Agenda NAAR KLEEDING OP ZOEK? KIJKEN IS KOOPEN, BIJ CLOECK! JlcovinciaaC Hieuws Jietk SxAool Stad w Omgeving. lUeec&ecicht Sbucgccliike Stand Jnqeimdm Stukken Jiunst m Wetenschap bollenvelden" veevervoer. zuidscharwoude. SCHAGEN. stompetoren. beverwijk. Gemeenteraad van AlkmaoP (Kort verslag). Bioscopen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De ruiter van de doodenvallei (sens.); hoofdrollen Tom Mix, Lois Wilson, Forrest Stanley. Toegang boven 14 jaar. Beide Paaschdagen van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Titanen der lucht (sens.); hoofdrollen Wallace Beery en Clark Gable. Toegang boven 14 jaar. Beide Paaschdagen van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer De prins van Arcadië (operette), hoofdrollen Liane Haid en Willy Forst. Toegang boven 18 j. Beide Paaschdagen van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie tot en met Woensdag eiken avond half 8, hoofdnummer Wenn die Liebe Mode macht (rom.), hoofdrollen Re- nate Muller, Georg Alexander en Otto Wal burg. Toegang boven 14 jaar. Beide Paaschdagen van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Woensdag 19 April, half 3 n.m. matinée, vertooning avondprogramma. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Zondag 16 April. Lokaal Kamsteeg te Stompetoren, uitvoe- "ing gymnastiekvereniging Voorwaarts. Maandag 17 April. (2e Paaschdag). 8 uur, 't Gulden Vlies, Alkm. Operette- en Orkestvereeniging. Dinsdag 18 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering verkie zingsrevue „Massa" voor de afd Alkmaar s. d. a. p. Lygumai tegen zes uur gisteravond bedwon gen was, 45 woonhuizen, 40 bedrijfsgebou wen, de pastorie en de volksschool zijn tot den grond toe afgebrand. De kerk kon be houden blijven. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners der verbrande huizen zoo goed als niets konden redden Men vermoedt, dat de brand is ontstaan in een schoorsteen. Meer dan 200 families zijn dakloos geworden. j De Noordwijker schrijft: Het is er weer, 't onovertroffen evenement der bollenvelden Na de eerstelingen der bollenteelt, de crocussen, die reeds vroeger zich lieten bewonderen, al was het dan niet in zooveel kleurschakeeringen, hebben thans de Narcissen en Hyacinthen zich grooten- deels reeds ontplooid, terwijl de tulpen ook hier en daar, al is het nog schuchter, begin nen kleur te bekennen. Enkele vroege tulpen soorten bloeien reeds volop, doch het „hoogtij'' moet nog komen. Als evenwel het mooie zonnige weer nog enkele dagen aan houdt, zal er met Paschen een ongekende kleurenpracht te genieten zijn, die Hollan ders en buitenlanders, noopt te komen zien naar het kleurenpalet van sprookjesachtige schoonheid. Sprookjesachtig is het, ook voor de bloembollenkweekers, maar men zou nu het sprookje moeten aanvangen met een variant op de arme houthakker: „er was eens een arme bollenkweeker!" Deze opmer king wil niet zijn een dissonant bij het kleu renfeest, maar het zou een aansporing kun nen zijn voor hen die langs de mooie velden rijden in auto's of andere vervoermiddelen en er niet aan denken een bouquetje mee te nemen uit de streek, dat hun voor enkele centen wordt aangeboden, door werklooze arbeiders of hun kinderen, die voorheen hun bestaan in het bollenvak konden vinden, als een dankbare cijns voor het genotene. Wat kan het U kosten en wat maakt ge er velen voor <3ie eenen keer nog gelukkig mee- Wat is het aardig als men van heel nabij al de verschillende soorten Narcissen die zoo op de velden allemaal geel lijken, eens kan be zien! Dan ziet men er pas het mooie van en ontdekt een variatie van vorm en kleur waarvan men versteld zal staan. Te Noord wijk kan men ruim van de kleuren genieten. Als men uit de richting Haarlem komt houdt men gewoon de bitumenweg tot Noordwijk. Daar op drukke dagen het een richtingsverkeer in het dorp wordt toege past, rijdt men direct aan de ingang van het dorp bij het kruispunt VoorstraatHeilige Geestweg rechtsaf en dan maar rechtdoor Het Lindenplein linksom is de richting Den Haag, maar die moet men voor éénmaal niet nemen maar rechtuit doorrijden naar Noordwijk aan Zee, waar een bordje dooi Vreemdelingenverkeer is aangebracht, bij den Koepelweg, waarop staat „Uitzicht- heuvel". Daar komt men bij het allermooiste plekje uit de bollenstreek vanwaar men van af de hooge duinen een onmetelijke vlakte met bollenvelden voor zich ziet. Zelfs H M de Koningin heeft reeds in vorige jaren meermalen deze mooie plaats bezocht. Van daar rijdt men door de mooie duinen met golvende wegen terug naar de Boulevards waar het op zonnige dagen reeds heel gezel lig kan toegaan. Dan neemt men langs den Oude Zeeweg en Pickéweg langs de Beek laan weer koers voor het vervolg van de reis naar Den Haag. Uit de richting Den Haag kan men de omgekeerde volgorde, zooals hier boven aangegeven, nemen. De zin voor mooi en schoon blijft gelukkig ondanks de minder aangename tijden bestaan en mis schien kan het voor velen, uit andere stre ken, een aansporing zijn om een volgend jaer zelf zoo'n stukje scnoons te willen bezit ten in of bij eigen huis, waardoor het afzet gebied van de enorme bloemenmassa wordt vergroot, wat zeer noodig is bij de thans be staande invoerverboden en contingenteeriu- gen van het buitenland. f Men schrijft ons uit Castricum: u- Door het mooie weer van de laatste da gen zijn de bollenvelden thans zeer schitte rend en is het de moeite waard met de Paaschdagen een tocht te maken door Noord- kennemerland. Deze tocht zal zeker een ieder bekoren, want de bollenvelden schitteren met een kleurenpracht die een lust voor de oogen is. Van Beverwijk tot bij Alkmaar langs den Rijksweg rijen zich de velden aaneen, ter wijl langs den ouden Heereweg van Castri cum tot aan Schoorl het bijzonder fraai' is met de hooge duinen op den achtergrond. Ter bevordering van het veevervoer Vrij dags van Leeuwarden wordt bepaald, dat de wagens vee, welke vandaar Vrijdags verzon den worden naar de stations der baanvakken Hoorn—Medemblik en AlkmaarDen Hel der bij bevrachting volgens het stukstarief zonder verhooging vanaf Enkhuizen mogen worden doorgevoerd met personentreinen, welke aangewezen zijn voor vervoer van wa gens, bevracht volgens het stukstarief met 25 verhooging of het wagenladingstarief. Hierdoor ontstaan Vrijdags van Leeuwar den naar stations van genoemde baanvakken de navolgende gunstige regelingen bij be vrachting volgens het stukstarief zonder ver hooging: naar stations baanvak Hoorn Medemblik A. Leeuwarden vertrek 11.48 Zwaai? aankomst 16-18 16.24 Wognum-N. Benningbroek-S. Abbekerk-L. Midwoud-O. Twisk Opperdoes Medemblik naar stations baanvak AlkmaarDen Helder Alkmaar Heer Hugowaard Noord-Scharwoude Schagen Anna Paulowna Den Helder Ewijcksluis B. Leeuwarden vertrek 14.34 16.29 16.33 16.40 16.46 16.50 16.50 aankomst 16-47 17.20 17.54 18.13 18 52 18 33 20.55 aankomst 21.49 21.55 22.00 22.04 22.11 22.17 22.21 22.28 aankomst 20.47 22.55 23.03 22.07 23.27 22.32 Zwaag Wognum-N. Benningbroek-S. Abbekerk-L. Midwoud-O. Twisk Opperdoes Medemblik Alkmaar Heer Hugowaard Noord-Scharwoude Schagen Anna Paulowna Den Helder Bovenstaande regeling geldt ook voor de wagens vee welke Dinsdag, bevracht vol gens het stukstarief zonder verhooging van Sneek naar de stations van genoemde baan vakken verzonden worden, waardoor even eens de onder B genoemde aankomsttijden bereikt kunnen worden. De bovenstaande maatregelen zijn in het belang der dieren, doordat deze thans min der lang onderweg zullen zijn. Donderdagavond werd in het lokaal van den heer P. Kramer een verkooping gehouden door den plaatsvervangend notaris J. dé Groot, alhier. De uitslag was, dat een akker aan de Schildersloot, groot 4 snees, Jb. Yven 6 snees, de Kleiakker 4 snees en de Jan Ka- rel 10 snees, in massa werd gekocht door den heer P. Berkhout te Alkmaar coor 34.50 per snees. De landerijen waren eigendom van den heer A. van Bergen, alhier. Dezer dagen werd ten kantore van de Vereeniging vergadering gehouden van de Commissie van Uitvoering van den Vleesch- keuringsdienst in den kring Barsingerhorn. Voorzitter was de heer mr. D. Breebaart. Volgens mededeeling worden door de Var kenscentrale ge speenvarkens meer beschik baar gesteld. De prijzen van het diermeel zijn wederom verlaagd en zijn nu per 100 K.G. 9 en 11Door de afd. Oude Niedorp werd tot plaatsvervangend lid benoemd de heer Jb. van Zoonen en voor Schagen de heer P. Klaver. Betreurd werd, dat de Kring Oudkarspel, zonder eenig overleg zich bij de Nederl. Thermochemische Fabrieken gedurende 15 jaren voor een jaarlijksche vergoeding van 513.50 heeft aangesloten. De kring Schoorl verzocht om de voor waarden voor aansluiting, terwijl ook ge tracht zal worden den kring Alkmaar weder te doen aansluiten. Over de controle per 3 Maart werd van het bureau van verificatie een gunstig rap port ontvangen. Het jaarverslag en de rekening en balans over 1932 werd aangeboden en goedgekeurd Bij de rondvraag deed de voorzitter eenige mededeel ingen over de vorderingen van de commissie tot samenstelling van de nieuwe gemeenschappelijke regeling en dat aan den directeur-generaal van de volksgezondheid wijziging is verzocht van de Vleeschkeurings- wet. De harddraverijver. „West Friesland" hield hare jaarvergadering in hotel „De Gouden Engel" van den heer J. K. Boontjes. De voorzitter, de heer A. C. Rogneveen, opende de vergadering, waarna door den se cretaris, de heer J. H. Schene, de notulen der laatst gehouden vergadering werden voorge lezen en onder dankzegging werden goedge keurd. Van de Kon. Nederl. Harddraverij- en Ren- vereeniging was de mededeeling ingekomen, dat het kampioenschap korte baan 1933 te Schagen zal worden gehouden, ter gelegen heid van het a s. gouden jubileum in Sept. Hierna las de secretaris het jaarverslag. De rekening van den penningmeester gaf in ontvangsten en uitgaven een bedrag van on geveer 1400, terwijl het batig saldo be droeg 93.14. Stukken en bescheiden werden nagezien door de heeren W. F. Gorter en J. W. F. v. Erp, die tot décharge adviseerden. De aftredende bestuursleden, de heeren D. P. Timmerman, p. de Boer en J. H. Schene, werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Besloten werd op Maandag 25 September en Dinsdag 26 September twee draverijen te houden en wel op Maandag een internatio nale draverij op korte baan om prijzen van 250. 100 en 50 en op Dinsdag het na tionaal kampioenschap om prijzen groot 750, 200. 100 en 50 De entreeprijzen werden vastgesteld op J 1 den eersten dag en 150 op den tweeden dag, terwijl als gereserveerd terrein zal wor den afgezet de Hoogzijde, alsmede een deel der Laagzijde. Alsnog gingen er stemmen op om in ver band met de mogelijk te houden winkelweek gedurende die dagen, alsdan de eerste hard draverijdag te bepalen op Zondag. Donderdagavond hield het Gewest N. H. der S. D. A. P. een propagandafeest- avond in het loaal van café Kamsteeg te Stompetoren, de belangstelling hiervoor was zeer klein. Mevrouw van der Wal de Boer, bestuurs lid der afdeeling Schermerhom, die deze avond opende, meende dat deze geringe op komst te wijten was, aan de stelselmatige tegenwerking, die zij bij de voorbereiding van dezen avond, van enkele personen onder vonden had. Hierna gaf zij het woord aan de spreek ster mevrouw MiedemaZondervan. Deze zette in een vlotte duidelije rede uit een, wat de S. D. A. P. en het N. V. V. van af hun oprichting tot in de huidige crisistoe stand voor de arbeiders gedaan hadden. De verkiezingsspeech werd met groote aandacht gevolgd. Hierna optreden van Jasper en Maraike Hollandsch en West Friescne Voordracht kunstenaars. Deze gaven nog eenige voor drachten te beste, die blijkens het applaus zeer in den smaak vielen. Copland 38 cWm. Pitt 69 c., barti- gon 7—10 c., Victors 8—11 c., Rauwenhoff 69 c., Elizabeth 8—12 c, La Vötu 813 c., La fiancé 8—15 c., Sanders 5—8 c., Cente- naire 610 c., La Reine 36 c, Murillo 47 c„ v. d. Hoef 916 c Electra 1017 c., P. Blosson 11—18 c., Oostenrijk 6—9 c, Gen. de Wet 913 cGris-de-lin 26 c., Cour d'or 10—17 c., Hermn Schlegel 6—10 c., Hobbema 10—14 c., Baron 11—16 c., Inglex 9—18 c., Bouton d' or 10—16 c., Rox la reine 5—10 c., Valk 6—12 cdiv. Narcissen van 't vrije veld per 100 bloem 10—50 c., Anemonen 5—11 c., bl. druifjes 12J4c De heer C. Stammes te Schagen is ge slaagd voor diploma A ad. electrisch bedrijf en voor het facultatieve vak centrale verwar ming op de te Amsterdam gehouden machi nisten-examen. Tot conciërge aan de Ulo-school te Scha gen is benoemd de heer J, Ruig, aldaar. ALKMAARSCHE OPERETTE- ORKESTVEREENIGING. EN Der traditie getrouw geeft bovengenoemde vereeniging wederom op den 2den Paasch dag in de schouwburg Het Gulden Vlies haar feestavond voor het speelseisoen 193233. In tegenstelling met vorige feestavonden, is ditmaal een gevarieerd programma samen gesteld, waarin optreden Emil Mouretti, go- chelaar-jongleur, de „Alcmaria Victrix- Band", enz. Na afloop bal. DE ZEE LICHT. De heer G. Duif uit Bergen aan Zee schrijft ons: Wat hadden wij in den nu gepasseerden zomer schitterend weer, heel vaak warm, met Oostenwind, volgens deskundigen „het weer" voor het lichten der zeeen toch lichtte zij niet. En nu gisteravond plm. 10 uur. Noord- Westen-wind, koel, en de zee lichtte schitte rend. Ik geloof dat de deskundigen de om standigheden waaronder de zee licht, nog niet voldoende kennen. Hoe het zij, ik weet het niet, maar het was gisteravond schitte rend. Pikdonkere lucht, een sterk bewogen zee; in de verte wat voorbijgaande schepen, met hun zoo klein lijkende lichtjes in don keren nacht en dan elke golf die zich aan het strand omslaat, in dat eigenaardige, geheim zinnige phosforiseerende licht, elke stap die wij doen op het natte strand omstraald met schitterende vonkjes. Verwonderlijk, sprook jesachtig. Of de zee dezen avond weer zal lichten? Ik weet het niet, het is juist wat ik in den aanvang reeds vertelde zoo moeilijk te voorspellen. Maar voor jonge menschen is ook een ver- geefsch fietstochtje geen tijdverlies, integen deel. DE HAAGSCHE POST EN DE NIEUWE ZWEMINRICHTING. Aan de Haagsche Post ontleenen wij de volgende ondeugende opmerking: „Alkmaar gaat een nieuwe zwemin richting bouwen voor ruim 100 000. Misschien hoopt ze op die manier den belastingbetalers de illusie te geven, dat ze zwemmen in het geld." MOOI DECORATIEWERK. De restauratiezaal en dancing van het Centrum-Hotel heeft een door den decoratie schilder den heer Langereis vervaardigde muurschildering gekregen, die bijzonder fijn genoemd mag worden omdat ze noch prebu- tieus, noch opdringerig is. De kleur doet prettig aan en past geheel aan bij de moderne architectuur. De omge ving, ook het plafonds is in dezelfde tinten beschilderd, is er zeer op vooruit gegaan. De heer Langereis die in tal van plaatsen in samenwerking met bekende architecten verschillende zaken op deze wijze schilderde, men heeft feitelijk met een soort spatwerk te doen, toont zich in dit werk waarlijk een ar- tist en mocht dan ook overal daarmee een verdiende waardeering ondervinden. Voor café's het vooral van veel belang, dat dit werk zich ook goed houdt in lokalen waarin veel gerookt wordt. OPENING WINKELZAAK. Morgen zal de winkelzaak van den heer D. Appel in brood, koek, banket enz. enz., geopend worden. Vanmorgen zijn we een kijkje gaan nemen in den winkel en bakkerij aan den Friesche weg la. De winkelzaak is frisch en modern ingericht en de talrijke op gestelde lekkernijen deden ons in luilekker land wanen. De eigen banketterij is naar de hoogste eischen ingericht; een groote mo derne heete luchtoven was in de banketbak kerij, waar een overvloed van licht en lucht naar binnen kan stroomen, opgesteld. Men was reeds druk bezig voor de komen de dagen de heerlijkste gebakjes te bereiden en we zijn er van overtuigd dat de koopers daar alles kunnen vinden wat zij verlangen. De bouwers van deze winkelzaak, de hee ren Veldkamp en Schermer en de schilder, de heer Roozendaal, kunnen trotsch zijn op hun werk en het voornaamste de heer Ap pel kan tevreden zijn zoo'n winkelzaak in zijn bezit te hebben. TARIEFVERLAGING BIJ DE ALKMAAR PACKET. Het voorbeeld der groote vervoerma'at- schappijen volgend, heeft de Alkmaar Packet haar vervoertarieven verlaagd. Met ingang van Goeden Vrijdag gaan die in op de lijn AmsterdamIJmuiden, met Hemelvaarts dag, wanneer de zomerlijn naar Alkmaar wordt hervat, ook voor reizen van en naar die plaats. DE TRANSPORTCOLONNE VAN HET ROODE KRUIS NEEMT COLLECTIEF ONTSLAG. Alle leden van de transportcolonne hebben het volgende schrijven tot het bestuur van het Roode Kruis gericht: De ondergeteekenden kennis genomen heb bende van hét verslag in de Alkmaarsche Courant van heden, van de Dinsdag gehou den vergadering van het Ned. Roode Kruis afd. Alkmaar, dienen hun onmiddellijk ont slag in, als leden van de transportcollonne. HET RUSSISCHE BILJART IN ALKMAAR. Het Russische biljart, een aardig familie- en gezelschapsspel, dat ons land plotseling ver overde, heeft thans ook in Alkmaar in het Centrum-Hotel, Kraan-buurt, een plaatsje ge vonden. Het spel wordt gespeeld met zes witte en één rooden bal plus een kegeltje. Het biljart heeft een afmeting van 0.60X1.20 M. In het groene laken bevinden zich een zes tal gaten en de kunst is de ballen in de gaten te werken, zonder het kegeltje om te gooien. Wij konden ervaren, dat men met dit spel voor spannende verrassingen komt te staan en dat het niet altijd de beste biljarters zijn die het meeste succes hebben. Het spel trok reeds veel belangstelling en zal zeker ook in meerdere zaken in Alkmaar ingang vinden. MIJ. VOOR TUIGBOUW- EN PLANTKUNDE. Filmavond voor afd. Alkmaar. Dat het initiatief van de Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw- en plantkunde, afd. Alkmaar, om een filmavond te organiseeren op prijs werd gesteld, bleek wel uit het vrij talrijke publiek dat gisteravond in de groote zaal van „de Unie" aanwezig was, toen de heer van Kessel, namens den voorzitter, die ver hinderd was, een kort openingswoord sprak. Deze avond was volgens spreker slechts om de belangstelling op te wekken bij diegenen die zich voor bloemen en planten interessee ren en de mij., opgericht in 1873, behartigt hiermede een der schoonste zaken. De heer Mensing draaide voor ons als eerste nummer van het programma: „Het bioemencentrum Aalsmeer". Van het aller grootste belang voor Aalsmeer is wel de ex peditie; die moet zeer snel gaan en goed geor ganiseerd zijn; er gaan zelfs zendingen naar Cairo en Cassablanca, zoodat men wel zal begrijpen, dat wil men de bloemen nog frisch afleveren het vervoer bezwaarlijk per trekschuit kan geschieden. Een der bran dende kwesties in Aalsmeer geldt den straat handel; de kweeker kan slecht buiten dezen handel, daarentegen is het zeer begrijpelijk dat de winkelier scherp hiertegen gekant is. De geheele jaarlijksche omzet bedraagt 3H millioen gulden, doch door de crisis loopt dit bedrag langzaam terug. Deze film was buitengewoon mooi en zat bovendien technisch goed in elkaar; de close- ups van de waterlelies waren b.v. schitte rend. Het volgende punt op het programma: „Het ontluiken der bloemen" was een 1200 maal versnelde film, waarin we het proces van het ontluiken van talrijke bloemen precies konden volgen. Er waren inderdaad schitte rende opnamen bij en met de voorgaande film was dit het beste deel van het pro gramma. Vervolgens kregen we nog te zien: „Als het voorjaar in het land komt", waarbij we o.a. in het Vondelpark te Amsterdam een wandelingetje maakten en de bloementen toonstelling te Noordwijk bezochten. Een reisje naar het mooie Artis te Amsterdam, van de plantenwereld naar de dierenwereld, zorgde voor een aardige afwisseling. Tot slot werden er twee films vertoond, van de jaarlijksche tentoonstelling te Rotter dam, de Primovera en een Hollandsche expo sitie te Zagreb (Jougoslavië). De Primovera, het groote gebeuren te Rotterdam, wordt in één der groote gebouwen van de voormalige Nenijto-tentoonstelling gehouden en ont vangt jaarlijks een 100.000 bezoekers; inder daad een zeer groot aantal, maar deze ten toonstelling verdient dit dan ook ten volle - Wegens den GOEDEN VRIJDA(j heden geen opgave van het weerberi h van het Instituut te de Bildt ontvang De heer van Kessel bracht den heeTTT""" sing dank voor de wijze waarop deze nr v tige smalfilms hier in Alkmaar vertoond Den bezoeksters wachtte nog een ver^5, sing: een plantje is altijd een welkom schenk. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorriih t gen en andere voertuigen te 7.25 uur licht Vervolg. Aangehouden ter nader onderzoek is me 13—8 stemmen het voorstel van B. en W om voor deze gemeente een monumentenver' ordening vast te stellen. De heeren mr. Langeveld en Sietsm. drong er op aan de mogelijkheid van scha devergoeding of recht op schadevergoeding vast te leggen. De burgemeester bestreed d, wenschelijkheid daarvan. Evenals de heeren Sietsma en Langeveld bepleitte de heer Venneker aanhouding terugzending naar de commissie voor strafverordeningen, wat de heer v d Vall niet in het belang der gemeente achtte He algemeen belang moet z. i. primair zijn' Ver schillende raadsleden hebben daarover n<w het woord gevoerd. 8 Tegen aanhouding stemde de s.d.a.p en de beide katholieke wethouders In overeenstemming met het advies der commissie van bijstand voor de Lichtbedrii ven, werd afwijzend beschikt op een adri van het bestuur der afdeeling Alkmaar van den Ned Bond van Hotel-, Café- en Restau ranthouders in het verlofbedrijf Horaces" met verzoek een dragelijk lichttarief voor het hotel-, cafe- en restaurantbedrijf vast te stellen. Besloten werd tot aankoop van een <?»- deelte van de kade aan de Zuidzijde van de Bergervaart met daarachter gelegen grond van den Eendrachtspolder tegen 0 50 per M2. De grootte van het terrein is on- geveer 900 M2. Ingekomen was een protest van den heer J. Smit. Deze beklaagde zich er over, dat de Muziektuin niet aan de laagste inschrijvers gegund is. De raad ging hierover in geheime zit ting, waarna het adres van den heer Smit voor kennisgeving werd aangenomen. ONDERTROUWD: Martinus Vasbinder en Atrix Bakker. Adrianus Winder en Helena Plas. Nico- laas Davidson en Maartje Ploeger. Hu- bertus Bibo en Petronella Zomerdijk. jo- hannes Kalksma en Helena Plas. Adri anus Radder en Lena Pons. Hermaw Bierman en Maria Jonk. Matthijs Wd/er en Trijntje Wortel. Cornelis Reija en Johanna Sikkers. GEBOREN: Anna Neeltje d. v. Gerrit Lugthart en Jol hanna Adam. OVERLEDEN: Hendrik Louw 79 jaar. Hendrik Nor- der 4 maanden. Betje Sophia Dratóe ge huwd met Hendrik Suk 64 jaar. (Builen verantwoordelijkheid, van de Redactie. De opname in de rubriek, b*wiist geenszins dat de redactie er mede instemt I Alkmaar, 13 April '33. Aan de Redactie Alkmaarsche Courant. Mijnheer de redacteur, gaarne een plaatsje in Uw courant. Bij voorbaat mijn dank- Het is mij meermalen opgevallen, nu de lantaarn die geschonken is door Alkmaars burgers aan mr. W. C. Wendelaar, dat daar voorheen een lantaarn heeft gestaan, die verplaatst is naar hoek Principestraat en dat daar altijd een bordje heeft aangehangen met de kaasjes, die bij toeristen direct in 't oog vallen om den weg naar de kaasmarkt te wijzen. Nu we zoowat in 'f begin zijn van 1 vreemdelingenbezoek zou dit euvel nog her steld kunnen worden. Misschien is 't verloren kaasje bij de politie gedeponeerd en kan als nog door Gemeentewerken op zijn oud< plaats worden gehangen. Tevens zou ik de autoriteiten willen ver zoeken voor parkeeren van auto's op d< Laat hetzelfde toe te passen als in de Lang» straat. Met dank voor de plaatsing, I- L- EEN ONDERSCHEIDING. Aan het einde van het gynaecologen-con gres te Birmingham, waar prof. dr. A. M. J. van Rooy uit Amsterdam een voor' dracht heeft gehouden, werd deze hoog* leeraar benoemd tot Honorary Member the British Society of Obstetrics aP°f Gynaecology. Naar de president mededeel® een zelden verleende onderscheiding, slechts enkelen buitenlanders, doch W geen Nederlandschen gynaecoloog ten fl viel. LEERSTOEL VOOR EINSTEIN- Aan het College de Franc'- De Fransche Kamer heeft op voorstel \a den minister van Onderwijs De a sloten tot het instellen van een bijzon leerstoel voor wis- en natuurkunde aa" College de France voor professor Eins In de toelichting op het wetsontwerp eetl erop gewezen, dat Frankrijk in 1840i o«* leerstoel voor Slavische talen en llte ^ea had ingesteld om het opnemen v*Jp0ieii Poolschen dichter Mickiewicz, die uil j was verdreven, mogelijk te maken-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2