Stad en Omgeving Alqemeene vergadering Ziekenfonds Gisteravond hield in hotel Proot het Algemeen Afdeelings Ziekenfonds oer afd. Alkmaar en Omstreken van de Ned. Maatsch. tot bevordering der genees kunst zijn algemeene vergadering. Openingsrede. De voorzitter ,dr R. G. G Schrö- der, opende met de volgende rede: Nog nooit had ik mij met een be zwaard gemoed naar een algemeene vergadering van ons fonds begeven, niaar dezen avond za' het voor L en mij moeilijk zijn, met de opgewektheid die al onze bijeenkomsten kenmerkte, te vergaderen en te besluiten. Aan alle kanten zijn we ingesloten door de crisis: gij als verzekerden, wij als deelnemers. Er is niet aan te ontkomen. Ons fonds .groeit, maar we hebben te doen met crisisgroei: verscheidenen wier draag kracht hen buiten het fonds gehouden 'had, zijn zoo achteruitgegaan, dat ze ver 'beneden de weistandsgrens gekomen 'zijn; anderen die jaren lang bij ons ver- izokerd waren, hebben de verzekering moeten opgeven en zich tot de overheid gewend om in hun geneeskundige ver zorging te voorzien. De hoegrootheid der achterstallige bij- dragen is, mede dank aan de stuwing van Maatsch. Hulpbetoon, in Alkmaar niet belangrijk toegenomen Maar in vele van de andere plaatselijke onder- deelen is zij onrustbarend groot gewor den En dat, terwijl verschillende deel nemers buiten Alkmaar nu in hoofdzaak op het ziekenfonds zijn aangewezen om in hun bestaan te voorzien. De crisis in land- en tuinbouw, in veeteelt en zuivelbereiding heeft zoo- danigen omvang aangenomen, dat -cle verzekerden eenvoudig niet het volle pond kunnen betalen. Er zijn, gelukkig, gemeentebesturen, die beseffen, dat een volledige geneeskundige verzorging der burgers een belang ook in geldelijk b slang, van de gemeenten zelve is. Deze gemeentebesturen bieden de behu'pzame hand om de bijdragen aan te vul.en Andere daarentegen onttrekken zich aan deze zedelijke verplichting: het eene uit onmacht, het andere uit onwil. De bodragen, waarom het gaat, zijn niet zoo hoog, dat we aan werkelijke on macht kunnen gelooven. Dat er onwil is, daarvan zijn we overtuigd Onze cri- s'scommissie berichtte van een burge meester, die zich trachtte af te maken van hulp aan verzekerden door te be weren, dat de dokters in de vette jaren geprofiteerd hebben en nu, in de ma gere jaren, dan maar zonder betaling moeten helpen. Achteraf bezien is het een groote fout geweest, dat we in die vette jaren de vvekelijksche bijdragen niet nog belang rijk hebben opgevoerd. Want dan zou het thans mogelijk zijn, ze terug te brengen tot een bescheiden bedrag, dat tóch nog de geneeskundige hulp loonend zou maken .Ge zult het met mij eens zijn, dat zij die in alle omstandigheden hebben te zorgen voor de gezondheid van u en de uwen, aanspraak mogen maken op een belooning, die hun het be staan mogelijk maakt. Vóór alles streeft het ziekenfonds er naar: de volledigheid van zijn genees kundige hulp onaangetast te laten. Wanneer de draagkracht der verzeker den te kort schiet en de hulp der ge meentebesturen uitblijft, zal een nood toestand ontstaan, waaruit alleen be perking van het recht op specialistische behandeling ons zal kunnen redden Deze beperking zal den verzekerden In hoofdzaak of alleen geestelijke schade biengen. Immers, schade aan hunne ge zondheid is uitgesloten, omdat de ge meentebesturen verplicht ziin, den in woners die niet zelve specialistische hulp kunnen betalen, deze van gemeen tewege te verleenen. In zulk een geval zal de hulp aan den eenling een gemeen te veel meer kosten, dan ze zou hebben uitgegeven om allen verzekerden hun aanspraak op specialistische hulp te doen behouden. De specialisten zullen niet bereid zijn, terwïlle van zulke ge meentebesturen hun laagste tarieven nog te verminderen Alle deelnemers zijn bereid, naar ver mogen bij te dragen ter leniging van den crisis-nood van ons fonds. De specialis te nemen gezamenlijk vrede met een bedrag .waaruit ze niet de hun toeko mende belooning kunnen putten. De huisartsen buiten Alkmaar zijn bezig met het vormen van een reserve, waar uit zij in onderling overleg een tege moetkoming geven aan die verzeker den, die niet bij machte zijn, hun bijdra gen op te brengen. Het spreekt, dat zij die tot betaling der volle bijdragen wel in staat zijn, geen tegemoetkoming ont vangen De huisartsen en apothekers te Alk maar zullen 5 van hun inkomen af dragen om een kas te vormen, waaruit zij in overleg Alkmaarsche verzekerden zullen tegemoet komen Verlaging over de geheele linie van dt bijdrage is, gezien de uitgebreidheid der hulp die A. A. Z. Ak verstrekt, een voudig uitgesloten Het bestuur heeft de grootste moeite, met de tegenwoor dige bijdrage het bedrijf gaande te hou den. '11 Geringe vermindering van deze bijdrage zal den verzekerden niet hel pen; een belangrijke vermindering zal het fonds noodzaken, tot het aanbrengen van bezuinigingen en beperkingen ten koste der verzekerden willen wü piet! .Wü zijn et: altijd trotsch op geweest, dat ons fonds voor zoo weinig geld zoo volledige hulp ver leent en dien trots wenschen wij te be waren ,zoo lang ons dat maar eenigszins mogelijk zal zijn. Wij mogen, jui.t in dezen tijd, niet vergeten, hoeveel kocte- looze hulp A. A Z Ak verstrekt aan de groote gezinnen. Ziet het verslag over 1931 nog eens in, om opnieuw u daarvan rekenschap te geven! De crisis brengt ons ook in ander op zicht moeilijkheden. Sinds verscheide ne jaren was de Alkmaarsche vereeni- ging voor Gezinsverpleging bereid onzen verzekerden hulp te verleenen. Wij be taalden daarvoor een vast bedrag. Het aantal bezoeken die de zusters aan cnze verzekerden brengen, is zoodanig ge groeid, dat onze bijdrage daarvoor ge heel ontoereikend is. De vereeniging verzocht verhooging van onze bijdrage. Wij hebben die integendeel moeten ver lagen. De vereeniging het Wit-Gele kruis verstrekt ook gezinsverpleging; daarom vroeg ze, een gedeelte van ons subsidie te mogen ontvangen. Daartegen kenden wij geen bezwaar maken, zoodat 1/3 van het bedrag aan het Wit-Gele kruis zal worden afgedragen. De andere vereen i- ging ontvangt dus minder dan vroeger. Wanneer zij zal voortgaan, onzen ver zekerden hulp te verleenen, zal zij van hen, die dat kunnen missen, eenige geldelijke belooning moeten vragen. De noodzaak daarvan is ons op een be spreking met het dagelijksch bestuur ge bleken; wij kunnen niet anders dan er in berusten. Onze crisis-commissie verdient ons aller dank voor de toewijding, waar mede zij gewerkt heeft. Gemakkelijk was haar arbeid niet; herhaaldelijk had zij met tegenslagen te- kampen. Haar voorstel, dat niet op de dagorde vermeld staat, maar dat wanneer deze vergade ring het voldoende ondersteunt, tóch in behandeling genomen kan worden, is een vrucht niet alleen van haar zorgvul dig overleg, maar vooral van de moei lijkheden, waartegen zij te strijden had. Hoe de moeilijkheden, waaronder al len gebukt gaan, uit den weg geruimd zullen worden, weten wij niet. Er zijn er, die beweren, dat het begint te da gen; anderen meenen, dat de zwarig heden nog zullen toenemen. Maar hoe dan ook, laat ons door samenwerking er naar streven, ons ziekenfonds te be houden op de hoogte, waarop onze een dracht het heeft gebracht. Laat ons van goecfén wille zijp en in welwillendheid jegens elkander spreken over de be langen van ons fonds, die toch in wezen zijn zoowel die van u verzekerden, als van ons, deelnemers. (Applaus.) Hierop volgde het jaarverslag van den secretaris-penningmeester, den heer B. H. J. Schouten. Wij ontleenen er het volgende aan: Nu de inkomens nog steeds dalende zijn, stijgt 't getal dergenen, die onmachtig zijn zelf de noodige geneeskundige hulp te be talen en is ook voor hen het ziekenfonds een uilkomst, m.a.w. 't tonds groeit onder de verdrukking. Aan deze omstandigheid is de toeneming van 't aantal verzekerden grooten- deels te danken, te meer waar een afvloeiing naar 't armbestuur als gevolg van gebrek aan inkomen hiermede geen gelijken tred heeft gehouden, daar door 'n besluit van de deelnemers hiervoor gewaakt werd. Te prijzen is. dat ons fonds in het afge- loopen jaar gepoogd heeft door 't instellen van een crisis-commissie de moeilijkheden der contributiebetalingen te ondervangen. M i. heeft 't fondsbestuur zich terecht op 't stand punt gesteid, dat het vooral in 't belang der diverse gemeenten is. dat hun inwoners ver zekerd blijven van geneeskundige hulp. Om dit belang naar voren te brengen is de crisis-commissie benoemd. Bevreemdend is het, dat vele lichamen, waarvan gedacht werd, dat zij 'i meest de gevormde commissie zouden toejuichen en samenwerking zouden zoeken, absoluut geen blijken van svmpathie geven. Gelukkig dat er ook instellingen zijn, die het doel der crisis commissie beter begrijpen en door overleg bereikt hebben, dat het fonds niet genood zaakt zal worden de achterstallige verzeker den daar ter plaatse te schrappen. Wat Alkmaar betreft, zij hier vastgesteld, dat ofschoon er geen directe samenwerking inet Maatschappelijk Hulpbetoon bestaat, door 't wederzijdscli waardeeren een goede verstandhouding is geschapen. Een bealngrijke gebeurtenis in het afge- loopen jaar is het betrekken van een nieuw kantoorgebouw. Onze pogingen tot het stich ten van een eigen gebouw slaagden niet. De door ons nu gehuurde lokalen zijn door hun ligging en hun grootte voorloopig zeker bij uitstek geschikt voor de huisvesting van onze administratie. Na deze algemeene beschouwingen volgen de besprekingen der twee groepen, die het fonds afzonderlijk beheert. Wat de buitengemeenten betreft, hierin waren 43 apoiheekhoudende geneeskundigen werkzaam. Door vri-e vestiging van de hee- ren Hoogkamer en Zwarteveen, respectieve lijk te Wierineermeer en Heerhugowaard, vermeerderde het aantal met 2 deelnemers. Door overlijden verloor het fonds den heer Bosch te Winkel, door vertrek den heer Schiöder te Wteringtrwaard. Hun plaatsen weróer. ingenomen door de heeren Broekens en de Vries. 't Getai verzekerden op 31 December 1932 was; 23418 volwassenen. 15S21 kinderen, waarvan 12099 betalenden (31 December 1931 waren deze cijfers: 22032, 14848 en 11418). Het totaal van 31 December 1931, zijüde 36880, steeg dus tot 39232, De berekende contributies bedroegen f 334.882.96, waarvan aan bodeloon werd uitgetrokken '26.790.38, terwijl aan de administratie werd afgedragen f 76.610.56. Na controle der specialisten-rekeningen bleek, dat de buitengemeenten in 1931 een bedrag van 2.261 42 hadden betaald, dat ten laste van Alkmaar had moeten komen Door terugstorting is dit hersteldwaardoor, mede door 't saldo 1931 ad 4.202.48 en eenige andere ontvangsten, als rente, entree etc. over een totaal aan kasmiddelen van 83.295.04 beschikt kon worden. De uitgaven kunnen als volgt gesplitst worden: salarissen 4615.13; honoraria specialisten 49045.32 waaronder een stor ting over 1931 ad 716.04, tandartsen f 6004.75, brillen, buikbanden enz. 2773.04. ziekenhuizen f 9754.55, waaronder hoogte- zon f 287.53, medicamenten 2703,69; druk werk en correspondentie 458 82, hoogtezon niet verstrekt door de ziekenhuizen ,1 279, in totaal met eenige andere uitgaven 76748.76. Er blijft dus als saldo over een bedrag van f 6546.28. Nog eenige vorderingen ten bedrage van 346 06 moeten binnen kómen- Wat Alkmaar betreft, dit onderdeel had op 31 December j.1. 11072 volwassenen, 4774 kinderen, waarvan 4118 betalenden, in totaal 15846 zielen. In 1931 waren deze cijfers 10685, 4661, 4014 en 15346. Aan wekelijksche bijdiagen werden ont vangen 161580.59, met inleggelden, rente enz. totaal f 164748.15. Hiertegenover staan als uitgaven: Salaris sen deelnemers 83532.03; medicamenten 17428.95; specialisten 35178.54 (waar onder begrepen nog te storten over 1931 492.98 en 't verrekenbedrag over 1931 ad 2261.42); tandartsen 9344; brillen etc. 1472.56; ziekenhuizen f 7012.80 (waar onder hoogtezon f 1080); salarissen 2142.87; bodenloon 4616.95; gezinsver pleging f 1500; drukwerk en diversen 1128.38, in totaal inclusief nadeelig saldo 1931 ad 2169.54 een uitgave van 165526.62, zoodat 'f saldo-verlies over 1932 volgens de boeken bedraagt 778.47. In werkelijkheid bedraagt dit 350 minder, dus f 428.47; immers door de tijdsomstan digheden is 't noodzakelijk gebleken 't voor schot aai» den bode gegeven ter vergemakke lijking van zijn wekélijksche afrekening met 350 te verhoogen. Wat het reservefonds betreft, dit bedroeg op 31 December 37352.91, waarbij de ef fecten ad f 36.500 tegen 100 pCt. zijn opge nomen. Bode van Heerden, die vanaf de oprichting aan ons fonds verbonden was, vroeg tegen November ontslag, dat hem op de meest eer volle wijze gegeven werd onder 't genot van een pensioen. Het bestuur onderging geen veranderin gen. Het aantal der specialisten vermeerderde door aansluiting van dr. Schut. Er werden 7 bestuursvergaderingen ge houden, waarvan die op 30 September 1932, als zijnde de 100ste bestuursvergadering, op intiem feestelijke wijze werd herdacht. Ingevolge ingekomen verzoeken werd o.a. goedgevonden, dat hoogtezon-bestralingen, die tot nu toe slechts in de ziekenhuizen wer den gegeven, ook konden worden verstrekt door afdeelingen van het Witte Kruis en daarmede gelijk te stellen inrichtingen. Voor de verzekerden buiten Alkmaar is dit een groote besparing van reiskosten en tijdver lies. De heer B o n s e m a vroeg of er een bij zondere reden voor is, dat de aanwas van het ledental buiten Alkmaar grooter was dan in de stad zelve. Het is een verhouding als 6:1. Staat dit in verband met de crisis? Is het een gevolg van daling der inkomens? De secretaris antwoordde, dat de aanwas van Alkmaars bevolking toch ook gering was, grootendeels veroorzaakt door spoorwegmenschen. De vrij geringe toename is niet speciaal een gevolg van het vermin derde inkomen. Het jaarverslag werd onder dank van den voorzitter vastgesteld. Nazien rekening. Namens de commissie voor het nazien der rekening en verantwoording zei de heer B o u m a n (Zuidscharwoude), dat na ge nomen steekproeven mocht worden geconsta teerd, dat de boeking uitstekend in orde was, weshalve zij tot goedkeuring adviseerde. Alzoo werd besloten. De rekening werd goedgekeurd volgens het advies der commissie. Bestuursverkiezing- Periodiek moesten aftreden de heeren dr van Dam, Kansen en Schouten (allen her kiesbaar), terwijl voorts een plaatsvervanger moest worden gekozen voor den heer Kansen. Gekozen werden de drie aftredenden, die daarmee genoegen namen. Als plaatsvervan ger werd gekozen de heer Bouman, die deze benoeming aannam. De commissie tot nazien der rekening. De v o o r z i 11 e r zei, dat het bestuur al tijd prijs had gesteld op de werkzaamheden van een dergelijke commissie, opdat de verze kerden daardoor een'inzicht zouden krijgen in de boeking. Het bestuur stelde nu, na ge houden besprekingen voor de commissie uit te breiden tot zeven leden, opdat daarin zit ting zouden hebben alle groepen van deel nemers en verzekerden, nl. een vertegenwoor diger van de buitengemeenten, een vertegen woordiger uit Alkmaar, een apotheek-hou dend geneeskundige, een huisarts, een apothe ker, een specialist en de voorzitter van de geneeskundige pharmaceutische commissie. De heer Bonsema vond een zoo uitge breide commissie te groot, meer dan vier menschen achtte hij niet noodig. Dr. Blok meende dat alleen met het rap port van den accountant kan worden vol staan en dat er dus heelemaal geen commis sie zou behoeven te zijn. De Jiegr .Grjjjiw zette uiteen 4at het doel der commissie eigenlijk is de verzekerden inzicht in de zaken van het fonds te geven, hjet gaat niet zoozeer om het controleeren. De heer Bouman vond, nu er een ac countant is, de commissie vrijwel overbodig: zij heeft geen enkele verantwoordelijkheid meer. De voorzitter zei, dat het bestuur aan elke groep van belanghebbenden van het fonds gelegenheid wilde geven de zaken nader te leeren kennen en kennis te nemen van het werk van het bestuur, voornamelijk van den penningmeester. Spr. zag geenerlei bezwaar tegen uitbreiding der commissie tot zeven leden. De heer Bonsema vond een commissie van drie leden normaal, ziin er meer, dan wordt har.r werking te log. Een groepsindee- ling zal moeilijkheoen geven, als op een ge geven moment de vertegenwoordigef van één dier groepen verhinderd is mee de boeken na te zien. Dr. v. d. S 1 u f s (Schagen) zag een oplos sing in het verwissekn van de leden der commissie. De secretaris meende, dat men de boe ken enz. een paar weken ten kantore van het fonds ter inzage kan leggen. Dr. Blok: De commissie dan toch ook overbodig. De secretaris: Zij moet er zijn vol gens het reglement. Dr. van Dam herinnerde aan een ver gadering, waarop namens een paar groepen was geklaagd over onbekendheid met de zaken van het fonds. Uit die klacht was het voorstel van het bestuur geboren. De heer Bonsema meende, dat het idee-Schouten daar dan meer aan zou tege moet komen, waarop dr. van Dam ant woordde, dat volgens het bestuursvoorstel de commissie het Jieele jaar gelegenheid heeft de boeken enz. na te gaan. E)e voorzitter had geen overwegend bezwaar de commissie te doen bestaan uit vier leden, maar zou dan toch den voorzitter van de pharmaceutische commissie daarin zitting willen doen nemen. Aangewezen werden ten slotte vervolgens de heeren Bonsema (verzekerden Alkmaar), Boskamp te St. Pancras (verzekerden buiten gemeenten), dr. van Dam (pharm. commis sie), mej. Schuitema (apoth.) en dr. Sluijmer (huisartsen). Bijdrage verzekerden. Het bestuur stelde voor deze te laten op de tegenwoordig vastgestelde, met dien verstan de, dat de huisartsen en apothekers bereid zijn tijdelijk genoegen te nemen met 5 pCt. salarisvermindering. Dit vrijkomende bedrag zal afzonderlijk worden beheerd en door de deelnemers worden aangewend ten behoeve van de door de crisi? getroffen- verzekerden. De apotheek-houdende geneeskundigen zijn op een zelfde wijze bereid de door de crisis noodlijdend geworden verzekerden te helpen De crisiscommissie van het fonds zal ge kend worden in de wijze van aanwending van dit bedrag. Van de crisis-commissie was hierbij nog het volgende voorstel ingekomen: „De crisis commissie verkrijgt de bevoegdheid, hen, die meer dan 5 weigen ten achter zijn, in het fonds te behouden voor genees-, heel- en ver loskundige hulp uitsluitend door den huis arts. Buiten werking kunnen dan gesteld wor den de bepalingen betreffende: specialisti sche hulp, tandheelkundige hulp, brillen, breukbanden enz., gedeeltelijke vergoeding voor andere instrumenten enz. Deze bepaling zal gelden voorloopig voor één jaar". Dr. van der Sluis (voorzitter der crisiscommissie) zei, dat die commissie poogt gedaan te krijgen, dat de gemeenten de con tributie geheel of gedeeltelijk betalen voor hen, die zelf daartoe niet meer in staat zijn. Doen de gemeenten dit niet, dan zal zoo iemand zeer zeker niet de specialistische hulp kunnen betalen, zoodat die voor reke ning der gemeente moet komen. Het zieken fonds geeft uitgebreide specialistische hulp, méér dan de menschen kunnen krijgen voor rekening van de zoogenaamde operatiekassen ten plattelande. Als een verzekerde, voor wien de gemeente de betaling overneemt, weer verdiensten heeft, zal hij zelf zijn con tributie weer moeten betalen. Verschillende gemeenten hebben al de verplichtingen voor onvermogenden overgenomen. Waar dit nog niet het geval is, meent de crisis-commissie, dat men toch niet mag verlangen, dat het fonds de onvermogenden handhaaft of dat de dokters gratis hulp en geneesmiddelen verschaffen, zooals de burgemeester van één der buitengemeenten had gewenscht. Volgens het voorstel van de commissie zal men dergelijke leden kunnen behouden voor 19 cents per week. Haar voorstel zou alleen gelden in die gevallen, waarin de gemeenten de contributiebetaling niet willen overnemen. De voorzitter legde er den nadruk op, dat de crisis-commissie van de door haar gevraagde bevoegdheid geen gebruik zal ma ken dan in uiterste noodzaak. De heer Bonsema herinnerde aan den vaak gehrr den aandrang tot aanmerkelijke verlaging der contributie. Op de wijze, die de commissie nu wil, zou het mogelijk zijn daaraan te voldoen. Spr. stelde vast, dat in verschillende gemeenten absolute onwil be staat om de contributie-betaling over te ne men voor de onvermogenden. Het voorstel beoogt nu de weigerachtige gemeenten als het ware voor het laatst te waarschuwen. Gaan zij er nog niet op in, dan moeten zij maar de risico dragen van de hoogere kos ten voor specialistische hulp aan de ver zekerden. Dr. Vogelzang (Oudkarspel) zei, dat die gemeente en Noordscharwoude wel bereid zijn de contributie te betalen, echter niet voor heu die naar een dokter buiten de gemeente gaan, een standpunt dat hij goed keurde. Dr. van der Sluis vond dit een onjuist standpunt, omdat het geen waarborg is voor vrije artsenkeuze. Dr. Blok betoogde, dat het publiek en ook de gemeenteraden over het algemeen MÏW &eteq xm M iopd^ De v o o r z it e r zei. da» het bestuur overwegen of meer publiciteit mo&eliit Eenige doktoren betoog d«J8 een verlaging van zes cent per lid ner niet veel is te noemen. De heer Bonsema meende, dat het schil wél noemenswaard is. Vfr* Het voorste! van de crisis-commissie w hierop zonder hoofdelijke stemming aan»^ nomen, waarna ook het voorstel van het h stuur op dezelfde wijze werd goedgekeurd Dr. Vogelzang vroeg of cfe hui. artsen en apothekers de eenigen zijn die noegen nemen met een verlaging. De voorzitter zei, dat de tandarts», nog op hun zelfde uftkeeringen staan. De heer E 1 e m a deelde mede, dat hü u»i 30 pCt. gekort wordt op zijn tarieven De voorzitter herinnerde de tandart sen aan het verzoek van het bestuur om een omschrijving van hun diensten ten behoev» van de verzekerden. Thans ontbreekt aan het bestuur nog elk inzicht daarover. Benoeming account».» Het bestuur stelde voor den heer V» Groot, leeraar aan de handelsschool wed»! te benoemen. De heer Bonsema had liever een be roeps-accountant dan iemand die reeds andere betrekking heeft. Het bestuur zegde toe hier rekening m»e te zullen houden en voor de volgende algZ meene vergadering te zullen komen met een lijst van de erkende accountants hier ter stede. De heer de Oroot zou dan de functie kunnen waarnemen voorloopig tot 1 Aoril 1934. De heer Oreeuwzag geen noodiMf. voor deze regeling, hij vreesde veleer een» kere mate van ontstemming bij den heer fe Groot. Er zijn alom tal van menschen die verdiensten halen uit een nevenbetrekking. o a a Tekort afd. Alkmaar. Goedgekeurd werd het bestuursvoorstel om het tekort der afd. Alkmaar te dekken uit het reservefonds der afdeeling. a a Hrt bouwfonds. Eveneens werd goedgekeurd een voorstel van het bestuur om het bouwfonds boekhoud kundig te verantwoorden in verhouding van Alkmaar 1 tegen de buitengemeenten 2.4, met dien verstande dat het geheele bedrag alleen aangewend mag worden voor het ad ministratiegebouw. Verslag crisis-commissie. Dr. van der Sluis verwees hier voor naar het reeds door hem gesprokene. Aan het overleden lid der commissie (den heer Kuperus) wijdde spr. eenige hartelijke woorden. Hij deelde nog mede, dat de heer Hart had bedankt. De voorzitter zei, dat in de vacature- Kuperus is gekozen de heer Willems te Anna-Paulowna en in de vacature-Hart te Koedijk (die moest uittreden wegen» con- flict met den plaatselijken geneesheer) de heer Rutsen. Dr. Blo k vond bet een principieel» kwes tie, als een door de verzekerden gekozen ver tegenwoordiger als zoodanig moet aftreden na een geschil met den geneesheer ter plaatse. Dr. vandej Sluis constateerde, dat de heer Hart nooit actief heeft deel gen om» aan het werk der commissie. De heer Boskamp merkte op, da/ dé heer Hart niet heeft bedankt en zich noj beschouwt als lid der commissie. De verze kerden zien hem ook nog als hun vertegal" woordiger. De heer Bonsema meende, dat ieraaad, die niet geregeld een werkzaam aanded neemt in het werk eener permanente com missie, geen lid daarvan kan Wijven. Dr. van der Sluis verdedigde de meening, dat een vertegenwoordiger den plaatselijken dokter vertegenwoordigt, een meening waarmee dr vin Dam met its stemming der vergadering zeide te ver schillen. De voorzitter stelde voor, den beer Rutsen voorloopig niet als gekozen te be. schouwen en den heer Hart alsnog te vragen of hij al dan niet bedankt. Dr. v. d. Sluis zegde dit toe. Rondvm& De heer Schouten verklaarde zich b«« reid genoegen te nemen roet 10 pCt. tijdelijke korting op zijn salaris. Dr. van Dam meende dat voor «en der- gelijken maatregel geen aanleiding is. Hij zou in het voornemen aan ook alleen willen berusien als de heer Schouten er op aan dringt. De heer Bonsema vond dü een kwestie van het bestuur. De heer Bouman (Zuidscharwoude) klaagde erover, dat niet overal vertegen woordigers van de verzekerden zijn De voorzitter antwoordde dat *ulk# niet ligt aan het bestuur, noch aan de artsen in de buitengemeenten De verzekerden ze» blijven nalatig een vertegenwoordiger aan t* wijzen. Spr. zou er wel vóór zijn, de dokto ren in plaatsen waar nog geen vertegen woordiger is. te verzoeken, te pogen daarin te voorzien door het beleggen van een ver gadering van verzekerden. De heer Haring (Alkmaar) bracht woor den van waardeering aar» de doktoren voof het vrijwillig toestemmen in een korting op hun salarissen. De voorzitter «loot hierop de verga dering met de hoop, dat ondanks de on gunstige omstandigheden het fonds zal kun- nen vooriwerken als lot dusver „-M Het April-nummer van Ons officieel orgaan der Alg Ned. Verg. vK:r^eu delingenverkeer, bevar behalve het A. N- v- nieuws en de mededeelingen der V v een fleurig relaas van een vacantietocnt I.imburg per twoseater. Een bijdrage die door de oorspronkelijke wijze, waarop schrijfster, Annie de Beyer, vertelt van N mooie en goede dat men ontmoet op door ons schoone Nederland. G_ J- fU schreef een lyrische lofrede op Baarn. fgfl der meest gezochte buitengemeenten, prachtige omgeving. Een goede raa de lezer, die dezen zomer per fi«* raan wil trekken: „Wat nemen we niee ató fietsen?" Kate de Ridder be^w<?1l ,<eeds vraag uit eigen ervaring puttend. p bevat ook dit nummer het supplem€m Jecfjsme"»

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6