ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK Een Napelsche Paaschlegende. voorzien van de nieuwste machines levert fraai en snel. Vraagt offerte aan de N. V. Boek- en handelsdrukkerij v.h. MERMS. COSTER ZOON WIERÏNGER W AARD. heemskerk. beverwijk DIRKSHORN. BERGEN. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75<* Laxeer-Tabletten .60« Hoofdpijn-Tabletten 60«« noordscharwoude. WINKEL HEERHUGOWAARD. lfoor kleine tuincr. vlammen. De inboedel kon gedeeltelijk ge- stuur, zoodat de machine b'jnarecht omhoog red worden, evenals het vee. kon worden gestuurd. Van 200 M hoogte liet de vlieger zich meteen parachute neer, Donderdagavond tegen middernacht 1» ae waarb« j„; hechts licht werd gewond boerderij, bewoond door C. de Ridder eige- - naar P. Hoogland te Lutjewinkel, en gelegen aan den s-Gravenlandachen weg te V- eeSP?r" -arspel afgebrand. De oorzaak is onbekend 'jPcovittCLaai TLieuuxs i UITZENDINO VAN DE V AR A. OP 30 APRIL. De V.a.r.a. heeft zich K«*e.ndJi\.fifn "«feI l' C. N. van Dis, lid van de fwatdeTcaner, van 8 "of^2 00 ^iur s avonds een wijding m<*. verdort in(re»llllgd. ONGEWENSCHTE AANDRANG VANWEOE EEN BURGEMEESTER. Te-werk-gestelden behoeven niet georganiseerd te zijn. De minister van üin. enlandsche zaken deelt in antwoord op schriftelijke vragen van m ts de V a r a. belooft, dat zij in haar uit zending op dien dag de gevoelens welke op den Wen April in het overgroote deel van het Nederlandsche Volk leven, niet zal kwet sen De Internationale zal (ook aan het slot van den avond) achterwege moeten blijven. Als de V.a.r.a. de voorwaarden van den minister aanneemt, moet zij den avond van den 2Oen April ruilen tegen dien van den 30en van de A.V.R.O. BOSCHBRAND. Gisteravond omstreeks half 7 is op de Groote heide bii Venlo een boschbrand uit gebroken. Met de hulp van militairen en burgers slaagde men erin na enkele uren hard werken den toestand meester te wor den. Een uitgestrekt perceel jonge dennen is door het vuur vernield. De schade wordt door verzekering gedekt. Oorzaak van den brand is onbekend. VERKEERSONGEVALI EN. Gisternamiddag is de ongeveer 25-jarige ongehuwde reiziger M. Sikkens, wonende te Groningen, onder de gemeente Aduard met zijn auto tegen een boom gereden. In zorgwekkenden toestand is hij met een ge compliceerde schedelfractuur per auto van Het Groene Kruis naar het academisch zie kenhuis te Groningen vervoerd. De auto is zoo goed als geheel vernield. Door auto gfrepen en gedood. Nabij de Woeste Hoeve tusschen Apeldoorn en Arnhem werd Donder dagmiddag de 17-jarige dochter van den heer D J Hulsbergen, te Woeste Hoeve door een luxe auto gegrepen, toen het kind plotseling den weg overstak en op slag gedood. Afsluitboomen vernield. Donderdagavond laat is de auto van den heer de J. uit Rotterdam, komende uit de Heerenstraat te Voorburg, juist voor het passeeren van de uit de nenting Gouda ko mende sneltrein, tegen de gesloten afsluit boomen van den overweg gereden, waardoor deze geheel worden vernield. De auto, die ernstig is beschadigd, is door de politie in beslag genomen. Een Franscfte auto tegen een boom gereden. 'Gisteravond kwam een Fransche autd Over den Dordtschen straatweg te Rotter dam' gereden. Bij het uitwijken voor een vrachtauto botste de auto tegen een boom én werd ernstig beschadigd. In den auto zaten de 65-jarige J. Roeland uit Parijs met twee dames en een chauffeur. Allen haddtfi lichte ontvellingen, schrammen en builen opgeloo- pen. Noch een van de omstanders noch de verplegers van den G. G. D welke was ont boden, spraken Fransch. Juist toen men trachtte elkaar met gebaren een en ander duidelijk te maken, passeerde de Fransche consul per auto. Hij is toen als bemiddelaar opgetreden. De vier Franschen zijn in het ziekenhuis aan den Coolsingel verbonden en daarna naar een hotel gebracht. KORTE BERICHTEN. Maloïtz, de bekende telepaat, heeft te Rotterdam zijn 20-jarig tooneeljubilé ge vierd. Veel bloemen, veel toespraken, o a van zijn compagnon en medewerker Herman Diedérichs. fucfituaact DE POSTVUCHTEN OP INDIÉ. De Kwartel (heenreis) eh de Oehoe (terugreis) kwamen gister beide te Medan TWEE FRANSCHE MILITAIRE VLIEOTUIOEN VERONGELUKT. Bi{ e®n bezoek van den Franschen minister voorLuchtaart Pïerre Cot, aan het militaire vliegkamp te Villacoublay bij Parijs hebben twee ongelukken plaats gehad. Bij de demonstratie van een modern sport vliegtuig met opvouwbare draagvlakken, is plotseling een der vleugels naar de achter zijde van het toestel verschoven, ten gevolge waarvan dit recht omlaag viel. Het kwam op een gebouw terécht, vernielde het dak. De mecaniciens hebben nog Teie. 'genheid gehad het gebouw ijlings te verla ten. De piloot van het toestel was evenwel op slag dood. Het toestel is geheel verbrand Het tweede ongeval eindigde dank zij de tegenwoordigheid van geest van den bestuur der met het verlies van het apparaat. De bestuurder werd slechts licht gewond. Het toestel, een moderne jacht-twee-dekker met 6GO PK-nlótoren bevond zich op ongeveer 50 M hoogte, toen plotseling een der vleugels afknapte. De bestuurder greep het hoogte- Uit een onderzoek is gebleken, dat de bur gemeester van de gemeente Andijk per ad vertentie aan de te werk gestelaen bij de werkverschaffing, die niet georganiseerd zijn, heeft aangeraden, zich terstond te orga- niseeren, aangezien zij anders voor ontslag in aanmerking zouden komen Deze aandrang heeft geenszins de instem ming van den minister; hij heeft het ge meentebestuur medegedeeld, dat, zoo voort aan prijs gesteld wordt op subsidie van zijn departement, de beperkende bepaling moet worden ingetrokken en voortaan in geen en kelen vorm de te-werk-gestelden bij de werk verschaffing mogen worden verplicht, zich bij de organisatie aan te sluiten. Onze plaatsgenoot de heer J. L. Rol heeft te Hoorn als no. 1 het diploma be haald als melkcontroleur voor Rundveefok- vereenigingen. Donderdagavond,.vergaderde de afdee- ling Wieringerwaard van het Witte Kruis onder leiding van den heer C. Haringhulzen. Aanwezig elf leden. De voorzitter heette in het bijzonder wel kom den heer D. Sleutel die weer als geheel hersteld aanwezig is en het deed spreker ge noegen, dat.de heer Sleutel zijn verschillende funties weer heeft kunnen hervatten. Inge komen was een circulaire betreffende de Em- nlabloem. Het gewone aantal is weer besteld en de voorzitter sprak den wensch uit, dat de collecte weer goed moge slagen. Van den heer R. Breed is een schrijven ontvangen waarbij deze mededeelde dat hij een btandcard heeft aangeschaft voor zie- kenvervoer, en hij verzocht tevens om het vervoer van die patiënten welke voor reke ning van het Witte Kruis naar een zieken huis gaan. Wanneer hij alle patiënten krijgt wil hij het voor 10 per rit doen. Het be stuur heeft deze zaak besproken en was van meening, dat een brandcard in voorkomende gevallen zeer nuttig is. Hij stelde voor om aan het verzoek tegemoet te komen. De heer Peereboom gaf gaarne toe, dat een brancard bij ernstige gevallen beter is dan een gewone luxe auto, doch wees er te vens op dat de patiënten wanneer ze in zijn wagen liggen minstens even goed en in en kele gevallen nog beter, omdat een brancard nog al eens ietwat schudt. De patiënten zijn altijd zeer tevreden geweest en hebben van de reis nimmer eenige hinder ondervonden. Alleen moet worden toegegeven dat het weg brengen uit de kamer naar den auto per brancard wel beter is. Na nog enkele besprekingen werd beslo ten om het voor'oopig voor een jaar aan Breed op te dragen. Uit het jaarverslag heb ben we aangeteekend dat het ledental 313 be draagt. benevens drie zedelijke lichamen. Er werd flink gebruik gemaakt van het mate riaal. Aan 110 personen werden 161 artike len in bruikleen afgegeven. De rekening van den penningmeester na gezien door de heeren C. van Zandwijk en W. Peereboom was in orde bevonden Laatst genoemde deelde mede dat de ontvangsten met inbegrip van 106.41 saldo vorig jaar hadden bedragen 598.30. Uitgaven f 513.22 zoodat het saldo bedroeg 85.08 De rekening werd onder dank vastgesteld Als bestuursleden moesten aftred n de heeren D. Sleutel (herkiesbaar), A. K Kaan en C. R. Blaauboer. De heer Sleutel werd herkozen, terwijl gekozen werden de heeren S. Sieswerda en M. Peereboom. De heer Haringhuizen bracht verslag uit van de gehouden algemeene vergadering. Dan zeide de voorzitter, dat hij in zijn hoedanigheid van burgemeester een circulai re heeft ontvangen van den Minister van Binnenlandsche zaken inzake de ziekte van Weil. Verschillende wenken werden daarbi; gegeven om bij zweminrichtingen maatrege len te treffen tegen het aanwezig zijn van ratten en dat geen voedselresten daar be reikbaar zijn. Dan wees de voorzitter nog op het feit, dat de artikelen uit het magazijn niet altijd op tijd worden terug gebracht. Voortaan zal bij alles een circulaire worden afgegeven waarbij gewezen wordt op zindelijke behan deling en tijdige terugbezorging. De secretaris deed nog eenige mededee lingen over de begrooting welke sluit op een bedrag van 561.08. Rondvraag. De heer Sieswerda zou gaar ne den verkoop van het Emmabloempje op a.s. Dinsdag bepaald zieft. Dit werd goed gevonden. De heer P. Nieuweboer merkte op dat hl] reeds 4 jaar lid is en nu voor de eerste maai een convocatie heeft ontvangen. Toegelicht werd dat dit dan eefl abuis van den bode Is geweest. IVUlem de Zwijger. Het plan om aan den avond van den dag waarop het vierde eeuwfeest van Wil lem van Oranje hier herdacht zal worden den gemeentetoren te illimuneeren is opgege ven en daarvoor is in de plaats gekomen iets voor onze gemeente geheel nieuw, n.1. een vuurwerk. De dag van 29 A/pril zal ingezet worden met eene rondgang (8.30 uur) van herauten te paard onder het luiden der klokken ge volgd door diverse spelen voor de school gaande jeugd, o m. is er om 10 uur eene kin deroptocht terwijl om 11 uur de aanbieding van exemplaren der reproductie van het por tret van den Orooten Zwijger plaats zal vin den. Aan den optocht zal ook gelegenheid geschonken worden voor deelname met ver sierde wagens. Op de verschillende pleinen zullen diverse vermakelijkheden gehouden worden en om 8 uur eene lampionoptocht en om 9 uur prijs uitreiking. Rest nog te melden dat het vuurwerk ont stoken zal worden op den Marquettelaan en dat het Crisis-comité dien dag eene extra uitkeering hoopt te doen. Harddraverij. In 't café De Oroentebeurs hield de harddraverijvereeniging Beverwijk e.o. eene ledenbijeenkomst. Ingekomen was een schrijven van de com missie voor de huldiging van Jhr. Stric v Lindschoten bij zijn aftreden per 1 Juni als burgemeester voor het verleenen eener gelde lijke bijdrage. Wordt goedgevonden. Mededeelingen. Tot deze behoort o.m dat de woorden „Bond van Kortebaandraverijen in Noord-Holland" omgezet zijn in „Bond voor Nederland. II. Het benoemen eener jury zal nog meer als voorheen de volle aandacht vragen. III. Ten slotte werd het verzoek gedaan voor den dag der draverij. Een en ander werd voor kennisgeving aangenomen. Beslo ten werd nog aan het défilé bij het vertrek van den burgemeester deel te nemen. In de vacature ontstaan door het bedan ken van den heer H. Koelman als bestuurs lid werd gekozen de heer H. H. Meijer te Velsen Noord. Nog werd besloten om te trachten voor de a.v. draverijen welke op 14 Sept. gehouden zullen worden de medewerking te verkrijgen van den bekenden Zesdagenrenner Jan Pij nenburg die dan twee ritten zal hebben te rijden tegen de snelste viervoeter die op dien dag zal uitkomen. De heer H. Koelman werd tot eere-lid der vereeniging benoemd. Vanuit Heiloo werden Vrijdag de eerste asperges aan de Vrije Veiling aangevoerd. De heer L. van der Oord. sindê 47 jaar machinist van de stoommachine en bedie naar van den grooten windmotor gedurende verscheidene jaren, béide in den polder Scha- gerwaard, heeft thahs op 72-jarlgen leeftijd op zijn verzoek eervol ontslag uit zijn betrek king ontvangen. In zijn plaats is benoemd de heer P. Smit aldaar, reeds vele jaren stoker en assistent van den machinist. STOMPETOREN. De heer H. M. Bakker, werktuigbouw kundige van de M.T.S. te Haarlem is be noemd aan de Rubberfabriek te Drachten. In de dezer dagen gehouden vergadering der commissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente zijn herbenoemd tot voor zitter de heer R. Wiarda en tót secretaris de heer C. de Wit. Bij Apoth„ «n Drogisten, De betaalmeester van den Noordermarkt- bond is al eenige dagen bezig met de uitbe taling van het tweede gedeelte van den steun volgens de steunwet 1932. De Emmabloemcollecte zal worden ge houden op den 26en April a.s., den dag aer verkiezingen. Er zijn 14 menschen aan den nieuwen weg door het Geestmerambacht te werk ge steld. Er zullen spoedig nog enkelen bij komen. Qemeentecadai OUDE NIEDORP. De raad dezer gemeente kwam Donder dagavond j.I. in spoedeischende openbare vergadering bijeen. Het nieuw benoemd raadslid, de heer A. Molenaar legde in handen van den voorzit ter de bij de wet vereischte eeden af, waarna hij door den voorzitter werd toegesproken. De heer Molenaar dankte en beloofde de belangen der gemeente zoo mogelijk te zul ten behartigen. Een voorstel tot het aangaan eener kas- geldleening van 3000 met den Staat der Ne derlanden onder de voorwaarden, vermeld in het ontwerp der overeenkomst, behooren- de bij missive van den minister van finan ciën d.d. 4 April J.I., afd. Gen. Thesaurie no. 118, werd na toelichting door den voor zitter, zonder discussie of hoofdelijke stem ming aangenomen. Hierna werd conform een voorstel van B. en W. vastgesteld eene verordening als be doeld in artikel 15 der leerplichtwet, waar bij het tijdvak, waarbinnen aan leerplichtige kinderen verloven kunnen worden verleend voor landbouw, tuinbouw en veehouderij, werd vastgesteld van 115 Juni. Zonder discussie werd vervolgens vastge steld een voorstel tot vaststelling van een be sluit tot het aangaan van een of meer kas- geldleeningen tot een gezamenlijk bedrag van ten hoogste 10.000 ter voorziening in kasbehoeften van den loopenden dienst en tot intrekking van een ter inzage eerder ge nomen besluit. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter deze kortstondige vergadering wel ke spoedeischend was belegd ten einde bin nen den kortst mogelijken termijn te kunnen voorzien in de behoefte aan kasgelden. In de op Vrijdagavond gehouden leden vergadering van het ziekenfonds „Kracht door Samenwerking" zijn benoemd tot be stuursleden de heeren Jn. Smak, F. Korver en A. Mantel. De rekening 1932 sloot met een ontvangst van f 255.05. een uitgaat van 195,66H, saldo 59,39 \iDe bezittingen bedroegen 1260.8414. Het getal leden bedroeg 21 en dat der begunstigers 11 Aan 5 leden werd gedurende 23 weken uit keering verleend. De leeftijd om tot het fonds te kunnen toetreden, werd bepaald van 16 tot 40 jaar. De rekening 1933 zal worden nagezien door de heeren Jn. Smak, F. Korver en C. Molenaar Onderzocht zal worden of het mogelijk is de herverzekering bij de maatscnapDii „Phi- lantroop" op te heffen. OUDESLU1S. Door bemiddeling van den Zijper Be- stuurdersbond is alhier opgericht een afdee- Üng van den Centralen Bond van TrSnsport- arbeiders. LIMMEN. Naar de bloemenvelden. Men schrijft ons uit Limmeni Wie met de Paaschdagen geen bezoek aan de omstreken in Zuid-Holland brengt en toch de bloemen wil zien, kan in Lim- men en ook in het zuidelijk gedeelte van Heiloo terecht. De bollen staan schitte rend mooi; er is een schakeering van kleu ren die het oog bekoord. De hyacinten met hun rijke kleurencombinatie en hun geur is dit jaar al bijzonder mooi. Limmen heeft dit jaar nog een beziens waardigheid gekregen. In de openbare lagere school is een museum voor bloem bollencultuur te zien. Als men vanaf Alk maar den Rijksstraatweg volgt tot het post kantoor, slaat men links af en in enkele minuten is men aan het museum. De heer Boschman, de promotor van het museum, zal zeker toegang verleenen en het is zoowel voor vakman als leek wel eens aardig om de interessante verzame ling te zien. Op den 2en Paaschdag geeft het Harmoniecorps „Excelsior" een gratis concert bij café Winder, zoodat men twee vliegen in één klap kan slaan. In een Vrijdag gehouden vergadering, uitgeschreven door eenige jonge lieden, werd alhier een afdeeling opgericht van de Vrijz Dem. jeugdorganisatie (V. D. J. O.) Aanwezig was de heer D. J. A. Geluk uit Haarlem, die het doel en streven der jeugdorganisatie besprak, en de oprichten van voorlichting diende Aanwezig waren 19 jongelieden, waarvan er 18 terstond toetraden als Ld, zoodat hier mede de oprichting een feit was geworden Als bestuursleden werden benoemd de heeren Joh. S. Krijgsman voorzitter, D. P- Dirkmaat secretaris, mej. M. Kostelijk, pen- ningmeesteresse. M. Blauw en W. Water drinker, leden, bi; wie ieder zich kan ver voegen om inlichtingen tot toetreding Dij dc afdeeling. Het voorjaar in onzen bloemen turn. De siertuin staat nu in hot minitel-. punt van onze belangstelling Roods Moeien tal van voorjaarsbloeiers waar onder de bolgewassen een voorname Maats innemen. In veel tuinen zien we Narcissen enkele vroege tulpen, Scilla sibirica, Muscaria of Blauwe druifjes en Hyacinthen. Vooral deee bolgewassen kunnen onzen tuin nu reeds tot een usthof maken en wie verzuimd - deze tijdig aan te planten noteere dit toch in eik geval voor het najaar. Ook bloeien nu verschillende laagblijvende vaste planten, en hieronder zijn er die ook nu nog, mits met kluit, kunnen worden aangeplant. VoOral verschillende Pri mulasoorten kan men in bloei zijnde nog verzetten. Verder kunnen we nu bloeien de violen in den tuin aanplanten. Plant van deze soorten flinke groepjes en, geef ze een onderlingen afstand van circa 20 c.M Natuurlijk zorgen we bij het planten voor een goede kleurencom binatie. De bladverliezende houtgewas sen hebben nu jonge scheutjes en kUh- nen niet meer worden verplant. Alleen kluitjlanten, wat de meeste groenblij- vende houtgewassen zijn. kunnen we nu nog planten, maar ook daar maken we voortgang mede. De pas geplante hout gewassen moeten bij droog weer her haaldelijk worden gesproeid, opdat het hout niet inkrimpt. Het is goed om van boompjes de stammen ln te smeren met een mengsel van klei, koemest en kalk, of ze anders te omgeven met wat fijn r is oi jute, opdat deze stammen vochtig blijven. Laat geplante stam- en klim rozen buigen we op den grond en bedek ken we met een laagje aarde om uitdro- gi te voorkomen. Struikrozen planten we flink diep en knippen we tot even boven den grond terug. Pas gelegde gras zoden worden flink ingestrooid met fijne aarde en bij droog weer dagelijk ch ge goten. Ook is he.: nu de meest geschikte tijd voor het zaaien van gras Het zaad wordt bij windstil weer over de tevoren osgemaakte en bemeste grond uitge strooid, en met een hark ingeharkt, waarna we het terrein ovorharkeii en vasttrnppen of rollen. Voor het bezaaien van 100 M2. is 1 K G. zaad noodig waar voor we een speciaal mengsel voor ga zons koopen. Vaak indervonden we veel last van vogels. Om dit euvel tegen te gaan spannen we zwart garen, dat we even boven den grond aan stokjr* be vestigen. A G. Het was in de week vóór Paschen, dat er voor de eerste maal iets als haat, als vijand schap uitbrak tusschen Antonio en Giovan- na. Deze twee smoezelige kinderen uit Na pels vermoedden heel weinig op hoe belang rijke wijze het einde van den vrede, die tot dusver tusschen hen had bestaan, op heel hun verder leven invloed zou hebben. De aanleiding, die deze beide menschenkinderen tot tegenstanders maakte, kwam door Asini- nO, den ezel. Deze was een bijzonder mooi exemplaar van zijn ras, bezat een rossig- grijs, fluweelen huid en een bruin kruis op den rug en met zijn ooren kon hij de meest onverwachte, geestigste bewegingen maken. Antonio, die veertien jaar oud was, was met echt Zuidelijk temperament smoor lijk verliefd op de als kolen gloeiende zwarte oogen van de twaalfjarige Giovanna; zii daarentegen, was weer verrukt van zijn wilden haardos. lederen dag gingen ze langs de hellingen van den Vesuvius flaneeren en het gebeurde hoogst zelden, dat ze van mee ning verschilden over de vreemdelingen, die bij de haven-kade munten in het water wier pert, waarnaar zij dan doken. Onbeteekenen de verschillende beëindigde Antonio meestal met een krachtigen vloek en Giovanna met tranen. Waarop dan direct weer de zon uit den blauwen hemel in hunne jonge harten scheen, harten, met de wereld onbekend. Tot dat, op zekeren dag, juist in de week vóór Paschen, Antönio den ezel leidde naar den oever van den stroom, juist daar, waar geen water is, doch in de plaats daarvan, hoog gras en ruimte voor alle drie om zich uit te strekken. Giovanna was niets te spreken over dit eigenmachtig handelen van Antonio en ze maakte hem er een verwijt van. Hij echter zei met een bij hem ongewoon egoïsme: „Ik wil, dat Asinino daar graast, waar ik wil, want Asinino is van mij. Dat weet je!" „Onzin!" riep Giovanna uit, „sedert wan neer is hij van jou alléén? Hij hoort aan ons beiden". ,,Dat klopt niet!" antwoordde Antonio wijsneuzig, „hij hoort aan mij. Weet je dan niet, dat alle ezels aan St. Antonio toebehoo- ren? Ik heb zelf gezien, hoe de priester op St. Antonius-dag de ezels zegent! En met ge wijd water nog wel, En ik heet toch ook An tonio!" Hij dacht niet anders dan dat zij hierop geert antwoord terug zou hebben. Hij was er trotsch op, eindelijk eens iets voor zich zelf alleen te bezitten. Maar reeds parelde het van Giovanna's roode lipjes: „Dan ken jij La beata Oiovanna in Signa zeker niet?! Zeg!" „Neen. Wie is dat?" „Wacht maar tot Paasch-Maandag. Het duurt niet lang meer. Dan is het feest van de heilige Giovanna en mijn grootvader heeft mij beloofd, dat ik er dit jaar bij mag zijn. En ik zeg je nu: ik heet Giovanna. En ik za! daarom in de processie naar de Gio- vanna-kerk in Signa op een ezel rijden! Met vleugels aan mijn rug als een engel en dc sieraden van grootmoeder zal ik om den hals dragen. En mijn ezel zal Asinino zijn Weet jij eigenlijk wel wat het mooiste aan hem is? Het bruine kruis op zijn rug! Dat had ook de ezel. waarop „Onze Heer" reed" Bij deze woorden kuste zij Asinino's lange ooren en fluisterde hem toe: „Jij bent toch mijn eigen, mijn heilig ezeltje!" Toen barstte Antonio woedend uit: „Als Asinino een heilige ezel is, moet hij zelf zeg gen, wlen hij toebehoort!" „Heel goed", zei Giovanna, „maar hij kan toch niet spreken". Toen dacht Antonio een heel tijdje na. Ein delijk meende hij de oplossing gevonden te hebben en stelde voor: „Wij willen zien, wie hij volgt. Jij neemt hem bij de manen en geleidt hem tot aan dien boom daargindsals ik lot vijf ge teld heb, moet je aan het eindpunt zijn!" Heelemaa! zeker zich voelend van haar zaak, greep Giovanna overmoedig Asinino in de manen en trok hem in de richting van den boom Antonio echter ranselde met de zweep den ezel, zoodat deze, wild geworden, Gio vanna in het gras wierp. .,Nu probeer ik het 1" riep Antonio ver heugd. Hij greep toe en voordat het meisje nog tot vijf had kunnen tellen, wa3 hij reeds bij den boom. „Wat zeg je nu?" riep Antonic triomfantelijk uit. „Wij zullen zien, wie van ons hij liever draagt! Daarop komt het ten slotte aan! Of hij jou of mij als engel op zijn rug hebben wil". „Als engel!" lacht Antonio boosaardig, „de straatjongens zouden lekker lachen, als ik als engel zou komen aanrijden!" „Jij wilt je van den wedstrijd nfmaken. Jij bent laf!" Dat liet Antonio niet op zich zitten en hij probeerde toch den ezel te bestijgen. Maar Asinino spartelde tegen eil wierp Antonio telkens van zich af. Toen werd Antonio wre velig en mompelde onverstaanbare woorden, terwijl hij in het gras lag Giovanna echter streelde Asinino en zwaaide zich behendig op zijn rug. Als een koningin reed zij op Asi nino weg. „De profeet heeft gesproken!" riep zij dar tel en juichte het uit. Voor de wijsheid van den profeet moest Antonio zwichten. Hij wiide weggaan. De breuk tusschen de beide menschenkinderen scheen volkomen. Doch Giovanna sprak met de genade, den overwinnaars eigen: „Luister naar mij, Antonio. Jij begeerde Asinino voor jou alleen. Ik wil hem nog altijd voor ons tweeën hebben 1 Wanneer ik Paasch- Maandag naar de kérk rijd, op Asinino na tuurlijk, dan moet jij naast mij mee loopen en ons vriendje bij den teugel houden. Wil je dat Toen streek hij met zijn vuile vingers hef tig door zijn wilden haartooi en zef: De oreschiedenis van de heilige Giovanna, welke je mij verteld hebt, ken ik. Misschien nog wel beter dan jij. Ik deed maar, alsof ik haar niet kende. Nu echter dwing ie mij tot een bekentenis, omdat je wenscht, dat ik den ezel zal leiden Weet je wel, wat dat betee- kent „Dat is niet aardig van je, Antoniolach te Giovanna. „Jij weet zooveel en verzwijgt het voor mij!" Zij klom van den ezel en ging dicht bij hem stddlli „Welnu? Wat beteekent het dan?" Na een pauze zei de jongen: „Dat je dat nu niet weet! Hek wil zeggen, dat ik jou mijn heele leven lang moet gelei den, als echtgenoot, wanneer ik jou op Paasch-Maanaag naar de kerk van Signa vergezel „ZZóó.... en dat wil je nietEn zij speelde met haar oogen als een mondaine dame, bewust van haar schoonheid, haar co- quetterie. „Of ik het niet wil? Zeker wil ik het, ze ker wêl 1" riep Antonio en kuste haar met jeugdige onstuimigheid. Asinino, die intus- schen had staan gra2en, hief bij deze juich kreet den kop op en keek de beiden aan als begreep hij hunne vreugde en hun smart, als was hij zich zijner roeping als huwelijks stichter bewust

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11