Aqmda OmeJColwtim faovMciaaC Tlieuws Qemeentecaden €aatste Aeeichten ifcheepstiidingen Jieck éi Sxhool Stad en Om iVeec&eticht KOUDER^ iïi HEI KOOPEN VAN NED. FABRIKAAT IS EEN PLICHT, CLOECK VERKOOPT NED. FABRIKAAT. proces tegen de EMPLOYE'S f der vickersfabrieken begonnen. PREDIKBEURTEN. 'wiand uit Purmerend, die hem zou be- ft Èioscopen Cinema Americato, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Menschen gn 't hotel (naar den bekenden roman van ^icky Baum), hoofdrollen Greta Garbo, ÖJohn Barrymore, Joan Crawford, Wallace rBeery, Lionel Barrymore. (Geprolongeerd). [Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer De Spaan- sche vlieg (klucht), hoofdrollen Fritz Schulz en Lizzi Natzler. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De luchtpost ((drama). Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Woensdag 12 April. 815 uur, De Unie, filmavond vanwege de Kon. Ned. Mij. v. tuinb. en plantkunde. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing met licht beelden over Noorwegen, voor de N R V. 8 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, feestavond s. d- a. p., spreker de heer Hart van Koedijk; optreden Jasper en Marijke. Zondag 16 April. Lokaal Kamsteeg te Stompetoren, uitvoe ring gymnastiekvereeniging Voorwaarts. /"Reden is voor het opperste gerechtshof te Moskou het proces tegen de Russi sche en Engelsche employé's van de Vickers-f ah rieken begonnen. In de be klaagdenbank zaten 18 beklaagden, waarvan 8 Engelschen en 2 Russen die bij de Vickersfabrieken in dienst zijn. De zitting werd met een kort woord van den president van het gerechtshof DE MASSA-DIENSTWEIGERING IN W- INDIE. Wat reeds aan het licht kwam. Het „Soer. Hbld." meldt, dat bij het on derzoek door de daartoe ingestelde commis sie naar de gevallen van dienstweigering verschillende feiten kwamen vast te staan onder meer dat een korporaal van de „Java" zich naar de „Evertsen" had be geven waar hij in een toespraak de minde ren had aangezet tot massale dienstweige ring. Een andere korporaal deelde, naar Aneta aan het Hbld. meldt, mede, dat op de „Java" een roode vlag zou worden ge- heschen als sein tot een algemeen verzet op de ter reede van Soerabaya liggende sche pen. Uit brieven van familie uit Holland aan de gevangenen blijkt dat reeds in December plannen bestonden op de vloot voor een ge organiseerde dienstweigering. f' DE TOESTAND OP ONRUST. Generaal-majoor De Vrieze en Kolonel Elshout van den militair geneeskundigen dienst zijn gister uit Batavia naar Onrust vertrokken. De beri-beri-gevallen blijven daar stationnair. Het aantal gevallen wordt getaxeerd op ruim 30. De voeding wordt o.a. aangevuld door verstrekking van kat jang idjoe. De troepen zullen stellig nog de geheele maand April op het eiland blijven Het voorloopig onderzoek is practisch geëindigd. Thans moeten de tenlasteleggin gen daaruit worden opgemaakt, waarmede veel tijd gemoeid is. Daarna zullen officie ren-commissaris beëedigde verklaringen af nemen, aldus Aneta. i HEERHUGOWAARD. Dinsdag vergaderde het polderbestuur in het polderhuis te Oudorp, onder voorzit terschap van den dijkgraaf, den heer van Slooten. De heer Poland had hierover een paar opmerkingen. De dijkgraaf had hem in de vorige verga dering gezegd, dat het er veel op leek dat de firma Suyver hem iets op de mouw gespeld had. Spr. had dit verder onderzocht, en hem was gebleken, dat de motoren van genoemde firma werkelijk 210 P.K. konden ontwikke len. Verder wenschte spr. ook genotuleerd te zien, de opmerking van prof. Thierens, dat de bij werkspoor bestelde motoren van 200 P.K. ook tot 260 P.K. opgevoerd kunnen morden. Na deze aanvulling werden de notulen vastgesteld. Hierna waren de ingekomen stukken aan de orde. Ingekomen was een schrijven van ged. staten, waarbij deze hun goedkeuring hech ten aan het in de vorige vergadering geno men besluit tot aanschaffing van 2 ruwolie motoren van 200 P. K. van werkspoor. Medegedeeld werd, dat men ook bij gedep. staten begint, in te zien, dat een gemaal op Schermerboezèm noodzakelijk is. Overwogen wordt een gemaal te plaatsen bij Schardam met een capaciteit van 1200 kubieke meter per minuut. Dan is er nog een schrijven van de Ne- derlandsche Spoorwegen, waarin werd me degedeeld, dat het rijk een stuk grond wenscht te koopen, langs de Botertocht, zulks in verband met de uitbreiding van het Sta tionsemplacement Noord-Scharwoude. Er zal daar een sloot worden gegraven zoodat de afwatering geen hinder ondervindt. Het volgende agendapunt was het nazien der geloofsbrieven van de gekozen bestuurs leden Bakker en Gootjes. Deze werden in orde bevonden en de leden werden toege laten. Hierna volgde de verkiezing van een heem raad. Herkozen werd de aftredende heem raad de heer P. Kieft. Hierna was aan de orde de aanbieding en vaststelling van de rekening over 1932 Hieruit stippen we het volgende aan: Het totaal bedrag der inkomsten en uitgaven be droeg 87958,44. De inkomsten uit de bezit tingen bedroegen 4568. Uitgegeven werd aan jaarwedden en kosten van de wegen 13449,72 aan aanleg en onderhoud 18161,53. De bezittingen bedroegen 7650, de schulden 29850. De rekening was nagezien door de heeren Wonder, Poland en Schilder. De heer Won der had over de rekening eenige opmerkin gen. Het was hem opgevallen, dat het in een vorige vergadering genomen besluit tot loonsverlaging niet gelijkvormig was toege past. Op de heemraden was de korting ge neven vanaf 1 Jan. 1932, op de loonen van de arbeiders van 1 Mei. De dijkgraaf gaf dit toe; het verschil zal zooveel mogelijk vereffend worden. Deze vergissing was ontstaan, doordat in het be sluit geen datum van ingang werd genoemd Verder wees de heer Wonder op de op vallend hooge kosten van de molens. Verder wees spr. op het hooge wachtgeld van den heer Hoogland, maar dit was in overeenstemming met het ambtenarenregle ment. De heer Poland wilde de heele lijst van toelagen schrappen, met het oog op de moei te, ene de meeste ingelanden hebben om de belastingen te betalen. Verder was er vol gens denr. Wonder veel te weinig aan de we gen gedaan. Dit kan ons veel geld kosten. Voordat men aan den primairen weg begint, moet de Middelweg in orde zijn. Hierna werd de rekening goedgekeurd. Daarna was aan de orde de vaststelling van de begrooting over 1933. De begrooting voor den polder werd ge raamd op een totaal bedrag van inkomsten en uitgaven van 133652,8034. Voor rente en aflossing een bedrag van 2879,39. De heer Poland diende nu een voorstel in tot afvoering van den post toelagen De heer Poland wilde niet in bijzonderheden treden. De heer C. van Langen geloofde, dat er posten zijn, die niet geschrapt kunnen wor den. De dijkgraaf stemde hiermee in en gaf eenige voorbeelden. Spr. wilde wel de geval len afzonderlijk nagaan. De heer Poland zei nog, dat hij zijn voor stel ingediend heeft ook in verband met het feit, dat degenen, die het minst verdienen geen toelage krijgen. Waarom krijgen b.v. de wegwerkers, die altijd op grindwegen loo- pen, geen toelage voor hun schoeisel? De heer Knijn wilde de zaak overlaten aan het dagelijksch bestuur. De heer Kostelijk kon zich bij de meening van den heer Knijn aansluiten. Er is toch een reden waarom de toelage eertijds is toe gekend. Dan kunnen we ze toch maar niet allemaal tegelijk schrappen, zonder die rede nen nog eens te onderzoeken. De heer Groen ondersteunde het voorstel. De toelagen zijn toegekend in een goede tijd, dus is het redelijk, dat ze nu weer woraen ingetrokken. Bij de stemming werd het voorstel van den heer Poland met 5 tegen 13 stemmen verworpen. De polderbegrooting werd daarna zonder stemming vastgesteld. Vervolgens was de wegenbegrooting aan de orde. Deze sloot met een bedrag van ont vang .ten en uitgaven van 50606.86. B^ loten werd, indien de provincie dit jaar nog ,niet aan den nieuwen weg begint, de Middelweg goed te verbeteren, daar de pol der anders ontgaat. De heer C. van Langen vroeg in verband met de verbetering van den Donkereu weg, of het niet beter is, dat de polder den heelen weg koopt. De eigenaren hebben toch niets meer aan dien grond, de berm is na de verbe tering bijna verdwenen. De dijkgraaf antwoordde, dat de polder wel wil, maar de eigenaren vragen ondanks dat de grond hun niets opbrengt en ze voor dien grond nog lasten moeten betalen, te veel geld. Hierna werd de wegenbegrooting vastge steld. Vervolgens werden de achterstallige pol- derlasten besproken. Deze loopen in de hon derden. Velen kunnen niet betalen, maar er zijn er nog wel, die kunnen betalen. Besloten werd als het niet anders kon, tot verkooping over te gaan. Hierna rondvraag en sluiting. OUDKARSPEL. Heden is door stemgerechtigde ingelan den van de Barine Oudkarspel overgegaan tot de benoeming van een hoofdingeland, in de plaats van den heer Jb Kroon Jbz.. die tot lid van het bestuur is gekozen. Benoemd werd de heer P- Kroon Az. te Alkmaar. HEERHUGOWAARD. De raad kwam Dinsdagavond in spoed vergadering bijeen, onder voorzitterschap van den heer van Slooten, burgemeester. Afwezig de heer Kostelijk. Goedgekeurd werd een aanvraag ter in voering van een nieuwe rekenmethode, door het schoolbestuur der H. Dionysius en de gelden zijn de 37.85 daarvoor toegestaan. Uit de voorlezing van het ingekomen rap port van den schoolarts bleek, dat het on derzoek der kinderen dit jaar zeer bemoei lijkt was door het bijna regelmatig optreden der mazelen. Besloten werd een ingekomen schrijven van de thermochemische fabrieken, waarin verwerkt waren de tarieven bij eventueele aansluiting voor vernieting van vleesch, om prae-advies in handen van B. en W. te stellen. Blijkens toelichting van voorzitter, zouden deze voor de gemeente 2 cents per inwoner en per H. A. bedragen, dus ongeveer 180 per jaar. Dit tarief zou echter verminderd worden zoodra een gunstig rendement werd bereikt Medegedeeld werd dat van de, in de vo rige vergadering tot hoofd van school IV benoemde mej. Olthoff, bericht was inge komen dat zij elders een benoeming had aanvaard. Blijkens ingekomen schrijven van enkele ouders in het Zuideind der gemeente, waren dezen wel geneigd hun kinderen in plaats van naar de school te Oudorp naar de school aan het Kruis te zenden, indien de gemeente bijdrage in de vervoerkosten wilde geven. Voorz. verklaarde dat opvoering van het leerlingental der openbare scholen, de on derwijskosten per kind zouden verlagen, wa. wet en de verhouding in de gezien de L. gemeente voordeel zou beteekenen Op een vraag van den heer Kooy, deelde de voorzitter mede, dat de afstand voor eenige der kinderen meer dan 4 K-M. was. Besloten voor nader onderzoek in handen van B. en W. te stellen. De commissie van Bijstand G E B. meen de, naar aanleiding van een viertal plannen ingekomen van den administrateur van het bedrijf, te moeten adviseeren tot uitwerking van plan 3 over te gaan, hetwelk behelsde ondergrondsche kabellegging langs den in werkverschaffing verbreeden Donkere weg, ter vervanging van het thans bestaande bovengroncfsche net, hetwelk door de wijzi ging in den loop van den weg veranderd moest worden. Nadat door den voorzitter was toegelicht, dat wijziging met behoud van dit net onge veer 1000 zou kosten en een vierde plan, wat in hield verdere kabiliseering dan den Donkere weg op ongeveer 9000 zou ko men, werd conform het advies der commis sie van bijstand besloten. Kosten pl.m 5000. Na eenige discussie omtrent de al of niet wenschelijkheid van twee noodslachtplaat- sen in het Zuidelijke deel der gemeente, werd besloten, wegens verhuizing van den heer Peereboom, de noodslachtplaats in het Noorden op te heffen en thans alleen te laten slachten bij den heer Appel. De voorzitter deelde nog mede, dat ook de heer Peereboom, evenals ieder ander, tegen betaling van de vastgestelde vergoeding van die slachtplaats gebruik kon maken. Aangeboden werden de rekeningen van G.E.B. en G. A. respectievelijk met batige saldi van 1814.07 en 4.69. Beide werden verwezen naar de commissie van onderzoek. Naar aanleiding van de vacature hoofd O. L. school IV waren van eenige wachtgel ders brieven ingekomen. Na eenige discussie werd met algemeene stemmen de heer Bliek, wonende te Baarn, benoemd. Ongecorrigeerd. „HET TEEKEN DES KRUISES" VERBODEN. De filmkeuringscommissie te Heerlen heeft de film het „Teeken des Kruises" voor ver tooning in een der theaters te Heerlen afge keurd. De film zal dus niet in Heerlen wor den vertoond. SI OOM VA ARTLIJNEN. Stoomvaart-Mij. Nederland. Christiaan Huygens, uitr., 11 April te Port Said. Talisse, uitr., 11 April te Antwerpen. Tabian, thuisr., 10 April v. Padang. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij, Barneveld, thuisr., 10 April v. Liverpool n. Amsterdam. Nereus 10 April v. Dostock n. Amst. Rhea 11 April v. Palermo te Malaga. Titus 11 April v. Malta n. Piraeus. Brion 11 April v. Bordeaux te Amst. Hercules 10 April v. P. au Prince n. Cap Haitien. Oranje Nassau 10 April v. Madeira n. Pa ramaribo. Perseus 10 April v. Danzig n. Stettin. Trajanus 10 April v. Piraeus n. Salonica. Vulcanus 10 April v. Barcelona n. Genua. Juno 11 April v. Algiers te Amst. Kon. Holl. Llovd. Orania 11 April v. Amst. n. B. Ayres. Rapot, uitr., 9 April te Buenos Ayres Roads Zeelandia, uitr., 10 April v. Rio Janeiro. Kon. Paketv. Maatschappij. Roggeveen 8 April v. Pt. Natal n. Tamatave Houtman 9 April v. Bangkok te Batavia. Sigli 10 April te Belawan. Holland—Afrika-Lijn. Springfontein, thuisr., 11 April v. Las Pal- mas. Klipfontein 11 April v. Rott. n. Hamburg. Nijkerk, thuisr., 10 April v. Beira n. Loren- zo Marqués. Holland—West-Afrika-Lljn Amstelkerk, uitr., 9 April v. Las Palmas n. Dakar. Holland—Brltsch-Indië Lijn. Hoogkerk, thuisr., 10 April v. Colombo. Rotterdamsche Lloyd. Dempo 11 April v. Batavia te Rott. Jacatra, thuisr., 10 April te Suez. Kota Agoeng 14 April v.m. 7 u. te Napels verwacht. Garoet, thuisr., 11 April nam. 1 u. v. Lon den n. Rotterdam. Indrapoera, uitr., 11 April v. Tanger. HollandAmerika Lijn. Beemsterdijk 11 April v. Rott. n. Baltimore. Boschdijk 11 April v. Rott. te Norfolk. Binnendijk 8 April v. Galveston n. New Orleans. Lochmonar, Rott. n. Los Angelesj 7 April v. Punta Arenas. Veendam 11 April v. New-York te Rott. Lochkatrine, Portland (O.) n. Rott.; 9 April te San Francisco. ra«, van Zutphen heeft het voorstel van B. en w., om voortaan aan huwende on derwijzeressen (vóór hun 45sten jaar) eervol ontslag te geven, aangenomen. Vrij'dag 14 April (Goede Vrijdag). Groote Kerk, 7 uur, ds. Baar en ds. Deet- man (avondmaal). Kapelkerk, 1 uur, ds. Hak. Rem. Oeref. Gemeente, 7.30 uur, ds. Rap- pold (avondmaal). £v. Luth. Kerk, 7 uur, ds. Makkink. Geref. Kerk, half 8, ds. Meijenfeldt. Hersteld Apostolische Gemeente, 8 uur, idenst UIT DE OMGEVINO. BERGEN, 10 uur, (bevestiging lidmaten) en 7 uur (avondmaal) ds. v. d. Kieboom Evangelisatie Maranatha, 7 uur, ds Ros- cam Abbing, van Amsterdam EGMOND AAN ZEE, 10 din uur, Voorberel ng, 7 uur H Avondmaal ds. Roobol. EGMOND AAN DEN HOEF, 7 uur, ds. Nobel (H. Avondmaal). GR AFT, 7 uur (Heilig Avondmaal) ds Rooker. HEILOO, Ned. herv. ev. gem. a. d. Kerk laan* 10 uur ds. Hak NÓORDSCHARWOUDE, 10 uur (Lij densmeditatie; Avondmaal), ds. de Leeuw OUDORP, 7 uur (Avondmaal), ds Groot. v OTERLEEK, 10 uur (Avondmaal), ds. Groot. OUDKARSPEL, 7 uur, ds van Dijk (H. Avondmaal). SCHERMERHORN 10 uur, ds Boeren donk. STOMPETOREN, 10 uur (Avondmaal) ds. Heep. UITGEEST, 7.30 uur, ds. van Peursem (H. Avondmaal). ^ARMENHUIZEN, 10 uur (Bevesti ging nieuwe leden en collecte) en 7 uur (H. Avondmaal) ds. Seulijn. WINKEL, Vrij Ev. Kring, 7 uur, J. 'J Ruijs. BEGRAFENIS IR. W. F. KOPPESCHAAR. In allen eenvoud is gister op Nieuw Eik en Duinen te 's-Gravenhage ter aarde be steld het stoffelijk overschot van ir, W- F. Koppeschaar, oud-leeraar m.o., onder andere te Winterswijk en te Alkmaar en tevens sa mensteller van verschillende leerboeken op het gebied van reken- en meetkunde. Be halve familie waren nog eenige vrienden medegekomen, onder wie de heer W. M. C. Regt, archivaris te Alfen a. d. Rijn. Aan de groeve werd niet gesproken. Een broer van den overledene zeide dank voor de belang stelling. NOORDH. LANDBOUWCREDIET N.V. GEVESTIGD TE ALKMAAR Aan de op 1 Mei 1933 te houden Alge meene Vergadering van Aandeelhouders zal worden voorgesteld het dividend over 1932, voor de preferente aandeelen te bepalen op 6 pCt. en van de gewone aandeelen op 3 pCt. Op de preferente aandeelen werd in min dering hierop in November 1932 reeds een interim-dividend van 3 pCt. betaalbaar ge steld. MR. OUD OVER DE VERKIEZING. Morgen (Donderdag) spreekt mr. P. J. Oud om 8 uur in het Gulden Vlies over het onderwerp ,,De Vrijzinnig Democraten en de a.s. verkiezing". DE OPENBARE LEESZAAL GESLOTEN. De Openbare Leeszaal zal op 18 April a s. den geheelen dag gesloten zijn. AANBESTEDING KERKGEBOUW. Hedenmiddag werd in het openbaar aan besteed het bouwen van een kerkgebouw met 900 zitplaatsen, met dienstvertrekken en kosterswoning, alles voor de Geref. kerk te Alkmaar. Ingekomen waren 38 biljetten. De uitslag der aanbesteding was als volgt: K. Verweel te Stompetoren 63.500; Blaauboer te Egmond aan Zee 59.6C0; W. Theunissen te Heemstede 58885; P. Cupido te IJmuiden te IJmuiden 58000Gebr. Boe kei te Oude Niedorp 57937; H. Klasen te Heemstede 57453; J. Meijer en Folkert te Beemster 57300; J. de Waard te IJmuiden 57230; J. Faus te Nieuwe Niedorp 57200; Fa. Heeren en Zoon te IJmuiden 56994; G. Kuipers te Hoogwoud 56740; Gebr Trebbe te Enschede 56300; C. Noort te Bergen 55900; N.V. v.h. Zijp en Ham burg te IJmuiden 55550; Jac. v. Gent te Amersfoort 55340; H. Groen te Amersfoort 54400; P. Bot te Heerliugowanrd 54388; Aann. Jansen en Moens te Haarlem 54300; R. K. Koppen en Zoon te Alkmaar 53940; G. C. Blanken te Bussum 53400; O. Hamstra te De Rijp 52900; Leeghwater en Hittema te Heerhugowaard 51000; Gebr. H. P. en J. de Vries te Purmerend 50885; M. K. de Groot te Heerenveen 5040Ö; Gebr. Oostrom te Warmond 50200; Fr. Philips te Haarlem 49925; J. B. van Westreenen te Zeist 49900; C. Kloosterboer te Br. op Langendijk 49800; Zaansche Coöp. Bouwersbond te, Wormer- veer J 49742; Joh. Apeldoorn te Alkmaar 49488; Fa. Draisma en Boelstra te Arn hem 48860; Doedens en Schilder te 't Zand 48484; P. Fröhlich te Harlingen 47380- Eshuis en Zoon te Friezenveen f 46878; j' Apeldoorn te Egmond-Binnen 46500; G en J. Broertjes te Bloemendaal 46444; H. Vos te Alkmaar 41500; J. Krijtenburg te Hflmgen 48484; A. Buur te Alkmaar 54oOO; H. Balder te Alkmaar 54646. Vóór de opening der biljetten plaats had, vroeg do heer J. Apeldoorn (van Alkmaar) of het mogelijk zal zijn dat de laagste inschrijver gepasseerd kan worden ten behoeve van den opvolgen den inschrijver, ofschoon hij technisch en financieel „goed voor het werk is. De architect, de heer B. W. Ptooy te Amersfoort, antwoordde, dat, hij, indien aan de voorwaarden „technisch en financieel goed" wordt voldaan, aan de commissie voor den bouw zal advi-ee- ren het bouwen aan den laagsten in schrijver op te dragen. Deze mededeeling werd met applaus ontvangen. (Ongecorrigeerd.) GESLAAGD. Aan de Universiteit van Amsterdam is gisteren bevorderd tot apotheker mej. J. K. Louwaars alhier. EEN STRAAT ZONDER NAAM. Heden vervoegde zich bij ons de heer M die zich er over beklaagde, dat hij in een straat woont, die geen naam heeft. naar waarnemingen, verricht in den morrn-n van 12 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.5 mM t» Warschau. Laagste barometerstand 747.0 mM. f# Torshavn. Verwachting, geldig tot den avond van 13 April: Matige Westelijke tot Noordwestelijke wind; meest zwaar bewolkt, enkele regen buien, kouder. 6 Weero verzicht. De beweging van de reeks depressies en van het hooge drukgebied op het vasteland naar het Oosten is in sneller tempo voortge- zet en over IJsland nam de koude Noorde. lijke luchtstroom in beteekenis toe. Ook op de Britsche eilanden is de temperatuur reech gedaald, en bij het verder Oostwaarts trek ken van de depressie zullen deze koelere luchtstroomen zich ook over onze omgeving uitbreiden, af en toe regenbuien veroora. kend. Regen valt aan de Noorsche kust, waar het in het Zuiden krachtig uit Zuid waait. Tusschen IJsland en Schotland val- len sneeuw- en hagelbuitjes. In het Oostzee gebied en in het Kanaal valt eveneens regen (La Coruna had zelfs 20 mM.). In Frank rijk en Duitschland is de temperatuur nog vrij hoog, maar is de bewolking toegenomen. De algemeene toestand duidt voor de vol gende dagen op afkoeling en eenigszins buiïg weer. zoeken moest onverrichterzake terug. Hij had twee politie-agenten en eenige andere Alkmaarders naar het adres gevraagd maar niemand had hem terecht kunnen helpen. Bij nader onderzoek is ons gebleken dat het naambord van de straat reeds drie jaar ont breekt. Het is weggenomen en, ondanks ver zoeken van de bewoners, niet meer terugge bracht. De naam van de bewuste straat is Kanis straat en het straatje is tusschen het bolwerk en de Geest gelegen. Wanneer de gemeente- begrooting weer een gunstiger beeld ver toont, zal er misschien nog eens een naam bordje kunnen overschieten. VLIEGTUIG TE LIMMEN GEDAALD. Gistermiddag half drie heeft een militaire van De Kooy, bestuurd door kapitein Does. burg, wegens een motordefect in het Overd» onder de gemeente Limmen, een noodlanding moeten maken. Het defect bleek ter plaatse niet te herstel len waarom het vliegtuig gedemonteerd is ea gisteravond 10 uur naar De Kooy werd over gebracht. HET BROKKENHUIS. Men schrijft ons: In de krant van Maandag lazen wij een klein berichtje over het verbranden van een logement in de Keizerstraat. Wij lezen zoo'n bericht, verheugen ons dat er geen persoonlijke ongelukken zijn ge beur en nemen het verder voor kennisgeving aan. Weinigen vermoeden, wat een ellende daaraan verbonden is voor de- 7 logeergas ten, die in nachtgewaad het brandende huis zijn uitgevlucht en wier heele hebben en houden al is dat niet zoo veel een prooi der vlammen werd. Maandagavond kwamen vier van deze arme kerels, op verzoek van den Armen raad, in het Brokkenhuis. gekleed in een jas van die, een broek van een ander, klompen of schoenen van nog weer een ander. We hebben de menschen zoo goed moge lijk geholpen, natuurlijk, doch er was toch veel te weinig om hen van het hoogst noo- dige te kunnen voorzien. Er is een voortdurend gebrek aan heeren* costuums en wanneer er dan vier tegelijk om een pak komen, laat het zich begrijpen, dat ook wij niet best weten wat wij er mee aan moeten. Toch gingen de menschen verheugd bij' ons vandaan, al was dan ook hetgeen ze medenamen, niet zoo precies passend en al konden ze allen niet eens een compleet stel ondergoed bekomen. We hebben ze beloofd, om, zoodra we hiertoe in staat waren, hen ook aan het ont brekende te helpen en vandaar doen wij een beroep op welwillende stadgenooten, die op het gebied van heeren onder- en bovenklee- ding iets hebben te missen. Het is den laatsten tijd niet meer zoo noodig om regelmatig de aandacht op Het Brokkenhuis te vestigen, dagelijks komen er adressen binnen waar wij het een of ander kunnen laten halen en vandaar dat het mo gelijk was, om, reeds bijna drie maanden achtereen, wekelijks 25 gezinnen te laten komen, die op een of andere wijze werden geholpen. In dit speciale geval roepen wij echter de hulp in van hen die met onze instelling sym- pathiseeren, opdat wij ook deze menschen-" er hebben zich intusschen nog twee slacht offers aangemeld, kunnen helpen. De meesten zijn wel al bekend met onze adressen, doch voor hen die het nog nte» mochten weten laten wij ze hieronder nog even volgen; I Het adres van den secretaris is RipP'nS" straat 12, terwijl de Armenraad, teletoon No 660, ook gaarne opgaven ontvangt. Mogen wij op U rekenen?

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2