaderzaal van het Scheep vaarthuis aan de Prins Hendrikkade te Am sterdam kwamen gistermiddag bijeen de di rectie van de Koninklijke Nederlandsche Stoombootmaatschappij en bestuursleden van de „Noord- en Zuidhollandsche Reddings maatschappij" om de bemanning te huldigen van de sloep van het stoomschip „Achilles'', die bij den brand van het Fransche mail schip ,,L' Atlantique" een aantal menschen redde. Namens de Noord- en Zuidhollandsche Reddingmaatschappij werd de bemanning toegesproken door den heer P. H. Oallé. Spr. releveerde hoe op den morgen van den 4den Januari door de goede zeeman schap van de bemanning van de sloep nog de laatste zeven opvarenden van het voor schip van het brandende Fransche mail schip werden gehaald, onder wie de gezag voerder. Met groote waardeering heeft deze Fran sche kapitein over dit staaltje van moed ge sproken. Het bestuur van de Noord- en Zuidhollandsche Reddingmaatschappij heeft gemeend deze daad waarin, zoo zeide spr., gij uw eigen leven hebt gewaagd, om dat van anderen te redden, niet onopgemerkt mocht voorbijgaan. Door den heer Gallé werd daarop met eenige plechtigheid aan ieder der beman ning een getuigschrift met een zilveren siga rettenkoker uitgereikt en wel aan: W. Chr. v. d. Burgt, eerste-officier; P. Duif, derde of- ficier; G. Ates, tweede machinist; J. Kruid hof, stuurmansleerling; A. J. Otten, tim merman; Arie Toet, Joh. Dijkhuizen en C luit, matrozen. Op het getuigschrift staat: Het Bestuur van de Noord- Zuidhollandsche Redding Maatschappij betuigt U (volgt naam) hier bij dank voor Uw beleidvol en moedig gedrag op 4 Januari 1933, hetgeen heeft geleid tot de redding van zeven menschen van het M.S. „1' Atlantique". Na de uitreiking van deze huldebew'Gn wees de heer Van der Boom, inspecteur van de Scheepvaart, nog op het groote nut, dat de reddingsmiddelen aan boord van een schip in orde zijn. Hierna bleef het gezelschap, waarbij ook tegenwoordig was de gezagvoerder van de ..Achilles", nog eenigen tijd bijeen en werden ververschingen gebruikt. VERZET TEGEN HET AMSTERDAMSCHE SNORDERS VERBOD. Charges met gummistok en sahel. In de Jan Evertsenstraat te Amsterdam hield gisteravond ongeveer negen uur een H.G.TT-taxi stil, waaruit drie vrouwen stap ten. Deze begonnen manifesten te versprei den met betrekking tot het snordersverbod, waardoor een oploop ontstond. Deze oploop nam grooter omvang aan, toen meer wagens in de straat verscheenen. De politie heeft toen gesommeerd dat deze wagens zich moes ten verwijderen. Hiertegen begon het publiek zich te verzetten, het drong op en er werd met steenen naar de agenten gegooid. Het gevolg was, dat er gechargeerd werd waar lij gebruik gemaakt werd van gummistok en sabel. Een chauffeur, die verzet pleegde, werd na eenige moeite gearresteerd. Bij deze arrestatie heeft een der agenten ter waar schuwing een schot in de lucht gelost. Lang zamerhand keerde de rust in de buurt weer BIOSCOPEN GESLOTEN. Het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbosd heeft besloten de bioscoopslui ting te Venlo en Tegelen op 28 April te doen ingaan. De sluiting geschiedt op grond van het feit, dat onder de in Venlo en Tegelen be staande verbodsbepaling om personen onder 18 jaar tot de bioscopen toe te laten het ex- ploiteeren van het bioscoopbedrijf niet meer mogelijk is. Het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop Bond heeft de directies der aldaar gevestigde bioscopen opdracht gegeven de personeelen met ingang van 28 April te ont slaan. OPRICHTING VAN EEN MEELFABRIEK DOOR DE „HANDELSKAMER". Gistermiddag kwamen te Utrecht de afge vaardigden van de in de coöperatieve groot handelsvereeniging „De Handelskamer" ge organiseerde coöperaties in een buitengewone algemeene vergadering bijeen. Na inlichtingen van de heeren Joh. War- molts en K. de Boér werd met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarn directie en raad van commissarissen van de „Handelskamer" werd opgedragen plannen voor te bereiden, welke kunen leiden tot op richting van een eigen meelfabriek, als maa? regel tegen het saneeringsplan van meel fabrikanten en bakkers. DE STEUNUITKEERING AAN DE ZUIDERZEEVISSCHERS. Het communistische Kamerlid L. de Visser heeft de volgende vragen aan den minister van waterstaat gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat tot op heden nog een aantal Zuiderzeevisschers, die op grond van de Zuiderzeesteunwet recht op steun hebben, dezen nog steeds niet ontvan gen? 2. Is het den minister bekend, dat voor zoo ver dit gehuwde visschers betreft, dezen, hoe wel reeds visschers vóór 25 Juli 1918, steun wordt onthouden, op het motief dat zij 7 erisissteun kunnen ontvangen, hoewel zij op grond van de Zuiderzeesteunwet recht heb ben oo tenminste 13 steun, ongeacht den nog te betalen ach terstal ligen steun? 3. Is het den minister bekend, dat ook een aantal ongehuwden geen steun ontvangt, hoe wel zij op grond van de Zuiderzeesteunwet recht hebben op tenminste 9 en dezen ook zelfs de erisissteun niet gegeven wordt? 4. Indien de minister bovenstaande vragen in bevestigenden zin moet beantwoorden, is hij dan bereid onmiddellijk maatregelen te nemen, dat aan alle visschers, die recht heb ben op uitkeering volgens de Zuiderzeesteun wet, deze terstond wordt uitbetaald, alsook de achterstallige steun van het in werking treden der Zuiderzeesteunwet af? DE AFSLUITING VAN DE ZUIDERZEE EN DE ZEEGRAS- VISSCHERS. Pachtvermindering gevraagd. De heer Duvs heeft tot den minister van financiën de volgende schriftelijke vragen ge richt: Is het den mtniVer bekend, dat tengevolge van de afsluiting der Zuiderzee de productie van zeegras zeer ernstig is teruggeloopen en de gevolgen hiervan voor de zeegrasvisschers van zeer ernstigen aard zijn? Zoo ja, is de minister niet van oordeel, dat het niet billijk is, dat de Staat voortgaat met van deze zeegrasvisschers de pacht, die «ij aan den Staat hebben te betalen, tenzij dan ten hoogste voor een zeer gering bedrag, lo te vorderen? Is de minister niet van oordeel, dat het reduceeren dezer pacht met 30 a 40 pet., zoo- als onder anderen het bestuur der registratie en domeinen van plan is, op verre na niet voldoende is om deze zeegragvig^i^j-g in de door hen geleden schade tegemoet te komen, en, zoo ja, is de minister bereid een reductie van tenminste 80 pet. toe te passen? FRAUDULEUS BANKROET TE ANTWERPEN. Een onderzoek te Amsterdam. In verband met een ernstig geval van frauduleus bankroet te Antweroen. dat geleid heeft tot arrestatie van den 38-jarigen Pool Bernhard Gutwirth aldaar, heeft de Ant- werpsche politie-commissaris bij verschillen de bankinstellingen in Amsterdam een onder zoek ingesteld naar de grootte der bedragen, welke vóór het faillissement was uitgespro ken. door den gearresteerde of zijn agenten Ni deze ;nste1lin°en zonden ziin gedeponeerd. Dit onderzoek is geschiedt in samenwerking met de hoofdstedelijke politie. De Antwerp- sche politie autoriteit is. na enkele dagen in de hoofdstad te hebben vertoefd, gister naar Antwerpen is teruggekeerd. EEN SLACHTHUIS TE VELSEN. In de Dinsdagavond gehouden raadsver gadering van Velsen werd bijna vier uur ge sproken over den bouw van het slachthuis naar aanleiding van het voorstel van het college om een crediet van 533.000 voor dat doel beschikbaar te stellen, behoudens goedkeuring van Oed. Staten. Ten slotte werd het voorstel aangenomen met 22 tegen 4 stemmen. BISKWIEFABRIEK VAN SLUIS TE DEVENTER WORDT GESLOTEN. Tengevolge van regeeringsmaat regelen en den slechter wordenden economischen toestand. De voortdurend meer drukkende regee- ringsmaatregelen ten aanzien van de belang rijkste grondstoffen eenerzijds, de steeds slechter wordende economische toestand an derzijds hebben volgens het Hbld. de alge meene vergadering van aandeelhouders der Sluis-Biskwiefabriek N V. te Deventer het besluit doen nemen, het bedrijf op te heffen. Aan het personeel, bestaande uit ongeveer negentig mflnnpn en honderd meisjes, is ont slag aangezegd. Er bestaat echter groote kans, dat na korte slwtino' velen van het personeel weer in deze fabriek werkgelegenheid zullen vinden. Ten aanzien van deze aangelegenheid worden naar wij vernemen, besprekingen gevoerd. LOONSVERLAGINO IN HET VEENBEDRIJF. De veenarbeiders te Valtermond (Dr) heb ben aanvaard het voorstel va nde verveners om de loonen met 1214 te verlagen. De werkzaamheden zijn Maandag en Dinsdag begonnen. Ook zullen eenige veranderingen in het contract worden aangebracht wat be treft de vergoeding voor eigen woning, het recht op vriie woning enz. 177. Eindelijk kuilden de mannen niet meer en lieten de zwabbers zakken. „Het schip is te zwaar", zei Jan een beetje mismoedig. Daar kwam plotse ling, alsof hij Jan wilde troosten, Hob- beltje aanhollen, of liever gezegd, sprong hij naar Jan toe, telkens in de lucht zwevend met zijn vier pooten. Dat bracht Jan op een idee. U8. „Hoera", riep hij toen, „Kapitein, ik weet het". „Wat weet je", vroeg df kapitein met een sip gezicht „Vvel zei Jan, „als wij op zijn hardst draaien, moet U aan alle menschen een teeken geven, en op dat teeken springen alle menschen zoo hoog mogelijk in de lucht. Kijk, net zooals ik dat nu doe, en1 b)J maakte een geweldige sprong. «Wij «lij ven in elk geval nog doordraaien en kan het hevel herhaald worden.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6