JiecfU&aaken JbUtrnJHtamd WESTWOUD. TEXEL. Tot secretaris-penningmeester van de banne Weatwoud werd herkozen de heer C. Blom; tot lid van het Dag. bestuur, de heer T. van der Meer; tot hoofdingeland de heer P. v. Diepen. In de vacature van den heer C. Koopman werd tot lia van liet dag. bestuur gekozen de heer W. Vriend. Uitgaande van de afd. Texel van H. B. G., welke ajdeeling haar 25-jarig bestaan herdenkt, zal morgen en gedurende de bei de Paaschdngen een Narcissen-tentoonstel ling gehouden worden te den Burg, in de voormalige R. K. school aan de Molen straat. Aangezien Texel het land van de Narcis is, daar de bollenkweekers zich in hoofd zaak op 't kweeken dezer bloembollen toe leggen. zollen van deze bloemen pracht exemplaren geëxposeerd worden. Van 't be stuur vernamen we, dat reeds 110 soorten waren opgegeven. De jury bestaat uit de heeren J. F. Dix, D. v. Egmond, L. v. d. Burg en W. v. d. Laan. De beoordeeling zal geschieden in twee afdeelingen, n.1. voor inzendingen van meer dan 15 soorten, en voor idem van minder dan 15 soorten, voor de le groep zijn 2X5 en voor de laatste 2X3 prijzen beschik baar gesteld, terwijl nog 3 extra medailles beschikbaar gesteld zijn voor enkele beste soorten. Deze tentoonstelling overtreft hare voor gangsters in hooge mate. Dit schoolge bouw is veel grooter dan de Landbouw school, waarin voorheen geëxposeerd werd, terwijl dit jaar van de expositie extra werk gemaakt wordt. Stellig zal 't bezoek aan deze tentoonstel ling zeer groot worden. De opening zal plaats hebben Zaterdagmiddag 3 uur. Daar ook de door deze vereeniging in samenwerking met Bloembollencultuur ge plante Narcissen in Het Park te den Burg en in Doolhof op de Hoogte thans in vollen bloei staan, valt er op dit gebied met de a.s. Zondagen veel te genieten. ZUIDERZEEWERKEN. Aanbesteding wegen en bruggen in de Wieringermeer. Vanwege den directeur-generaal der Zui derzeewerken is heden aanbesteed: a. de aanlog van klinkerwegen in secties F. J. K. en M. van de Wieringermeer over ongeveer 9 K.M. lengte. Het laagst werd ingeschreven door de N V. P. Daalders Aann. Bedrijven te Alk maar voor 41.054. b. de bouw van 10 bruggen in gewapend beton, met bijkvomende werken in de Wie ringermeer. Laagste inschrijver was Th. Fokkens te Dokkum voor 70.180. gevoerd met wettige middelen. Opruiing tot bij de wet strafbaar gestelde feiten blijft op ruiing, ook al is zij middel ter bereiking van een op zichzelf geoorloofd doel. Blijkens zijn verweer ziet de verdachte in deze strafver volging een reactie tegen zijn revolutionnaire gezindheid en hij betoogt, dat het manifest niet met revolutionnaire bedoeling is ge schreven; verd.'s revolutionnaire gezindheid kan, aldus de rechtbank, geheel buiten be schouwing blijven, daar de vervolging zich slechts richt tegen hem als schrijver van het tot bepaalde, bij de wet strafbaar gestelde feiten, opruiende manifest. Wat de straf betreft, overweegt het vonnis, dat het misdrijf van opruiing als zijnde ge richt tegen de openbare orde, zeer ernstig is en dat de misdrijven waartoe verd. heeft op geruid, n.1. muiterij en samenspanning tot opzettelijke ongehoorzaamheid, onder be paalde omstandigheden zeer ernstige afme tingen kunnen aannemen. Voorts zouden voor hen. die zich door deze opruiing tot het begaan van misdrijven zouden hebben laten meesleepen, de gevolgen noodlottig kunnen zijn. Opruiing van marinepersoneel is er een van de ernstigste soort, omdat de marine voornamelijk een steunpunt is van het lands gezag in deszeifs betrekkingen tot het bui tenland. Het tijdstip waarop tot deze feiten werd opgeruid, stempelt die feiten ook tot zeer ernstige, n.1. direct nadat in den lande hevige beroering en spanning was gewekt door de berichten over de muiterij. Als verzachtende omstandigheden noemt de rechtbank in de eerste plaats de ruime mate van vrijheid van drukpers, die in ons land geldt. De rechtbank acht het derhalve gen had werd aangewezen, is een klein zak mes in beslag genomen. Het verder onderzoek in deze zaak wordt geleid door de marechaussee. Het lijk is door de justitie vrijgegeven. DE TREINBOTSING OP 4 DEC. BIJ VUGHT. Dc rechtbank van Den Bosch deed heden uitspraak in de zaak tegen den 49-jarigen machinist P. R. te Eindhoven, die terecht stond wegens schuld aan de treinbotsing op 4 December j.1. te Vught, waarbij de rem mer A. v. d. Heuvel den dood vond. De rechtbank sprak verdachte vrij. VOEDSELSTAKING. De Rotterdamsche rechtbank heeft veroor deeld C. O., 35 jaar, beeldhouwer, te Rotter dam, wegens opruiing verdachte zou op 21 Febr. j.L aan den Lagen Oostzeedijk ge schriften hebben verspreid, waarin tot een strafbaar feit werd aangespoord tot een gevangenisstraf van 2 maanden, met aftrek der preventieve hechtenis. Toen O. het vonnis had aangehoord, deel de hij de rechbank mede, dat hij sinds een week in hongerstaking was, waarop de pre sident er hem op wees, dat hij binnen 14 dagen in hooger beroep kon gaan bij het ge rechtshof te 's-Gravenhage, en dat honger- staken niet goed is voor de gezondheid. HET DRAMA OP DE VECHT. Behandeling zaak-Schoorl uitgesteld. De geneesheer uit Dordrecht, wien de -« 1 aannemelijk' dat verd. zich er geen rekenschap rechtbank aldaar aansprakelijk had gesteld voor den dood van den zilversmid Schoorl WESTERBLOKKER. Terwijl de Ulindersknecht P. K. aan het besproeien der vruchtboomen bezig was, is plotseling het ioestel uit elkaar gesprongen. Hevig bloedend en bewusteloos werd hij in den tuin gevonden. Door dr. Barnihoorn werd spoedig ge neeskundige hulp verleend, waarna de ge troffene naar zijn woning werd vervoerd. SNEEVLIET VEROORDEELD. Tot vijf maanden gevangenisstraf De Vijfde Kamer der rechtbank te Amster dam wees gister vonnis in de zaak tegen den heer H. J. F. M. Sneevliet en veroor deelde hem wegens het in het openbaar bij geschrifte opruien tot een strafbaar feit, meer malen gepleegd, tot een gevangenisstraf van vijf maanden met aftrek van de geheele voor- loopige hechtenis (vanaf 21 Februari j.1.) De officier van justitie mr. B Kist, had een gevangenisstraf van anderhalf jaar zonder aftrek gevorderd De rechtbank achtte be wezen de opruiing tot muiterij en samen spanning tot ongehoorzaamheid, doch niet achtte zij bewezen de opruiing tot een straf baar feit voor zoover het manifest en het bul letin gericht zijn tot de werklieden van de marinewerven, aangezien niet is komen vast te staan, dat he* wetboek van militair straf recht ook toepasselijk is op deze werklieden. Het manifest en bulletin vormen logisch een samenhangend geheel, ook al zijn zij op verschillende tijdstippen geconsipieerd. De rechtbank achtte het manifest geheel van opruienden aard, zoowel door inhoud en woordkeus als door de gedachte, die van be gin tot het einde daarin tot uiting komt. Verdachte heeft weliswaar betoogd, dat het eerste deel van het manifest slechts een didactische strekking had, maar dit deel kan slechts in onverbrekelijk verband worden ge lezen met de daarna volgende rechtstreeksche aansporingen tot verzet. De rechtbank noemt dan eenige passages, waaruit het opruiende karakter haars inziens duidelijk tot uiting komt, b.v. die waarin den Hollandschen marinemannen de dienstweigering op de Engelsche vloot als een „groot voorbeeld-' wordt voorgehouden; verder die waarin het collectieve verzet van de marineschepelingen te Soerabaja als lichtend signaal wordt aan gemerkt. Daden van sabotage op gevechts- klare schepen van den opzet van groote ka nonnen en de collecbeve dienstweigering op de Emma worden aan diezelfde marineman nen ten voorbeeld gesteld als navolgenswaar dige daden. Het gebeurde op de „Zeven Provinciën", de Nederlandsche Pctemkin" vormde, aldus de rechtbank, voor den verdachte een onge zochte gelegenheid tot een climax in een lof zang op die gebeurtenissen. Wat verdachte's verzet betreft, overweegt de rechtbank, dat moet worden aangenomen, dat verdachte als redacteur van een blad (De Arbeid) zich bewust is juist van de beteekenis der door hem gebezigde uitdrukkingen. Het is mogelijk, dat verdachte zich het manifest heeft gedacht als factor in den strijd tegen salarisverlaging en ter verkrijging van am nestie voor dienstweigeraars, maar in een ge ordende maatschappij moet elke actie worden van heeft gegeven de gestelde grenzen te overschrijden. Ook vero.'s langdurige werk zaamheid als revolutionnair publicist, die deswege hier te iande nooit met de justitie in aanraking is gekomen, neemt de rechtbank als verzachtend aan. Voorts beschouwt zij als zoodanige om standigheid het feit, dat verd. zelf het ge schrift in de eerste plaats heeft gezien als factor in den loonstrijd en dat dus de op ruiing niet was doel in zichzelf; van verd 's ontwikkeling mag worden verwacht, dat hij ten volle zijn verantwoordelijkheid van volksleider voele en de draagwijdte van de gebezigde middelen beseffe. Tijdens de uitspraak was het rustig in de zaal, op de tribune riep een man enkele on verstaanbare woorden. In het gebouw was veel politie, evenals in de omgeving. VERDUISTERINO DOOR AMBTENAAR. Gisteren heeft zich in hooger beroep voor het gerechtshof te Amsterdam te verantwoor den gehad H. W. L„ gewezen hoofdklerk bij den gemeentelijken woningdienst, die door de rechtbank te Amsterdam op 5 Januari jl. veroordeeld was tot 8 maanden gevangenis straf wegens verduistering, gepleegd door een ambtenaar. Het O.M. had één jaar gevangenisstraf geëischt. De verdachte, die in dienst der gemeente Amsterdam belast was met innen van huur en het in ontvangst nemen van waarborg sommen van winkelierc voor de huur van gemeentewinkels, zou in den loop van om streeks vier jaar ruim 3200 hebben ver duisterd. Verdachte hield vol, dat de oorzaak van het tekort moet worden gezocht in fouten in de administratie. Er waren tekorten ontstaan door achter stallige huren, deze tekorten had hij gedekt met de ontvangen waarborgsommen. De procureur-generaal mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten eischte bevestiging van het vonnis der rechtbank en veroordee ling van verdachte tot een gevangenisstraf van 8 maanden. uit Amsterdam die naar men weet over leden is ten gevolge van een kogel uit een geweer van een pleziervaarder op de Vecht heeft appèl aangeteekend. In afwachting van de uitspraak van het grechtshof te 's-Gravenhage over de vorde ring tot vernietiging van het vonnis der rechtbank, is de behandeling voor de recht bank te Dordrecht van de namens de weduwe geëischte schadevergoedingen, die Woensdag zou geschieden, uitgesteld. De civiele vordering van mr. Van der Bie- sen te Amsterdam namens haar is 3000 gld. per jaar levenslang voor de weduwe en 1000 gld. per jaar voor haar zoon en doch ter tot hun meerderjarigheid. DE A.S. TWEEDE KAMER- VERKIEZINGEN. Het aantal candidaten. Voor de Tweede Kamerverkiezingen op 26 April a.s. is volgens een door Mr H Doorenbos te Middelburg voor het Pers bureau Vaz Dias gedane telling een re cord aantal candidaten gesteld. Voor de bezetting der honderd Kamer zetels hebben zich niet minder dan 824 can didaten aangemeld, tegenover 646 bij de ver kiezingen in 1929. Wij laten hieronder volgen een overzicht van het aantal candidaten, gesteld door de in de Tweede Kamer vertegenwoordigde par tijen en groejpen in 1929 en 1933 en tezamen het anatal door de overige groepen gesteld: Partijen en Groepen Roomsch Katholieke Staatspartij Sociaal Democratische Arb. Partij Anti-Revolutionnaire partij Christelijk Historische Unie Liberale Staatsp. De Vrijheidsbond Vrijzinnig Democratische Bond Staatskundig Gereformeerde Parijt Communistische Partij Holland Hervormd Geref. Statspartij Nationale Boeren-, Tuinders- en Middenstandspartij (in 1929 Plattelandersbond) Algemeen Democratische Unie (in 1929 Middenpartij voor Stad en Land) Overige groepen '29 61 78 88 20 48 50 13 52 9 '33 68 72 69 30 91 54 16 83 19 32 46 DE VREDESTEIN RUBBEn- FABRIEKEN. Vestiging te Roermond niet goed gekeurd. Ged. Staten van Limburg hebben hun goedkeuring onthouden aan het raadsbe sluit der gemeente Roermond, waarbij aan de Vredestein rubberfabrieken een rentedra gend voorschot wordt verleend van f 225.000 wegens de vestiging van haar fabriek aldaar op het gemeentelijk industrie terrein. MISHANDELI G MET DOODELIJK GEVOLG. Voor de rechtbank in Den Bosch heeft terecht gestaan L. d. L., 19 jaar oud, opper man te Rosmalen, verdacht op 28 Februari 1933 in Den Bosch in café de Beurs C. Hees been aldaar van het leven te hebben beroofd door hem tijdens een danspartij opzettelijk met een mes te steken, tengevolge waarvan hij is overleden en M. Burg opzettelijk met een mes te hebben mishandeld, waardoor deze ernstig is verwond. Zoowel het slachtoffer als de dader ston den ongunstig bekend. De_ eisch luidde 4 jaar gevangenisstraf wegens mishandeling met doodelijk gevolg en 1 maand wegens mishandeling van Burg. ABORTUS. Het gerechtshof te Arnhem heeft met ge sloten deuren behandeld de zaak tegen den chauffeur J. W. van Z., wonende te Over- asselt, thans gedetineerd, die door de recht bank te Arnhem is veroordeeld tot 8 jaren gevangenisstraf wegens abortus, kinder moord en het begraven van een kinderlijkje, zonder toestemming van de autoriteiten De advocaat-generaal mr. Visscher eischte beves tiging van het in eersten aanleg gewezen vonnis. Mr. Enge'kens p'eitte vrijspraak voor de eerste twee ten laste gelegde feiten H. SNEEVLIET TOT VIJF MAANDEN GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. De Amsterdamsche rechtbank veroor- deelde heden den heer H. Sneevliet wegens j het bij geschrifte in het openbaar tot straf bare feiten opruien, meermalen gepleegd, tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van de geheele voorarrest (vanaf 21 Febr.). DE DOODSLAG TE ECHT. Op last van dc justitie heeft dr. Hulst uit Leiden sectie verricht op het lijk van den 45- jarigen arbeider Tonnaer, die Zondagavond nabij zijn kosthuis te Slek bij Echt met een hoofdwonde werd gevonden, en aan de gevol gen daarvan is overleden. Inderdaad is gebleken, dat T. een doodelij ken steek in het hoofd had bekomen. Deze scheen met een klein, doch .zeer scherp voor werp te zijn toegebracht. Op den 23-jarigen K. uit Echt, die Maan dag nog door T. als dc man die hem gesla- 6 189 19 257 646 824 spronkelijke acten, ook als zij m twee voud mochten zijn opgemaakt, zijn ze- gelplichtig. Dit verschil berust op de overweging, dat het afschrift geacht kan worden uitsluitend te zijn opge maakt ter voldoening aan een wet hou dende voorschriften van staatszorg staasttoezicht. Van de oorspronkelijke acten kan dat niet gezegd worden. HET CONFLICT BIJ DE STOOMSPINNERIJ TWENTE. Oeen staking. In de gisteravond gehouden vergadering van de moderne vakorganisatie De Een dracht is men teruggekomen op het enkele dagen geleden genomen besluit, om Dins dag a.s. in staking te gaan bij de stoom spinnerij Twente te Almelo tegen de aan gekondigde loonsverlaging. Besloten werd de voorstellen van den rijksbemiddelaar te aanvaarden en niet te staken. Dit besluit staat in verband met de hou ding van den Neutralen Bond. Thans heb ben alle organisaties de voorstellen van den rijksbemiddelaar aanvaard en staat het dus vast, dat het niet tot staking bij de stoom spinnerij Twente zal komen. LEEUWARDER BOTERNOTEERING. Thans 53 cent. De Leeuwarder Commissienoteering voor boter is voor de komende zeven dagen vast gesteld op 53 cents per kilo, dat is dus één cent hooger dan de vorige noteering. Voor het binnenland komt hier nog op de accijns, die de laatste weken een gulden per kilo bedroeg en thans opnieuw voor een week is vastgesteld, benevens ongeveer 15 cents per kilo voor handels- en transport kosten. DE GEHUWDE VROUW ALS AMBTENARES. Zijn in Rotterdam haar dagen geteld? In een vergadering van de Centrale Com missie van Overleg der gemeente Rotterdam is behandeld een door B. en W. aanhangig gemaakt voorstel, er toe strekkende om voortaan geen gehuwde vrouwen meer in diens* te nemen, in gemeentedienst zijnde on gehuwde vrouwen in geval van huwelijk eer vol te ontslaan en voorts om aan reeds in ge meentedienst zijnde gehuwde vrouwen onder zekere voorwaarden eervol ontslag te verlee- nen, tenzij de betrokkenen zijn aan te mer ken als kostwinsters voor het gezin. Van de acht in de commissie zitting heb bende vertegenwoordigers van organisaties verklaarden er zich vier voor de twee eerste voorstellen, terwijl volgens de Tel. drie ver tegenwoordigers ook met het derde voorstel in beginsel bleken in te stemmen. OPRUIING EN BELEEDIGING. Door het Kamerlid L. de Visser. In een Dinsdavond te Tiel gehouden ver gadering van communisten is proces-verbaal opgemaakt tegen het Tweede Kamerlid L. de Visser wegens beleediging van het hoofd van een bevrienden staat en tegen Roestam Effendi ter zake van opruiing tot geweld dadig optreden tegen het openbaar gezag. ZEGELWET EN GELDSCHIETERS- WET. De minister vau financiën brengt ou de. de aandacht, dat een nader met zijn ambtgenoot van biiuienlandsche zaken vau de uitvoering vau de geldschieterswet. hem aanleiding heeft gegeven tot herziening vau het zevende lid vau de desbetref fende aanschrijving. Op grond van deze nadere overweging is hjj van meening, dat de in de artt. 30 en 35 der geldschie terswet bedoelde afschriften van de akten opgemaakt van de overeenkom sten en nadere overeenkomsten van gelduitleeuing, anders dan eenzijdige schuldbekentenissen, waaromtrent in gemelde aanschrijving is bepaald, dat zij aan hetzelfde recht zijn onderwor pen als de oorspronkelijke acten met toepassing van art. 32, 4o. der zegelwet 1917, vrij van zegel zijn, mits uit die af schriften blijkt, dat zij afgegeven zijn ter uitvoering van een der aangehaalde artikelen der geldschieterswet. De oor- DE GEVLUCHTE VOS NOG NIET WEER TERECHT. Een plaatsvervanger. de eigenaar van den voortvluch Schievink, vigviiaai vau uvu vuuiiviuui' tigen vos, die Woensdag van zijn reis naar Winterswijk is teruggekeerd, kwam met een nieuwen kostwinner te Deventer aan. Of schoon het voortvluchtige exemplaar den plaatsvervanger in fraaiheid van huid over trof (deze had een roode kleur) is Schievink toch erg ingenomen met het cadeau, hem door den heer Jansen, rijwielhandelaar te Winterswijk ter hand gesteld. Toen wij den vos bewonderden bleek tot ontsteltenis van Schievink, dat het den nieuw aangekomene was gelukt, evenals zijn voorganger zich van zijn ketting los te werken. Juist bijtijds werd een nieuwe poging tot ontvluchting voorko men. Schievink heeft nu voor alle zekerheid den nieuwen gast van een stevigen halsband voorzien, zoodat de kans op ontvluchting thans zeer gering is. De voortvluchtige is gezien in de omgeving van Eefde. Men zag hem, terwijl hij een prooi in zijn bek had. Het is niet uitgesloten dat hij vandaag of morgen wordt opgepikt. Woensdag was Schievink in Enschede om een vos te koopen, maar tot een koop kwam het niet, daar het geen fraai exemplaar was. Toen Schievink de aanbieding uit Winters wijk kreeg, kwam tegelijk de mededeeling, dat de vos in Zutfen was gesignaleerd, doch Schievink, die liever één vos in de hand dan tien in de vrije lucht heeft, is naar Winters- wijks vertrokken. Er heerscht nu vreugde in het gezin van Schievink, nu men weer een nieuwen „kostwinner" heeft. TRUUS VAN AALTEN NOG ZIEK. Komt naar Nederland voor herstel. Truus van Aalten, de bekende Nederland sche filmster, die te Berlijn ernstig ziek lag, is vroeger dan verwacht kon worden, tot volledig herstel van haar gezondheid naar ons land gekomen. Zij zal aan het einde der volgende week voor eenigen tijd naar de Veluwe vertrekken, om daarna weer in het Duitsche filmt drijf aan het werk te gaan. VERRICHTINGEN DER DRIE NEDERL. MIDDENSTANDSBONDEN. De commissie van overleg uit de drie Ne derlandsche middenstandsbonden heeft ir. haar vergaderingen te 's-Gravenhage eenige voor den middenstand belangrijke onderwer pen behandeld. Met den minister van waterstaat werd de briefwisseling over de kwestie-der radio-pro paganda voor de verbruiks-coöperatie voort gezet. Bereikt is, dat noch op de Handelska mer, noch op de producten van deze instel ling voor de microfoon de aandacht zal ino gen wordeu gevestigd; ook de naam mag niet meer genoemd worden. Besloten werd te blijven streven naar verbetering van den nog steeds onbevredigencien toestand. Om principietle en practische redenen werd afgewezen het denkbeeld om door mid del van een zegelsysteem gelden bijeen te brengen voor het Nationaal Crisis-Comité. Met voldoening werd kennis genomen van het feit, dat overeenstemming is verkregen ta.v. de vertegenwoordiging van den mid denstand in het bestuur der Federatie van Bedrijfsverenigingen, al zijn daardoor de wenschen van de middenstandsbonden nog niet ten volle vervuld. De heer H J ppi te Leeuwarden is aangewezen om deJT^ stuurszetel te bezetten. en b«. Langdurige besprekingen werden r»„.. aan het vraagstuk der steunverleenina 3 natura; een gedragslijn te dien aan*-"1 werd in volledige overeenstemming „,Ilen steld. va%- Inzake de machtigingswet voor den la„H bouw stelde men zich op het standpunt a maatregelen tot steun van de eene groep „im mer mogen leiden tot benadeeling van andere, i.c. den middenstand. In een adr aan den minister van economische zaken* arbeid werd hierop gewezen en in het bijzo? der stelling genomen tegen de thans reed, voorkomende bevoorrechting en kunstmatig bevordering van den coöperatieven bedriife. vorm. Besloten werd den minister te verzoeken in de advies-instanties, met het oog op a. hierbij betrokken groote belangen, ook een middenstandsvertegenwoordiger op (e ne. men. Op verschillende wijzen zal getracht wor. den te bevorderen, dat het publiek vlotter zijn geldelijke verplichtingen ten opzichte Van den handeldrijvenden en industrieelen rajd. J denstand nakomt. Het onnoodig uitstellen van betalingen verzwaart voor vele bedrij. ven de crisisgevolgen. Besloten werd bij de nieuwe regeeriag stappen te doen, teneinde een bijzondere bij. drage van het rijk aan het Nationaal Cri sis-Comité te verkrijgen, waardoor voorzien kan worden in de behoefte aan steun aar noodlijdende middenstanders. OPSLAGPLAATSEN AAN HET ZWARTEWATER. De gemeente Hasselt heeft bericht vangen, dat het rijk de gevraagde subsidie zal verleenen in de kosten van aanleg van de op- en overslagplaatsen aan het Zwarte- water. De kosten zijn geraamd op 92.000, Het werk wordt uitgevoerd in centrale werk verschaffing en zal een klein jaar duren. CONTINGENTEERING CONFECTIE. Met ingang van Dinsdag 18 April as. zullen lakjassen, voor zoover zij geconfec- tionneerd zijn uit gegarneerde stoffen, niet meer kunnen worden ingevoerd op consenten voor de groepen C. en D., maar zullen moe ten worden ingevoerd als consenten voor groep E. (rubberkleeding). Volledige inlichtingen omtrent de uitvoe ring dezer wijziging zullen belanghebbenden op aanvraag worden verstrekt door de Ka mers van Koophandel en Fabrieken voor tiuime ressorten. VEERTIG TULPEN VOOR EEN CENT. Op de speciale vroegetulpen-veiling tt 's-Gravenzande brachten oe afgesneden Copland-tulpen Woensdag 30 cents per 100 bos op, dat is dus veertig tulpen voor één cent- De snelle groei, door het zachte weer, waardoor groote hoeveelheden tegelijk moe ten woeden aangevoerd, is een der oorzaken daarvan. De bollentrekkers krijgen daardoor w? [niet de kosten van hun bollen terug, tiet staan dus loonen, brandstof, enz. Dat de prijs zóó laag kan loopen, komt omdat és veilingen in tegenstelling met groenten en fruit géén minimumprijzen hebben vastge steld. Zooals men weet, zullen de bollentrekkers (niet te verwarren met bollen-kwéékers) van overheidswege worden gesteund. LUK GEVONDEN BIJ ROTTERDAM. Een ongeluk o\ moord? Donderdagochtend is in een droge sloot bij den Smeetlandschen dijk te Rotterdam het lijk gevonden van den 37-jarig«n makelaar J A Don, gewoond hebbende aan de Polderlaan aldaar De politiedokter heeft het lijk geschouwd, maar kon de doodsoorzaak niet vast stellen. Teekenen van geweld heeF. hij evenmin gevonden. Op het oogenblik staat de politie nog voor een raadsel; een uitgebreid onderzoek wordt inge steld. Het lijk is door de justitie in beslag genomen. In het ziekenhuis aan den Coolsingel zal de sectie worden verricht. CRISIS BOTERMERK. Dc crisis-zuivel-centrale maakt bekend dat voor dc week van 16 tot en met 22 April de prijs van het crisis botermerk op 1.per K.G. en die van de vervoerver* gunning voor buitenlandsche boter op 90 ct per K.G. is vastgesteld. ONBEWAAKTE OVERWEG. Paard en wagen door een tftb aangereden, ue voerman en het paard gedood. Gisteravond omstreeks 8 uur i» d* jarige landbouwer De Gulleker uit Ni)»**" kerveen op den onbewakten overweg halt* Hoevelaken te Hoevelaken, bij het pas**e' ren van deze spoorbaan met zijn h»"f" wagen door een passeerenden gegrepen en op slag gedood. Ook de werd gedood. De trein ondervond geruw® tijd vertraging. GROOTE HEIDEBRAND BIJ LEENDE. Ongeveer 400 d 500 hecl<"r afgebrand. Het vuur nogn gebluscht. Gistermiddag omstreeks vier uur is oo meende op de Leenderheide een feil® ontstaan, waarbij het vuur met ongelo°«'J*( snelheid voortwoekerde en op sommige P' sen zei fs de Belgische grens naderde. Omstreeks achf uur avonds wa* i,cC. een oppervlakte van ongeveer 400 a tare afgebrand, meestal heide en vlieg nen. Aan het blusschingswerk naD1<"aarop mannen van de werkverschaffing. de brand is ontstaan deel alsmede ne brandweer uit de naburige gemeenten.^ Gisteravond omstreeks tien uur.v "uet liet brand nog met groote kracht voort. zich aanzien, dat het den ganschen n blijven branden.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10