Agenda Naar) Kijken (leeding op zoek i is koopen, b ij CLOECK yUxwwciaalUieuws £aatste éeticftten Rechtszaken ^BtugeÜfke Siand Weechecicht Siad en Omgeving. Bioscopen. BERGEN. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. ALGEMEENE PROTESTSTAKING TE MONTEVIDEO IN URUGUAY. Voor kleine tuinen. Dahlia's. Weeroverzicht. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Menschen in 't hotel (naar den bekenden roman van .Vicky Baum), hoofdrollen Greta Garbo, 'John Barrymore, Joan Crawford, Wallace Beery, Lionel Banymore. (Geprolongeerd). Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur nm. af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer De Spaan- sche vlieg (klucht), hoofdrollen Fritz Schulz en Lizzi Natzler. Toegang boven 18 3aar- Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag eiken avond half 8, hoofdnummer Onder valsche vlag (spionnagefilm)Char- lotte Susa, Gustav Frölich en Theodoor Loos. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 uur matinée. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De luchtpost (drama). Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Vrijdag 7 April. 1 7.30 uur, Waakt en Bidt, rede ds. Vroeg- indeweij voor de herv. geref. evangelisatie- centrale boven het IJ. Zaterdag 8 April. i 2.30 uur, bioscoop Harmonie, kindervoor stelling V.a.r.a., afd. Alkmaar. 3—5.30 en 7—9 uur, Keetkolkschool, ba- lar Ned. Meisjesgilde. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond van den Bestuurdersbond Alkmaar, i Bij O. de Vries te Oterleek huisvlijttentoon- stelling. Zondag 9 April. 11—5 uur, Keetkolkschool, bazar Ned. 'Meisjesgilde. Bij O. de Vries te Oterleek, huisvlijtten- toonstelling. Maandag 10 April. 8 uur, Korenbeurs, Verkiezingsrede J. E. W. Duys, Dinsdag 11 April. 1.30 uur, Stadhuis, verpachting muziek- park. 8 uur, dancing Harmonie, voordracht met lichtbeelden over het redden van drenkelin gen door den heer A. J. Meijerink, voor de vereeniging Het Stille Strand. 8% uur, Stadhuis, Ned. Roode Kruis, afd. Alkmaar Ledenvergadering. Woensdag 12 April. 8.15 uur, De Unie, filmavond vanwege de Kon. Ned. Mij. v. tuinb. en plantkunde. Donderdag 20 April. In de Westerkerk te Enkhuizen, uitvoering Mattheus Passion door de chr. oratorium- vereeniging Stem en Snaren bij haar 50-ja- rig bestaan. Op initiatief van de Anti-Militairisten- vereeniging speelde de tooneelvereeniging „Falkland" het bekende drama van Heijer- mans „Allerzielen". Dat er nog altijd groote belangstelling voor dit reeds 30 jaar oude stuk bestaat, bewees de geheel ge vulde zaal met bezoekers, die met groote spanning het spannende stuk en het over het algemeen goede spel volgden. In de pauze werd gecollecteerd voor de bevordering van de anti-militairistische gedachte, terwijl na een uiteenzetting van den heer J. Beeldman besloten werd een schrijven aan de echtgenoote van president Roosevelt te zenden, waarin de vrijlating van de vrouw wordt geëischt, die in den staat Columbia in zwangeren toestand een politie-agent doodschoot en ter dood is ver oordeeld, doch nog niet is geëlectrocuteerd, omdat haar eerst gelegenheid wordt gege ven haar kind ter wereld te brengen en het daarna nog drie maanden te voeden. Er werd op gewezen, dat zelfs al had de vrouw met voorbedachten rade gedood, dit nog niet in verhouding staat tot de mis daad die met voorbedachten rade de justitie tegenover deze vrouw pleegt, waarom er op werd aangedrongen, dat de geheele vrou wenbeweging in naam der menschelijkheid hiertegen protesteert. Ongecorrigeerd. DE BOTERPRIJS. De crisiszuivelcentrale maakt bekend, dat voor de week van 9 tot 15 April de prijs van het crisis-botermerk op 1 per K.G. en van de vervoervergunning van buitenlandsche boter op 90 cents per K.G. is vastgesteld. STAKING IN WERKVERSCHAFFING. Hedenmorgen is in de gemeentelijke werk verschaffing te Kaatsheuvel een wilde sta king uitgebroken, toen tewerkgestelden, die bezig waren met den aanleg van een ijs baan, ongenoegen kregen met een opzichter van de Nederlandsche Heidemaatschappij. Deze handhaafde zijn besluit omtrent de werkverdeeling, waarna 54 arbeiders het werk staakten en den werkwilligen beletten het werk voort te zetten. en Aaltje de Geus. Maria Catharina. d. van Pieter Conijn en Geertruida Maria van Dam. Petrus Laurentius Maria, z. van Martinus Bakkum en Alida Maria Dapper. Gerardus Odihus, z. van Johannes Roozendaal en Geertruida Johanna Glorie. IJsbrand Cor- nelis, z. van Petrus Oldenburg en Grietje van Zelin. Bancratiua, z. van Jacob Henneman en Aagje Bakkum. Pieter, z. van Pieter Wonder en Neeltje Biersteker. Titia Emma Nicolette, d. van Gijsbertus Anthonie Jaco- bus Boogh en Lina Martha Bauer. Joost, z. van Johan Pieter Klerks en Johanna Delia- na van Houtum. Reijer Adolf, z. van Kurt Friedrich Wilhelm Geissler en Hendrikje Overdijk, wonende te Amsterdam. Gerar dus Hendrikus, z. van Gerardus Bleeker en Huiberta Maria Kroes. Christina Marga- retha Maria, d. van Willem Beukers en Mar- garetha Christina Dekker. Maria Agnes, d. van Dirk Roosloot en Neeltje Roosloot. Overleden: Jan Hoogland, echtgenoot van Elisabeth Schuijt, 79 j. Pieter Zwart, echtgenoot van Elizabeth van der Hoeven, 87 j. Trijntje Hartland, weduwe van Klaas Koster, 62 j. Julius Hubert Koster, echtge noot van Grietje Koppes. Elisabeth Pater, echtgenoote van Dirk Tromp, 74 j. Arthur van Deth, echtgenoot van Anna Catharina Overduin, 55 j. Nicolaas Klomp, echtge noot van Neeltje Palenstein, 67 j. Tannetje Helena Wijnstok, echtgenoote van Pieter Grin, 67 j. Ondertrouwd: Cornelis Wilhelmus Weteling te Amsterdam en Catharina van Gelderen. Johannes Philippus de Groot en Elisabeth Augustus Wehner. Jacobus Jacob Oudhoff te Alkmaar en Josephina van der Steen. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Gisteravond is te Drunen (N.Br.) door on bekende oorzaak afgebrand de groote boer derij met stallen van den landbouwer A. Vis sers. Café afgebrand. Door onbekende oorzaak is Donderdag middag brand uitgebroken in café Wipzaal te Lith (N.-Br.). In zeer korten tijd was het geheele café een prooi der vlammen. De in boedel is geheel verloren gegaan. POGING TOT DOODSLAG? De rechtbank te Breda heeft gisteren uit spraak gedaan in de zaak tegen den 24-jari- gen chauffeur J. B., die den smokkelauto bestuurde, waarin J. Valentijn om het leven is gekomen na een beschieting door commie zen en marechaussee op 7 Februari j.1. B. werd ervan verdacht op dien smokkelrit te hebben gepoogd een commies en een mare chaussee dood te rijden, toen zij den wagen .wilden stoppen. Er was een jaar gevangenis straf tegen hem geëischt. Het vonnis luidde 6 maanden met aftrek van de voorloopige i hechtenis. VERDUISTERING DOOR BRIEVEN BESTELLER. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft terechtgestaan de 22-jarige aspirant-brieven besteller D. van W. te Maassluis, thans ge detineerd, terzake van verduistering als amb tenaar (art. 373) en van diefstal. Verdachte had een reeks van verduisteringen van post pakketten en brieven gepleegd, waarvan hem ei drie waren ten laste gelegd. In Mei 1931 had hij zich een blauw costuum, dat door de firma C. A. Brenninkmeijer was geëxpe dieerd toegeëigend. Het 0!M. eischte 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De Snip (uitreis) vertrok heden uit Ran- goon en arriveerde te Medan. De Ijsvogel (thuisreis) vertrok uit Batavia en landde eveneens in Medan. Te Montevideo is de algemeene staking afgekondigd, die hedenmiddag zal beginnen en tot Zondag zal duren. De staking is waar schijnlijk bedoeld als een protest tegen de dictatuursmaatregelen van president Terra. NIEUWE NIEDORP (Maart). Geboren: Mari a Willemina, d. van Hendrik Kouwenberg en Lena Aris. Cor nelis, z. van Cornelis Goet en Maartje Deute- kom. Pieter Jacob, z. van Wouter Sterk en Anna Cornelia Besoo. Johanna Anna, d. van Johannes Groen en Anna Maria Beers. Cornelis Jozeph, z. van Johannis Martinus Jansen en Geertje Dekker. Anna Murgaretha, d. van Nicolaas Groot en Ru- dolfina Francisca ter Schure. Wilhelmus Clemens, z. van Nicoaas Wit en Wilhelmina Johanna Maria Rohde. Overleden: Neeltje Warnaar, 56 j., echtgenoote van Johan Frederik Koorn. Andreas Johannes Bosse, 66 j. Dieuwertje Struijf, 46 j., echtgenoote van Cornelis Joman. Pieter Groot, 84 j., echtgenoot van Cornelia Kareis. Welhaast geen bloemsoort is zoo pu- pulair als de dahlia. In kleine stads+ui- nen en op volkstuinen vindt men haar vrijwel algemeen. Hooge eischen stelt ze dan ook niet. Wel mint .ze een zonni ge standplaats, evenals de meeste bloei ende planten. Hebben we eenmaal eenige knollen dan kunnen we er met eenige zorg jarenlang pleizier van heb ben. Men moet ze dan op een droge, koele en vorstvrije plaats overwinteren. Nu worden de knollen te voorschijn ge haald en geinspecteerd. Zorg daarbij vooral dat de etiquetten gespaard en zoo noodig vernieuwd worden. Groote knollen kunnen, of liever gezegd, be- hooren gedeeld te worden. Zware knol len maken teveel scheuten en deze zullen daardoor slap opgroeien. Bij het deelen of scheuren moet elk stuk van één of meer oogen zijn voorzien, welke zich alleen aan den wortelhals bevinden. Peze stukken kunnen direct worden uitgeplant ofschoon het aanbeveling verdient ze eerst dicht bijeen, al of niet onder een raam, op te kuilen. Ze worden dan later met korte, krachtige scheuten van eenige c.M. lengte uitgeplant. Voor al op vochtige gronden, waar we veel last hebben van slakken, is dit aan te raden. Deze korte krachtige scheuten kunnen ook worden gestekt. We snijden ze dan tot op den knol glad weg, zoodat het verbreede voetje aan de stek blijft. Deze stekken plaatsen we in zandige aarde, onder glas, in een lauwwarmen of kouden bak. Wie alleen oude en minder mooie variëteiten heeft doet verstandig met zich wat nieuwe en betere aan te schaffen. Vooral de laatste jaren zijn door onze actieve kweekers ta. van betere variëteiten in den handel ge bracht. Voor versiering onzer tuinen zijn dahlia's bijzonder geschikt. We planten ze in boordbedden, voor en tus- schen heestervakken en als solitair- planten in het gazon. De hooge soorten moeten een flinken afstand hebben; de minimum afstand is 1 M. Men houde bij het planten vooral rekening met kleur en hoogte. Aan elke plant behouden we hoogstens 3 stengels; de rest wordt al spoedig weggesneden. Als snijbloemen zijn dahlia's onovertroffen. Ook kan men gerust raak snijden; immers groeien en bloeien ze door totdat de vorst er een eind aan maakt. Om mooie snijbloemen te hebben nemen we de bovenste zijknoppen tijdig weg. Voor perkbeplanting zijn in het bijzonder de laagblijvende Mignon-dahlia's geschikt. We planten deze op een onderlingen af stand van 40 tot 50 c.M. Zoo is het nu met de merels: ieder kent ze, de pittige donkere vogels met hun gele snavel, de ..merelaars met zwart habijt en hunnen bek van goude", zooals Guido Gezelle ze noemt, ieder die niet al te zeer in een huizenzee woont zonder boomen en groen, heeft ze bij zich in de buurt, ieder kan het merel lied hooren als een van de meest aan trekkelijke geluiden van de lente. Zoo is het nu, maar zoo was het vroe ger niet. Want de merel is een van de meest merkwaardige voorbeelden van aanpassing in de vogelwereld. Vroeger was Turdus Merula, zooals zijn weten schappelijke, internationale Latijnsche naam luidt, een schuwe boschvogel. Zoo spreken schrijvers van vogelboeken uit de eerste helft van de vorige eeuw van de merel algemeen als van een zeer verborgen en eenzaam levende vogel van het dichte woud, die zich ooit zon der noodzaak in het vrije veld begeeft, die zelfs op den trek zeer ongaarne in kleine en open boschjes verblijft en zich bijna nooit vrij of op een wat hoogeren boom durft neerzetten. Langzamerhand echter, in den loop der laatste tientallen van jaren, is daar in een groote verandering gekomen Dit wordt wel in hoofdzaak toegeschreven aan de veel makkelijker gelegenheid om aan voedsel te komen, die de merel in parken en tuinen, dichter in de buurt van de menschen gevonden heeft. De oorspronkelijke schuwheid van de zwar te lijster is daarmee ook geheel ver dwenen: in durf en brutaliteit doen de merels voor somm'ge rakkers onder de vogels vaak niet onder. Voor sommige vogels is, nu de woes te en eenzame gebieden, waar sommige van hen zich bij uitstek thuis gevoelen, zeldzamer worden, de strijd om zich te handhaven steeds moeilijker geworden in den loop der jaren. Sommige gaan er door achteruit of te gronde. De merel echter is van aanpassing aan gewijzigde omstandigheden wel een zeer sprekend voorbeeld. Hij voelt rich nu wonrerwol thuis dicht bij de menschen, die hij dankt voor hun gastvrijheiü door zijn boeiende, levendige verschijning en zijn klare ,melodieuse lied. A. L. B naar waarnemingen, verricht in den morgec van 7 April. Medegedeeld door het Kon. Ne3erl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.0 mM. te Parijs. Laagste barometerstand 752,8 mM. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 8 April: Zwakke tot matige Noordelijke tot Weste lijke of Zuid Westelijke wind; nevelig tot half of zwaar bewolkt; weinig of geen regen; waarschijnlijk iets kouder. Het hooge drukgebied bleef in Frankrijk standhouden, doch nam aan de Noordzijde tengevolge van vrij sterke barometerdalin gen nabij IJsland en de Faroer aanzienlijk in beteekenis af. De depressie, die gisteren over Lapland was gelegen, trok verder Oost waarts. In het Westen ligt op den Oceaan een nieuw lage drukgebied. Tengevolge van de barometerdalingen in het Noord-Westen en de stijgingen achter de aftrekkende de pressie, in Zuid-Scandinavië en Duitschland zal de wind ten onzent waarschijnlijk krim pen, waarbij de bewolking een weinig toe zal nemen. Over het algemeen is het in het ge heele waarnemingsgebied rustig weer,alleen over Finland en de Randstaten waait het flink uit Noordoost tot Noordwest. Groote temperatuursveranderingen zijn niet opgetre den! De neerslag was iets uitgebreider dan gisteren, doch nog van geringe beteekenis. EERSTE KOMKOMMERS. Aan de Exportveiling alhier werden heden de eerste komkommers aangevoerd. Zij wa ren gekweekt op den proeftuin Kennemer- land. VOOR DE JOODSCHE UITGEWEKENEN. Het sub-comité voor huisvesting van Jood- sche vluchtelingen verzoekt opgave van vol ledig gemeubileerde gToote huizen of villa's en hotels (liefst gratis) te Amsterdam, in 't Gooi, Haarlem, Beverwijk, Alkmaar en omgeving, Utrecht, Zeist, De Bilt. Aanbiedingen worden gaarne verwacht bij den heer Felix Tal, p.a. firma H.T. Tal Zoon, Van Eeghenlaan 22, Amsterdam Z., die de leiding der werkzaamheden belangloos op zich heeft genomen. WINKELOPENING. De winkelzaak in goud en zilver, annex antieke stoel- en staartklokken, van den heer M. Schenk, welke voorheen gevestigd was aan de Ged. Nieuwesloot 73, is verplaatst naar Magdalenenstraat 6. Wij zijn vanmor gen aldaar een kijkje gaan nemen en alhoe wel er nog druk in den winkel gewerkt werd en men nog niet geheel op orde was, konden wij toch reeds constateeren, dat er een groote collectie stoel- en staartklokken op een aar dige wijze opgesteld waren. Wij betwijfelen niet of de koopers zullen in deze nfeuwe zaak vinden wat zij zoeken. Vandaag om zes uur zal deze nieuwe win kel worden geopend. gemeente, de „Vermaning" genaamd, even eens door het vuur aangetast en na een kwar tier stond ook dit oude, historische kerkje, waar nog geregeld kerkdiensten werden ge houden, en waarin zich een schat van oude boekwerken bevond, in lichte laaie, zoodat aan behoud niet meer te denken viel. Met geringen druk op de waterleiding werd na verloop van een half uur, toen alles een vuurzee was, enkele straaltjes water ge geven, die echter niets vermochten uit te rich ten tegen de vlammenzee. Te ruim negen uur was het pleit reeds beslecht en wees een roo- kende, nasmeulende massa de plek aan, waar eens enkele fraaie boerenhuisjes en een zeer bezienswaardig kerkje van geschiedkundige beteekenis had gestaan. Naar werd medegedeeld, waren de wonin gen verzekerd. Of dit met het kerkje ook het geval was, daarover konden wij geen zeker heid verkrijgen, doch in ieder geval zijn bij den brand documenten verloren gegaan, die wegens hun oudheidkundige beteekenis, niet in geld zijn te waardeeren. •Uit de beide boerenwoningen kon het vee worden gered. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Alkmaar geeft belanghebbenden in overweging alvo rens door middel van het koopen van bonnen van colporteurs voorwerpen aan te schaffen van de „Werkverschaffing aan Blinden en andere Invaliden in Nederland", directeur P. Visser, kantoor en magazijn Bilderdijkkade 38 te Amsterdam, of deze instelling op an dere wijze te steunen, zich tot zijn bureau te wenden om inlichtingen. DE OVERVAL MET ROOF TE BERKEL-ENSCHOT. Gister is voor c.e Bredasche rechtbank de behandeling voortgezet van de zaak tegen 'den 40-jarigen wever W. A. K. uit den Haag, thans gedetineerd in het huis van be waring te Breda, den hoofddader van den overval met roof te Berkel-Enschot. Hem was ten laste gelegd inklimming met poging tot diefstal op 18 Januari j.1. gepleegd in het gebouw van de R.K. werkliedenvereeniging te Tilburg, diefstal van een fiets, eveneens op 18 Januari te Tilburg gepleegd, en boven dien het plegen van een overval op den win kel van gez. Piggei te Berkel-Enschot, teza men en in vereeniging met G. J. R„ die inmiddels tot 2 jaar gevangenisstraf is ver oordeeld. De zaak tegen K. was aangehouden om nog eenige rapporten omtrent hem te doen uitbrengen. De president van de rechtbank, mr. Roe- broeck, merkte op, dat de r.-k. reclasseerings- evreeniging zich reeds in 1918 op het stand punt heeft gesteld, dat verd. niet te helpen is Snikkend betoogde verd., dat de omstan digheden steeds teger hem waren. De reclas- seeringsambtenaar, de wethouder van Breda, C L. M. Brantjes, zeide van verd.'s gedrag in Tilburg geen gunstigen indruk te hebben gekregen. De officier van 'ustitie persisteerde bij zijn requisitoir waarin 12 jaar gevangenisstraf tegen verdachte wordt geëischt HEERHUGOWAARD (Maart). Geboren: Simon Adrianus, z. van D. Dudink en H. v. Schagen. Divera Geer truida, d. van N. Tamis en A. Langendijk. Anna Marit, d. van P. van Stralen en M. Dol. Bruno Theodorus, z. van Th. J. Oudhuis en M. Dekker. Reinard, z. van F. Smit en T. Groot. Marijtje, van W. Beers en Cath. v. d. Stoop. Joannes Josephus, z. van J. Weel en M. v. Diepen. Trien Greta, d. van Jb. Liefhebber en v. Soelen. Mar garetha Geertruida, d- van A. B. Hurkmans en A. Commandeur. Plonie, d. van W. Joon en R. van Eik. Anthonius Petrus, z. van A. P. A Overtoom en M. Borst. Mar garetha, d. van J. Wester en D. Frederiks. Annie, d. van C. Mantel en E. Klomp. Catharina Maria, d. van F. Hink en E. M. Broersen. Johannes Cornelis, z. van C. Klercq en A. Smit. Getrouwd: J. F. v. d. Vinden en A Zomer. Overleden Rommert Lodder, 8 mnd., z. van S. Lodder en T. Polsma (overl. te Alk maar). Comeiis Jacobus Swinkels, 2 j z. van H. Swinkels en A. M. Abbes. Trijntje Limmen, 79 j., wed. van W. Danen- berg. Willem Jan Leegwater, 10 j., z. v. C. Leegwater en G. Schaapman. BERGEN (Maart). Geboren Maria Cornelia, d. van Jo hannes Dekker en Johanna Afra de Leeuw. Elisabeth Neeltie. d. van Cornelis Roozendaal MERELS VROEGER EN NU. Wie kent de merel niet, de zwarte lijster, wiens lied in deze lentedagen ieder hooren kan? Een week of wat ge leden, in de dagen van strenge vorst, konden we ze tusschen de musschen en de meezen vinden bij 't wintervoer, het zwarte mannetje naast het meer bruin achtige, valer gekleurde wijfje. Toen zochten zij het in de laagte, waar op den grond of in den voederbak medelijden de handen brood en ander voedsel hadden gestrooid. Maar toen de koude verdween, de lucht milder werd, de jon ge lentezon al warmer begon te schijnen, zachte voorjaarsregen af en toe viel, toen hebben zij het weer hooger op gezoent, toen zijn zij over nestbouw en broed- plannen gaan denken en de donkere, zwarte vogel is gaan zitten in een hoo- gen boomtop en is zijn lied begonnen, zoo omstreeks begin of midden Maart, zijn lied ,dat nu vooral in de vroege morgenuren en in den avond al voller en sterker klinken zal. En ieder kan het hooren, want elk dorpsplein, elk stads park, elke flinke tuin, elke kweekerij, elke boomgaard heeft zijn merels, joyeu- se roepers van lentevreugden over stad en dorp en land en wegen. En 't zal ni-et lang meer duren, als April eenmaal in 't lanu is, of ook de eieren, blauwachtig groen, met bruine vlekjes, zullen liggen in het in boomen, struiken, heggen, klimop, takkebossen of op andere plaat sen gebouwde nest en als niet een wree- de hand het jonge broedsel ruw verstoort zullen veertien dagen later de j >ngen komen, die na weer twee weken uit z «1- len vliegen en het talrijke merelenkoor straks zullen versterken. TOELATING VAN LEERLINGEN TOT DE OPENBARE LAGERE SCHOLEN. Wij vestigen de aandacht van belangheb benden op de in dit nummer voorkomende publicatie, vermeldende de gelegenheid tot het doen van aangifte tot toelatingg van leer lingen tot de eerste klassen van de openbare lagere scholen alhier. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 19.13 uur licht op. IETS NIEUWS VOOR BEZITTERS VAN RADIOTOESTELLEN! Aan het radio-technisch bureau G. L. Paleari alhier is gebleken, dat er behoefte bestaat aan eene grondige, vakkundige en regelmatige controle op de in gebruik zijnde radiotoestellen. Het bureau heeft daarom een Radio-Ser vice ingesteld en tegen een kleine vergoe ding wordt een toestel eenmaal per maand aan een nauwkeurige controle onderworpen, alle geleidingen, contacten, onderdeelen enz. worden onderzocht en grondig schoonge maakt met inbegrip van kleine reparatiën. Deze service bevordert een langen levens duur van de apparaten en voorkomt het lang durig zoeken naar storingen. FELLE BRAND OP WIERINGEN. Dubbele boerenwoning en een kerk afgebrand. Gisteravond, omstreeks halfacht ontstond, volgens de Tel., zeer waarschijnlijk door kort sluiting, brand in de dubbele boerenwoning, eigendom van E. Lotn, staande te Stroe en bewoond door twee gezinnen. Door de rieten dakbedekking en het aanwezige hooi en stroo was het pand binnen korten tijd een vuur poel, die de lucht tot ver in den omtrek in fei len gloed zette. Binnen enkele minuten werc be* «anorrpiwende kerkje der doopsgezinde AANBESTEDINGSNIEUWS. Door de Directie der Nederlandsckt Spoorwegen is heden de uitvoering van be stek 1476 H.S. Het omhoogbrengen van den spoorwegen den Helder—Amsterdam tus schen K.M. 18.600—20.450, het maken van een onderbouw voor dubbel spoor bij K M. 19,500, van duikers en verdere bijkomende werken, in verband met een door de Provin cie Noord-Holland ontworpen kanaal met daarlang gelegen weg benoorden Schagen opgedragen aan op een na den laagsten in schrijver den heer J. G. Steesma te Lemmer voor de somma van 156.600. De raming bedroeg 267.000. UIT DEN TREKKERSBOND. Men schrijft ons: Het prachtige weeer is er, de zomer is ifl aantocht en de trekkers zijn er dus ook om te genieten van al het moois, wat de natuur nu biedt. Een programma is samengesteld, dat een groote verscheidenheid biedt van uitstapjes. Voor hedenavond staat een avondwandeling op het programma. Deze week per fiets naar Amsterdam, ter bijwoning van de ope ning van de Jeugdherberg „Vondelhof Voor de Paaschdagen staan zelfs meer dere tochten op het programma, het hoofd bestuur heeft een lange reeks van tochten voor binnen- en buitenland samengesteld voor deze zomer en voor een 4-daagsche tocht is bij uitstek geschikt, een uitstapje naar Twente met bezoek aan de oude Paaschge- bruiken daar. Aan wie maar 2 dagen ter be schikking hebben, wordt in het Gooi gastvrij heid aangeboden, overnachten boven de Loos- drechtsche plassen in de „Karekiet". Er staat een weekend in Castricum op het programma met speciaal Hollandsche en Duitsche volksdansen en er wordt een zwerf tocht ondernomen door de Schoorlsche dui- nen. Met Pinksteren wordt een groot landelijk N.T.B.-kamp georganiseerd op het kampeer- centrum „Coldenhove". Het hoofdbestuur van den N.T.B. heeft een fotowedstrijd uitgeschreven. Herhaalde lijk deed de benoefte zich gevoelen aan een foto-archief en om ip het bezit hiervan t« komen, wordt als proef een zomerwedstry gehouden, die, met fraaie prijzen in 't voor uitzicht, wel het noodige materiaal zal veren.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2