Wzedbeudit en Omgevi Jieck ÓL Sehool RuMicaties Rechtszaken ïftheepstiidingen £aatste betichten ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK [Provinciaal 'flieums voorzien van de nieuwste machines levert fraai en snel. Vraagt offerte aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERMS. COSTER ZOON EINDE MILITAIRE DICTATUUR IN PORTUGAL. J. Zaadnoordijk, Baansingel 1, belasting- merk in étui; Mej. Kater, Nieuwlandersin- gel 22, hondenpenning; B. Ligthart, Luttik Ou dorp 86, bankbiljet; B. Stam, Reguliers laan 12, belastingplaatje; C. Hooijboer, Lin- dengracht 13, knipmes; A. de Bois, Wester- weg 79, auto-onderdeel* A. de Vries, Varne- broek 20, vulpotlood; I. v. d. Hoek, Fon tein Verschuirstraat 16, kettinkje; J. Lan- genberg, Luttik Oudorp 24, rijwielbelasting- merk; Kranenburg, Laat 51, broche; J. Woerdeman, Nieuwpoortslaan 65, rijwielbe- lastingmerk; P. Colauto, Laat 81, sleutel je. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van po litie. CORRESPONDENTIE. D. L., alhier. Uw stukje is wel een beetje persoonlijk. Bovendien kan er van plaatsing geen sprake zijn als wij uw naam niet ken nen. Red. Alkm. Crt. hecht. Mr. Simon R. C., den Haag, advo caat, 10 boete of 4 dagen hecht. Dirk S., den Helder, chauffeur, 5 boete of 1 dag hecht. Hendria S., Alkmaar, koop man, 10 boete of 4 dagen hecht. Simon Sch., Bovenkarspel, timmerman, 6 boete of 3 dagen hecht. Abraham S-, Beemster, reiziger, 3 boete of 1 dag hecht. Joh. L. V., Stabroek, onbekend, 10 boete of 4 dagen hecht. Pieter v. d. W., St. Pancras, arbeider, 10 boete of 4 dagen hecht. Cornelis W., Sijbe- karspel, veehouder, 6 boete of 3 dagen hechtenis. overvloeit van melk en honig, die indruk moet men in den Haag vestigen! De voor zitter stelde voor om in principe te beslui ten om een plaatselijk Crisiscomité op te richten en zich aan te sluiten bij het N. C. C. De heer van Eist e. a. erkenden dat hier een werkverschaffing was, die er mag zijn. Doch er is zooveel noodig behalve een hap eten, en daarom was men voor oprich ting. Besloten werd contact te zoeken met den r. k. Volksbond, S. D. A. P., L. T. B. en de heeren dr. Barnhoorn en Franken. Als vertegenwoordigers voor het Mobilisatie- kruis werden benoemd de heeren K. Man tel en G. Smits. Daarna kwam aan de orde het voorstel om aan B. en W. toestem ming te vragen om 1000 loten 4 25 cent te mogen uitgaven en deze keer eens geen fiets voor den hoofdprijs te nemen, doch iets anders. Het bestuur kreeg mandaat. Goedkeuring werd verleend om de hee ren J. Admiraal en G. Smits af te vaardi gen naar Delft bij -de Willem de Zwijger herdenking op 17 April a.s. Bij de rondvraag vroeg een der leden of de Vereeniging een klacht bij den Raad wilde indienen, dat de gemeente-veldwach ter bode is van polders e. d. Volgens hem had de gemeente-politie alle bijbaantjes in handen. De voorzitter keurde de bijbaan tjes af. De politie is voor politiediensten. Doch, ligt het wel op onzen weg als ver eeniging. Spr. meende dat de vragensteller zich beter met de raadsleden kon verstaan. De secretaris zeide dat het weinig uithaal de om er tegen te ageeren. De burgemees ter stemt er in toe, omdat het hem als secretaris van den polder best te pas komt. Hij kan dan rustig zitten blijven. Natuurlijk weet hij zijn wethouders te overreden, want er is toestemming van B. en W. voor noodig. De heer Schuyt had ook een bodeschap aan den heer Geertsifia aangeboden. Bovendien schijnt dat ge bruik. Besloten werd er niet op in te gaan. Daarna sluiting. Bioscopen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Menschen in 't hotel (naar den bekenden roman van iVicky Baum), hoofdrollen Greta Garbo, (John Barrymore, Joan Crawford, Wallace Beery, Lionel Banyunore. (Geprolongeerd). iToegang boven 18 jaar. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer De Spaan- sche vlieg (klucht), hoofdrollen Fritz Schulz en Lizzi Natzler. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De luchtpost (drama). Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Dinsdag 11 April. 8 uur, dancing Harmonie, voordracht met lichtbeelden over het redden van drenkelin- •gen door den heer A. J. Meijerink, voor de 'vereeniging Het Stille Strand. 8M uur, Stadhuis, Ned. Roode Kruis, afd. Alkmaar Ledenvergadering. Woensdag 12 April. 8.15 uur, De Unie, filmavond vanwege de Kon. Ned. Mij. v. tuinb. en plantkunde. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing met licht beelden over Noorwegen, voor de N. R. V. 8 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, feestavond s. d. a. p., spreker de heer Hart van Koedijk; optreden Jasper en Marijke. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 11 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.0 mM. te München. Laagste barometerstand 740,8 te Ingö. Verwachting, geldig tot den avond van 12 April: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuidwes telijke wind; toenemende bewolking; waar schijnlijk eenige regen; weinig verandering in temperatuur. Weero verzicht. 1 Zoowel de hooge druk als de depressie op de Noorsche kust bewegen zich oost- of noord-oostwaarts. Bij IJsland bleef de depressie stationnair. De uitlooper ten wes ten van Ierland kwam naderbij, zoodat gelei delijk weer andere depressie-invloed kom;, Voorts wordt alleen van IJsland gemeld. waar een krachtige oostelijke wind sneef! brengt. In Noord-Scandinavië stormt het uil zuid-west. In* Noorwegen waait het krachtig uit zuid, daarentegen is het windstil en over- dag zacht weer in een groot deel van Frank rijk en Duitschland en regenachtig op de Britsche eilanden. De meeste regen is io Scandinavië en Duitschland gevallen. D< eerste dagen is nog zacht weer te wachten, doch daarna bvolgt waarschijnlijk afkoeling. DE BETEEKENIS VAN WILLEM VAN ORANJE. In dit nummer vindt men het eerste artikel van een viertal, dat professor dr. H. T. Co lenbrander voor onze courant over Willem van Oranje heeft geschreven. Aan den voor avond van het vierde eeuwfeest van den Vader des Vaderlands stellen wij deze mede werking van een zoo bij uitstek deskundig historicus zeer op prijs. Wij hopen de vier artikelen in achtereen volgende nummers te kunnen publiceeren. POLITIE-AGENT BENOEMD. De heer D. Wiedijk, leerling van de poli tievakcursus alhier, is met ingang van 16 April a.s. benoemd tot agent van politie te Enkhuizen. Bij het examen aan de Handelsavond school, 2-jarige cursus, te Purmerend, werd het diploma voor Duitsch en Engelsch be haald door de leerlingen L. Dil; H. Visser; E. W. Dil en P. E. W. Dil. De ambachtsschool te Doetinchem heeft Zaterdag haar zilver©! jubileum gevierd. Onder de vele ter receptie aanwezigen was o.a. de inspecteur van het nijverheidsonder wijs. De academische raad der universiteit te Gent (België) heeft aan prof. dr. P. Zeeman, hoogleeraar in de natuurkunde der universi teit van Amsterdam met algemeene stemmen het doctoraat honoris causa der universiteit van Gent verleend. Tot schoolschoonmaakster aan de nieu we O.L. school te Den Oever is door B. en W. benoemd mej. M. Tijsen Cd., aldaar. Wegens ziekte van mej. Voerman is tot tijdelijk onderwijzeres aan de chr. school te Den Oever benoemd mej. H. J. Zwaan te Enkhuizen. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER. Van 4 tot en met 10 April werden in het Handelsregister te Alkmaar o.m. de volgen de opgaven ingeschreven. Nieuwe zaken: Jb. Lont Jz., winkel in sigaren en heerenmodeartikelen, Zeestr. No. 25, Wieringen. ,,Edraf", electrische Dragéefabriek, fa briek van dragée, chocolade- en suikerwerk, Lindenlaan No. 35, Alkmaar. Bakkum en Smit, schildersbedrijf, Ver lengde Landstraat No. 12, Alkmaar. Venn. P. IJ. Bakkum en Th. Smit. N.V. Expl. Mij. „Aleos", handelende on der den naam: Café „De Vlas- en Koren beurs", Spoorbuurt No. 14, Anna-Paulowna. Dir.: M. H. Boon. Wijzigingen: N.V. Hoogewerff, Cha- bot en Visser's Wijnhandel, wijnkooperij. Ontslag procuratiehouder en beheerder fili aal den Helder: H. den Broeder. Benoemd als beheerster filiaal Den Helder: Mevr. P. v. d. Kamp—Kegge. „Vooruitgang is ons doel", uitkeering bij overlijden, Texel, den Burg Groeneplaats No. 9. Bestuurswijziging. Opheffingen: J. de Boer, handel in afbraak enz., Achterweg No. 131, Schoorl. P. de Boer, stucadoorsbedrijf, Druivenlaan, Alkmaar. STEENHOUWER DOOR VALLENDE STEENEN GEDOOD. Gisteravond is de Poolsche steenhouwer A. P. uit Heerlen onder plotseling afvallende steenen geraakt en gedood. Hij was gehuwd en vader van acht kinderen. Heden komt officieel een einde aan de mi litaire dictatuur in Portugal, die 7 jaar heeft geduurd, en treedt de nieuwe grondwet in werking. De president der republiek heeft den huidigen minister-president Olivera Sa- lazar verzocht een nieuw kabinet te vormen. Algemeen wordt verwacht, dat in het nieu we kabinet de meeste ministers van het oude kabinet weer zitting zullen hebben. FRANSCH SPORTVLIEGTUIG BIJ DE FRANSCHE KUST NEERGESTORT. Drie dooden. Een sportvliegtuig met vier inzittenden dat gistermiddag van het vliegveld Orly ten Zui den van Parijs naar Biarritz vertrok, is op een afstand van 3 K.M. van d'Hossegor bij de Fransche kust in brand geraakt en neerge stort. De piloot kon zich, zoodra hij de vlam men onder zijn zitplaats bemerkte, met be hulp van een valscherm redden en kwam be houden op den grond. De drie overige inzit tenden verbrandden en onder de resten van het vernielde toestel vond men later hun ge heel verkoolde lijken.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2